Kuusalu rattamaraton 30.04

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3939
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Kirsa » 29. 04. 2016. 19:57

Kas rajakaarti polegi? Kodulehelt igatahes ei leidnud.
Mulle piisaks ka endomondo joonest, et kes käis matkasõidul võiks jagada.
Mul on vaja teada kuhu oma joogipudelid maha toetada.

indro
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 07. 03. 2013. 09:40

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas indro » 29. 04. 2016. 20:04

Matkasõidu tagasiside uudises on selline link: http://estoniancup.ee/wp-content/upload ... k_rada.gpx

scoopy
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 11. 06. 2013. 22:11

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas scoopy » 29. 04. 2016. 20:09


Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Nominative » 30. 04. 2016. 14:40

Vaatan tulemustest, et esikümme on ikka puhta sassis. Teised nimed, mida muidu näed. Või on see hooaja esimese sõidu teema? Igaljuhul väga lahe.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

craft
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 26. 02. 2008. 22:31

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas craft » 30. 04. 2016. 16:38

Kas korraldajad lõikajatega ka midagi ette võtavad, mina nägin ühte kohtadel 70-80 proshopi värvides tegelast, nr ja nimi on ka teada.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas piffik » 30. 04. 2016. 16:42

Nominative kirjutas:Vaatan tulemustest, et esikümme on ikka puhta sassis. Teised nimed, mida muidu näed. Või on see hooaja esimese sõidu teema? Igaljuhul väga lahe.
Kes nüüd top10-s juhuslik on? Massa, Püta või Austa?

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas tarmo » 30. 04. 2016. 16:58

Kui see esimene paun teisel pool Loksa teed välja arvata, oli rada väga hea. Järgmisel aastal võiks planeerida kogu raja Kolgaküla suusaradade poole maanteed. Seal on materjali küll. Finishi lahendus viimasel km oli super, see imev heinamaa lõik ja pöördega tõus. Oli midagi rahvale pakkuda enne lõppu. Samuti oli väga kihvt lippudega ääristatud pikk finishisirge, andis hea emotsiooni lõpus. Rajatähistus oli ka väga hea, kuni selle järsu parempöördeni raja lõpuosas. See pööre oli tähistamata ja nii palju kui mina nägin, panid sealt kõik otse. Paljud kindlasti mäletavad seda kohta.:)

M.V.
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 19. 08. 2013. 17:48

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas M.V. » 30. 04. 2016. 17:13

Mu arust ei saa lugeda tähistust heaks kui üks seltskond täiesti puusse pani ja praktiliselt kõik kellega peale sõitu suhtlesin olid kusagil metsa pannud.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas miilits » 30. 04. 2016. 17:21

Pole mõtet niipalju norida, kiidame parem rada, super ja kodus juba tuju hea. Emotsioonid laes ja ootame uut sõitu. See, et sealt silt kadunud või puudu, eksimine inimlik. A vb väike pätipoiss liigutas seda. Veelokord, rada super ja loodame, et uued etapid sarnased tulevad :)
"It never gets any easier, you just go faster"

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3939
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Kirsa » 30. 04. 2016. 17:45

Nominative kirjutas:Vaatan tulemustest, et esikümme on ikka puhta sassis. Teised nimed, mida muidu näed. Või on see hooaja esimese sõidu teema? Igaljuhul väga lahe.
Rajatähistus... Väga palju eksimisi oli - aga nüüd ma vaatan, et osad nimed on esikümnes tagasi tõstetud.
Perekonnasiseselt on meil draama, sest kogu sõidu oli Age minust ees , aga finishis minu järel ja tema spido näitas 54km. :)
Mul endal näitab 53km, et ma ei ole isegi kindel kas kõik õigesti sai sõidetud - endale tundub et sai.
Mind päästis see, et sõitsin enamiku sõidust üksi ja väga aeglaselt - kevadiste külmetuste baasilt rohkem ei jaksanud.

PS! Rada oli suurepärane - eriti estonian cup-i kohta.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 677
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas dh » 30. 04. 2016. 17:50

(y) Need jõeäärsed singlid
(y) Mudamülkad
(y) Sügavad porilombid
(y) Supp fininishis
(y) Täiuslik võistlusilm

.. aga kruusa oleks võinud ikkagi vähem olla ja enda treenitus parem.

Endal õnnestus kahel korral rajalt eksida.

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas marguss7 » 30. 04. 2016. 18:08

Võrreldes eelmise laupäevaga oli seekord ilm ka lisaks rajale korralik tellitud, täna tundus seetõttu sõit oluliselt lihtsam. Ise kuskile ei eksinud, kuigi kulgesin valdavalt oma pundis vedurina, eelmine laupäev oli veidi kahtlemist mõnes kohas, aga seekord oli tegelikult ju korralik sõidujälg ees. Mul tuli 52km millegagi kokku. Enam ei ole Jõulumäe mu eesti maastikusõitude lemmikrada :)

raulk
Rattur
Postitusi: 1835
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas raulk » 30. 04. 2016. 18:13

Rada oli väga hea.
Tähistus aga halb.
2 km ennem lõpu näitas nool Hansgrohe ringile
ja seega tegin 2km pikema sõidu kui oleks olnud õige.
Trenniks hea aga võistluseks on see ikka jama küll.

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas martr » 30. 04. 2016. 18:19

Ma julgen küll öelda kriitikat tähistuse kohta. Ühe ~20-pealise seltskonnaga konkreetselt eksisime ära. Seisime järsku ristmiku peal, mitte ühtegi silti näha ei ole. Ja inimesi tuli järjest juurde.
Ma ei tea, kas olid korraldajatel nooled otsa saanud või mis? Pärast 2km lõpuni märki oli vaja enne maanteed, kohe pärast heinaküüni vasakule keerata. Aga kui tuled hooga, näed tee ääres lippe ja siis üle tee on kah lipud, on loogiline järeldus, et tuleb üle tee sõita. Kuna ma sõitsin suht kõige viimasena, siis veel imestasin, et miks tee ületamise valvurid nii vara ära on läinud. Mitmes kohas tegi rada järsu käänu ning ainuke asi, mis seda näitas, olid puude küljes kollased lindid. Kusjuures, läbi oranžide spordiprillide on suht keeruline eristada kollast linti rohelistest lehtedest.

Ma pole mitte ühelgi võistlusel mitte kunagi varem ära eksinud. Ja täna eksisin 3x.
Kui pärast sõitu supilauas, võrdled sõpradega, et mitu korda keegi ära eksis, siis see ei ole OK.
Aga see kõik on muidugi ainult minu vaatenurk.

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Maarek » 30. 04. 2016. 18:49

Mitte ainult sõitjad, vaid ka poolmaratoni juht-mootorratas ei saanud rajatähistest aru ja vedas liidri metsa ning tunnistas pärast ekslemist, et ta ise ka täpselt ei tea, kuidas rada käib. Tuli 4-5 km tiirutamist juurde ja nii see sõit läks.

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas guidomukk » 30. 04. 2016. 19:38

Jahh oli see üks kurv kus paljud otse panid, järsu parem pöörde asemel. Ka mina..

Kuid see ei rikkunud mu päeva:
Ilm
Rada (ka see lõpu surm 5km.)
Massid stardis
Mudamülkad.
Supp

Mina tänan. Sain jalad krampi, sain ratast mäest ülesse lükata. Hea töö! Ülemõistuse edasiminek eelmise aasta rajaga.
Vaatsin kahte Porter Racingu meest kes kõik tõusud ülesse kangutasid..laskumistel lõdvalt sõitsid. Kadedaks tegi..on mida õppida. Samas eessõitvaid julgustasid, pisut ka juhendasid. Tublid poisid.
Viimati muutis guidomukk, 30. 04. 2016. 22:28, muudetud 1 kord.

powerman
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas powerman » 30. 04. 2016. 19:43

Rajal mittesoitnuna aga kommentaaride lugejana ja natuke ka ennustajana on mu arvamus, et jah - koikidele sarjadele surve lisandumisega on kannatanud kvaliteet ja iga1, kes on lisandunud, ei vea välja....kahju....aga anname aega atra seada...

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Kaido88 » 30. 04. 2016. 19:58

Rada supper, hooaja alguseks kohe korralik avapauk ja meelde tuletus, et TRENNI tuleb teha :D Tegemist siiski Maastikuratta maratoniga, mitte lihtlabane kruusateedel paugutamine. See muda lõik seal keskel, võiks millegiga asendada, sest vihma korral sinna sattuda ei sooviks. Esimene maraton siiski toimub tavaliselt 4soojakraadi juures. Ilm täna soosis.
Märgistus kehv. Korra panin ise 1 ristmikust otse üle enne kui aru sain, et eelmised on kuhugi ära pööranud.
Teist korda sai 30se grupiga otse sõidetud raiesmikult läbi ja mäest alla :D Lisa km tuli.

1 rattur kukkus laskumisel ja ilmselt viidi kiirabiga ära (Inimesed juba helistasid ja aitasid kui mina sinna jõudsin). Kiiret paranemist!
Viimati muutis Kaido88, 30. 04. 2016. 20:38, muudetud 1 kord.

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas kalari » 30. 04. 2016. 20:29

Mis rajatähistust puudutab, siis mõnele mehele/seltskonnale lihtsalt teatud tüüpi tegevused ei sobi. Eelmiselgi aastal oli teil 4-5 väga arusaamatus stiilis tähistatud pööret. Matkasõidu ajal toimunud ekslemine teid ka mõtlema ei pannud... Kallid Kuusalu rattaklubi mehed, võtke selle ameti peale kedagi teist. Uskuge, nii on kõigile parem.
(ise pääsesin suuremates ekslemistest)

Tänud Virgo Karule hea rajaplaneeringu eest! Loodetavasti saab järgmisel aastal ka seda esimese 10-15km tühja vunkimist veidi vähendada.

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas juuser78 » 30. 04. 2016. 22:11

Raja märgistus võttis tõesti suure osa positiivset emotsiooni maha. Poolmaratoni ca 25.kilomeetril eksisime suure kambaga ära. Tulime alla üsna järsust ja pikast laskumisest, kui esimene mees märkas lõpuks, et ühtegi linti enam näha ei ole. Ja siis tuli loomulikult jälle sellest samast pikast tõusust üles rassida. Sinna kulus väga palju minuteid, jõudu ja kohti.

Paar kilomeetrit hiljem oli taas järsk pööre sirgelt kruusateelt metsavahele, mida sai ka märgatud vaid õnneliku juhuse läbi.

Kui vaadata poolmaratoni lõpuprotokolli ja stardinumbreid, siis on ilmselge, et rajal käis totaalne ekslemine. Minu meelest oleks õiglane selle etapi tulemused vähemalt üldarvestusest välja jätta.

tim
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 17. 06. 2011. 20:14

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas tim » 01. 05. 2016. 07:59

Rada oli väga hea, vahepealsed metsarajad meenutasid Jõulumäe parimaid kohti:) Ning kogu rada oli suht hästi tasakaalus, et oli ka lõike, kus sai veidi puhata.
Kaua aega kulus selle enne lõppu oleva ekslemise peale? Meie neljasele pundile tuli õnneks just ärapööramise kohas üks suurem äraeksinute grupp vastu ja saime kohe õige teeotsa kätte.

-Jan-
Rattur
Postitusi: 12
Liitunud: 17. 01. 2011. 13:46

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas -Jan- » 01. 05. 2016. 08:09

See et raja algus 10 km vunkimist on ju ainuõige lahendus ja eriti veel esimese etapi jaoks. Selline mass on ju vaja eelnevalt veidi ära jaotada ja hooaja alguses startipositsioonid nii ja naa. Selle raja puhul oli veel see eriti hästi, et algul laiemad teed ja siis suusakad ja siis sinkude peale.

rapsakas
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 27. 11. 2014. 23:01

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas rapsakas » 01. 05. 2016. 09:11

Kuna eile läks number katki siis sellest ka järgnev küsimus. Miks pole võimalik saada sama numbrit uuesti? Palju maksab uus number ja kust ma selle kätte saaksin?

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas miilits » 01. 05. 2016. 09:15

rapsakas kirjutas:Kuna eile läks number katki siis sellest ka järgnev küsimus. Miks pole võimalik saada sama numbrit uuesti? Palju maksab uus number ja kust ma selle kätte saaksin?
Arvatavasti siia alla su mure läheb: 2.2. Võistlusnumber kehtib läbi terve hooaja ning seega tuleb kaasa võtta ka järgmisele etapile hoolimata sellest, kas on registreerutud tervele sarjale või ainult mõnele etapile. Juhul kui esimene väljastatud number ära kaob või maha jääb, siis väljastatakse võistluskeskuses lisatasu (5€) eest uus number.
"It never gets any easier, you just go faster"

Kirk Eval
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 14. 06. 2015. 17:19

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Kirk Eval » 01. 05. 2016. 10:03

-Jan- kirjutas:See et raja algus 10 km vunkimist on ju ainuõige lahendus ja eriti veel esimese etapi jaoks. Selline mass on ju vaja eelnevalt veidi ära jaotada ja hooaja alguses startipositsioonid nii ja naa. Selle raja puhul oli veel see eriti hästi, et algul laiemad teed ja siis suusakad ja siis sinkude peale.
Mulle ka selline lahendus meeldis. Said positsioonid rohkem paika ja siis sai nautida vinget rada. Tore päev oli (y)

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas guidomukk » 01. 05. 2016. 10:24

Kirk Eval kirjutas:
-Jan- kirjutas:See et raja algus 10 km vunkimist on ju ainuõige lahendus ja eriti veel esimese etapi jaoks. Selline mass on ju vaja eelnevalt veidi ära jaotada ja hooaja alguses startipositsioonid nii ja naa. Selle raja puhul oli veel see eriti hästi, et algul laiemad teed ja siis suusakad ja siis sinkude peale.
Mulle ka selline lahendus meeldis. Said positsioonid rohkem paika ja siis sai nautida vinget rada. Tore päev oli (y)
Nõus..600 inimest lasti koos minema..(variant mis mulle meeldib)..samas ummikuid polnud. Said ilusti singliteks paika kes jaksavad need läinud eest olid.

rapsakas
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 27. 11. 2014. 23:01

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas rapsakas » 01. 05. 2016. 14:26

Võistkondade tulemusi näeb kus??

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas rainerhq » 01. 05. 2016. 14:28

Kanal 2 "Reporter" maybe.
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

elar
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 14. 03. 2012. 08:43

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas elar » 01. 05. 2016. 14:53

Vähe sellest, et korraldajad siit lugedes raja märkimisega hakkama ei saa, siis ei tunne nad ka oma rada ja ei vasta võistlusnumbri taga olevale telefoninumbrile.
Jäin koos Sportlove mehega (kellele ma teen sügava kummarduse selle eest ja temaga suhteleme veel omavahel) 30km toimunud kukkumise juures seisma ja sai proovitud korraldajat sellelt vistlusnubri taga asuvalt telefoninumbrilt kätte saada. Korraldaja kättesaamiseks sellelt numbrilt läks ca 30-45min. Samuti läks üle tunni esimesest kõnest, et meieni jõuda - korraldajate omavaheline suhtlus oli ikka allapoole arvestust. Kui korraldajale seda märkida, siis sain nipsaka vastuse, et oleks pidanud 112 helistama. Saigi helistatud aga seal metsas ei leia ükski kiirabi meid ilma rajameistrita üles. Ja arvestades, et üks kiirabibrigaad lõpetas Võsul, siis ei olnud ka nad väga teadlikult, et üldse siin midagi toimub.
Loodan, et korraldajad teevad sellest lähtuvalt mingeid muudatusi (ja palun siinkohal mitte kirjutada, et teete järeldused - väidetavalt suurima kogemusega katusorganisatsioonil peab see know-how ammu olemas olema). Seekord piirdus õnneks põrutuse ja marrastustega aga kui oleks juhtunud midagi tõsisemat...

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas rai66 » 01. 05. 2016. 15:00

rapsakas kirjutas:Kuna eile läks number katki siis sellest ka järgnev küsimus. Miks pole võimalik saada sama numbrit uuesti? Palju maksab uus number ja kust ma selle kätte saaksin?
Kui ei viitsi rabeleda ja on mõni vana number alles, kleebi see sinna peale.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Mati » 01. 05. 2016. 15:26

elar kirjutas:...Korraldaja kättesaamiseks sellelt numbrilt läks ca 30-45min. Samuti läks üle tunni esimesest kõnest, et meieni jõuda - korraldajate omavaheline suhtlus oli ikka allapoole arvestust. Kui korraldajale seda märkida, siis sain nipsaka vastuse, et oleks pidanud 112 helistama. Saigi helistatud aga seal metsas ei leia ükski kiirabi meid ilma rajameistrita üles...
Kas kohapeal medteenistust ei olnud, kelle oleks saanud kiirelt metsa toimetada (eeldusel muidugi, et korraldaja on kontaktne)? Sellise massiga üritusel peaks see vast isegi kohustuslik olema?!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Kaido88 » 01. 05. 2016. 16:06

elar kirjutas:Vähe sellest, et korraldajad siit lugedes raja märkimisega hakkama ei saa, siis ei tunne nad ka oma rada ja ei vasta võistlusnumbri taga olevale telefoninumbrile.
Jäin koos Sportlove mehega (kellele ma teen sügava kummarduse selle eest ja temaga suhteleme veel omavahel) 30km toimunud kukkumise juures seisma ja sai proovitud korraldajat sellelt vistlusnubri taga asuvalt telefoninumbrilt kätte saada. Korraldaja kättesaamiseks sellelt numbrilt läks ca 30-45min. Samuti läks üle tunni esimesest kõnest, et meieni jõuda - korraldajate omavaheline suhtlus oli ikka allapoole arvestust. Kui korraldajale seda märkida, siis sain nipsaka vastuse, et oleks pidanud 112 helistama. Saigi helistatud aga seal metsas ei leia ükski kiirabi meid ilma rajameistrita üles. Ja arvestades, et üks kiirabibrigaad lõpetas Võsul, siis ei olnud ka nad väga teadlikult, et üldse siin midagi toimub.
Loodan, et korraldajad teevad sellest lähtuvalt mingeid muudatusi (ja palun siinkohal mitte kirjutada, et teete järeldused - väidetavalt suurima kogemusega katusorganisatsioonil peab see know-how ammu olemas olema). Seekord piirdus õnneks põrutuse ja marrastustega aga kui oleks juhtunud midagi tõsisemat...
Ma eeldan, et teie olite need, kes juba aitasid abivajajat, kui mina sealt mööda sõitsin koos järgnevatega suure laskumise all. Seda kohta tõesti ilma rajameistriteta üles kiirabi ei leia. Kiitus sulle ja teisele mehele! Üks teist juba oli sel hetkel helistamas.
HÄBI KORRALDAJATELE!

hegol
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 12. 06. 2013. 17:39

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas hegol » 01. 05. 2016. 16:44

Kuna mina olen see rattur, kes lõpetas Kuusalu sõidu PERHi EMO's, siis tänan abistajaid - Sportlove meeskonnast Mart ja AC Racing Elar. Olen Elari vend ja eks seetõttu oli ta ka kohalejääja, samuti oli kindlasti palju neid, kes muret tundsid.
Kuigi mulle räägiti, et peale kukkumist olin ma natukene teaduseta, on minu jaoks siiski terve tund mälestustest puudus, ehk siis kohapeal meenus mulle esimese asjana ainult suured laskumised ja järgmine mälestus oli ca tunnike hiljem, kui sõitis mööda meie meeskonna viimane liige ja natukese aja pärast saabus juba mootorratas. Kiirabiautos ja EMOs lamades küll meenus vähekene rohkem, aga kukkumist ennast ja kogu vahepealset ma jätkuvalt ei mäleta, seega ei tea ma ka seda, kui kaua mind seal abistada püüti. Igatahes tunnistati kõik elutähtsad organid terveks ja mind lasti õhtul juba koju ning hetkel on ainult tugev pea ning parema külje põrutus ja loomulikult tugev egolaks, et sellises lihtsas kohas see asi juhtuda sai.
PS! Palun edastada mulle Mart'i kontaktid privasse, kes neid teab!

Estonian Cup
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 27. 06. 2014. 08:32

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Estonian Cup » 01. 05. 2016. 22:02

Mati kirjutas:
elar kirjutas:...Korraldaja kättesaamiseks sellelt numbrilt läks ca 30-45min. Samuti läks üle tunni esimesest kõnest, et meieni jõuda - korraldajate omavaheline suhtlus oli ikka allapoole arvestust. Kui korraldajale seda märkida, siis sain nipsaka vastuse, et oleks pidanud 112 helistama. Saigi helistatud aga seal metsas ei leia ükski kiirabi meid ilma rajameistrita üles...
Kas kohapeal medteenistust ei olnud, kelle oleks saanud kiirelt metsa toimetada (eeldusel muidugi, et korraldaja on kontaktne)? Sellise massiga üritusel peaks see vast isegi kohustuslik olema?!
Sarja nimel hoiame pöialt tervelt kahele ratturile, keda käis võistluskeskuse kiirabi rajalt ära toomas. Maratonil kirjeldatud meesrattur ja poolmaratonil üks tütarlaps. Palun andke endast märku meie kodulehe alaosas oleva kontakt lingi abil, saadaksime teile smartposti väikesed meened. Ei leevenda need enam rajal kogetud kannatusi, aga siiski. Ja vapper abimees, kes teise inimese aitamise tulemusel peaaegu viimasena üle finishi veeres - anna palun samuti märku.
Mis läks nihu? Turvatelefon ei vastanud kohe. Mis on suur prohmakas, sest võistluskeskuse melus värin ja heli ei olnud piisavalt tugev.
Järgmisest etapist alates teeme turvaülemal kõrvaklapi kandmise kohustuslikuks.
Tõde on alati kusagil kahevahel - mõlema eelpool mainitud intsidendi puhul sõitis välja võistluskeskuse täisrelvastatud kiirabiauto.
Koos kohaliku Kuusalu mehega, kes tundis rada läbi ja lõhki. Mõlemal juhul toimus kukkumine (ikka juhtub), ühel juhul venis turvatelefonile vastamine (meie suur prohmakas), aga mõlemal juhul ..... saadi kannatanud kiirabiautosse rajal juba liikuvana.
Mõlemat otsiti rajalt meeleheitlikult taga. Uskuge meid, see on päris keeruline tegevus. Leida see kukkumise koht ja siis tuvastada, et seal polegi kedagi.
Sarja poolelt teeme muudatusi oma protseduurireeglites ja konsulteerisime ka mitmete kiirabi ja päästespetsidega.

Ettepanek ja üleskutse kõigile ratturitele - see nõuanne kulub marjaks ära mistahes rattamaratonil.
Kui te soovite aidata ligimest, kes on kukkunud, siis kõige otstarbekam on selline käitumine.
1. Näete rajal, et keegi paneb teie ees risu. Jääte seisma, sest inimene vajab ju abi.
2. Jah, teie enda võistlussooritusega on nägemist seekord. Aga me pole loomariigis, vaid inimesed.
3. Järgmised, kes tulevad tagant peale - kui on kannatanu ja keegi juba on temaga - kümme inimest ümber kukkunu on pigem klubi kui et abimeeskond. Võimalusel aeglustage korraks tempot ja hüüdke, kas on abi vaja. Kui vastus on ei või Teil tõesti on nii kibe võistlus, et ei kannata isegi küsida - palun siis hoopis korraks kiirendage. Ja viige teave kukkumisest/abivajamisest esimese rajajulgestajani
4. Neil harvadel juhtudel, kui julgestaja oli justkui paarsada meetrit enne kukkumist - siis ja vaid siis on mõistlik hakata liikuma vastuvoolu tagasi. Muudel juhtudel on see lisaturvarisk. Ametlikul rajajulgestusel on seljas meie parkimispartneri Europargi nummerdatud neoonkollased vestid. Numeratsioon on kasvav - raja esimene punkt kannab vesti number üks ja järgmine number kaks jne. Meie turvaplaani (mis on veel auklik, tunnistame ja parandame) kohaselt peaks see kiirendama abi osutamist - turvaülemal on kaart koos nummerdatud julgestuspostidega. Näiteks rajajulgestaja number 17-le laekub info intsidendist ja meil on koheselt teada lõik, kuhu oma tähelepanu suunata.
5. Abistaja, kes jäi kannatanuga - esimene kõne kindlasti 112. Teine kõne võistluskeskusse.
6. Esmaabi võtteid peame võib-olla tõesti kodulehel äkki videotena tootma koostöös kiirabi meedikutega. Kas Teil oleks huvi sellise "täiendkoolituse" vastu?
7. Ning viimasena - Eesti inimene on tantsulõvi kui on vaja kas kiruda, sapine olla või siis äraspidiselt tegelikult ka aidata. Ehk siis sappi suudetakse valada välja küll ja küll, tegelikult suudetakse teist inimest ka aidata. Aga sealt edasi ollakse juba veidi stereotüüpne kinnine ja natuke häbelik Eesti inimene. Sõnavabadus meie ei piira, kes tahab, see kritiseerib ja me proovime sellest kõigest õppida.

Meie palve Hawaii Express Estonian Cup nimel kõigile - kui teil jäi sõit kas katki või lõpetasite sõidu peaaegu viimasena, sest Teil oli südant teist aidata. Palun andke endast sarja sekratariaati (kohapeal) või kodulehe kontaktvormi kaudu märku - Te olete suure südamega inimene ja tunnustust väärt. Jah - sarja peakohtunik ei lase Teile märkida uut aega protokolli :wink:
Aga sarja võimuses on Teid tunnustada, öelda aitäh ja pista pihku midagi, mis meenutaks, et läksite appi. Olite inimene.

elar
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 14. 03. 2012. 08:43

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas elar » 01. 05. 2016. 22:33

Estonian Cup kirjutas:. Mõlemal juhul toimus kukkumine (ikka juhtub), ühel juhul venis turvatelefonile vastamine (meie suur prohmakas), aga mõlemal juhul ..... saadi kannatanud kiirabiautosse rajal juba liikuvana.
Mõlemat otsiti rajalt meeleheitlikult taga. Uskuge meid, see on päris keeruline tegevus. Leida see kukkumise koht ja siis tuvastada, et seal polegi kedagi.
Sarja poolelt teeme muudatusi oma protseduurireeglites ja konsulteerisime ka mitmete kiirabi ja päästespetsidega.


5. Abistaja, kes jäi kannatanuga - esimene kõne kindlasti 112. Teine kõne võistluskeskusse.
Lihtsalt taustinfoks - liikuvana saadi meesrattur tõesti kiirabiautosse. Aga peale üle tundi ootamist, kui tuli mootorrattur ja ütles, et me teid kuidagi ära toimetada ei saa - peate ise edasi liikuma. Ehk siis paluks siit mitte välja lugeda seda, et me tegime jalutuskäiku metsas ja meid taga otsiti. Olime üle tunni ühe koha peal ja kiirabile sai ka kaks korda antud meie koordinaadid garminist. Kas need ka korraldajani jõudsid - sellekohapealt jään vastuse võlgu. Liikusime edasi niipalju, et ei oleks päris kiire laskumise all veel ohtlikke olukordi tekitamas- ca 100m. Võin stravast väljavõtte teha, kui kellegil kahtlusi on.

Võistluskeskusesse - kas see number, mis on võistlusnumbri taga kehtib siis kõikidel etappidel või on see mingi muutuv number olenevalt korraldajast?

Estonian Cup
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 27. 06. 2014. 08:32

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Estonian Cup » 01. 05. 2016. 22:45

elar kirjutas:
Lihtsalt taustinfoks - liikuvana saadi meesrattur tõesti kiirabiautosse. Aga peale üle tundi ootamist, kui tuli mootorrattur ja ütles, et me teid kuidagi ära toimetada ei saa - peate ise edasi liikuma. Ehk siis paluks siit mitte välja lugeda seda, et me tegime jalutuskäiku metsas ja meid taga otsiti. Olime üle tunni ühe koha peal ja kiirabile sai ka kaks korda antud meie koordinaadid garminist. Kas need ka korraldajani jõudsid - sellekohapealt jään vastuse võlgu. Liikusime edasi niipalju, et ei oleks päris kiire laskumise all veel ohtlikke olukordi tekitamas- ca 100m. Võin stravast väljavõtte teha, kui kellegil kahtlusi on.

Võistluskeskusesse - kas see number, mis on võistlusnumbri taga kehtib siis kõikidel etappidel või on see mingi muutuv number olenevalt korraldajast?
Jah, teame. Kindlasti me ei süüdista mitte kedagi.
Jah - meil oli turvaprohmakas. Me ei salga seda.
Tunnustus selle eest, et vaatamata enda olukorrale suutsite mõelda ka järgmiste peale.

Sarja turvanumber - see kehtib kõigil etappidel. See on eraldi telefoniaparaat sarja enda sim-kaardiga ja täidab ainult ühte ülesannet.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas siim_s » 02. 05. 2016. 07:32

Viimati muutis siim_s, 02. 05. 2016. 09:37, muudetud 1 kord.

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas martaas » 02. 05. 2016. 08:38

Tulemused on tänase seisuga maha võetud. Kas ja kuidas korraldajad suudavad tuvastada neid, kes lõikasid st ei läbinud rada täies ulatuses?

Juhendis on punkt kohe selle kohta, et raja peab täies ulatuses läbima, kui seda ei tehta, siis osaleja diskvalifitseeritakse (8.6. Tulemuse saamiseks peab võistleja läbima võistlusraja täielikult; 8.11. Punktides 8.2-8.10 sätestatud reeglite rikkumise korral võistleja diskvalifitseeritakse.).

Ühesõnaga jõudu asja lahendamiseks, minul ei õnnestunud eksida ära aga peab tõdema, et punt sõitis sinna kuhu esimene mees keeras pundis:)

Rada oli super hea, parjalt tehniline ja keskmiselt raskem minule.

Estonian Cup
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 27. 06. 2014. 08:32

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Estonian Cup » 02. 05. 2016. 09:14

martaas kirjutas:Tulemused on tänase seisuga maha võetud. Kas ja kuidas korraldajad suudavad tuvastada neid, kes lõikasid st ei läbinud rada täies ulatuses?
Juhendis on punkt kohe selle kohta, et raja peab täies ulatuses läbima, kui seda ei tehta, siis osaleja diskvalifitseeritakse (8.6. Tulemuse saamiseks peab võistleja läbima võistlusraja täielikult; 8.11. Punktides 8.2-8.10 sätestatud reeglite rikkumise korral võistleja diskvalifitseeritakse.).
Hetkel lähtume etapi peakohtuniku otsusest ja täidame seda. Arbiiter korjas kokku üle kümne gps jälje, tuletas sealt ligikaudse aja, mis oleks kulunud korrektse raja läbimiseks (ca 15 min) ja lisas anomaalselt vara lõpetanud ratturile sanktsioonina 5 min. Prioriteet oli selles keevas olukorras esisada.
Live tulemustes jälgige tulpa "time adj." (time adjustmnet) ja sealt näeb, kelle aega korrigeeriti.
Link: http://www.racetecresults.com/Results.a ... d=77&EId=1
Nüüd jääb veel üle koostada võistkondlik pingerida ja järgmisel etapil anda üle ikkagi ka võistkondlikud autasud.

alarco
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 27. 08. 2012. 23:11

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas alarco » 02. 05. 2016. 09:59

Olin üks eksinutest. Enne lõputõusu avastasime, et oleme jõudnud liiga vara, vist on midagi vahele jäänud. Finishis tunnistasime seda kohe ja arutelu käigus sai ka selgeks kus see koht võis olla. Minu jaoks tähendas see vanuseklassi esimese koha kaotust. Enda teada ja ka vaheaeg näitas seda sõitsin kogu vanuseklassi liidrikohal. Sellises olukorras tahtlikult lõikamine peab ikka eriline rumalus olema. Mille eest sanktsioonid, mõtlen siin seda 5min võistlejale kui oli teada, et eksijaid oli palju? Juhendis: 5.2. Stardimaks sisaldab: tähistatud rada...
Aga muidu oli rada äge, üks mu seniseid lemmikuid. Kannatab juba ka Läti "Vivusega" võrdlust
Alar

Kasutaja avatar
Estapi
Rattur
Postitusi: 379
Liitunud: 07. 04. 2008. 16:59

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Estapi » 02. 05. 2016. 11:57

Estonian Cup kirjutas: ...Ettepanek ja üleskutse kõigile ratturitele - see nõuanne kulub marjaks ära mistahes rattamaratonil.
Kui te soovite aidata ligimest, kes on kukkunud, siis kõige otstarbekam on selline käitumine.
1. Näete rajal, et keegi paneb teie ees risu. Jääte seisma, sest inimene vajab ju abi.
2. Jah, teie enda võistlussooritusega on nägemist seekord. Aga me pole loomariigis, vaid inimesed.
3. Järgmised, kes tulevad tagant peale - kui on kannatanu ja keegi juba on temaga - kümme inimest ümber kukkunu on pigem klubi kui et abimeeskond. Võimalusel aeglustage korraks tempot ja hüüdke, kas on abi vaja. Kui vastus on ei või Teil tõesti on nii kibe võistlus, et ei kannata isegi küsida - palun siis hoopis korraks kiirendage. Ja viige teave kukkumisest/abivajamisest esimese rajajulgestajani
4. Neil harvadel juhtudel, kui julgestaja oli justkui paarsada meetrit enne kukkumist - siis ja vaid siis on mõistlik hakata liikuma vastuvoolu tagasi. Muudel juhtudel on see lisaturvarisk. Ametlikul rajajulgestusel on seljas meie parkimispartneri Europargi nummerdatud neoonkollased vestid. Numeratsioon on kasvav - raja esimene punkt kannab vesti number üks ja järgmine number kaks jne. Meie turvaplaani (mis on veel auklik, tunnistame ja parandame) kohaselt peaks see kiirendama abi osutamist - turvaülemal on kaart koos nummerdatud julgestuspostidega. Näiteks rajajulgestaja number 17-le laekub info intsidendist ja meil on koheselt teada lõik, kuhu oma tähelepanu suunata.
5. Abistaja, kes jäi kannatanuga - esimene kõne kindlasti 112. Teine kõne võistluskeskusse...

Meie palve Hawaii Express Estonian Cup nimel kõigile - kui teil jäi sõit kas katki või lõpetasite sõidu peaaegu viimasena, sest Teil oli südant teist aidata. Palun andke endast sarja sekratariaati (kohapeal) või kodulehe kontaktvormi kaudu märku - Te olete suure südamega inimene ja tunnustust väärt. Jah - sarja peakohtunik ei lase Teile märkida uut aega protokolli :wink:
Aga sarja võimuses on Teid tunnustada, öelda aitäh ja pista pihku midagi, mis meenutaks, et läksite appi. Olite inimene.
Suur tunnustus ka korraldajale, kes võttis vaevaks pikalt ja põhjalikult selgitada ning tunnistada korralduslikke tagasilööke. Nüüd edasi saab ainult paremaks minna. See on suur asi, kui tehakse järeldused ja ettepanekud. Meie klubiliikmele Mart Reinsonile suur kummardus, et ta kannatanut abistama jäi. Võistlussituatsioonis ikka juhtub ja eks kevadel tulevad ka vahest näpukad sisse.

Kukkujale kiiret paranemist ning korraldajale indu ja jaksu edaspidi asju veelgi paremini teha.
Viimati muutis Estapi, 02. 05. 2016. 13:20, kokku muudetud 3 korda .

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Lapeteus » 02. 05. 2016. 12:17

Lappasin siin pildialbumit ja silma jäi selline pilt https://www.flickr.com/photos/50218422@ ... 837837875/

Kui ristmikul on nool sisekurvis, siis tähendab see seda, et tuleb sõita nooleni ja siis alles ära pöörata, mitte 30 m enne. Peaks nagu lõikamisena kvalifitseeruma.

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas ivoSKP » 02. 05. 2016. 12:26

Alternatiivne vaatenurk eksimise teemal

Sari on saanud oma valikusse pärli. Fakt. Rada on peamine põhjus, mis paneb sõitma 200 km kaugusele, mitte +-50 kohta. Et mis sellest nihkest muutuks, päriselt?
Kes elus kordki on mõne singli aktiveerinud/raja leiutanud, ilmselt saab aru kui palju keerulisem on selliste pöörete arvuga rada tähistada. Pakun oma 10x mahukam töö võrreldes mõne mnt kallakuga etapiga.

Et see äpardus nüüd pöörata plusspoolele, siis järgmisel korral pahandust tekitanud eksimise pöördes tekitaks ühe valikulise lisapauna "Kui tunned et väheks jääb täna/ametlik eksimise koht/-100 kohta ei koti/ +n km". Koht oleks pauna sõitnutel ikka tavanimekirjas. Äge oleks muidugi ka ajavõtumatid maha ja protokolli tuleb nime taha sarnaselt kiirenduskm-le lisapauna aeg. Ja miks mitte teistelgi etappidel, läbijate arv näitaks kaudselt heakskiitu rajameistritele. Ma oleks laupäeval läbinud. Aga jah, et see demokraatia reeglitele vastavalt enamusele hea mõte tunduks, ei oota...

Alguse 15 km vajutamise kohta on laekunud ka alternatiivne mõte: oleks siiski vähem võinud olla. Mõnede jaoks võib see tulla üllatusena, aga otse ja laugel kiiresti sõitmine ei ole alati ülekantav metsas kiiresti sõitmiseks. Minu jaoks tähendas see, et hiljem singlitel ei saanud varasemalt möödunute järel päris pikalt ja sageli omas tempos sõita. Mis muidugi on arusaadavalt mu sügavalt isiklik probleem ning tuleneb minu kehvast TT lihasest jne. Aga see on köömes, tõstatasin ta siia lihtsalt näitlikustamaks erinevate rajaotsuste mõju ühele või teisele sõitjatüübile. Enda mätta otsast hoopis viitstardid, rada alanuks ca 3 km pärast juba. Taoline raja ülesehitus soosis aga mnt taustaga sõitjaid, väidan.

Disclaimer: ise pole sarja korraldamisega seotud

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas veloson » 02. 05. 2016. 12:36

Abi ajaline kaugus metsas hädasse sattunutest meenutab taas - tervisesportnikud, ärge arvake, et igast asendist kõigi punaste kapsaste ninast, suust ja kõrvadest välja väntamist piiravad ainult krambid - geelimehe antud magneesiumiampullidest rääkimata, teie kõrval peatunud kaassõitjad ei pruugi olla võimelised pulssi taastama isegi juhtudel, mis välja õpetatud päästja/elustaja kohalolul oleksid reanimeeritavad :!:

Kuniks sanktsioneeritud tulemused taas üles laetakse, soovitan meeldetuletuseks lugeda http://www.koronaar.ee/kuidas-reageerid ... lustamine/

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Genry » 02. 05. 2016. 15:19

loodetavasti korraldajad ei saa siit infot, et kõik ainult negatiivne. ja see kukkumise värk, on halb õnnetus, mida ikka juhtub spordivõistlustel. kui siin nüüd osalejad abi ligipääsuga vindi üle keeravad siis uuel hooajal ainult sõidamegi kruusateedel. jah, telefonile mitte vastamine halb, samas usun, et ei helistatud nokia 5110-ga, seega pole ju probleemi päästeameti või millega iganes ühendust võtta. teemaväline, aga see aasta sõidan ise ķõik etapid GPS toega, mis iganes olukord vajab abi, kasvõi ratta tehniline probleem.
väga super rada, k.a alguse lagedam osa - kui kogu trass oleks selline nagu teine kolmandik oli, siis sõiduaeg oleks enamikel 20-30 min pikem, kahtlen et see jälle osadele meeltmööda oleks. ise ei ole elukutseline ja mulle kuni 2:30 pingutusest enam kui küll, eriti hooaja algus.
kõik lisad, mis see aasta tulnud on minu arust positiivsed ja jätkake samas vaimus. Varsemalt olnud ka supi nurinat, siis nüüd oli kohale kutsutud Türi grilliklubi ja kes seda ei proovinud võib tõesti kahetseda. sarnast hea kvaliteediga välitoitlustajat võiks edaspidigi etappidel olla. milleks kimada tagasi linna või segada pulbrist valgujooki pagassis kui saad võtta mõnusalt aja maha ja nautida ka perega/sõpradega paika kuhu kord aastas satud.
eksimisest - ise oma rumalusega ka ühel metsasihil kütsin nina maas, kuid ei nõua erilist IQ-d et saada aru, et suunavaid silte enam pole. Hea küll mõned meetrid sõidad tagasi aga see nö oma rumalus.

PS, kukkumise situatsiooni ei tea, kuid tunnistan, et mul ei ole häbi tulla sadulast kui enda oskustes 100% kindel ei ole. sõidan sektoris kus kõrvalsõitjad kõik elukutselt mittesportlased, küll aga pidevalt näen kuidas rind kummis pannakse pea ees ei tea kuhu. milleks võtta mingeid riske mille tagajärjed mõjutavad edasist elu. jah, tihti tagant hüütakse, et ei jää seisma vms, pigem on viimane käitumine ebasportlik ja igaüks otsustagu ise mis talle jõukohane. loomulikult jalastudes annan sadulas olijale võimalusel teed, isegi lüket kui tegu tõusuga, mis nõudis jalastumist.
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas JLansa » 02. 05. 2016. 15:39

Tere, ei lugenud nüüd kõiki postitusi küll läbi, kuid tundub, et selgitus on puudu, miks mehed saabusid teises järjekorras, kui lõpuprotokollis? :shock:
Olemas on fotod, mis näitavad sootuks teist järjestust.
Kui tegemist oli osadel sportlastel lõikamisega siis peaks seisma nende nime järgi lõpuprotokollis DNF?
Või on kusagil reeglites kirjas, mitu minutit otsa ajale liidetakse, juhul kui lõikad jne?

lugupidamisega...
🇪🇪

Estonian Cup
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 27. 06. 2014. 08:32

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas Estonian Cup » 02. 05. 2016. 15:57

JLansa kirjutas:Kui tegemist oli osadel sportlastel lõikamisega siis peaks seisma nende nime järgi lõpuprotokollis DNF?
Hetkel järgime peakohtuniku langetatud otsust. Mis on kraad kangem seisukoht, kui sarja juhend. Jah, üks peaks ideaalis olema teisega tasakaalus ja kooskõlas.
Ilmselt selliste kuumade hetkede tarvis ongi tsiviilühiskond kirjutanud õiguse alustesse kaalutlemise, proportsionaalsuse ja otstarbekuse põhimõtted.
Läksid need põhimõtted käiku seekord.

Rajamärkimisest - Kuusalus esikuuikusse sõitnud rattur on nõus olema Vooremäel justkui sõltumatu audiitor. Meie asi on tagada kohapealse rajameistriga tema soovituste tingimusteta järgimine.
St. noole asetus, X-märgi paigutus, lindi tõmbamine või julgestaja lisamine.
Nime ei taha avaldada, sest sellest pole juttu olnud, et teha temast vapiloom. Lõppkokkuvõttes ratturi ees vastutab ikkagi sari ja pole võimalik näidata näpuga, et näe XYZ-le ju sobis...
Aga ollakse nõus appi tulema, aitäh talle selle eest.

hegol
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 12. 06. 2013. 17:39

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas hegol » 02. 05. 2016. 16:15

Minu, kui kukkuja ja minu abistajate vaatest oli rada väga hea, käisin matkasõidul ja tunnistan raja ise ka heaks. Antud kukkumise põhjuseid ma 100% kindlusega ei saa kinnitada ega ümber lükata, kuna ma ei mäleta sellest mitte kui midagi, aga kindlasti ei sõitnud ma punases, sest teadsin raja raskust ja sellest tulenevalt püüdsin jagada jõudu ka lõpuni jõudmiseks ning samuti ei olnud antud kohas hullu panemisega, kuna see koht seda ka ei nõudnud. Jah, kaks suuremat laskumist enne seda ma sõitsin rattal alla, aga just seetõttu, et matkasõidul olin veendunud selle teosatatavuses ja seda ilma suuremate riskideta. Ka mina ei ole väga uljas laskuja, ja kui leian enda jaoks piisavalt ohtliku laskumise, siis jalutan sellest alla.
Hiljem kiirabis ja EMOs analüüsides olukorda niipalju kui mul meeles on, võis saatuslikuks saada metsateel saadud rehvivigastus, mis ei löönud rehvi paugupealt tühjaks ja ma lootsin, et piim selle kinni lapib, aga kuna tegemist oli kiiremapoolse laskumisega ja selle lõpus oli ka paremale kurv, siis võis alla jõudes olla esirehv niipalju tühjenenud, et ma ei suutnud enam kontrollida pööret ning leidsin tee vasakule poole teeäärde maandudes oma paremale küljele, mida kinnitab ka selle külje põrutus. Miks ma seda rehvi süüks arvan olevat on see, et enne laskumist mäletan rehvi susinat, ma peatusin ja kuna rehvi susin katkes antud hetkel ja rehvi ei löönud tühjaks, siis jätkasin sõitu. Hiljem, kui ma hakkasin liikuma antud orust minema, oli mu rattal esirehv täiesti tühi. Järgmisel päeval rehvi kontrollides oli sellel külgseinas kriimustus, mille vahelt lekkis õhku, aga mis ei olnud katki rebenenud.

Mina ei saa süüdistada kedagi, peale iseenda, et ei olnud piisavalt hoolas. Minu abistajad aga on mulle rääkinud, et võistlusnumbri taga olnud hädaabinumbrile ei saadud vastust ja see neid ka pahandas, et miks see vajalik on, kui abi ei saa. Minu gps'ga Garminist saadeti isegi koordinaadid kiirabile. Ma usun, et see on õppetund ka korraldajatele, et parandada oma esmaabiteenust.
Minul ei ole soovi, et keegi hakkaks sellepärast radasid ainult kruusateedele tagasi tooma, kukkumisi juhtub ka seal ja võib veel hullemaid vigastusi saada. Me loodame, et sellest tehakse omad järeldused nii teenuse pakkumise osas, kui ka rajale abi saatmise võimalikkuse osas.

Minuga on enamvähem kõik korras (põrutuse paranemiseks on vaid aega vaja), minu liikumisvahendiga on kõik korras ja minu abistajatega on kõik korras, me osaleme järgnevatel etappidel ka edaspidi, kui tervis ja aeg seda lubab.

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas martaas » 02. 05. 2016. 16:37

Küsin üle, kuna naistearvestuses ei ole tulemused õiged. Janelle oli kolmas aga avaldatud tulemustes on ta neljas. Palun viga parandada, kuna lõpptulemustes võib see arvestuslikku rolli mängida.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kuusalu rattamaraton 30.04

Postitus Postitas erikr » 02. 05. 2016. 16:46

Pooltühi esikumm kõlab väga loogiliselt. 2006 käisin ise samal põhjusel Tahko lõpulaskumisel kividesse pikali.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2016”