Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
tailbone
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 06. 08. 2018. 12:31

Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas tailbone » 06. 08. 2018. 12:47

Aega on veel TRMi-ni veidi üle kuu, kuid mõtlesin, et hakkaks vaikselt uurima mis rehv oleks kõige õigem alla panna.

Endal olemas sellised hetkel:
Continental Speed King RaceSport 29" - Jube hea kõvemal pinnasel veereda, väga pehme pinnas ja eriti järsud tõusud võtavad all ringi käima. Vihm+muru on nende peal päris lõbus uisutamine muidugi..
https://www.bike-components.de/en/Conti ... re-p47379/

Maxxis Ikon 29" - Igast mülkast ja tõusust läbi/üle saanud nendega, veeretakistus muidugi annab soovida, siledal pinnasel paha sõtkuda.
https://www.bike-components.de/en/Maxxi ... et-p55541/


Mis arvate, ja mida ise alla paneksite? Muidugi ei tea siin kaua seda kuuma ja kuiva suveilma püsib ka. Prooviks raja umbkaudselt läbi aga logistilistel probleemidel kahjuks seda teha ei saa.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas erikr » 06. 08. 2018. 12:57

Kui just hull pasteediilm pole, sõida esimestega.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas Mati » 06. 08. 2018. 12:59

TRM'l pole eriti maastikuelemente - seega mida kiirem (loe siledam) rehv seda parem!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas martr » 06. 08. 2018. 14:03

TRM on 95% kruusakas. Sellist rohu peal sõitmist on seal ikka suht vähe.

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas Tr11 » 06. 08. 2018. 17:07

tailbone kirjutas:Aega on veel TRMi-ni veidi üle kuu, kuid mõtlesin, et hakkaks vaikselt uurima mis rehv oleks kõige õigem alla panna


Mis arvate, ja mida ise alla paneksite? Muidugi ei tea siin kaua seda kuuma ja kuiva suveilma püsib ka. Prooviks raja umbkaudselt läbi aga logistilistel probleemidel kahjuks seda teha ei saa.
Täitsa õige, tõesti käes aeg TRMi kummiteemaks! Alustuseks vaatame uuesti üle klassika. Niipalju on asjad vahepeal muutunud, et lisaks endiselt headele Continentali ja Specialized rehvidele soovitaks kaaluda ka Vittoria Mezcal (ja Barzo) Graphene 4C rehve.

Epic
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 10. 08. 2016. 13:12

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas Epic » 07. 08. 2018. 07:48

Muster mustriks aga miks 2,2 laius? Üle 1,95 mina alla ei paneks.

tailbone kirjutas:Aega on veel TRMi-ni veidi üle kuu, kuid mõtlesin, et hakkaks vaikselt uurima mis rehv oleks kõige õigem alla panna.

Endal olemas sellised hetkel:
Continental Speed King RaceSport 29" - Jube hea kõvemal pinnasel veereda, väga pehme pinnas ja eriti järsud tõusud võtavad all ringi käima. Vihm+muru on nende peal päris lõbus uisutamine muidugi..
https://www.bike-components.de/en/Conti ... re-p47379/

Maxxis Ikon 29" - Igast mülkast ja tõusust läbi/üle saanud nendega, veeretakistus muidugi annab soovida, siledal pinnasel paha sõtkuda.
https://www.bike-components.de/en/Maxxi ... et-p55541/


Mis arvate, ja mida ise alla paneksite? Muidugi ei tea siin kaua seda kuuma ja kuiva suveilma püsib ka. Prooviks raja umbkaudselt läbi aga logistilistel probleemidel kahjuks seda teha ei saa.

tailbone
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 06. 08. 2018. 12:31

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas tailbone » 09. 08. 2018. 11:41

Epic kirjutas:Muster mustriks aga miks 2,2 laius? Üle 1,95 mina alla ei paneks.
Isiklik eelistus, kindlam tunne.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 696
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas marion » 09. 08. 2018. 12:51

Epic kirjutas:Muster mustriks aga miks 2,2 laius? Üle 1,95 mina alla ei paneks.
1,95 on kahjuks väga väike valik.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas urmo » 09. 08. 2018. 16:14

Laiem rehv veereb paremini, seega 2,2 suht loogiline valik.
Zero the Hero

Fredi
Rattur
Postitusi: 68
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas Fredi » 09. 08. 2018. 17:41

urmo kirjutas:Laiem rehv veereb paremini, seega 2,2 suht loogiline valik.
Just, mina tulen see aasta 4" fätiga ja annan kõigile rämedalt lutti! Ma ei saa siiamaani aru, mis kõik inimesed juba ammu ainult fättidega ei sõida!? Veeretakistus ju palju väiksem. Kavas järgmine aasta ka kõik Filtri maantekarika sarjad 4 tolliste fäti rehvidega teha. Tehniline üleolek veeretakituse näol peaks mulle seal kindlasti esikoha tagama. Maantejobudele oma 25 mm ülisuure veeretakistusega rehvidel saab kena üllatus olema.

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas soul » 09. 08. 2018. 20:35

No kui uputust ei tule, siis 35mm Continental Cyclocross Speed. :)

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas urmo » 09. 08. 2018. 20:44

Fredi kirjutas:
urmo kirjutas:Laiem rehv veereb paremini, seega 2,2 suht loogiline valik.
Just, mina tulen see aasta 4" fätiga ja annan kõigile rämedalt lutti! Ma ei saa siiamaani aru, mis kõik inimesed juba ammu ainult fättidega ei sõida!? Veeretakistus ju palju väiksem. Kavas järgmine aasta ka kõik Filtri maantekarika sarjad 4 tolliste fäti rehvidega teha. Tehniline üleolek veeretakituse näol peaks mulle seal kindlasti esikoha tagama. Maantejobudele oma 25 mm ülisuure veeretakistusega rehvidel saab kena üllatus olema.
Fäti veeretakistus on 2,2-2,4 laiusega XC rehvist suurem, peamisteks teguriteks on märkimisväärselt suurem kokkupuutepind maapinnaga, fäti puhul kasutatava oluliselt madalama rehvirõhu tõttu tekkiv rehviseina deformatsioon veeremisel ja enamasti ka suhteliselt krobeline rehvi muster.
Kui võrrelda 1,9 vs 2,3 tolli MTB rehvi, siis selles paaris on laiema rehvi puhul külgseina deformatsioon proportsionaalselt väiksem ning sõltuvalt pinnasest annab veidi madalama rõhu kasutamise võimaluse ka juurikatest ja kividest tekkivat vibratsiooni vähendada, mille arvelt samuti veeretakistus väheb.
Kui peaks sattuma nädalane paduvihmaperiood enne maratoni, siis julgen 25mm maanteerehvi asemel siiski ka fätti soovitada.
Zero the Hero

Epic
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 10. 08. 2016. 13:12

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas Epic » 09. 08. 2018. 22:24

Sellel rajal 0 juurikat.
urmo kirjutas:
Fredi kirjutas:
urmo kirjutas:Laiem rehv veereb paremini, seega 2,2 suht loogiline valik.
Just, mina tulen see aasta 4" fätiga ja annan kõigile rämedalt lutti! Ma ei saa siiamaani aru, mis kõik inimesed juba ammu ainult fättidega ei sõida!? Veeretakistus ju palju väiksem. Kavas järgmine aasta ka kõik Filtri maantekarika sarjad 4 tolliste fäti rehvidega teha. Tehniline üleolek veeretakituse näol peaks mulle seal kindlasti esikoha tagama. Maantejobudele oma 25 mm ülisuure veeretakistusega rehvidel saab kena üllatus olema.
Fäti veeretakistus on 2,2-2,4 laiusega XC rehvist suurem, peamisteks teguriteks on märkimisväärselt suurem kokkupuutepind maapinnaga, fäti puhul kasutatava oluliselt madalama rehvirõhu tõttu tekkiv rehviseina deformatsioon veeremisel ja enamasti ka suhteliselt krobeline rehvi muster.
Kui võrrelda 1,9 vs 2,3 tolli MTB rehvi, siis selles paaris on laiema rehvi puhul külgseina deformatsioon proportsionaalselt väiksem ning sõltuvalt pinnasest annab veidi madalama rõhu kasutamise võimaluse ka juurikatest ja kividest tekkivat vibratsiooni vähendada, mille arvelt samuti veeretakistus väheb.
Kui peaks sattuma nädalane paduvihmaperiood enne maratoni, siis julgen 25mm maanteerehvi asemel siiski ka fätti soovitada.

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas rainerhq » 10. 08. 2018. 07:42

Fredi kirjutas:
urmo kirjutas:Laiem rehv veereb paremini, seega 2,2 suht loogiline valik.
Just, mina tulen see aasta 4" fätiga ja annan kõigile rämedalt lutti! Ma ei saa siiamaani aru, mis kõik inimesed juba ammu ainult fättidega ei sõida!? Veeretakistus ju palju väiksem. Kavas järgmine aasta ka kõik Filtri maantekarika sarjad 4 tolliste fäti rehvidega teha. Tehniline üleolek veeretakituse näol peaks mulle seal kindlasti esikoha tagama. Maantejobudele oma 25 mm ülisuure veeretakistusega rehvidel saab kena üllatus olema.
Õnneks on järgmisel aastal Filtris teatud miinimum IQ nõue.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas mtm » 10. 08. 2018. 09:03

Fredi kirjutas:
urmo kirjutas:Laiem rehv veereb paremini, seega 2,2 suht loogiline valik.
Just, mina tulen see aasta 4" fätiga ja annan kõigile rämedalt lutti! Ma ei saa siiamaani aru, mis kõik inimesed juba ammu ainult fättidega ei sõida!? Veeretakistus ju palju väiksem. Kavas järgmine aasta ka kõik Filtri maantekarika sarjad 4 tolliste fäti rehvidega teha. Tehniline üleolek veeretakituse näol peaks mulle seal kindlasti esikoha tagama. Maantejobudele oma 25 mm ülisuure veeretakistusega rehvidel saab kena üllatus olema.
Miks kaua aega arvatud, et lai rehv aeglasem on: https://janheine.wordpress.com/2018/01/ ... re-slower/
Siin ka Schwalbe selgitus miks laiem rehv kitsamast paremini veereb: https://www.schwalbe.com/en/rollwiderstand.html .
jne...

Fredi
Rattur
Postitusi: 68
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas Fredi » 10. 08. 2018. 14:21

rainerhq kirjutas:
Fredi kirjutas:
urmo kirjutas:Laiem rehv veereb paremini, seega 2,2 suht loogiline valik.
Just, mina tulen see aasta 4" fätiga ja annan kõigile rämedalt lutti! Ma ei saa siiamaani aru, mis kõik inimesed juba ammu ainult fättidega ei sõida!? Veeretakistus ju palju väiksem. Kavas järgmine aasta ka kõik Filtri maantekarika sarjad 4 tolliste fäti rehvidega teha. Tehniline üleolek veeretakituse näol peaks mulle seal kindlasti esikoha tagama. Maantejobudele oma 25 mm ülisuure veeretakistusega rehvidel saab kena üllatus olema.
Õnneks on järgmisel aastal Filtris teatud miinimum IQ nõue.
Uurisin, ei ole. Seega kõik laiade rehvidega isikud võivad sõita! Isegi 3T Strada on lubatud ja fätid muidugi ka.

allu
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 25. 01. 2010. 14:38

Re: Rehvivalik Tartu Rattamaratonil

Postitus Postitas allu » 15. 08. 2018. 09:30

Soovitan Continental Speed Kingi. Kui on märg, siis kasuta Conti RaceSporti. RaceSpordi selle aasta mudel kaalub ca 510g. Kannatab teha ka tublessiks.
Veeretakistus test: https://www.bicyclerollingresistance.co ... sport-2015

Vasta

Mine “Kummid”