Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
brunz
Rattur
Postitusi: 279
Liitunud: 12. 07. 2005. 06:56

Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas brunz » 22. 10. 2012. 08:48

Kas kellelgi on olnud kogemusi ja vajadust, puhastada kummi seestpoolt, et vabaneda, sinna kittinud vanast kummikihist?
Teatavasti koguneb, hooaja jooksul, vedelast lateksist, sinna sisse korralik kiht. Rehv muutub raskemaks ja ei veere enam nii hästi.
Äkki on kellelgi kogemusi-nõuandeid, kuidas vabaneda.
Hetkel, olen proovinud kuiveemaldust, õõrudes ja nokkides :) aga see on väga aeganõudev ja mahukas töö!
Bruno / 56506745
"Hoia peal, loeb ainult max kiirus!"
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas erikr » 22. 10. 2012. 09:32

Ma olen nühkinud vana froteerätikuga. Kuivalt.
Selle viimasegi vana lateksi kättesaamise puhul võtab kummi uuesti käibessevõtt veits rohkem tööd külgedel õhulekete pidamasaamiseks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

brunz
Rattur
Postitusi: 279
Liitunud: 12. 07. 2005. 06:56

Re: Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas brunz » 22. 10. 2012. 10:48

erikr kirjutas:Ma olen nühkinud vana froteerätikuga. Kuivalt.
Selle viimasegi vana lateksi kättesaamise puhul võtab kummi uuesti käibessevõtt veits rohkem tööd külgedel õhulekete pidamasaamiseks.
Et seda ära nühkides, tuleb kummi pooridest midagi välja ja kummi sein muutub õhemaks või?
See on hea tähelepanek aga võtan riski! Proovin sinu meetodit.

Kahju, et mingi spets-vedelikku ei ole selle jaoks, või on?!?
Bruno / 56506745
"Hoia peal, loeb ainult max kiirus!"
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas KaupoR » 22. 10. 2012. 10:59

Igasugune vedelik teeb puhtaks ka kõik need boorid, mida see rugin täitma peaks. Mina kummi puhastamisega väga suurt vaeva ei näe. Tavaliselt teen puhtaks vaid randi, et seal mingeid võõrkehi poleks, mis võiksid rehvi ja pöia kokkusobivust pärssida. Kui lateksikiht kõik maha nühkida/kakkuda/lahustada, siis pead järgmine kord lihtsalt rohkem ruginat panema. Kord ruginaga töödeldud (puhastamata) rehv hoiab õhku paremini.
If everything's under control, you're going too slow!

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas Läänlane » 22. 10. 2012. 21:21

Kuna haakub natuke teemasse, siis küsin ka siin, et mis pikemalt hooaja välisel seismisel selle "möginaga" kummi sees toimub? Kuivab lihtsalt ära ja kevadel vaja uus panna? Või tuleks enne pikemaks ajaks (3-4 kuud) ratta seisma panekut see osa "möginast" mis veel vedelal kujul eemaldada?

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas siim_s » 22. 10. 2012. 21:36

Sõltub muidugi lateksi kogusest ja sellest, kas auke on olnud vaja lappida, aga minu kogemus on selline. Umbes maikuus panin lateksi sisse. Mitte väga palju ja mitte väga vähe. Umbes 1-2 Stansi mõõdutopsi 26x2.1 rehvi sisse. Rakke rattamaratonil tuli esikummi sisse auk, mille peale sealt lateksit välja hakkas pritsima, aga veidi loksutamist ja parandas ära. Sõitsin sama komboga hooaja lõpuni ja nüüd, peale H100 ratast lahti võttes ei olnud ees enam tilkagi vedelat lateksit, taga veel veidi oli, aga midagi parandada see küll poleks suutnud.

Seega mõistlik hooaja keskel korra ikka täita.

Puhastamisega ma väga põhjalik ei ole olnud, muidu peab hakkama pärast uuesti kõiki poore täis loksutama ju.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas SL » 22. 10. 2012. 22:27

10-20 grammi jääb kummi külge reaalselt. Kaalutud reaalselt ära.

Väga hull pole. Olen ka maha nühkinud (jah, võtab aega), kuid on tõsi, et teinekord ilmuvad kummi sees olevad niidid lausa nähtavale, mis pole just väga julgustav. Samas olen sama kogusega (ca 50 ml NoZisch'i) alati kummi pidama saanud.

Kuna NoZisch'i kasutab ka Specialized'i team, siis küsisin sama ka Sauseri mehaanikult, et kas miskit ainet teil seal kasutuses pole, et paremini lahti saaks. Ta ütles, et remove with fingers - kõige efektiivsem siiski. Samas ma usun, et selge see, et nad võtavad riiulist lihtsalt uue kummi.

Nii, et nii ja naa. Kes viitsib, teeb puhtaks ja kõik on ok. Kes ei viitsi, ei tee ja pole ka midagi lahti.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas mart » 05. 08. 2013. 15:27

SL kirjutas:10-20 grammi jääb kummi külge reaalselt. Kaalutud reaalselt ära.

Väga hull pole.
Nii, et nii ja naa. Kes viitsib, teeb puhtaks ja kõik on ok. Kes ei viitsi, ei tee ja pole ka midagi lahti.
2 hooaega tubelessiks tehtud tava Rocket Ron kogus endasse ca 100g Stansi lateksit.
Pilt
Pilt pallikesest, mis rõõmsalt kummi sisemuses ringi lippas:
Pilt

Lateksit panen/panin vastavalt vajadusele, kui min kogus otsa hakkab saama.
http://www.youtube.com/watch?v=CQGv-kUzF4I
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

immadis
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 02. 10. 2011. 14:41

Re: Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas immadis » 07. 08. 2013. 20:11

Mina tegin puhtaks nii, et lasin sisse törtsu kuuma (Kätt veel ei põletand) vett, hõõrusin natuke, valasin välja koos mögaga, ja siis kordasin uuesti nii kaua kui seest puhas. Ei tea kas ainult mulle tundus või mitte, aga väga efektiivne viis oli, pea paari minutiga oli rehv nagu uus!

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas indrek56 » 21. 08. 2013. 15:41

Vana kihi sissejätmise kohta julgeks arvata et see siiski pigem takistab uue rugina voolamist/sattumist sinna kuhu veel vaja võiks olla. Mul tekkis peas mõte täna ühte sellist puhtaks nühkides, et kas keegi survepesurit ei ole proovinud vana saasta eemaldamisel? Esimesel võimalusel proovin ise aga ehk on kellegil juba ette kogemust?

Kasutaja avatar
Wexan
Rattur
Postitusi: 63
Liitunud: 17. 09. 2012. 10:57

Re: Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas Wexan » 21. 08. 2013. 23:24

indrek56 kirjutas: .... Mul tekkis peas mõte täna ühte sellist puhtaks nühkides, et kas keegi survepesurit ei ole proovinud vana saasta eemaldamisel?
(y)

Miks endal juba varem sellist mõtet ei tekkinud ... Oleks kõvasti aega säästnud ...
Toimib kenasti , proovisin täna järgi. Kiireim ja lihtsaim variant kahtlematta. Varasemalt olen korra kuivalt puhtaks nühkinud - see tôeline piin ja meeletu aeg. Suht kiirem ja normaalselt toimis jooksva kuuma vee all harjaga puhastus aga ka suht tüütu ja aeglane siiski .
Täna proovisin survepesurit - lihtsaim ja kiireim variant!
Küll oli erinevus rehvides - esimene TL ready läks kenasti kiirelt puhtaks korra-kaks pesuriga kiirelt üle ja ok , tagumisel UST rehvil oli täpselt keskel 20mm laiune riba kus rugin tōsiselt kōvasti kinni ja pidi väga aeglaselt mitmeid kordi üle laskma pesuriga, et see osa puhtaks saaks , ülejäänud aga oli samuti kiire - tea millest selline erinevus.
Servad tuli ainult eraldi pesuri ette sättida sealt jooksvalt koos sisu puhastusega maha ei tahtnud tulla.
Igatahes kindel ja ainuōige variant minu jaoks edaspidiseks - survepesur !

immadis
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 02. 10. 2011. 14:41

Re: Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas immadis » 22. 08. 2013. 11:01

Kuskilt kõrva jäänud, kuid ei tea kas ka tõsi, et rehvi ei tohi survepesuriga lasta lähedalt.
Tean et see käib auto ja tsikli rehvide kohta, aga kas ka rattarehvidele?

Kasutaja avatar
anryo
Rattur
Postitusi: 312
Liitunud: 02. 04. 2004. 10:14

Re: Tubeless rehvi puhastamine - seestpoolt?

Postitus Postitas anryo » 29. 09. 2017. 10:53

Lugesin siin vanu teemasid ja panen oma kogemuse kirja.
3-4a vanad Rocket Ron EVO (st. mitte UST) kummid, algusest peale piimaga tubelessiks tehtud. Survekaga tuleb vana lateks ilusti maha, kui lähedalt lasta aga pärast on külgsein nagu sõelapõhi ja kulub aega/piima, enne kui jälle pidama saad.
Nüüd nädal aega hiljem oli vaja uus ventiil panna ja enam survekaga puhtaks ei lasknud - nühkisin kuivalt vaid vana (kuivanud) lateksi maha ja kokku pannes jäi kohe õhku pidama.
Järeldus - survekaga saad ka pooridest lateksi kätte, kuivalt nühkides mitte. Mõlemal juhul oli silmaga vaadates kumm seest ilus puhas.
Sõidan siis kui tahan...

Vasta

Mine “Kummid”