Väliskummi lappimine

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
iron_amebix
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 09. 03. 2012. 19:34

Väliskummi lappimine

Postitus Postitas iron_amebix » 24. 03. 2012. 12:40

Vaatasin varasemaid postitusi ja ei leidnud teemat/vastust, seega... Mida arvata väliskummi lappimisest? Kas praktikas seda tehakse? Probleem selles, et avastasin suht kvaliteetsel Continental Town Ride kummil (hübriidrattal) lõike kohad (üks oli läbiv, nii et lappisin nii sise- kui väliskummi). Sõidetud nende kummidega suht vähe (ca 600 km), välimuselt kulumist peaaegu pole nähagi. Väliskummi sai lapitud eesmärgiga kaitsta väikest täket suuremaks minemast (kui killustiku kivi vahele läheb). Samas on uued rehvid suht kallid 25-35 EUR umbes (eriti kui veel EEKidesse ümber arvestada), aga varuks tuleb ikka ilmselt soetada. Lapitud kummiga veel sõitnud pole nii, et praktilist tagasisidet veel anda ei oska.
Sõidustiil: pigem rahulik ja mööda asfalti või siis kruusateed.

Etsike
Rattur
Postitusi: 281
Liitunud: 01. 02. 2009. 15:55

Re: Väliskummi lappimine

Postitus Postitas Etsike » 24. 03. 2012. 13:31

Vahel töötab, vahel mitte. Kaotada pole ju midagi.
Lapitud kumm pane muidugi ette, saab vähem valu. Ja suuremaks ajab lõhet pigem sisekummi löödud rõhk kui kiiluna end sisse pookivad kivikesed. Ära siis ülemäära kõva rõhku sisse löö, rebeneb veel uhke pirakaga lõhki.
Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas
http://www.facebook.com/rattatehas

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Väliskummi lappimine

Postitus Postitas indrek56 » 24. 03. 2012. 14:48

sama küsimus MNT välis(miksmitte ka sise-)kummi kohta. Sai sügisel viimase trenniga silmaga tuvastatava torke. Kas seda oleks mõtekas paigata või lasta samaga edasi või pigem prügimäele? Kas vanu velo kumme peaks ka utiliseerima sarnaselt auto omadele...

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Väliskummi lappimine

Postitus Postitas Villem T » 24. 03. 2012. 15:39

Lõike sisepinnad superliimiga kokku nagu tubelessil?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Väliskummi lappimine

Postitus Postitas erikr » 24. 03. 2012. 16:50

Võib panna väliskummile sissepoole paiga, võib panna õhukummile väljapoole paiga.
Nii MNT kui MTB kui mistahes muu.
Vanal õhukummi ajastul olid mõne mehe õhukummid nagu lepatriinud täpilised.

Väliskummi puhul on oluline sisselõike alla panna paik selliselt, et õhukumm sealt läbi ei hakkaks punnitama. Lõikepinna kokkuliimimine on pigem soovunelm
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Väliskummi lappimine

Postitus Postitas hall kass » 24. 03. 2012. 16:59

Kunagi oli periood, mil olin nii "rott", et pappi isegi 100-kroonise kummi jaoks ei jagunud. Siis katsetasin natuke. Üks variant oli selline, et panin augu kohale kummi sisse teisest väliskummist lõigatud lapi ja kasutasin superliimi. Lasin päevakese kuivada. Ei toiminud korralikult, normaalse survega surus augu kohalt kummi laiali ja jooks hakkas all "hüppama". Võibolla oli põhjus rebendi suuruses - ikka mitu sentimeetrit ja piki kummi jooksupinda.
Igati normaalselt toimis aga see, kui augu tugeva õngejõhviga kinni õmblesin. Mingi jämedam jõhv oli, udupeent ei julgenud kasutada. Alla panin suvalise kummipaiga, et lohv viga ei saaks. Niimoodi lapitud kummiga sõitsin igapäevaselt kuu aega ja oleks veel sõitnud, aga tekkis raha uue kummi ostuks.
Arvan, et kui oled piisavalt rikas, siis võta seda 30 € kui "loomulikku kulu", viska katkised kummid ära (või anna mõnele jalgratast omavale bomzile :) ) ja osta uued. Kui kohe raha ei leia, siis proovi õngejõhviga õmblemist.
Mina proovisin seda tavalise vene linnaratta kummi kallal ja seetõttu ei oska öelda, kuidas see MTB ja MNT kummidel toimib.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Väliskummi lappimine

Postitus Postitas indrek56 » 24. 03. 2012. 18:12

erikr kirjutas:Vanal õhukummi ajastul olid mõne mehe õhukummid nagu lepatriinud täpilised.
ja kui oli päris ära räbaldunud, sii sai ventiili osa välja lõigatud, mine tea millal just seda mõnele teisele kummile vaja oli ;)

ahtoj
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 10. 03. 2009. 12:20

Re: Väliskummi lappimine

Postitus Postitas ahtoj » 25. 03. 2012. 10:28

Hädaremondiks on aidanud u10cm jupp auto turvavööd sise ja väliskummi vahele.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Väliskummi lappimine

Postitus Postitas andresle » 26. 03. 2012. 08:32

Igale väliskummile kannatab panna paika alla. Soovitavalt võiks paik olla venimatu, siis ei teki eelpoolkirjeldatud suurt hüpekat. Kui kumm on katki üle 3 mm tekib hüpekas igal juhul + auk venib juba purunenud niitide tõttu veel.
Kunagi tõin Chocolate Teami torgetega väliskummid kõik Eestisse (kui just võidusõidu ajal mõnele meist veel vaesemale mansale,nt.Ukraina, ära ei andnud) Ise ei tarvitanud, ise ei lappinud, kuid siin said paljud noored, eriti Narvas, nendega palju sõita.
OT.Nõukaaegsete kummide lappimisest ja mittemillestki kummi tegemisest võiks olla omaette teema, seal ma võiks ilmselt ka raamatu kirjutamises osaleda

Eilne
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 27. 06. 2011. 16:21

Re: Väliskummi lappimine

Postitus Postitas Eilne » 30. 08. 2012. 00:06

Sõidan fixiga ja tubular jooksudega, ma tean idiootsus:) Talvel upgradein clincheriteks.
Mure järgnev, täna sain torkeaugu, imepisike ja ei ole veereval pinnav vaid kõrval, aga ka mitte täitsa külje peal.
Rott nagu ma olen, kas on võimalik mingite vahenditega tubulari parandada? Kas lateksist vms see vedelik oli, mis rehvi sisse pannakse, et suurendada torke kindlust, kas sellest oleks abi juba olemas oleva augu sulgemisel? Rehviks on Tufo S3 PRO ja isenesest täitsa korralikud, ei ole kulunud. Otsingust kahjuks abi ei leidnud:(

Või oskab keegi soovitada võimalikult soodsat (võib ka kasutatud olla, kuid terve) tubular rehvi? :)

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Väliskummi lappimine

Postitus Postitas metslane » 30. 08. 2012. 07:58

Villem T kirjutas:Lõike sisepinnad superliimiga kokku nagu tubelessil?
Superliim on jah iga kummi sõber :D :D :D
Ma panin ükskord männikoort väliskummile lapiks sisse. :) Muidu oleks suitsupaki pakend läind aga ühtegi suitsumeest tol päeval pundis polnud. :)

kalev
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Väliskummi lappimine

Postitus Postitas kalev » 30. 08. 2012. 09:36

Eilne kirjutas:Sõidan fixiga ja tubular jooksudega, ma tean idiootsus:) Talvel upgradein clincheriteks.
Mure järgnev, täna sain torkeaugu, imepisike ja ei ole veereval pinnav vaid kõrval, aga ka mitte täitsa külje peal.
Rott nagu ma olen, kas on võimalik mingite vahenditega tubulari parandada? Kas lateksist vms see vedelik oli, mis rehvi sisse pannakse, et suurendada torke kindlust, kas sellest oleks abi juba olemas oleva augu sulgemisel? Rehviks on Tufo S3 PRO ja isenesest täitsa korralikud, ei ole kulunud. Otsingust kahjuks abi ei leidnud:(

Või oskab keegi soovitada võimalikult soodsat (võib ka kasutatud olla, kuid terve) tubular rehvi? :)
Tubulare saab lappida küll, kui viitsimist. Tulemus sõltub töö tegijast.

Abiks:
- terav nuga ja kindel käsi
- nn sisekummi lapp
- tugev niit või peenike nöör ja nõel

Tegevused:
- võtad kummi pöialt maha
- otsid augu koha välja ja lõikad ilma sisekummi lõhkumata (see on väga õhuke) välisele mantli osale pöia poolsele küljele augu
- leiad sisekummi täpse katkise koha ja lapid ära
- madalal rõhul kontroll, et leket poleks
- õmbled välise mantli kinni
- liimid pöiale tagasi

ja tuld...

Vanasti vene tubulare sai vähemalt sedasi lapitud ja asi toimis kenasti.

Vasta

Mine “Kummid”