17. Jõulumäe Rattamaraton

riksmix
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 14. 05. 2014. 07:30

17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas riksmix » 26. 08. 2016. 08:59

Rajal Käinud, Palun muljetage ja jagage oma GPX v FIT faile.

gert99
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 17. 09. 2012. 09:42

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas gert99 » 26. 08. 2016. 11:09

Sõitsin laupäeval raja läbi. Esimeses osas uusi lõike mitu. Siis oli väga poriseid kohti 5-6 mida mingil moel sõita polnud võimalik. Ilm on kuiv olnud siiani ehk rada ka kuivanud. 1 uus tõus ka juures. Teine pool sama nagu möödunud aastal aga järsk alla tulek peale kõige suuremat tõusu on välja jäetud. Lõpu km ka kergemad. Saab panna.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3935
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 26. 08. 2016. 19:44

Hei, jagage rajakaarti mingilgi kujul. Teaks kuhu oma joogipudelid saata.
Ma ei ole ise paar aastat jõulumäel osalenud, et isegi ei mäleta mispidi see rada sealt täpselt käis.

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas marguss7 » 26. 08. 2016. 20:16

Eelmine aasta läks rada Jõulumäelt Uuluni üsna paralleelselt Riia maantega ja siis pööras üsna Riia maantee lähedalt tagasi ja üsna lähedal Riia maanteele lõuna poole ja siis tagasi Jõulumäele, täpsemalt ei oska öelda, aga Riia maantee tundus üsna lähedal kogu aeg.

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Nongrata » 26. 08. 2016. 20:52

Kirsa kirjutas:Hei, jagage rajakaarti mingilgi kujul. Teaks kuhu oma joogipudelid saata.
Ma ei ole ise paar aastat jõulumäel osalenud, et isegi ei mäleta mispidi see rada sealt täpselt käis.
Üks pudel saada pudelihoidjasse raamil ja teine teise pudelihoidjasse raamil või tagataskusse.

scoopy
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 11. 06. 2013. 22:11

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas scoopy » 26. 08. 2016. 20:59

Üks pudel pane TP juurde Riia maanteel
Teine pudel pane Jõulumäele

Kui abi vaja, siis võin aidata pudeleid peita :)

Kasutaja avatar
fotek
Rattur
Postitusi: 141
Liitunud: 21. 06. 2007. 14:42

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas fotek » 27. 08. 2016. 06:23

Õllepudel saada finishisse.

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas kle » 27. 08. 2016. 19:03

Kui keegi leidis üksiku Scotti rattakinda siis ootaksid väga teda koju tagasi. :(
Võimalik, et kukkus heinamaa parklasse maha vist 3 rida?
Mõni ütleb: "Parem karta kui kahetseda. "
Mina ütlen: "Pigem riskida kui kahetseda, et jätsin võimaluse kasutamata."

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 27. 08. 2016. 19:15

Kas keegi silveri olukorda oskab kommenteerida, kuidas on?
"It never gets any easier, you just go faster"

kaspar19
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 07. 05. 2014. 15:46

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas kaspar19 » 27. 08. 2016. 19:35

Tulemustes on mingi kala sees...
oot kas sa oled see näosaate Juss vää??

"Et õppida sõitma, tuleb kõigepealt õppida kukkuma." :)

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas madmax001 » 27. 08. 2016. 19:58

Jäid paar kohta tahapoole ja kohe kala. Silverile kiiret paranemist.
kaspar19 kirjutas:Tulemustes on mingi kala sees...

letsu20
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 26. 10. 2015. 21:58

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas letsu20 » 27. 08. 2016. 21:51

Maratoni rajal võistluse ajal kadus täna sadula kotist 2 gaasi SKS, 29'' sisekumm, eebel ja Nokia mobiil. Mobiili positsioneering näitab võistluskeskuse lähedal asuvat eramaja, aga endal ei ole võimalik kahjuks sinna sattuda lähiajal. Kui keegi midagi teab või on leidnud neist midagi, oleksin väga tänulik tagasi saades.

Ermet Vain
56641080

Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Erkz » 27. 08. 2016. 21:59

Üldiselt oli rada päris kuiv ja mõnus, aga mina kritiseeriks 20.km olnud kivirada, mis jättis palju sõitjaid raja äärde rehvi vahetama või vahuballoone kasutama. Kui ikka selline lõik sisse jätta, siis võiks selle koha paremini ära tähistada, nt "ETTEVAATUST, TERAVAD KIVID". See kaks noolt alla märk seal ei tekitanud küll pähe mõtet, et selline oht on tulemas. Tihti ei ole vaja sellist märki nähes kohe hoogu mahagi võtta. Mina ei mäletanud eelmisest aastast seda lõiku ja sõitsin sealt üle nii, et jooksu pöid läks lömmi. Seal kohas minu sõit ka lõppes. Mõni katkestas oma sõidu seal juba 2. aastat järjest.
Aga ilm oli ilus.

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Kaido88 » 27. 08. 2016. 22:16

Erkz kirjutas:Üldiselt oli rada päris kuiv ja mõnus, aga mina kritiseeriks 20.km olnud kivirada, mis jättis palju sõitjaid raja äärde rehvi vahetama või vahuballoone kasutama. Kui ikka selline lõik sisse jätta, siis võiks selle koha paremini ära tähistada, nt "ETTEVAATUST, TERAVAD KIVID". See kaks noolt alla märk seal ei tekitanud küll pähe mõtet, et selline oht on tulemas. Tihti ei ole vaja sellist märki nähes kohe hoogu mahagi võtta. Mina ei mäletanud eelmisest aastast seda lõiku ja sõitsin sealt üle nii, et jooksu pöid läks lömmi. Seal kohas minu sõit ka lõppes. Mõni katkestas oma sõidu seal juba 2. aastat järjest.
Aga ilm oli ilus.
Jõulumäel olen sõitnud 3 aastat järjest nüüd ja kurat, isegi osade ohtlike juurikate kohad peaks pähe olema kulunud selle ajaga. Rada pole peaüldse muudetud.

20km enne lõppu suutsin napilt 1 juurikast mööda manööverdada aga tagant kostus kohe kolinat, vaatasin ja nägin kuidas teine tüüp kiirusel 25km/h üle nipli käis samas juurikas ja tegi 10m lennu. Õnneks jäi enam vähem terveks ja sõitis omal jalal finishisse nagu protokollist näha.

Kas Lätlane on esimene ja ainus, kes Seinamäe tõusust on üle sõitnud??? Etv spordiuudiseid vaadates jäi suu lahti. MIS VALEMIGA?


Kasutaja avatar
kypse
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 10. 2007. 09:38

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas kypse » 28. 08. 2016. 07:02

Erkz kirjutas:Üldiselt oli rada päris kuiv ja mõnus, aga mina kritiseeriks 20.km olnud kivirada, mis jättis palju sõitjaid raja äärde rehvi vahetama või vahuballoone kasutama. Kui ikka selline lõik sisse jätta, siis võiks selle koha paremini ära tähistada, nt "ETTEVAATUST, TERAVAD KIVID". See kaks noolt alla märk seal ei tekitanud küll pähe mõtet, et selline oht on tulemas. Tihti ei ole vaja sellist märki nähes kohe hoogu mahagi võtta. Mina ei mäletanud eelmisest aastast seda lõiku ja sõitsin sealt üle nii, et jooksu pöid läks lömmi. Seal kohas minu sõit ka lõppes. Mõni katkestas oma sõidu seal juba 2. aastat järjest.
Aga ilm oli ilus.
Kui mina sellel lõigul rehvi lõhkusin siis oli juba 5-6 meest sirge lõpus kummivahetusega ametis. Uusi õnnetuid lisandus kiirusega 1 sõitja iga paari minuti tagant.

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas reimakas » 28. 08. 2016. 07:30

Paistab et Jõulumäe maraton sain endale ühele singlile hea nimetuse: Kummiboksi singel :)

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 28. 08. 2016. 07:32

Erkz: Ei tea, kuidas te seal sõitsite, aga mul ei olnud küll probleeme kividest mööda saamisega ja mingeid lisatahvleid ka vaja polnud selleks. Kui sinu tarbeks vaja terve rada rehvilõhkujatest märgistada, siis vist lihtsam sul jalutada seda rada. Iga rajal oleva asja peale ei peaks ka vinguma.
"It never gets any easier, you just go faster"

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas juuser78 » 28. 08. 2016. 08:16

Raja- ja juurikate tähistus super. Supp ka hea, aga tundub, et kokk oli meeletult armunud olnud. Samas saigi kaotatud soolavarud kiiresti tasa. Tänud korraldajatele!
Viimati muutis juuser78, 28. 08. 2016. 08:55, muudetud 1 kord.

hsb
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 02. 04. 2010. 12:26

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas hsb » 28. 08. 2016. 08:35

miilits kirjutas:Erkz: Ei tea, kuidas te seal sõitsite, aga mul ei olnud küll probleeme kividest mööda saamisega ja mingeid lisatahvleid ka vaja polnud selleks. Kui sinu tarbeks vaja terve rada rehvilõhkujatest märgistada, siis vist lihtsam sul jalutada seda rada. Iga rajal oleva asja peale ei peaks ka vinguma.
Leian, et Erkzi ettepanek lisatahvli osas ja teatav kriitika on täiesti õigustatud. Ei ole ma veel ühelgi sõidul näinud sellist pilti, kus kümme meest rivis samas kohas kummi lapivad ja kohe samas eemal veel üksikud paarikaupa rehvidega toimetavad. Kuna see lõik oli ka nii hämar ja hooga teise taga sõites ei olnud mullaseid teravaid kive üldse näha. Endal läks õnneks, aga olen ka just selliste teemade vältimiseks rehvivalikusse võtnud eelkõige paksema seinaga mudelid mis kannavad tähiseid SnakeSkin või Control.

Kuule miilits, selliseid lambi üldistusi teha .. terve rada rehvilõhkujatest märgistada...jalutada seda rada.. iga rajal oleva asja peale ei peaks ka vinguma.. ühe väga konkreetse teema ja kommentaari osa on ikka väga madal.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas kristjan07 » 28. 08. 2016. 09:38

Kaido88 kirjutas:Kas Lätlane on esimene ja ainus, kes Seinamäe tõusust on üle sõitnud??? Etv spordiuudiseid vaadates jäi suu lahti. MIS VALEMIGA?
Hetkel mulle oleva info alusel oli Martin Blums küll ainus kes sealt ülesse sõitis. Hiljem oli see tõus muidugi ka täiesti pehmeks joostud mis välistas sõitmise.

Schultzi seisund on hea. Käis Pärnu haiglas ja hiljem ka PERHis. Kui ta Tallinna jõudis siis teda juba oodati. Röntgenid ja kompuutrid kõik tehtud. Kiiret paranemist talle!
Viimati muutis kristjan07, 28. 08. 2016. 17:03, muudetud 1 kord.

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 28. 08. 2016. 10:08

kristjan07 kirjutas: Shultzi seisund on hea. Käis Pärnu haiglas ja hiljem ka PERHis. Kui ta Tallinna jõudis siis teda juba oodati. Röntgenid ja kompuutrid kõik tehtud. Kiiret paranemist talle!
Kui küsida tohib, siis mis tal juhtus, kus/kuidas kukkus?

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Genry » 28. 08. 2016. 10:14

Siimu pildid väga ilusad, eriti need laskumise variandid!
Mis raja markeerimisse puutub, siis kohati tundus, et punast isegi liiga palju ;) ... eks jah, juurikaid rajal oli mis rehvi lõid aga selle puhuks tulebki targalt sõidujoont valida ning rehvirõhul arvestada enda oskuseid ja kaalu. Kui väsisin ja enam tagumik nii kerge ei olnud siis panin ka tähele, et tagu rattale sain mõned tugevad sisselöögid (rõhk 2 bar).
Viimane muda/turba lõik oli paras üllatus, vaatasin et vasemalt läheb jalgrada, mis kuiv ent see lõppes hüppega vedelaase turba auku nii et esiratas oli lenksuni uppunud, kui välja sikutasin siis rattal oli kõva 10+kg juures ja see polnud ideaalne seisund eesõitjaid jälitama hakata aga sai hakkama ;)
Kokkuvõttes väga lahe ja väga raske rada. Raskeks tegid järsud pöörded, mida oli lõputult. Selline metsaalune tänavakriteerium.
Oleks olnud väga ilus päev tavapärase Estonian Cup hooaja lõpetamiseks nüüd lihtsalt veel loota, et Kalevipojal ka veel suvine ilm meid vastu võtab.
Kiidan ka lõpplahendust, hea paun oli!
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Nominative » 28. 08. 2016. 10:54

Tõusud ja laskumised, juurikad ja kivid. Puhtalt minu teema. Hea, et mingit kruusasirget polnud, kus oleks suure tõenäosusega tuul 100km tunnis vastu puhunud :D Peale 45km silti oli tõesti selline kummivahetusboks püsti + veel järgmise 100m peal kummivahetajaid. Ma jäin veel too hetk mõtlema, et kus kohas siin see kummilõhkumise koht oli. Aga no juu siis oli. Ma selles mõttes vaidleks ka vastu, et ei pea olema kõik ära märgistatud viimse, kui väikse kivini. Niikuinii olid terve metsa juurikad roosaks värvitud. Ma leian, et endal peab ka vähe mõtlemisvõimet olema sõidutrajektoori valikul. Kui kõik ette-taha ära teha, siis võiks kruusatee lõikudel teel olevatele aukudele ja kividele ka ringid ümber tõmmata ning roosaks värvida, sest äkki keegi sõidab auku või kivile otsa ja kumm läheb katki. Tuletan meelde, et tegu on ikka maastikurattasõiduga, mitte maanteerattasõiduga.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Risto89
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 18. 05. 2015. 21:28

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Risto89 » 28. 08. 2016. 12:11

Nominative kirjutas:Tõusud ja laskumised, juurikad ja kivid. Puhtalt minu teema. Hea, et mingit kruusasirget polnud, kus oleks suure tõenäosusega tuul 100km tunnis vastu puhunud :D Peale 45km silti oli tõesti selline kummivahetusboks püsti + veel järgmise 100m peal kummivahetajaid. Ma jäin veel too hetk mõtlema, et kus kohas siin see kummilõhkumise koht oli. Aga no juu siis oli. Ma selles mõttes vaidleks ka vastu, et ei pea olema kõik ära märgistatud viimse, kui väikse kivini. Niikuinii olid terve metsa juurikad roosaks värvitud. Ma leian, et endal peab ka vähe mõtlemisvõimet olema sõidutrajektoori valikul. Kui kõik ette-taha ära teha, siis võiks kruusatee lõikudel teel olevatele aukudele ja kividele ka ringid ümber tõmmata ning roosaks värvida, sest äkki keegi sõidab auku või kivile otsa ja kumm läheb katki. Tuletan meelde, et tegu on ikka maastikurattasõiduga, mitte maanteerattasõiduga.
Õige jutt... ise peab silmad lahti hoidma :)

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 368
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas kevin » 28. 08. 2016. 13:03

kristjan07 kirjutas:
Kaido88 kirjutas:Kas Lätlane on esimene ja ainus, kes Seinamäe tõusust on üle sõitnud??? Etv spordiuudiseid vaadates jäi suu lahti. MIS VALEMIGA?
Hetkel mulle oleva info alusel oli Martin Blums küll ainus kes sealt ülesse sõitis. Hiljem oli see tõus muidugi ka täiesti pehmeks joostud mis välistas sõitmise.

Shultzi seisund on hea. Käis Pärnu haiglas ja hiljem ka PERHis. Kui ta Tallinna jõudis siis teda juba oodati. Röntgenid ja kompuutrid kõik tehtud. Kiiret paranemist talle!
Schultz*

Ai:Ra
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 15. 06. 2005. 09:34

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Ai:Ra » 28. 08. 2016. 13:16

Ise olen sealt kividest trennis alati täiega üle sõitnud ja sõbrad ka, pole ühtki kummi kellelgi läinud. Ei kujuta ette, mis seal siis nii oli. Lugedes seda siit siis täiesti uskumatu nagu, edaspidi hoian silmad lahti.
Rada oli ikka endiselt hea, mulle alati meeldinud Jõulumäe!

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 28. 08. 2016. 13:57

Ai:Ra kirjutas:Ise olen sealt kividest trennis alati täiega üle sõitnud ja sõbrad ka, pole ühtki kummi kellelgi läinud. Ei kujuta ette, mis seal siis nii oli. Lugedes seda siit siis täiesti uskumatu nagu, edaspidi hoian silmad lahti.
Rada oli ikka endiselt hea, mulle alati meeldinud Jõulumäe!
Ma olen ka trennis mitu korda sealt üle sõitnud, nii vasakult kui ka paremalt ning pole probleeme olnud. Eile vist oli mingi kivi lahti sõidetud paremal pool ja päris kõva pauk käis. Teiste tuules sõites polnud ilmselgelt mitte midagi näha ka. Selle tulemusena pidin ka remondiboksi püsti panema.
Juurikate värvimisega oli küll ilmselgelt liiale mindud :) ning seinamäe laskumise väljajätmine on ka müstika minu jaoks. Rannametsa liivane laskumine (see aasta veel konkreetselt lintidega piiratud koridor) oli palju nilbem minu arust.

Mihkel

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas kristjan07 » 28. 08. 2016. 17:08

kalari kirjutas:Kui küsida tohib, siis mis tal juhtus, kus/kuidas kukkus?
Eks neid kes täpsemaid asjaolusid teavad on veel aga ta kukkus staadionilähistel. Mina tean seda kui teatekrossi rajalõiku. Maratoniks oli see aga otseseks tehtud ja kiirelt alla ja puude vahelt ülesse. Nagu hetkel olen teadvat siis oli kokkupuude puudega. Aga miks seda ei tea. Küllap ta ise varsti räägib meile mis juhtus täpsemalt.

Selle kivilõiguga ärge nüüd küll siin üksteist materdage. Asi oli lihtne: kivid olid nats rohtunud juba, kiire lõik, liiguti teiste tuules, natuke varjuline(pimedam) ning nägin ise reaalselt kuidas paljud ei jõudnud lihtsalt reageeridagi ja kogu oma keharaskusega sõideti jooksud sinna kividesse. See oligi kogu selle koha maagia. Kes jõudis reageerida kergitas ennast natuke ja pääses. Kes mitte, see sai seal rehvist või isegi pöiast lahti.

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas guidomukk » 28. 08. 2016. 20:51

Hämmastavalt kuiv rada (tolmas)..täiesti haruldus see aasta.
Hea märgistus, mõnusalt-vastikult raske jõulumäe viimased 20km. Hoia ennast palju tahad..seal lõpus on ikka raske. Heatahtlikud/ profid korraldajad. Lahked inimesed teeninduspunktides.
Kivide "üllatuseks" jõudsin tagumiku tõsta..hämmastav hulk oli küll seal rehve parandamas. Seda lõiku edaspidi vältima küll ei peaks. P.s. ma ei sõida metsas kunagi pruunide klaasidega just selliste varjuliste kohtade pärast.
Mina tänan oli hea laupäev ja tulen jälle.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 28. 08. 2016. 22:09

Flickr Hawaii Express Estonian Cup galeriis mõned albumid juures - SIIN
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas andre170 » 29. 08. 2016. 08:00

Distantsi pikkus tundus olema 65 km, mitte 62. Kunagi (2008) oli Jõulumäe raja pikkus 50 km ja ikka oli raske. Siis oligi Jõulumäe võlu ja valu selles, et esimene pool uhati grupis pulss punases ja siis II pooles klaariti tegelikud seisud. Nüüd teeb selle töö ära juba I pool. Kunagi oli lausa üks eraldi pikkade maratonide sari, 70-100 km etapid. Ennustan, et kui Jõulumäe ja teised "elionid" järjest 70 km piiri kompava hakkavad, siis on 2017 kõige popim sari Läänemaal :D

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 29. 08. 2016. 08:30

andre170 kirjutas:Distantsi pikkus tundus olema 65 km, mitte 62. Kunagi (2008) oli Jõulumäe raja pikkus 50 km ja ikka oli raske. Siis oligi Jõulumäe võlu ja valu selles, et esimene pool uhati grupis pulss punases ja siis II pooles klaariti tegelikud seisud. Nüüd teeb selle töö ära juba I pool. Kunagi oli lausa üks eraldi pikkade maratonide sari, 70-100 km etapid. Ennustan, et kui Jõulumäe ja teised "elionid" järjest 70 km piiri kompava hakkavad, siis on 2017 kõige popim sari Läänemaal :D
No aga, kui põhidistants on 70, siis poolik on 35. Mis on jällegi sama, mis MK põhidistants. Äkki hoopis siis tõuseb pooliku populaarsus, mis oleks ju tegelikult mõistlik. Nui neljaks pikal vegeteerimine tundub kõrvalt vaadates kuidagi kummaline.

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas martaas » 29. 08. 2016. 08:33

Mina omalt poolt tänan ka korraldajaid. Märgistused olid väga hästi nähtavad. Kahjuks või õnneks, ei saa ma aru, mis kividest jutt käib, kuna ise seda ei pannudki tähele:).
Ainus asi, mis mind häiris, eks ma ise ka süüdi, ei õpi vanadest vigadest- need kaks järjestikku sügavat kraavi(lohku), kuhu suutsin mitmendat korda järjest kinni sõita ning niplisse panna. Seekord sain ka allapoole vööd laksu, seda valu pole juba 30 a. tundnud:). See oli ainus asi ja koht, mis võik minu arvates eelnevalt hoiatussildiga tähistada.

indro
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 07. 03. 2013. 09:40

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas indro » 29. 08. 2016. 08:34

Sellest distantsi pikkuse erinevusest kodulehel versus reaalsus ei saa mina ka aru. Kuna sportos.eu väitel oli eelmise aasta distants 62km ja ka sellel aastal on EC koduehel sama number, siis eeldasin et 3km lühem rada tähendab 59km. Reaalsus on aga see, et minu Edge 510 sai rajapikkuseks 63.8km ja umbes sama numbrit näitasid ka mitmete teiste tiimi liikmete seadmed. Eelmisel aastal on sama Edge mõõtnud pikkuseks 62.69km, milline oli info kodulehel siis, ei oska paraku öelda. Ilmselgelt ei ole see elu ja surma küsimus aga mis takistab reaalsete andmete esitamist kodulehel? Kas see tobe ja "maagiline" 500km, mis on ilmtingimata vaja 8 etapiga kokku saada?

Muus osas etteheiteid pole, rada oli isegi liiga hästi kohati märgistatud ja täpselt nii raske kui Jõulumäest võib eeldada:)

sac
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 17. 05. 2010. 18:54

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas sac » 29. 08. 2016. 08:45

Rada oli väga mõnus! Mõnusalt veerev, kuid samas kaugeltki mitte kerge. Need, kellele metsas meeldib sõita ja harjutada, said ilmselt ka mõnusalt õpitud oskuseid ära kasutada ja energiat kokku hoida. Juurikate tähistusest - kohati mulle tundus, et kellelgi oli seda värvi vist üle jäänud kuskil :)

Mul mõõtis ka Endomondo pea 64km täis.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 29. 08. 2016. 08:50

Kui juba raja pikkus jutuks tuli, siis minu kompu näitas 66,82km - ei kasuta GPS'i.
Aga jah, sel aastal oli kogu rada kuidagi ühtlasem. Võibolla mulle ainult tundus nii. Raja teise poole tavapärased paar mülgas sel aastal vaata et tolmasid.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 29. 08. 2016. 08:51

Edge 520 näitab 64,5 km ja 355 tõsumeetrit.
"It never gets any easier, you just go faster"

kahwel
Rattur
Postitusi: 95
Liitunud: 07. 06. 2009. 12:40

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas kahwel » 29. 08. 2016. 09:29

62,5 sain mina oma Suunto Ambiti kepsuga... aga samas vahet pole see +- 2-3 km. Tähtis on ju rada, sõit ja feeling!

indro
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 07. 03. 2013. 09:40

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas indro » 29. 08. 2016. 10:20

Kui vahet pole, siis miks üldse mingi konkreetne number kodulehele lisada, võib ju kohe 50-70km raja pikkuseks märkida.
Minu jutu point oli ikka see, et korraldajal ei tohiks olla raske reaalseid numbreid etapi info juures avaldada.
Ja kui käesoleval aastal pidi rada 3km lühem olema, kuidas ta siis tegelikult hoopis pikem oli?
kahwel kirjutas:62,5 sain mina oma Suunto Ambiti kepsuga... aga samas vahet pole see +- 2-3 km. Tähtis on ju rada, sõit ja feeling!

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 29. 08. 2016. 10:30

indro kirjutas:Kui vahet pole, siis miks üldse mingi konkreetne number kodulehele lisada, võib ju kohe 50-70km raja pikkuseks märkida.
Minu jutu point oli ikka see, et korraldajal ei tohiks olla raske reaalseid numbreid etapi info juures avaldada.
Ja kui käesoleval aastal pidi rada 3km lühem olema, kuidas ta siis tegelikult hoopis pikem oli?
kahwel kirjutas:62,5 sain mina oma Suunto Ambiti kepsuga... aga samas vahet pole see +- 2-3 km. Tähtis on ju rada, sõit ja feeling!
Kes ütles ,et 3km lühem on? Jutt käis, et viimane 3km jäetakse ära, aga samas mujalt tehakse väikseid haake juurde.

indro
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 07. 03. 2013. 09:40

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas indro » 29. 08. 2016. 10:42

Küllap ma sain siis valesti aru, arvasin et ära jääva 3km võrra on rada sama võrra ka lühem.
Olgu sellega kuidas on aga mõte jääb samaks, et kodulehel olevad numbrid reaalsusega eriti tihti ei ühti.
mikulaine kirjutas:Kes ütles ,et 3km lühem on? Jutt käis, et viimane 3km jäetakse ära, aga samas mujalt tehakse väikseid haake juurde.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Nominative » 29. 08. 2016. 13:52

Päris pull on lugeda, mis kellegi jaoks tähtis on. Ma näiteks ei pööra üldse tähelepanu sellele mitu kilomeetrit sõitma peab. Tavaliselt midagi 60 kanti on.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3619
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas Kuldar » 29. 08. 2016. 15:39

Nominative kirjutas:Päris pull on lugeda, mis kellegi jaoks tähtis on. Ma näiteks ei pööra üldse tähelepanu sellele mitu kilomeetrit sõitma peab. Tavaliselt midagi 60 kanti on.
See tühja koha pealt teema tõukamine oleks mõistetav kui siganüri rada oleks, et pead mingil lagedal kruusal keel keti vahel 40km/h tõmblema. Nüüd said osalejad sama raha eest rohkem. Ja minuarust täiesti arvestavat Jõulumäe kvaliteetkraami.
Gravity is a Bitch

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas meelisl » 29. 08. 2016. 15:54

Kas see muudab oluliselt sinu ettevalmistust või sõidutaktikat kui raja pikkus on 62 km asemel nt 64 km? Alati võid ju maha tulla kui spidokas kodulehel lubatud distantsi numbri ette lööb, ja öelda et sina sõitsid oma osa ära :lol:
Jõuvarude arvestamiseks on rajal märgid 10, 5 jne km lõpuni. Põhimõtteliselt juba esimestest märkidest peale võid vaadata kui palju on sõidetud ja liites juurde veel sõita jäänud distantsi, saad kogupikkuse kokku.
Selleks ajaks kui info kodukale üles läheb ei tea korraldajad alati 100% raja kulgemist. Ka viimaste päevade ilma jm olud võivad teha rajavaliku osas korrektuure, see on igati loomulik protsess. Jõulumäel on päris palju võimalusi viimasel hetkel raja muutmiseks.

taivoluusepp
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 29. 08. 2016. 15:48

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas taivoluusepp » 29. 08. 2016. 19:29

Tere

Jõulumäe maratonil 3. km ennem finishit laenasin pumpa mehele kellel oli probleemi tagumise rehviga. Ma ise sõitsin kohe peale lõppu koju ja täna korraldajatega suheldes ilmnes, et pumpa pole nende kätte toimetatud. Hea inimene, kui sul nüüd järsku meenub see olukord, siis võta minuga ühendust numbril 5567 6469. Ette tänades.

scoopy
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 11. 06. 2013. 22:11

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas scoopy » 29. 08. 2016. 21:22

Kommenteeriks ka: Täitsa pull ikka, kus kodanikud lähevad leili kellegi kilomeetri küsimise peale.

Rahunege maha. Inimesel oli küsimus ja kõik! Meil kõigil on vahest küsimusi ja oma arvamusi. Kuid lennata peale emaotsioonidega "täitsa pull ikka" ... no ma ei tea. Hakkame siis KÕIK KÕIKI teemasid niimoodi oma mätta otsast kommenteerima. Foorum ongi selleks, et küsida ja saada vastus! Mitte selleks, et saada mingeid mitte midagi ütlevaid vastuseid teemal "pull või asi".

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas MarkoAa222 » 30. 08. 2016. 12:54

Väike kokkuvõte ka sõidust :)
https://www.youtube.com/watch?v=m2KnTfbQ3eA

riksmix
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 14. 05. 2014. 07:30

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas riksmix » 30. 08. 2016. 18:32

Minu poolne vaatenurk tervest rajast.

https://youtu.be/LmS1JRsH00M?list=PLEaX ... yAJAyeQEWE

Rada 5+
Korraldus 5+
Supp 5+

Kõik oli super ja tasemel nagu ikka!

Kasutaja avatar
t2pp
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 27. 03. 2009. 14:22

Re: 17. Jõulumäe Rattamaraton

Postitus Postitas t2pp » 30. 08. 2016. 23:47

Distantsi pikkuse saab lihtsa arvutusega: (65+62+63.8+66.82+64.5+62.5+61.9+61.5+63.2+56.1+62.9+62.4+62+61.9+64)/15 = 62.7 km
Tõusu samal meetodil 232 m (märksa ebamäärasem).
Andmed on pärit siit teemast ja stravast.

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2016”