4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Vasta
Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas Kaido88 » 02. 06. 2018. 17:03

Pühapäeva rattur GP rajalt tänab!!! Läbi aegade parim rada Valgehobusemäel.

(Parkimis rivi oli päris ulmeline täna ning see liiklus seal edasi-tagasi).

See GP võitja aeg 2h 30minutit on küll välja öeldud aga noh, need top 10 mehed ongi ulme kõvad hetkel ja paugutavad kõvemini kui eales varem. Ei nurise peale tänast selle kallal. Tegemist on siiski maailma tasemel sõitjatega hetkel.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3939
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 02. 06. 2018. 19:27

Sõitsin GP-d. Ilm oli ilus ja rada oli ka päris hea. Meenutas tavalist harju keskmist "elioni" nagu nad meil vanasti olid. Täiesti normaalne kihutamine ja singlit ka sekka. Lõpu 4km oli mõnus puhkepaus. Mulle üldiselt soe meeldib, aga just parasjagu seal mäe peal ukerdades viskas pilve päikese ette ja oli päris hea vaheldus palavale kruusakihutamisele.
Pikkuse kohapealt oleks hea meelega sõitnud ikkagi 3:15 või rohkem, mitte 2:45, aga kuna sai eile ühel ebakainel üritusel käidud, siis ma väga ei virise. :D

Jama oli see et 8-nda kilomeetri rabaaugus suutsin kodaramagneti niimoodi viltu ajada, et kiirus kadus üldse ära. Polar M450 ei näita enam gps-ga ka kiirust kui oled anduriga harjutust alustanud. Lisaks hakkas lõpus pulsinäit jamama - näitas 68 ja 72.
Ühesõnaga kas keegi saaks mulle oma GPX faili anda - muidu jääb stravasse loll tühimik. Lõpetasin kohal 144, et keegi vahemikust 140-147 oleks paras. Soovitavalt keskmise pulsiga 172. :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 02. 06. 2018. 19:38

Õnnestus sinised õhukesed fullfinger kindad auto kõrvale rohu peale jätta.

http://kaart.delfi.ee//?bookmark=d88585 ... c6704d5999

Kui keegi leidis, võib neid mulle pakkuda
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 02. 06. 2018. 19:39

Seebikarp tegi mõned pildid enne enda starti:
https://www.flickr.com/photos/149514402 ... 7543676185
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2018. 20:19

Hea pikk trenn Jõelähtmeks. Kuum oli. Meenuvad Nelijärve singlid ja viimase 4km ronimised.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 02. 06. 2018. 21:56

Kõrvaltvaataja pilgu läbi tundus, et see GP viimane 4km osalejatele (kaasa arvatud esiotsa mehed) ootamatult raske. Kas sellist maratoni me tahtsimegi?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3939
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 02. 06. 2018. 22:09

Aga see ei olnud ju maraton. Maraton oli siuhh vilks 47km.
See viimased 4km oli GP-l.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas UrmasL » 02. 06. 2018. 22:09

Keegi veel 41km TPs auringi tegi? Lindid olid väga veidralt ja tegin selle umbes kilomeetrise ringi 2x

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2018. 22:36

kalari kirjutas:Kõrvaltvaataja pilgu läbi tundus, et see GP viimane 4km osalejatele (kaasa arvatud esiotsa mehed) ootamatult raske. Kas sellist maratoni me tahtsimegi?
Jah, see oli üks kahest GP positiivsest lõigust!
Viimati muutis Mati, 02. 06. 2018. 22:41, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 02. 06. 2018. 22:40

Kirsa kirjutas:Aga see ei olnud ju maraton. Maraton oli siuhh vilks 47km.
See viimased 4km oli GP-l.
Jahhh, keerukas on selles nimetuste maailmas orienteeruda. GP distantsi pikkus ja sõidu kestvus annavad enam-vähem MTB maratoni mõõdu välja. Muust ma eriti aru ei saa. ;-)

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 02. 06. 2018. 22:48

UrmasL kirjutas:Keegi veel 41km TPs auringi tegi? Lindid olid väga veidralt ja tegin selle umbes kilomeetrise ringi 2x
Seal Nelijärvel, veidi peale TP-d jooksuka tõusu lõpus oli üks nool, mis osade sõitjate väidete kohaselt olnud vahepeal kadunud või oli probleem selle noole veidi ebaõnnestunud paigutuses. Ilmselt mängis rolli ka see, et sinna üles tuldi pulss-punases.

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas Maarek » 03. 06. 2018. 11:48

kalari kirjutas:
UrmasL kirjutas:Keegi veel 41km TPs auringi tegi? Lindid olid väga veidralt ja tegin selle umbes kilomeetrise ringi 2x
Seal Nelijärvel, veidi peale TP-d jooksuka tõusu lõpus oli üks nool, mis osade sõitjate väidete kohaselt olnud vahepeal kadunud või oli probleem selle noole veidi ebaõnnestunud paigutuses. Ilmselt mängis rolli ka see, et sinna üles tuldi pulss-punases.
Seal jooksuka tõusu lõpus vähemalt minu lühikesel sealviibimise ajal mingit noolt polnud, sest vist kõik esimesed mehed küsisid üles ronides, et kuhu nüüd. Õnneks oli selles 10 meetri kaugusel olevas metsas mitu linti, seega polnud väga keeruline suunda leida, aga karta on, et kõrge pulsiga sealt üles rühkides võis teatav probleem tekkida küll, sest minul ju erinevalt neist oli aega ümbruskonda jälgida ja tuvastada raja jätkumise koht.
Viimati muutis Maarek, 03. 06. 2018. 21:39, muudetud 1 kord.

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas martr » 03. 06. 2018. 12:56

Mulle näitas selle jooksuka lõpus üks poolikut distantsi sõitev ema lapsega, et “rada läheb sinna :arrow:
No ma siis läksin ja ise samal ajal mõtlesin et oleks pläss küll, kui kellegi pahatahtmatu juhatamise peale rajalt ära eksid.

Mulle rada meeldis. Oli kiiret kruusakütet, Nelijärvel võisid sõiduvea tõttu lõpetada järves. Ning makaroniks sõidetud jalgadega XCO raja sõitmine ei jätnud ka kedagi külmaks.


Teist võistlust järjest on põhiving rajatähistuse kallal. Mis toimub? Kas nooleviitasid telliti liiga vähe? Või on ilma kogemuseta rajatähistajad leitud?

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas kle » 03. 06. 2018. 15:25

martr kirjutas:Teist võistlust järjest on põhiving rajatähistuse kallal. Mis toimub? Kas nooleviitasid telliti liiga vähe? Või on ilma kogemuseta rajatähistajad leitud?
Nõustun. Kui õigesti mäletan siis "fikseerisin" 4kohta kus ei teadnud kuhu minema peab.
Õnneks ära ei eksinud (nagu juhtus Põlevakivil :oops: ) aga hoog tuli küll mitmel korral nulli lasta ja küsida kaasvõistlejatelt (kes muideks ise ka ei teadnud kuhu minna).
Ühes TP-s oli see vist 2. või 3. kus sai ka väike keerutamine tehtud ja jälle küsitud. Märgid täielikult puudu aga tuli liikuda mõõda vaskut metsaäärt.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 03. 06. 2018. 16:14

GP viimase kulgejana mõned tähelepanekud:
- alguses olid nooled-lindid tasakaalus, tähistus väga hea
- mingi aja pärast jäi asi põhimõtteliselt ainult lintide peale, pidi silmad lahti hoidma, samas oli peale iga pööret lähestikku 2 linti pandud
- raja esimene pool oli hästi kiire, nooled olid pandud ca 10-15 m enne pööret
- oli 2 kohta kus oli 30+ hooga peale tulemise kohas (peale silda turbasinglile ja peale teeületust) nool vasakule täpselt pöördes ja rist järel, aga tagant tulnud lühema maa esiotsast panid mõnedki kinnisilmi ristist edasi, karjumise peale said pidama
- raja teises pooles oli jälle nooli piisavalt, nimetatud tõusu lõpus seda polnud tõepoolest, aga paar aastat vana lihasmälu pealt läkisn kohe paremale ja lindid olid ka olemas

Seega võtaksin tähistuse kokku - ebaühtlane, aga rahulikult probleemideta sõidetav. Kiiretele võis olla stressavaid kohti, aga eks raja lugemine on ka sõiduelement. Ses mõttes olid tingimused kõigile võrdsed.

Aga muidu tore laupäev, tikud said 35 km järel otsa ja ülejäänu läks taaskord kiirlaenu tagasimaksetena.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 03. 06. 2018. 16:48

Kui tähistusest midagi, siis palun ärge toppige sõidujoonele rippuma neid kilomeetripikkuseid linte :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 03. 06. 2018. 17:16

Kiidan korraldajaid! Kõik sujus, maratoni raja tähistus oli küll 5+! Nelijärvel peale silda tuli vasak pisut ootmatult järsku aga olin ise ka hooga peal. Keegi vist taga kaugemal pani maoka ka, kolakas käis ja vannuti igal juhul.
Valgehobusemäe on mulle alati meeldinud raja ja looduse poolest, kuid olen tavaliselt liiga kiirelt alustanud ja näppu lõiganud, seekord õnnestus paremini :D

Kokkuvõtvalt: Super ilm, korraldus, melu ja rada! :D Tänud! Ja veelkord toonitaks maratoni (47km) sõitjana, et täpselt sobiv pikkus ja raskus harrastusratturile!
Siit liikuv pilt ka:
https://youtu.be/0ZweK5MuWmo
Viimati muutis JLansa, 04. 06. 2018. 07:20, muudetud 1 kord.
🇪🇪

kassike22
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 15. 01. 2014. 19:00

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas kassike22 » 03. 06. 2018. 18:24

nagu laskesuusatamises sain ka mina karistusringi teha, noei näinud mahapõõrde noolt !

pg002a
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 21. 05. 2012. 08:35

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas pg002a » 03. 06. 2018. 20:49

TP auring 41km jah, tegin ka koos väiksema grupiga seal paar ringi ja 2x sai jooksukat võtta.
Väga vilets märgistus antud kohas ja ka teist korda TP'sse jõudes õige sihi leidmisega oli samuti raskusi :).
Juba teine GP maraton järjest, kus tuleb kritiseerida raja tähistust, loodame et kolmandaks on juba vigadest õpitud.

Sherman
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 03. 08. 2017. 21:57

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas Sherman » 03. 06. 2018. 21:49

3. a tagasi viskasid estoniancupi ja ka MTBESTi järjest raskemaks minevad rajad üle. Nüüd saades teada muudatusest: keskmise distantsi sisse toomine, otsustasin jälle tagasi tulla. Esimesed 20 km olid täitsa lahedad ja tundsin, et täitsa õieti tegin, et sarja tagasi tulin. Pärast Jänedat läks rada tehnilisemaks aga ka siis polnud hullu. Kuid Neljajärve tehniliselt raske e XCO vist lõik sunnib mind oma tagasituleku plaane vist muutma. Ma ootasin midagi kergemat ja eeldasin, et XCO on Grand Prix sõidu pärusmaa. 3 a taguse "raske" 58 km ehk 11km pikema rajaga võrreldes, see aasta ainult 14 minutit kiiremini. Keskmisel ehk maratoni raja formaadil pole mõtet, kui ainult distantsi lühendatakse, kuid raja raskus jääb üldjoontes samaks. See ei tähenda, et rajal ei tohiks olla singleid ja tõuse, kuid need ei võiks olla nii tehnilised.

Kasutaja avatar
mulkago
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 15. 01. 2007. 16:04

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas mulkago » 03. 06. 2018. 21:58

Sherman kirjutas: See ei tähenda, et rajal ei tohiks olla singleid ja tõuse, kuid need ei võiks olla nii tehnilised.
Ragistasin isegi kurvides korralikult võsas, aga peabki olema veidi üle oma skilli. Ongi rohkem motivatsiooni järgmiseks võistluseks rohkem sarnasied lõike harjutada :wink:

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 03. 06. 2018. 22:20

Sherman kirjutas:Kuid Neljajärve tehniliselt raske e XCO vist lõik sunnib mind oma tagasituleku plaane vist muutma. Ma ootasin midagi kergemat ja eeldasin, et XCO on Grand Prix sõidu pärusmaa. 3 a taguse "raske" 58 km ehk 11km pikema rajaga võrreldes, see aasta ainult 14 minutit kiiremini. Keskmisel ehk maratoni raja formaadil pole mõtet, kui ainult distantsi lühendatakse, kuid raja raskus jääb üldjoontes samaks. See ei tähenda, et rajal ei tohiks olla singleid ja tõuse, kuid need ei võiks olla nii tehnilised.
Lugupeetav, Nelijärve metsas kulgenud rajalõigule sellist uhket kolmetähelise lühendit külge kleepida on ilmselge möödapanek. Siiralt, äkki leiad enese jaoks sobilikuma spordiala, selle asemel et üritad maailmas välja kujunenud maastikurattasõidu standardeid muuta. Mina ei kipu laulupeole esinema ja ei kuku nõudma, et sealne repertuaar seoses mu tagasihoidliku viisipidamisega primitiivseks muudetaks. Elus tuleb ikka vahel peeglisse vaadata ja raskeid otsuseid teha. :)

Epic
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 10. 08. 2016. 13:12

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas Epic » 04. 06. 2018. 11:19

GP raja tähistus 5+ viimased 4km mõnus maasikas, toitlustuse osas kaasa räägita ei oska aga saun super jne. Tänud korraldajatele meeldiva laupäevaku eest.

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas Nongrata » 04. 06. 2018. 14:44

GP märgistus jättis väheke soovida. Paaris kohas tekkis küsimus, et kas olen ikka õigel teel, lisaks tuli üks vasakpööre nii ootamatult, et tuli järsult pidurdada, karjusin küll taha, et pidur ja vasak, aga tagant laksas keegi sisse ja külili koos emakeele :evil: väljenditega. Õnneks jäid pulgad terveks. Kas rohkem nooli või siis sõidujoon maha märkida nagu oli tehtud ühel Rakvere sõidul.

alutaguserattaklubi
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 11. 02. 2016. 08:38

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas alutaguserattaklubi » 11. 06. 2018. 12:27

Hei Hei

Saade

https://www.youtube.com/watch?v=yZ39dw2k5nI

Head vaatamist.

Sherman
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 03. 08. 2017. 21:57

Re: 4. Valgehobusemäe Rattamaraton

Postitus Postitas Sherman » 12. 06. 2018. 21:28

kalari kirjutas:
Lugupeetav, Nelijärve metsas kulgenud rajalõigule sellist uhket kolmetähelise lühendit külge kleepida on ilmselge möödapanek. Siiralt, äkki leiad enese jaoks sobilikuma spordiala, selle asemel et üritad maailmas välja kujunenud maastikurattasõidu standardeid muuta. Mina ei kipu laulupeole esinema ja ei kuku nõudma, et sealne repertuaar seoses mu tagasihoidliku viisipidamisega primitiivseks muudetaks. Elus tuleb ikka vahel peeglisse vaadata ja raskeid otsuseid teha. :)
Seda ma arvasin, et mõni mulle niimoodi vastab. Spordieetika juurde kuulub teistsuguse arvamusega leppimine ja ei kuulu vähem võimekamate ja nõrgemate üle ilkumine. Tõsine spordimees on tugev ka spordieetikas. Muideks kui laulupeo repertuaari raskus panna maastikuratta rajale, siis tuleks vast Tartu rattamaratoni poolmaratoni rada.

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2018”