19. Jõulumäe Rattamaraton

Vasta
peeterstrik
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 07. 09. 2015. 12:02

19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas peeterstrik » 14. 08. 2018. 11:29

Viimane aeg Jõulumäe etapi teema käima tõmmata.

Hetkel infot metsast niipalju, et Riia poolne (Rannametsa ring) on tähistatud.

Peeter

Fredi
Rattur
Postitusi: 68
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Fredi » 14. 08. 2018. 12:00

Mis rehvi asjatundjad sellele maratonile soovitaksid alla panna? Sügis läheneb, ilmastikuolud muutlikud. Ise olen kaalunud kahe variandi vahel: hästi lai rehv, millega nagu hõljuks üle pehme liiva ja vastupidi just hästi kitsas rehv, millega lõikaks rada nagu nuga läbi või. Kui analooge tuua merendusest (olen nimelt vana merekaru), siis esimene variant vastaks nagu hõljuklaevale, teine aga kiirkaatrile.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 14. 08. 2018. 13:35

Kindlasti pane võimalikult kitsas.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas DeeJott » 14. 08. 2018. 13:49

Pane vastavalt nimele, Furious või Fast Fred.

Ai:Ra
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 15. 06. 2005. 09:34

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Ai:Ra » 14. 08. 2018. 16:11

See aasta ka veel selline muudatus, et Rannametsa poolne ring on enne ja Uulu poolne siis teisena. Tulin just rajalt ning nagu tänavusele suvele kohane on rada kuiv ja liivane, aga sama hea kui tavaliselt - kruusa pole,keskmine kiirus ei ole kindlasti selline nagu viimasel paaril etapil tavaks on saanud :wink:

peeterstrik
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 07. 09. 2015. 12:02

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas peeterstrik » 16. 08. 2018. 22:19

Nii... Hea uudis on see, et rajad on tähistatud lintide ja märkidega. Samas tuleb olla tähelepanelik selles osas, et hetkel on veel mõnes kohas kasutatud Jõulumäe valge-punane nooli, kuna kolla-musti ei jagunud. Laupäevaks peaks seis juba parem olema. Samuti on Jõulumäe ümbruses maha märgitud pühapäevase triatloni rada aga see saab laupäevaks kaetud. Igatahes pööretes on kolla-mustad nooled suunda näitamas ja nende ning puude küljes olevate lintide järgi saab silmi lahti hoides rajal liigelda.

Rajast Jõulumäe ümbruses. Nagu ikka starditakse staadionilt paremale väikesele tõusule ja keeratakse sealt vasakule alla tagasi staadioni poole. GP ja Maraton lähevad vasakule tunnelisse, Poolmaraton hoiab paremale ja peale paari paremkurve võtab suuna Uulu poole. GP ja Maraton teevad 2,5 km tiiru ja jõuavad tagasi staadionile. Raja 3,8 km-l Jõulumäe tõusu otsas silla kõrval on Vahefinish. Varemalt käinutel on rada tuttav ja suundutakse Riia poolsele Rannametsa ringile.
Tagasi Jõulumäele jõudes leiate Mäefinshi laululava tribüüni taguselt künkalt kohe staadioni kõrval. Sinna paigutub Matkasõidul ka kosutustelk. GP ja Maraton suundub alla palliplatside vahele, et mõnesaja meetri pärast Poolmaratoni rajaga kokku saada ning Uulu ringile suunduda.

Suvi on olnud kuiv ja liivaseid kohti leidub. Samas on vihmad olukorda parandanud. Kuid laiem ja kandvam rehv võiks abiks olla.

Peeter
Viimati muutis peeterstrik, 17. 08. 2018. 10:39, muudetud 1 kord.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas metslane » 17. 08. 2018. 07:44

DeeJott kirjutas:Pane vastavalt nimele, Furious või Fast Fred.
Kuna olen kohalik siis katseeksituse meetodiga on selgunud et 27,5 pluss ja RR on parim valik selle raja jaoks.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 17. 08. 2018. 08:59

metslane kirjutas:
DeeJott kirjutas:Pane vastavalt nimele, Furious või Fast Fred.
Kuna olen kohalik siis katseeksituse meetodiga on selgunud et 27,5 pluss ja RR on parim valik selle raja jaoks.
Mis mõõtu sa täpselt plussi all silmas pead?
Ise tulen 27.5"x2.4" aga hea meelega tuleks sileda 2.6 või 2.8" rehviga küll kui kohe võtta oleks. RoRo on minu arust liiga karvane, RaRa 2.6" oleks ideaalne tõesti, aga sellist ei eksisteeri.

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 23. 08. 2018. 06:59

Sõitsin eile õhtul pisut. Maratoni distantsi esimene paun Riia poolne ots on suht Fati rada, kuigi kuiv ja vahepeal ka kiire on liiva ja juurikaid, tehnilisi laskumisi, auke, liivaseid järski mahapööramisi - kohti tähelepanuks piisavalt. Eriti tähelepanelik tasub olla, kui rada hakkab kaugemast kohast tagasi Jõulumäe poole tulema. Täna oli Fatiga sõidetav jalastumata ja FUN. Rada on raske, kergelt imeb - veereb täpselt nii palju, kui ise peal hoiad :D
Videost tundub suht lebo, aga "Live-s" oli väikest ärevust ka :D
https://youtu.be/krKU4rDbnZ8
🇪🇪

Jats36
Rattur
Postitusi: 425
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Jats36 » 24. 08. 2018. 10:09

Kirsa kirjutas:
metslane kirjutas:
DeeJott kirjutas:Pane vastavalt nimele, Furious või Fast Fred.
Kuna olen kohalik siis katseeksituse meetodiga on selgunud et 27,5 pluss ja RR on parim valik selle raja jaoks.
Mis mõõtu sa täpselt plussi all silmas pead?
Ise tulen 27.5"x2.4" aga hea meelega tuleks sileda 2.6 või 2.8" rehviga küll kui kohe võtta oleks. RoRo on minu arust liiga karvane, RaRa 2.6" oleks ideaalne tõesti, aga sellist ei eksisteeri.
Ro Ro ja Ra Ra on minuteada siledal suht võrdse veeretakistusega, seega miks mitte võtta neist "karvasem"?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 24. 08. 2018. 15:30

1 päev enne maratoni pole kodulehel rajakaart!!?

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 25. 08. 2018. 16:51

seekord ei olnud startide ajastused parimad, GP stardis oli palju osalejaid ja "matkajaid", kes jäid maratoni sõitjatele ette.
Mul õnnestus ühest aegalsest GP jalastuja- jalutajast möödudes kännu otsa sõita ja hammakas lõuhkuda.
Vend vaatas tuimalt otsa ja ütles mulle, et ongi kõik :D
Lahe olin fatiga tegemas väga head sõitu... :(

Korraldajatele mõtlemisainet- kas GP-s osalejatele ei oleks vaja teha mingeid piiranguid, noh et igaüks sinna jalutama ei saa.
nt. litsentsinõue? või tuleb ringi mõelda stardiajad.
🇪🇪

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 583
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 25. 08. 2018. 17:38

Mis ta pidi oma ratta sulle andma? Juppe vahetama? Ilmselt arvasid oma fätiga, et saad igalt poolt läbi, aga võta näpust. See on sport, tehnikasport. Võib kõigil juhtuda, aga miks oma tähelepanematust korraldaja kraesse visata? Jalutajaid leidub igas sarjas, distantsil jne, nendest ei saagi lahti seni kui üritus rahvasport
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 25. 08. 2018. 18:00

(y) nimele kohaselt korralikult korrale kutsutud :D tänud! Vähemalt sulle hea meel, minu feilist. :D
Pole lihtaslt varem ühelgi stardil GP omad niimodi ette jäänud ja pidasin vajalikuks selle välja tuua, pole neid ka nii palju ilmselt olnud...
mis stardis sa Miilits olid? -ise vastan, sind ei olnudki, seega väga objektiivne arvamuste avaldaja.
🇪🇪

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 674
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas dh » 25. 08. 2018. 18:15

Rada oli väga hea ja raske ka niipidi sõita (lõpuosas puudusid tõusud aga oli veits nätske ja imes).
Startisin tagumisest koridorist ja mingeid ummikuid ei tekkinud (ühe discgolfi viskeplatvormi juures oli nullilähedane tempo aga keegi jalga ei pidanud maha panema). Ilm oli hea, rada ei tolmanud, kilomeetrite viisi kruusanühkimist puudus, rajatähistuses probleeme ei tuvastanud, eeskujulik maraton!

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 583
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 25. 08. 2018. 18:17

Jah, ei olnud täna stardis, aga olen piisavalt seda teinud, ning nendes situatsioonides olnud, nii jalutaja kui ka sõitja rollis.
Nt h100, kus vaba koridor. Hakkad lõpust v keskelt, Vahet pole kust kohast stardis, alati neid jalutajaid, kellest mööda vaja. Ei ole veel hakanud korraldust kiruma
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 25. 08. 2018. 18:24

Kas litsentsiomanikel on keelatud maratonirajal jalga maha panna?
JLansa kirjutas:Korraldajatele mõtlemisainet- kas GP-s osalejatele ei oleks vaja teha mingeid piiranguid, noh et igaüks sinna jalutama ei saa.
nt. litsentsinõue? või tuleb ringi mõelda stardiajad.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Nongrata » 25. 08. 2018. 19:12

JLansa kirjutas: Mul õnnestus ühest aegalsest GP jalastuja- jalutajast möödudes kännu otsa sõita ja hammakas lõuhkuda.
Vend vaatas tuimalt otsa ja ütles mulle, et ongi kõik :D.
S..tta juhtub. Kui see sind lohutab, siis mul läks sadulakinnitus puru, 17km tulin püsti. Koguaeg tuli valvel olla, et ei istuks, siis oleks pe..ses olnud. Ma pakun, et Jõulumäe on üks raskemaid radu sarjas. Gaas-pidur-gaas-pidur, pundis loksumist pmt ei ole, töö käib kogu aeg. Märgistus oli korrektne ja supp+ saiake maitsesid hea

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 25. 08. 2018. 19:18

hhhmm, point läks kaduma. Jalastumine ei ole peamine teema. Vabandust kui see kedagi solvas. Nimelt ma ei pea ennast ise ka nii tegijaks, et läheks GP-d sõitma. Sama on selgelt ka välja öelnud korraldaja, et GP ei ole algajale ja tavalisele harrastajale. Täna oli aga tõesti palju matkajaid, kes enne tõusu ootamatult seisma jäid ja jalgsi üles minema hakkasid. Kujuta siis ette, kui tuled täie lauluga tagant, pole ka kõige ohutum vist?
Minu jaoks teema sellega ammendatud. Nõus, et rada ise ja tähistus oli väga viis.
🇪🇪

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 25. 08. 2018. 19:25

JLansa kirjutas:...mis stardis sa Miilits olid? -ise vastan, sind ei olnudki, seega väga objektiivne arvamuste avaldaja.
Sellisele kibestunud purskele vastamiseks ei pea osalema! Otsida süülist oma kärsitusele või võimalikule oskamatusele on ülimalt küüniline. Saaks veel aru kui tegu poodiumile püüdlejaga ... kaugel sellest.
JLansa kirjutas:...Sama on selgelt ka välja öelnud korraldaja, et GP ei ole algajale ja tavalisele harrastajale...
Millal, kus? Ma tavalise harrastajana olen siis lausjultunult läinud GP sõitma - kus nüüd küll indulgentsi saaks?
Viimati muutis Mati, 25. 08. 2018. 19:30, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

TKannimae
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 04. 09. 2017. 18:39

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas TKannimae » 25. 08. 2018. 19:28

Ilmselt jätsin hajameelsusest oma esiratta kinnitusvõlli tiimi parklasse, suhteliselt registratuuri lähedale asfaldile.
Äkki mõni hea inimene leidis selle, korjas üles ja saaks tagastada?

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Nongrata » 25. 08. 2018. 19:39

Kamraadid-keerame nüüd kütet maha, võtame kannu kesvamärjukest ja naudime lõket mere ääres (või Telia TV-s).

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 25. 08. 2018. 19:41

Ai, nüüd pandi ära :D . GP info on sellisel kujul korduvalt meediast läbi käinud, algusest peale: https://youtu.be/QOOTeczeTVc?list=PLCul ... bVfe&t=933
🇪🇪

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas fronius » 25. 08. 2018. 19:45

Tipp topp päev oli (y)

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 25. 08. 2018. 21:34

Eelmine aasta üks kord katkestada ja see aasta esimene kord estonian.cupil. Jõulumäe mu lemmikuid, et siin peab ise sõitma, ei saa tuules istuda. Aga sõitsimegi grupis 40km ja oli plaan viimasel 5km rünnata, aga hoopis kustusin täiega, midagi uut. Mis muidugi üllatas, et sellist lolli vahele trügimist oli ja kukkumisi samade härrade poolt, aga siin videos pole kõike näha. Ise ka külg maha, kuigi seda laskumist teadsin.Videos tundub eriti lihtne laskumine. Männimets mulle meeldib.

Mõned hetked

https://www.youtube.com/watch?v=RgkxQYU1dgo

Sõit pikemalt

https://www.youtube.com/watch?v=W2Fm3JfLXFA
Viimati muutis rattahunt, 26. 08. 2018. 12:23, muudetud 1 kord.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas fronius » 25. 08. 2018. 21:47


martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas martr » 26. 08. 2018. 06:34

Suured kiitused korraldajatele minu arvates väga eeskujulikult läbi viidud sündmuse eest.
- Rajatähistus oli väga korralik. Ma ei tabanud end kordagi mõttelt, et "kuhu nüüd keerama peaks??!!"
- TP-de teenindus oli väga eeskujulik. Piisavalt teenindajaid ning väga selge kus mis on.
- Raja teistpidi pööramine oli suurepärane mõte, kuna tõmbas sõitjaterivi kohe pikaks ning ega terve sõidu ajal ei tekkinud mitte kuskil ühtegi troppi. Raja teistpidi pööramise tulemus oli ka see, et Uulu-poolsed kraavid, mis enamasti seamaaks tambitakse, olid seekord sõidetavad.

See on ikka müstika, kui kõrgeks on meil siin harrastussportlaste tase läinud. Ma ei sõida ammugi esimest aastat ja pagan, omast arust ikka liikusin rajal kaa, aga mindi mööda, nagu istuvast kassist....

peeterstrik
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 07. 09. 2015. 12:02

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas peeterstrik » 26. 08. 2018. 15:42

Püha Loomaaia ja Jõulumäe meeskondade (diskrimineerimata siin meie ülitublisid naisliikmeid) poolt suured tänud kõigile osalejatele. Head meelt teevad meieni jõudnud õlalepatsutused ja see, et vaatamata Jõulumäe radade raskusele oli teid rohkelt stardis. Üldiselt tundub, et radade ümberpööramine oli õige otsus, aga samas peame mõtlema kuidas lahendada mõned tekkinud kitsaskohad. Kui teil on radade ja korralduse osas ettepanekuid, kirjutage julgelt siia või otse klubi@pyhaloomaaed.ee.

Veel üks teadaanne:
Rajalt leiti hall Sigma spidokas. Andke teada kui kellelgi puudu.

Korraldaja
Peeter

matkamees
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 26. 08. 2018. 05:23

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas matkamees » 26. 08. 2018. 17:03

Annan ka siin teada, et unustasin Jõulumäel finišisse oma Camelbak joogikoti. Jäi teine rippu seal ühe nagi otsa. Teateid ootan 56kaks75null76.

Camelbak käes. Suured tänud Jõulumäe Tervisespordikeskuse personalile ja topelt-tänud Siretile!
Viimati muutis matkamees, 01. 09. 2018. 20:00, muudetud 1 kord.

licht88
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 14. 02. 2009. 08:28

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas licht88 » 26. 08. 2018. 21:19

Tere selle Jõulumäe rajaga on mul üks jama, kodus ma vihkan teda, liivane, sile isegi Elvas on rohkem tõusu. Siis ma vean jälle oma õlleka kohale ja avastan, et üks kuradima mõnus track on metsa maha tõmmatud. See on rada mis on suutnud mind korduvalt sadulast lennutada, see on rada mis isegi minu olematu kiiruse ja pulsi juures suudab mingid krambid tekitada. Lõpus olen alati mõelnud raisk kui hea järgmine kord jälle. Korraldus jälle 5+.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 26. 08. 2018. 21:55

JLansa kirjutas:
Korraldajatele mõtlemisainet- kas GP-s osalejatele ei oleks vaja teha mingeid piiranguid, noh et igaüks sinna jalutama ei saa.
nt. litsentsinõue? või tuleb ringi mõelda stardiajad.
Olin küll sel nädalavahetusel teistes Liivimaa paikades...
Selle loogika järgi ei tohiks mina üldse XXL /GP sõitudel osaleda.
Mitte kuidagi ei nõustuks sellise variandiga.
Seni on küll kõik minust tervelt ja ikaldusteta mööda saanud.
Äkki ikka jäi elu sõitu teinud fätimehel olukord ja võimalik sõidujoon õigesti lugemata?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas guidomukk » 26. 08. 2018. 23:12

Tehtud. Pean tunnistama et sai distantsi valikul viga tehtud. Maratoni rajalt oli liiga palju pärle välja lõigatud. Distantsiliselt pole ju halb (vaid 10km. GP'st lühem), profililt pisut lahja. Nagu alustasin, puha enda viga. Krambid hakkasid kimbutame kiirele rajale ja edenemisele ometi.
Vana ring meeldis rohkem. See eeldas talupoja mõistust. Esimest korda sõites kunagi poole peal taga räägiti: " Et lihtsam sai läbi, nüüd hakkab pihta.."
Mõtlesin et mida lolli juttu. Tulemuseks oli elu esimene korralik haamer.
Teisel korral tulles ja targem olles, suutsid need lõputõusud ikka mahlad kõik välja pigistada.
Selle aasta esimene Estonian Cup tehtud. Hea orgunn ja hea rada.
P.s. GP ĺ võivad kõik startida kes finishis enne selle sulgemist lõpetavad, või üritavad seda teha. Äkki peaks Fäti meestele eraldi päeva tegema?

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 26. 08. 2018. 23:22

Seekord jõudsin veidi rohkem raja ääres klõpsida: https://flic.kr/s/aHskGUjwX5

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas rainerhq » 27. 08. 2018. 07:37

Hea töö (y) (y) (y)
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

peeterstrik
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 07. 09. 2015. 12:02

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas peeterstrik » 27. 08. 2018. 10:06

Jõulumäe staadionilt leiti võtmekimp. Kui peate enda omaks võtke ühendust klubi@pyhaloomaaed.ee. Palun kirja lisada kimbu kirjeldus.

RaulSe
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 14. 07. 2011. 18:13

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas RaulSe » 27. 08. 2018. 11:57

Otseselt viga polnud niipidisel rajal. Eks endal trennimahtu vähe ja peale raskema osa läbimist polnud jõudu laugemal uhada enam. Igatahes jäin sõiduga rahule.

Tahaks ära märkida aga ühe juhtumi esimeses TP's. Nimelt vahetult enne joogipunkti sai manustatud taskus olevat geeli ja plaan oli haarata siis TPst vett selle alla loputamiseks. Hakkasin jõudma ühe joogiulataja juurde ja pidurdasin veidike, et topsik kindlalt kätte haarata. Pidurduse momendil tekkis aga ärev moment kus mulle lajatati tagant sisse päris suure hooga. Sissesõitja pani üle nipli ja esijooks oli selgelt kaheksas selle tõttu. Hiljem oma ratast uurides nägin väga koledaid kraapse raamil, oleks carbonraam oleks see ilmselt katki. Seekord ise haiget ei saanud õnneks. Igasugune selline katkestamine on ebameeldiv ilmselgelt, aga antud hetkel ei tunne ma asjaosalise suunal mitte mingit kaastunnet. Mis kuradi vägi sunnib toitlustuspunktis selliseid etteasteid sooritama? Söögilaua ja vett haarava ratturi vahelt täislauluga möödasõitu tegema? Toitlustuspunkt on koht kus tõstetakse pilk korrakski ninaeest kõrgemale ja igasugused möödasõidud toimugu vasakust äärest, kui üldse.

raikzz
Rattur
Postitusi: 617
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas raikzz » 28. 08. 2018. 13:43

CCRM muljeid võistlusest :

http://www.ccrotamobilis.ee/ec-joulumagi/
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

AhtiH
Rattur
Postitusi: 162
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: 19. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas AhtiH » 28. 08. 2018. 20:46

Esimest korda Jõulumäel päris sõitu tegemas ja peab ütlema, et rada oli üldjoontes hea aga Uulu poolne ring oli ikka väga igav. Vastupidi ringidega oleks vähemalt parem emotsioon lõppu jäänud.

Positiivne oli muidugi see, et kruusa oli minimaalselt mõne teise maratoniga võrreldes ja eelnev vihm tegi liivased kohad ka mõistlikuks.

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2018”