1. etapp Pirita 22. 04.

Vasta
kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

1. etapp Pirita 22. 04.

Postitus Postitas kalari » 16. 04. 2018. 20:16

1. etapp toimub juba eeloleval pühapäeval Pirital. Sealseid olusid tundvad ja ka näiteks usinad Kolmapäevakutel osalejad teavad, et midagi ülemäära kontimurdavat sealsel maastikul ees ei oota. Ja varakevadel, hooaja esimesel etapil ongi mõistlik leebemalt alustada. Seega, julgelt regama ja osalema!
Kõik info siin: http://www.xco.ee

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Re: 1. etapp Pirita 22. 04.

Postitus Postitas margus v » 22. 04. 2018. 21:52


Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 1. etapp Pirita 22. 04.

Postitus Postitas KaupoR » 23. 04. 2018. 07:39

kalari kirjutas: Ja varakevadel, hooaja esimesel etapil ongi mõistlik leebemalt alustada.
Polnud seal leebet midagi (ja see ei ole etteheide!). Võrreldes päev varasema TRC-ga oli üsna ebaleebe rada. Sellest metsatukast oli suht viimane välja võetud. Aga mida tulevikus veel arendada (räägin viimases stardis osaleja vaatevinklist):
* stardikorraldus. Juhendis on kirjas, et starti kutsumisel/lubamisel tehakse eelistatakse litsentseeritud sõitjaid (sõltumata litsentsi klassist). Või vähemalt sain mina aru sedasi juhendi lausest "Osalemisõigus on ka litsentsita võistlejatel korraldaja poolt ettevalmistatud stardialadelt". Eile oli asi pehmelt öeldes kaootiline ja mingit eraldi ala ei olnud ette valmistatud või vähemalt kuidagi ei eristatud litsentsiga ja ilma sportlaseid. Peakohtunik luges esmalt mingite eelmise aasta tulemuste alusel ette nimed, kes said koha esimeses ja teises reas. Siis vaatas veel oma subjektiivse pilguga üle ootajad ja kutsus veel mõned mehed teise ritta. Nt Sen3 klassi hilisem võitja ei olnud starti kutsumise vääriline. Ning siis lasti kõik ülejäänud kujuteldavasse stardikoridori - ei olnud mitte mingit vahet oled sa litsentsiga või ilma. Probleemi alge oli olematus stardikoridoris, kuhu pääsu kohtunikel ei olnud kuidagi võimalik kontrollida. Stardiring oleks ka abiks olnud.
* ringide lugemine. Kui korraga on stardis klassid, mis sõidavad 6, 7, 9 ja 10 ringi, siis tuleb kuidagi paremini lahendada ringide lugemine ja sõita jäänud ringide arvu teavitamine võistlejatele. Mina ei näinud oma sõidu ajal kordagi tablood, mis ringide arvu näitas, ju ma ei vaadanud siis piisavalt tähelepanelikult (aga kuulsin, et ka teistel oli raskusi tabloo nägemisega). Lõpuringi kella mulle ei antud ja mis eriti kurioosne: sõidu lõppu mitte miski või mitte keski ei teavitanud. Sõidu lõpust sain aru sedasi, et peale joone ületust nägin lõpetanud konkurente, kes olid minust eespool, ning siis sain aru, et nüüd aitab. Kuulsin ka teisi nurisemas, et kus on ruuduline lipp vms. Vahetult minu ees lõpetas Sen1-klassi võitja (soomlane), kes sõitis 10 ringi. Kas tahtlikult või tahtmata, ma ei tea, aga oletan, et ta ei saanud lihtsalt aru, millal sõit tegelikult läbi sai.
* sõidu kestvus. Ma polnud kaugeltki viimane seenior-klassi lõpetaja ja minu 9 ringi lõpuaeg oli 1:38. Seda on palju nii intensiivse sõidu kohta. Isegi XCO Stellenboschi maailmakarikas eliidilile oli lühem (võitja aeg 1:30, Loo lõpuaeg 1:35).

Väga positiivne oli avatud rada 1h enne starti ja harrastajatest osalejate arv (sport ja sen klassides oli pühapäeval 38 osalejat, päev varem 15)!

Mis asi on lõpuprotokollis TOD?
If everything's under control, you're going too slow!

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: 1. etapp Pirita 22. 04.

Postitus Postitas raikzz » 23. 04. 2018. 08:03

Kui alguses tundus see Pirita etapp XCO jaoks natuke liiga kerge, siis tegelikult see, et lihtsapoolsemate laskumistega rada esimeseks etapiks valiti oli tegelt isegi positiivne, tegemist siiski enamustele põhimõtteliselt esimese mtb võistlusega see hooaeg.

Korralduse poole pealt siis sekundeerin kõigele mida Kaupo üleval mainis, ei näinud ka mingit ringide arvu,lõpukella ega finishilippu.

Kokkuvõttes oli lahe ja emotsioonid positiivsed!

TOD - Time of day
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 1. etapp Pirita 22. 04.

Postitus Postitas KaupoR » 23. 04. 2018. 08:09

raikzz kirjutas:TOD - Time of day
OK, ehk siis tegelik lõpetamise aeg ja selle järgi on pandud pingeritta need, kes ei läbinud ettenähtud ringide arvu. Tnx!
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: 1. etapp Pirita 22. 04.

Postitus Postitas vigurivänt » 23. 04. 2018. 08:57

Tabloo järelejäänud ringide lugemiseks oli lõpujoone paremas servas ja näitas eliidi sõidu ringe. Seda ka stardis mainiti. Lahutasin sellest ühe ringi ja sain oma sõidumaa pikkuse. Muide, mulle igatahes helistati kella ja eelpool mainitud soomlane ei olnud sel hetkel kaugel maas, oleks pidanud ka kuulma. Stardikorraldus oli tõesti kaootiline, aga seda oli ka oodata, sest joonele pidi kutsuma 7-8 vanuseklassi võistlejad, kes tuli mingi loogikaga oletatavasse tugevusjärjekorda panna. Järgmisel etapil peaks see juba lihtsam olema.
Rada oli huvitav, aga paraku oli ring liiga lühike ja suures osas kitsas, mis muutis sõidu keeruliseks nii kiiretele, kui rahulikumalt kulgejatele. Pikema ringi korral oleks möödumist palju vähem. XCO rada peaks tavaliselt 4-6 km pikk olema, siin oli veisi üle 2,5km. Saan aru, et antud metsatukka pikema raja joonistamine on keeruline ja seepärast tuleb aksepteerida, seda mis oli. Kahjuks lõi endal korra punni maha, kui täiesti süütus kohas ringiga mahajääja eessõitnud 3 konkurenti mööda lasi ja mulle küljelt sisse sõitis. Sama olukord oli ka samas kohas eelmisel päeval. Ilmselt oleks sõidu tulemus ikka sama olnud, aga silmist kadunud konkurenti on alati raskem püüda, kui küljes rippudes. Igatahes, vabandused kõikide kaassõitjate ees, kes mu sõimu pidid kuulma :oops: Ülejäänud möödumised olid kõik viisakad ja korrektsed. Kokkuvõttes, igati sobiva iseloomuga rada esimeseks etapiks. Küll Rakvere siia vinti peale keerab :twisted:
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 368
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: 1. etapp Pirita 22. 04.

Postitus Postitas kevin » 23. 04. 2018. 16:09


gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: 1. etapp Pirita 22. 04.

Postitus Postitas gandalf » 24. 04. 2018. 13:10

KaupoR kirjutas:
kalari kirjutas:

Mis asi on lõpuprotokollis TOD?


Time Of Day - läbimise kellaaeg. Osalejale ehk mitteoluline info, aga vajadusel videkordusest otsimiseks vajalik :)

Vasta

Mine “Husqvarna Olümpiakrossi Karikasari 2018”