tartu rattamaraton

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
timmuka
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 24. 07. 2012. 11:30

tartu rattamaraton

Postitus Postitas timmuka » 21. 08. 2012. 20:39

On plaan minna elus esimest korda Tartu rattamaratonile, tegelikult üldse n.ö ametlikule rahvarattasõidule. Selle ja rajaga seoses tekkis küsimus, milliseid kumme sõidul kasutada. Hetkel on all maastikuratta nn maantekummid (kerge muster vaid külgedel, keskelt sile). Kas nendega on mõtet maratonile minna või peaks siiski suure mustriga kummid alla panema?

Tänan võimalike vastuste eest juba ette. :)

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 658
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas j6ukur » 21. 08. 2012. 21:51

Millised valikud sul üldse on? Mudakummidega pole mõtet kangutama minna ja tagapool slikkidega startides võid nii endale kui kaasvõistlejatele meeldejäävaid hetki pakkuda.

timmuka
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 24. 07. 2012. 11:30

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas timmuka » 21. 08. 2012. 22:35

Valikuid ongi pmtslt kaks - kas slikid või suure mustriga. Ma ei tea, kas need just mudakummid on. Küsimus on vist eelkõige rajas. Kas see on pigem kõva või pehme pinnas? Talvel tartu maratoni sõites lume alla ju ei näe. :)

t.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas kapuuts » 22. 08. 2012. 07:53

Oskan rääkida Elva poolsest rajapoolest.Palju kõvakattega kruusatee,metsateede lõike.Niiet suure mustriga pole kindlasti kõige mõistlikum sellele tulla. Päris peenikesed slikid pole ka just väga mõistlikud. Niiet raske valik. Mis laiusega ja täpsemalt mis rehvid sul on?
Näiteks mul endal Furious Fredidega sel rajal väga hea veeremine

Nivek
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 20. 03. 2012. 14:31

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Nivek » 22. 08. 2012. 08:08

Kui lähed lühemale, siis on rada suht pehmeks sõidetud. Eks see oleneb ilmast kahh, aga praegu ikka üsna vihmased ja midagi paremat ka ei ennustata. Pane see suurema mustriga rehv alla, endal kergem. Slikiga võid läbi sõita küll, aga vajab ikka pisut oskusi ka. Ma arvan, et tegu pole mingi väga jõhkra muda mantliga. Sobib ükskõik mis rehv, ilmselt on sul siis mingid customis kaasa tulnud mtb rehv, mis sobib. Muidugi oleks ideaalne osta furious fredid või rocket ron'id, aga kas see rahaline kulu nüüd seda väärt on jääb sinu otsustada...

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas serxx » 22. 08. 2012. 08:14

Eelmisel aastal läksin esimest korda peale suht laia ja sileda kummiga. Seda ei soovita. Kus vähegi niiske pinnas, on jube libe. Juba stardis muru peal oli libe. "Huvitavaid" hetki jätkus rajale küll ja veel. Kus natukenegi muda, kaotas palju. Nii mõnestki tõusust ei saanud üles pidamise puudumise tõttu.
Ehk siis sliki jätaks mina kõrvale, kui just tõesti rada täiesti kuiv ja kõva pole (vähe tõenäoline).

Hirmus karmi mudakummi pole ka vast mõtet alla panna, seda raske ringi ajada. Aga jällegi, kui just enne pole nädal aega jutti sadanud ja pinnas täitsa pehme igal pool, siis ehk isegi on mõistlik.

Teoreetiliselt võiks sobilik olla selline vahepealne kumm. Kas just päris Furious Fred, aga mingi selline kergema mustriga kumm võiks sobida. Tõenäoliselt läheb sellel aastal alla Continentali X-King.

Kummivalik on raske küsimus üldse. Täna sellele head ja õiget vastust anda ilmselt ei õnnestu. Väga palju sõltub ilmast võistluspäeval ja ka umbes nädal aega enne.
Teine faktor on muidugi sõitja ise. Kellele sobib siledam, kellele karvasem. Kes suudab paremini ratast taltsutada sõidab ilmselt siledamaga, kes jällegi vaikselt ja ettevaatlikult tahab ilmselt pigem karvasemat.
Eest otsast startijate kummivalik on ilmselt ka hoopis teine. Kui nemad rada läbivad on see vähe paremas seisus. Taga otsas sõites on rajalt juba tuhanded ratturid läbi käinud ja nii mõnigi enne ilus murulapp on võibolla juba mudamülkaks muutunud.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Henno » 22. 08. 2012. 08:41

timmuka kirjutas:Valikuid ongi pmtslt kaks - kas slikid või suure mustriga. Ma ei tea, kas need just mudakummid on. Küsimus on vist eelkõige rajas. Kas see on pigem kõva või pehme pinnas? Talvel tartu maratoni sõites lume alla ju ei näe. :)

t.
valik sõltub ratta valitsemise oskusest ja sõidukogemusest, kui lähed esimest korda peale, siis ma soovitaksin suure mustriga kummi
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
meetodimees
Rattur
Postitusi: 141
Liitunud: 04. 08. 2008. 17:12

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas meetodimees » 22. 08. 2012. 10:29

Kõik sõltub oskustest ja tasemest. Eelmisel aasta sõitsin FF´idega 2,25´´. Kõval pinnasel ja kruusateel muidugi mõnus ja kiire, pehmemates kohtades ja mõnel tõusul jättis selgelt hätta. Kui see aasta märjem on kui eelmine aasta siis kindlasti panen mingi kärna alla.
Rentida carbon raamiga "L"" suurus võistlusrattad: MTB Scott Scale; Scott Spark ja MNT Scott Foil ning rentida MTB rattakohver "Scicon". Info tel. 56 41 3OO

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas kapuuts » 22. 08. 2012. 13:14

mul endal ka FF2.25-d aga nurgas vedelevad Continental Race King 2.2-d, millega mitu aastat tagasi ainult sadakond km sõitnud. Kuidas need kummid sellele rajale sobiksid? Teel ma usun hoiavad kindlasti paremini kui FF-d aga kas sel on ka head kiirust?

Kasutaja avatar
Randolf
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 11. 07. 2011. 11:52

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Randolf » 22. 08. 2012. 14:46

Kuidas saaks hakkama selliste rehvidega nagu - ees Scott Ozon 2.0 ja taga Schwalbe Smart Sam 2.1
Scott Ozon näeb välja selline: http://wwww.katalogrowerowy.pl/userdata ... e/3969.jpg

Nivek
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 20. 03. 2012. 14:31

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Nivek » 22. 08. 2012. 15:59

See on kindla peale minek. Annad ehk kiiruses PISUT ära, kuid selle eest on ratta üle hea kontroll.

HHS2000
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 21. 09. 2011. 11:58

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas HHS2000 » 23. 08. 2012. 10:37

Minul on tänase seisuga plaan minna rajale all võrdlemisi siledad Merida Race kummid. On teised ennast minu jaoks õigustanud nii 2010 mudase kui ka 2011 aasta kuiva ja kiire rajaga. http://cdn.sulitstatic.com/images/2011/ ... 011886.jpg

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 23. 08. 2012. 11:36

HHS2000 kirjutas:Minul on tänase seisuga plaan minna rajale all võrdlemisi siledad Merida Race kummid. On teised ennast minu jaoks õigustanud nii 2010 mudase kui ka 2011 aasta kuiva ja kiire rajaga. http://cdn.sulitstatic.com/images/2011/ ... 011886.jpg
Mu rattal olid ka need uuest peast all. Nendega ei kõlba minumeelest muud kui ehk trenni tehes lihtsalt ribadeks kulutada. Ei pidamist, ei veeremist. Isegi torke suhtes on alla andnud. Mis nende hea külg veel võiks olla? Vana loll sõitsin õndsas teadmatuses ise ka jupp aega nendega ringi...
Aga kõik need kes murravad kummivaliku üle palavikuliselt pead... Kas nagu üle ei dramatiseeri? Ma usun et üldise halli massi taseme juures ei olegi suurt vahet: seal kus nupuga kiiruses kaotate ja pasas võidate, jällegi siledaga kiiruses võidate ja pasas kaotate. Seega kas ei peaks kriteeriumi hoopis selle järgi panema, millega mul mugavam, kindlam või näiteks ohutum see läbida on?

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas reimakas » 23. 08. 2012. 13:03

Panin oma vanale opelile slikid alla. Ei tekkinud formeli efekti, oleks pidand hoopis mootori ära vahetama....
Ega rehvid ju tulemust ei tee, ikka mees, kes pedaale tallab. Teed rohkem trenni, kasvad rattaga kokku ja oskad kasutada ära erinvaid maastikuelemente vastavalt rattal olevatele rehvidele. Minu valik on Racing ralph 2,25 tubeless, mis veereb natuke kehvemini kui FF aga torkekindlus kordades parem.

HHS2000
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 21. 09. 2011. 11:58

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas HHS2000 » 23. 08. 2012. 13:22

indrek56 kirjutas:Mu rattal olid ka need uuest peast all. Nendega ei kõlba minumeelest muud kui ehk trenni tehes lihtsalt ribadeks kulutada. Ei pidamist, ei veeremist. Isegi torke suhtes on alla andnud. Mis nende hea külg veel võiks olla? Vana loll sõitsin õndsas teadmatuses ise ka jupp aega nendega ringi...
Need kummid on mul samuti uuest peast all ja kuna ma esimeste ega ka pisut tagapool lõpetajate hulgas ei figureeri, siis mulle on nendest piisanud. Nii palju kui mina trenni teen ja sõidan, siis veereb nii kruusal kui ka metsas, peab samamoodi. Aga nagu ikka, eks kõik sõltub sõidustiilist ja oskustest. Minu jaoks on need kummid kulunud peast päris hea valik. Pole kordagi ka torkeprobleemi esinenud.
Kui kurdad veeremist, lisa rõhku, kui aga pidamist, siis lase pistu välja. ;)

Priit77
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 12. 07. 2011. 12:23

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Priit77 » 23. 08. 2012. 13:34

Juurdlesin ka ise, et tõenäoliselt asjaarmastaja, kes tahab lihtsalt 89 km läbida (mida kiiremini seda parem muidugi), ei peaks liigset energiat kummivalikule kulutama?
Kui mälu ei peta, siis praegused Maxxis Aspen 2.1 tolli ja kirjelduste järgi mudas veidi nõrgemad, aga esimesse paarituhandesse mitteplaneerivale tegelasele võiks kärada küll.

tagakumm
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 24. 04. 2012. 14:25

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas tagakumm » 23. 08. 2012. 13:58

HHS2000 kirjutas:Minul on tänase seisuga plaan minna rajale all võrdlemisi siledad Merida Race kummid. On teised ennast minu jaoks õigustanud nii 2010 mudase kui ka 2011 aasta kuiva ja kiire rajaga. http://cdn.sulitstatic.com/images/2011/ ... 011886.jpg
Kui pole muud proovinud, siis ei oska ka paremat tahtagi. :D

Kasutaja avatar
n. ulnaris
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 02. 08. 2011. 15:37

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas n. ulnaris » 23. 08. 2012. 15:51

Kuidas hindavad pädevamad isikud võrdlemisi tundmatuid Rapid Robe, mis tulevad mitme rattaga OEM kummidena kaasa?

Pilt

Netis on neist üsna vähe räägitud, üldmulje tundub olevat järgnev - kuiva ilmaga siledal maal ok, vähegi märjemates tingimustes kasutamisel on aga näidustatud traumapunktis järjekorranumbri võtmine juba varakult, sest libedus on meeletu.
On kellelgi torkekindluse kohta aimu? Küljed tunduvad ikka imeõhukesed olevat.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 23. 08. 2012. 16:50

n. ulnaris kirjutas:Kuidas hindavad pädevamad isikud võrdlemisi tundmatuid Rapid Robe, mis tulevad mitme rattaga OEM kummidena kaasa?

Netis on neist üsna vähe räägitud, üldmulje tundub olevat järgnev - kuiva ilmaga siledal maal ok, vähegi märjemates tingimustes kasutamisel on aga näidustatud traumapunktis järjekorranumbri võtmine juba varakult, sest libedus on meeletu.
On kellelgi torkekindluse kohta aimu? Küljed tunduvad ikka imeõhukesed olevat.
Vana Racing Ralphi muster, aga kolme asemel üks kummisegu ja veidi raskem, ilmselt pole ka TL Ready. See muster RaRa näol on mul päris mitu aastat tagajooksul kasutusel olnud ja pole suuri libeduse probleeme täheldanud kuigi on ka suures mudas sõidetud. FuFr mehed ütleksid ilmselt, et selle mustriga on pidamine nagu rong rööbastel ja kaalub terve tonni :)

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas serxx » 23. 08. 2012. 16:52

n. ulnaris kirjutas:Kuidas hindavad pädevamad isikud võrdlemisi tundmatuid Rapid Robe
Rapid Rob = vana mustriga Racing Ralph
Vahe on selles, et Rapid Rob on:
1. Traadiga
2. Kehvema/odavama kummiseguga
3. 50 EPI vs 127EPI
4. Raskem

Sisuliselt on säästu Racing Ralph.

Tihver
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 25. 06. 2012. 20:14

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Tihver » 23. 08. 2012. 22:01

Küsiks ka. Rajale plaan minna hübriidiga, olemas on kaks valikut rehve:

700x38C
http://www.schwalbetires.com/bike_tires ... 52Fcx_comp

ja

700x40C
http://www.schwalbetires.com/bike_tires ... nd_cruiser

Kas ajavad asja ära või peaks midagi laiemat ja kärnaga alla panema. Esimest korda minek nii, et stardin päris tagant.

Kasutaja avatar
n. ulnaris
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 02. 08. 2011. 15:37

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas n. ulnaris » 23. 08. 2012. 22:07

siim_s kirjutas:
n. ulnaris kirjutas:Kuidas hindavad pädevamad isikud võrdlemisi tundmatuid Rapid Robe, mis tulevad mitme rattaga OEM kummidena kaasa?

Netis on neist üsna vähe räägitud, üldmulje tundub olevat järgnev - kuiva ilmaga siledal maal ok, vähegi märjemates tingimustes kasutamisel on aga näidustatud traumapunktis järjekorranumbri võtmine juba varakult, sest libedus on meeletu.
On kellelgi torkekindluse kohta aimu? Küljed tunduvad ikka imeõhukesed olevat.
Vana Racing Ralphi muster, aga kolme asemel üks kummisegu ja veidi raskem, ilmselt pole ka TL Ready. See muster RaRa näol on mul päris mitu aastat tagajooksul kasutusel olnud ja pole suuri libeduse probleeme täheldanud kuigi on ka suures mudas sõidetud. FuFr mehed ütleksid ilmselt, et selle mustriga on pidamine nagu rong rööbastel ja kaalub terve tonni :)
serxx kirjutas:
n. ulnaris kirjutas:Kuidas hindavad pädevamad isikud võrdlemisi tundmatuid Rapid Robe
Rapid Rob = vana mustriga Racing Ralph
Vahe on selles, et Rapid Rob on:
1. Traadiga
2. Kehvema/odavama kummiseguga
3. 50 EPI vs 127EPI
4. Raskem

Sisuliselt on säästu Racing Ralph.
Tänud. Proovisin neid täna Ihaste metsades paduvihma ajal ja -järgselt, väga hirmus polnudki. Pidevalt kummitas küll mõte, et millal tuleb punktsioon või snakebite ära..
Siledamaid rehve ei julge TRMil eriti proovida, sest stardin sarnaselt eelmise postitajaga kõige tagumisest mudamülkast.

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 658
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas j6ukur » 24. 08. 2012. 07:40

Tihver kirjutas:Küsiks ka. Rajale plaan minna hübriidiga, olemas on kaks valikut rehve:

700x38C
http://www.schwalbetires.com/bike_tires ... 52Fcx_comp

ja

700x40C
http://www.schwalbetires.com/bike_tires ... nd_cruiser

Kas ajavad asja ära või peaks midagi laiemat ja kärnaga alla panema. Esimest korda minek nii, et stardin päris tagant.
Need tsüklokrossi rehvid on trm rajale üsna kobedad.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas mart2 » 27. 08. 2012. 12:24

Nivek kirjutas:... Muidugi oleks ideaalne osta furious fredid või rocket ron'id, aga kas see rahaline kulu nüüd seda väärt on jääb sinu otsustada...
:? Et Furious Fred ja Rocket Ron kõrvuti?
Kas olen midagi kummi-maailmas maha maganud?

Vahele mahub veel mitu muudki ...
Kui küsijal sõidukogemusi vähe, siis soovitaks alla mõnede rataste tehase "standart varustust" - ette Rocket Ron ja taha Racing Ralph. Peab kurvides, veab tõusudel ja veereb siledal.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

wandahl
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 04. 07. 2011. 13:25

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas wandahl » 28. 08. 2012. 20:09

isiklik arvamus ja kogemus SEC-il sõitmisest kus on rajad natuke raskemad kui TRM-il

kui oskused head ja kuiv siis kindalsti FF nii ette kui taha soovitatavalt TL ready piimaga - ja rõhk parajaks - st midagi sellist, et kui ratas on nt juurika peal (risti veeremise suunaga) siis keha raskusega peale hüpates jääb nn läbi löömisest natukene puudu või käib õrnalt vastu kändu - see tagab hea pidamisega tegelikult ka pisut niiskemates oludes.

Natuke kindalm versioon on ette RRalph ja taha FF ja ikka TL ready - viimast kombinatsiooni olen terve selle hooaja kasutanud - kordagi pole libisemise peale käbla pannud.

- kui hakkab sadama siis tõusudel ja muudes pidamist vajavaes kohtades otsida murupinnast mitte sõita mööda mudarada -seal muutud kaassõitjatele ja endale ohtlikuks :)

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas muffits » 29. 08. 2012. 09:46

Randolf kirjutas:Kuidas saaks hakkama selliste rehvidega nagu - ees Scott Ozon 2.0 ja taga Schwalbe Smart Sam 2.1
Scott Ozon näeb välja selline: http://wwww.katalogrowerowy.pl/userdata ... e/3969.jpg
Ei ole pidamise mõttes erilist erinevust...sam veereb paremini lihtsalt...

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas muffits » 29. 08. 2012. 09:55

Üldiselt olen täheldanud ise seda, et (läbimise ajaga 4-4,5h) ei ole väga suuri erinevusi kas sul on all RR, FF, SS või stock. Matsu pannakse ühtemoodi ja palju olulisem osa n.ö tagumiku tunnetusel ja julgusel mudasemaid kohti läbides. Eespool on kummivalikul vast olulisem osa.... kuigi jah olen isegi tähele pannud, et näiteks scotti stock (ozone või mis iganes see on) rehv veereb viletsamalt kui mingi muu.

Samas tuttav on mul seda rada läbinud slick'iks kulunud twisteriga ja ka siis rohkem on kinni oskustes (oleme ausad, TRM rajal tõusud pole just eriti karmid) - mis kaotad mudas, võidad kruusal ja kruusa on palju.
Viimati muutis muffits, 30. 08. 2012. 13:58, muudetud 1 kord.

Tihver
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 25. 06. 2012. 20:14

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Tihver » 29. 08. 2012. 13:54

j6ukur kirjutas:
Tihver kirjutas:Küsiks ka. Rajale plaan minna hübriidiga, olemas on kaks valikut rehve:

700x38C
http://www.schwalbetires.com/bike_tires ... 52Fcx_comp

ja

700x40C
http://www.schwalbetires.com/bike_tires ... nd_cruiser

Kas ajavad asja ära või peaks midagi laiemat ja kärnaga alla panema. Esimest korda minek nii, et stardin päris tagant.
Need tsüklokrossi rehvid on trm rajale üsna kobedad.
Aga milline peaks olema rehvirõhk?
Kuna valdavalt sõidan maanteel, siis rehvides max lubatud rõhk sees, aga maratonile vist 5bar rõhuga ei ole mõistlik ronida?

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas kapuuts » 29. 08. 2012. 14:26

Alguses umbes 3-3.5 bari sisse olenevalt kui raske sa oled ja millised kummid all siis mine kuskile kruusateele,metsavahele proovisõidule. Ise tunned kui ratas liiga hullult põrutab, lased väheke õhku välja,senikaua kui tunned et on hea. Ja arvesta kindlasti sellega, et kruusateid on palju,kus liiga madala rõhuga pole just hea veeremine

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Henno » 30. 08. 2012. 08:04

n. ulnaris kirjutas:
siim_s kirjutas:
n. ulnaris kirjutas:Kuidas hindavad pädevamad isikud võrdlemisi tundmatuid Rapid Robe, mis tulevad mitme rattaga OEM kummidena kaasa?

Netis on neist üsna vähe räägitud, üldmulje tundub olevat järgnev - kuiva ilmaga siledal maal ok, vähegi märjemates tingimustes kasutamisel on aga näidustatud traumapunktis järjekorranumbri võtmine juba varakult, sest libedus on meeletu.
On kellelgi torkekindluse kohta aimu? Küljed tunduvad ikka imeõhukesed olevat.
Vana Racing Ralphi muster, aga kolme asemel üks kummisegu ja veidi raskem, ilmselt pole ka TL Ready. See muster RaRa näol on mul päris mitu aastat tagajooksul kasutusel olnud ja pole suuri libeduse probleeme täheldanud kuigi on ka suures mudas sõidetud. FuFr mehed ütleksid ilmselt, et selle mustriga on pidamine nagu rong rööbastel ja kaalub terve tonni :)
serxx kirjutas:
n. ulnaris kirjutas:Kuidas hindavad pädevamad isikud võrdlemisi tundmatuid Rapid Robe
Rapid Rob = vana mustriga Racing Ralph
Vahe on selles, et Rapid Rob on:
1. Traadiga
2. Kehvema/odavama kummiseguga
3. 50 EPI vs 127EPI
4. Raskem

Sisuliselt on säästu Racing Ralph.
Tänud. Proovisin neid täna Ihaste metsades paduvihma ajal ja -järgselt, väga hirmus polnudki. Pidevalt kummitas küll mõte, et millal tuleb punktsioon või snakebite ära..
Siledamaid rehve ei julge TRMil eriti proovida, sest stardin sarnaselt eelmise postitajaga kõige tagumisest mudamülkast.

mina olen Rapid Robiga kaks viimast TRM läbi sõitnud ja libedusega probleeme ei olnud, arvestades seda, et sõidan MTB seljas suhteliselt vähe, siis ilmselt pole ma ka suurem asi rattavalitseja ... 2010 oli minu mäletamist mööda väga mudane rada ja 2011 suhteliselt kuiv ja kiire rada ... muidugi olin mõlemal korral aeglane 4 tunni ringis sõitja

hea kummitesti koht paistab olevat Nõmmel tunneli juurde tõus, ma eile siledaks kulunud Continental Doublefighteritega sealt ei saanudki üles, aga Racing Ralph mehed läksid ludinal, täna siis proovin Rapid Robiga :D
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

versus
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 15. 08. 2009. 00:21

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas versus » 30. 08. 2012. 22:34

Ma loodan et sajab mõõdukalt vihma ennem ja tuleb korralik maastikusõit, sest oma 2.2 Conti Race Kinge ma ei kavatse millegi vastu vahetada. Rõhk pigem pidamisel, mõnusam ja mugavam sõita tõuse ja sopaseid põlluteid, mis tihti mööda kaldus nõlvasid kulgevad ja taguotsa libisema võtavad. 2011 sõitsin võrdlemisi kulunud Conti Leaderiga, aga oli kuiv ja aeg tuli 3:20 kanti. Kui tänavu siiski kuivemapoolsed ilmaolud peaks domineerima, siis võibolla kaaluks mõne kiirema kummi peale minekut.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas mart2 » 10. 09. 2012. 06:19

Sõitsin eile avatud raja läbi.
All olid Bontrageri Revolt SuperX (TL Ready) ja rõhuks 1,8 (minu kaal koos rattaga natuke üle 100 kg). Jala pidin ainult ühest mäest minema, teised kannatasid kõik sõitmist - tavaliselt olen 4.5 tunni mees.
Kui midagi trastilist ei juhtu, siis väga karvasel kummil pole mõtet. :wink:
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

h2o-xxx
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 04. 07. 2010. 14:53

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas h2o-xxx » 11. 09. 2012. 22:13

kapuuts kirjutas:mul endal ka FF2.25-d aga nurgas vedelevad Continental Race King 2.2-d, millega mitu aastat tagasi ainult sadakond km sõitnud. Kuidas need kummid sellele rajale sobiksid? Teel ma usun hoiavad kindlasti paremini kui FF-d aga kas sel on ka head kiirust?
olen sõitnud Race Kingiga aastal 2010 tasus ainult siis kui oli väga porine ja tol aastal oligi,kui palju vihma tuleb aja tagant alustad siis ehk tasub need allagi panna, aga kruusa peale veerevuse poolest jällegi kehvad;))) ise soovitaks keskmise mustriga porikumme race kingil on liiga suur muster arvan ma;) FF-d veits libe ;)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 11. 09. 2012. 22:55

h2o-xxx kirjutas: FF-d veits libe ;)
Ise taga karup*rs*s kärutajana kaalun veel tõsiselt Furioust.
2010 oli ajalooline ekstreem, kus pasteedi osakaal rajast oli maksimaalne.
Jälgime ilmateadet nii tuleviku suunal kui igapäevaselt fikseeritud sajumillimeetreid 8)
Tõenäoliselt saab siiski laiskus võitu ja lähen peale sellega, mis parasjagu all (ees Racing Ralph, taga FastTrack), rugin mõlemas sees loksumas.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 11. 09. 2012. 23:40

Suvel sai korra Lätis söitmas käidud, seisime rivi löpus ja vaatame, et absoluutselt köigil sellised kärnikud all, tohoh, et mis nuud ees ootab? Ei kärnikuga polnud seal midagi teha. Enamusel rattail kohe poest ostes vist sellised kärnikud all? Kärnik öigustab, kui on ikka täis ekstreem.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas DeeJott » 12. 09. 2012. 09:00

Mul on valikus Vredesteini Black Pantherid 2.0 ja Bontrager Jones XR'd 2.25

XR esimene http://bikemart.com/images/library/larg ... r_09_m.jpg
XR tagumine http://www.pedalator.com/VTT/inventaire ... sReady.jpg

Mida soovitaksite?

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Läänlane » 15. 09. 2012. 18:12

Kuna rajale uue rattaga minek, millega kogemusi veel ei ole, siis ootaks soovitusi rehvirõhu kohta...

Taga on all: http://www.mtbr.com/cat/tires-and-wheel ... 51crx.aspx

Ees on all: http://www.mtbr.com/cat/tires-and-wheel ... 64crx.aspx

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas UrmasL » 15. 09. 2012. 18:28

Läänlane kirjutas:Kuna rajale uue rattaga minek, millega kogemusi veel ei ole, siis ootaks soovitusi rehvirõhu kohta...

Taga on all: http://www.mtbr.com/cat/tires-and-wheel ... 51crx.aspx
Ees on all: http://www.mtbr.com/cat/tires-and-wheel ... 64crx.aspx
Nats oleneb palju ise kaalud. Mina sõidan umbes 1,6bar maastikul. TRM rajal ehk 1,7. Mul on ilma sisekummita.

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Läänlane » 15. 09. 2012. 18:56

Kaalu 100kg ja sisekummiga on all

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas UrmasL » 15. 09. 2012. 20:27

Läänlane kirjutas:Kaalu 100kg ja sisekummiga on all
No siis pane paar kümnendikku rohkem ehk.

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Rennes » 17. 09. 2012. 10:11

Rocket Ron 2.1 ghetto tubeless pidas nagu kännu taga ka köige jubedamate kohtade peal. röhku oli 1.8 - 1.9 vist nii ees kui taga.
Rennes

timmuka
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 24. 07. 2012. 11:30

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas timmuka » 17. 09. 2012. 10:49

Peab ütlema, et mõnus oli. Kuigi tagapool sõites tundus mõnigi mülgas päris põhjatu. Sattusin ummikusse ja olin sunnitud sisse sõitma kohta, kus esimene ratas pea tervenisti mutta kadus. Seal ei aidanuks isegi Rocket Ron. :)

Kasutaja avatar
Rennes
Rattur
Postitusi: 269
Liitunud: 06. 08. 2009. 12:27

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Rennes » 17. 09. 2012. 10:52

Nõus - trajektoori tuli valida. Aga mõnes kohas aitas ummikust läbi just see, et valida pealtnäha jubedam koht. Kõva põhi oli all enamuses kohtades ikka ...
Rennes

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas UrmasL » 17. 09. 2012. 11:23

Rennes kirjutas:Nõus - trajektoori tuli valida. Aga mõnes kohas aitas ummikust läbi just see, et valida pealtnäha jubedam koht. Kõva põhi oli all enamuses kohtades ikka ...
Tarkusetera nr. 45096: Kui mülkas on lomp, siis järelikult on lombi all kõva põhi!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7959
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas KaupoR » 17. 09. 2012. 12:52

UrmasL kirjutas:Tarkusetera nr. 45096: Kui mülkas on lomp, siis järelikult on lombi all kõva põhi!
Ei ole ikka päris nii lihtne see asi. Lombis võib olla juurikas või kivi, seda esiteks. Teiseks, lomp võib olla ootamatult sügav (mulle meenub kohe üks lomp Tallinn Rattamaratonilt, kuhu paljud uljalt sisse panid ja siis sukeldumisvarustust igatsema hakkasid).
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas UrmasL » 17. 09. 2012. 13:12

KaupoR kirjutas:
UrmasL kirjutas:Tarkusetera nr. 45096: Kui mülkas on lomp, siis järelikult on lombi all kõva põhi!
Ei ole ikka päris nii lihtne see asi. Lombis võib olla juurikas või kivi, seda esiteks. Teiseks, lomp võib olla ootamatult sügav (mulle meenub kohe üks lomp Tallinn Rattamaratonilt, kuhu paljud uljalt sisse panid ja siis sukeldumisvarustust igatsema hakkasid).
Ok - 100% ei tööta alati. Oleksid ikka jäävad. Siiski on tihti mülkale peale vaadates võimalk ennustada. Iseasi kui palju sul aega "analüüsida" on :) Olenevalt olukorrast võib parameetreid olla liiga palju ja siis tuleb lihtsalt peale lennata ja loota, et läheb hästi.

ahjaa, tarkusetera nr 38654: Kui mülgas teele jääb, ära krt pidurda. *

*Lisanduvad eriolukorrad, kus pidurdamine on siiski vajalik.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas Kuldar » 17. 09. 2012. 19:41

UrmasL kirjutas:
Tarkusetera nr. 45096: Kui mülkas on lomp, siis järelikult on lombi all kõva põhi!
veel üks terake: Ralph on normaalne, Rolf on lilla.
Gravity is a Bitch

sad
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 17. 09. 2012. 21:24

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas sad » 17. 09. 2012. 21:28

hybriidil smart sam max rõhk toimis ideaalselt, ka seal kus teised kõndisid, oleks aint jalg parem olnud

versus
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 15. 08. 2009. 00:21

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas versus » 17. 09. 2012. 22:10

Üks huvitav pilt, mis silma jäi: http://pilt.delfi.ee/picture/14710315/ Eesti ja Läti meestel FF-id ja muud slikid alla, aga võistleja nr 44 on protokolli järgi tulnud Leedust ja seal sõidetakse korralike kummidega 8)

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: tartu rattamaraton

Postitus Postitas kaarelk » 18. 09. 2012. 18:51

samas ega elioni maailmameistrivõistlustel roomikutega sõitmine ikka edu too >
148 44 Pociunas Mantautas Leedu 3:08:12 : pool tundi kaotust , M eliit tagantpoolt 3s

Vasta

Mine “Kummid”