CrossMark UST ja XCR Dry2 Tubeless

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Madu
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 16. 07. 2005. 19:50

CrossMark UST ja XCR Dry2 Tubeless

Postitus Postitas Madu » 02. 05. 2006. 20:02

Tere.

Kas keegi omab kogemust nimetatud kummidega? Huvitaks nende pidamine ja veeremine võrreldes näiteks Twister Supersonic?uga.
Kasutust leiaksid esmalt Elion Cup jmt. maratonidel aga ka singlitel ei tahaks hätta jääda. Kuna lenksu ja sadula vaheline tihend nõuab veel tugevat häälestamist, siis loodaks eriti laskumistel rohkem pidavatele kummidele.

turist
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 05. 12. 2004. 15:09

Postitus Postitas turist » 23. 06. 2006. 13:48

Crossmark UST on tootja andmetel hea veeremisega kuiva raja kumm.
Enda kogemus k.a. Tallinna maratonil ja hiljem treeningul kruusal ja metsas oleks, et pidamisega pole probleeme isegi märjal rajal. Aegviidus olid kõik tõusud sõidetavad kummi poolest. Veeremine on minu jaoks üllatavalt tuim, twisteriga ei anna võrrelda, eriti suuremal kiirusel. Süüdi on ilmselt küllaltki kõrge muster.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3944
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: CrossMark UST ja XCR Dry2 Tubeless

Postitus Postitas Kirsa » 08. 09. 2006. 00:41

Madu kirjutas: Huvitaks nende pidamine ja veeremine võrreldes näiteks Twister Supersonic?uga.
Panin just üks päev enne Rakveret Michelin XCR DRY(dual compund) tubelessi alla ja olen sellega sõitnud rakvere ja 2 korda veel.
Infoks võin öelda, et terve eelneva suve olen sõitnud twister UST-ga.

Alustuseks võin öelda et asfaldil veereb kõvasti halvemini, metsas pole vahe märgatav. Veereb umbes samamoodi kui racing ralph või hästi natuke halvemini (aga paremini kui paljud teised kummid, mida proovinud olen - kokkuvõttes veeremine on üsna ok).
Pidamine on parem kui twisteril ja pidamine on üldse kindel ja hea.
AGA - kuna segu tundub olevat kõvem, siis libeda juurika peal täheldasin mina natuke halvemat pidamist. Asi võis ka natuke suuremas rõhus olla, sest nii karvast kummi ei saa 1.9 atiga jooksutada (nagu contisid), sest nii ei pruugi üldse veereda. Kardetavasti siiski on kummisegu odavam/kõvem - plusspooleks siis pikem eluiga.

Muidu muster tundub oma tööd väga hästi tegevat. Pikisuuunas pidamine on väga hea. Kumm oli ees ja igatahes märjal heinal ja kruusal ei saanud pidurdades kummi kuidagi plokki - ennem tõusis tagaratas õhku - sellist pidamist olen vähe täheldanud.
Kumm on suhteliselt kitsa ja madala profiiliga. Seega kiirendades parem ja ei õõtsu nagu rockster/python/ralph - väljamaa kivide otsas sellevõrra jälle halvem.

Mudas käitumist ei saanud kahjuks rakveres(rakverre oleks twister üldse super olnud - ka ette) proovida, sest rada oli täiesti kuiv. Täna käisin vihmaga voorekal ning asi käitus üsna positiivselt ja ettearvatavalt - samas muster on suht tihe ja savise mudaga võib end täis õgida.

Ühesõnaga kui kummisegu oleks vähe pehmem/haakuvam, siis oleks metsa ideaalne kumm - hetkel kisub süda ikka rohkem twisteri/leaderi/speed kingi poole.

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Postitus Postitas tp » 08. 09. 2006. 07:09

subjektiivne kogemus Crossmark UST -ga ytleb et pidamisega on ok (olid all saku 100, tahkos ja poolas paaril etapil) kuid kui võrrelda näiteks Racing ralphiga on veeremine ikka oluliselt halvem , nii et elioni sõitudel kindlalt ei soovita. hetkel sõidan nendega ,kuni lõpliku kulumiseni, ainult trennis. kindel on see et rohkem crossmarki osta ei kavatse.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3620
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 08. 09. 2006. 08:03

suures osas ühinen tp-ga,
lubatud head külgpidamist pole Eesti tavaradadel täheldanud, käitub nagu iga teinegi (omast käest võrreldes ustRR, tavaFF ja ustTwisteriga) ja veeremine on nigelavõitu.
Poola ning Tahko (kuivadel) kividel ja juurikatel jäin väga rahule, küllap sellise rajamaterjali otsas ongi külgpidavust silmas peetud.
Mudas pole kogemust, aga muster nagu lubaks midagi. Ehk peale H100-t olen tiba targem.

Kummionu Kirsa võrdlusteooriast libedate juurikate osas ei oska midagi arvata... Mina sellist kummi ei tea, mis märjal ja poleeritud juurikal julgeks teeks.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: CrossMark UST ja XCR Dry2 Tubeless

Postitus Postitas Mati » 08. 09. 2006. 08:38

Kirsa kirjutas:...Kumm on suhteliselt kitsa ja madala profiiliga. Seega kiirendades parem ja ei õõtsu nagu rockster/python/ralph - väljamaa kivide otsas sellevõrra jälle halvem...
Juunis, kui tubelessile üle läksin olin valiku ees. Üleüldiselt olen paadunud Rocksteri fänn, aga seda teatavasti otsi tikutule tikutulega taga. Crossmark UST oli ka üks variante siis. Sai uuritud siit ja sealt ja lõpuks kõrvale jäetud. Hetkel on all ees Rockster (ära tõin :)) ja taga RRalph ning absoluutselt ei kurda (EEC + Tahko). Mingit õõtsumist ei ole tunnetanud, jo siis ei "noki" niipalju rattal.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3944
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 08. 09. 2006. 09:51

Kuldar kirjutas:
Kummionu Kirsa võrdlusteooriast libedate juurikate osas ei oska midagi arvata... Mina sellist kummi ei tea, mis märjal ja poleeritud juurikal julgeks teeks.
Poleeritud juurikas on tõesti raske juhtum, aga räägime mittepoleeritutest...
Juurika peal ei suuda jah ükski muster midagi korda saata - sellesmõttes pole vahet mis kumm sul all on.
Aga asi on kummirõhus - madalama rõhuga ei põrka tagasi ja "kleebib" end paremini ja suurema pinnaga ümber juurika. Ja teine asi kummisegu.
Olen käinud samade juurikate peal vaheldumisi traadiga twisteriga (millel on väga kõva ja odav segu) ning UST-ga. Vahe on sees. Muidugi asi võib olla subjektiivne, sest kuna antud kummil on mustrit väga vähe, siis ta peab millelegi muule lootma.

Kuldar: ma arvan et mingi 2.3 või 2.5" karvane freeride kumm võiks juurika peal üsna turvaline olla. :)

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Postitus Postitas Olts » 07. 05. 2007. 10:10

Ok, aga mis siis ikkagi valida UST kummiks?
Seni olen Eestis sõitnud Jet S USTiga aga seda ei saa enam ja varsti on nad läbi. Mõtlen Michelin Dry2 ja Racing Ralphi vahel ja ei oska ära otsustada. Kasutaks ka lisaks Elionile veel HRK kohalikul krossil ja Tahkos.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 07. 05. 2007. 10:44

ralph on kindla peale minek.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 05. 2007. 10:54

erikr kirjutas:ralph on kindla peale minek.
nõus. kui praegu oleks vaja uut USTkummi, siis RRalphi võtaks kohe südamerahuga.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3944
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 07. 05. 2007. 10:59

Krossidel on Michelin dry 2 väga palju parem, aga tal on õrnad külgseinad, mis tahko kividele ei pruugi sobida ning veeremine pole ka siiski see kõige parem. Tahkosse on RR kindlasti üks hea valik.

Vasta

Mine “Kummid”