Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas Henno » 16. 09. 2010. 11:04

On kellegil aimu mis seisus Tartu Rattamaratoni rada on? Arvestades sadusid ja ilmateadet, et sajab veel - see aasta vist rada märjem ja pehmem kui tavaliselt? Ja seega varasemalt asja ära ajanud semislickiga pole mõtet peale minna?

Mul on olemas 2 Scott Ozoni, mis ostes rattal olid, mustri järgi vaadates tundub olevat sobiv kumm. Aga kui keegi oskab soovitada midagi Hawaii kummivalikust (Continental ja mis iganes seal veel on), siis võin kaaluda omandamist, eriti üle 1000 EEK paarist ei tahaks maksta.

hetkel all olev semislick näeb välja selline, keskelt küll muster veel madalamaks kulunud

http://www.conti-online.com/generator/w ... II_en.html

Scott Ozon näeb välja selline http://www.scott-sports.com/us_en/produ ... 586/208675
Viimati muutis Henno, 16. 09. 2010. 11:26, muudetud 1 kord.
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

mrmrmr
Rattur
Postitusi: 120
Liitunud: 20. 07. 2008. 01:18

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas mrmrmr » 16. 09. 2010. 11:25

Kaalu ka soodushinnaga Nokian NBX 2,0 Lite mudelit või vajadusel 2.2 laiusega või 2.1 laiusega?

MS
Green Oil because i care and we need clean environment!
Meile Meeldib Stiilselt Erineda!

rivo26
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 11. 04. 2007. 19:31

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas rivo26 » 16. 09. 2010. 15:24

Sõitsin pühapäeval pika raja läbi ja läheks ikkagi nii sileda kummiga kui võimalik.
2 aastat vana Racing Ralph oli endal all ja 0 probleemi.

Väga suur enamus rajast on kõva ja vihm seda ei muuda. Need mõned mudaaugud mis paratamatult tekivad, on joostes nagunii kiiremini läbitavad.
Ehk siis jäta oma semislick alla rahumeeli.

arbuus

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas arbuus » 18. 09. 2010. 16:57

Kas keegi teab kuidas rajal olukord on?Cobra Skin 2.0-ga tasub peale minna?

Cicli
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 22. 11. 2009. 13:28

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas Cicli » 19. 09. 2010. 20:25

rivo26 kirjutas:Sõitsin pühapäeval pika raja läbi ja läheks ikkagi nii sileda kummiga kui võimalik.
2 aastat vana Racing Ralph oli endal all ja 0 probleemi.

Väga suur enamus rajast on kõva ja vihm seda ei muuda. Need mõned mudaaugud mis paratamatult tekivad, on joostes nagunii kiiremini läbitavad.
Ehk siis jäta oma semislick alla rahumeeli.
no, kuda siis sul semislick oli :D

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas Henno » 19. 09. 2010. 20:57

Cicli kirjutas:
rivo26 kirjutas:Sõitsin pühapäeval pika raja läbi ja läheks ikkagi nii sileda kummiga kui võimalik.
2 aastat vana Racing Ralph oli endal all ja 0 probleemi.

Väga suur enamus rajast on kõva ja vihm seda ei muuda. Need mõned mudaaugud mis paratamatult tekivad, on joostes nagunii kiiremini läbitavad.
Ehk siis jäta oma semislick alla rahumeeli.
no, kuda siis sul semislick oli :D
sain laupäeva hommikul veidi rada testida ja ei läinud siiski semislickiga peale, panin Schwalbe Rocket Roni alla ... õnnestus distants läbi sõita :D
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

rivo26
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 11. 04. 2007. 19:31

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas rivo26 » 20. 09. 2010. 07:55

Cicli kirjutas:
rivo26 kirjutas:Sõitsin pühapäeval pika raja läbi ja läheks ikkagi nii sileda kummiga kui võimalik.
2 aastat vana Racing Ralph oli endal all ja 0 probleemi.

Väga suur enamus rajast on kõva ja vihm seda ei muuda. Need mõned mudaaugud mis paratamatult tekivad, on joostes nagunii kiiremini läbitavad.
Ehk siis jäta oma semislick alla rahumeeli.
no, kuda siis sul semislick oli :D

püsti jäin! Aga tunne oli küll nagu lehmal libeda jää peal.
Õnneks enamuses mudaaukudes oli põhi päris kõva ja kannatas sõita küll läbi. Teinekord vist paneks midagi toekamat alla :D

PeeterK
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 28. 06. 2009. 13:01

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas PeeterK » 20. 09. 2010. 08:19

Mina oma 2.25 laiade, ees Nic ja taga Ralph põlesin küll täiega. Kuni sõita sai oli kõik normaalne, aga ratast lükates tõmbas juba mõne meetriga amordi ja tagumiste harkide vahele parajalt niipalju muda, et tuli seisma jääda ja puhastada.
Ühesõnaga endale jäi mulje, et siledama/kitsama kummiga oleks meeldivam olnud.

yonn
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 06. 06. 2010. 12:12

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas yonn » 20. 09. 2010. 08:43

Mul olid 2.25 laiad Furious Fredid all ja ega nendega targem polnud seal mudas. Kõigil kiskus rattad kohe täis, kui käekõrval tuli lükata, ehk ei pääsenud sellest lohistamisest seal keegi.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas Henno » 20. 09. 2010. 09:00

PeeterK kirjutas:Mina oma 2.25 laiade, ees Nic ja taga Ralph põlesin küll täiega. Kuni sõita sai oli kõik normaalne, aga ratast lükates tõmbas juba mõne meetriga amordi ja tagumiste harkide vahele parajalt niipalju muda, et tuli seisma jääda ja puhastada.
Ühesõnaga endale jäi mulje, et siledama/kitsama kummiga oleks meeldivam olnud.
Rocket Ron korjas ratast lükates ka amordi pidurikaare vahe muda täis ja seda pidi pidevalt puhastama, sõites vähegi suuremal kiirusel ei kogu, vaid loobib muda välja mustrist - suhteliselt loogiline, tsentrifugaaljõud abiks

aga muidu arvan, et rehv ei tee veel sõitjat, ise peab tugevam olema - mina sõidan hetkel veel sellisel tasemel, kus turvaliselt kohale jõudmine kaalub üles sõidukiiruse, eelmine aasta semislickiga suht kuival rajal vänderdasin korduvalt laskumistel ja mujalgi ning olin paar korda kukkumise äärel, tõsi unustasin tookord amordi lukust lahti keerata nii et sõitsin siis kõva kahvliga

seekord oli liikumine väga kindel ja ehkki aega läks ca 50 minutit kauem, siis kohta parandasin eelmise aastaga võrreldes rohkem kui 600 koha võrra ning järgmiseks aastaks vähemalt 1 stardigrupp eespool alustamine kindel - jäin rahule :D
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas j6ukur » 20. 09. 2010. 09:41

Semislikiga (päevi näinud maxxis snakeskin) oli päris ok - muda ei korjanud ja sitast kündis kenasti läbi. Külglibisemine viis siiski mitmel korral võpsikusse :D

PeeterK
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 28. 06. 2009. 13:01

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas PeeterK » 20. 09. 2010. 09:53

yonn kirjutas:Mul olid 2.25 laiad Furious Fredid all ja ega nendega targem polnud seal mudas. Kõigil kiskus rattad kohe täis, kui käekõrval tuli lükata, ehk ei pääsenud sellest lohistamisest seal keegi.
endale jäi küll mulje, et nii mõnigi kitsa ja sileda kummiga mees sa ikka tunduvalt valutumalt liigutud

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas Henno » 20. 09. 2010. 10:06

PeeterK kirjutas:
yonn kirjutas:Mul olid 2.25 laiad Furious Fredid all ja ega nendega targem polnud seal mudas. Kõigil kiskus rattad kohe täis, kui käekõrval tuli lükata, ehk ei pääsenud sellest lohistamisest seal keegi.
endale jäi küll mulje, et nii mõnigi kitsa ja sileda kummiga mees sa ikka tunduvalt valutumalt liigutud
j6ukur kirjutas:Semislikiga (päevi näinud maxxis snakeskin) oli päris ok - muda ei korjanud ja sitast kündis kenasti läbi. Külglibisemine viis siiski mitmel korral võpsikusse :D
ma nägin ka kiiresti liikuvaid siledama kummi mehi ja ilmselt kõik neist võpsikus ei käinud, aga poris kukkumisi oli tõepoolest ohtralt - kuna mulle kukkuda ei meeldi, siis seekord jätsin semislicki ära ... kui sõiduoskused paranevad ja tase lubab paremusjärjestuses ettepoole trügida, siis lähen sileda ja kitsa kummi peale üle
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas UrmasL » 20. 09. 2010. 17:12

PeeterK kirjutas:endale jäi küll mulje, et nii mõnigi kitsa ja sileda kummiga mees sa ikka tunduvalt valutumalt liigutud
Aga mudailmaks disainitud kumm ong kitsas! Lõikab paremini läbi ja leiab muda alt kiiremini haakuva pinnase. Sile kumm jälle ei võta muda nublude vahele, kuna nublusi pole. Samas on haakumine kehvem ning esineb külglibisemise oht. Tõsisel mudakummil on suurte vahedega suured nublud.

linni
Rattur
Postitusi: 89
Liitunud: 17. 08. 2009. 15:53

Re: Mis rehv Tartu Rattamaratoniks? :)

Postitus Postitas linni » 20. 09. 2010. 20:30

Ma sõitsin 28*1.40 Smart Samiga. Laskumised ja kruusapinnas olid nohu. Märg ja pehme mullapinnas oli problemaatilisem. Ühel järsemal mudasel tõusul liikus minu ees kodanik, ratas käekõrval ja tagumine ratas blokkis. Ise ilmselt ei märganud, tõus niigi järsk.

Vasta

Mine “Kummid”