Tubeless kummid

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas kypse » 22. 07. 2010. 09:41

Kasutan UST-e ja sain kummi torke, mille kummis loksuv silikoonpiim ära lappis. Pumpasin rõhku juurde ja jäi ilusti pidama. Paar päeva juba rõhk kenasti sees olnud. Kahtluseuss aga ikka närib, kas peaks ikka kummi mingite kindlamate vahenditega paikama hakkama või kui piim augu ära lappis võib asja nii jätta ja rahus edasi sõita?

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas KaupoR » 22. 07. 2010. 09:54

kypse kirjutas:Kasutan UST-e ja sain kummi torke, mille kummis loksuv silikoonpiim ära lappis. Pumpasin rõhku juurde ja jäi ilusti pidama. Paar päeva juba rõhk kenasti sees olnud. Kahtluseuss aga ikka närib, kas peaks ikka kummi mingite kindlamate vahenditega paikama hakkama või kui piim augu ära lappis võib asja nii jätta ja rahus edasi sõita?
pane lapp peale! (st mitte peale aga sisse)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas Gunnar » 22. 07. 2010. 13:06

UST parandamise teema
viewtopic.php?f=19&t=2365

ja sealt minu kommentaar
Gunnar kirjutas:see pilt vist sobib Stans mögina reklaamiks
Pilt

ei tea täpselt, millal need augud tekkind, peale Jõulumäed avastasin, aga kokku on neid 30-40. Stans immitseb hästi vaikselt pinnale, aga rõhk kummis ei alane. Kuna pole Stansi uuendanud, siis võib olla juba natuke vana sees, setõttu ei sulge avausi täielikult. Esikummis sellist fenomeni pole.
Seega mina tagantjärele lappimisel küll mõtet ei näe.
Ratas on minu hobi, mitte elu

m i k k
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 07. 03. 2009. 20:21

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas m i k k » 25. 12. 2010. 18:57

Mul oli rehv ikka tihedalt valgeid laike täis sellest mögast, aga jäi pidama. Ise olin väga rahul, et möga toimib ja sõitsin edasi, aga vihmase ilmaga avastasin, et mul kogu rehv mullitab...seega tekkis kahtlus, et see möga on siiski ajutine lahendus mis kipub veega lahustuma. Või olen ma ainuke, kellel selline probleem?
Kui see midagi muudab, siis mul ei old UST rehvid.
Peaasi, et si**a lendab! MTB

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas SHOXi » 25. 12. 2010. 23:04

Mul ka üks tubeless mullitab räigelt, vihmase ilmaga on kohe näha. Tegemist on kindlasti mingi tootja defektiga, sest teine ei tee nii ja nii palju mikro auke pole võimalik tekitada :D

usssky
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 17. 10. 2010. 18:31

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas usssky » 19. 04. 2011. 19:26

Mul selline jama, et eile puhastasin rattal ketti ja paar tilka läks seda mootoripesuvahendit kummi peale ning täna kui hakkasin sõitma minema oli kumm maha hüpanud. Kiskusin kummi maha ja panin uuesti peale kuid enam see peal ei püsi 1-1,5 atm juures hüppab uuesti maha. Puhastusvahendi peal ei olnud kuskil kirjas, et ei tohi kummidetailidele peale lasta. On kellelgi veel sellist jama olnud või ei olegi asi selles puhastusvahendis vaid hoopis kummis, sõidetud on selle kummiga ainult 300 km kanti.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas Mati » 19. 04. 2011. 19:47

Palju sa sinna kummi sisse lasid enne kui see jõudis "maha hüpata"?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

usssky
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 17. 10. 2010. 18:31

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas usssky » 19. 04. 2011. 19:50

Kuna sõidan mööda tänavaid siis sõidan 3-3,3 atm. Kumm oleks, kui välja veninud väga lihtsalt läheb peale.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas Mati » 19. 04. 2011. 20:00

usssky kirjutas:Kumm oleks, kui välja veninud väga lihtsalt läheb peale.
Kaks varianti:
1. tegu praak kummiga (on esinenud juhtumeid)
2. oled pumbanud üle ja kumm on löönud üle randi, siis on tihti kumm tuksis kah

Puhastusvahendi vedelikul pole siin pistmist.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

usssky
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 17. 10. 2010. 18:31

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas usssky » 19. 04. 2011. 20:31

Kummil on peal max 4.5 ja üle 3.5 pole kindlasti löönud ja ei usu et pumba näidik nii mööda paneb ostsin eelmise aasta lõpus 550 vana raha eest. Võtan kummi homme poodi kaasa, vaatab, mis ütlevad. Aga palju on optimaalnr Racing Ralph`ile, kui veel metsavahele ei pääse ise olen veidi alla 80 kg? Ehk saab ükskord need UST kummid minu jaoks ka toimima, 300 km sees, üks kumm praak lasi küljest õhku läbi, peale teist sõitu terav kivi kummis, mille lappisin nööriga ja nüüd kumm veljelt maas ja kõik vead erinevatel kummidel.
Viimati muutis usssky, 19. 04. 2011. 20:47, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas Mati » 19. 04. 2011. 20:42

Üks sats RR'e oligi praak.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
velx
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 23. 04. 2006. 17:13

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas velx » 23. 04. 2011. 18:15

Rääkige nüüd ausalt. Kes on saanud UST rehvid peale ilma, et oleks heebleid kasutanud? Teatavasti on paigaldusjuhendil heeblitele tõmmatud suured rasvased ristid. Püüdsin Ralphe XTR jooksudele venitada. Hea ja halvaga. Algul seebivee ja toore jõuga. Hiljem vähese silikoonõliga oli juba lubavam. Kulus 1,5 tundi ennem kui mõistsin, et heeblita ikkagi ei saa. Käed siiani valusad. Kurajamid nii tihked. Käsipumbaga sain rõhu sisse. Jäid kohe õhku pidama. Hiljem hakkas kripeldama ja lasin ka BluDoc vedela sisse, et tulevik ka kindlam oleks.
Olen tüdenenud sellest, et ma nii loll olen, aga vähemalt said käed trenni :lol:
Pilt

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas Kirsa » 23. 04. 2011. 18:46

velx kirjutas:Rääkige nüüd ausalt. Kes on saanud UST rehvid peale ilma, et oleks heebleid kasutanud? Teatavasti on paigaldusjuhendil heeblitele tõmmatud suured rasvased ristid. Püüdsin Ralphe XTR jooksudele venitada. Hea ja halvaga. Algul seebivee ja toore jõuga. Hiljem vähese silikoonõliga oli juba lubavam. Kulus 1,5 tundi ennem kui mõistsin, et heeblita ikkagi ei saa. Käed siiani valusad. Kurajamid nii tihked. Käsipumbaga sain rõhu sisse. Jäid kohe õhku pidama. Hiljem hakkas kripeldama ja lasin ka BluDoc vedela sisse, et tulevik ka kindlam oleks.
Olen tüdenenud sellest, et ma nii loll olen, aga vähemalt said käed trenni :lol:
See oleneb täiesti jooksudest.
Minu kogemused ütlevad, et erinevate velgede reaalsed ümbermõõdud on täiesti seinast seina.
Mavic crossmaxidele kukub kumm lõdvalt peale, et lausa hirm - äkki tuleb ise kurvis maha.
Aga Bontrager race/race lite ja race x lite-dele ei ole lootustki ilma heeblita.
Ma olen heebli seebiseks teinud ja ettevaatlikult servast aidanud.

seen
Rattur
Postitusi: 155
Liitunud: 21. 11. 2006. 17:15

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas seen » 23. 04. 2011. 18:51

velx kirjutas:Rääkige nüüd ausalt. Kes on saanud UST rehvid peale ilma, et oleks heebleid kasutanud? Teatavasti on paigaldusjuhendil heeblitele tõmmatud suured rasvased ristid. Püüdsin Ralphe XTR jooksudele venitada. Hea ja halvaga. Algul seebivee ja toore jõuga. Hiljem vähese silikoonõliga oli juba lubavam. Kulus 1,5 tundi ennem kui mõistsin, et heeblita ikkagi ei saa. Käed siiani valusad. Kurajamid nii tihked. Käsipumbaga sain rõhu sisse. Jäid kohe õhku pidama. Hiljem hakkas kripeldama ja lasin ka BluDoc vedela sisse, et tulevik ka kindlam oleks.
Olen tüdenenud sellest, et ma nii loll olen, aga vähemalt said käed trenni :lol:
Sõltub ilmselt rehvide, pöidade kombinatsioonist - Mavic Crosstrailile läheb Ralph nii vabalt peale, et pole vaja rokem kui pöialt ja ühte sõrme. Ja see pole juhus, kolmas komplekt juba.
seen

Kasutaja avatar
velx
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 23. 04. 2006. 17:13

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas velx » 23. 04. 2011. 19:04

Igatahes XTRi puhul ei mahu kaks kummiserva sinna keskele vakku korralikult ära ja ongi jama.
Ralphil tunduvad need servad ka paksemad olema kui mu endistel Vrede TigerClaw-del.
Pilt

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas erikr » 23. 04. 2011. 21:51

korralik heebel (mina kasutan Pedrose heebleid), tiba libestit ja kaine mõistus pole kunagi halba teinud. Jah, mul ka Bontrageri jooksud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

usssky
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 17. 10. 2010. 18:31

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas usssky » 23. 04. 2011. 22:19

mul on soodsad mt 65 jooksud ja kummi pealepanek , racing ralphy, mingeid probleeme ei valmistanud. Aga tahaks näha oma silmaga , kuidas see kumm maha võetakse.
Ma pusisin mis ma pusisin aga ilma yhe eeblita kummi maha ma ei saanud.

Kasutaja avatar
SEpp
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 22. 05. 2004. 21:58

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas SEpp » 13. 06. 2011. 14:19

Ma pole veel näinud rehvi-velje kombinatsiooni mida ilma heeblita peale ei saa.
Eeldatavasti lõpetad kumi pealepanekut nipli juures? St kummi hakatakse peale panema alati vastasküljelt ning lõpetatakse nipli juures. Idee seisneb selles, et sellisel juhul läheb kummi serv seal velje sees olevasse süvikusse ning saad kergemini kummi peale. Kui aga alustad nipli juurest siis seal kumm velje sees olevasse süvikusse ei lähe.

Siiani kõik tubelessid, traatservadega naelkummid ja muidu tavalised kummid ilma heeblita kõikidele velgedele peale pandud.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas marion » 13. 06. 2011. 14:30

SEpp kirjutas:Ma pole veel näinud rehvi-velje kombinatsiooni mida ilma heeblita peale ei saa.
Eeldatavasti lõpetad kumi pealepanekut nipli juures? St kummi hakatakse peale panema alati vastasküljelt ning lõpetatakse nipli juures. Idee seisneb selles, et sellisel juhul läheb kummi serv seal velje sees olevasse süvikusse ning saad kergemini kummi peale. Kui aga alustad nipli juurest siis seal kumm velje sees olevasse süvikusse ei lähe.
Siiani kõik tubelessid, traatservadega naelkummid ja muidu tavalised kummid ilma heeblita kõikidele velgedele peale pandud.
ega me siin kogemata hoopis ventiilist ei räägi :D

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas Tonis_T » 13. 06. 2011. 14:34

DT-Swissi pöid, ei mäletagi täpselt mis, miski xr400 äkki+ racing ralph tubeless ei lähe ilma heeblita peale. See, et sa näinud ei ole, ei tähenda veel, et sellist kombinatsiooni poleks olemas.

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas Veiko V » 13. 06. 2011. 15:30

SEpp kirjutas:Ma pole veel näinud rehvi-velje kombinatsiooni mida ilma heeblita peale ei saa.
Eeldatavasti lõpetad kumi pealepanekut nipli juures? St kummi hakatakse peale panema alati vastasküljelt ning lõpetatakse nipli juures. Idee seisneb selles, et sellisel juhul läheb kummi serv seal velje sees olevasse süvikusse ning saad kergemini kummi peale. Kui aga alustad nipli juurest siis seal kumm velje sees olevasse süvikusse ei lähe.

Siiani kõik tubelessid, traatservadega naelkummid ja muidu tavalised kummid ilma heeblita kõikidele velgedele peale pandud.

Swissi pöid ja Vrede Triger Claw ja huviga kohe jään seda käte tööd imetlema :)
Tiguliikur :)

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas Tonis_T » 13. 06. 2011. 15:39

Kusjuures tähelepanelikumad hakkavad märkama, et ühine nimetaja selliste ilma heeblita mitte minevatel kombinatsioonidel on DT-Swissi pöid.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas erikr » 13. 06. 2011. 17:25

SEpp kirjutas:Ma pole veel näinud rehvi-velje kombinatsiooni mida ilma heeblita peale ei saa.
Olen näinud mitmeid kombinatsioone.
Eriti räme oli Bontrager Race Lite + Fast Fred. Proklubi vennad olid kolmekesi Bontrageridele (eks need ole ka tegelikult DT Swissid) kummi peale sikutanud. Jah, aasta oli siis muidugi 2005 või 2006.
Praegugi võtan heebli appi selle asemel, et põhimõtteliselt käsitsi peale punnitada. Pöiaks Bontrageri 29", kummiks Racing Ralph.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas maksipoiss » 13. 06. 2011. 18:34

Vast on asi ikka kummides, näiteks Red Metal 3-le Racing Ralphi ei saanud kohe kuidagi ilma heebliteta peale, aga Conti Race King (mõlemad tubeless) läks ilma abivahenditeta peale nagu nalja.

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas metslane » 13. 06. 2011. 19:03

Ma panen tavaliselt kinnastega peale :D Lihtsalt ei viitsi neid heebleid puruks murda :D

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas SHOXi » 13. 06. 2011. 19:10

maksipoiss kirjutas:Vast on asi ikka kummides, näiteks Red Metal 3-le Racing Ralphi ei saanud kohe kuidagi ilma heebliteta peale, aga Conti Race King (mõlemad tubeless) läks ilma abivahenditeta peale nagu nalja.
Ma pole ka RM3'le RaRa'i kätega peale saanud, juba kasutatud FFi sain kuidagi peale ilma heeblita, aga RaRa oli ikka võimatu ülesanne minu jaoks. Ilmselt see pöiapael vms on hästi kõrge ja sellepärast läheb raskelt peale, ei tea kuidas teistel jooksudel sellega lood.

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas metslane » 13. 06. 2011. 19:13

Vot vot :) Jõudsitegi tõele lähemale.pöiapael.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas arnea » 13. 06. 2011. 21:53

SHOXi kirjutas: Ma pole ka RM3'le RaRa'i kätega peale saanud, juba kasutatud FFi sain kuidagi peale ilma heeblita, aga RaRa oli ikka võimatu ülesanne minu jaoks. Ilmselt see pöiapael vms on hästi kõrge ja sellepärast läheb raskelt peale, ei tea kuidas teistel jooksudel sellega lood.
RM3 on Fulcrum Red Metal 3? See peaks ju olema tubless jooks ilma kodaraaukudeta. Miks sinna pöiapaela panna?

Arne

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas pärnu rattur » 13. 06. 2011. 23:01

Heebleid ei lubata kasutada, aga tange ju ei keelata :?: :wink:

http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=13246




Pilt
Ärge näkku lööge! [/OT]

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas maksipoiss » 14. 06. 2011. 05:48

arnea kirjutas:
RM3 on Fulcrum Red Metal 3? See peaks ju olema tubless jooks ilma kodaraaukudeta. Miks sinna pöiapaela panna?

Arne
Minu omadel küll pöiapaela ei olegi.

metslane
Rattur
Postitusi: 825
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas metslane » 14. 06. 2011. 07:33

pärnu rattur kirjutas:Heebleid ei lubata kasutada, aga tange ju ei keelata :?: :wink:

http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=13246




Pilt
Tahaks kohe näha kuidas nende tangidega keegi kummi peale paneb :D Kasutame ikka tööriistu otstarbeliselt :) Pärast kui kumm peal siis võib nendega sättida,seda ka odavama otsa kummide puhul.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas pärnu rattur » 14. 06. 2011. 13:31

http://www.parktool.com/product/tire-seater-pts-1

Nende tangide sihtotstarve ongi kumme peale panna :D
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas erikr » 14. 06. 2011. 14:40

pärnu rattur kirjutas:http://www.parktool.com/product/tire-seater-pts-1

Nende tangide sihtotstarve ongi kumme peale panna :D
Oled millestki valesti aru saanud.
Ka viidatud lingil pajatab tekst midagi muud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas SHOXi » 14. 06. 2011. 15:01

maksipoiss kirjutas:
arnea kirjutas:
RM3 on Fulcrum Red Metal 3? See peaks ju olema tubless jooks ilma kodaraaukudeta. Miks sinna pöiapaela panna?

Arne
Minu omadel küll pöiapaela ei olegi.
Räägime vist mööda, ma mõtlesin seda hoopis : http://www.youtube.com/watch?v=AuDDg5qT ... re=related

Ei tegelt pöiapael on jah vale sõna, lihtsalt mäletan et seal jookseb pöia peal midagi plastiku analoogset ja see ei tundu pöiaga ühes tükis olevat.

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas maksipoiss » 14. 06. 2011. 17:00

SHOXi kirjutas:
maksipoiss kirjutas:
arnea kirjutas:
RM3 on Fulcrum Red Metal 3? See peaks ju olema tubless jooks ilma kodaraaukudeta. Miks sinna pöiapaela panna?

Arne
Minu omadel küll pöiapaela ei olegi.
Räägime vist mööda, ma mõtlesin seda hoopis : http://www.youtube.com/watch?v=AuDDg5qT ... re=related
:shock:

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Tubeless kummid

Postitus Postitas pärnu rattur » 14. 06. 2011. 23:04

erikr kirjutas:
pärnu rattur kirjutas:http://www.parktool.com/product/tire-seater-pts-1

Nende tangide sihtotstarve ongi kumme peale panna :D
Oled millestki valesti aru saanud.
Ka viidatud lingil pajatab tekst midagi muud.
Uups :oops: ! Kolmandal lugemisel sain alles aru, mis nendega tegelikult mõeldud on teha.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Vasta

Mine “Kummid”