Uued rehvid 29" mtb-le?

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
HaaHaa
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 06. 05. 2014. 21:44

Uued rehvid 29" mtb-le?

Postitus Postitas HaaHaa » 06. 05. 2014. 22:15

Tere. Kuna rohkem lõbu pakuvad nüüd märksa siledamad teed (asfalt, kruus), siis tahaks kohmakad ja lärmakad Rapid Rob'id välja vahetada. Sooviks midagi, mis asfaltil veereks suht kiirelt ja kergelt, samas ka kruusatee ära kannataks (no näiteks Haapsalu-Riisipere raudteetamm), ja vahel ka mõne siledama metsaraja, juurikatele-kividele ukerdama pole kavas minna ega ka vihmase ilmaga sõita. Ehk siis mingit sorti cyclocrossi rehv? Maanteerehvi päris vist ei tahaks... Torkekindlus ei teeks ka paha.
Kas rehvide hindadega on ka selline enamlevinud teema, et mida kallim, seda parem, või pole hind mõõduka sõitmise puhul väga oluline?
On's näiteks selline asi pädev või vajan midagi siledamat... Ma ei oska nii peale vaadates arvata, mis minu sõidutingimustele kõige paremini võiks vastata... Ja siselohv siis tuleks ka kindlasti kitsam võtta väliskummi mõõdust pisut väiksem?

Kasutaja avatar
M785
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 10. 12. 2012. 20:43

Re: Uued rehvid 29" mtb-le?

Postitus Postitas M785 » 06. 05. 2014. 22:19

Thunder Burt?

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Uued rehvid 29" mtb-le?

Postitus Postitas Läänlane » 06. 05. 2014. 22:22

Sama soovitus

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Uued rehvid 29" mtb-le?

Postitus Postitas erikr » 07. 05. 2014. 06:03

Ülesande püstitusest lähtuvalt ma Thunder Burti kindlasti ei soovita.
MTB võistluskumm pole niisama asfaldil kruiisimiseks.

Olen sama meelt, et õigem suund on laiem CX või siis touring kumm, kusagil 1,3-1,5" kandis.
Ja kui hind on tõesti teema, tuleb valida traadiga variant.

Konkreetsete isendite soovitusi küll anda ei oska, aga Schwalbelt tasuks vaadata ka Marathon seeriast midagi. Sel CX Compil on mustrit liigagi palju ülesande püstitusest lähtuvalt.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Uued rehvid 29" mtb-le?

Postitus Postitas Indreq » 07. 05. 2014. 07:24

erikr kirjutas:Ülesande püstitusest lähtuvalt ma Thunder Burti kindlasti ei soovita.
MTB võistluskumm pole niisama asfaldil kruiisimiseks.

Olen sama meelt, et õigem suund on laiem CX või siis touring kumm, kusagil 1,3-1,5" kandis.
Ja kui hind on tõesti teema, tuleb valida traadiga variant.

Konkreetsete isendite soovitusi küll anda ei oska, aga Schwalbelt tasuks vaadata ka Marathon seeriast midagi. Sel CX Compil on mustrit liigagi palju ülesande püstitusest lähtuvalt.
Ma oma vana 26" tegin umbes selliseks siledama tee rattaks ja valisin suvalise odava rehvi lähtuvalt sellest et keskel oleks mustril sile jutt (nagu schwalbel marathon ja land cruiser) - kui on asfaldi teema, siis täis kummiga veereb peaaegu nagu maantekas, aga veidi karedama peal võib surtsu õhku välja lasta ja peab täitsa rahuldavalt ka seal.

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: Uued rehvid 29" mtb-le?

Postitus Postitas Tr11 » 07. 05. 2014. 08:41

HaaHaa kirjutas:Tere. Kuna rohkem lõbu pakuvad nüüd märksa siledamad teed (asfalt, kruus), siis tahaks kohmakad ja lärmakad Rapid Rob'id välja vahetada. Sooviks midagi, mis asfaltil veereks suht kiirelt ja kergelt, samas ka kruusatee ära kannataks (no näiteks Haapsalu-Riisipere raudteetamm), ja vahel ka mõne siledama metsaraja, juurikatele-kividele ukerdama pole kavas minna ega ka vihmase ilmaga sõita. Ehk siis mingit sorti cyclocrossi rehv? Maanteerehvi päris vist ei tahaks... Torkekindlus ei teeks ka paha.
Isiklikele kogemustele tuginedes soovitaks loetletud eesmärgiks väga head ja ülimalt torkekindlat ning vastupidavat rehvi Schwalbe Marathon Plus Tour. Kruusal ja asfaldil matkamiseks ideaalne. Ise kasutan hetkel 37-622, aga pehmema pinnase, nagu liivased metsateed või märjad kruusateed jaoks oleks kindlasti parem 42-622.

Sobiv, natuke kergem variant oleks ilmselt ka Schwalbe Hurricane, pole küll ise kasutanud.

Rohkem maastikusuunitluse või sportlikkuse poole kaldu sõiduks soovitaks Schwalbe Smart Sami (42-622 või 47-622). Veereb ka kruusal ja asfaldil kenasti, saab hästi hakkama isegi mudas. Väga hea universaalne maastikurehv, sobiks ka Tartu Maratoniks, iga ilmaga.
Viimati muutis Tr11, 07. 05. 2014. 09:20, kokku muudetud 7 korda .

HaaHaa
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 06. 05. 2014. 21:44

Re: Uued rehvid 29" mtb-le?

Postitus Postitas HaaHaa » 07. 05. 2014. 08:50

Hawaii lehelt hakkas silma Travel Contact 28X37C aga kas see kaal (650 g) on hea või halb? Kusagil review's kiitis keegi ka Continental Cyclocross Speedi, et veereb kiiresti jms.
Rehvi kaal võiks olla argument, sest kuigi 29" seljas istuda tundub mulle algusest peale palju loomulikum kui sõbra 26" seljas, siis tema kindlaks eeliseks on etem kohaltvõtt, sest 29" jooksud, eriti RR-ga on teadagi mis kolakad... Et kas see paarsada grammi 29 puhul annaks mingi erinevuse selles suhtes? Ma pean linnast välja saamiseks suht palju pidurdama ja kiirendama (foorid või siis kergliiklusteel laiutavad teosammul kulgejad). Äärmisel vajadusel võiks kaalule mitte nii suurt tähelepanu pöörata, sest sirge peal on hoog sees ja väga vahet siis vist pole.

Hurricane või Land cruiser võiks isegi täitsa optsioon olla. Muidugi täna-homme veel kohe igaks juhuks ostma ei torma.

haigo
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: Uued rehvid 29" mtb-le?

Postitus Postitas haigo » 07. 05. 2014. 10:47


HaaHaa
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 06. 05. 2014. 21:44

Re: Uued rehvid 29" mtb-le?

Postitus Postitas HaaHaa » 10. 05. 2014. 23:30

Huvitav, kas Conti Tour Ride oleks hea valik? Odav on ta küll, samas keskelt sile, ehk siis asfaltil peaks minek päris hea olema, kui rehv korralikult õhku täis lajatada? Karmil pinnasel sõitma ja muidu ratast retsima ei kavatse hakata.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Uued rehvid 29" mtb-le?

Postitus Postitas mart » 11. 05. 2014. 01:34

HaaHaa kirjutas: Tere. Kuna rohkem lõbu pakuvad nüüd märksa siledamad teed (asfalt, kruus), siis tahaks kohmakad ja lärmakad Rapid Rob'id välja vahetada. Sooviks midagi, mis asfaltil veereks suht kiirelt ja kergelt, samas ka kruusatee ära kannataks (no näiteks Haapsalu-Riisipere raudteetamm), ja vahel ka mõne siledama metsaraja, juurikatele-kividele ukerdama pole kavas minna ega ka vihmase ilmaga sõita. Ehk siis mingit sorti cyclocrossi rehv?,,,
Huvitav, kas Conti Tour Ride oleks hea valik? Odav on ta küll, samas keskelt sile, ehk siis asfaltil peaks minek päris hea olema, kui rehv korralikult õhku täis lajatada? Karmil pinnasel sõitma ja muidu ratast retsima ei kavatse hakata.
Kruusatee koos suurte lõikavate kividega on läbitav misiganes kummiga, kui lolljulgelt ei sõida - olen korduvalt läbinud tallinn-vääna (endist raudteed) kruusateed 28mm täitsasileda maantekummidega, (shwalbe ultremo zx ) millega saab hoolikal laveerimisel ka suht korralikku kiirust hoida.
Tundub, et sul kummi valik pigem hinna ja kõrvade vahel kinni.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

HaaHaa
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 06. 05. 2014. 21:44

Re: Uued rehvid 29" mtb-le?

Postitus Postitas HaaHaa » 12. 05. 2014. 13:38

Läksid Schwalbe Silentod käiku... Eks kilomeetrid näitavad, kas oli hea valik.

Tänud inimestele, kes püüdsid suuniseid anda.

Vasta

Mine “Kummid”