12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3935
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas Kirsa » 10. 06. 2018. 20:25

mets kirjutas: Rajast niipalju (minu arvamus)! Kuna esimest korda Jõelähtmes siis juttude kohaselt pidi olema eesti vingeim rada!

44km seda küll nyyd polnud kaugelt sellest läksid metsa tiirutasid metsa radadel 2h ja plus mitte mingit vaheldust.
Vingeim rada ongi see esimene pool. Kui sõidad poolmaratoni ehk rattamaratonide sarja põhisõitu, siis jäädki kahjuks kõigest ilma.
Ma saan aru ka inimestest kes ei jaksa kohe 92km sõita. Kui ma oleks sellises olukorras, siis ma tõenäoliselt maksaks kogu summa ja keeraks lihtsalt TP2-s rajalt maha.

indr3k
Rattur
Postitusi: 244
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas indr3k » 10. 06. 2018. 20:26

See puu oli ka teisipäeval olemas, kuid ma ei saa aru, miks te kõik sealt puu alt sõita soovisite, kui otse sai ilma igasuguse vaevata sõita. Jah, vana jälg läks puu alt läbi ...

Muus osas on sellel rajal imelik omadus tekitada mingi täiesti tühi tunne 2 ja 3 TP vahel :)
Muus osas ei ole midagi öelda, kõik tip top nagu alati - super teenindus ja hea rada. Tänan omalt poolt.

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas kle » 10. 06. 2018. 21:04

Noniii kui siin juba suuremaks kribamiseks läks...

Mis ma oskan öelda kui, et parim rada mida ma olen enda lühikese 4aastaselise karjääri jooksul sõitnud.
Isegi kahju, et see mõmmikas sai valitud.
Ja enne sõitu räägitud hirmujutud, et jäiga kahvliga jään rajale, osutusid täiesti vastupidiseks. :D
Endale see "kiivrilõhkuja" probleeme õnneks ei tekitanud, sest olen jupats aga tagumisele vennale karjusin küll midagi sellist, et "ettevaatust" vms, mille peale tuli vastu kohe, et "Aitäh ma ise poleks seda märganud". :)
Ainus mis minule probleemiks olid need kausid mis suure hooga läbi sõites jätsid mitmel korral minu ribide ja lenksu vahele ainult mõne mikroni aga siin küll kedagi süüdistama ei tule :D
No ja see kus oli !!!!! oli ka kõndimiseks liiga järk ja sai seal külakuhja tehtud. :D Paremas ääres oleks võinud mingi nöör olla kust kinni haarata ja millest edasi ei saaks minna, sest lisaks sellele see perv ka vajus kuradi hullusti.
Aga sellist rada kus enamus ajast vaatad ja jälgid ikka enda nina alla ja ei tea mis toimub 10m kaugemal pole küll varem sõitnud.
Üks huvitav intsident oli ka kus sõitsin väga pikalt ja stabiilse vahega kahel kutil singlil taga ning mingi hetk läks vahe veidi pikemaks kuni pool ehmatusega nägin mõlemaid nina all maas pikali ja ise kerge puutega panin ka sisse :D Niiet reageerimine oli küll kohati väga aeglane aga see just asja huvitavaks tegigi ja selliseid raskeid radasid võiks olla rohkem meie kodumaal.
Ja kott finiitos oli väga tore üllatus ja jälle üks nö. meene juures. (y)

Kahju, et puudus pesemisvõimalused ja pasane ratas tuli puhtasse autosse panna.

Aga kokkuvõtteks mina tänan (y) :)
Mõni ütleb: "Parem karta kui kahetseda. "
Mina ütlen: "Pigem riskida kui kahetseda, et jätsin võimaluse kasutamata."

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas j6ukur » 10. 06. 2018. 21:20

Tänan taaskord kvaliteetaja eest! Seekord jagus jõudu ka lõpus viimased 10km koos sõbraga head tempot teha.

PS. Pesemisvõimalused olid väga head - ei mingit järjekorda ratta, ega ihupesus. Tiigi ääres oli rida survekaid ja voolikuid.

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas kle » 10. 06. 2018. 21:23

j6ukur kirjutas: PS. Pesemisvõimalused olid väga head - ei mingit järjekorda ratta, ega ihupesus. Tiigi ääres oli rida survekaid ja voolikuid.
Vot mis välja tuleb nii mina kui ka mitmed teised olid infosulus.
Mitmelt sai küsitud, et kus ja mis aga kehitati ôlgu :)
Mõni ütleb: "Parem karta kui kahetseda. "
Mina ütlen: "Pigem riskida kui kahetseda, et jätsin võimaluse kasutamata."

AhtiH
Rattur
Postitusi: 163
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas AhtiH » 10. 06. 2018. 21:42

kle kirjutas:
j6ukur kirjutas: PS. Pesemisvõimalused olid väga head - ei mingit järjekorda ratta, ega ihupesus. Tiigi ääres oli rida survekaid ja voolikuid.
Vot mis välja tuleb nii mina kui ka mitmed teised olid infosulus.
Mitmelt sai küsitud, et kus ja mis aga kehitati ôlgu :)
Täitsa huvitav, et pesemise kohta ei märgatud aga lisaks oli ka infotahvlil linnaku kaart olemas vajaliku infoga.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas Mati » 10. 06. 2018. 21:54

Kirsa kirjutas:
mets kirjutas:Rajast niipalju (minu arvamus)! Kuna esimest korda Jõelähtmes siis juttude kohaselt pidi olema eesti vingeim rada!
44km seda küll nyyd polnud kaugelt sellest läksid metsa tiirutasid metsa radadel 2h ja plus mitte mingit vaheldust.
Vingeim rada ongi see esimene pool. Kui sõidad poolmaratoni ehk rattamaratonide sarja põhisõitu, siis jäädki kahjuks kõigest ilma.
Ma saan aru ka inimestest kes ei jaksa kohe 92km sõita. Kui ma oleks sellises olukorras, siis ma tõenäoliselt maksaks kogu summa ja keeraks lihtsalt TP2-s rajalt maha.
JRM'l (XXL) on terve rada vinge :!: Esimene pool on tehnilisem ja Eesti kontekstis erandlik (tehismaastik!). Teises pooles olid mõnusad singlid vaheldumisi metsateedega. Kodasoo kant on minu vaieldamatu lemmik. Ma muidugi saan aru, kui singlitel mõnuga sõitmiseks jaksu ja oskust ei ole, siis muutub asi tüütuks nikerdamiseks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas erikr » 10. 06. 2018. 22:01

kle kirjutas: Isegi kahju, et see mõmmikas sai valitud.

...

Kahju, et puudus pesemisvõimalused ja pasane ratas tuli puhtasse autosse panna.
Sõitsin ka mesikäppa. Ratas oli lõpus samasugune nagu alguses. Mõõdukalt tolmune. Kõrve XXL ja VHM GP järel lasin kergelt suruõhuga üle. Ei limpsinud.
Elu kõige kuivem JRM. Ei õnnestunud ratast pasaseks teha.

JRM mesikäpp lööb minu jaoks igal juhul üle VHM GP. Olen sõitnud ka pikka. Jätsin end seekord teadlikult ilma tehismaastike paunast.

Survepesurite ala oli mu meelest küll finišialast probleemideta vaadeldav. Ja kuuldav.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Krõõp
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 13. 01. 2011. 12:07

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas Krõõp » 10. 06. 2018. 22:50

Sõitsin seekord üle mitme aasta teistkordselt pikka. Kehva treenitust arvestades, suutsin end alguses piisavalt tagasi hoida ja kestsin enda jaoks enam-vähem enesetundega lõpuni ära, isegi krambid ilmutasid end alles viimasel 5-l kilomeetril. Esmakordselt tegelesin võistluse käigus rehvivahetusega. Peale jõe läbimist 2-noolega laskumisel lahkus kogu õhk hetkega esirehvist. Tulemuseks korralikult marraskil põlv ja valutav puus. Sama rehvi olin juba paarkümmend km-t varem korra täis pumbanud ja tol hetkel jäi pidama. Igatahes sisekas sisse ja kestis õnneks lõpuni.
Seda kuulsat mahalangenud puud ei märganudki. Aga nägin üht Kalevi-Liiva? kandis (u55km) murdunud puutüvesse istutatud lilli. See singlikate töö?
Oli meeldiv laupäev. Tulen jälle (y)

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas guidomukk » 11. 06. 2018. 09:23

Sõitsin pikka. Tänan et korraldajad Kroodi otsa algusse panevad. Pärast 4 tundi ei tahaks küll sinna sattuda. Tehnika sai hirmsasti vatti, aga kestis ära.. Orus lõin ka põlve vastu lenksu veriseks. Org ise oli üllatavalt sõidetav. Siis esimene.
Jõelähtme ilma krampideta juba ei lähe. Kui sääre ja reie lihased seekord pääsesid, siis kiskus lõpus kõõluseid krampi..:) Mõlemat korraga.
Teil on ilus rada. Nägin nii lilli puu sees, singli lindiga kokku tõmmatud rakvereraipe ilusat kimpu. Puud mis oli pea kõrgusel. Mis oli veidi opa! moment, aga vedas. Mõned rajad on juba sellised kus peab pisut rohkem nina maas sõitma. 75km. hakkas seda kõike liiga palju saama :)
Tänan veel oma vee seljakotti ja kaasvõistlejaid.
Teie omalt poolt tänage teeninduspunktide inimesi, vabatahtlikke ja kindlasti ka maaomanikke.

eeekiri
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 01. 07. 2006. 10:34

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas eeekiri » 11. 06. 2018. 09:27

dr Holden kirjutas:Moskva telefonist olete midagi kuulnud?

Mees sai oksa põske 44km raja kuuendal kilomeetril
Sõitsin poolmaratoni ja kui umbes kahe tunni möödudes olin teises TP-s, kus manustasin imehead kurki ja kohupiima plaadikooki, tegelesid TP prouad katkise põsega vanema härrasmehe abistamise ja ära toimetamise ettevalmistamisega. Seega tundub, et poolmaratonil oli põsepurustajaid 2.
Paari aasta eest Jõelähtmel poolmaratoni sõitnuna (toonane poolik oli jõe läänekaldal), pelgasin et äkki tänavu aastane emotsioon rajast jääb tollase vinge elamuse kõrval lahjaks, kuid õnneks osutus kartus täiesti asjatuks. Vaatamata põuale oli liiva vähem kui eeldasin, puha nauditav mets ja Veneetsia nimelisel lõigul võis täheldada vaid marginaalset niiskustaseme tõusu.
Rajale kukkunud puu alt sõitsin oma suure rattaga läbi ja arvasin et nii peabki olema. Tagantjärele mõeldes täitsa võimalik, et jäiga rattaga sõitjad keskenduksid sellises kohas rohkem juurikatele ja „ülakorruse“ ohukohad võivad jääda märkamata.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas AndreK » 11. 06. 2018. 11:40

erikr kirjutas: Sõbrad - midagi sõrmejämedust, mis on juba paar cm sees ja liikumist/transporti ei takista, ei tõmmata keset metsa lambist välja. Jätate kõik meelde :?: :!: .
Lihtsalt remargi korras:
Üksord Pirita metsas ühel hämaramal singlil sattusin peale seksivatele noortele. Ma mõõtma ei hakanud palju sees oli ja kuna päris kindel tulemuses ei olnud, siis välja ei hakanud tõmbama , soovisin jõudu ja sõitsin edasi.
True story.

tim
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 17. 06. 2011. 20:14

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas tim » 11. 06. 2018. 12:31

Statistika huvides, et suutsin ka peale TP3'e viltusele puule peaga ehk siis kiivriga otsa sõita. Minu puhul oli veel lisafaktoriks kiivri all nokamüts, ehk et nokk suutis puu täiesti ära varjata. Elik kirjutan selle avarii enda kapsaaeda, ehk kui isegi puu ümber oleks lint keritud, poleks see mind päästnud. Õnneks toimus kokkupõrge suht väikse hooga ja ei pidanud isegi jalga maha panema.

Aga rada ja teenindus superluks... juba selle TP3's pakutava grillvorsti ja õlle pärast tasub kohal olla.

AnneliA
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 02. 05. 2011. 16:14

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas AnneliA » 11. 06. 2018. 13:26

AndreK kirjutas:
erikr kirjutas: Sõbrad - midagi sõrmejämedust, mis on juba paar cm sees ja liikumist/transporti ei takista, ei tõmmata keset metsa lambist välja. Jätate kõik meelde :?: :!: .
Lihtsalt remargi korras:
Üksord Pirita metsas ühel hämaramal singlil sattusin peale seksivatele noortele. Ma mõõtma ei hakanud palju sees oli ja kuna päris kindel tulemuses ei olnud, siis välja ei hakanud tõmbama , soovisin jõudu ja sõitsin edasi.
True story.
Veel üks remark: mul jäi kripeldama, et sa 4TPs oma pudeli pärast 360 kraadi kannaka pidid tegema.
On nende TP-kastide kohta üldse mingit reeglit? Laual all/laua peal? vasakul või paremal? enne või peale sööki-jooki?

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas AndreK » 11. 06. 2018. 14:10

Remargi korras jätkame :)
Sina ei olnud selles kuidagi süüdi.
Kahju lihtsalt et ei saanud seoses sellega Mõttusega lõpuni kolmanda koha peale sõita.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas vigurivänt » 11. 06. 2018. 15:46

AndreK kirjutas:
Kahju lihtsalt et ei saanud seoses sellega Mõttusega lõpuni kolmanda koha peale sõita.
Kusjuures, ma oleksin kerge saak olnud, sest ei teadnud, et kolmas koht ripakil on :) Mulle nii meeldis su spordimehelikkus Emeri Lepa kukkumise ajal, et ma oleks veel kummardanud ka finišhis.
Tark ei torma!

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas Kaido88 » 11. 06. 2018. 19:47

Kui alustada nüüd algusest, siis eelmine aasta sõitsin esimest korda PIkka Jõelähtme Maratoni. Mõnusa tunde rikkus hardtaili põhjustatud alaselja valu. Seekord sai fättyga peale tuldud, aeg ja tempo olid kohutavad aga see nauding ja kui veel viimased 10km suudad nautida ja tempot üleval hoida ja mitte ükski koht järgmisel päeval tunda ei anna :P Mida sa hing veel ihkad. Pühapäeva ratturi unenägu.
Rada ja korraldav/teenindav personal olid SUPPER toredad ja motiveerivad. Kiidan ka raja ääres olnud ergutajaid- kohalike elanike!
Eesti Meistri Võistluste radade tase on viimasel 2 aastal ikka väga kõrgele viidud ja see ainult tunnustab Boschi sarja meeskonda. (Haanja 100 ja Rõuge etapp) .

See madalal olnud puu ehmatas korra ennastki aga kuuldes kuidas nii mõnigi oskas ise kuskil rajal kukkuda ja vigastada ennast, siis see ongi Jõelähtme võlu ja valu. 1 vale liigutus ja saad karistada. Muidu need ratturid lähevadki ülbeks kätte :D Looduse jõu ja võimu vastu alati ei saa. Jõelähtme maratoni korraldajad on viimased 2 aastat vähemalt Ilma-Taadi kah enda poolele saanud ja rattureid paitab soe päike, mitte külm vihm.

AITÄHH!!!

Kasutaja avatar
Apraim
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 05. 07. 2016. 11:50

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas Apraim » 11. 06. 2018. 21:47

Sai siis see aasta nii-öelda poolik distants sõidetud - 44km.
Mõned eredamad mälestusd rajalt.
Alguse suur ummik kusagil 4km kohal aga selliseid asju vist suhteliselt keeruline vältida nii suure osalejate arvu juures. Võibolla 10km kruusateed alguses tõmbaks rivi piisavalt pikaks aga see poleks enam see sõit mille pärast Jõelähtmele minna. Seda parem oli enesetunne kui ummikust lõpuks pääsesin. Kopra-Onu singlil käis keegi omanikku tervitamas (sõitis alla kraavi) aga õnneks jäi terveks ja sai kiirelt rajale tagasi.
Palju kiidetud/laidetud puu üle raja enne 5-e noolega laskumist - mahtusin ilusti alt läbi kuigi viimasel hetkel märkasin, et saab ka kõrvalt minna.
Ühel 3-e noolega laskumisel sain kohe alguses lenksuga puule pihta ja külili maha, õnneks väikesel kiirusel. Veneetsia oli täiesti ära kuivanud, hea et ei tolmanud veel. Peale Tuisu singlit laskumisel mööda heinamaad sain teist korda gravitatsiooni tunda aga seekord juba kiirusel u. 35km/h. Õnneks piirdus asi mõningate kriimustuste, jalakrambi, valutava õla ja sinikatega. Eks ta rohkem oma rumalus oli. Laskumisel hakkas üks minust tunduvalt väiksema kehakaaluga rattur mulle selg ees vastu tulema ja viimasel hetkel otsustasin pidurdamise (kiiruse surm) asemel nii-öelda rada vahetada. Kahjuks oli üherealine tee ja külili tee ääres maas, ise suurest "mõnust" oiates sain aru, et vale otsuse tegin. Aga nii need kogemused tulevad.

Need mõned intsidendid ei vähendanud kuidagi saadud positiivset emotsiooni ja jätsid jälje ainult minu kehale ja lõpuprotokolli ajale.
Korraldus, rada, TP teenindus, ilm - kõik parimal tasemel.
Suured tänud - Jõelähtme Singel!
Kõik mis juhtuma peab juhtub nii-kui-nii. Peamine, et minuga ei juhtuks.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas KaupoR » 12. 06. 2018. 12:48

JRM ajal kaotasin rajale TOPEAK Ninja tööriista koos plastikust ümbrisega. Hoidja külge kinnitav polt vibreeris lahti ja tööriist jäi kuskile tundmatusse kohta rajal. Kui keegi leiab ja raatsib teada anda siis oleksin väga tänulik, telefon on 5212O48.
Pilt
If everything's under control, you're going too slow!

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: 12. Jõelähtme Rattamaraton 9.06.2018

Postitus Postitas MarkoAa222 » 15. 06. 2018. 11:47

Üks kokkuvõte ka :) Sai pikem sel korral klipp kuna rada oli põnev :)
https://www.youtube.com/watch?v=UWcbr9FuejQ

Vasta

Mine “Bosch Eesti Maastikurattasari 2018”