21. Tallinna rattamaraton

Vasta
Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas Kaido88 » 19. 05. 2018. 21:57

Rada nagu Kõrvemaal ikka- Kiire ja panna vaja. XXL sõit. Märgistus oli paari kohapeal kehva, esimene ring sai korra eessõitjaga otsitud linti või viidet, 1 rattur läks kaugel ees. Teisel ringil alles märkasin linti sellel ristmikul.

Kiiret paranemist kõikidele vigastatudele! 1 istus käsi kaela seotuna raja ääres ning sai abi aga Tallinna poole sõites kihutas ka 2 kiirabi Kõrvemaa poolt Tallinnasse.

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas jaanusj » 20. 05. 2018. 07:25

Ilm ilus, kena loodus, rada kiire, kuigi tõuse oli ikka omajagu. Viimasel hetkel sai kummidesse rõhku juurde pumbatud (veeremine oli hea, aga lõpuks hakkas pisut kätele mõjuma). Tänud Roheliste rattaretkele, mistõttu oli start varem ja see oli igati hea variant (nii mõnigi avaldas arvamust, et põhistart võikski kell 11.00 olla). Tänud korraldajatele!
Viimati muutis jaanusj, 20. 05. 2018. 08:53, muudetud 1 kord.

Rostaan
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 29. 12. 2012. 13:00

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas Rostaan » 20. 05. 2018. 07:58

Olude sunnil pidin starti veerema kõva kahvliga, ütlen kiirelt ära et esimest ja 100% kindel et ka viimast korda! Rada oli mega kuiv, tolm algas esimesest meetrist ja lõppes meeter peale lõppu, märgistus (maratonil) oli väga vinks vonks, ei saa miskit laita! Kokkuvõttes mulle meeldis, loodan et Jõelähtmeks olen kenasti oma amordiga ratta tagasi saanud

NB; ma nüüd ei tea kas minu eelmise maratoni kommentaarist vōi millesti muust ajendatult aga söögilaud oli palju rikkalikum! Suur kiitus :)

S.

parmaat
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 29. 08. 2009. 23:38

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas parmaat » 20. 05. 2018. 09:20

Rada oli kiire ja 0 tehnilise elemendiga. Kiirus meeldis, kui vaid jõuaks sõita nii kiiresti kogu aeg. Maastikurattavõistlusele nii lihtne rada pole päris kohane. See on minu arvamus!
See, mis korraldaja stardiga tegi, on LUBAMATU EKSIMUS. 15 min enne starti olid lindid kadunud ja -200 koridoris olid numbrid 432 jne. Seega umbes 50-60 kohta kadu juba stardis. Kas on plaanis ka sellise jamaga midagi peale hakata.
Küsin üle - kui raske see siis on? Hoida lindid paigal ja 5 min enne algust ära võtta! Miks see jama peab iga aasta ära käima? See on ju kõige A ja O!?
Sellist hulka kohti tagasi sõita polnud lihtsalt võimalik. Seega siis lihtsalt nii ongi? Number on aga see ei loe midagi. Kas võib siis tulla ka registreerimata ja kodus tehtud numbriga, kui selline asi lubatud? Kutsusime ka kohtuniku appi. See vaatas ja läks minema! Tase!
Mikrofoniga oleks selle lahendanud ära paari minutiga aga kõlaritest kõlas - varsti võtame lindid ka ära :D .
Jõudu!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 20. 05. 2018. 09:23

Milles avaldus rikkalik laud? Saiake, leib, morss, hapukoor, supp on üsna standard. Kohukest oli vist ka mingi aeg aga kui ma peale enda ja ratta pesu kohale jõudsin, seda enam ei olnud.
If everything's under control, you're going too slow!

Nightsilm
Rattur
Postitusi: 72
Liitunud: 14. 05. 2015. 20:33

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas Nightsilm » 20. 05. 2018. 09:48

parmaat kirjutas: Sellist hulka kohti tagasi sõita polnud lihtsalt võimalik.
Küllap ikka saaks, kui vaid endal jalga on. Ei oska samas arvatagi, miks need lindid sealt stardigruppide vahelt nii vara ära koristati. Normaalne oleks paar minutit enne starti seda teha.

Rada oli tõesti kiire ja tolmas, kuid pilt oleks olnud totaalselt erinev, kui ilmataat oleks enne võistlust korralikult kastnud. Heinamaad oleksid imenud, juurikad libedad jne. Ma arvan, et tempo oleks nii umbes 10% madalam olnud. Ei saa ka päris nõustuda, et rajal üldse tehnilisi elemente ei olnud. Veidi sai ikka nikerdada ka kuigi üldiselt kulges enamus rajast kõrvemaale iseloomulike metsateedel. Mulle see sobis ning küllap Jõelähtmes ja Rakveres saab tehnilisemat rada.

Järgmine aasta sõidan jälle!

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 20. 05. 2018. 10:41

linditeema?!? 200+ oli nagunii eelviimane koridor. Sellel rajal oli 3km alates möödumiseks ruumi küllaga, kui endal tuhhi. Alustasin ka eelviimasest.
https://youtu.be/WsX4z4i1NSE
🇪🇪

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 583
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 20. 05. 2018. 10:59

Mingi pseudo teema oma koridori ja lintidega. Pressi siis küljepealt sisse rahvahulka, kui ajad oma nr ja koha ôigust taga, pole vaja vinguda nagu laps, kellelt komm vôetud. Môni mees alustas viimasena ja tuli ka 70 sisse. Kui ise sôita ei jôua, siis jah alati keegi teine kuskil süüdi.
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 20. 05. 2018. 12:43

XXL ... kerge see sõit kindlasti ei olnud, tõusud (ca 900m) ja kohatine pehme rada tegid oma töö. Märjana oleks asi hullem olnud. Samas pole tempolõigud ka minu teema, ehk tehnilisust rajal tõesti sisuliselt ei olnud. Materjali piirkonnas on ja usun, et seda saaks ka kasutada (nt ainult XXL rajal) olenemata kaitsefaktorist.

TP'd ja tähistus olid tip-top, ohumärkidega isegi ülepingutatud, kuid mõistan asja tervisesportlase vaatenurgast vaadatuna.
Stardikoridori linditeema on täielik pseudoprobleem. Selgelt oma varjust üle hüppajad koolevad esimese 5 km'ga, seega pole koha tagasivõtmine probleem. Tibusid loetakse sügisel.

Kokkuvõttes tänud!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Rostaan
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 29. 12. 2012. 13:00

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas Rostaan » 20. 05. 2018. 16:35

KaupoR kirjutas:Milles avaldus rikkalik laud? Saiake, leib, morss, hapukoor, supp on üsna standard. Kohukest oli vist ka mingi aeg aga kui ma peale enda ja ratta pesu kohale jõudsin, seda enam ei olnud.
Viljandis saiakest ja kohukest polnud :)

parmaat
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 29. 08. 2009. 23:38

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas parmaat » 20. 05. 2018. 16:52

Ahsoo et lindid ja numbrid on pseudoteema. Selge, siis pole midagi lisada. Liider numbri peale ja igatahes, esimesse gruppi. Ma vist magasin maha sildid, et stardigrupid on vabad ja enesetunde järgi tuleb sinna rivistuda!

AhtiH
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas AhtiH » 20. 05. 2018. 17:12

Rostaan kirjutas:
KaupoR kirjutas:Milles avaldus rikkalik laud? Saiake, leib, morss, hapukoor, supp on üsna standard. Kohukest oli vist ka mingi aeg aga kui ma peale enda ja ratta pesu kohale jõudsin, seda enam ei olnud.
Viljandis saiakest ja kohukest polnud :)

Saiakest ei olnud jah aga kohukest küll. Paraku võeti neid sealt kamaluga ja hilisematele ilmselt ei jäänud. Ma eeldan, et igale võistlejale on mõeldud igast asjast üks kuid kui kirja juures ei ole siis vist paljudel savi.

Lintide varajane äravõtmine oli näotu küll. Muidu ikka paar minutit enne kokku lastud aga 12 minutit enne oli ikka üllatus.

Rada oli üsna mõnus aga tolmas meeletult. Vihm vahetult enne oleks olnud hea. Igatahes jäin rahule ja oli mõnus sõit.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 583
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 20. 05. 2018. 18:06

parmaat kirjutas:Ahsoo et lindid ja numbrid on pseudoteema. Selge, siis pole midagi lisada. Liider numbri peale ja igatahes, esimesse gruppi. Ma vist magasin maha sildid, et stardigrupid on vabad ja enesetunde järgi tuleb sinna rivistuda!
Minu jutu môte oli, et kui olidki need lindid vôetud, siis valinud oma numbri suurusjàrgus koht ja liikunud sisse. Peaksid ju teadma juba neid tuttavaid nàgusi, kes selg ees vastu tulevad sulle
"It never gets any easier, you just go faster"

AhtiH
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas AhtiH » 20. 05. 2018. 18:28

Kui oleks ruumi olnud siis oleks seda ju võinud teha. Reaalselt aga oli järjekord värava taga ja sisse ei mahtunud kuna koridor oli juba tihkelt täis.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 583
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 20. 05. 2018. 18:59

Tulin samal
Ajal 1-2 koridori sega osast, kus eesotsa rattur rääkis ja nàitas nr, et kuilub ette otsa, sai teistega kaubale ja kenasti mahutati sisse. 10 m edasi kus 200-300 kohad, seal ikka eriline suhtumine, kyll korraldaja ja kyll kohtunik oli loll ja oskamatu.
"It never gets any easier, you just go faster"

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas kle » 20. 05. 2018. 19:05

Rajal üldse pilte tehti või kust neid leida võiks?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 20. 05. 2018. 19:40

parmaat kirjutas:Ahsoo et lindid ja numbrid on pseudoteema. Selge, siis pole midagi lisada. Liider numbri peale ja igatahes, esimesse gruppi. Ma vist magasin maha sildid, et stardigrupid on vabad ja enesetunde järgi tuleb sinna rivistuda!
Härra, mis painab? Sõitsid ju oma stardinumbriga pea sama koha? Kas 50-60 kohta eespool oli reaalselt jalas, elujalad? :roll:

PS! Tsekkasin juhendit, ei leidnud spets märkust kaua peaks kindlasti linte hoidma ... ja lubatud stardigrupid olid täitsa olemas.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas Nongrata » 20. 05. 2018. 20:57

parmaat kirjutas:Rada oli kiire ja 0 tehnilise elemendiga. Kiirus meeldis, kui vaid jõuaks sõita nii kiiresti kogu aeg. Maastikurattavõistlusele nii lihtne rada pole päris kohane. See on minu arvamus!
See, mis korraldaja stardiga tegi, on LUBAMATU EKSIMUS. 15 min enne starti olid lindid kadunud ja -200 koridoris olid numbrid 432 jne. Seega umbes 50-60 kohta kadu juba stardis. Kas on plaanis ka sellise jamaga midagi peale hakata.
Küsin üle - kui raske see siis on? Hoida lindid paigal ja 5 min enne algust ära võtta! Miks see jama peab iga aasta ära käima? See on ju kõige A ja O!?
Sellist hulka kohti tagasi sõita polnud lihtsalt võimalik. Seega siis lihtsalt nii ongi? Number on aga see ei loe midagi. Kas võib siis tulla ka registreerimata ja kodus tehtud numbriga, kui selline asi lubatud? Kutsusime ka kohtuniku appi. See vaatas ja läks minema! Tase!
Mikrofoniga oleks selle lahendanud ära paari minutiga aga kõlaritest kõlas - varsti võtame lindid ka ära :D .
Jõudu!
Kui oled sõidumees, siis 400+ numbrid tulevad kiirelt selg ees vastu, rada on lai ja troppe ei teki ja kui tundus lihtne, siis järgmine kord sõida xxl-li, seal oli üks stardikoridor ja ei mingit trügimist.
Eks korraldajal ikka juhtub, jube asi nüüd, külavõistlus (pigem rahvaspordiüritus), seda enam, et poodium, jääb sinust valgusaasta kaugusele. Ega ei sõida mõisa peale. Summa summarum vahet pole oled sa 150-s, 200-s või 250-s- päike tõuseb ikka idast ja AK algab 2100.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 20. 05. 2018. 22:29

Mulle meeldis.
Mis sest, et viimasena alustasin ja viimasena lõpetasin.
XXL.
Tänan kena laupäeva eest. (y)
D vitamiini tuli rohkem kui rubla eest.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas Mpower » 21. 05. 2018. 07:35


Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas vigurivänt » 21. 05. 2018. 07:54

Korralik kihutamine, mida oli ka oodata. Kui kellelegi jäi sõit kergeks, siis ilmselt ei visatud kõiki puid alla :)
Ise tahaks ''tervitada'' üht mölakat, kes mu 8 aastasele tütrele ja 7 aastasele trennipoisile soojendust tehes täiega otsa sõitis. See polnud olukord, kus keegi keeras kellelegi ette või tegi ootamatu manöövri. Täiesti sirge tee ja pea maas kihutamine. Lastel olid mõlemal näod verised. Tüübil oli kergendus suur, kui leidis, et ratas terveks jäi :evil: Õnneks piirdusid vigastused vaid lõhkise huule ja sinikatega. Ärme ikka lolliks lähe, teised on ka ümber.
Tark ei torma!

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas martaas » 21. 05. 2018. 08:51

Mis puutud raja tehnilisust ja seal metsas materiali on teemal, võin teie kallid kommenterijad öelda, et tegu looduskaitsealaga ning igale poole ei lubata seda rada teha. Lisaks on Kõrvemaal palju kohti, kuhu mootorsõidukiga üldse minna ei tohi. See seab raja tegemisele piirangud.
Aga kes soovivad tehnilisust, siis seda te saate õige pea Jõelähtmel või siis XCO sarjas. Kõik rajad ei peagi ühtemoodi rasked olema. Tõin üle pika aja oma 3 sõpra Kõrvemaale sõitma, kes väitsid vastupidist, et raske oli. Arvamusi on seinast seina. Kui tahame ka need tugitoolisportlansed rajale saada, ei saa lähtuda ainult mõnest nn juurika hullust, kes otsivad ainult põhjust nurisemiseks.

Mina jäin korralduse ja rajaga väga rahule.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas tarmo » 21. 05. 2018. 09:10

Ma sõitsin teist aastat järjest Kõrves XXL-i ja mulle see rada väga meeldib. Kunagisest kirumisobjektist ehk Kõrve rajast, mis aastaid tagasi koosnes vaid suusaradade võrgustikust ja mõnest kruusasirgest Jäneda pool, on tänaseks tehtud väga hea maratonirada. Justnimelt maratonirada. Selge on see, et kiirus on kohati suur, kuid metsateedel see kohati nii kipubki olema. Igavat kruusaosa oli ju minimaalselt. Oli väga kiireid pöördeid laskumisel, tehnilis nukke kus paljud panid jala maha ja mis põhiline, siledam rajaosa oli vähemuses, enamasti kruttis rada ikkagi pidevalt üles-alla, mis tegigi sõidu mõnusaks. Kui nüüd eestlaslikult millegi kallal tahaks nokkida, siis ma oleks põhisõidu teinud ca 10 km pikemaks. Ma olen seda meelt, et rattamaraton võiks olla vähemalt 55-60 km.
Lisaks veel looda, et see "kasutamata materjal", mis suuresti on kaitseala ei saa kunagi osaks rattamaratonist. Seda materjali seal tõesti on ja väga kurb oleks kui see materjal sõidetakse laiaks sadade ratturite poolt. Kõrvemaal on väga mõnus niisama käia mtb-ga sõitmas ja las need kasutamata rajad jäävadki lihtsalt funimiseks.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 21. 05. 2018. 10:28

martaas kirjutas:Tõin üle pika aja oma 3 sõpra Kõrvemaale sõitma, kes väitsid vastupidist, et raske oli.
Andmata üldse hinnangut raja kohta ütlen vaid remargi korras, et raja tehnlisus ja raskusaste ei ole mitte kuidagi seotud. Võimsuseandur on selles osas armutu: raja tehnilises osas puhkad, tõusudel ja kiiretel osadel (st tehniliselt 0 tase) väsisd.
If everything's under control, you're going too slow!

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas martaas » 21. 05. 2018. 12:29

Tead, nende jaoks on juba powermeter väljend ulme. Seevastu carbon "ees ja taga", teadmata, mida see carbon sisuliselt tähendab, aga kõik ju räägivad. Sellised mehed annavad üldise hinnangu rajale... olgu see tehniline, sile või tõusudega.
KaupoR kirjutas:
martaas kirjutas:Tõin üle pika aja oma 3 sõpra Kõrvemaale sõitma, kes väitsid vastupidist, et raske oli.
Andmata üldse hinnangut raja kohta ütlen vaid remargi korras, et raja tehnlisus ja raskusaste ei ole mitte kuidagi seotud. Võimsuseandur on selles osas armutu: raja tehnilises osas puhkad, tõusudel ja kiiretel osadel (st tehniliselt 0 tase) väsisd.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2460
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas AndreK » 21. 05. 2018. 16:01

Mina ei virise millegi üle. Kiidame heaks.

opp
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 01. 10. 2015. 12:46

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas opp » 21. 05. 2018. 21:28

Kiitus korraldajatele, kes rajatähistuse üle nurises, sel pidi küll pilk üsna hägune olema. Nii puhaste riiete ja rattaga saab väga harva metsast välja, tolmu pisut oli küll.(aga seda mõnusam oli neid kohti sõita, kus varem mudaaugud leidunud).Lihtsa ja kiirena tunduv rada saatis mulle teisel ringil lohakuse eest karistuse, mingi auk heina sees aitas õla maha panna ja õhtune EMO külastus näitas rangluust kehva pilti - käsi kaela ja Jõelähtme jääb ilmselt ära.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 22. 05. 2018. 05:38

Kõik oli hästi, jäin rahule.
Kokkuvõte sõidust https://www.youtube.com/watch?v=8oSo-JbDN3A
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 22. 05. 2018. 07:30

kle kirjutas:Rajal üldse pilte tehti või kust neid leida võiks?
Palun
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1126
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas Prommar » 22. 05. 2018. 11:10


kingpool
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 21. 04. 2016. 09:14

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas kingpool » 22. 05. 2018. 12:27

Prommar kirjutas:Sattusin sellise uudise peale:
Vandaalid lõhkusid Kõrvemaal rattamaratoni rada
See ju vana info :)

Sattusid õigel ajal peale, et enne sõitu aegsasti märgistused taastada.

http://podcast.kuku.postimees.ee/podcas ... rseljamaa/

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas MarkoAa222 » 22. 05. 2018. 13:04

Siit ka üks kokkuvõte XXL sõidust :)
https://www.youtube.com/watch?v=pTx5iRz ... e=youtu.be

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: 21. Tallinna rattamaraton

Postitus Postitas DeeJott » 23. 05. 2018. 09:00

KaupoR kirjutas:
kle kirjutas:Rajal üldse pilte tehti või kust neid leida võiks?
Palun
+ https://www.flickr.com/photos/135953305 ... 9212837388

Vasta

Mine “Bosch Eesti Maastikurattasari 2018”