tubeless (ready) rehvi parandus

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

tubeless (ready) rehvi parandus

Postitus Postitas KaupoR » 13. 10. 2016. 13:59

Vaatasin läbi siit 4-5 lehekülge, kuid ei suutnud leida eraldi teemat tubeless rehvide parandamisest.

Thunder Burt külgseinas on lõige, nii 6-7 mm. Millega seda parandada? Käisin A&T-s ja Veloplusis, mõlemast saadeti ära, et meil sellist lappi pole. A&T saatis rehvitöökotta, mis sealsamas kõrval. Sealt saadeti mind A&T Sporti tagasi (tubeless ready rehvi külgsein on lihtsalt nii õhuke, et sinna kuumvulkaniseerida ei saa). Veloplusist öeldai, et väidetavalt on Park Tool'il mingi niitidega lapp (mis ei veniks ega punnitaks august välja) aga neil seda pole. Mina ei suuda Park Tooli toodete hulgast sellist leida. Teab keegi midagi sellistest mittevenivatest paikadest?

Küll aga leidsin mõned teised lapid, oskab keegi mõnda neist kommenteerida? Hutchinson Rep'Air, Velox Tubeless Repair Kit, Weldtite Tubeless Cycle Inside Repair Kit, Zefal Repair Kit Tubeless ja MaXalami Basic Tubeless Tire Repair Kit. Viimane tundub töötavat UST rehvide ja torkeaukude aga mitte lõigete ja õhukese seinaga TLR rehvide korral. Bikerumor kiitis Hutchinsoni lappi, et see ei jää august välja punnitama (loe allpool selle kohta).

Veel jõudsin lugeda - ja mis on ka loogiline -, et liivapaberit või metallist riivi pole mõtet rehvi pinna puhastamiseks kasutada, sest kangas on nii pinna lähedal ja saab kahjustada. Kasutada tuleks nt pidurikettaste puhastamise vedelikku ja kuivatamiseks fööni.

Olen kunagi ühte rocket roni parandanud sisekummist lõigatud kahe lapiga (üks sissepoole ja teine väljapoole) ja tavalise rehviparandusliimiga. Lootsin, et siserehv on ehk veidi tugevam, sest õhuke pehme ja veniv lapp oleks hakanud august välja punnitama. Iseenesest töötas aga ei näinud kuigi ilus välja ja peale H100 miili on pori, liiv, kruus, hein, oksad ja juurikad pealmise lapi servi nii palju töödelnud, et lapp tuli lõpuks sisuliselt maha. Õhku peab siiamaani aga tulemuseks see, et sisemine lapp punnitab august natuke välja.
If everything's under control, you're going too slow!

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: tubeless (ready) rehvi parandus

Postitus Postitas Kirsa » 13. 10. 2016. 14:16

Olen kasutanud neidsamu Hutchinsoni paikasid, mida sa ise linkisid: https://www.bike24.com/1.php?menu=1000% ... duct=57925

Lihtsalt üks paik sissepoole ja on pidanud küll. Piisavalt suure lõike korral, ei ole muidugi midagi teha.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: tubeless (ready) rehvi parandus

Postitus Postitas mikulaine » 13. 10. 2016. 14:25

Toimib ka selline asi ilusti: http://hobisport.ee/index.php/poodi/maa ... ekt-detail
Tähtis on oodata õige aja liimi hangumist, ennem kui lapp peale panna. Kuivamise ajaks pitskruvide vahele või mingi raskuse alla. Lõpuks ma ei soovita seda kilet maha kakkuda, sest üldjuhul hakkab osa lappi ka lahti tulema selle töö käigus.
Ennem kui piima kasutada lapitud rehvi puhul, siis võiks ööpäeva liim kuivada nii igaks juhuks.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: tubeless (ready) rehvi parandus

Postitus Postitas erikr » 13. 10. 2016. 15:24

Autopoest saab ka sarnaseid, aga suuremaid ja paksemaid lappe, mis peaksid vähem "välja punnitama".
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: tubeless (ready) rehvi parandus

Postitus Postitas Mati » 13. 10. 2016. 17:05

Mul tehti Hipodroomi väravas olevas butiigis TR rehvi külgseina 5mm lõige tip-top korda.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: tubeless (ready) rehvi parandus

Postitus Postitas tarmo » 14. 10. 2016. 06:27

Mul on olemas 23 mm diameetriga ümmargusi rehviparanduslappe, mis on veidi kõvemast segust ja suht jäigad. Kui tahad, siis toon sulle ühe katsetamiseks.

haigo
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: tubeless (ready) rehvi parandus

Postitus Postitas haigo » 14. 10. 2016. 08:36

See Zefali komplekt ei päästa. On küll paksemad, kui sisekummi paigad, aga 6 mm lõikega jääb välja punnitama.
Samas 6 kuud kannatas sõita, siis kulus läbi. Haav tuleb vist enne paikamist kinni õmmelda :).

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3614
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: tubeless (ready) rehvi parandus

Postitus Postitas Kuldar » 14. 10. 2016. 16:14

olen kunagi küljerebendit lappinud välisrehvist lõigatud tükiga. Kõige raskem oli doonorit leida, sest ega lootusetult katkist rehvi keegi alles ju ei hoia.
Käärid, kummiliim ja pitskruvi. Töötas kenasti.
hea Vene kummiliimi ostmine putkast oli ka suht ebamugav:)
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: tubeless (ready) rehvi parandus

Postitus Postitas KaupoR » 11. 07. 2018. 07:32

Kuna viimasel nädalal õnnestus hulgim tubeless ready rehve purustada, siis võtsin asja uuesti ette (teema algatanud Thunder Burt ootas samuti veel konksu otsas). Eile said lapid peale, sõita pole veel jõudnud aga tundub väga pommikindel.
Kasutasin:
* Juhendvideot: GMBN
* Rehvilapid AVSK-st
* Contact cleaner (töötab ka ketaspiduri puhastusvahend)
* Slime rubber cement (oli ühes rehviparanduskomplektis, töötaks ka iga teine kummiliim)
* tamiil (aga võib kasutada ka muid tugevaid niite/nööre) ja tavaline nõel õmbluskastist
* Shoe Goo (saab Surfhouse-st), selle asemel sobib ka Stormsure liim. Panin 2 õhukest kihti. See kaitseb õmblust ja muudab augu väljastpoolt veekindlaks.

Üks parandatud Racing Ralph oli lõikega mustri vahel, sain ka selle augu kinni õmmeldud ja mõlemalt poolt lapitud aga eks näis kas see ka kestab (võibolla on vaja välimist katet aeg-ajalt uuendada). Ülejäänud 2 Thunder Burti olid katki külgedelt ja nende paranduste osas on mul väga suur enesekindlus.

PS.
KaupoR kirjutas:Veloplusist öeldi, et väidetavalt on Park Tool'il mingi niitidega lapp (mis ei veniks ega punnitaks august välja) aga neil seda pole. Mina ei suuda Park Tooli toodete hulgast sellist leida. Teab keegi midagi sellistest mittevenivatest paikadest?
Ilmselt mõtlesid nad seda lappi: Park Tool TB-2, kuid siin kirjelduses on selgelt öeldud "assures the boot stays in place in any tubed tire"
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Kummid”