16. Rakvere Rattamaraton

Vasta
gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 07. 06. 2018. 15:19

Avatud raja sõit toimub pühapäeval 10.juunil. Erineva kiirusega grupid. Start kell 11.00 Rakvere Spordikeskuse parklast.

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 09. 06. 2018. 23:06

Ettevaatust Siplasemäel kändudega. Enamik on juba punased (värvist), aga tark ei torma. Lihtsalt tüved lännu - alles kännud = Kändgarden.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Marek Maasikmets
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 20. 05. 2012. 15:12

16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Marek Maasikmets » 12. 06. 2018. 11:51

Kuidas rajatähistusega hetkel lood? On rada tuvastatav või saab keegi .gpx jälge jagada?

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 12. 06. 2018. 20:27

Marek Maasikmets kirjutas:Kuidas rajatähistusega hetkel lood? On rada tuvastatav või saab keegi .gpx jälge jagada?
Algus on tähistamata, Siplasemägi märgitud ja kui oskad sealt läbi karjääri Mäepealse singlile jõuda, saab tagumise ringi osa kuni Pajustini tagasiteel ilmselt leida. Töö käib.
Reedel ja laupäeval tagumisi kruusateid sõita ei saa - Viru Ralli.
Võrreldes avatud rajaga, on Siplasemäe konseptsioon muutunud - ei jäänud nii lihtne :).
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas ennoeilo » 13. 06. 2018. 08:09

Käisin eile "kihutamas" vihm oli mõnusalt tolmu kinni pannud. Kellegi "lapsekäed" :P (y) olid hoolikalt kändusid värvinud ja lindikesi sidunud- TONN?

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 13. 06. 2018. 22:04

Kände on vaja lapsekätega hoolikalt võõbata kuna tundub tulevat Rakvere kohta üleloomulikult kiire sõit. Ei viitsiks pärast neid ohtraid lugusi lugeda, kus kellegil oli känd näos ja välja ei tohtinud tõmmata :D.
Aga rada on tõesti kuiv ja kiire, võib omale pealelõunaks julgelt veel üritutusi plaanida. Ainsad tehnilismad kohad on seotud kändude ja kuivanud roobastega. Paar uut singlikest on ka sees, aga need oluliselt ei pidurda. Üks kruusalõik imeb kah korralikult, aga see asendabki toredasti siloaugu juures ärajäänud liinialust.
Hetkel on Pajusti taga Viru Ralliga seotud Grossi toidukaupade lindid juba oluliselt liikumisvabadust piiranud. Homme saab seal veel lintide alt läbi, reedel ja laupäeval enam mitte.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 14. 06. 2018. 11:06

Veidi muhedat huumorit EJL uudisest:
EJL kirjutas:Rakvere rattamaratoni põhidistantsile on Leemetsa kinnitusel üles pandud kolm vaheajapunkti ja finiš.
If everything's under control, you're going too slow!

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Kaido88 » 17. 06. 2018. 16:38

Alustame KÕIGE TÄHTSAMAST: Mis mõttes on sponsor tagant ära kadunud ja enam ei kaasnegi turvavarustust stardinumbriga? :D

Rada supper, Enne TP3 vist oli vaja vasakule pöörata, mitte asfaldit mööda kihutada, et seda tähistust pisut kiruks. Iga aasta seal ikka soovib keegi otse panna.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 17. 06. 2018. 17:33

Mina tänab :!: Vinks-vonks rada, korra oli nagu kruusamaik liiga tugev, aga see läks ruttu üle peatse singliga. Ilm lisas oma vindi ka juurde.
Rajatähistus oli 99%, see va 3TP eelne pööre jäi ka meie väiksel pundil kohe märkamata.

Minu eritänud viimase TP mehannile (punase särgiga habemik), kellega koos tegutsedes sai minu potentsiaalsest DNF'st ikkagi koht protokollis :!: (y)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

AhtiH
Rattur
Postitusi: 163
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas AhtiH » 17. 06. 2018. 19:26

Väga hea rada kui välja arvata 4 km kruusa ja asfaldi ülesõit Pajustisse ja hiljem 3 km kruusa tagasi.
Singlid olid väga mõnusad.

mets
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 22. 05. 2017. 18:33

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas mets » 17. 06. 2018. 19:59

Super rada! Oli kõike ja parajas koguses (y)

Rostaan
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 29. 12. 2012. 13:00

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Rostaan » 17. 06. 2018. 20:36

Aeg nüüd päev kokku võtta! Ülimalt positiivne üllatus, ei osanud tõesti oodata et nii äge rada on. Ilm oli hea, kuumus mulle sobib. Kruusa ja asfalti üle ei nurise, mõnusalt mitmekesine ja neid kohti kus jalga lahti kerida (loe hammastega eesolevatest kinni hoida) oli ka vaja! Rajatähistus 100%, korra sai isegi üks otsesõitnud mees tagasi kutsuda. Kui pead lenksu all ei hoia, silmad ruutus 40km/h ei uha, siis on enamus Eesti maratone kenasti läbitavad! Üks ohtlik koht minu jaoks oli viimane 500m kus munakivilt alla laskumisele läksime, seal oli sõidujoone välisservas mingi üli pehme materjal, vanad lehed ma pakun. Laskumisele tulles ei osanud sellega kuidagi arvestad (oma rumalus) esiratas läks selle pudru sisse ja nipakas ei olnud kaugel! Kiidan lisaks korraldajatele ka noorte ja matkasõidu “aeglasemalt” sõitjaid vâga viisakalt tehti küsimise peale ruumi! Hea töö Siplased, järgmine aasta olen kindlasti tagasi

Toon välja ka tilga tõrva selles suurepärases meepotis! Kohe alguses tegin märkuse “ velo clubbers” särgis sõitnud mehele! Märkuse sisuks oli hooletu sōiduridade vahetus (tihe süstimine) sõidu algfaasis kui pundid olid tihedalt tihedalt koos ja risupanemise oht keskmisest suurem! Vastuseks sain upsaka “ ma vaatan küll ja tean mis teen”! Hiljem üks kaasvõistleja ütles ka kodaniku nime ja mainis, et tavaline asi vanadele staaridele! Hetkel ei hakka seda siin mainima, küll härra end ära tunneb (aktiivne foorumlane) ja oma kommentaari jagab kui see tema arvates vajalik on.

S.
Viimati muutis Rostaan, 17. 06. 2018. 22:15, muudetud 1 kord.

heikki
Rattur
Postitusi: 220
Liitunud: 04. 08. 2009. 20:52

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas heikki » 17. 06. 2018. 20:37

Supper rada aga kahjuks lõpetasin päeva EMOS 4km enne lõppu sai laskudest vallist väikse õhulennu teha. Suured tänud võistlejale kes tuli enda pudelit otsima peale sõitu, aga pidi hoopis transportima mul ratta finishise.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 17. 06. 2018. 20:39

Natuke kiruks 2. TP üle. Seal tuli sõita üle maantee ja seejärel ca 20m pärast paremale TP-sse. Ma keerasin mööda maanteed paremale. 2 politseinikku seisid käed kabuuril, kuigi inimlikkusest oleks võinud ju suunata (saan aru, et see pole nende töö). Hakkasin siis oma viga korrigeerima diagonaalis üle muruplatsi õigele rajale sõites aga TP rahvas röökis, et "sealt peab tulema". Sisuliselt ma mingit edu ei saanud aga pidin 100m edasi ja 100m tagasi sõitma.

Ka mina tabasin end korraks mõttelt, et kruusa kuidagi palju. Aga lõppkokkuvõttes oli singlit ikka nii, et küll. Mingi singel oli kuusikus, sellele ma paneks nimeks sõlme singel (tundus, et keeran kohe end ja ratast ümber nende kuuskede sõlme).

Supp oli väga rammus! Lusikas seisis püsti.

Pika ja lühikese maa startide vahe ja raja kattuvus tähendas seda, et peale lühikese rajaga taasliitumist oli rajal palju liiklust, suuresti lühikese maa tagumine ots, mis pika maa 30+ (võibolla ka kiiremaid) omajagu takistas.

Polnud Rakveres aastaid käinud, tulen tulevikus jälle (aga treenin rohkem mägedeks!)
If everything's under control, you're going too slow!

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas kle » 17. 06. 2018. 20:41

AhtiH kirjutas:asfaldi ülesõit Pajustisse

Koha nimed mulle midagi ei ütle aga oli see koht kus ühtegi vestiga mehikest seda ülesõitu turvamas polnud?
Nimelt ühel sellisel ülesõidul tiirutas kari külapoisse ja tulemuseks oli see, et üks neist pani meie pundi veduriga kokku...

Muidu parimaid radasid meie kodumaal (y)

Rostaan
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 29. 12. 2012. 13:00

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Rostaan » 17. 06. 2018. 21:39

Palju teil kilomeetreid kokku tuli? Minu Garmini gps näitas 49,2km, lisaks ka neljas TP :) alselt hõigati välja 47km ja 3TP-d.

mets
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 22. 05. 2017. 18:33

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas mets » 17. 06. 2018. 22:00

Minul näitab 46,7km!

Siin keegi rääkis söögist- no mida Restot!
Ütlesin seda ka Natsalniklule kes seal asju organiseeris. Kõike oli külluses ilusti orgunnitud. Supis vett vist polnudk tegemist oli praega!!! :D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 17. 06. 2018. 22:02

Rostaan kirjutas:Toon välja ka tilga tõrva selles suurepärases meepotis! Kohe alguses tegin märkuse Velo Clubbersi särgis sõitnud mehele! Märkuse sisuks oli hooletu sōiduridade vahetus (tihe süstimine) sõidu algfaasis kui pundid olid tihedalt tihedalt koos ja risupanemise oht keskmisest suurem! Vastuseks sain upsaka “ ma vaatan küll ja tean mis teen”! Hiljem üks kaasvõistleja ütles ka kodaniku nime ja mainis, et tavaline asi vanadele staaridele! Hetkel ei hakka seda siin mainima, küll härra end ära tunneb (aktiivne foorumlane) ja oma kommentaari jagab kui see tema arvates vajalik on...
No mis keerutad, maini ära kui asi nii selge ja ühene oli! Ma muidu ka tean kellega see vestlus oli, klubikaaslane oli paar sõitjat tagapool ja kuulsin seda juttu ka ise, "upsakuse" aste on hinnanguline. Nii alguses (enne linnust) on sipsimist pidevalt ja peaasi, et pikali ei tõmmata naturaalselt.

PS! Korrektne on "velo clubbers".
Rostaan kirjutas:Palju teil kilomeetreid kokku tuli? Minu Garmini gps näitas 49,2km, ...
Valdavalt näitab Strava ja Endo vahemikus 47-48.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
TStyle
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 25. 05. 2013. 08:37

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TStyle » 17. 06. 2018. 22:09

heikki kirjutas:Supper rada aga kahjuks lõpetasin päeva EMOS 4km enne lõppu sai laskudest vallist väikse õhulennu teha. Suured tänud võistlejale kes tuli enda pudelit otsima peale sõitu, aga pidi hoopis transportima mul ratta finishise.
Pole tänu väärt, tol momendil polnud sellel pudelil enam nii suurt väätust. Kiiret paranemist ja Rakkes sõidame :)
Tervitustega
Tanel

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 17. 06. 2018. 22:13

TStyle kirjutas:
heikki kirjutas:Supper rada aga kahjuks lõpetasin päeva EMOS 4km enne lõppu sai laskudest vallist väikse õhulennu teha. Suured tänud võistlejale kes tuli enda pudelit otsima peale sõitu, aga pidi hoopis transportima mul ratta finishise.
Pole tänu väärt, tol momendil polnud sellel pudelil enam nii suurt väätust. Kiiret paranemist ja Rakkes sõidame :)
Ilmselt nägin seda lives. See oli valus laks, vahetult minu ees kui ma vaikselt chillides peale tehnilist edasi liikusin. Hea, et seal kohe kaks inimest seisid "valves". Mitte, et see aitab enam, aga see "hüpe" oli ette näha, kuna kehaasend oli kühmule minnes selgelt väär. Kiiret paranemist!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

heikki
Rattur
Postitusi: 220
Liitunud: 04. 08. 2009. 20:52

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas heikki » 17. 06. 2018. 22:14

Kahjuks mitte kuna arvatavasti ootab mind ees operatsioon, aga kui mitte ennem siis rõuges :D
Ja eks vigadest õpitakse edaspidi lähen teise asendi ja väiksema hooga :D

Rostaan
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 29. 12. 2012. 13:00

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Rostaan » 17. 06. 2018. 22:26

Mati kirjutas:
Rostaan kirjutas:Toon välja ka tilga tõrva selles suurepärases meepotis! Kohe alguses tegin märkuse Velo Clubbersi särgis sõitnud mehele! Märkuse sisuks oli hooletu sōiduridade vahetus (tihe süstimine) sõidu algfaasis kui pundid olid tihedalt tihedalt koos ja risupanemise oht keskmisest suurem! Vastuseks sain upsaka “ ma vaatan küll ja tean mis teen”! Hiljem üks kaasvõistleja ütles ka kodaniku nime ja mainis, et tavaline asi vanadele staaridele! Hetkel ei hakka seda siin mainima, küll härra end ära tunneb (aktiivne foorumlane) ja oma kommentaari jagab kui see tema arvates vajalik on...
No mis keerutad, maini ära kui asi nii selge ja ühene oli! Ma muidu ka tean kellega see vestlus oli, klubikaaslane oli paar sõitjat tagapool ja kuulsin seda juttu ka ise, "upsakuse" aste on hinnanguline. Nii alguses (enne linnust) on sipsimist pidevalt ja peaasi, et pikali ei tõmmata naturaalselt.

PS! Korrektne on "velo clubbers".
Rostaan kirjutas:Palju teil kilomeetreid kokku tuli? Minu Garmini gps näitas 49,2km, ...
Valdavalt näitab Strava ja Endo vahemikus 47-48.
Tänan tähelepanu juhtimise eest, muutsin nime ära! Radade vahetamine (sipsimine) on enam-vähem ok kui seda tehakse kontrollitult! Pilk korra kõrvale heita ja vahetus turvaliselt teha ei ole ju palju küsitud

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 17. 06. 2018. 22:33

Minu maratonidest Rakvere parim, korralik nikerdamine.
Naine läks viimast singlit vaatama enne liidrite tulekut, avastas rajalt klaasikillud iga paari meetri tagant? Korjas kokku, väikemehed püüdsid jälle nalja teha. Klaasikillud olid

https://www.youtube.com/watch?v=54Cpf46lScg

Siin algus ordulinnuses

https://www.youtube.com/watch?v=vacVm4sCJls

poolmaratoni algus ordulinnuses

https://www.youtube.com/watch?v=r5KXaM0R_5A

Siin viimane singel enne finisit

https://www.youtube.com/watch?v=A5LxKcsf-BM
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas andre170 » 17. 06. 2018. 23:16

Võtan sõna, kuna sõit pakkus emotsioone.

Esiteks juba teist sõitu järjest kostitab korraldaja mind väga suurte stardinumbritega, mis tähendab, et pean iga etapp sõitma u sajast sõitjast mööda. Nagu üldse ei saa ettepoole startima, kuigi kogu aeg lõpetan stardikohast sada kohta eespool. Ilmselt on asi selles, et XXL sõidust osavõtjad saavad erikohtlemise osaks kaks korda kehvemate punktide poolest. Kas xxl ei peaks mitte kõvem sõit olema? Seega muudkui sõida mööda ja kuluta selleks jõudu. Tulemusena väsimus ja sõiduvead.

Sõiduvigadest edasi. Nüüd sai siis häiritud ära ühe velo clubbersi mehe singlisõit, sest pärast minu pikka kruusal ühe grupikese vedamist sain esimesena singlile, aga kohe koperdasin ja rikkusin seljataguste sõidu. Endal niigi kehv tunne ja siis sain veel pragada. Palusin seda võtta kui halba saatust :)
Tegelt võiks olla kirjutamata reegel, et kes veab kruusal pikalt ees, selle kallal singlil ei nori :)
Selles mõttes on isegi õige enne singlit grupivedurist mööda kimada, kui singlil ka kunn oled.

Probleemi ema on siiski see, et sellisel rajal on raske sõita mööda sajast ratturist nii, et probleeme ei teki. Viimane aeg on XXLi punktidele anda vastupidiselt praegusele poolte punktide asemel hoopis kaks korda rohkem punkte. Sama jama oli Jõelähtmel ja nüüd mõjus see juba palju hullemini, sest Jõelähtmel lühikest sõitnud ratturid said väga kergelt esisaja kohti kirja.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3935
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 17. 06. 2018. 23:54

Rostaan kirjutas:Toon välja ka tilga tõrva selles suurepärases meepotis! Kohe alguses tegin märkuse “ velo clubbers” särgis sõitnud mehele! Märkuse sisuks oli hooletu sōiduridade vahetus (tihe süstimine) sõidu algfaasis kui pundid olid tihedalt tihedalt koos ja risupanemise oht keskmisest suurem! Vastuseks sain upsaka “ ma vaatan küll ja tean mis teen”! Hiljem üks kaasvõistleja ütles ka kodaniku nime ja mainis, et tavaline asi vanadele staaridele! Hetkel ei hakka seda siin mainima, küll härra end ära tunneb (aktiivne foorumlane) ja oma kommentaari jagab kui see tema arvates vajalik on.

S.
Ma ei tea kas jutt on minust, aga oletame et on.

Kust sa võtad et seal risupanemise oht oli. Ma tegin selle manöövri sellepärast, et sa jätsid enda ette 2m ruumi ja enda kõrvale pool meetrit. Täiesti piisav misiganes ratturile, kes tahab enda kohta parandada ja tunneb stardist rõõmu. Ohtu oli seal täpselt 0%. Ma saan aru, et sinu jaoks võiks situatsioon ärev tunduda, aga tegelikult polnud. Kui meie rollid oleks vahetuses, siis ma oleks ainult enda ette heakskiitvalt noogutanud, et näe nii peabki. See et rääkida suutsid, näitas et sinu pulss ei olnud põhjas - minul oli.

Ühesõnaga ma ei mõelnud selle manöövriga midagi paha, ega polnud pärast sinu peale pahane. Mulle endale jäädi singlil mitmeid kordi ette mõne jõnksu peal, aga no missa teed, see käib asja juurde.

Ma saan aru et sinu jaoks oli see vist esimene rakvere maraton. Minul oli ta vist 15-s. Lisaks olen ma käinud mingil 5-l või 10-l rakvere krossil. Näiteks 2010 rakvere "prükkel cup" tiirutas kogu see 10 ringi täpselt ümber selle linnuse, ma tunnen seal vist iga kivi. Niiet ma vabandan ette, aga rakvere linnuse ümber mulle tõesti meeldib süstida, see on lihtsalt nii lahe :) Lisaks võin kinnitada, et kogu 300-400 võistlusel, mis ma osalenud olen, ei ole ma kunagi kedagi pikali tõmmanud. Mind see-eest küll.

Teiseks tegemist on maastikusõiduga, kus loevad peale jõu ka tehnilised oskused. Stardis parima trajektoori valimine ja enda koha parandamine on üks nendest tehnilistest elementidest, mida saab lihvida ainult võistlustel. Ja lause, et "ära praegu kihuta, sõit on pikk, küll jõuad kruusal kohta parandada" kõlab minu jaoks üsna naljakalt. Esiteks kruusal kihutavad tänapäeval kõik nagu hullud, singlil jällegi ei pääse mööda. Ainuke variant kohta parandada ongi start. Kolmandaks 47km on minu jaoks väga lühike max pulsiga sutsakas - ma väga vabandan, aga nii on. Sinna kus stardis jääd, sinna jääd, keegi selle distantsiga ära ei väsi. Ja nii nagu kõik käivad kolmapäevakutel palgiületust harjutamas ja ostavad paremaid rattaid, võiks ka starte harjutada.

Ma soojalt soovitan eelkõnelejal käia XCO võistlustel kus on ühisstart. See õpetab startimist, trajektoori valikut, sisekurvist teistest möödumist, enda raja hoidmist jne. Üsna kiirelt õpid ära, et küünarnukid ja õlad tuleb laiali hoida, et need puutuksid enne kokku kui lenksud, muidu on crash kiire tulema.
Kuna meil küünarnukid ega ka rehvid kokku ei puutunud, järelikult situatsooni polnud.

Mul jäi särk meelde, mina võin ju teinekord kaarega mööduda, aga igas maratoni stardis on koos uued ja vanad, "staarid" ja noored. Nii see on ja nii see jääb. Peame kuidagi üheskoos sõbralikult hakkama saama.

Kas ma juba ütlesin et start on fun? :)

PS! Ma loodan, et see kirjatükike on hariva väärtusega ka teistele maratoonaritele, või annab vähemalt mõtisklemise materjali.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3935
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 18. 06. 2018. 00:07

andre170 kirjutas: Tegelt võiks olla kirjutamata reegel, et kes veab kruusal pikalt ees, selle kallal singlil ei nori :)
Ehhh, mis naiste loogika see nüüd on? :)

See on ju loogiline, et üks jaksab sõita kruusal ja teine singlil. See ei olene isegi sõitjast, ega tema iseloomust, vaid pigem kasutatavast rattast ja rehvivalikust ja rehvirõhust jms aspektidest. On kodanikud, kes treenivad maanteel ja sõidavad mtb võistlustel kõvakahvli ja peenikese kummiga ja on kodanikud kes treenivad ainult metsas ja sõidavad näiteks laia kummiga FS-ga. Hea meelega sõidaks üks teisest enne singli algust mööda, aga no krt ei jaksa. :)

Ma ise olen tänase võistlusega täitsa rahul - kõik olid maru viisakad ja kuna ma see aasta kruusal nii hästi sõita ei jaksa, siis pean tänama mitut vedurit kes aitasid raskest momendist üle saada. Tavapärasest kiirem ja närvilisem oli tänane sõit raja lühiduse ja kuivast ilmast tingitud kiiruse tõttu. Meenutas pigem xc krossi kui maratoni, aga muidu rakvere oma tuntud headuses. Eriti meeldis mulle 14-16km kanti singel - kui teaks ainult nime.

AhtiH
Rattur
Postitusi: 163
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas AhtiH » 18. 06. 2018. 00:33

Rostaan kirjutas:Palju teil kilomeetreid kokku tuli? Minu Garmini gps näitas 49,2km, lisaks ka neljas TP :) alselt hõigati välja 47km ja 3TP-d.
Garmin näitas 49,5 km. Ja seda siis mitte GPS järgi vaid esirattal olevalt andurit lugedes.

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas guidomukk » 18. 06. 2018. 01:06

Kiidan minagi rada. Oli singleid, tõuse ja kruusa (see oli enamjaolt vajuv). üldse kiidan seda multsi ja kruusa värskendust võistluseks. Tappis korralikult.
Isegi ilm selle aastastlikult hea.
Mis puudu jäi oli enda sõiduvorm. Pulss oli üleval, jalgades aga purakat ei olnud tänu Jõelähtme XXL ja 6 le järgnenud sõidupäevale see nädal.
Oma lollus.
Lemmikuks said puudevahelised singlid. Ilus rada.
Viimati muutis guidomukk, 18. 06. 2018. 12:12, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Mpower » 18. 06. 2018. 07:53

Pika ja lühikese maa startide vahe ja raja kattuvus tähendas seda, et peale lühikese rajaga taasliitumist oli rajal palju liiklust, suuresti lühikese maa tagumine ots, mis pika maa 30+ (võibolla ka kiiremaid) omajagu takistas.
Kuuldavasti ka kuni 30 kohtadel jäid lühikese raja sõitjad ette. Rahvast oli palju ja selliselt hõikudes ukerdades pole võimalik singleid sõita normaalselt ning ohutusest asi kaugel. Häiriv oli see lühikese maa sõitjatele samuti.
Kellele jäi tehnilist osa ja singleid väheks, siis ärge unustage, et tegemist on maratoni formaadiga! Sõitke samu lõike kiiremini ja saate oma naudingu kätte. Mulle rada meeldis kuigi vana kaheringiline rada meeldis veel rohkem.
Supp oli tõesti super.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 18. 06. 2018. 08:19

andre170 kirjutas:Viimane aeg on XXLi punktidele anda vastupidiselt praegusele poolte punktide asemel hoopis kaks korda rohkem punkte.
Vaata veelkord juhendit ja näita mulle ka, kus see "pooled punktid" sätestatud on? Kohad 1-6 saavad võrdselt punkte; 10. koha erinevus on 4 punkti (0,3%); 100. koha erinevus 94 punkti (7,3%). Tallinna RM-l oli XXL-s 105 lõetajat ja põhisõidus 348 ehk ca 2,5 korda rohkem. Näiteks viimane lõpetaja sai põhisõidus 1128 punkti ja XXL sõidus 1272 punkti. Ma ei ütleks, et süsteem ülemäära ebaõiglane on.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Kodiak
Rattur
Postitusi: 368
Liitunud: 27. 01. 2009. 10:36

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Kodiak » 18. 06. 2018. 08:53

andre170 kirjutas:Võtan sõna, kuna sõit pakkus emotsioone.

Sõiduvigadest edasi. Nüüd sai siis häiritud ära ühe velo clubbersi mehe singlisõit, sest pärast minu pikka kruusal ühe grupikese vedamist sain esimesena singlile, aga kohe koperdasin ja rikkusin seljataguste sõidu. Endal niigi kehv tunne ja siis sain veel pragada. Palusin seda võtta kui halba saatust :)
Tegelt võiks olla kirjutamata reegel, et kes veab kruusal pikalt ees, selle kallal singlil ei nori :)
Selles mõttes on isegi õige enne singlit grupivedurist mööda kimada, kui singlil ka kunn oled.
Usun teadvat seda olukorda. Sõiduvigu tekib kõigil, nii on ja nii jääb. Minu tavapärane käitumine sellises olukorras on võimalikult kiiresti rada tagumistele vabastada, tihtipeale lükkan ka hoogu juurde, et kaasvõistleja ei peaks jalastuma.
Seda pean küll tunnistama, et kruusal oled sa ikka tõsine kahur ja ega singlil ka hätta jäänud. Pragamine on vast palju öeldud, aga repliigi mõte oli selles, et kui oled jalastunud, siis võiks sõitvale ratturile vähemalt võimaluse anda.
Grupivedurist mööda kimamine on ka kahe otsaga teema. Mees, kes pikalt kruusal tööd teeb on igal juhul väärt võimalust singlile esimesena minna.
Igakord ei õnnestu, aga loodetavasti kõik areneme.
Kaido
Velo Clubbers
Õlu on ikkagi inimkonna suurim leiutis. Rattal pole ka viga, aga ratas voblaga...
...pole ikka see!

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 18. 06. 2018. 09:00

Kaido88 kirjutas:Alustame KÕIGE TÄHTSAMAST: Mis mõttes on sponsor tagant ära kadunud ja enam ei kaasnegi turvavarustust stardinumbriga? :D
Mul eelmise korra oma alles, võin sulle ära anda :D .
Minu ilma kepsuta Polar näitas distantsiks 49,3km, aga ma ei nuta.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Nightsilm
Rattur
Postitusi: 72
Liitunud: 14. 05. 2015. 20:33

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Nightsilm » 18. 06. 2018. 09:02

Minu arvates suurepärane rada. Sarnaselt Kirsale ei jaksa mina ka kruusal erilist tempot tehal. Eriti sel aastal, kus suure kuivuse tõttu oli kohati kruusakiht pehme. Korra tõmbasin ühele möödunud vedurile kannule aga kui sirgel maal kippus tempo 45kmh kohale kerkima ning minu jalad hakkasid 34-11 ülekandest tingituna vurri meenutama, jäin siiski maha. Fun Fact: sõidu kiiruserekord sündiski seal.

Chicken-Line'iga palgiületusel õnnestus mul elegantselt üle nipli keerata. Valesti valitud tehnika tõttu jäi esihammakas kinni ja hetk hiljem olin juba kõhuli. Õnneks väga õnnelikult - põlv veidi marraskil. Hirmujudinad tulevad peale lugedes, et peaaegu iga maratoni järel käib keegi EMOs. Kõigile kiiret paranemist ja kui kohe ei saa ilma kukkumata, siis kergeid kukkumisi!

Väga lahe oli näha, et päris palju kohalikke oli tulnud raja äärde võistlejaid tervitama. Lehvitasin neile kõigile ise ka vastu. Tuju kohe hea!

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 18. 06. 2018. 09:15

Chicken-Line'iga palgiületusel
:?: :roll:
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 18. 06. 2018. 09:20

TONN kirjutas:Chicken-Line'iga palgiületusel
:?: :roll:
Oli selline asi, nägin. Märgistus oli ehk võibolla veidi ootamatu neile, kes oleksid tahtnud kanaliini mööda minna: nooli oli takistuseks olnud palgi enda peal, st reageerimisaega jäi väga napiks.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 18. 06. 2018. 11:35

Kui vaadata LIVE tulemustes vaheaegasid, siis selgub päris üllatav esikolmik lõigul tunnel (43,5 km) - Finiš:
1. Aimar Pedari 0:08:59,0
2. Peeter Tarvis 0:08:59,8
3. Janek Resev 0:09:08,2
If everything's under control, you're going too slow!

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 18. 06. 2018. 13:45

Kirsa kirjutas:Eriti meeldis mulle 14-16km kanti singel - kui teaks ainult nime.
Ilmselt karjäärijärgne Mäepealse singel.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Kasutaja avatar
Kivi
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 05. 03. 2009. 20:00

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Kivi » 18. 06. 2018. 15:38

Kellele meeldib liikuv pilt, siis saab seda nautida näiteks siit: https://youtu.be/ol125WY_XKs
Kellele aga meeldib fotosid sirvida siis galeriid Boschi sarjast on kenasti nähtavad lisaks facebookile ka siit: https://www.flickr.com/photos/141776748@N07/albums

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 18. 06. 2018. 16:09

Külli Leola pildid Vinni valla punktist https://photos.app.goo.gl/DJacqCyVeXvqC3Zx6
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas jaanusj » 18. 06. 2018. 16:47

Nightsilm kirjutas: Sarnaselt Kirsale ei jaksa mina ka kruusal erilist tempot teha.
Julgen märkida, et Kirsa jaksab kruusal uhada küll.
Mis puuduatab XXL punktiarvestust, siis üldiselt asi toimib väga hästi, aga selle aasta Jõelähtme XXL läks EMV tõttu pisut balansist välja. Aga selge, et ei ole mõeldav/mõistlik teha erandit ühe võistluse punktiarvestusele (isegi kui see on EMV).
Ühest singliparadiisist teise sõitmiseks (ja tagasi) pole 2 km kruusa/asfalti kindlasti midagi hullu (põhimõtteliselt saaks tõsise soovi korral ka tee kõrval põllul sõita).Seda enam, et imev kruusalõik oli paras katusmus.
Pesunööride väravast (põiklatt oli üsna "parajal" kõrgusel) läbi sõites meenus Jõelähtme "diagonaalpuu". Aga üldiselt on inimene õppimisvõimeline.
Isiklikult tekkis probleeme kohanemisega. Kuna viimasel õhtul langes 29-ne rivist välja, tulin starti 26-ga. Lootsin, et ehk on singlitel isegi parem. Aga oli üllatavalt harjumatu ja korduvalt tulid apsud sisse.
Toitlustamise kohta kasutaks sõna "ulmeline". Supp viimase peal. Olime ühed viimased sööjad, aga laual olid kuhjas kohukeste karbid ja saiakeste kastid.
Rakvere etapile 5+!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 18. 06. 2018. 16:49

jaanusj kirjutas:
Nightsilm kirjutas: Sarnaselt Kirsale ei jaksa mina ka kruusal erilist tempot teha.
Julgen märkida, et Kirsa jaksab kruusal uhada küll...
Ja jah, pigem ei taha seda tunnistada 8)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 18. 06. 2018. 17:48

Mati kirjutas:
jaanusj kirjutas:
Nightsilm kirjutas: Sarnaselt Kirsale ei jaksa mina ka kruusal erilist tempot teha.
Julgen märkida, et Kirsa jaksab kruusal uhada küll...
Ja jah, pigem ei taha seda tunnistada 8)
On aeg teha Kirsast eraldi teema :)
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Kaido88 » 18. 06. 2018. 22:22

TONN kirjutas:
Mati kirjutas:
jaanusj kirjutas:Julgen märkida, et Kirsa jaksab kruusal uhada küll...
Ja jah, pigem ei taha seda tunnistada 8)
On aeg teha Kirsast eraldi teema :)
Kirsa teeme jätkuks- Päev varem teise sarja etapil ma ütlesin ühele raja vahetajale paar krõbedamat sõna, et ette reastus täpselt ilma ise kordagi üle õla vaatamata ja seda mitu korda järjest, Vastus tuli: "Ikka juhtub" Sorry aga selle IKKA JUHTUB peale soovinuks pisut rammimis tööd talle endale teha aga las loll olla, elu õpetab.

See stardi numbrite asi on jah, pisut mäda, sest 1 kehva tulemust ei tohiks arvesse siiski võtta. Kellel puruneb rehv jne muud tehnilised jamad, et tähenda, et järgmine kord mees omal kohal tagasi ei ole.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 19. 06. 2018. 18:06

Kaido88 kirjutas:See stardi numbrite asi on jah, pisut mäda, sest 1 kehva tulemust ei tohiks arvesse siiski võtta. Kellel puruneb rehv jne muud tehnilised jamad, et tähenda, et järgmine kord mees omal kohal tagasi ei ole.
Ükski parameeter ei võta arvesse kehva tulemust, stardinumbi arvutamisel loeb ainult parim tulemus. Tegelt kah, loe juhendit!

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 22. 06. 2018. 19:07

Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

alarco
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 27. 08. 2012. 23:11

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas alarco » 26. 06. 2018. 08:21

KaupoR kirjutas:Kui vaadata LIVE tulemustes vaheaegasid, siis selgub päris üllatav esikolmik lõigul tunnel (43,5 km) - Finiš:
1. Aimar Pedari 0:08:59,0
2. Peeter Tarvis 0:08:59,8
3. Janek Resev 0:09:08,2
Aimar läks peale sõitu EMO-sse katkist roiet ja paistes käelaba näitama. Ju ta tuli viimase otsa kiirabiga :?

heikki
Rattur
Postitusi: 220
Liitunud: 04. 08. 2009. 20:52

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas heikki » 26. 06. 2018. 20:25

alarco kirjutas:
KaupoR kirjutas:Kui vaadata LIVE tulemustes vaheaegasid, siis selgub päris üllatav esikolmik lõigul tunnel (43,5 km) - Finiš:
1. Aimar Pedari 0:08:59,0
2. Peeter Tarvis 0:08:59,8
3. Janek Resev 0:09:08,2
Aimar läks peale sõitu EMO-sse katkist roiet ja paistes käelaba näitama. Ju ta tuli viimase otsa kiirabiga :?

Paistes käelaba ostus temal kämblaluu muruks. Oli sõitnud ilusti lõpuni kukkusime samas kohas. Minule lõppes plaadi ja kruvidega õlas toetamas rangluud ajutiselt.

alarco
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 27. 08. 2012. 23:11

Re: 16. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas alarco » 26. 06. 2018. 20:57

Kiiret paranemist teile! Ka minu teada sõitis Aimar lõpuni.

Vasta

Mine “Bosch Eesti Maastikurattasari 2018”