Parema torkekindlusega graveli rehvid

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Jux
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 08. 05. 2011. 11:51

Parema torkekindlusega graveli rehvid

Postitus Postitas Jux » 22. 02. 2022. 21:28

Palun jagage rehvisoovitusi parema torkekindlusega graveli rehvidele, millega kannatab sõita ka graniitkillustikuga kaetud kergliiklusteedel.
Suvel olen kasutanud 700x45C (45-622) tubeless Maxxis Rambler rehve, kuid arvan, et kevadel graniitkillustikuga kaetud kergliiklusteedel nendel rehvidel pikka kestvust pole.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Parema torkekindlusega graveli rehvid

Postitus Postitas mtm » 22. 02. 2022. 23:06

Panaracer GravelKing EXT Plus TLC, Rene Herse Hurricane Ridge TC näiteks. Tubelessina.

Põhjamaade ratturid näikse terava graniitkilluga rohkem hädas olevat, mul pole õnneks Tallinnas sellist libedusetõrje kildu kohanud mis kummi kipub torkima. Kui rattateid üldse graniiditatud on, kesklinnas rohkem nagu lume alla jäänud. See mingi eriline graniit mis purustades teravad tükid jätab, pinnatud on sellisega mõnikord küll. Aga muidugi ega vaid kild kummi ei lõhu.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Parema torkekindlusega graveli rehvid

Postitus Postitas Omiar » 23. 02. 2022. 09:56

Panaracer GravelKing EXT on pisut vale muster kergliiklusteede jaoks.
Samuti pakuks et selle rehviga ei juhtu midagi kui kevadel edasi sõita. Üsna raske üldotstarbeline kruusarehv.
Vastupidavus on üldiselt väiksem rehvidel mis on võistlusotstarbelised ja/või mõeldud kiireks sõiduks ning mille puhul on kaal selline kuni 450g.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Parema torkekindlusega graveli rehvid

Postitus Postitas MK777 » 24. 02. 2022. 12:32

Graniitkillustikul tagab parema torkekindluse pigem spetsiaalse kaitsekihiga rehv.
Ise olen aastaid kasutanud Marathon GT 365 rehve (mõeldud vaid sisekummile) mis veerevad suht pehmelt ja pole kunagi killustikul alt vedanud.
Korralikumad/kergemad aga panen alla alles peale tänavate puhastamist...
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

HardiE
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 14. 12. 2021. 23:27

Re: Parema torkekindlusega graveli rehvid

Postitus Postitas HardiE » 26. 02. 2022. 01:34

Panaracer GravelKing EXT Plus-i pole kasutanud, aga 33mm laia Panaracer GravelKing EXT -iga(ilma plussita) eelmine suvi sõitsin. Algul tundus et olen leidnud ideaalse rehvi, sest vaatamata mustri tüübile, se ei kulunud kohe ära asfaldil. Isegi taga pidas väga hästi. Ma arvan vabalt saaks 3000km läbi sõita enne kui tagumine täitsa siledaks kuluks, aga torke kindlus oli sellel kehv. Ja õhukummiga kruusa pidi ka, hamuustas kohe läbi, kui kummi rõhk natukenegi liiga madal oli. Tubelessiks ei tahtnud teha. Ei mäleta enam mis rõhuga ma sõitsin, aga ma ei jõudnud kumme ära lapida. Lõpuks loobusin.. ma arvan, mingi peale 2000km vast sõitsin küll nendega.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Parema torkekindlusega graveli rehvid

Postitus Postitas mtm » 26. 02. 2022. 03:23

HardiE kirjutas:
26. 02. 2022. 01:34
Panaracer GravelKing EXT Plus-i pole kasutanud, aga 33mm laia Panaracer GravelKing EXT -iga(ilma plussita) eelmine suvi sõitsin. Algul tundus et olen leidnud ideaalse rehvi, sest vaatamata mustri tüübile, se ei kulunud kohe ära asfaldil. Isegi taga pidas väga hästi. Ma arvan vabalt saaks 3000km läbi sõita enne kui tagumine täitsa siledaks kuluks, aga torke kindlus oli sellel kehv.
Plus versioon erinebki tavalisest torkekindluse poolest.

Vasta

Mine “Kummid”