16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Vasta
Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas Kaido88 » 07. 07. 2018. 17:02

Kui vanasti olid maratonid kruusa rallid ja hakati virisema, et mis maastiku maraton see on :D siis tänapäevane Raplamaa rattamaraton on tõestus, et hard tail rattad hakkavad ajale jalgu jääma :D FS oleks täna ilmselt sobinud nagu grill liha ilusasse suve õhtusse :D
Hard Tail mehe muljed rajast- rada oli vinge nagu alati, mees on nii tugev nagu on tema nõrgim lüli ehk alaselg andis alistus võidu.
Paar märgistus kohta oleks saanud pisut paremini, 1 oli kiire ära pööre vasakule, kus märki mina ei näinud eessõitja varjust enne kui oli kurv.
Keava mägedes GP tagasipööre asfaldile ja ühinemine Maratoni rajaga oleks võinud ka mõne valusama matsu tuua.

ReneM
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 06. 07. 2012. 19:14

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas ReneM » 07. 07. 2018. 18:17

Huvitav mida korraldaja sellest arvab kui mõni mees ronib rajale fatiga millel on
elektri mootor peal ? Ratturi numbrit kahjuks ei näinud, aga vorm, oli saksa automaatika
pro team-i oma.
Kas see ongi tuleviku suund kui tahad paremat kohta lõpu protokolli ?

Rostaan
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 29. 12. 2012. 13:00

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas Rostaan » 07. 07. 2018. 18:36

ReneM kirjutas:Huvitav mida korraldaja sellest arvab kui mõni mees ronib rajale fatiga millel on
elektri mootor peal ? Ratturi numbrit kahjuks ei näinud, aga vorm, oli saksa automaatika
pro team-i oma.
Kas see ongi tuleviku suund kui tahad paremat kohta lõpu protokolli ?

Tean kellest jutt, eks ta võtab siin ise sellel teemal ka sõna! See mees on omad kohad juba ammuilma kätte saanud, käib niisama “võrriga” loodust nautimas :)

Mulle endale tänane sõit väga meeldis, jōudu jätkus kuni eelviimase kilomeetrini, lõpp oli sigaraske! Jalastuma pidin vaid korra ja seda kiirenduskilomeetri viimasel paaril meetril (konkurent jäi pisut pahasti ette). Väga tervitatav oli maratoni lähted kolmes osas, alguse kitsad kohad ei tekitanud mingeid troppe, ülimõnus! Rajatähistus 5+ (tegelikult ei ole mul nende kohta kunagi mingit nurinat olnud). Ilm, eelistanuks isiklikult 3-4 pügalat kõrgemat tempi aga leppisin ka sellega mis oli! Minu esimene EC sellel hooajal usun et 2 etappi vōtan veel kavasse! Kokkuvōttes mega äge päev, aitüma KoMo

S.

licht88
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 14. 02. 2009. 08:28

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas licht88 » 07. 07. 2018. 18:50

Minust läks ka see vend mööda kuid see ei ole mingi probleem. Pigem sain edasi sõites mõtiskleda reegli, ratta klass vaba, üle. Tundub, et elu edenedes peavad ka reeglid muutuma. Ja ma ei mõtle siin keelamist. Lihtsalt täna oli 1 nn. kevadekuulutaja kuid homme on rajal terve tiim ja siis on jama majas.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 07. 07. 2018. 19:14

Mina see olin, Rivo Pajur, kes täna elektrikaga sõitis. Oma ratas kahjuks laiali ja kasutasin lihsalt võimalust proovida, kas ja kuidas tehaseseadiatusega elektrikaga sõita. Ei läinud ka enda stardikoridori (esimene), vaid startisin viimasena, vahetult enne "laiba ATV`d"
Jah, tõusudel ja pehmetel kohtadel on äge - lähed naeratades, aga siledal istud 26km/h ja kogu lugu. No ei jaksa seda 23kg + dünamo ringi ajamine ise kiiremini edasi katkuda. Jah, tehaseseades al. 26km/h läheb mootor tagant ära.
Võtaks kokku nii, et kui tahad koha peale sõita, siis unusta ära. Kui tahad mõnuledes läbi lasta, siis täitsa OK.
HG kiirenduskilomeetri hoidsin tagasi ja ei läinud üldse proovimagi, kuigi, seal oleks võinud ju puht huvi pärast proovida, et mis saaks, kui ka ise peal hoiaks.
Lõpetuseks, hoolitsen selle eest, et tänane tulemus ei läheks üldarvestusse. Ise pakun, et puntid selle etapi eest peaks olema 0, siis ei tohiks kellegile haiget teha.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

siim16
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 02. 2015. 13:48

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas siim16 » 07. 07. 2018. 19:41

Palun ärge sõitke nii punases. Esimene pasaauk, kus rongi esimene mees (scott särgiga) mu (bianchi särgiga) kõrval tasakaalu kaotamas (sõitis keskosale rööbaste vahel ilma hoiatamata) oli ja siis lihtsalt mu küünarnuki/küljega kiiruse pealt virna ajas. Mees! F you! Mul on põlv puruks, särk natuke puruks ja sitamaitse suus. Ja vähemalt vabandust "uh-oh" asemel oleks asjakohane olnud. Ausalt, kui ma oleks sulle järgi jõudnud, oleks jalaga võsasse lükanud. Enam mitte, olen maha rahunenud, aga siiski.

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas kle » 07. 07. 2018. 21:45

siim16 kirjutas:Palun ärge sõitke nii punases. Esimene pasaauk, kus rongi esimene mees (scott särgiga) mu (bianchi särgiga) kõrval tasakaalu kaotamas (sõitis keskosale rööbaste vahel ilma hoiatamata) oli ja siis lihtsalt mu küünarnuki/küljega kiiruse pealt virna ajas. Mees! F you! Mul on põlv puruks, särk natuke puruks ja sitamaitse suus. Ja vähemalt vabandust "uh-oh" asemel oleks asjakohane olnud. Ausalt, kui ma oleks sulle järgi jõudnud, oleks jalaga võsasse lükanud. Enam mitte, olen maha rahunenud, aga siiski.

Halli Scotti särgiga GP sõitja??? Kui jah siis sama Härra tekitas esimesed ca 10km (väga palju) ohtlike liigutusi, pidurdusi, õhus lendamist ja mida kõike veel ma elusgi näinud polnud.
Ma pole mitte kunagi ja mitte midagi sellist käitumist kellegi teise poolt näinud ja olin ise ka väga vihane.
Ahjaaa, et kaua seda asja ma kannatama pidin???- Täpselt nii kaua kui Härra ühel singlil korralikult üle nipli pani ja suure pundiga mõõda pääsesime...
Ja kui pääsesime läks ca kilomeeter mõõda kui keegi heinamaal minu ühtlasel tempol täie pas*ga mulle tagajooksu lendas ja sellele järgnevalt õudsa kolinaga ümber käis :) .

Aga muidu võistlus oli suppperlux.
Tähistus ühel kruusalõigu lõpust vasakule jäi liiga märkamatuks/hiljaks ja panime otse aga õnneks saime sellest kiirelt aru ja kui poleks aru saanud siis nägin, et kaugel ees oleks ka X märk olnud.
Pesumaja... no krt see oli küll päeva maasikas (kui muidugi jaole said) (y) :D
Keava mägesid oleks rohkem isegi tahtnud :D

Keegi targem teab rääkida kuidas see arvestus käib kes 2min hiljem startisid nende suhtes kes enne seda?

raikzz
Rattur
Postitusi: 617
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas raikzz » 07. 07. 2018. 23:40

Elektrirattaga vōistlemine on vääga hägune piir hetkel ja praegu on viimane aeg korraldajatel need ära keelata , enne kui esimesed vahejuhtumid tekivad aga see on ainult minu arvamus :roll: ( olen ise elektriratta omanik ja nende fänn)
Viimati muutis raikzz, 08. 07. 2018. 19:05, kokku muudetud 3 korda .
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 08. 07. 2018. 08:16

See, et elektriratas on lubatud ja läheb tavaarvestusse on uudis ja kõlab uskumatult.
Äkki on doping ka lubatud, mõni tahab lihtsalt proovida?
Tervisesport.

Oli tore päev, ilus ilm, hea rada, tõuse ja singleid jagus ja tähistus oli ok.
Super võistluskeskus.Tänud korraldajatele!
Siin video sõidust: https://youtu.be/EUWWHHS1Pg0
🇪🇪

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 583
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 08. 07. 2018. 08:42

Vahet pole mis sõit, kus kohas, mis ilmaga, alati on inimestel millegi yle vinguda. Hr Pajur kirjutas ju, et mida protokolli tulemusega teha võib. Vahet seal on, kus ta seda ratast proovis.
"It never gets any easier, you just go faster"

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas Kaido88 » 08. 07. 2018. 09:11

Rivo kirjutas:Oma ratas kahjuks laiali ja kasutasin lihsalt võimalust proovida, kas ja kuidas tehaseseadiatusega elektrikaga sõita. Ei läinud ka enda stardikoridori (esimene), vaid startisin viimasena, vahetult enne "laiba ATV`d"
Lõpetuseks, hoolitsen selle eest, et tänane tulemus ei läheks üldarvestusse. Ise pakun, et puntid selle etapi eest peaks olema 0, siis ei tohiks kellegile haiget teha.
miilits kirjutas:Vahet pole mis sõit, kus kohas, mis ilmaga, alati on inimestel millegi yle vinguda. Hr Pajur kirjutas ju, et mida protokolli tulemusega teha võib. Vahet seal on, kus ta seda ratast proovis.
Rivo sõitis ka minust mööda, ei nüginud ega midagi. Mis ta tegema pidanuks, kui seekord enda ratas puru? Koju jääma diivanile lebotama???

Scotti särgis nügija kohta- Sellised võtke rajalt maha ja öelgegi paar krõbedamat KOHE. Halli scotti särgiga sõitjaid on maratoni radadel mitu.

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 08. 07. 2018. 09:46

ilma numbrita läbi sõita - idee peale ei tulnud?
🇪🇪

indro
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 07. 03. 2013. 09:40

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas indro » 08. 07. 2018. 13:02

Võistlusel ei osalenud aga sellest elektriratta halast siin küll aru ei saa. Võistluste korraldajatel (ei käi ainult EC kohta) on piisavalt olnud aega oma reeglid uute arengutega kooskõlla viia, miskipärast pole peetud seda vajalikuks. Praegune suhtumine stiilis, et elektriratta omanik kärutagu omaette metsas on üsna lühinägelik.

siim16
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 02. 2015. 13:48

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas siim16 » 08. 07. 2018. 13:08

Scotti särgis nügija kohta- Sellised võtke rajalt maha ja öelgegi paar krõbedamat KOHE. Halli scotti särgiga sõitjaid on maratoni radadel mitu.[/quote]

Ma ikka võtsin seal külili võsas olles kõvasti sõna. Aga eks mrhel oli tulemus silme ees.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 09. 07. 2018. 09:04

indro kirjutas:Võistlusel ei osalenud aga sellest elektriratta halast siin küll aru ei saa. Võistluste korraldajatel (ei käi ainult EC kohta) on piisavalt olnud aega oma reeglid uute arengutega kooskõlla viia, miskipärast pole peetud seda vajalikuks. Praegune suhtumine stiilis, et elektriratta omanik kärutagu omaette metsas on üsna lühinägelik.
Juhendis on 2 punkti:

1.2. EC etapid viiakse läbi vastavalt EC sarja juhendile, Eesti Jalgratturite Liidu (EJL) reglemendile ja Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) võistlusmäärustele.
ja
8.7. Rajal edasiliikumiseks ei tohi kasutada kõrvalist abi.

UCI reeglitest:
1.3.010 The bicycle shall be propelled solely, through a chainset, by the legs (inferior muscular chain) moving in a circular movement, without electric or other assistance.

Seega on elektirattaga tulemuse mittesaamise osas reeglid üsna selged.

Vahur

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 09. 07. 2018. 10:16

UCI reeglid reguleerivad ka soki kõrgust, lenksusid (nt TT lenksud MTB ratastel!?), raamitorude läbilõiget ja väga paljut muud, mille rakendamisel Eesti võistlustel jääks kuni 5% võistlejatest stardikoridori ukse taha.
If everything's under control, you're going too slow!

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas rainerhq » 09. 07. 2018. 10:51

See oleks ju väga teretulnud.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

indro
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 07. 03. 2013. 09:40

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas indro » 09. 07. 2018. 11:28

gandalf kirjutas:
Juhendis on 2 punkti:

1.2. EC etapid viiakse läbi vastavalt EC sarja juhendile, Eesti Jalgratturite Liidu (EJL) reglemendile ja Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) võistlusmäärustele.
ja
8.7. Rajal edasiliikumiseks ei tohi kasutada kõrvalist abi.

UCI reeglitest:
1.3.010 The bicycle shall be propelled solely, through a chainset, by the legs (inferior muscular chain) moving in a circular movement, without electric or other assistance.

Seega on elektirattaga tulemuse mittesaamise osas reeglid üsna selged.

Vahur
Miks peab osaleja otsima reeglitele täiendust kuskilt mujalt kui sarja kodulehelt? Jalgratta klass on vaba ja kõrvalise abi punkt sellises sõnastuses mitmeti tõlgendav. Kui elektrirattad on tulnud turule, siis tuleks leida ka lahendus nendega osalemiseks/mitte osalemiseks.
Viimati muutis indro, 09. 07. 2018. 15:26, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 09. 07. 2018. 11:31

Asi kisub väga OT'ks juba. Aeg teha elektriratastele ja nendega seotud dilemmadele omaette teema.

PS! Minu kopikas - üldises plaanis, mida krt sa ronid võistlema kui jalga ei ole? El-rattad on imho mõeldud eelkõige funnimiseks.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 09. 07. 2018. 12:48

raikzz kirjutas:Elektrirattaga vōistlemine on vääga hägune piir hetkel ja praegu on viimane aeg korraldajatel need ära keelata , enne kui esimesed vahejuhtumid tekivad aga see on ainult minu arvamus :roll: ( olen ise elektriratta omanik ja nende fänn)
Ilmselt tuleb foorumi haldajatel teha uus teema, kus elektriratta teemat saab edasi lahata...

Elektrikatele oma arvestus - väga keeruline, kuna tehaseseades tulevad rattad kiiruse piiranguga kuni 26km/h. Kuid nagu me teame, siis veidi nokitseda ja saad selle piirangu maha võtta ja el. mootor on sul abiks kogu aeg. Siis läheb aga asi juba võistluse korraldajatele ohutuse mõttes täiesti hoomamatuks ja pigem toetan "raikzz" öeldut, et need juba praegu ära keelata. Eks mõnes asjas selgusele jõudmiseks ongi vaja see reaalses olukorras ära proovida. Ja ausalt, ma ei tahaks praegu ette kujutada, kui sellise ratta peal oleks võistleja, kelle ainus eesmärk on jõuda ette poole...kõigist, kõigest ja ükskõik kuidas.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas Lapeteus » 09. 07. 2018. 13:32

Kaido88 kirjutas:Kui vanasti olid maratonid kruusa rallid ja hakati virisema, et mis maastiku maraton see on :D siis tänapäevane Raplamaa rattamaraton on tõestus, et hard tail rattad hakkavad ajale jalgu jääma :D
https://sport.postimees.ee/4592932/vide ... onil-voimu
7:10 tuleb lõpuks üks mees kapist välja, respect selles suhtes. Kahjuks on Marimetsa ka aastatega raskemaks läinud, seega ei oskagi härrale siinkohal nõu anda, et kuhu järgmisena minna :)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 09. 07. 2018. 13:35

Suurt pilti vaadates, siis ei erine elektrijalgratas ju millegi poolest võrrist / sääreväristajast (Rigal olid ka vändad ja mootor). Ainus erinevus on tossu tekkimise koht: teisel puhul sumpsi otsas, esimesel Auveres. Ja kaugel see KTM või Honda krossikas siis omakorda juba Rigast on ehk varsti sõidavad juhtmotika taga teised (väntadega) motikad?
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 09. 07. 2018. 15:24

Lapeteus kirjutas:
Kaido88 kirjutas:Kui vanasti olid maratonid kruusa rallid ja hakati virisema, et mis maastiku maraton see on :D siis tänapäevane Raplamaa rattamaraton on tõestus, et hard tail rattad hakkavad ajale jalgu jääma :D
https://sport.postimees.ee/4592932/vide ... onil-voimu7:10 tuleb lõpuks üks mees kapist välja, respect selles suhtes. Kahjuks on Marimetsa ka aastatega raskemaks läinud, seega ei oskagi härrale siinkohal nõu anda, et kuhu järgmisena minna :)
See va singlitülgastus kipub sihipärase trenniga vähenema, mõnel on lausa üle läinud ... ja ... tapab tempo, mitte rada.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 674
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas dh » 09. 07. 2018. 17:50

Päris viisakas maratonirada, ei saa kurta. Paluküla oli teravam kui eelmine aasta aga seda ainult positiivses mõttes. Loodetavasti järgmine aasta jälle kavas.

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: 16. Raplamaa Frank Kutter Rattamaraton

Postitus Postitas Kaido88 » 09. 07. 2018. 19:02

Lapeteus kirjutas:
Kaido88 kirjutas:Kui vanasti olid maratonid kruusa rallid ja hakati virisema, et mis maastiku maraton see on :D siis tänapäevane Raplamaa rattamaraton on tõestus, et hard tail rattad hakkavad ajale jalgu jääma :D
https://sport.postimees.ee/4592932/vide ... onil-voimu
7:10 tuleb lõpuks üks mees kapist välja, respect selles suhtes. Kahjuks on Marimetsa ka aastatega raskemaks läinud, seega ei oskagi härrale siinkohal nõu anda, et kuhu järgmisena minna :)
Soovitan tal järgmist etappi sõita :D äkki isegi GP distantsi. Saab ilmselt kruusa ja laia metsateed nii, et on kohe :D Kalevipoja etapp oli ju tegelikult ka suht koht kihutamine? Äkki jättis vahele.

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2018”