Tubeless velgedele sisekumm ja tavarehv?

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
innertube
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 22. 08. 2016. 20:09

Tubeless velgedele sisekumm ja tavarehv?

Postitus Postitas innertube » 14. 08. 2019. 15:35

Tere. Mõned küsimused tubelessi kohta. Nimelt on mu ratta velgedel märge "Tubeless - UST". Tegemist Shimano XT 26" velgedega. Veljed on hookless. Rattapoest öeldi, et soovitav on panna alla just tubeless rehvid. Veel mainiti, et rõhk peaks olema kuni 3,5 bari (?). Ajutiselt kasutasin 2" tubeless rehve ilma piimata 4,5 bari lähedal. Eelmine omanik võttis piima välja, sest ta aimas, et pigem hakkan kasutama sisekummiga varianti. Veel mainiti poes, et uus rehv peaks olema samuti ja ainult 2" (ei vähem ega rohkem) ning et kõrge bariga võib veljed puruks teha (?). Et kas siis sisekummi ja n-ö tavarehvi kasutamine kuni 5 bari juures on keelatud?
Viimased 5 aastat olen sõitnud ainult asfaldil ja seega mõtlesin alla panna linnarehvid. Ostetud sai Schwalbe Marathonid, aga need on mõeldud ainult hooked velgedele vms ja minu velgedele ei sobi. Siit tekib küsimus, et kas üldse saab praegustele velgedele tavarehvi alla panna? Hea meelega ei hakkaks piimaga tegelema ja jääks vanakooli juurde. Soovitusi?

Vasta

Mine “Kummid”