Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas indrek56 » 14. 03. 2013. 12:17

Seoses tubeless süsteemile üleminekuga. Tundub, et tuleb varustuses ja harjumustes mõningasi täiendusi teha.
Ise omast tarkusest tundub et:
* Lekkeid ummistav vedelik DocBlue vms. Kui paljud seda reaalselt rehvi sisse lasevad? Videotes ja õpetustes panevad vist kõik.
* Rehvi peale aitamiseks EasyFit, seebivesi vms. Sama küsimus.
* Varu ventiil. Ilmselt rajale kaasa pole vaja võtta, kuid garaasis tasuks hoida?
* Kummiparandusvaht. Kui selle peale minna, kas siis eespool viidatud vedelik pole enam vajalik? Kas pärast selle kasutamist peaks kuidagi seest puhastama midagi vms?
* Kas TL rahvas kannab maratonidel siiski lohvi ja pumpa igaksjuhuks kaasas?
* Adapter autoventiil>presta. Võiks vist ka riiulil olla?
Kas midagi jäi veel tähele panemata või olen millestki väga valesti aru saanud? Põhiline eesmärk oleks see, et ei peaks maratonil õnnetuse korral raja ääres kerjama hakkama. Lohvikummiga oli asi lihtne...

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas KaupoR » 14. 03. 2013. 12:27

* Lateksit pane vastavalt juhendile. NoTubes lateksil on kaasas kopsik ja pannakse vastavalt kummi laiusele ja diameetrile.
* Järgmine kord kui sul kodus aknapesu vedeliku pudel (pihustiga) tühjaks saab, pane sinna sisse törts fairy't, lisa vett ja ongi sul seebivesi olemas. Sealt saad doseerida kas rehvi peale panemiseks või õhukindluse testimiseks. Mõlemaks puhuks on soovitatav käepärast hoida ja üks harjake (sellega saad seebivett kas kummirandi ja pöia vahel laiali ajada või siis mööda kummi seina laiali ajada kui õhupidavust kontrollid).
* Varuventiil ja auto-presta üleminek võiksid olla. Mina hoian 1 üleminekut autos.
* Vahtu vist lateksi asemel sisse väga ei panda, see on enamasti kaasas hädaabinõuna. (võin eksida) Olen tubelessi peal olnud nüüd vist 5 aastat ja ära kasutanud 1 vahu.
* lohvi kaasas kandmine on maitse asi. Võistluse ajal selle peale panek eeldab, et sa saad UST ventiili eemldada (see ei pruugigi olla nii lihtne kui tundub). Pumba asemel võtaks ma CO2 ballooni.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas indrek56 » 14. 03. 2013. 12:38

Tänud. See vaht vs lateks teema jääb ikka segaseks. Kui on lateks kasutusel, siis kas see juba ei tee seda tööd öra, mida parandusvaht õnnetuse korral peaks tegema? Sel juhul, milleks vahtu üldse kasutatakse? Kui ma ei eksi siis eelmise hooaja Elva etapil Austa täitis oma kummi just vahuga (videost mäletan nii). Et lateks ei teinud oma tööd siis ära või milles asi?
Või kui mul on vahuballoon rajal kaasas, siis pole samas jälle vist pumpadel/CO-l pointi?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas KaupoR » 14. 03. 2013. 12:46

vahuga sa lohvi ei täida. Samas võib rehvis olla nii suur lõige, et seda ka vahuga ei paranda. Minul läks vaht käiku siis kui rehv oli küll terve aga suutsin sõita nii, et suur osa õhku tuli rehvi ja pöia vahelt välja. Vaht oli käepärast ja läks sisse. Sama töö oleks ilmselt ka CO2 ära teinud.

Asi on ka selles, et sõidetakse ju ka ilma lateksita tubeless rehviga. Siis pole üldse kaitset torke vastu ja sel puhul omab vahu kaasa võtmine väga suurt pointi. See lateksiga mökerdamine on rohkem tubeless ready rehvide teema (ja ka tavarehvi tubelessiks tegemise teema).
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas Rivo » 14. 03. 2013. 12:47

indrek56 kirjutas:Tänud. See vaht vs lateks teema jääb ikka segaseks. Kui on lateks kasutusel, siis kas see juba ei tee seda tööd öra, mida parandusvaht õnnetuse korral peaks tegema?
Jah, lateks teeb juba ennem selle töö ära, kui sa ise vahuga askeldama jõuad hakata. Ehk siis, kui kummides piisav (soovituslik) kogus lateksit, siis pole vahu kaasas tarimisel enam mingit pointi.
Vaht on selle ajastu teema, kui kasutusel olid UST kummid (pidasid õhku ka ilma lateksita)
indrek56 kirjutas:Kui ma ei eksi siis eelmise hooaja Elva etapil Austa täitis oma kummi just vahuga (videost mäletan nii). Et lateks ei teinud oma tööd siis ära või milles asi?
Pigem jõudis enne lateksi tomima hakkamist parajalt õhku välja tulla. Vaht oli siis esimene asi, mis juhtus olema või sai kellegi käest. Samas, või tal kasutusel olla ka UST kummid ja üldse ilma lateksita - selles ma muidugi kahtlen.
indrek56 kirjutas:Või kui mul on vahuballoon rajal kaasas, siis pole samas jälle vist pumpadel/CO-l pointi?
CO2 on mugavam ja oluliselt kiirem. Lisaks ka palju-palju väiksem kaasas kanda, võrreldes natukenegi kobedamate käsipumpadega.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 696
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas marion » 14. 03. 2013. 12:52

indrek56 kirjutas:* Lekkeid ummistav vedelik DocBlue vms. Kui paljud seda reaalselt rehvi sisse lasevad? Videotes ja õpetustes panevad vist kõik.
Tubeless kummidega olen ilma piimata sõitnud, tubeless ready ja tavalise õhukummi jaoks ettenähtud mantliga kasutan piima.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas erikr » 14. 03. 2013. 12:53

Sõidetakse ikka väga madalate rõhkudega, võib sul kurvis õhu koos osa lateksiga kummist välja lüüa.
Pikemaajaliselt kipub lateks kuivama. Ja ühel hetkel teeb ta oma tööd juba puudulikult.
Seega võib olla erinevaid põhjuseid, miks lasta tühjenevasse kummi midagi tummisemat kui paljas õhk või CO2.
Olenab ka sellest, kas sõidetakse TL või TLR kummiga.
TL puhul oli mul kaaasas vaht ja enamsti sisekummi mitte. Aitas alati.
TLR puhul käitusin samuti kuni leppisin sellega, et sinna on targem kohe rugin sisse panna ja kapitaalsema ikalduse puhuks sisekummi ja CO2 taskus kanda.

Olen ka olnud paar korda (ja kõik need 24h sõitudel ja esimesel ringil ) olukorras, kus tagakumm tühjenes, panin vahu sisse, aga ikka ei jäänud korralikult pidama. Lahendus tuli siis tagataskust õhukummi ja CO2 ballooni näol.

TdR teisel päeval jooksis mul tagakumm tühjaks ja käiku läinud õhukummil murdus nippel ära. Niisiis ikkagi katkestamine. Iga sitta õhukummi ei maksa selliseks puhuks kaasa võtta.

Viimastel aastatel olen pannud 2 kulbitäit Stansi ruginat 29" kummi ja poolteist 26" kummi.

Minul isiklikult on DocBluega ainult negatiivsed kogemsued - kumm pole kunagi pidama jäänud.

Üldiselt on mul auto pagasnikus suur autovaht. Olen andnud inimestele, kel TL/TLR on mõned minutid enne starti mõistatuslikult tühjenenud. Siis pole aega uurida ja nuputada. Suurest ballonist niipalju, kui läheb.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas indrek56 » 14. 03. 2013. 13:38

erikr kirjutas:TLR puhul käitusin samuti kuni leppisin sellega, et sinna on targem kohe rugin sisse panna...
Vabandust, emakeele päeval jään piinlikusse olukorda. rugin on mis loom?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas erikr » 14. 03. 2013. 13:57

indrek56 kirjutas: Vabandust, emakeele päeval jään piinlikusse olukorda. rugin on mis loom?
Rugin on foorumi keeleuutja Kuldari aastatetagune uudissõna kirjeldamaks vedelikke, mis täidavad kummis õhu lekkimist takistavat eesmärki.
Foorumi otsing annab vasteid ja näiteid kontekstis kasutamiseks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas indrek56 » 14. 03. 2013. 14:41

Tänud! Asi nüüd minu jaoks palju lihtsam:
* Seebivesi, fairivesi, või spets toode paigalduse abistamiseks
* Arvestades, et kasutuses on TLR-d, siis igaljuhul rugin sisse. (millist soovitate või enamasti kasutatakse?)
* Riiulile: varuventiil, pumba adapter
* Rajale: tagavara siselohv, õhuballoon (mis tooted siin levinud on?)

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas siim_s » 14. 03. 2013. 15:07

indrek56 kirjutas: * Arvestades, et kasutuses on TLR-d, siis igaljuhul rugin sisse. (millist soovitate või enamasti kasutatakse?)
Stans Notubes sealant (= lateks, rugin, "piim") jne on kindla peale minek. Muide, nüüd peaks ka Schwalbe Doc Blue olema sama, mis Stansi vedelik. Lihtsalt teised kirjad peal: http://www.schwalbetires.com/accessorie ... c_blue_500

ÜlrK
Rattur
Postitusi: 186
Liitunud: 26. 12. 2009. 10:36

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas ÜlrK » 14. 03. 2013. 16:07

Kui peaks Stansi pöiad olema, siis lisaks "must be" nimistusse kummiheeblid. Ilma nendeta on peaaegu võimatu rehvi peale või maha saada. Muude pöidade pealt tulevad rehvid lihtsamini maha, ning heebel pole hädavajalik

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas erikr » 14. 03. 2013. 16:09

ÜlrK kirjutas:Kui peaks Stansi pöiad olema, siis lisaks "must be" nimistusse kummiheeblid. Ilma nendeta on peaaegu võimatu rehvi peale või maha saada. Muude pöidade pealt tulevad rehvid lihtsamini maha, ning heebel pole hädavajalik
Alati pole asi pöias, teinekord hoopis kummis. Heebel taskus väga leiba ei küsi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas indrek56 » 14. 03. 2013. 16:33

ÜlrK kirjutas:Kui peaks Stansi pöiad olema, siis lisaks "must be" nimistusse kummiheeblid.
Ei ole Stansi oma aga tootja on hoiatustesse kirjutanud, et ärgu heebleid kasutatagu kummi eemaldamisel/paigaldamisel. See pidavat kõik eluliselt tähtsad omadused pöial ära rikkuma jne.... Peale saigi ilma aga mahavõtmist ma veel hästi ette ei kujuta :)

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas indrek56 » 15. 03. 2013. 22:37

Natuke läheb OT-i aga uut teemat ka vist ei vääri. Tõmbasin peale FF, EVO, TLR, RaceGuard, 2.25. Kummid on omajagu seni vatti saanud koos siselohviga. Kulunud piisavalt, et silmaga kaugelt seda märgata. Seebivesi tegi aga kindlaks, et kummis on vähe pinda, mis õhku läbi EI laseks :)
Kas sellise rehviga tasub ikka lohvivabalt üldse jamama hakata? Ruginat veel ei sisestanud.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas erikr » 15. 03. 2013. 22:56

Pane 2 kopsikutäit. Vahest võtab pidamasaamine aega, aga ma olen üsna kaltsud pidama saanud. Algul mullitavad ja vahutavad kõvasti. Loksutada aga ruginat ringi ja hoiad rõhku sees. Mõnikord leiad järgmisel hommikul tühja kummi, aga pumpad täis ja solgutad edasi ning jääbki pidama.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas KaupoR » 15. 03. 2013. 23:25

erikr kirjutas: Loksutada aga ruginat ringi ja hoiad rõhku sees.
Ma usun, et oled seda klippi vaadanud? Kui pole, siis see raputamine on alates 6:18 http://www.youtube.com/watch?v=mA4nea1UT0w
If everything's under control, you're going too slow!

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas Läänlane » 17. 03. 2013. 23:17

Tegin täna oma esimese tubless katse ära.
Rehvid Specialized Renegade Control 2bliss ready, jooksud Specialized Roval Control

Lasin rehvi tühjaks
Üks serv pöia pealt maha
Sisekumm välja
Ventiil külge
1,5 topsi Stans`i ruginat sisse
Rehvi serv pöia peale tagasi
Presta adapter külge ja kompressoriga rõhk sisse
Loksutasin, raputasin ja ühtegi nähtavat nähtavat/kuuldavat leket ei tuvastanud
6h hiljem käisin vaatamas ja rõhulangust ei tuvastanud.

Sadulakotis on hädaabi varustusena kaasas:
sisekumm, heeblid, ketilukk, multitool ja CO2 pump.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas KaupoR » 01. 10. 2019. 10:27

Minu jaoks uus leid/teadmine, mida kasutada tubeless süsteemis: jahvatatud pipar.
If everything's under control, you're going too slow!

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas TONN » 17. 10. 2019. 13:48

Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tarvikud tubeless rehvide kasutamiseks

Postitus Postitas KaupoR » 17. 10. 2019. 14:00

Videotes näidatakse Darti vaid täis rehvi parandamas, st veel enne kui see täiesti töss on. Ma tahaks näha ka tühja rehvi parandamist
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Kummid”