Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Asjaajaja
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 04. 07. 2016. 11:20

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Asjaajaja » 06. 07. 2016. 17:02

peetertarvis sen kirjutas:Algas asi nii, et tõepoolest sõideti rajaturvajast nö.üle.Seda siis poolmaratoni liidreid jälitava grupi poolt.Mis põhjusel, pole meile teada. Pole ka teada, miks rajaturvajast noormees seepeale nii ähmi täis läks, lindi eest võttis ja ratturitel otse minna lubas.Kõik turvajad olid eelnevalt kättpidi kohale toodud, selgitatud, kuspoolt ratturid tulevad ja kuhupoole minema peavad.
Tähistus oli antud kohas, nagu ka kõikjal mujal, olemas.Enamgi veel, mahapööret tähistavast noolest 5 meetri kaugusel oli veel teine, kinnitav nool, lisaks kaks tähistuslinti.
Tüübile, kes siin ülalpool väitis, et tähistus puudus, soovitaks kaineks magada, prillid ette panna ja vaadata kasutaja rattahundi poolt filmitud videot Keava mägede lõigust. 27:58 kuni 28:03 on kõnealune koht näha.
No ei olnud seal mingit üle sõitmist. Juba eelnevalt on siin ju kommenteeritud, et poolmaratoni liidreid jälitavast grupist esimesed sõitsid nii nagu korraldaja oli ette näinud tee pealt maha. Kuna aga oli kahtlus, et rada ei lähe sealt (sest kodulehe peal on üleval vale info), siis küsiti turvaja käest üle kuhu minema peab ja tuli vastus, et poolmaraton läheb otse. Selle peale alles keerati ringi ja mindi tee peale tagasi. Mis üle sõitmisest siin saab juttu olla kui neile öeldi, et sinna tuleb sõita? Ilmselgelt ei olnud turvajale siiski selgelt öeldud, kuhu poolmaraton minema peab.

Ja nüüd tekib mul küsimus, kas see on korraldajate ametlik seisukoht, et nende poolest oli kõik väga hästi tehtud ja kogu jama, mis toimus oli osalejate süü? Kui ei ole, siis ehk võiks inimesed, kes korraldustiimi nimel sõna võtavad, minna väikesele suhtlemiskoolitusele, sest kui peale esimest korraldajate poolset kommentaari jäi mulle mulje, et ma olen lihtsalt pahatahtlikult ja julmalt rajaturvajast üle sõitnud, siis nüüd tuleb veel välja, et ma olen veel alkohoolik, pime ja loll ka takkaotsa, sest ma julgen väita, et kõik ei olnud selles kohas korras ja ei olnud minu süü, et ma valesti sõitsin.

Estonian Cup
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 27. 06. 2014. 08:32

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Estonian Cup » 06. 07. 2016. 17:07

Loodetavasti saame nüüd siiski igaüks naasta oma igapäeva toimetuste juurde.
Foorumlaste pahameel on mõistetav, foorum selle jaoks ongi.
Anonüümsus annab veel enam kaitset oma peas trummeldavate murede väljendamiseks.
Lugupeetud foorumlane asjaajaja, saatsime Teile eraldi palve privasse.

Siin kõlanud nõudmistest

- jah, me mõistame, et meil on esinenud probleeme. Me pole muuseas neid ka varjanud ega salanud.
- võib-olla tuleb üllatusena, aga sarjal on ühtsed rajanooled.
Puudu on distantsi lahknemiste eraldi hoiatusmärgid. Proovime järgmiseks etapiks needki ühtsed luua.
Jah, kasutame poolmaratoni lahknemise kohtadel edaspidi lilla numbriga sama värvi taustaga hoiatusmärke.
Täiendava meetmena paneb Põleva Kivi korraldustiim selle raja (õnneks) ainsale lahknemiskohale vilega julgestaja - saab seal tervelt paar tundi pidevalt vilistada.
Ehk ergastab ratturite meeli ja hõivab tähelepanu.

Ja proovime jõuda järgmiseks etapiks valmis ka märkidega, mida ei nõua ametlikult ei UCI ei EJL. Aga me teeme need ikkagi. Tähistama hakkavad need hoaitusmärgid n-öelda teadet, et peatselt on eri distantsid uuesti kokku minemas. Ehk on abiks.

Teha võimalikult vähe lahknemisi - see sõltub siiski konkreetsest maastikust. Tunnustus KoMokatele, et kuue lahknemise trassid siiski peaaegu kontrolli all hoiti.
Keava kaasust puudutas rajameister ise ka. Palume vabandust kõigi ees, kellel jäi jõeületus kogemata. Kes sõitsid, need kiitsid. Kes X-faktori ajel ei sõitnud - nende trassipikkus peaaegu ei lühenenud.
See oli lihtsalt igavam.

GPX - failid. Ei, me ei jaga neid enne, kui maaomanik sellega ei nõustu. Tahate oma pahameelt sarja peal välja elada, mõistame teie soovi. Kuid maaomanike tahte vastu me ei lähe.

Positiivse noodiga saab ka päevale punkti panna - sportfoto on teinud lisaks sarja enda pakutavale päris uhke galerii. Kokku 3302 fotot. Usutavasti on seal pea iga rattur korra peal.
Kiigake lisa - https://www.sportfoto.com/ee-et/raplama ... raton/1877

Asjaajaja
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 04. 07. 2016. 11:20

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Asjaajaja » 06. 07. 2016. 17:45

Estonian Cup kirjutas: GPX - failid. Ei, me ei jaga neid enne, kui maaomanik sellega ei nõustu. Tahate oma pahameelt sarja peal välja elada, mõistame teie soovi. Kuid maaomanike tahte vastu me ei lähe.
Sellest ma saan aru, miks korraldajad ei saa jagada .gpx faile kui maaomanikud sellega nõus ei ole. Aga ma ei saa aru, miks maaomanikud sellega nõus ei ole. Sellega hoitaks ära olukorrad, kus rada läbi sõites eksinud ratturid ekslevad nende maade peal ringi (mida on meiega juhtunud mitu korda). Olen seisukohal, et enamus ratturitest ei soovi maaomanikke välja vihastada. Lisaks on paljudel ratturitel see .gpx fail pärast sõitu ju igal juhul olemas, sest paljudel käib tagataskus endomondo (või mõni muu alternatiiv), kust selle faili kätte saab. Ja ma ei usu, et selle faili jagamine tooks nendele radadele mingeid väga suuri rahvamasse.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Mati » 06. 07. 2016. 18:04

Estonian Cup kirjutas:- jah, me mõistame, et meil on esinenud probleeme. Me pole muuseas neid ka varjanud ega salanud...
Väidet, et sõitjad on ise süüdi kui panevad massidena mööda kõlab väga ühemõtteliselt.
Estonian Cup kirjutas:...Anonüümsus annab veel enam kaitset oma peas trummeldavate murede väljendamiseks...
Khmmm, nagu ühe teise etapi teemas julgesin küsida ...
Mati kirjutas:...PS! Olen siin ka mõtisklenud, et kui tahaks ametlikumalt/viisakamalt pöörduda, siis kumb on perenimi, kas "Cup" või "Estonian" :?: Ja kas Hr. või Pr.(Prl.) :?:
Kõrvaltvaataja(lugeja) märkus - probleeme on esinenud pea igal etapil ja "Estonian Cup" esimene reaktsioon kipub olema kaitsev/eitav/õigustav, pööre saabub peale julgemate pea tõstmist. Seega ma arvan, et pakutud suhtluskoolituse soovitus ei ole päris lambist tulnud mõte :idea: Pmst on teenust võimalik ka sisse osta.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas MarttiM » 06. 07. 2016. 19:54

Tulge pühapäeval Rakkesse, siis saate lisaks lahedale rajale ka esmaklassilist rajatähistust nautida. Täna näiteks olid lindid, 17/48 liitumised ja lahknemised ning x-d tahvlitel ilusti kirjas. Polnud mingeid vilemehi vaja :mrgreen:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas erikr » 06. 07. 2016. 21:59

Asjaajaja kirjutas: Sellest ma saan aru, miks korraldajad ei saa jagada .gpx faile kui maaomanikud sellega nõus ei ole. Aga ma ei saa aru, miks maaomanikud sellega nõus ei ole. Sellega hoitaks ära olukorrad, kus rada läbi sõites eksinud ratturid ekslevad nende maade peal ringi (mida on meiega juhtunud mitu korda). Olen seisukohal, et enamus ratturitest ei soovi maaomanikke välja vihastada. Lisaks on paljudel ratturitel see .gpx fail pärast sõitu ju igal juhul olemas, sest paljudel käib tagataskus endomondo (või mõni muu alternatiiv), kust selle faili kätte saab. Ja ma ei usu, et selle faili jagamine tooks nendele radadele mingeid väga suuri rahvamasse.
Maaomanikul on kokkulepe korraldajaga 2-ks päevaks teatud kellaajalistes ajavahemikes ratturitele läbipääsu võimaldamiseks. Organiseeritud sõidud, eksole. Matkasõit ehk "avatud rada" ja võistlus. Muul ajal elab maaomanik oma maainimese elu koos selle kõigi praktiliste ja õiguslike eripäradega, millest linnainimeme aru ei pruugi saada. See, et Sul on soov sõita rada väljaspool maaomaniku ja võistluse korraldaja kokkulepet on Sinu probleem ja halvemal juhul võib põhjustada ka võistluse koraldajale probleeme. Kokkulepitud ajaks pannakse lahtiolevad koerad kinni, pudulojused jäetakse lauta või viiakse teisele karjamaale, elektrikarjused võetakse rajalt lahti, avatakse väravad... Nüüd - suvalisel hetkel tuleb gpx-ga või gpx-ta rattur talumehe õuelt läbi, avab-sulgeb karjaaia väravaid või karjuseid, ei pruugi seda pädevalt teha, ajab loomad pöördesse ja need jooksevad lahtisest väravast või läbi aia välja, nende kokkukorjamine on ilgem PITA, lisaks võivad nad sattuda heinamaale, mille niitmise eest maksab PRIA maaomanikule toetust kuid loomi seal karjatada ei tohi - keegi satub peale või kitub ja toetus lännu.

Võta üks ette üks suurem monitor, ühte aknasse rajakaart või mis veel parem - gpx Endomondos ning teise aknasse Maaameti kaart katastriüksuste kihiga. Ja näed, palju erinevaid katastriüksusi üks maratonirada läbib. Kõigi omanikega on vaja saavutada kokkulepe. Enamusele võistluste korraldajatest on see tõsine projekt. Kuni sinnamaale, et kolmapäeval käisid mingid 3 karvikut rada läbi sõitmas ja ütlesid maaomanikule mõned üleolevad väljendid. Maaomanikule jäi okas hinge, võttis laupäeval saunas paar õlut ja helistas õhtul kl 21.37 võistluse korrldajale, et ei, tühistan kokkuleppe, vea rada kust tahad. Real life scenario Eestist.

See on hea, et oled sellel ratturite poolel, kes soovib maaomanikega head läbisaamist. Aga see eeldab siis ka mõistmist, et maaomanik ei pruugi suvalisel hetkel rattureid oma maal näha tahta.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Mati » 06. 07. 2016. 22:10

erikr kirjutas:See on hea, et oled sellel ratturite poolel, kes soovib maaomanikega head läbisaamist. Aga see eeldab siis ka mõistmist, et maaomanik ei pruugi suvalisel hetkel rattureid oma maal näha tahta.
Ja see on ka tegelikult hea, et meil on eraomanikest maaomanikke, rohkem kui riiki. See viimane kipub kõik ilusad kohad tegema kaitsealadeks ja siis on seal igasugune aktiivne tegevus pigem taunitav (lõhub, kas tead). Loodan, et meid ei oota Lääne-Euroopa saatus kus võid sõita (kui üldse võid) väga konkreetset riba mööda.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas dr Holden » 06. 07. 2016. 22:58

Asjaajaja kirjutas:Sellest ma saan aru, miks korraldajad ei saa jagada .gpx faile kui maaomanikud sellega nõus ei ole. Aga ma ei saa aru, miks maaomanikud sellega nõus ei ole. Sellega hoitaks ära olukorrad, kus rada läbi sõites eksinud ratturid ekslevad nende maade peal ringi (mida on meiega juhtunud mitu korda). Olen seisukohal, et enamus ratturitest ei soovi maaomanikke välja vihastada. Lisaks on paljudel ratturitel see .gpx fail pärast sõitu ju igal juhul olemas, sest paljudel käib tagataskus endomondo (või mõni muu alternatiiv), kust selle faili kätte saab. Ja ma ei usu, et selle faili jagamine tooks nendele radadele mingeid väga suuri rahvamasse.
Gpx-faili järgi saavad rada läbida mitte ainult ratturid, seda nö jagatud ja avalikku faili saavad kasutada ka erinevad tsiklimehed-atv'sõitjad-jne, kellede üle maaomanik mitte kohe ei rõõmusta! Kui ikka maaomaniku käest küsitakse luba raja tegemiseks avatud raja sõiduks ja maratoni enda toimumiseks ning ainult ratturite jaoks, siis pmst on maaomanikul vajalike märgistussiltide olemasolul väljaspool neid kokkulepitud aegasid luba ja õigus tema maadele ilma loata (märke eirav) tunginud isik (tsiklist või atv-juht) maha võtta, kas siis verbaalselt või letaalselt! Nii see on!

PKT
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 04. 11. 2015. 16:02

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas PKT » 06. 07. 2016. 23:19

dr Holden kirjutas:
Asjaajaja kirjutas:Sellest ma saan aru, miks korraldajad ei saa jagada .gpx faile kui maaomanikud sellega nõus ei ole. Aga ma ei saa aru, miks maaomanikud sellega nõus ei ole. Sellega hoitaks ära olukorrad, kus rada läbi sõites eksinud ratturid ekslevad nende maade peal ringi (mida on meiega juhtunud mitu korda). Olen seisukohal, et enamus ratturitest ei soovi maaomanikke välja vihastada. Lisaks on paljudel ratturitel see .gpx fail pärast sõitu ju igal juhul olemas, sest paljudel käib tagataskus endomondo (või mõni muu alternatiiv), kust selle faili kätte saab. Ja ma ei usu, et selle faili jagamine tooks nendele radadele mingeid väga suuri rahvamasse.
Gpx-faili järgi saavad rada läbida mitte ainult ratturid, seda nö jagatud ja avalikku faili saavad kasutada ka erinevad tsiklimehed-atv'sõitjad-jne, kellede üle maaomanik mitte kohe ei rõõmusta! Kui ikka maaomaniku käest küsitakse luba raja tegemiseks avatud raja sõiduks ja maratoni enda toimumiseks ning ainult ratturite jaoks, siis pmst on maaomanikul vajalike märgistussiltide olemasolul väljaspool neid kokkulepitud aegasid luba ja õigus tema maadele ilma loata (märke eirav) tunginud isik (tsiklist või atv-juht) maha võtta, kas siis verbaalselt või letaalselt! Nii see on!
Huvitav mis takistaks nüüd seda rada läbimast atv-del, matkajatel, ratturitel, tsiklimeestel ja NATO tankidel, sest nüüd peaks igal osalejal on see saladuslik kaart olemas olema?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas dr Holden » 06. 07. 2016. 23:24

PKT kirjutas:Huvitav mis takistaks nüüd seda rada läbimast atv-del, matkajatel, ratturitel, tsiklimeestel ja NATO tankidel, sest nüüd peaks igal osalejal on see saladuslik kaart olemas olema?
Takistab omaniku õigus! Oled ilma loata võõral maal, oled persona non grata! Sinu probleemiks on lahtised koerad, juhuslikud hulkuvad kuulid jne. Võta see risk ja mine, saad teada, mis takistaks?

indr3k
Rattur
Postitusi: 244
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas indr3k » 06. 07. 2016. 23:27

PKT kirjutas:
dr Holden kirjutas:
Asjaajaja kirjutas:Sellest ma saan aru, miks korraldajad ei saa jagada .gpx faile kui maaomanikud sellega nõus ei ole. Aga ma ei saa aru, miks maaomanikud sellega nõus ei ole. Sellega hoitaks ära olukorrad, kus rada läbi sõites eksinud ratturid ekslevad nende maade peal ringi (mida on meiega juhtunud mitu korda). Olen seisukohal, et enamus ratturitest ei soovi maaomanikke välja vihastada. Lisaks on paljudel ratturitel see .gpx fail pärast sõitu ju igal juhul olemas, sest paljudel käib tagataskus endomondo (või mõni muu alternatiiv), kust selle faili kätte saab. Ja ma ei usu, et selle faili jagamine tooks nendele radadele mingeid väga suuri rahvamasse.
Gpx-faili järgi saavad rada läbida mitte ainult ratturid, seda nö jagatud ja avalikku faili saavad kasutada ka erinevad tsiklimehed-atv'sõitjad-jne, kellede üle maaomanik mitte kohe ei rõõmusta! Kui ikka maaomaniku käest küsitakse luba raja tegemiseks avatud raja sõiduks ja maratoni enda toimumiseks ning ainult ratturite jaoks, siis pmst on maaomanikul vajalike märgistussiltide olemasolul väljaspool neid kokkulepitud aegasid luba ja õigus tema maadele ilma loata (märke eirav) tunginud isik (tsiklist või atv-juht) maha võtta, kas siis verbaalselt või letaalselt! Nii see on!
Huvitav mis takistaks nüüd seda rada läbimast atv-del, matkajatel, ratturitel, tsiklimeestel ja NATO tankidel, sest nüüd peaks igal osalejal on see saladuslik kaart olemas olema?

Loodan, et sa ikka ise saad aru, mis jura suust välja ajad.

PKT
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 04. 11. 2015. 16:02

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas PKT » 07. 07. 2016. 07:10

dr Holden kirjutas:
PKT kirjutas:Huvitav mis takistaks nüüd seda rada läbimast atv-del, matkajatel, ratturitel, tsiklimeestel ja NATO tankidel, sest nüüd peaks igal osalejal on see saladuslik kaart olemas olema?
Takistab omaniku õigus! Oled ilma loata võõral maal, oled persona non grata! Sinu probleemiks on lahtised koerad, juhuslikud hulkuvad kuulid jne. Võta see risk ja mine, saad teada, mis takistaks?
Loomulikult, kuid võtsin siin sõna, sest ma ei saa aru kuidas see teema võib endast välja viia nii korraldajad ja kui ka muudki tegelased. Tõin lihtsalt näite, et see gpx-de saladuses hoidmine on lihtsalt nii absurdne. Minul pole neid faile vaja ja pole ka kuskil äa ei eksinud, kuid kogu see teema on kõrvalt vaadates nagu mingite eri maailmade kokkupõrge. Üksteisest arusaamine absoluutselt puudub.

Kasutaja avatar
t2pp
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 27. 03. 2009. 14:22

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas t2pp » 07. 07. 2016. 09:04

dr Holden kirjutas:
PKT kirjutas:Huvitav mis takistaks nüüd seda rada läbimast atv-del, matkajatel, ratturitel, tsiklimeestel ja NATO tankidel, sest nüüd peaks igal osalejal on see saladuslik kaart olemas olema?
Takistab omaniku õigus! Oled ilma loata võõral maal, oled persona non grata! Sinu probleemiks on lahtised koerad, juhuslikud hulkuvad kuulid jne. Võta see risk ja mine, saad teada, mis takistaks?

Vastavalt igameheõigusele on "Eestis on loodus- ja kultuurmaastikul lubatud liikuda jalgsi, jalgrattal, suuskadel, paadiga või ratsa. ... Igaüheõigus ei puuduta spordi- ja muude massiürituste korraldamist maastikul." Pakun, et omakäepeal .gpx tracki järgi looduses liikumine käib igameheõiguse alla ja inimjaht ei ole Eestis siiski seaduslik.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Mati » 07. 07. 2016. 10:12

t2pp kirjutas:
dr Holden kirjutas:
PKT kirjutas:Huvitav mis takistaks nüüd seda rada läbimast atv-del, matkajatel, ratturitel, tsiklimeestel ja NATO tankidel, sest nüüd peaks igal osalejal on see saladuslik kaart olemas olema?
Takistab omaniku õigus! Oled ilma loata võõral maal, oled persona non grata! Sinu probleemiks on lahtised koerad, juhuslikud hulkuvad kuulid jne. Võta see risk ja mine, saad teada, mis takistaks?
Vastavalt igameheõigusele on "Eestis on loodus- ja kultuurmaastikul lubatud liikuda jalgsi, jalgrattal, suuskadel, paadiga või ratsa. ... Igaüheõigus ei puuduta spordi- ja muude massiürituste korraldamist maastikul." Pakun, et omakäepeal .gpx tracki järgi looduses liikumine käib igameheõiguse alla ja inimjaht ei ole Eestis siiski seaduslik.
Va juhul kui omandi piir on konkreetselt tähistatud piirde või vastava märkega (silt vms). Päris suvalt ikka ringi uidata ei saa!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Asjaajaja
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 04. 07. 2016. 11:20

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Asjaajaja » 07. 07. 2016. 10:33

Mati kirjutas:
t2pp kirjutas:
dr Holden kirjutas:Takistab omaniku õigus! Oled ilma loata võõral maal, oled persona non grata! Sinu probleemiks on lahtised koerad, juhuslikud hulkuvad kuulid jne. Võta see risk ja mine, saad teada, mis takistaks?
Vastavalt igameheõigusele on "Eestis on loodus- ja kultuurmaastikul lubatud liikuda jalgsi, jalgrattal, suuskadel, paadiga või ratsa. ... Igaüheõigus ei puuduta spordi- ja muude massiürituste korraldamist maastikul." Pakun, et omakäepeal .gpx tracki järgi looduses liikumine käib igameheõiguse alla ja inimjaht ei ole Eestis siiski seaduslik.
Va juhul kui omandi piir on konkreetselt tähistatud piirde või vastava märkega (silt vms). Päris suvalt ikka ringi uidata ei saa!
Eesmärgiks ei peakski ju olema see, et ratturid käivad läbi maaomanike territooriumi ja karjuvad igameheõigus lubab mul siin olla. Eesmärgiks peaks olema ratturite ja maaomanike rahulik kooseksisteerimine. Ja minu arust toimuks see siiski kõige paremini juhul kui ratturitel oleks selgelt teada, kust rada läheb. Kui .gpx failide jagamine tõepoolest on nii raske ja maaomanikud on resoluutselt selle vastu, siis järgmiseks lahenduseks võiks ju olla analoogne rajakirjeldus nagu on näiteks Rakke Rattamaratoni raja kohta ja vaadates Estonian Cupi kodulehekülge, siis ka Põleva Kivi Rattamaratoni kohta (võiks ju olla ka eraldi poolmaratoni kohta - ei tohiks olla väga raske teha copy-paste maratoni kirjeldusest ja siis viia sisse vajalikud muudatused). Kui kilomeetritega on paika pandud pöörete asukohad, siis rattaspidomeetri järgi oleks väga lihtsalt võimalik rajal orienteeruda. Lisaks annaks selline lahendus selle võimaluse, et kui tõepoolest on rajal kohti, mida ei ole soovitatav nädala sees läbida (näiteks kellegi hoovid või siis tõesti üle karjuste ronimised), siis oleks need võimalik antud kirjeldusse sisse panna ja anda ratturitele juhised kuidas antud kohas toimida - järsku on võimalik neist kohtadest mööda sõita või siis lihtsalt on näiteks kirjas meeldetuletuseks, et karjamaal loomi ei tohi häirida ja karjused tuleb enda järel korralikult sulgeda. Oleks olukord palju normaalsem kui praegu, kus nädala sees tuleb loota, et ehk oled õigel rajal ja karta püssiga põllumeest, keda sa võid tahtmatult välja vihastada.

Kasutaja avatar
eyper
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 07. 08. 2013. 14:04

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas eyper » 07. 07. 2016. 11:33

Selle teema osas on alati variant pilli lõhki ajada või võtta siis asja mõistusega - nagu elus ikka tehakse. Mõistust saab rakendada kusjuures:
1. enne sõitu - vaadates ja analüüsides, kus kohas lühike ja pikk maa kokku-lahku lähevad,
2. sõidu ajal - hoides rajal silmad lahti.

Ja eks organisaator (nagu üleval on kirjutanud) võtab asja ka mõistusega ja püüab rajatähistuse loogikat parandada.

Ma ei saa aru, kuidas osadel tüüpidel ikka alati juhtub midagi. Ma ei ole pikal distantsil oma aastate jooksul kordagi lühikesega segamini sõitnud. Mõned korrad, kui olen rajalt valesti pannud, siis on suuremate probleemideta ikka rada üles leitud. Okei Haanja100-l kunagi tegin vist mingi 3-4km tiiru - aga seal on tegemist pigem naudingu aspektiga.

Kui võtaks siin sõna lühikese maa ja pika maa TOPP 10 mehed/naised, kes on jäänud nende eksimuste tõttu poodiumist ilma, siis on juba teine asi :P

Kasutaja avatar
metsaveere
Rattur
Postitusi: 192
Liitunud: 08. 10. 2013. 17:28

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas metsaveere » 07. 07. 2016. 12:11

Asjaajaja kirjutas: Kui kilomeetritega on paika pandud pöörete asukohad, siis rattaspidomeetri järgi oleks väga lihtsalt võimalik rajal orienteeruda. Lisaks annaks selline lahendus selle võimaluse, et kui tõepoolest on rajal kohti, mida ei ole soovitatav nädala sees läbida (näiteks kellegi hoovid või siis tõesti üle karjuste ronimised), siis oleks need võimalik antud kirjeldusse sisse panna ja anda ratturitele juhised kuidas antud kohas toimida - järsku on võimalik neist kohtadest mööda sõita või siis lihtsalt on näiteks kirjas meeldetuletuseks, et karjamaal loomi ei tohi häirida ja karjused tuleb enda järel korralikult sulgeda.
http://estoniancup.ee/wp-content/upload ... adbook.pdf

Kuhu me arve saadame meie ideede enda pähe esitluse eest?
Roadbook oli sarja kodulehel üleval nädalajagu enne etappi, kohe etapilehe päises "VÕISTLUSRAJA KIRJELDUS".
Koos kuupäevaliste märgetega,millas kusagilt läbi ei saa ja saab.

Asjaajaja
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 04. 07. 2016. 11:20

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Asjaajaja » 07. 07. 2016. 12:52

metsaveere kirjutas:
Asjaajaja kirjutas: Kui kilomeetritega on paika pandud pöörete asukohad, siis rattaspidomeetri järgi oleks väga lihtsalt võimalik rajal orienteeruda. Lisaks annaks selline lahendus selle võimaluse, et kui tõepoolest on rajal kohti, mida ei ole soovitatav nädala sees läbida (näiteks kellegi hoovid või siis tõesti üle karjuste ronimised), siis oleks need võimalik antud kirjeldusse sisse panna ja anda ratturitele juhised kuidas antud kohas toimida - järsku on võimalik neist kohtadest mööda sõita või siis lihtsalt on näiteks kirjas meeldetuletuseks, et karjamaal loomi ei tohi häirida ja karjused tuleb enda järel korralikult sulgeda.
http://estoniancup.ee/wp-content/upload ... adbook.pdf

Kuhu me arve saadame meie ideede enda pähe esitluse eest?
Roadbook oli sarja kodulehel üleval nädalajagu enne etappi, kohe etapilehe päises "VÕISTLUSRAJA KIRJELDUS".
Koos kuupäevaliste märgetega,millas kusagilt läbi ei saa ja saab.
Ma ei saa aru teie nii ründavast seisukohast. Kas ma tegin antud ideed välja käies teile kuidagi liiga? Kui te tõesti nii arvate, siis Estonian Cupi korraldustiim teab, kes ma olen ja neil on minu kontaktid olemas. Palun saatke arve. Ma küll ei saa hästi aru, mille eest. Juba varasemalt on mulle jäänud mulje, et sarja paremaks tegemiseks ideede pakkumisse ei suhtuta siin väga hästi, aga et see lausa tasuliseks muutub - vat see on juba uus tase.

Oleks selline roadbook olemas ka poolmaratoni kohta (koos juhistega kuidas toimida punktides, mille läbimiseks nädala sees luba ei ole), siis olekski ju kõik olnud minu arvates väga hästi.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Prommar » 07. 07. 2016. 14:25

Ürita ikka elementaarne huumorimeel säilitada. Arve jutt oli ju ilmselgelt nali, aga ka vihje sellele, et enne ettepanekute esitamist võiks tutvuda ametlikul kodulehel olevate materjalidega.

Asjaajaja
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 04. 07. 2016. 11:20

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Asjaajaja » 07. 07. 2016. 15:07

Prommar kirjutas:Ürita ikka elementaarne huumorimeel säilitada. Arve jutt oli ju ilmselgelt nali, aga ka vihje sellele, et enne ettepanekute esitamist võiks tutvuda ametlikul kodulehel olevate materjalidega.
Väljas vihma sajab, rattaga sõita ei saa - seega ka tuju üsna kehv. Sellest ka huumorimeele puudumine.

Aga minu teeksin kodulehel olevale roadbookile väikese täienduse (esimese asjana võiks olla ka eraldi poolmaratoni roadbook, sest muidu poleks me läbi sõites ikkagi aru saanud kuhu poolmaraton minema peab). Ajasin näpuga järge nii roadbookis kui oma endomondo kaardil ja mulle tundub, et poolmaratonil oli ainukene koht, kust väljaspool avatud raja aega läbi ei oleks tohtinud sõita Animatsi singel. Vaadates kaarti, siis oleks võimalik antud lõiku vältida kasutades teisel pool raudteed asuvat kruusateed. Kui nüüd see ümbersõit oleks ka kirjas roadbookis koos ümbersõidu pikkusega, saaks ju jätta läbi sõites antud lõigu vahele ja arvutada järgmiste roadbooki punktide kaugused koos ümbersõiduga. Antud juhul jääks küll poolmaratonil sõitmata umbes kahe kilomeetri jagu võistlusrada, aga samal ajal oleks teada, et rada peab kusagilt sealt minema ja saab võistlusel antud lõigul olla valvsam. Samas hetkel segadust tekitanud kohas oleks läbi sõites olnud selgus majas.

Mina käisin antud rada läbi sõitmas koos ühe kiire poolmaratoni mehega, kes oleks rada tundes kindlasti rajaturvajale öelnud, et rada peaks siiski minema koos maratonirajaga. Võibolla oleks sellisel juhul suunatud enamus poolmaratoni sõitjaid ikkagi õigele rajale ja kannatajateks ei oleks jäänud need kaks sõitjat, kes koos tsikliga õiget rada sõitsid, vaid need, kes rajaturvajast "üle sõitsid".

Kasutaja avatar
Estapi
Rattur
Postitusi: 379
Liitunud: 07. 04. 2008. 16:59

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Estapi » 07. 07. 2016. 16:08

Lugege parem vahelduseks ehedaid emotsioone ja muljeid: http://sportlove.ee/blog/voistlused/hee ... raton-emv/

Pilt

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas MarkoAa222 » 08. 07. 2016. 13:09


Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Kaido88 » 08. 07. 2016. 19:44

Estonian Cup kirjutas: Siin kõlanud nõudmistest

- jah, me mõistame, et meil on esinenud probleeme. Me pole muuseas neid ka varjanud ega salanud.
- võib-olla tuleb üllatusena, aga sarjal on ühtsed rajanooled.
Puudu on distantsi lahknemiste eraldi hoiatusmärgid. Proovime järgmiseks etapiks needki ühtsed luua.
Jah, kasutame poolmaratoni lahknemise kohtadel edaspidi lilla numbriga sama värvi taustaga hoiatusmärke.
Täiendava meetmena paneb Põleva Kivi korraldustiim selle raja (õnneks) ainsale lahknemiskohale vilega julgestaja - saab seal tervelt paar tundi pidevalt vilistada.
Ehk ergastab ratturite meeli ja hõivab tähelepanu.

Ja proovime jõuda järgmiseks etapiks valmis ka märkidega, mida ei nõua ametlikult ei UCI ei EJL. Aga me teeme need ikkagi. Tähistama hakkavad need hoaitusmärgid n-öelda teadet, et peatselt on eri distantsid uuesti kokku minemas. Ehk on abiks.

https://www.sportfoto.com/ee-et/raplama ... raton/1877
Raskelt on see aasta ikka läinud teil. Hooaja esimene sõit Kuusalus näitas ära ju rajatähistuse olulisuse. Kogemust on sarjal kõvasti aga KARM! kvaliteedi kontroll PEAB olema, et jätkuvalt olla nr1.
Ning kodulehel vana info- rajakaart seekord on üks lapsikuid lohakus vigu. Sattunud lugema ka vanu eelmise aasta raja kirjeldusi, mis veel selle aastaste etappide alt leidnud.

eeroo
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 16. 02. 2012. 11:36

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas eeroo » 09. 07. 2016. 01:53

Tere.
Tahan veelkord selgitada miks ma üldse omapoolse kommentaari siia foorumisse kirjutasin. Ma ei väitnud, et rada oli kehvasti tähistatud, vaid tundsin, et mind süüdistatakse rajakorraldajast üle sõitmises.
Tsiteerin: „Kahjuks sõideti julgestaja osade poolmaratoonarite poolt lihtsalt üle (arvatavasti eelmise aasta mälu põhjal). Ühed läksid, järgmised silmas ruutus kütsid järele, peale tuli üha suuremad pundid.“

Eriti puudutatud tundsin ennast sest arvasin, et olin esimene, kes korraldajast „üle sõitis“. Kirjutasin ka omapoolse selgituse, miks ma arvasin, et rada läheb otse, milles viitasin ekslemisele rada läbi sõites, EC kodulehel üleval olevale vanale poolmaratoni kaardile ja eelmise aasta kogemusele. Ei sõitnud ma teiste järgi, ega polnud ka silmad ruutus. Küsisin ka rajakorraldajalt kuhu minna, ega sõitnud temast üle! Nagu ma aru saan, siis juurdlus on selgitanud välja, et mina siiski polnud esimene, kes sealt otse pani ja miks minu ees sõitvad inimesed seda tegid, ei oska ma kommenteerida.

Küll aga on mul raske aru saada EC poolsest seisukohavõtust, et : „Jääb see igatahes võistlejate südametunnistuse peale“ Miks jääb see minu südametunnistusele, kui rajakorraldajal tekkis segadus. Oleks piisanud kommentaarist: 1. rajakorraldaja eksis, 2. Kogemata jäi üles eelmise aasta poolmaratoni kaart, 3. Mõistame teie muret, aga gpx faili saame jagada siiski ainult juhul, kui on olemas kõigi maaomanike nõusolek. Püüame edaspidi neid vigu vältida. Ja olekski teema lõpetatud. Lisaks veel ehk selgitus kõigile meeldetuletuseks, et väljaspool avatud raja sõitu ja võistlust palume rada mitte läbida.

Selle asemel on minu meeskonnakaaslasele saadetud personaalsõnumeid, mille sisu solvab nii teda kui mind.

Kuusalus oli selgelt kahel pöördel sildid puudu, aga ma ei näinud, et oleks sõitjaid süüdistatud ja mis seal siis ikka, sest nagu ma kirjutasin - tegijal juhtub.

Rõhutan veelkord – probleem ei olnud raja tähistuses, vaid selles, et segaduses süüdistati rattureid!

Peace!

Eero Oja

parmaat
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 29. 08. 2009. 23:38

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas parmaat » 09. 07. 2016. 11:07

Eyper - aga palun. http://estoniancup.ee/r-uge-rattamarato ... aasikmets/

Ma juba mitu hooaega mõtlen, et kui paks see vana rasva kiht siis on, et selle peal saab liugu lasta. Kunagi oli Nokia ka tegija. Kui muudatusi ja uuendusi ei taheta teha, siis ei ole ka midagi loota. Eriti hull on minu meelest asjaolu, et korraldaja pole oma vigu kunagi tunnistanud ja mis veel olulisem, pole ka midagi teinud, et need ei korduks. Gpx fAilide jagamise probleem selgitati Nyyd kenasti lahti, samas 2 aastat tagasi oleks ka saanud seda teha ja oleks see teema olnud suletud. Millest selline suhtumine tuleb? Mul on hea meel näha, et sellest umbes 800 ratturit ka mõned sõnavõtjad ja HOOLIVAD sarja kvaliteedist. Eestlaslikult on muidugi "miilitsaid" kes kõigele takkakiidavad ja iga Tagasiside rynnakuks muudavad. Need, kes pole kunagi eksinud rajal - proovige vahel kiiremini ka sõita, see võib muuta asjaolusid!
Konkreetselt siis - pange oma radade kiirusplaan paika, nii et nooled ja märgistus oleks vastavuses rajalõigu kiirusega. Seda mõlemal etapil! Tehke rajast video ekstreemkaameraga, saavad inimesed raja keerulisemaid lõike üle vaadata ja neil, kes ei saa tulla tutvumA rajaga, on ka võimalik end natuke ettevalmistada.
Soovitus tulevikuks - stardikoridorides ärge laske linte nö vabaks, vaid las olla kõik stardigrupid omal kohal kuni stardipauguni, siis on ka kohanumbrist rohkem kasu ja inimestel suurem motivatsioon! Ja ei teki ka probleeme stardikoridorides, nagu 2 aastat järjepanu Kuusalus.
Ei ole palju nõutud vist! Aga et neid asju peab mitu mitu aastat rääkima ja kirjutama, siis selles osas on teil korraldajatel küll suuri muutusi vaja!
PS: MTBEST võtab muutusi palju julgemalt ette ja ka tagasisidet ei tee nad igal võimalusel maha! Natuke mõtteainet ratturitele.

Kasutaja avatar
JerryBlake
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 31. 01. 2012. 21:45

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas JerryBlake » 09. 07. 2016. 14:43

parmaat kirjutas: ...Hea meel, et ise see aasta ei sõida...
Jääb rohkem aega virisemiseks?

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas marguss7 » 09. 07. 2016. 15:30

JerryBlake kirjutas:
parmaat kirjutas: ...Hea meel, et ise see aasta ei sõida...
Jääb rohkem aega virisemiseks?
Tundub et siin virisejatest mitmed ise ei sõidagi sarja? Ilusate ilmadega on mõistlikum minna õue rattaga sõitma kui foorumis vinguda, tulin just praegu Harku metsast, singlitel ei mingit tähistust, 15 km ringil ka hõredalt, 3 tunni jooksul õnneks kordagi ära ei eksinud. Kunagi paberkaardiga Oandu-Ikla RMK rada ka läbitud peaaegu eksimata kuigi seal tähistus oluliselt hõredam. Pole veel ühelgi võistlusel probleeme olnud, aeg-ajalt tuleb korraks silmad stemmilt üles tõsta ja kõik sujub, ei tasu ennaks päris pildituks muidugi ka sõita (neile loomulikult kes üldse sarja sõidavad). Loodetavasti ei tee korraldajad järgmine aasta ühte suurt ümmargust kruusaringi kus teelt mahapööretel on ees politsei autod vilkuritega et keegi jumalapärast kuskil rajalt ei eksiks ja jätavad Keava mägede singlitel keerutamise ikka sisse kui neil sellistest virisejatest kopp ees ei ole ja üldse veel midagi teha tahavad... Austage natuke korraldajaid ka, muidu pole selliste vingujate armee tõttu kellegil varsti tahtmist midagi korraldada või tehakse sõit trekil!

parmaat
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 29. 08. 2009. 23:38

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas parmaat » 09. 07. 2016. 22:09

Vaata kus on targutajaid siia sattunud. Otse perekoolist või mõnest muust foorumist tundub, järgmisena hakatakse saatma silma- ja igasugu muude arstide juurde. Aga ise ei suuda lugeda isegi korralikult. Rahulikult välja jäetud mu 3 aasta märkus jne. No loodetavasti olete ise rahul Jerry ja uss, saite ka midagi asjalikku siia foorumisse jagada. Aitähh teile!
PS: Marguss kanna mulle pärast siis 37 EUR ka üle, natuke oli viletsalt tähistatud Harku metsa rada, teen sulle 3 EUR alla! Proovin paari aastaga asja parandada.

Räägime siis edasi nendega, kes tegelikult ka asja vastu huvi tunnevad. Väga halb valik on hakata süüdistama kedagi punases sõitmises jne, ilma teadmata, kellest on jutt. Nyyd siis selgub muidugi, et neid punases ja lenksus sõitjaid oli terve riigikogu jagu, aga ikka on pimedad süüdi. Kas järgmiseks siis pagulased? Aga mitte korraldaja?! Ja kas on üldse vahet, kes on süüdi? Tagasiside mõte on selles, et asju paremaks teha ja et selliseid prohmakaid ei juhtuks tulevikus. Kas ka TEILE korraldajad on see info sama mõttega? Osasi soovitusi ja ettepanekuid ei võta te juba aastaid kuulda. Samas võib olla ka harjumatu, kui keegi tuleb midagi ütlema ja soovitama, enne seda on ju nii kena vaikus olnud! Ära anna tagasiside, sest see on hirmus virisemine TÕSISTE sõidumeeste silmis. Sõida, aga ära virise! Vooh, see on moto mis viib selle sarja kõrgustesse!
Nautige Rakke rada, sest see on alati olnud kõigile eeskujuks!

Asjaajaja
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 04. 07. 2016. 11:20

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Asjaajaja » 09. 07. 2016. 23:24

Estonian Cup kirjutas:Anonüümsus annab veel enam kaitset oma peas trummeldavate murede väljendamiseks.
Lugupeetud foorumlane asjaajaja, saatsime Teile eraldi palve privasse.
Arvestades kui negatiivselt Estonian Cup anonüümsusesse suhtub tundub minu jaoks imelik, et oma arvamused julgetakse öeldakse välja ainult privaatsõnumites. Lugedes Estonian Cupi privaatsõnumeid tekkis mul tunne, et see ei saa ju päriselt olla. Miks üks Eesti mõistes väga suur ja tähtis spordiüritus oma siiamaani väga ustavatesse klientidesse sedasi suhtub? Minu jaoks on see lihtsalt arusaamatu. Käesoleval aastal on Estonian Cupi poolt tulnud siia foorumisse mitmeid väga kaheldava väärtusega väiteid ja nüüd sai ka oma arvamust ühe sellise avalduse kohta avaldatud. Selle peale privaatsõnumites öeldi mulle väga otseselt, et minu arvamused Estonian Cupi teemadel ei ole korraldajate poolt oodatud. Sellise avalduse oleks võinud ju avalikult teha. Siis teaksid ka kõik teised foorumilugejad, et kui neil on mingit kriitikat, siis pole mõtet oma aega selle väljendamise peale raisata. Kui Estonian Cup arvab, et ma teen neile järjekordselt liiga, siis mina olen selle poolt, et kogu meie privaatne vestlus peaaegu täiel mahul avaldataks (sooviksin, et sealt eemaldataks ainult minu kontaktandmed, sest neid pole vaja kogu maailmaga jagada). Siis saaksid kõik ise oma järeldused teha. Estonian Cup andku ainult oma nõusolek meie vestluse avaldamisele.

Estonian Cupi avaldustest sellel nädalal sain ma aru, et nende arust on kõik minu väited siin foorumis olnud põhjendamatu kriitika ja nemad ei kavatse oma tegevust muuta, sest nende arust ei ole selleks põhjust. Minu arust siiski on nad siiski teinud oma suhtluses vigu (Rapla etapil põhiliselt süüdistades rattureid lõikamises kui tegelikult suur osa ratturitest isegi ei saanud aru, et nad seda tegid, ja seejärel eitades, et nad üldse midagi sellist väitnud olid). Aga minu poolest võib Estonian Cup saada oma tahtmise - mina järgnevaid Estonian Cupi etappe ei kommenteeri. Loodetavasti muutub sellest Estonian Cupi sari paremaks.

indr3k
Rattur
Postitusi: 244
Liitunud: 12. 06. 2009. 21:53

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas indr3k » 10. 07. 2016. 22:04

Asjaajaja kirjutas:
Estonian Cup kirjutas:Anonüümsus annab veel enam kaitset oma peas trummeldavate murede väljendamiseks.
Lugupeetud foorumlane asjaajaja, saatsime Teile eraldi palve privasse.
Arvestades kui negatiivselt Estonian Cup anonüümsusesse suhtub tundub minu jaoks imelik, et oma arvamused julgetakse öeldakse välja ainult privaatsõnumites. Lugedes Estonian Cupi privaatsõnumeid tekkis mul tunne, et see ei saa ju päriselt olla. Miks üks Eesti mõistes väga suur ja tähtis spordiüritus oma siiamaani väga ustavatesse klientidesse sedasi suhtub? Minu jaoks on see lihtsalt arusaamatu. Käesoleval aastal on Estonian Cupi poolt tulnud siia foorumisse mitmeid väga kaheldava väärtusega väiteid ja nüüd sai ka oma arvamust ühe sellise avalduse kohta avaldatud. Selle peale privaatsõnumites öeldi mulle väga otseselt, et minu arvamused Estonian Cupi teemadel ei ole korraldajate poolt oodatud. Sellise avalduse oleks võinud ju avalikult teha. Siis teaksid ka kõik teised foorumilugejad, et kui neil on mingit kriitikat, siis pole mõtet oma aega selle väljendamise peale raisata. Kui Estonian Cup arvab, et ma teen neile järjekordselt liiga, siis mina olen selle poolt, et kogu meie privaatne vestlus peaaegu täiel mahul avaldataks (sooviksin, et sealt eemaldataks ainult minu kontaktandmed, sest neid pole vaja kogu maailmaga jagada). Siis saaksid kõik ise oma järeldused teha. Estonian Cup andku ainult oma nõusolek meie vestluse avaldamisele.

Estonian Cupi avaldustest sellel nädalal sain ma aru, et nende arust on kõik minu väited siin foorumis olnud põhjendamatu kriitika ja nemad ei kavatse oma tegevust muuta, sest nende arust ei ole selleks põhjust. Minu arust siiski on nad siiski teinud oma suhtluses vigu (Rapla etapil põhiliselt süüdistades rattureid lõikamises kui tegelikult suur osa ratturitest isegi ei saanud aru, et nad seda tegid, ja seejärel eitades, et nad üldse midagi sellist väitnud olid). Aga minu poolest võib Estonian Cup saada oma tahtmise - mina järgnevaid Estonian Cupi etappe ei kommenteeri. Loodetavasti muutub sellest Estonian Cupi sari paremaks.
Tegelikult on nii, et kui kõikide soovidega hakata arvestama, siis muutub asi palaganiks. Sinu asi on see, et osaled või ei osale. Eks kõik korraldajad proovivad teha oma asja parimal võimalikul moel ning kui tuleb kriitikat, siis sellega kindlasti arvestatakse. Kui aga pidev ulgumine käib, siis ei võta seda enam tõsiselt. Seega tõmmake veidi hoogu maha ning leidke mõni positiiivne asi ka.

Midagi asjaliku viiimasel ajal siin teemas lugeda ei ole - ma paneks lasusa lukku ..

parmaat
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 29. 08. 2009. 23:38

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas parmaat » 10. 07. 2016. 22:33

Indr - kas sa oled lugenud ka, milles asi? Niisama ajad pula? Jutt sellest ju käibki, et ei võeta kuulda soovitusi ja tagasisidet. Nüüd ei taheta ka enam vastutust võtta, vaid kõik punases ja süüdi. Palagan on see küll jah, aga mitte siis osalejate poolt!
Paneks äkki need korraldajameeste nimed kirja, kes privaatsõnumeid saadavad, siis saab ehk aru, kas kogu organisatsioonil selline suhtumine, või ehk on mõni, kes soovib mõistlikult olukorda lahendada!?

Truzz
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 02. 08. 2013. 08:24

Re: Raplamaa Rattamaraton EMV 2016 - 02.07.2016

Postitus Postitas Truzz » 11. 07. 2016. 09:00

Ise sõitsin pikka distantsi, polnud kursis raja tähistamisega aga sain aru ikkagi, juhendajad juhendasid õigesti ja kõik toimis.
Muidugi peaks korraldajad võtma segaduse eest vastutust ja tegema omad järeldused ja täiustama rajatähistust (Rakkes oli asjalik tähistus näiteks).
Süüdistama ja üksteise peale haukumiseks on siin see asi läinud. Korraldajad korraldavad ja näevad vaeva, osalejad maksavad ja tahavad parimat kogemust.

Lihtsalt ennast nüüd huvitab, kas kellegi on mingi videolõik või mingi ajavahemik mingile juutuubivideole, et saaks vaadata huvi pärast, kus see intsident juhtus?
Tänan.

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2016”