Sisekummi kiirlapid

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Sisekummi kiirlapid

Postitus Postitas margo » 11. 01. 2004. 17:00

Sai ka see talv miinus kraadiga esimene sõit tehtud, mis lõppes aga võrdlemisi nukralt. Nimelt olen ma selline lasik inimene, et ei viitsi tagavara sisekummi kaasas kanda ja olen seni läbi ajanud kiirlappidega, mis liimi ei vaja - kleepsu meetod. Oligi mul siis ees all üks kumm, millel kunagi suvel sai klaasikillu auk lapitud kiirlapiga. Sooja ilmaga probleeme polnud, pidas ilusti. Täna aga sai 20 km sõidetud ja kodust kõige kaugemas punktis, oh imet, ütles too lapp üles. Kummi maha võttes selgus, et lapp oli lihtsalt lahti tulnud. Liim oli külmaga ilmselt hävinud. Kaasas olnud teiste lappidega oli lugu muidugi sama moodi - need olid ka oma aluspaberilt lahti "hüpanud" ja liimist polnud haisugi. Pluss kraadidega tundusin need lapid vägagi usaldusväärsed.
Oskab keegi öelda, kas need lapid ongi ainult plussis kasutamiseks? Või on mul lihtsalt ebaõnne olnud? Ja kas liimidega lapid on paremad või surevad need liimid ka külmas?

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Sisekummi kiirlapid

Postitus Postitas UrmasL » 11. 01. 2004. 18:38

person kirjutas:Oskab keegi öelda, kas need lapid ongi ainult plussis kasutamiseks? Või on mul lihtsalt ebaõnne olnud? Ja kas liimidega lapid on paremad või surevad need liimid ka külmas?
Mul ei püsinud see kiirlapp isegi suvel. Minuarust mõtetu asi. Trennis on mõistlik kaasas kanda ikka tagavarakummi. Kui juhtub õnnetus, siis kodus lapid katkise kummi korralikult ära (liimitava lapiga) või lased kummiparanduse putkas teha. Lisaks on teel olles mugavam asendada sisekumm, kui vana lappimisega hakata vaeva nägema.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Sisekummi kiirlapid

Postitus Postitas erikr » 11. 01. 2004. 19:37

UrmasL kirjutas: Trennis on mõistlik kaasas kanda ikka tagavarakummi. Kui juhtub õnnetus, siis kodus lapid katkise kummi korralikult ära (liimitava lapiga) või lased kummiparanduse putkas teha. Lisaks on teel olles mugavam asendada sisekumm, kui vana lappimisega hakata vaeva nägema.
toetan ettepanekut. mul on alati tagavarakumm kaasas, sõidust tulles läheb tööriistadega alati kiivri sisse ning sellega riiulisse, nii ei saa ka järgmine kord minnes maha ununeda.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

grishasport
Rattur
Postitusi: 399
Liitunud: 07. 11. 2003. 23:14

Postitus Postitas grishasport » 11. 01. 2004. 19:46

Olen samuti kogenud nukrat tulemust. Mingi aeg kestab, aga suht vähe.
Grisha

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 11. 01. 2004. 19:54

Naljaks, suvel olen nendega päris rahul olnud, kui ikka pidama saab, siis on nagu päris. Muidugi, kui ventiil otsast lendab, siis on lappidele lootmine mõttetu. Eks vist tuleb ka ikka kummi kaasas kandmisele üle minna. Kahjuks ikka õpin enda vigadest/kogemustest.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 11. 01. 2004. 20:02

Tasuks ikka peale tagavarakummi mõni kiirlapp sadulakotis hoida, iial ei või teada, millal 2 kummilaksu üles otsid. Kodus võib ju ersatsi maha nokkida ja korralikult teha. Mul on esirattal praegugi vist üks kiirlapp peal, läbi teinud Rakver TEC-i, TRM ja veel ca 7...800km peale seda, kestab siiani. Lihtsalt küüned ei läinud taha ja sinnapaika asi jäigi. Ostsin Velospetsist mingi Authori juttudega kotikeses.
Nüüd olen talvel ka kärutanud ja selline jutt teeb murelikuks.

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 11. 01. 2004. 20:28

Kui ma nüüd pikemalt mõtlesin, siis tänane sõit ei meeldinud lappidele, mis olid kaasas pumbaga (Wrench Force mini) ja mis olin ostnud Rademarist (samuti Wrench Force Fast Patch lapid). Vennal aga, kes oli ka täna kaasas, olid all Veloplussist ostetud Speci lapid (üks Specialized lapp on vist minu tagumisel kummil ka all, kui õieti mäletan), mis pidasid ilusti. Nii, et siit võib omi järeldusi teha...
Ja mõned lapid kannan alati kaasas pumba pea sees.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 14. 01. 2004. 12:29

Kiirlappidega ainult halbu ja väga halbu kogemusi. Kindlasti hoiduge Treki (FrenchForce) kiirlappidest, nende tõttu 3 sisekummi ära rikkund. Kallid ja täiesti mõtetud. Kui ostsin, siis läks varsti lappi või lausa kahte vaja, siis lükkasin peale metsas. Igatahes koju ei jõudnud ikkagi täis kummiga, kuna lapid ütlesid ülesse ja läksid kortsu aga samas liim nii tugev, et maha korra peale pandud lappe ka enam ei saa, seega õhukumm õhtal. Lolli peaga kasutasin neid samu lappe ka pikema rattamatka ajal see sügis, kuna teised lapid lihtsalt said otsa, ja sain jälle vist kahest sisekummist lahti :(

Pole kunagi ükski tavaline lapp streikinud ja nendega ikka hulgi kogemusi. Samas kannan ka varukummi kaasas.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 14. 01. 2004. 12:42

tavaline jobu kirjutas:...Ostsin Velospetsist mingi Authori juttudega kotikeses.
Talvel sõit pole, aga need Authori lapid on ka minu rattal muidu ilusti pidanud. Samas on mul alati ka varukumm kaasas. Eks olukord tingib lahenduse.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KHS
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 18. 01. 2004. 22:11

Postitus Postitas KHS » 18. 01. 2004. 22:42

Ma olin suvel suvilas ja rattaga ju hea metsas sõita aga killud pahad asjad olid mul ka sis need kiirlapid ja ei sit**gi,küla koht ka veel liimi polnud kuskilt saada siis pidingi paar päeva jalamees olema kuni sain kalli liimi ja lapid ja peavad talvel ka praegugi sõida nende lappidega.Tuleb osta mingi kallis liim mul maksis liimituup 75EEki ja lapid olid Tükk 5-,
I promised I`m going to take care of my bike

Vasta

Mine “Kummid”