Palun teema kustutada!

Kummidele kohe oma foorum ;-)
Foorumi reeglid
Kõik siia postitatud ostu- ja müügikuulutused kustutatakse. Kuulutuste jaoks on eraldi foorumi alajaotus.
Vasta
CrashD
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 08. 03. 2007. 12:04

Palun teema kustutada!

Postitus Postitas CrashD » 08. 03. 2007. 12:25

Toetan täielikult ütlust: "Kummi saab apteegist, rattal on rehvid!"

Sry tähenärimise pärast.. :oops:
Viimati muutis CrashD, 08. 03. 2007. 13:31, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Postitus Postitas siim_s » 08. 03. 2007. 12:50

kui juba tähti närida, siis kummi ei saa ainult apteegist vaid ka rattapoest. kumm peaks ju tähendama lihtsalt materjali, olenemata kas sellest on tehtud rehv, squashipall, käepidemed või midagi muud.

kuna siin kõik saavad aru, millest jutt käib kui keegi ütleb kumm, siis ma ei näe probleemi.

jjanno
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:40

Re: Terminoloogia/tähenärimine

Postitus Postitas jjanno » 08. 03. 2007. 12:57

Tere
CrashD kirjutas:Toetan täielikult ütlust: "Kummi saab apteegist, rattal on rehvid!"
Helista keeleabisse ning saad vastuse enese kummiprobleemidele. Minu rattale apteegis kumme ei müüda. Neid saab ikka rattapoest.
ÕS kirjutas:kumm 1. <20: kummi, .kummi> kummiese; kummiaine. ▪ Auto+ argi autorehv, püksi+kumm; närimis+ näts, vaht+kumm. Kummi+kanal (rõival kummipaela jaoks). Vt ka kummi
http://www.eki.ee/dict/qs2006/index.cgi ... =M&O=0&E=0

jJanno
Viimati muutis jjanno, 08. 03. 2007. 13:01, muudetud 1 kord.

CrashD
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 08. 03. 2007. 12:04

Postitus Postitas CrashD » 08. 03. 2007. 13:01

Mulle lihtsalt meeldib vahel tähte närida. Loodan et keegi ei solvu. Asi siiski sõbralikult mõeldud.

Näiteks helkurit me ei nimeta "valgust selle allikale tagasipeegeldavaks plastmassiks." Kuigi see viitab otseselt materjalile, millest ta tehtud on ja ülesandele, mida ta täidab. Kui meil on olemas ikkagi õige sõna kirjeldatava eseme jaoks, võiks seda kasutada.

jjanno
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:40

Postitus Postitas jjanno » 08. 03. 2007. 13:04

Tere
CrashD kirjutas:Näiteks helkurit me ei nimeta "valgust selle allikale tagasipeegeldavaks plastmassiks." Kuigi see viitab otseselt materjalile, millest ta tehtud on ja ülesandele, mida ta täidab. Kui meil on olemas ikkagi õige sõna kirjeldatava eseme jaoks, võiks seda kasutada.
Aga ongi ju olemas sõna kumm. Keegi ju ei ütle, et "mustast elastsest materjalist krobelise välispinnaga rõngataoline asjandus".

jJanno

CrashD
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 08. 03. 2007. 12:04

Postitus Postitas CrashD » 08. 03. 2007. 13:08

Rehv peaks ikka selle asja täpne nimetus olema.. :roll:

tegelt, selle koha pealt me jääksimegi vaidlema.. ÕS ütleb tõesti, et kasutada võib mõlemat. Asi lihtsalt selles, et 1 sõber, kes juba aastaid rehvidega tegelenud on, pole kunagi kade klientidele, kes soovivad "kumme" osta, vastama lausega: "Kumme saad apteegist, meie müüme rehve!" On siis mullegi see "õige" terminoloogia pealuu sisse sööbinud.. :lol:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 03. 2007. 13:22

kummivahetus, kummiheebel - kas see käib ka apteegikummi kohta? lähed apteeki, seal öeldakse, et meil kummi pole, meil on kondoomid või vanakooli omadel preservatiivid.

igal alal on keelekasutuse osas olemas pedandid, spetsialistid, liberaalid, pohhuistid, ignorandid. sind ei oskagi liigitada kuna ühes valdkonnas norides lased kõrge kaarega teise valdkonna peale. mõttetu silmakirjalikkus. loodan, et ütled ikka augu asemel ava, telje asemel võll, kondi asemel luu, vindi asemel keere jne.

norida lihtsalt sellepärast, et norimise tuju on... hea, et meil niigi läks mitte niimoodi http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=15291201
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

CrashD
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 08. 03. 2007. 12:04

Postitus Postitas CrashD » 08. 03. 2007. 13:30

ma ei saa aru, kuidas keegi sellist asja niimoodi hinge saab võtta ja selle Delfi asjaga kogunisti võrrelda? :shock:

Aga jah, kuna see sellist vimma ja pahameelt tekitab, lõpetame selle teema ära..

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 08. 03. 2007. 13:39

palun mulle üks komplekt maratoni (all-around muster) ja üks paar mudaste tingimuste (sh märjad juurikad) kontratseptiive.

CrashD, kas siis nii on äkki õige küsida?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

CrashD
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 08. 03. 2007. 12:04

Postitus Postitas CrashD » 08. 03. 2007. 13:47

no oleneb, mida sa seal maratonil mudastes tingimustes märgade juurikate vahel teha tahad! :lol:

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 08. 03. 2007. 17:18

CrashD kirjutas:Rehv peaks ikka selle asja täpne nimetus olema.. :roll:

tegelt, selle koha pealt me jääksimegi vaidlema..
ÕS ütleb tõesti
Tehnikaleksikon , Valgus 1981, lk 593> õhkrehv> ...koosneb lohvist ja mantlist...mis kaitseb teda (lohvi) vigastuste eest....väljast on mantel kaitstud...kulumiskindla kihiga - protektoriga...

Reeglina kasutame viitena allikat, mis võimalikult täpselt seletab asja olemust. ÕS seda käesolevalt ei tee.
Jalgrattal on mõiste lohv ja mantel olnud kasutusel aegade hämarusest. Samavõrd levinud on ka rahvakeeli - sisekumm ja väliskumm.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
ÖinePatrull
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 06. 03. 2007. 16:32

Postitus Postitas ÖinePatrull » 08. 03. 2007. 21:42

Sünonüümide rohkus rikastab keelt. See rehvipoe müüja kummijutt pole keeleline pedantsus, vaid lihtsalt nilbus. Samas ma ei imesta, kui ta räägib "pane rehv alla õieti", "kus purgi kaan on" jne.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 08. 03. 2007. 22:47

ÖinePatrull kirjutas:Sünonüümide rohkus rikastab keelt. See rehvipoe müüja kummijutt pole keeleline pedantsus, vaid lihtsalt nilbus. Samas ma ei imesta, kui ta räägib "pane rehv alla õieti", "kus purgi kaan on" jne.
Selles pedantsuses ja nilbuses on sul 100% õigus.
Kui ma läeks autole uusi kumme ostma ja müüja mulle nii ütleks, siis ma ütleks talle head-aega!
CrashD, kui su sõber tahab veel aastaid oma rehve müüa, siis soovita tal kuulata kliendi häält.

Aga kumm, rattakumm, sisekumm, ventiilikumm on sellest ajast minu kõnepruugis, kui ma rattaga sõitma hakkasin ehk siis juba ca 35 aastat. Kas ma peaksin nüüd ümber kasvama??? :?

Vasta

Mine “Kummid”