maastiku ja slickide regulaarne vahetamine

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
Laupaev
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 26. 08. 2008. 22:20

maastiku ja slickide regulaarne vahetamine

Postitus Postitas Laupaev » 28. 08. 2008. 22:03

Kas keegi siin vahetab tihti kumme: et täna sõidan maanteed ja homme müttan poris? üks variant on veerand tundi kulutada kummide vahetamisele aga kas kellelgi on ka 2 setti jooksusid, et vahetab ainult jooksud? kas see üldse ketaspiduri korral võimalik on: kettad ei pruugi ju eri jooksudel nii täpselt samal kaugusel olla?

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: maastiku ja slickide regulaarne vahetamine

Postitus Postitas Raix » 28. 08. 2008. 22:23

Ma hetkel veel vahetan aegajalt, kuigi suurema osa ajast on maastikukumm all, kuna suht palju sõidan kruusal. Algul, kui kogemusi vähe ja põrandapumpa polnud, oli suht tülikas tankla vahet käia, ratas käekõrval. Praegu põrandapump ja vilumus olemas, pole erilist probleemi. Homme loodan uued jooksud alla saada, siis praegused jäävad MNT treeningjooksudeks. Uued jooksud ostan siis koos ketastega ning lasen kohapeal ära ka komplekteerida just selle mõttega, et pärast saaks jookse probleemivabalt vahetada. Üks tuttav ka algul vahetas, seepärast usungi, et peaks täitsa võimalik olema :)

mrmrmr
Rattur
Postitusi: 120
Liitunud: 20. 07. 2008. 01:18

Re: maastiku ja slickide regulaarne vahetamine

Postitus Postitas mrmrmr » 28. 08. 2008. 22:35

Minul topelt jooksud. Probleemseks osutus ketaspidurite osas.
Nimelt võtsin uued jooksud ja muidugi maante slikid siis uued sama sarja kettad Hynes 9 ja uued klotsid et siis oleks kettad ja klotsid ühest sarjast. Kuna ise kohe paigaldada ei saanud siis lasin seda teha tulemuseks oli see et esimene piduri süsteem ei toimi enam 100%. Käisin ja käisin aga enam asja ei saadud ja endal pole siini nii palju vaba aega olnud et üle kontrollida ja korda teha. Samas eks ta paha ole kui esimene ei võta linki natuke puutudes aga kõigega harjub. Kuniks aega pole näppida sõidan ilmselt hooaja lõpuni. Aga jah vahetada on minu arvates mõnusam tervet jooksu ja samas ei sa ka veljed vatti vahetusega. Ah ja taha ostsin ka maantee kassetti.
Ise olen rahul ainult et mitte selle piduri jamaga.
Green Oil because i care and we need clean environment!
Meile Meeldib Stiilselt Erineda!

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: maastiku ja slickide regulaarne vahetamine

Postitus Postitas Kirsa » 29. 08. 2008. 00:33

Laupaev kirjutas:Kas keegi siin vahetab tihti kumme: et täna sõidan maanteed ja homme müttan poris? üks variant on veerand tundi kulutada kummide vahetamisele aga kas kellelgi on ka 2 setti jooksusid, et vahetab ainult jooksud? kas see üldse ketaspiduri korral võimalik on: kettad ei pruugi ju eri jooksudel nii täpselt samal kaugusel olla?
Minu jaoks on trennijooksude alla viskamine juba 4-ndat hooaega igapäevane tegevus.
See aasta läksin ka ketaspidurile üle.
Võistluskonditsioonis on SL 07 disc jooksud ja avid ultimate originaal kettad. Trennikonf on crossride jooksud ja odavad alligator windcutter kettad. Pidurid on avid ultimate. Probleemid puuduvad ja vastu ei käi.
Mõlemal jooksupaaril on loomulikult küljes kodaramagnet, kassett ja kummid - trennis odavad õhukummid, võistlustel tubeless. Sedasi käib vahetamine hetkega ja on hästi mugav.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: maastiku ja slickide regulaarne vahetamine

Postitus Postitas UrmasL » 29. 08. 2008. 07:39

Ma ei tea kas see on minu raami eripära, kuid ma pean eriliselt hoolega tagaratast sättima, et kettaga vasakut chainstay'd ära ei äestaks. Tegelt ongi juba ära täksitud. Panin sinna raamikaitseks mõeldud klepsu aga peab vist midagi veel tõhusamat panema. Igatahes kui peaks tihemini tagaratast vahetama, sii soleks raam juba päris kole.

Vasta

Mine “Kummid”