Palivere XII rattamaraton

Ott Tamm
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 02. 04. 2014. 08:00

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas Ott Tamm » 20. 06. 2017. 17:40

56km distantsi puhul alustuseks stardiring, siis minnakse tehase ja Kullamaa poole ja sealt tagasi tulles karjääri ring. Ka 31 km distantsil alustuseks tehase poole ja siis karjääri, seega vastupidi eelmistele aastatele.
Kattuv lõik on minnes 15,2-15,9 km ja tulles 19,5-20,2 km. See on laiem metsatee ja kannatab edasi-tagasi suunalist liiklemist (märgistuseks märgid+lindid). Kattuvad ka kilomeetrid 6,0-13,5 ja 22,5-30,0 aga seal ei tohiks esimeste ja viimaste võistlejate kohtumist ette tulla. https://www.facebook.com/MarimetsaKapp/ ... 359210186/

tonny
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 26. 08. 2013. 15:39

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas tonny » 20. 06. 2017. 18:15

Kõigepealt hirmsa hooga mäest alla, siis Pikajalast üles, hüppetorni alt läbi ja uuesti hirmsa hooga mäest alla, üle jõe mööda raba äärt tehase juurde ja sealt nina Kullamaa poole. Tagasitulles kaameliküürud, eelmise aasta finišitõus, liinialune, Karumägi, karjäär ja nina Jaakna peale. Sealt tagasitulles sildade alt ja pealt ja veelkorra Pikajala.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas kuga » 21. 06. 2017. 08:26

Äge :)
Kõigepelt Kullamaa poole kus kõik padrunid ära kaotada ja siis kiirelt teisele poole vegeteerima :D
Padrunisalv veel talvest kleenuke ja peale ühe paugu, mis salves, pole lisa vist kuskilt võtta ;) :D ning sellegi kaliiber, mitte just suuremate killast :D kuid see mind vähe morjendab, kuna poiss vist otsustas seda pikemat distantsi sõita, sest 15km ei pidanud trenniks piisav olema :) :) :)
Egas ma või siis siia kurtma jääda... pillid koti ja punuma :D ilm ja päev saavad olema jumallikud.... :) või mis teie arvate.....
Rauno

mko
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 25. 06. 2013. 11:22

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas mko » 21. 06. 2017. 21:27

Kui oli rajaga tutvumine, siis sel päeval keegi kindlalt ei teadnud, kuidas rada täpselt ja detailselt kulgeb. Laias plaanis oli asi loomulikult paigas. Ma sain aru, et esmalt sõidetakse stardipaiga lähistel ümber mäe paar tiiru (et suurem mass veidi laiali hajuks). Ja siis suundub rada lõunasse (Kullamaa poole), tuleb stardikohta tagasi ja lõpuks tehakse karjääri tiir.

Fan
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 23. 07. 2013. 15:48

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas Fan » 22. 06. 2017. 07:13

Kas rada on juba maha märgitud?
Kui sooviksin üksi läbi sõitma minna.

Ott Tamm
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 02. 04. 2014. 08:00

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas Ott Tamm » 22. 06. 2017. 10:08

Enamus rada nooltega märgitud, Kullamaa poolne rajaosa on märkimata

Dimmas
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 18. 05. 2013. 11:45

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas Dimmas » 25. 06. 2017. 19:32

ei tea kellele võiks kirjutada selle teksti, aga ... vabandage, ma olen väga pettunud.
kuna palivere etapp on üks nendest maratonidest kus ei pea sõitma palju kruusakate peal, otsustasin ka see aasta osaleda seal ja valisin pikka distantsi.
nagu paljud siin teavad, mõni osa rajast oli mõlemaga liiklus suunaga, olen kindel, et korraldajad ei ole lollid ja saavad aru, et see ei ole kõige parem lahendus ja pigem sellised lahendused vältida(!!!). see kord aga vist oli võetud otsus, et need lõigud võivad jääda. OK, las nad jäävad, aga kas oli nii raske markeerida seda teed normaalselt algusest lõppuni, et iga võistleja saaks aru, ET EI TOHI SÕITA MITTE OMAL POOLEL, SEST SEE TEKKIB VÄGA SUURE OHU NII ENDALE KUI KA TEISTELE !!!
Lõpp tulemusena minul sõrm katki, üks põlv tuksis, sinikatest ja muu traumadest ma ei hakka kirjutama, kuidas rattas on ma ka veel ei tea. Nüüd on terve hooaeg küsimärgi all puht sellest et ühel teel üks inimene ei vaadanud ette ja ei mõelnud sellest, et vastu noole ei ole nagu õige sõita ja korraldajad ei viitsinud lindi panda vms.

P.S. Tänan neid, kes aitasid mulle üles saada, kutsusid kiirabi ja kontrollisid, et ma ikka teadvues olen.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 25. 06. 2017. 19:56

Rajamärgistuse osas on pettunud ka need, kel nii õnnetult ei läinud kui eelkirjutajal. Markantseim juhtum oli karjääride lõpus, kus otse viitava noole kõrval seisis motomees, kes karjus "VASAKULE!" (rada läkski sealt vasakule). Karjääris oli veel arusaamatuid kohti. Teine teema - kui tee keerab loomulikust natuke vasakule või paremale, siis ei ole vaja enne kurvi panna noole märki. Võistlejale tähendab noolemärk ärapööret (st praeguselt teelt mahapööret) ja nii jäime mõneski kohas pead laiali otsima, et kus, see mahapööre on.
Rada ise oli tore, palju singlit, raputas, tuul tegi mõned sirged raskeks, tõusu oli. Võibolla oleks sõitjasõbralikum, kui 60+ distantsi ühisosa pika distantsiga oleks kohe raja alguses. Siis ei saaks kiiremad 60+ sõitjad tagumisi pika maa sõitjaid kätte - kiirematele vähem takistusi ja pika maa sõitjatele vähem mööda laskmisi (st sujuvam sõit). Praegu juhtus nii, et peale karjääri olnud pikkadel singlitel said kokku väga suure liikumiskiiruse erinevusega ratturid.
Ott Tamm kirjutas:Võtsime punktijagamise eelduseks, et sõitjad jagunevad: 2/3 pikale ja 1/3 60+ distantsile.
Tegelikkuses oli lõpetajaid peaaegu võrdselt (163 vs 151). Seega, sajandal kohal lõpetanud sõitjad pingutasid vastavalt 1:42 ja 2:50 ning said vastavalt 345 ja 199 punkti (erinevus 146 punkti ehk pikema maa sõitja sai lühema maa omast 42% vähem). Ise-enesest on see väga tore, et sõitjad eelistasid maratoni kiirele sutsakale vaatamata ebaõiglasest punktide jagamise süsteemist.
PS. Supp oli super!
If everything's under control, you're going too slow!

Roger
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 25. 03. 2016. 17:13

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas Roger » 25. 06. 2017. 20:27

56 km rada meeldis mulle väga, kuid nagu eelkõnelejad mainisid, siis märgistus oli kohati küll ebaselge ja panime ka meie oma grupiga karjääris pärast ühte tõusupõksu vasakule metsavahele viidanud märgist mööda, kus tee kulges otse, aga märk oli u 15 m vasakul võpsi alguses. Aga see selleks, juhtub ka paremates peredes.

Rohkem kriibib mind praegune punktisüsteem. Arusaadav, et kuivõrd MK raames oli XL sõit esmakordne, siis ei saa ka korraldajad täpselt ennustada, kuidas osalejad distantside vahel jagunevad, kuid reaalsus on siiski see, et pika ja XL sõidu lõpetajate arv oli enam-vähem võrdne ning XL sõidu protokolli vaadates julgen väita, et teravama jalaga sõitjaid oli selles sõidus kindlasti rohkem. See tähendab aga seda, et XL sõidus tegid kõik oma ära ja mingit ulmelist tõusu lõpuprotokolli kohas ei tekkinud. 31 km distantsil tegid ka esimese otsa sõitjad oma ära, kuid tagumised said vähemalt minu silmis korraliku eelise üldarvestuse mõttes. Eeltoodust tulenevalt oleks enam-vähem ok, kui punktisüsteem viidaks vähemalt 1-1-le ( ideaalis XLi kasuks väikse koefitsendiga) või siis tehke vaidluste vältimiseks XL sõidus täiesti eraldi punktiarvestus. Kui pikal distantsil on koondtulemuseks vaja 8-st 6-l tulemus kirja saada, siis XL-l võiks teha 3-st 2-l ning oleks võimalik mõlemal distantsil konkurentsis püsida.

Kokkuvõttes ikkagi super rada ja tänud korraldajatele pikema distantsi kavva toomise eest. Jaanipäeva vine sai korralikult välja uhatud :D

Paremat

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas kuga » 25. 06. 2017. 20:31

Nu jah...
Punktijahtijad sõidavadki lühikest...
Annab tulevikus väga hea stardikoridori kajastamata tegelikust :)
See eest andis pikk + distants oluliselt parema enesepiitsutuse naudingu täie papi eest...
See nüüd nii pikk ka ei ole, nagu teistes sarjades XXL sõitudel, kus võitja aeg küündib nelja tunni kanti. Selleks ajaks on siin ka viimane finišis...
Eksimusi rajal tuleb ikka ette... pole hullu kui mõned mööda eksisid... eks see jääb neid ennastki painama, kui ~3 kuni 3,5 km imevat singlit ja veidi tasasemat maha lõikasid :)
Loodan, et korraldajad teevad väikse kokkuvõtte tekkinud olukorrast ja hoidke lippu kõrgel
Kui teed, siis juhtub... ja kui juhtub... on millest õppida (y) (y) (y)
Rauno

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 25. 06. 2017. 21:09

Rada (60+) oli tip-top, väsitas ära kvaliteetselt. Ilm ka tip-top, loodetavasti ei pidanud seekord keegi kuluosade pärast muretsema.
Märgistuse osas on kerge parandamise varu, tasub kogenenutega konsulteerida. Punktid ei koti, aga süsteem vajab ilmselt veel korra destileerimist.

Kokkuvõttes ühelt piirkondlikult rattaklubilt korralik esitus, hoidke oma joont! Jägmine aasta jälle!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas guidomukk » 25. 06. 2017. 21:31

Väga..väga hea rada.
Kahju mehest kes risu pani vastas suundadeda teede puhul, minu meelest oli märgistus ja eelinfo selleks piisav olemas. Kahjuks pidin ka mina hüüdma mitu korda et proovime nüüd ikka vasakul pool teed püsida.
Karjääris oli jahh see võpsikusse kaduv nool vaevu märgatav ja ka sõbrad ekslesid seal pisut. Juhtub.
Kokkuvõttes täiesti rock, n roll 56km. rada mida põhjust kadestada igal sarjal ja võistlusel.
Hea töö ja mina tänan!
Muidugi ka vabatahtlikke.

tharm
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 06. 05. 2009. 12:36

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas tharm » 25. 06. 2017. 21:49

Super rada!

Märgistus oli paaris kohas puudulik. Karjääris panime pundiga mööda. Üks nool oli sealt vaid puudu, et kõik oleks olnud super. Lisaks tagasinglilt tulles nool mis näitas pööret vasakule, kuid rada reaalselt vaid paindus vasakule ning kohe oli silt Eramaa. Mitusada meetrit polnud ühtegi noolt ega linti, õnneks jäime endale kindlaks ja olime ikka õigel rajal. Lõpuprotokolli vaadates paistavad minu ees sõitjad, kellega sõitsime esimeses pooles koos, kuid kes minust hiljem ei möödunud.

XL raja ja pika tasakaal on Palivere etapil ilmselt vähe erinev, ei usu et sellest peaks kaugeleulatuvaid järeldusi tegema. Palju oli rajal sõitjaid, kes tulid sobivast ajast ja ilmast tulenevalt pikka rada nautima ning kellel polegi plaanis rohkem etappe sõita ja seega ei hooli jagatud punktidest.

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 26. 06. 2017. 13:27

Hea sõit ja tip top korraldus. Tegelikult lausa imestasin, et nii palju starte, nii mitu korda keskusest läbisõite ja kõik sujus.
Ilmaga ka vedas tõesti :)
Märgistuse osas oli 2 kohta, kus oli võimalik eksida. Kuna aga sõitsin teise poole üksi (tunne oli kohati nagu "üksik hunt") või grupi ees >>> jälgisin hoolega ja ei sõitnud kordagi valesti. Pea ketis oleks kindlasti mööda pannud :D

Video sõidust: https://youtu.be/EuDkT5N9vWY
🇪🇪

jonathan
Rattur
Postitusi: 74
Liitunud: 01. 07. 2016. 11:51

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas jonathan » 26. 06. 2017. 13:43

Lõpp tuli ootamatult kiiresti ... oleks võinud olla mingi silt, et 1km jäänud. Ootasin seda lõputõusu, mis eelmine aasta oli, aga enda üllatuseks tuli hoopis finish vastu.
Kas mul spido valetab või oli rada veits lühem? Mul tuli lõpuks 29km kokku.
Enda arust kuskilt ei lõiganud :P

risto999
Rattur
Postitusi: 79
Liitunud: 16. 09. 2011. 08:01

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas risto999 » 26. 06. 2017. 19:47

[quote="JLansa"]
Märgistuse osas oli 2 kohta, kus oli võimalik eksida. Kuna aga sõitsin teise poole üksi (tunne oli kohati nagu "üksik hunt") või grupi ees >>> jälgisin hoolega ja ei sõitnud kordagi valesti. Pea ketis oleks kindlasti mööda pannud :D

Kas tulemusi ei tehtagi korda? Ajavõtuga matte oli ju piisavalt, et selgeks saada, kes trassi ei läbinud? Korraldaja võiks ka sõna sekka öelda.
Minu soovitus, kasutage raja märkimisel erksama värviga linti.
Lint oli väikse kase küljes, kuid võimatu näha valge karjääri taustal. Panime alguses paremale, saime aru ja pöördusime rajale tagasi.

Rada oli läbi aegade parim, tänud selle ilusa pühapäeva eest!

Kasutaja avatar
Janne
Rattur
Postitusi: 314
Liitunud: 14. 04. 2012. 03:13

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas Janne » 26. 06. 2017. 21:33

Jäädvustusi Pikalt ja 60+ distantsilt:
https://goo.gl/photos/3kf59eyGVVKyJtBz9

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3619
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas Kuldar » 26. 06. 2017. 21:40

Ega targemat polegi lisada, ühinen kiidukooriga raja ja rajameistri aadressil.

Loomulikult ajab rajalt eksimine tummise adre pealt seljakarvad turri kuigi kapitaalselt maha sõita ei õnnestunudki. Karjääris lasime lihtsalt korraks tuurid alla, pidasime väiksed kärajad ja võtsime jälje jälle rõõmsalt üles. Laias laastus kippus nii olema, et kus ikka pidureid oli julmalt loha lastud, seal tasus nimetatud tegevuse matkimine ennast ära ja sai jälle kenasti järje peale.

Et Dimal sellel kahesuunalise liiklusega teel sandisti läks, on muidugi paha lugu. Kiiret paranemist!
Peaasi, et see õnnetu intsident ja rajatähistuse kriitika korraldaja tiibu ei kärbiks pikemate distantside juurutamisel ja rajamaterjali lati kergitamisel. Olete õigel teel! tehnilised küsimused on lahendatavad ja vilumus omandatav.

Ebaõnnestumine punktidega tasustamisel pole ka mingi elu-fopaa, kindlasti edaspidi saab seda kasutada negatiivse näitena. Muidugi minul on seda kerge öelda kuna kogu sarja punktiarvestuses kaasa ei köhi.

Supp oli aus ja ilm oli ilus.
Seega pühapäev nitsekas+
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
eyper
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 07. 08. 2013. 14:04

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas eyper » 26. 06. 2017. 21:55

Minu poolt samuti kiidusõnad korraldajale (y) See, et suudeti ümber nende mägede väiksel alal teha 3 pikka + lugematu arv erinevaid lastesõite on kindlasti karm logistiline korraldus. Seega need mõned vead märgistuse juures, on ikka väikesed probleemid. Karjääris vedasin ka oma pundi valesti - õnneks oli teisi tarku, kes mõtlesid ikka oma peaga ka :) Rada oli muidu Paliverele loomulikult mõnus. Osalejate arv peegeldab seda veendumust vast hästi.

Punktide osas ei maksaks üldse kurta. Reeglid oli kõigile enne starti teada. Tingimused kõigile seega võrdsed. Nüüd tagantjärele vinguda, et minu sõidus oli rohkem/vähem osalejaid ja seetõttu ei saanud oma punktireale nii või naa palju juurde --- no cmon mehed. :roll:

tim
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 17. 06. 2011. 20:14

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas tim » 27. 06. 2017. 14:13

Ka minu poolt suur kiitus 60+ raja eest. Oligi nagu päris MTB sõit. Valesti ilmselt ei sõitnud kordagi kuigi selliseid kõhkluse hetki ette tuli. Samas sõitsin ka väga rahulikus tempos ja oli aega ringi vaadata. Ma isegi ei saanud aru, mitu ringi seal stardialas kokku tuli ning seal tiirutades oli kogu aeg selline déjà vu tunne, et just hetk tagasi olin samas kohas. Aga lõpuks läks rada ikkagi loogiliselt edasi:)
Nn kirsiks tordil oli viimane TP, kuskil 15km enne lõppu, kus vesi oli otsa saanud. "Õnneks" oli selleks ajaks ka endal vesi otsas ja viimane tund sai aurude peal sõidetud. TP kohta veel, et ma ei viitsinud enne sõitu juhendit lugeda (pole ka pärast lugenud) aga eeldasin, et 56km peale on vähemalt 2 TP, kus süüa pakutakse. Esimeses punktis, kui oli sõidetud ligikaudu 20km, pakus vanem proua spordijooki ja vett. Laud igatahes selline välja ei näinud, et seal kunagi midagi süüa oleks olnud. Teine koht, kus juua pakuti, oli uuesti stardialast läbi sõites. Seal läks rada nii mööda, et laua juurde ei sattunud, kuid õnneks pakkusid kaks toredat poissi raja servas vett. See tähendab, et julgelt üle 2h läks enne kui esimese päris TP'ni jõudsin, ehk see oli siis punkt 15km enne lõppu, kus vesi oli otsa saanud. Selleks ajaks oli magu juba selgroo pehmema osa ära söönud. Seal läks siis kuivalt paar tükki banaani ja emotsioonitult lõpuni.

Ott Tamm
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 02. 04. 2014. 08:00

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas Ott Tamm » 28. 06. 2017. 23:01

Edastan Palivere rattamaratoni korraldajate sõnumi:
Palivere rattamaratoni korraldajad vabandavad osalejate ees, kes karjääris mittearusaadava rajatähistuse tõttu ekslema ja lõpptulemustes nii mõnegi koha loovutama pidid. See neetud 141-ne nool jäi paigaldamata. Palivere piirkond on keeruline hea trassi valikuks ja karjäärid on möödapääsmatud, et mitte korraldada võistlust mitmeringilisena. Loodame, et sarja ülejäänud etapid ei pea osalejate meelepaha tõttu kannatama. Vähemalt supp on ka edaspidi sama maitsev.

jonathan
Rattur
Postitusi: 74
Liitunud: 01. 07. 2016. 11:51

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas jonathan » 29. 06. 2017. 07:36

Pole hullu ... tegijal ikka juhtub.
Ise ka eksisin ja sain pahaseks, aga seda enam sai pahameelt pedaalide peale välja elatud.

Päeva lõpuks ikkagi positiivne kogemus. Sai rattaga sõita ja suppi süüa.

crysto61
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 17. 12. 2016. 22:34

Re: Palivere XII rattamaraton

Postitus Postitas crysto61 » 29. 06. 2017. 09:14

56km rada oli väga hea, raske, tehniline ja nauditav! Tänusõnad rajameistritele hea raja eest!

Vasta

Mine “Marimetsa Kapp 2017”