Marimetsa Kapp 2018

Vasta
Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas Mati » 18. 10. 2017. 14:43

Kõlakate maandamiseks teeme juba uue teema.

Pilt

Palivere :?:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas DeeJott » 18. 10. 2017. 15:16

Mati kirjutas:Palivere :?:
Paralepa etapile võiks ka uuesti elu sisse puhuda.

värv
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 18. 06. 2006. 19:23

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas värv » 18. 10. 2017. 15:52

Kullamaa Pikk 60+ rada käis sel aastal sisuliselt Kullamaalt Palivere suusaradadele ja tagasi. Ehk on uuel aastal Palivere rajaga kattuvust veelgi suurendatud?

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas Tr11 » 18. 10. 2017. 16:57

EC kaaperdas Saaremaa etapi endale, Palivere etapp, mis oli Marimetsa Kapi üks vaieldamatuid pärle, ära jäetud ilma mingite selgitusteta. Mis toimub?

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas guidomukk » 18. 10. 2017. 17:23

Ka mina nuriseks. Palivere etapp ka minu kalendris pikalt aukohal olnud

Ott Tamm
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 02. 04. 2014. 08:00

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas Ott Tamm » 18. 10. 2017. 17:33

MarimetsaKapp 2018 kalender:

Ruila VII rattamaraton – 20.05
Märjamaa VIII rattamaraton –10.06
Kullamaa XV rattamaraton – 30.06
Vormsi VII rattamaraton – 04.08
Hiiumaa VII rattamaraton – 18.08
Matsalu XI rattamaraton – 09.09

2018 siis 6 etappi.

Rattalaadal oleme olemas. Rattalaada hinnad: pikk distants 60 eurot, lühike distants 50 eurot.

Palivere. Etapikorraldajad väsisid ära.
Paralepa. Kunagi kindlasti.
Karujärve. Ei kaaperdatud.
60+. Ideena töötas, järgmisel aastal ei tee.

Kui keegi soovib (klubi, sõpruskond vms) Lääne-Eestis MK etappi korraldada, andke teada: info@marimetsakapp.ee

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas rattahunt » 18. 10. 2017. 18:40

Plaanisin ka Paliveret, kahju, et ei jõudnud, ehk Kullamaa aitab välja?
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas Mati » 18. 10. 2017. 18:44

Ott Tamm kirjutas:Palivere. Etapikorraldajad väsisid ära...
Kahju, kuid arusaadav. Oli tõeliselt nauditav MTB-rada (see originaal).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas JLansa » 18. 10. 2017. 21:30

Paliverest on tõesti kahju...
Soovin jaksu korraldajatele, leidke ikka ramm see Palivere ka kalendrisse panna (y) (y) (y) :D
🇪🇪

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas Läänlane » 18. 10. 2017. 21:37

Kaks parima rajaga etappi väljas, 60+ ära lõpetatud, alles jäänud lauskihutamised. Ei leia ühtegi põhjust terveks hooajaks registreerida.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas kuga » 16. 03. 2018. 11:35

Kahju, et Marimetsa seltskonnal ramm kokku kuivab.
See andis hea lähte noortele ja verinoortele oma esimeste sõitude tegemiseks, kus saaksid kaasa lüüa nende vanemad, või vastupidi.
Huvitvamad rajad on kahjuks ajalooks saanud, ning see eelis, mis on aastatega saavutatud on justkui käega pühitud. Veidi kahju.
Enda opereerimiseks saartele on ka mõningad piirangud, nii praamide kui muu logistikaga seotud. Olen aastatega ikka üritanud kõigest osa saada ja perega seda menu nautida. Praeguseks on aga jäänud valikute tegemine veidikene keeruliseks, kuna supp on lahjemaks keedetud ja vürts sellest eemaldatud. Natukene liiga kaldu ühele poole. Muidugi olemasolevate radadega annab midagi ette võtta, kuid see pole kuigi kerge, kuna maaomanikud pole just alati kuigi pooldavad selliste radade kulgemisest nende maal, seega vaatab mida korraldajal teha õnnestub.
Teen väikse iseloomustuse eelneva aasta baasil, mis on mulle meelde jäänud, ehk leiab midagi uut ka selle aasta radadest.
1. Ruila
Kaunil ajal, kus võilill õitseb ja reeglina on kimbutamas tuul. Rada on olnud küll kiire ja väga kiire, kuid selleks on vaja meeletut jalga, et rakettidega sammu pidada. Põllud on kenad ja mõnest neid turbased, seega kannatamine esimesel sõidul igati tagatud. Nikerdajatele on sammuti pakutud üks lühike lõik, kuid sellest pole suurt abi, kuna selleks ajaks on tavaliselt rong ära sõitnud ja tagasi pilti jõudmiseks pole midagi teha, seega päästev finiš on ikkagi pilditu. Maaomanikega on raske, et rada huvitavamaks muuta.
2. Märjamaa
Aastatega on rada muutunud oluliselt paremaks, kuid kiirused on endiselt suured. On kauneid lõike sisse pandud ja rada veidi mitmekülgsemaks muudetud, kuid miinuseks on kindlasti kaks ringi, mis teatud maalt on päris ahistav ennast tabamas mõttelt, et ma olen seda juba sõitnud. Aastatega on rada veidi aeglasemaks muudetud, ning selle pärast teen suure kummarduse rajameistritele, kuid kas kuulub ta mu lemmikute hulka on raske öelda.
3. Kullamaa
Tegemist on veidi salakavala rajaga, kus tuleb veidi kalkuleerida oma jõuvarusid, et mitte päris koomas finitosse jõuda. Tegemist on kindlasti selle aasta ühe parima rajaga, kus rajameister on teinud igal aastal midagi uut siss, mis üllatust pakub. Eelmisel aastal oli kindlasti suureks kaartide segajaks vihm, mis muutis mingid lõigud paljudele päris keeruliseks ja meeldejäävaks oma mudase, libeda ja pika sirgega, mis lõi piisavalt valusasti meie vastupidavuse ja sõiduoskuste pihta, kus ainult jõust ei piisa, ning vajatub sügava pitseri psühhikale. Ega seegi paha pole, kui saame teada oma valulävi olemasolu.
4.Vormsi
Eelmisel aastal sinna ei jõudnud, kuna samale ajale oli planeeritud juba teine reis, kuid nagu kuulda oli, siis Vormsi ilma vihmata on toit ilma maitseta. Minu jaoks on Vormsi mingil põhjusel alati keeruline olnud, kuid see pole oluline. Iseloomustamiseks on sobilikud märksõnad bassein, kiired metsarajad, liivane karjäärijupp, Muda, kuid see sõltub ikka saju hulgast, ning kindlati peaaegu tasapinnaline kihutamine. Organisatoorselt on tegemist toreda üritusega, kuid osavõtt on tänu ühendusele siiski piiratud ja veidi kulukam, ning aeganõudvam. Oma olemuselt meenutab siiski rohkem Ruila sõitu, kus kaas põhjas vastu pidada.
5. Hiiumaa
See on mitmekesisema rajaga sõit kui eelnevad, Paneksin selle pigem ühele pulgale Palivere ja Karujärve sõiduuga. See rada vajab sammuti eelnevat jõuvarude kalkuleerimist, sest kui kiirelt alustad, võib finiš osutuda nagu piinapink, peale mida sa ei soovi, et see korduks. On minulgi raskeks läinud läbi aastate, kuid rada pakub väga mitmekesiseid maastikuolusid. Alustades kruusast, mustikast, juurikast ja lõpetades liiva, rannasmbliku, militaarsete kaitserajatistega koos jõnksutavate metsateedega, mis nõrkenud füüsisega veel viimase võtavad. See rada on selline, mis pakub nii hingele, ihule ja ootustele, lootustele midagi. Alati on tulemus ettearvamatu minu jaoks. Miinuseks on muidugi väga pikk päev koos ülesõitudega, kuid see on olnud seda seni väärt. Tundub, et see rada on ka selle aasta parim, kuid seda siiski vaid minu silmade ja tunnete läbi.
6. Matsalu
Matsalu, naru Matsalu ikka koos oma madalate luhtade ja imevate põldudega on väljakutseks nii mõneski elemendis. Pole ta kunagi kerge mulle olnud, kuid seni olen ma endiselt seal rivis, kuna valmistab päris palju üleelamishetki ette, mis võivad päris laastavalt mõjuda. Alguse ja lõpu ahelikud lisavad natukenegi maastiku, kuid rada pole tegelikult kergete killast. Singleid ja muud nikerdamist ei tasu just otsida, kuid on siiski eriline oma asukoha ja luhtade tõttu. Pole minu sõitude ajal nii kuiv veel olnud, et luhad oma imemise oleks minetanud.

Tulemuseks on radade vahel seega 4:2 eelneva 4:4 asemel minu arvestuses. Tasakaal tundub veidi kallutatud sellel aastal.
Keeruline on heaks kiita või halvustada, kuid kahju on kindlasti. Muid sõite on sammuti aastatega juurde tulnud, kuid kahju on, et antakse ära oma aastatega välja teenitud positsioon eesti maastikuratta sõitude turul. Eelmisel aastal juhtus juba imelike asju, kui kokku sattusin rajal sõitma Lätlaste ja tont teab kellega... Olid nemadki kohale roomanud

Ärge kõike ka tõe pähe võtke ja kaunist sarja korraldamist Teile!
Loodan, et pole algust tehtud närbumisele.
Hoidke lippu kõrgel!
Rauno

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas JLansa » 08. 04. 2018. 16:09

pmst nõus Kuga kirjelduste ja arvamusega (Kahju).
Vormsi on minu jaoks nr.1 (kogu selle erilise päeva poolest)
Kogu hooajaks ~100 kirjas, ehk korraldaja peaks rahul olema...vähem rahvast vähem segadust (kergem orgunn?)
Endal plaanis ainult mõnel etapil osaleda, nii nagu kalendrisse mahub...
🇪🇪

zebra1
Rattur
Postitusi: 60
Liitunud: 09. 06. 2015. 09:01

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas zebra1 » 03. 05. 2018. 09:57

Kas Ruila etapi kohta mingit lisa informatsiooni ka tuleb?

Epic
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 10. 08. 2016. 13:12

Re: Marimetsa Kapp 2018

Postitus Postitas Epic » 03. 05. 2018. 11:44

Toimub Ruilas.
zebra1 kirjutas:Kas Ruila etapi kohta mingit lisa informatsiooni ka tuleb?

Vasta

Mine “Marimetsa kapp 2018”