20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas miilits » 10. 09. 2017. 17:13

Tallinna etapi teemat pole, aga küsin siia. Kui etapil regatud xxl, aga siiski soov põhisõit teha, kas vajalik mingi ümber regamine või lihtsalt lähen põhisõidu starti ja saan oma sõidu tehtud?
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas erikr » 10. 09. 2017. 18:25

Sellise staažiga kasutaja peaks ikka ise uue uue teema tegemisega toime tulema.
Praegu lõin ise lahku.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas miilits » 10. 09. 2017. 18:36

Tänan teema eest, ise ei pidanud seda vajalikuks, sestap ei teinud ka seda. Eks järgmisel korral targem. Kui juba teema avatud, siis kas keegi avatud rajal käis, millised muljed ja mida oodata etapist.
"It never gets any easier, you just go faster"

Martin K
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 12. 05. 2009. 13:49

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Martin K » 10. 09. 2017. 19:22

Tunduvalt raskem kui muidu. Kruusalõigud on juppideks tehtud ehk 4-5 lisapoognat kus muidu mööda sirget panid. 4-5 kohta on täiesti uued. Pukimäge kasutatud maksimaalselt ehk 3 korda sinna tõusta-lasta. Ehk uus korraldaja on õigel teel. xxl sõidule võib ca. 20min. julgelt otsa panna võrreldes eelmise aastaga. Kopeeritud palju paar nädalat tagasi toimunud sportlandi sõitu. Välja jäid sellest parimad palad mis ilmselt varem või hiljem sisse pannakse- pukimäe lähistel olev krossirada-jussi järvede juures olev järsk mägi koos sildadega ja muidugi polügooni jussi-nõmme singel(vist oli selline nimi). Keegi ehk oskab öelda- mäletan umbes 1999-2000 seda aukudega polügooni kus tookord võistlus(või mingi avatud raja sõit) oli...mille raames see oli, author cup vist mitte.. Tallinna maraton ise..??

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas dr Holden » 11. 09. 2017. 08:54

miilits kirjutas:Tallinna etapi teemat pole, aga küsin siia. Kui etapil regatud xxl, aga siiski soov põhisõit teha, kas vajalik mingi ümber regamine või lihtsalt lähen põhisõidu starti ja saan oma sõidu tehtud?
Korraldaja kodulehel on mailiaadress, selle kaudu on kindlam distantsi muuta. Foorumit loen ka, aga "miilitsa" nimelist osalejat ei ole nimekirjas, et tema distantsi muuta! :D

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas tarmo » 12. 09. 2017. 08:49

Martin K kirjutas:jussi järvede juures olev järsk mägi koos sildadega ja muidugi polügooni jussi-nõmme singel(vist oli selline nimi). Keegi ehk oskab öelda- mäletan umbes 1999-2000 seda aukudega polügooni kus tookord võistlus(või mingi avatud raja sõit) oli...mille raames see oli, author cup vist mitte.. Tallinna maraton ise..??
Ma väga loodan, et maratonisarjade radu kunagi sellistele unikaalsetele ja võrratult ilusatele matkaradadele ei viidagi. Kõlab küll väga ossinovskilikult, aga see piirkonda võiks olla osadele rattavõistluste keeluala.

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas fronius » 12. 09. 2017. 08:53

XCO võistluseid peaks ju jaguma trikimeestele, tava inimene tahab mõistliku rada

kingpool
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 21. 04. 2016. 09:14

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas kingpool » 12. 09. 2017. 10:26

Mis põhisõidu võitja ligikaudne sõiduaeg võiks tulla?

TõnisK
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 15. 09. 2009. 21:55

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas TõnisK » 12. 09. 2017. 11:15

tarmo kirjutas:
Martin K kirjutas:jussi järvede juures olev järsk mägi koos sildadega ja muidugi polügooni jussi-nõmme singel(vist oli selline nimi). Keegi ehk oskab öelda- mäletan umbes 1999-2000 seda aukudega polügooni kus tookord võistlus(või mingi avatud raja sõit) oli...mille raames see oli, author cup vist mitte.. Tallinna maraton ise..??
Ma väga loodan, et maratonisarjade radu kunagi sellistele unikaalsetele ja võrratult ilusatele matkaradadele ei viidagi. Kõlab küll väga ossinovskilikult, aga see piirkonda võiks olla osadele rattavõistluste keeluala.
Kõrvemaa Rattamaratonil olid Aegviidu krossirada ja Jussi-Nõmme singel sees.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas erikr » 12. 09. 2017. 14:01

Ärge palun teemat nüüd laialivalguvaks venitage.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

parmaat
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 29. 08. 2009. 23:38

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas parmaat » 12. 09. 2017. 17:08

Kas see "kõigile" sobiva raja üritus juba ära polnud? Sai käidud RMK sõidul ja see on selline matkahõnguga,aga tehniliselt oli sõit väga vaene. Kui rada tuleb suuresti sama, siis tekib küsimus, et kas uuel hooajal on sarja nimeks lihtsalt Rattasari, mitte MAASTIKUrattasari? Jõudu uhamisel!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas erikr » 12. 09. 2017. 22:55

parmaat kirjutas:Kas see "kõigile" sobiva raja üritus juba ära polnud? Sai käidud RMK sõidul ja see on selline matkahõnguga,aga tehniliselt oli sõit väga vaene. Kui rada tuleb suuresti sama, siis tekib küsimus, et kas uuel hooajal on sarja nimeks lihtsalt Rattasari, mitte MAASTIKUrattasari? Jõudu uhamisel!

Sa ikka selle aasta senised XXL sõidud oled kõik ära sõitnud? Või põhisõidud? Äkki sõidad matkasõite?
Hoolimata matkahõngust ei ole Aegviidu XXL mingi nali. Uusi juppe-põikeid juurde tulnud. Kes oma peaga mõelda suudab saab aru, et seal sektoris on ikka rajaga väga hea töö tehtud. Jussi nõmmele ja sellest põhja poole ma maratoni ei laseks. See loodus ei taastuks ära või jääks ainult uhamine.

Ehk on uuel hooajal MTBEst sarja etappide ajal ilusad ilmad. Saad mõnusalt grillida ja lemmikjooke nautida...
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

parmaat
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 29. 08. 2009. 23:38

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas parmaat » 13. 09. 2017. 13:20

Ma ikka räägin põhisõidust. XXL ei ole just tavainimese sõit minu meelest :) Ma räägin ikka sellest osast, mida enamus läbivad!

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3935
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Kirsa » 15. 09. 2017. 19:07

Eelmise aasta tallinna maraton XXL oli kõige lahjem maastikumaratonirada mida ma viimastel aastatel sõitnud olen.
Kogu raja peale oli vist 1 mätas, mis siis oli siis ohtralt tärnidega märgistatud. :roll:
Vandusin endale, et ma ei tule mitte kunagi siia tagasi ilma cyclokata.

Nüüd on aasta möödas ja kahjuks on ratas sama, aga ma loen et rada on natuke paremaks tehtud - ja kuna ma olen kahjuks homme kirjas, siis pole midagi teha, tuleb rajale uus võimalus anda.
Oleks teadnud et jussinõmme singel ja muu hea on kõrvemaa maratonil sees, oleks hoopis sinna üritusele läinud.

PS! Kui te näete raja ääres täis pudeleid, millele on peale kirjutatud Kirsa ja Velo clubbers, siis palun ärge varastage neid ära!
Keegi on vaeva näinud ja nad sinna viinud, maru kidur on jõuda poole XXL sõidu peal pudelikohta ja leida eest tühi teise mehe pudel, mis sinna narrimiseks on jäetud.
Korraldajale kah palve, palun neid minu nimega pudeleid pärast võistlust mitte üles korjata - lähen neile alati ise järele. Tegemist ei ole "mahakukkunud prahiga".

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Nongrata » 15. 09. 2017. 19:30

Kirsa kirjutas:Eelmise aasta tallinna maraton XXL oli kõige lahjem maastikumaratonirada mida ma viimastel aastatel sõitnud olen.
Kogu raja peale oli vist 1 mätas, mis siis oli siis ohtralt tärnidega märgistatud. :roll:
Vandusin endale, et ma ei tule mitte kunagi siia tagasi ilma cyclokata.

Nüüd on aasta möödas ja kahjuks on ratas sama, aga ma loen et rada on natuke paremaks tehtud - ja kuna ma olen kahjuks homme kirjas, siis pole midagi teha, tuleb rajale uus võimalus anda.
Oleks teadnud et jussinõmme singel ja muu hea on kõrvemaa maratonil sees, oleks hoopis sinna üritusele läinud.

PS! Kui te näete raja ääres täis pudeleid, millele on peale kirjutatud Kirsa ja Velo clubbers, siis palun ärge varastage neid ära!
Keegi on vaeva näinud ja nad sinna viinud, maru kidur on jõuda poole XXL sõidu peal pudelikohta ja leida eest tühi teise mehe pudel, mis sinna narrimiseks on jäetud.
Korraldajale kah palve, palun neid minu nimega pudeleid pärast võistlust mitte üles korjata - lähen neile alati ise järele. Tegemist ei ole "mahakukkunud prahiga".
Pilt

Fredi
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Fredi » 15. 09. 2017. 19:45

Nongrata kirjutas:
Kirsa kirjutas: PS! Kui te näete raja ääres täis pudeleid, millele on peale kirjutatud Kirsa ja Velo clubbers, siis palun ärge varastage neid ära!
Keegi on vaeva näinud ja nad sinna viinud, maru kidur on jõuda poole XXL sõidu peal pudelikohta ja leida eest tühi teise mehe pudel, mis sinna narrimiseks on jäetud.
Korraldajale kah palve, palun neid minu nimega pudeleid pärast võistlust mitte üles korjata - lähen neile alati ise järele. Tegemist ei ole "mahakukkunud prahiga".
Pilt
Jajah, mul suht sarnane teema. Nimelt ei meeldi mulle higise dressiga sõita, seepärast on mul kombeks 1-2 korda maratoni ajal märjad ja ligased riided puhaste vastu vahetada. Vahetusriided laotan alati ilusti mõne noore kuuse peale, et kaugelt juba näha oleks või siis teen toigastest midagi hernehirmutiselaadset ja panen alati ka sildi juurde, et "Fredi püksid ja särk, ära puutu!" Aga ikka leidub ka ratturite "vennaskonnas" mõni pikanäpumees, kes mu kallid Assose või Capo dressid arvab hea olevat pihta panna. Viimasel xxl sõidul, kus osalesin, varastati mult sellisel viisil 3 paari Assose S7 T.RALLYSHORTSe ja jäeti mingid rõvedad, pruuni triibuga odavad Marati alukad asemele. Korraldaja muidugi keeldus kompenseerimast, väga tüüpiline. Kallis lõbu see rattasõit.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Rivo » 15. 09. 2017. 20:10

Kirsa kirjutas:PS! Kui te näete raja ääres täis pudeleid, millele on peale kirjutatud Kirsa ja Velo clubbers, siis palun ärge varastage neid ära!
Keegi on vaeva näinud ja nad sinna viinud, maru kidur on jõuda poole XXL sõidu peal pudelikohta ja leida eest tühi teise mehe pudel, mis sinna narrimiseks on jäetud.
Korraldajale kah palve, palun neid minu nimega pudeleid pärast võistlust mitte üles korjata - lähen neile alati ise järele. Tegemist ei ole "mahakukkunud prahiga".
No siin peab ikka vähe asisema teavituskampaania tegema. No mõni populaarne raadi või mõne kaaskannatajaga seljad kokku panna ning koos korralik telereklaam!
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas miilits » 15. 09. 2017. 20:49

Offtopic, hommikul stardin pôhisôidule ja 15 mm vôllile vaba koht katusel. Rae vald, peetri kyla
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas erikr » 15. 09. 2017. 21:19

Homme tõotab XXL peal veits nalja saada. Eks see paistab, kes naerab viimasena :-)
Jutt ei käi pudelitest ega särkidest.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Mati » 15. 09. 2017. 21:21

Kirsa, pole hullu, ma arvan, et sul on lihtsalt juurtšakra kinni :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas dr Holden » 15. 09. 2017. 21:41

Kirsa kirjutas:PS! Kui te näete raja ääres täis pudeleid, millele on peale kirjutatud Kirsa ja Velo clubbers, siis palun ärge varastage neid ära!
Keegi on vaeva näinud ja nad sinna viinud, maru kidur on jõuda poole XXL sõidu peal pudelikohta ja leida eest tühi teise mehe pudel, mis sinna narrimiseks on jäetud.
Korraldajale kah palve, palun neid minu nimega pudeleid pärast võistlust mitte üles korjata - lähen neile alati ise järele. Tegemist ei ole "mahakukkunud prahiga".
Camelback 2 liitrit, kaks suurt pudelit raamil 1,5 liitrit kokku, endaga kaasa saab võtta 3,5 liitrit jooki! Miks sa neid pudeleid raja äärde puistad või miks sa nii palju jood, aru ma ei saa!
Kui sul on aega raja äärde pudeleid viia, on sul ka piisavalt aega korraldajaga kokku leppida, et tema viiks mõne sinu pudeli ametlikku TP-sse ja see antaks kätte ainult pudelil oleva numbri ja rattal oleva numbri kokkusattumisel! Miks teha oma elu nii keeruliseks....

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3935
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Kirsa » 15. 09. 2017. 21:43

Hästi ei saa aru, mida selle pildiga öelda tahetakse?! Et küll ma olen loll ja ei saa aru, et varastamine on täiesti normaalne tegevus?
Kui sina Nongrata näed raja ääres puhast püsti pudelit, mis on jooki täis ja nimi peal, kas sa siis pead kohe kinni ja võtad pudeli omale? Ise mõtled, "yess, täna jälle vedas, ei pidanud oma jooki kaasa võtmagi"??!
See pudel ei ole sinna õhust tekkinud, keegi on ta sinna organiseerinud!

Teistel on inimene, kes ulatab raja ääres jooki, sugulane või sõber või naine. Mul ei ole kahjuks kedagi 3-ks tunniks metsa külmetama võtta, kes karvajalast harrastajale jooki ulataks. Olen harjunud ise hakkama saama ja organiseerin ise oma joogi rajale. Minu jaoks ei ole ka probleem korraks kinni pidada ja see pudel maast võtta - pundist maha jäämist ei karda.

Teiseks, kui ma ühe pudeli võtan, siis ma teise panen maha, sest pole tühja kusagile panna. Naisega kahepeale me viime tavaliselt rajale 4 pudelit, natuke kallis on iga võistlus jälle 4-st pudelist ilma jääda.

Ma kirjutan sellepärast nüüd - et kuigi me oleme niimoodi juba aastaid teinud, aga kaduma hakkasid nad see aasta.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3935
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Kirsa » 15. 09. 2017. 21:49

dr Holden kirjutas:Camelback 2 liitrit, kaks suurt pudelit raamil 1,5 liitrit kokku, endaga kaasa saab võtta 3,5 liitrit jooki! Miks sa neid pudeleid raja äärde puistad või miks sa nii palju jood, aru ma ei saa!
Kui sul on aega raja äärde pudeleid viia, on sul ka piisavalt aega korraldajaga kokku leppida, et tema viiks mõne sinu pudeli ametlikku TP-sse ja see antaks kätte ainult pudelil oleva numbri ja rattal oleva numbri kokkusattumisel! Miks teha oma elu nii keeruliseks....
Hmm, väga hea pakkumine, aga iga korraldaja ei ole nii lahke - olen küsinud. Teiseks "kelle käest täpselt" ma sellist asja küsiks. Mingi etapi peakorraldaja on tavaliselt nii hõivatud inimene, et teda ma küll nii tühise murega tüütama ei hakkaks. Siis hakkavad ju kõik teised ka tahtma. Ma olen ju pilti tehes näinud, kui palju on tegelikult raja ääres jootjaid.

Aga joon jah palju - homme läheb 4 suurt. Aga see-eest ma ei virise kunagi nagu mõned, et palav oli või haamri sain või rada on liiga pikk ja raske ja teisele ringile ei saanud minna.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Mati » 15. 09. 2017. 21:53

Mul raamil üks hoidja. Igal XXL'il olen TP's vajadusel täitnud. Ilmselt selle taha on siiani ka võit jäänud ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas dr Holden » 15. 09. 2017. 22:02

Kirsa kirjutas:Teiseks "kelle käest täpselt" ma sellist asja küsiks. Mingi etapi peakorraldaja on tavaliselt nii hõivatud inimene, et teda ma küll nii tühise murega tüütama ei hakkaks.
Iga etapi peakorraldajal on teada, mis kell ja mis kohast hakkavad TP-desse autod/inimesed liikuma. Kui sinusuguseid oleks ka 50, mahuks need pudelid ikka auto(de)sse ära! Moosi, proovi, selgita!
Raja ääres vedelev pudel on korraldaja jaoks prügi ning kuulub esimesel võimalusel likvideerimisele, kuna valdavalt on tegu eramaadega, kus ei tohiks prügi olla!!!! :!:

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Nongrata » 15. 09. 2017. 22:13

Kirsa kirjutas:Hästi ei saa aru, mida selle pildiga öelda tahetakse?! Et küll ma olen loll ja ei saa aru, et varastamine on täiesti normaalne tegevus?
Kui sina Nongrata näed raja ääres puhast püsti pudelit, mis on jooki täis ja nimi peal, kas sa siis pead kohe kinni ja võtad pudeli omale? Ise mõtled, "yess, täna jälle vedas, ei pidanud oma jooki kaasa võtmagi"??!
See pudel ei ole sinna õhust tekkinud, keegi on ta sinna organiseerinud!

Teistel on inimene, kes ulatab raja ääres jooki, sugulane või sõber või naine. Mul ei ole kahjuks kedagi 3-ks tunniks metsa külmetama võtta, kes karvajalast harrastajale jooki ulataks. Olen harjunud ise hakkama saama ja organiseerin ise oma joogi rajale. Minu jaoks ei ole ka probleem korraks kinni pidada ja see pudel maast võtta - pundist maha jäämist ei karda.

Teiseks, kui ma ühe pudeli võtan, siis ma teise panen maha, sest pole tühja kusagile panna. Naisega kahepeale me viime tavaliselt rajale 4 pudelit, natuke kallis on iga võistlus jälle 4-st pudelist ilma jääda.

Ma kirjutan sellepärast nüüd - et kuigi me oleme niimoodi juba aastaid teinud, aga kaduma hakkasid nad see aasta.
Ära nüüd solvu, ma niisama tögan, reede õhtu ja õllekann ees noh. Aga ma ei saa aru, kuhu see jook sul läheb? Ilm on jahe, ise kulutan homme umbes liitri ja väheke peale, 0,6l raamil, 0,5l tagataskus, puudujääva haaran TP-st. Vähemalt homme saad pudelid viia TP-sse, teine on keskuses ja 1, 3 ja 4 mööda kruusa 2-3km. Sellise tarbimise juures oleks kaamelikott kindla peale minek- jood millal tahad ja palju tahad.

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Kaido88 » 16. 09. 2017. 17:37

Martin K kirjutas:Tunduvalt raskem kui muidu. xxl sõidule võib ca. 20min. julgelt otsa panna võrreldes eelmise aastaga. ?
Võrreldes eelmise aastaga tuli 13minutit lisaks ja seda suuresti tänu viimasel tunnil hakanud sadama külmale vihmale.
erikr kirjutas:Homme tõotab XXL peal veits nalja saada. Eks see paistab, kes naerab viimasena :-)
Jutt ei käi pudelitest ega särkidest.
Räägi välja, mis diil sul Ilma-Taadiga oli, et viimased kilomeetrid ikka korralik vihma sadu peale tuli?

Rada ise kiire nagu Kõrvemaale kohane. Sorry, aga ei tundunud küll väga võõraid kohti olema, mida eelmistel aastatel poleks sees olnud.

NB: Ma loodan, et rajal teenäitajateks olnud väiksed lapsed, kes paduka ajal olid kile alla maapinna lähedale pugenud, said päästetud, enne kui ära külmusid seal :) Järgmisele teenäitajale vähemalt sai edasi öeldud, et saatku sinna auto järgi neile.
Viimati muutis Kaido88, 16. 09. 2017. 18:38, muudetud 1 kord.

tim
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 17. 06. 2011. 20:14

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas tim » 16. 09. 2017. 18:19

Mina igatahes kiidan rajameistrit!!! Piisavalt mitmekesine rada. Sõitsin põhisõitu ja siin mõnele eelnevale kommentaarile tuginedes tundus, et tuleb kerge uhamine metsaradadel. Minu jaoks sai juba seitsmendal kilomeetril tõusumeetrite norm täis ja veidi ületatudki. Kahtalselt palju oli ka raja ääres tehnikaga jamades olijaid. Ise suutsin kuskil 18-19 km väiksel tõusul keti puruks vajutada. Õnneks oli võti ja varu lukk kaasas nii, et 10 minutit ja edasi.
Kas keegi oskab öelda põhisõidu tõusumeetrid? Tundus nagu poolikut Haanja 100 sõidaks.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas tarmo » 16. 09. 2017. 18:33

tim kirjutas: Kas keegi oskab öelda põhisõidu tõusumeetrid?
XXL-il näitas Suunto 876 m tõusu, väga korralik saak kohalikul maraton scenel. Ma polnud kaua Kõrves maratonil käinud ja minu meelest oli väga hea rada. Ei näinud peale sõitu kedagi, kes oleks kirunud kiiret sõitu või öelnud et oli kerge, pigem vastupidi. Isegi mingi krambialge hakkas reide tekkima, seda tunnet pole aastaid kogenud. Tõenäoliselt sai jaheda ilmaga liiga vähe joodud. Igal juhul väga väärikas lõpp maratonisarjale.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas miilits » 16. 09. 2017. 18:40

tim kirjutas:Mina igatahes kiidan rajameistrit!!! Piisavalt mitmekesine rada. Sõitsin põhisõitu ja siin mõnele eelnevale kommentaarile tuginedes tundus, et tuleb kerge uhamine metsaradadel. Minu jaoks sai juba seitsmendal kilomeetril tõusumeetrite norm täis ja veidi ületatudki. Kahtalselt palju oli ka raja ääres tehnikaga jamades olijaid. Ise suutsin kuskil 18-19 km väiksel tõusul keti puruks vajutada. Õnneks oli võti ja varu lukk kaasas nii, et 10 minutit ja edasi.
Kas keegi oskab öelda põhisõidu tõusumeetrid? Tundus nagu poolikut Haanja 100 sõidaks.
garmin 520 luges minul põhisõidule 666.
"It never gets any easier, you just go faster"

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas fronius » 16. 09. 2017. 18:57

647m Garmin Forerunner 735xt

janerik
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 19. 01. 2015. 22:28

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas janerik » 16. 09. 2017. 19:24

erikr kirjutas:Homme tõotab XXL peal veits nalja saada. Eks see paistab, kes naerab viimasena :-)
Jutt ei käi pudelitest ega särkidest.
Kas naljana mõtlesid seda NATO eliit-rattaüksust :D ?

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas fronius » 16. 09. 2017. 19:36

Ühe venna seljakotist tuli sellist tümakat :D

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas dr Holden » 16. 09. 2017. 19:43

janerik kirjutas:
erikr kirjutas:Homme tõotab XXL peal veits nalja saada. Eks see paistab, kes naerab viimasena :-)
Jutt ei käi pudelitest ega särkidest.
Kas naljana mõtlesid seda NATO eliit-rattaüksust :D ?
Ilmselt pihtas-põhjas! :D


Rostaan
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 29. 12. 2012. 13:00

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Rostaan » 16. 09. 2017. 20:03

Kuna TRM mul vahele jääb siis käisin tna oma 2017a hooaega lõpetamas! Startisin põhisõidule viimasest koridorist koos Eesti jalka veteranidega. Kuna alguses oli koos suur hulk rahvast hoidsin end pisut tagasi, samas tundub et mitte piisavalt! Juba teisel kilomeetril, esimesel kahe noolega laskumisel läks suure hooga vasakkurv pikaks - lend üle lenksu ja maandumine pehmesse sōnajala põõsasse (õnneks tehnika ja ise korras). Esimene pool distantsi oli maruhea hoog, noppisin skalp skalbi järel, keegi väga pikalt tuules olla ei jõudnud! Kuskil 24/25km kus hakkas pasteediralli tuli esimene tagasilöök, Maxxise tread lite tegi mis suutis aga reaalsuses oli külg koguaeg ees! Eks rahvas pani ise ka tähele et see pasteet oli nii vesine et ei hakanud isegi kummidele külge! Mehi hakkas vaikselt tagant tulema ja minema, kahju hakkas! Lõpu 10km aga läks vingelt, panin endast kõik välja, pulss oli ok ja jalas jõudu jagus. Vihma sain kaela metsast välja tulles, seega pääsesin kergelt. Olin meeldivalt üllatunud rajameistri tegevusest, üks raskemaid samas ägedamaid Tallinna Maratone! Usun et järgmine aasta külastan seda sōitu uuesti

S.

tim
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 17. 06. 2011. 20:14

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas tim » 16. 09. 2017. 20:08

Tänan tõusumeetrite eest:) Esimeste lõpetajate aja ja tõusumeetrite põhjal ei kannata võrdlus H100 kriitikat. Kuna mul oli see selle aasta esimene start Bosch'i etapil siis üldmulje jäi, et tegemist on väga hea MTB sarjaga.
Vaene ATV mees, kes pidi selle tümakaga Fati mehe järgi sõitma. Kuna sain neist kaks korda mööduda siis mõlemal korral Fati mees puhkas ja ATV juht vaatas tühja pilguga kaugusesse. Sellel Fati mehel pidi väga hea aku olema seljkotis, et 1,5h peale starti veel sellist tümakat välja andis.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas erikr » 16. 09. 2017. 20:21

janerik kirjutas: Kas naljana mõtlesid seda NATO eliit-rattaüksust :D ?
Jah.
Eks muidugi meestest kahju, et sellise tehnika ja riietusega pidid minema. Paaril vennal viskas pidevalt Bottecchia fätil eest keti maha. Aga oma valik. Ikka parem kui kasarmus nädalavahetusel tühja panna.
Sellist tikkude põletamist ja kiirlaenu võtmist pole varem näinud. Aga esimese kolme kildiga oli selge, kes on päriselt tugev ja kes arvas, et on kasiinos.
Tundus, et osad olid kunagi maastikul sõitnud küll.
Minu jaoks oli muidugi boonus, et tagaotsas nii vilgas elu käis. Teisel ringil sain vist 6 tonti tasapisi veel kätte. Eks nad maksid kiirlaenu tagasi.
Kohaliku hotentotiga neil eriti asja polnud. Mõned üksikud repliigid sai vahetatud. Kui aga tulin teisel ringil Linajärvemäele 67 km peal, olid seal mõned alles Pukimäelt tulnud 61 km peal posti otsas olevat suusaradade skeemi uurimas ja keda kangesti huvitas shortcut finišisse. Andsin neile suulise legendi kätte ja enne mind nad supilauas olid.
Kõvad, kes selle avantüüri otsast lõpuni läbi tegid. Enamusele oli see liig.

Esimese ringi päike ja kaskedelt kukkuv kuld tõi nii mõnegi venna huulile "Beautiful!"

Kui lootsin lõpetada umbes 4:45 nagu mullu siis umbes 48 km peal alanud korralik vihm genereeris H100 sarnast pasteeti kilomeetrite viisi ja lõppu sain alles 5:29. 47 km liidrid läksid põhimõtteliselt samas kohas mööda. Bontrager XR1 pole mitte selle ilma kumm. Aga suurepärane ettevalmistus H100-ks.

Tänan võimsa laupäeva eest!
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas erikr » 16. 09. 2017. 20:23

tim kirjutas: Sellel Fati mehel pidi väga hea aku olema seljkotis, et 1,5h peale starti veel sellist tümakat välja andis.
Tänapäeva normaalne BT kõll kestab vabalt 4-6 tundi täie laksuga.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

mets
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 22. 05. 2017. 18:33

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas mets » 16. 09. 2017. 22:13

Tip top lugemine:D

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas DeeJott » 16. 09. 2017. 22:41

Esimest korda sellel rajal, mulle meeldis. Sai mõnusalt tõuse kangutatud, kuniks tuli mingi aeg ellujäämisrežiim sisse lülitada ja viimased tõusud ratas käekõrval üles jalutada.
Finišisse jõudmisega joppas ikka eriti hästi, põhimõtteliselt peale varjualuseni jõudmist tehti üleval kõik luugid lahti ja hakkas niimoodi kallama, et oi oi oi ja ai ai ai.

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas guidomukk » 17. 09. 2017. 00:02

see oli vast kolmas kord minul seda rada külastada.
Küll oli üllatus suur kui nii palju tõuse ees ootas. Kodutöö kõik tegemata.
Pärast 12km. kiirendust pidi mõnda aega kosuma et tõusudel mingigi rütm leida.
Ei kadesta neid kes vihma kätte jäid. Vihm oli suure tähega valang.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas tarmo » 17. 09. 2017. 07:47

tim kirjutas:Tänan tõusumeetrite eest:) Esimeste lõpetajate aja ja tõusumeetrite põhjal ei kannata võrdlus H100 kriitikat.
Kui võrrelda eilset Kõrve XXL-i ja Rõuge XXL-i (peaaegu koopia H100-st), siis eile oli keskmine kiirus mul 20,8 kmh ja Rõuges 15,1 kmh. Eile kogus 76 km peale 876 m tõusu, Rõuges 71 km peale 1400 m. Nii Kõrve kui Rõuge olid XXL tähistust väärt sõidud ja lahe, et leidub siiski üle 100 inimese, kes end proovile panevad. Protokollide järgi mõlemal sõidul 112 lõpetajat. Ma loodan, et XXL formaat jätkub ka järgmisel aastal.

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas fronius » 17. 09. 2017. 11:04


guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas guidomukk » 17. 09. 2017. 11:12

tarmo kirjutas:
tim kirjutas:Tänan tõusumeetrite eest:) Esimeste lõpetajate aja ja tõusumeetrite põhjal ei kannata võrdlus H100 kriitikat.
Kui võrrelda eilset Kõrve XXL-i ja Rõuge XXL-i (peaaegu koopia H100-st), siis eile oli keskmine kiirus mul 20,8 kmh ja Rõuges 15,1 kmh. Eile kogus 76 km peale 876 m tõusu, Rõuges 71 km peale 1400 m. Nii Kõrve kui Rõuge olid XXL tähistust väärt sõidud ja lahe, et leidub siiski üle 100 inimese, kes end proovile panevad. Protokollide järgi mõlemal sõidul 112 lõpetajat. Ma loodan, et XXL formaat jätkub ka järgmisel aastal.
Mul tuli 45km peale 570 tõusu meetrit, paistab et enamus oli kuhjatud põhisõidu rajale. Haanja tõusud meeldivad rohkem. Kestavad pikemalt.
Ka mina loodan XXL jätku.
Jõelähtmet pean parimaks sõiduks see aasta. Rõugesse kahjuks ei jõudnud.

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas meelisl » 18. 09. 2017. 08:49

Pole mitu aastat Kõrvemaal sõitmas käinud ja täitsa mõnus sõit oli. Tammsooga stardis naljatasime, et rajal pidi olema 3 noolega laskumine, mis tegelikult ei nõua erilist tähelepanu. Selle peale lasin kohe peale starti esimese 2 noolega laskumise pikaks ja kui selgus, et ikkagi on vaja pidurdada, siis oli juba liiga libe ja liiga hilja ja olingi lupsti üle nipli. Paar minutit keerasin sadulat paika ja hakkasin vaikselt tagumisi taga ajama. Kogu sõit mööduski valdavalt üksinda loodust nautides või möödasõite tehes.
Suurbritannia kodanikud sõitsid algul üsna viisakalt ja tundus jaksu olevat. Hiljem rattapesus kuulsin neid omavahel rääkimas, et "never again". Ei hakanud küsima, kuidas neile Eestimaa loodus meeldis :). Peab ikka väga tugev olema, et 20-kilose fätiga see sõit ära sõita.
Teisel ringil ei saanud väga arugi, et vahepeal on põhisõidu mitusada ratturit rajast üle käinud, kohati tundus isegi vähem mudane. Seal kus teine ring esimesest lahku läks, läks asi pasteediks. Meelde jäid paar järjestikkust poriloiku, kus vesi üle põlve ulatus. Tumedate pilvede kogunedes panin tempot juurde, lootuses enne vihma lõpuni jõuda, aga ei läinud õnneks. Kuigi hakkas külm ja krambid kimbutasid, siis tundus et teistel oli veel hullem.
Sõitmata jäi teisel ringil see lõputu mitmeastmeline tõus metsa sees ja Pukimäe viimase tõusu lõpp. Muidu väga hea rada ja mõnu trenn Haanja 100-ks.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas raikzz » 18. 09. 2017. 11:17

Fatiga oli mõnus , kordagi jalastuma ei pidanud
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Mati » 18. 09. 2017. 11:35

Ütleme nii, et väga ei nautinud, kuid see on puhtalt enda konditsiooni viga. Läksin teadlikule riskile osaleda kergelt tõbisena, ja loomulikult XXL'i peale. Esimese ringi lõpus oli katkestamise mõte, aga panin edasi, päike paistis. Lõpu ca 15km vihmas tõmbas nii tuimaks, et ei saanud midagi suurt aru. Samas tundus, et see mõjutas teisi rohkemgi, sest üllatavalt palju selgasid tuli vastu. Kokkuvõttes rahul. Üle mitme aasta osaledes oli muutus märgatav - tõusu oli üle ootuste palju (900m), kuid tehniliselt oli rada pigem kerge. Kui veel rada paremaks teha, siis singlite osakaaluga.
Viimati muutis Mati, 18. 09. 2017. 23:41, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas marguss7 » 18. 09. 2017. 21:08

Kui kellegil sõitmata jäi, siis vähemalt eile oli hulga nooli veel rada näitamas ;)

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3935
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 20. Tallinna Rattamaraton 16. 09. 2017.

Postitus Postitas Kirsa » 18. 09. 2017. 21:55

Age sõit lühikeselt distantsilt: https://www.youtube.com/watch?v=fay4SDk28FQ
Aeg 2:18, ta võttis seda sõitu treeninguna haanja 100-ks, aga no vähemalt jõudis enne vihma lõpuni.
Ma ei saanud ise XXL-le kaamerat võtta, sest 64G mälukaart kestab täpselt 2h ja 41m ning ega aku ka eriti kauem ei pea.

Vasta

Mine “Bosch Eesti Maastikurattasari 2017”