IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas marguss7 » 14. 09. 2016. 17:21

Pean ennast ka tervisesportlaseks ja käin alati pikal, küsimus ei ole ju rajas vaid pigem selle mis kiirusega seda läbitakse, ainuke raske sõit on minu jaoks olnud eelmise aasta Sindi Rattamaraton, samas matka käigus olen ühe päris pika päevaga läbinud ka 208 km RMK matkarada. Veri ninast väljas võistelda ei meeldi, aga ikka aeg-ajalt käin. Paraku on nii, et sellist rada, mis kõigile meeldib, ei ole võimalik teha. Alati on kellgi jaoks vähe/palju kruusa, pori, (maisi)singleid, tõuse, juurikaid, heinamaid jm. Nädalavahetusel läheb suurusjärgus 4000 jalgratturit, sh suurem osa neist tervisesportlased, 89km-t läbi sõitma ehk kui osavõtjate arvu järgi võtta, siis on see Eesti kõige lemmikum maastikurattarada ;) Tõenäoliselt annavad võistluste korraldajad alati endast parima, et rada oleks võimalikult vaheldusrikas ehk oleks kõigile midagi, aga erinevatel põhjustel see alati ei õnnestu.

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas Kaido88 » 14. 09. 2016. 20:07

Eeeeee aga kus kokkuvõtev saade jäi?

Rada oli huvitav ja mitmekesine, rajaäärne melu ikka üüüüüüüber cool (no see Laiuse mägi on fenomen).

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3934
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas Kirsa » 14. 09. 2016. 22:14

Tundub et tuleb Kalevipoja kaitseks lausa eraldi sõna võtta.

Minule rada meeldis. Tegemist oli oluliselt parema rajaga kui üliigaval Tallinna maratonil ja minu arust isegi parem kui otepää või alutaguse. Täiesti Raplaga samast klassist raputav kihutamine.
Kuusalu, Alutaguse, Rakvere ja Põleva kivi on muidugi lati väga kõrgele viinud, aga nagu siin eespool öeldud, siis vahepeal võib-olla ka teistmoodi radu.

Just meeldib, kui saab rahulikult paar kilomeetrit vajutada, siis keerad konkreetselt metsa, sõidad natuke singlit või mäge, siis on konkreetne mudamulgas, siis on jälle paar km vajutamist ja niimoodi oli päris pikalt - 3h ja 67km.
Tõelise maastikuraja kriteerium minu jaoks on amortide vajadus, et kas on kahte amorti vaja või ei. Kalevipojal kulus FS ratas täiesti ära, mitte küll kogu aeg, aga no loodame, et järgmine aasta tehakse parem rada ja pannakse mättasirge tagasi sisse.
Näiteks tallinna maratonil ei läinud kumbagi amorti vaja, kogu 76km ma vandusin, et miks ma siia maanteerattaga ei tulnud ja vaatasin vesistades kuidas magusatest singliotsest muudkui mööda tuleb kihutada.

Võib-olla ma arvan liiga positiivselt, sest mul on siin alati hästi läinud. Kahjuks seekord tulin kehva ettevalmistusega rajale. Neljapäeval osalesin köieveovõistlusel ja valusad ribid takistasid normaalset sõitu. :)

riksmix
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 14. 05. 2014. 07:30

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas riksmix » 15. 09. 2016. 08:33


Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas Rivo » 15. 09. 2016. 09:50

Kaido88 kirjutas:Eeeeee aga kus kokkuvõtev saade jäi?
Kokkuvõttev saade SIIN
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas Genry » 16. 09. 2016. 08:35

Kusagil öeldi ka, et selle aasta rada tehtud sügisvihmade ohus valdavalt kõvemale pinnasele ja igati õige lahendus! Kui need metsaalused oleks veel tatised ka olnud, lisaks mülgastele mis olid, siis igaüks võib enda ajale veel 30min+ julgelt otsa liita. Arvan et enamikele siin kõnelejatele tähendab see 3h+ sõiduaega. Ütlen ka välja, et sõitsin esi 50-nesse ja viimase 15km-iga mehi pudenes ja pudenes, kõik olid tühjad. Laiuse mäel vaat et koolesid Eesti tugevamad ratturid ja nüüd mingi seltskond ütleb, et oli igav ja lihtne? Jumala eest, sõida siis kiiremini! Tegu on võistlusega, mitte ajaviitega metsas. Gran fondo on selliste sõitude nimi nagu siit praegu rahvas otsib. Pühapäev tulemas 4000 ratturile Gran Fondo, ja 1 - 200 kohtadele võistlus kus ei kuule raja osas kriitikat.

Saan aru sellest muda armastusest ja ei saa ka. Nimelt mudasel ja märjal rajal tuleb liikuda tasa ja targu, ka laskusmistel kergelt piduritega jne. Pulssi metsikult kõrgele ei saagi, kuna ratas ei pruugi alluda sellele tahtele. Seega paljudele nautlejatele ongi see mugavustsoonis sõitmine sest treenituse põhi on ka mugavustsoonis väntamine. Ilge propakanda käib, et teeme trenne juurikatel jne. Krt, kui nädalas on ca 10h treeninguteks, siis normaalne inimene kes teeb tervisesporti ei kuluta enam kui 10% sellest ajast juurikatel hängides. Tervisesport on teadlik kadentsi, SLS, power; jms näitajate valik - teisisõnu ühtlane mahutrenn. Metsas jauramine on kaootiline ja sihipäratu ajaviide ja lõbus vaheldus kui maanteel ulub vinge tuul või sajab vihma. Niipalju kui ma neid gruppe Harku metsaski näen, siis ainus asend on neil üks jalg maas, perse raamil kellegi taktikalist juttu kuulamas kuidas üle juurika sõita. Ei ole vaja selliseid spordipõlgureid siia ala juurde tuua või veel enam lasta neil kujundada maailmavaadet, milline peab rattasõit olema. Jääge tõesti sinna Harku mülgastesse ja kulutage muutkui päevatööga teenitud raha, et rattal kulujuppe välja vahetada kuna idiootne pea teid sopa sisse tõmbab. (Valgehobusemäe tulemus - esi-tagu piduriklotsid vahetusse; pidurid vajasid uut õli ja õhutust kuna ära söönud klotsid keerasid süsteemi tuksi; kasset lagunes südamikust; amordilukk andis otsad - ükski viga pole valest sõiduvõttest vaid puhas hävitustöö mida muda tekitas - kas see on rõõm rattasõidust?).
Ja ma ütlen nüüd välja veel midagi sellist, millesse ise usun (õppinud biomehaanikat; ergonoomikat; anatoomiat) et ei kerged ega veel vähem raskema kaaluga inimestel ei tasu mingil juhul käia regulaarselt juurikatel enda liigeseid põrutamas. Jah teie super FS rattad teevad sõidu sujuvamaks kuid uskuge mind, 10+ aastaid teile juurde pannes siis küünarnukid; seljad; põlved teil halvemas olukorras kui te seda sooviksite. Lisaks, ei ole treeningmeetodit, mis väga tehnilisi lõike annaks nii läbida et oleks välistatud kukkumise oht, ehk suur võimalus väga raskeks vigastuseks. Treenige ikka mõistusega ja tervise nimel kallid kaasmaalased! Meil ei ole Eestis mitte ühtki litsenseeritut mägiratta treenerit. Minu parim treener Andre Adusson rääkis alati iga treeningu eel ja järel, mis on asja füsioloogiline eesmärk ja tulemus ja ka ohud. Kas need võltsprohvetid ka Teist tõsiselt hoolivad või on neil teadmisi enam kui kollane ajakirjandus spordist kirjutab? Ärge laske kellelgil teie eest oma maailmavaadet kujundada ja kaovad lõpuks ära need jutud siin foorumis, et mis on "tõeline rattasõit". Tõeline sõit on see, kus inimene oma max suutlikusse piiril vahemaa läbib, olles seega rahul oma saavutuse üle.
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Kasutaja avatar
eyper
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 07. 08. 2013. 14:04

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas eyper » 16. 09. 2016. 08:48

Genry kirjutas:Kusagil öeldi ka, et selle aasta rada tehtud sügisvihmade ohus valdavalt kõvemale pinnasele ja igati õige lahendus! Kui need metsaalused oleks veel tatised ka olnud, lisaks mülgastele mis olid, siis igaüks võib enda ajale veel 30min+ julgelt otsa liita. /.../
Ma olen Genry argumentatsiooniga 101% nõus! Lõpuks üks mõistlik jutt.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas Mati » 16. 09. 2016. 09:19

Genry kirjutas:...Metsas jauramine on kaootiline ja sihipäratu ajaviide ja lõbus vaheldus kui maanteel ulub vinge tuul või sajab vihma. Niipalju kui ma neid gruppe Harku metsaski näen, siis ainus asend on neil üks jalg maas, perse raamil kellegi taktikalist juttu kuulamas kuidas üle juurika sõita. Ei ole vaja selliseid spordipõlgureid siia ala juurde tuua või veel enam lasta neil kujundada maailmavaadet, milline peab rattasõit olema. Jääge tõesti sinna Harku mülgastesse ja kulutage muutkui päevatööga teenitud raha, et rattal kulujuppe välja vahetada kuna idiootne pea teid sopa sisse tõmbab...
Ehk siis poiss Genry arvab, et kõik XCO fännid (nt kolmapäevakulised) on lausidioodid. Päris intelligentne lähenemine. Ilmselt pole kõigil vajagi kukkuda, tuleb loomulikust.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kulgur
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 01. 09. 2010. 20:55

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas kulgur » 16. 09. 2016. 10:54

Ma olen Mati argumentatsiooniga 101% nõus! Lõpuks üks mõistlik jutt.

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas Nongrata » 16. 09. 2016. 11:19

Genry kirjutas: Tõeline sõit on see, kus inimene oma max suutlikusse piiril vahemaa läbib, olles seega rahul oma saavutuse üle.
Sellest lausest oleks piisanud, ülejäänud hala oleks võinud enda teada jätta. Kellele meeldib juurikaid kammida, kellele kruusa, kes laksab maks. pulsiga, ,kes sõidab mugavustsoonis- kellele ema, kellele tütar. Ei tasu laheterdada inimesi valemi alusel: juurikamees= idioot jne. Inimesele meeldib, jumal temaga.
Mis siis Valgehobusmäe laadsete üritustega teha? Nõuda korraldajalt juppide hüvitamist, viia sõit asfaldile, ära jätta? Olud on ette teada, kui ei sobi, siis istu kodus, kurb küll, aga kui ülakorruse vana jätab luugid lahti, siis on pasteediralli garanteeritud koos hilisema papi välja käimisega juppide eest. See ala on kallis, tahad odavalt, mängi kabet, üks komplekt kestab eluaeg. Liigeste teema on väga individuaalne ja kukkumiseni jõuavad KÕIK ratturid- garanteeritud.
Ära võta isiklikult, rajal näeme rsk!

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas veloson » 16. 09. 2016. 11:23

Fikseerime ära: kuigi tänast poolvarjulist kuuvarjutust ei pidanud silmaga näha olema, siis retooriline polarisatsiooni jõudis 16.09.2016 siiski struktuurekallutava läveni. Täiskuu.

Kirglikku vestlust on tore lugeda, aga püüame emotsionaalsed väljendused esitada ikka nii, nagu räägiks sõbraga.

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas ivoSKP » 16. 09. 2016. 12:12

Otsustasin kibekähku kiire lühikese eneseabi õpiku kokku panna, et päästa mis päästa annab.

https://et.wikipedia.org/wiki/Venni_dia ... nn0001.svg

Lisatud diagrammil on punane ala, mis on hulkade A ja B ühisosa. Soovitan keskenduda edaspidi selle leidmisele.
Püüan tuua mõne näite ka.
Näide 1. sõidab juurikakunn juurikate poole, sinna saamiseks tuleb aga läbida asfalti ja kruusalõike.
Näide 2. sõidab kruusakunn endal kruusal isu täis või lihtsalt läheb liiga tuuliseks ja on ikka täitsa ära väsinud, keerab puhkamiseks krossirajale.
Näide 3. TRM
jne
Ok näha on et läheb mölaks ära, rajal näeme!

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas DeeJott » 16. 09. 2016. 12:33

Siin tuleb appi vana hea Eesti vanasõna:"Sõitke, aga ärge mölisege!"

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas piffik » 16. 09. 2016. 13:13

Tavaliselt lahmijad löövad selle seieri kohe teise serva - kruus vs mudauk/juurikas. Seal vahel on aga veel hulk põnevat, mis maastikusõidu just huvitavaks teebki. Kes tähelepanelikumalt luges, siis ega maastikuhuntidele see mudaauk ka ei meeldinud, sõita ju seal ei saanud. Eestis paraku see häda on, et silma särava panevat metsateed on vähe, ägedat kiiret voolavat singlit ei leia palju (a la Jõelähtme), ega see imev heinamaa nüüd ka mis meelelahutus ole. Omal ajal Kalevipoeg meenus põhiliselt turbalõigu tõttu (mulle väga meeldis, kuigi kerge seal ei olnud), nüüd nagu peale Laiuse midagi meenutada ei olegi.

Eespool on olnud populaarne oma arvamusi esitada. Panen omalt poolt ka ühe - kui ikka grupisõiduks läheb, siis ei ole enam tegemist MTB-ga. Las grupisõit jääda maanteele, metsas võiks igaüks ise hakkama saada.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas MarttiM » 16. 09. 2016. 13:24

Genryga 99% nõus. Ainult kruusa asemel võiks hakata maastikurattavõistlusi pidama ikka kõvakattega teedel.

risto999
Rattur
Postitusi: 79
Liitunud: 16. 09. 2011. 08:01

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas risto999 » 16. 09. 2016. 14:54

minu mälusopis selle hooaja EC-st tuleb kohe meelde Põleva Kivi Parooda(suured killustiku kivid), MTB-s on ju valikut küll. Pole ainult, juurikad, singlid ja muda.

Selle peale ütleks, ole mees, vänta ja mölise vähem.

Mulle igatahes see aasta EC jättis VÄGA head emotsioonid, eelmine aasta sai ainult konkureerivas sarjas sõidetud.

Kasutaja avatar
Kodiak
Rattur
Postitusi: 368
Liitunud: 27. 01. 2009. 10:36

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas Kodiak » 16. 09. 2016. 21:24

Omades eelvaadet jääb hulga paska ventilaatorisse lendamata!
Kaido
Velo Clubbers
Õlu on ikkagi inimkonna suurim leiutis. Rattal pole ka viga, aga ratas voblaga...
...pole ikka see!

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3619
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas Kuldar » 17. 09. 2016. 06:34

Aitäh Genry! tähelepanu juhtimast ikkagi veel meie hulgas leiduvate nn. nautlejate küündimatusele, lausidiootsusele ja spordipõlgurlusele. Just sellise otsusekindla lähenemisega tulebki selline juurikatel logelev eluviis tervisesportlase elulaadist välja juurida.
Sihukesel Harku mülgastes vohaval kontseptuaalselt ebapädeval käsitlusel maastikusõidust ei tohi olla kohta tõelise spordikuke maailmavaate kujundamisel. Nendesugused valekristused kummardavad oma FS puuslikke ning mis kõige hullem võtavad omale voli sülitada SLS, poweri, kadentsi jm. pühade kaanonite peale ning julgevad seda avalikult takkagi kiita. Kindlasti õpivad kusagil grammatikat ka.
Põrssakari.
Gravity is a Bitch

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas Genry » 17. 09. 2016. 09:20

Kallis Kuldar, mis ma tahtsin öelda on see, et kui kodanik tuleb finišisse võitjale kaotusega 25% ja enam, ja kritiseerib, et tehnilist osa oli vähe ja sõit oli igav, siis on see väga vastuoluline tema võimeid vaadates. Kui rattasõber otsib rajalt tehnilisust juurde, siis tema tase peaks olema juba selline, kus võitjaga vahe mitte enam kui 10%. Siis ma saan aru, et baas on olemas võidusõidu erinevates elementides edukalt hakkama saada ja sinna juurde võiks tulla raja raskemaid elemente.
Väga valest otsast lähenete oma ettevalmistuses kui õpite selgeks juurikatel sõidu aga pole mootorit et kruusal 30km/h ära kannatada? Või et sellises laadis pingutus paneb tahtejõule pitseri, et "Eesti maastik on täielik saast ja ma edaspidi võistlen Poolas vms".. come oon.. (grammatika fail 2, sry)

Kuldar Sa ise ka pole esimeses nooruses ja sõidad maanteed väga hästi. Et otsid lisa põnevaust puude vahelt on igati positiivne lähenemine, sest sul on baas all mida väga väga paljudel ei ole. Ma usun, et maanteega sina peal oleval harrastajal tuleb tehniline metsatrenn pigem tõesti kasuks, aga selline rattur ei siuna ka kiireid maratone. Ent ma tõesti panen südamele, et kuulake mõistuse häält ka ja tehnilisel rajal treenimine ei tohiks ületada 10-20% treeningmahust. Kui maratoniraja ülesehitus on sama loogikaga, siis on minu arvates kõik väga hästi.

OK, tahtsin varasemas postituses "raputada", et tehtaks valikuid ikkagi tervisespordi ja tervise üldisest heaolust lähenevalt aga see ei õnnestunud ;) mõned postituses eespool kiitsin kõiki neid rattasõpru kes maratonidel käivad, olgu minust eespool või tagapool, teie annate mulle selle väärtuse, et tegemist rahvarohke ja toreda sündmusega.
PS, Kolampäeviti jookseb telekas saade, tõelised Eesti mehed. Umbes sellises stiilis "õpivad" paljud uued spordi juurde tulijad rattasõitu, ehk kohe kusagil puude risus käkerdades. Show mõttes tore küll aga see ei ole rattasõidu baasoskuste A ja O.

Sadulas alates 1991 aasta.. esimesed noorusaastad krossisõit Start Sosse rattal; sh Elva talikrossid ümber järve kus jäist põhja kattis 5cm veekiht; jalad korvirihmadega kinni tõmmatud ehk jala mahapanemise võimalus puudus. Loomulikult kukkusime ja väga palju, ajasime püsti ja sõitsime edasi, õues -5C ja riided kontideni läbimärjad. Nüüd Fatbike; FS rattad jne, ehk kõik mis raske krossi osas põnevat oli on ära nullitud rataste tehnoloogiaga. Ehk unustage et olete tõelised "juurikate hirmud" ja teil nii advanced kogemused et rajameistrid värisege. Kohati peabki rajameister raja pehmomaks tegema, sest nagu siin ka lugeda sai siis kõigele vaatamata oskas suur hunnik rattuerid rajalt minema lennata.
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas Mati » 17. 09. 2016. 09:26

Kassikuld
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

TAIX11
Rattur
Postitusi: 757
Liitunud: 16. 09. 2004. 21:33

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas TAIX11 » 17. 09. 2016. 09:43

Tahaks ka neid seeni

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas rai66 » 17. 09. 2016. 10:59

Nagu ütles üks tark personaaltreener:" Kui teised tunduvad lollid, on aeg magneesiumi võtta."

http://www.hcgym.eu/toidulisandid-55/vi ... araat.html

Kasutaja avatar
fotek
Rattur
Postitusi: 141
Liitunud: 21. 06. 2007. 14:42

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas fotek » 17. 09. 2016. 13:22

Genry kirjutas:Kallis Kuldar, mis ma tahtsin öelda on see, et kui kodanik tuleb finišisse võitjale kaotusega 25% ja enam, ja kritiseerib, et tehnilist osa oli vähe ja sõit oli igav, siis on see väga vastuoluline tema võimeid vaadates. Kui rattasõber otsib rajalt tehnilisust juurde, siis tema tase peaks olema juba selline, kus võitjaga vahe mitte enam kui 10%.

Kas kruusal kiiruse tõustes muutub rada huvitavamaks?

See võib tunduda küll kummalisena, aga mitte kõik ei osale nendel sõitudel selleks, et saavutada ainult maksimaalne finishi tulemus.

kulgur
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 01. 09. 2010. 20:55

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas kulgur » 17. 09. 2016. 14:28

rai66 kirjutas:Nagu ütles üks tark personaaltreener:" Kui teised tunduvad lollid, on aeg magneesiumi võtta."

http://www.hcgym.eu/toidulisandid-55/vi ... araat.html
Krt, odavalt annavad.
Jagub pappi ka klotsidele..
Võtan kohe rohkem.

Rain
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas Rain » 17. 09. 2016. 22:05

Genry kirjutas:
Sadulas alates 1991...
Elva talikrossid
kattis 5cm veekiht;
õues -5C ja riided kontideni läbimärjad.
Kurat, olid alles ajad vanasti. Rattad olid rauast ja meestest ma ei räägigi...
Pange tähele et isegi veel oli vanasti hoopis teine külmumistemperatuur. Oi olid alles ajad.

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas kapuuts » 18. 09. 2016. 09:11

Sel ajal kui mina poolel maal kangi sain, toimus finiši alal teistsugune võimuvõistlus. Nimelt oli mu 3 aastane pisipoiss tillusõitudel rõõmsas tujus stardijoone taga starti ootamas, kuni üks meesterahvas (loe töllmokk) arvas vist et tegu on MM-iga ja et tema laps peab kindlasti ka täpselt esireast startima. Stardikoridori lõpust tõstis töllmokk oma lapse ratta õhku ja otsustas niimoodi stardijoone poole liikuda. Jõudu, et ise rajale minna tal muidugi polnud, rääkimata jõust väikest ratast tõsta. Nii saigi mu poiss korraliku hoobi teise rattaga vastu õlga, niiet pisar silmis. Loomulikult vihastas mu naine, kes sealsamas kõrval seisis, sellepeale ja palus mehelt vabandustki paluda, millepeale vastati, et vaadaku siis ise rohkem ette... Nagu tõesti issanda loomaaed on ikka väga kirju.
Tegemist oli siis 3 aastaste tillusõiduga, kus polnud kaotajaid ega võitjaid, keegi karikat ega uhiuut autot võidu eest ei saanud. Kahjuks finiši jõudes ise seda kuju enam ei näinud.

Kalevipojast fotosüüdistus kah
Pilt

Kui keegi ära tunneb, võib edasi öelda, et järgmisel korral vaadaku ise ette.

EDIT: Leidsin päevakangelase ikka ise üles - Hendrik Jürgenson - lahinguväljal näeme

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas raikzz » 18. 09. 2016. 10:22

Tundub,et ahvil juba silmaalune sinine pildi peal :lol:
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas rai66 » 18. 09. 2016. 11:23

Ma mäletan, et vanasti jäeti koolis istuma (mitte et mina oleks jäänud :lol: ), aga et juba lasteaias jäetakse, see on mulle küll üllatus. Elu on karm, aga õiglane. Eks vanast harjumusest läks omaealiste juurde.

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas guidomukk » 19. 09. 2016. 16:37

samuti tuleks rajalt eemaldada koos oma startide keeldudega vastavas sarjas. "Isa-treenerid" kes ropu sõimuga oma järglase läbi distantsi finishisse karjuvad-sõimavad.
Liiga tihti näinud rajalt selliseid jäleidaid olukordi.

Kasutaja avatar
Nongrata
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 16. 08. 2006. 14:54

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas Nongrata » 14. 10. 2016. 20:07

Millal 8 etapi särke jagama hakatakse?

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: IX Kalevipoja Rattamaraton 10.09.2016

Postitus Postitas madmax001 » 18. 10. 2016. 08:15

Pakun, et rattalaadal.
Nongrata kirjutas:Millal 8 etapi särke jagama hakatakse?

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2016”