26" peenem ja siledam kumm suure kaalu juures

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
Nivek
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 20. 03. 2012. 14:31

26" peenem ja siledam kumm suure kaalu juures

Postitus Postitas Nivek » 20. 03. 2012. 14:37

Tere!

Küsimus siis järgmine, kas peenema rehvi allapanek muudab oluliselt siserehvi purunemist? Olen piilunud maxxis xenith 26x1.5, schwalbe duranosid ning kojakeid (nii 26x1.5 kui ka 26x1.35) ja maxxis detonatoreid 26x1.5.
Kaalu on mul kuskil ~105 kg kanti. Maastikule ei roni, kuid siserehv kippus eelmise aasta näite põhjal purunema korra kuus. Sattusin nii mõndagi üsna ebameeldivasse situatsiooni selle tõttu. See aasta ostan pumba ja kannan rattakotis varurehvi kaasas, kuid tihedamalt ei tahaks küll siserehvi vahetama hakata.
Milline antud isenditest on kõige parema vastupidavusega suurele kaalule? Ehk oskate pakkuda hoopis mingit viiendat varianti, mida veeretakistuse vähendamiseks alla panna.

Tänud ette!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 26" peenem ja siledam kumm suure kaalu juures

Postitus Postitas erikr » 20. 03. 2012. 15:10

Katsu meelde tuletada, mil viisil see kumm purunes. Kas see oli kulumine, torge või lihtlabane läbilöök (snakebite).
Viimasel juhul on õhukummis ühe asemel tihtipeale 2 auku kõrvuti. Ka peaks randmete või kannikaga tunnetama lööki enne seda, kui kumm puruneb. Läbilöögi vastu aitab ainult õige kummirõhk. Arvata võib, et enamusse 26x1.5 kummi annab näiteks 4+ bari sisse lüüa. Käsipumbaga on see muidugi raske töö kui valitud pump seda üleüldse võimaldab. Bensuka kompressor ei pruugi nii palju jaksatagi. Igaüks, kes rattaga vähegi rohkem sõidab peaks omama normaalset põrandapumpa, millega pole probleem vajadusel ka 8-12 bar rõhku saavutada, kui mnt rattaga ka sõidetakse.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Nivek
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 20. 03. 2012. 14:31

Re: 26" peenem ja siledam kumm suure kaalu juures

Postitus Postitas Nivek » 20. 03. 2012. 15:39

Enamus kordi oli ikka täiesti sileda maa peal - asfalt (Korra mäkke ronides pisut suurema teralisel maanteel). Ühel korral ka liivane tee (torkevõimalus). Välisrehvi ümberpöörates ei täheldanud mingeid vigastusi. Välisrehv ise sõitnud 3-4000 km, ei ole pidurdand blokki ega midagi, mustrit piisavalt peal. (Kuid ei välista seda kulumisteooriat). Liiklen suht palju ka linnas ja äärekividest ronimist tuleb ka ette päris palju (muidugi viin raskuse esirattaga üles minnes taha ja vastupidi), kuid ükski kord ei purunend rehv läbi löökaugu sõites...
Iseasi pakub huvi, et kas peenem rehvi korral toimub neid purunemisi tihedamini? Üldse olen paljudel slickidel märganud, et max kaaluks ~100kg : (.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 26" peenem ja siledam kumm suure kaalu juures

Postitus Postitas KaupoR » 20. 03. 2012. 15:46

mulle tundub pigem, et probleem pole äkki kummis vaid pöias? Võibolla on seal mõni ebatasasus, mõni kodaraaugu serv terav, ventiiliauk hõõrub katki.
If everything's under control, you're going too slow!

haigo
Rattur
Postitusi: 167
Liitunud: 21. 04. 2005. 12:44

Re: 26" peenem ja siledam kumm suure kaalu juures

Postitus Postitas haigo » 20. 03. 2012. 19:45

Kaalun mõni kilo vähem, ja kaks aastat sõitsin ringi Hutchinson Topslick 26*1,2 ja Conti Sportcontact 26x1,3 slikkidega.
Esimestega ca 3500 km ja teistega 1000. Selle aja jooksul lõhkusin ära ühe sisekummi, kui contit tubeless jooksu peale ajasin. Üle äärekivide eriti ei ratsuta, aga meie väikeses linnas on kindlasti lihtsam liigelda. Kehakaalu pärast ei ehmatanud ükski sisekumm ennast lõhki.

citybike
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: 26" peenem ja siledam kumm suure kaalu juures

Postitus Postitas citybike » 20. 03. 2012. 23:04

soovitan proovida Schwalbe toodangut:
http://www.schwalbe.de/gbl/en/suche/pro ... _Sprache=2

Peavad hästi ja tokrekindlus on ka hea. Aga Eestist kättesaamine on rakse.

Kasutaja avatar
suslik83
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 04. 11. 2009. 23:33

Re: 26" peenem ja siledam kumm suure kaalu juures

Postitus Postitas suslik83 » 22. 03. 2012. 13:50

rattad on 28" ja kaalu väntajal alla 80ne ning sõidan tööle-koju linnas ning fixiga.
olen kaks hooaega (kokku ca 1200 km) sõitnud schwalbe marathon plus´i ja raceriga...õnnestus kuidagi erinevad alla sobitada ja hiljem ei viitsinud ümber "raceriks" vahetada. kergema kaalu juures ja üle äärte sõites ei ole mina veel õhulohvi pidanud lappima. küll aga veerevad need kummid hästi vaid maksimumi lähedale pumbatuna. mida olen täheldanud rehve uurides - küljed pragunevad. ratast hoian tööjuures selleks ettenähtud kohas ja seega ei saa kaitsta otsese päikese eest. ...kui oled veidi kogukam ning need mikropraod ka sinu rattal all olevatesse rehvidesse peaksid tekkima, siis lohvi paikamise/asendamisega koju ei sõida!
aga võibolla on minul ainult sellisest pragulisest partiist rehvid ning kogu mure minu isiklik õnnetus...pragudest pole hetkel pikemaid lõhesid arenenud ning seega kruvin jooksud taas samade rehvidega alla.
fixed sosse, fät mongoose beast, fixed vintage pofabor, üksratas 20", monster 36".

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: 26" peenem ja siledam kumm suure kaalu juures

Postitus Postitas TairKibal » 22. 03. 2012. 14:15

Kasutan ka teist aastat juba Hutchinsoni TopSlick 1.2-te. Kaalu on mul 100kg. Veereb väga hästi, kui korralikult täis löödud. Siselohvi pole 2000km jooksul veel vahetama pidanud. Ainus mure on see et kipuvad külgedelt pragunema.
..............

Vasta

Mine “Kummid”