P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 19. 06. 2016. 20:37

toomaspere kirjutas:Sorry aga miks sa arvad, et kohe sinu korraldatud sõitu mõeldi? On vähemalt veel üks 100km sõit olemas.
Tsiteerijaid tundes ja nende mõttemaailma teades sain aru, et just minu poolt korraldatud sõitu, eriti eelmise sügise oma, seda porist, peeti silmas. Aga nagu ikka, on olemas ka teine vaade, mida sina esindad! Sorry, et laiasin ja kogu feimi üles korjasin! Annan nüüd pool kohe ära! :?
Mis siis, et ma Sakus pole kunagi sadat spidole ette saanud....
Viimati muutis dr Holden, 19. 06. 2016. 20:39, muudetud 1 kord.

Nightsilm
Rattur
Postitusi: 72
Liitunud: 14. 05. 2015. 20:33

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas Nightsilm » 19. 06. 2016. 20:38

Sõit oli seekord ikka brutaalselt raske. Tõenäoliselt ka seetõttu, et liiklesin võistlejaterivi lõpus. Kui ma oleksin teadnud, mis ees ootab, oleksin tõenäoliselt tulemata jätnud :) Rumal nali, aga endal tekkis sõidu ajal pähe kangesti võrdlus Wehrmachti tankidest Ukrainas, IIMS ajal :lol:

Teisalt ei ole mul rajameistrile ühtegi paha sõna. Seda oli tunda, et rada on hingega rajatud. Oleks ainult neid magusaid singleid sõita saanud :) Seekord möödus neist valdav enamus jalutades. See on rada, mis kuiva ilma korral oleks ilmselt universaalse kiidukoori osaliseks saanud.

Nagu doktor ütles - tegu oli väga hea libedasõidu kooliga, kuhu ilmselt vabatahtlikult ma ise ei roniks :)

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas Tonis_T » 19. 06. 2016. 20:43

Ei oska midagi halba öelda raja kohta. Täitsa lahe oli. Probleemiks osutus suures külmahirmus selga kuhjatud riiete hulk. Lasin lukud kõik valla ja viimases toidukas tegin ka kiire ümber riietumise. Tegelikult oli lühikese päev, mida mina ära ei jaganud
Alustasin kas viimase või eelviimasena. Üks hilineja oli vist veel peale mind. Tarvase juures sai viimasena jorutamisest kopp ette ja hakkasin oma sõitu tiksuma. Mööda sai kenasti- palud viisakalt möödumisvõimalust ja edenamine on suhteliselt probleemivaba.
Ainsad osad rajast, mis ei meeldinud olid need heinaväljad, kus oli miski rada sisse trimmerdatud. Seal imes tibake. Minu pea 100kilo kippus seal probleemiks olema. Lisaks ei ole üldse motti kruusa ja asfaltti kühveldada. Tempo tõusis iga kord kui jälle metsa alla sai.
Aga muidu oli väga lahe. Ohtlikke olukordi ei olnud ja korra sain külje ette. Tehnika toimis laitmatult. Kahju, et lõpus päike välja tuli ja rada kuivama hakkas, oleks lõpuni uisutada tahtnud.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 19. 06. 2016. 21:00

Kuulamiseks neile kellele täna Rakveres kohe mitte miski ei meeldinud. Äkki tunneb end ära ja äkki hakkab parem.
https://www.youtube.com/watch?v=tOTshuMiq-4

TULEMUSED
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
JuriV
Rattur
Postitusi: 143
Liitunud: 24. 08. 2010. 08:15

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas JuriV » 19. 06. 2016. 21:48

Tundub et Rõuge etapil on nüüd konkurent on olemas ;) super rada, kahju, et ilma tõttu ei saanud 100% nautima. Peaks kunagi kuiva ilmaga sinna kanti tulema. Tänud

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 19. 06. 2016. 22:11

JuriV kirjutas:Tundub et Rõuge etapil on nüüd konkurent on olemas ;) super rada, kahju, et ilma tõttu ei saanud 100% nautima. Peaks kunagi kuiva ilmaga sinna kanti tulema. Tänud
Hää, Juri! Me ei konkureeri omavahel! Meie eesmärgiks on pakkuda osalejatele kohalikest võimalustest johtuvalt parimat rada, mis võimalik! Meil on heameel, et sinu avaetappide järgne pahameel on asendunud positiivse kommentaariga! Koos edasi!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 19. 06. 2016. 22:12

Sellega on nüüd selline lugu.
See oli ju ette teada, et tuleb pasteedikas. Taevasse vaadates, ma mõtlen. Ja teades selle kandi mullastiku eripärasid. Nüüd teate.
Teada saab muidugi siis kui ollakse sealkandis juba midagi taolist kogenud.
Näiteks eelmine kord kui Rakveres oli pasteedikas. Ei mäleta täpselt millal. Äkki 2008? Sain esimestelt ringiga linna sissesõidul. Sain ühena viimastest teisele ringile. Selja tagant võeti järgmised juba maha. Aeg oli mingi 5:30 vähemalt, ma arvan. Tänase kohta käiv olukirjeldus tõmbas mul aastatevanuse pildi kenasti ette.

Või mitte kaugel Rakverest legendaarne Pariisi 24h, kus kallas rohkem kui poole ajast. Kõik sõitsid oma 24h ära.

Veel meenuvad korralikest pasteedirallidest H100 2004, 2009, 2015. See viimane oli ikka eepiline. Ja Author Cup Türi etapp 2003. TRM 2010.

Jah, täna mind seal Rakveres polnud, aga kõik eelnimetatud olen ise läbi teinud. Ja on veel kodumaiseid pasteedirallisid olnud, kus ma pole osalenud. Meelde tuleb mingine Paluküla.

Vaadake - rattasõit ei ole walk in the park. Isegi asfaldil mitte, MTB-st rääkimata. See ala ei ole nõrkadele. Ma mõtlen just seda kõrvadevahelist osakonda.

Korraldajale suunas lastud etteheiteid ja süüdistused on küll ilmne liig. Neil puudub igasugune süü.

Kindlasti oli tänane paljudele esmakordne taoline kogemus. Ja läbi sellise kogemuse oli võimalus saada enda jaoks selgeks päris mitu asja. Eelkõige iseenda kohta, ma mõtlen. Kasutage seda võimalust.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas andre170 » 19. 06. 2016. 22:17

JuriV kirjutas:super rada, kahju, et ilma tõttu ei saanud 100% nautima. Peaks kunagi kuiva ilmaga sinna kanti tulema. Tänud
Rada sai nautida 104%, sest tundus pigem 50 km. Nautimine algas starditõusuga ja lõppes lõpulaskumisega. Täna sai nautida mudast rada, mullu kuiva :)
See on nende maratonide puhul lahe, et sama rada võib olla niivõrd erinev. Sama oli viimase kahe Pariisi24ga. Kiired üles-alla ameerikamäed olid täna ettevaatlikult alla, ikaldumine ja jalgsi ülesse lükkamine. ETV spordiuudistest oli näha, et ka esiotsa mehed ikaldusid tõusukestel. Muidu arvasin, et ainult lõpu poole saadi mõnusat läbisõtkutud muda.
Tänu sõbra vihjele panin hommikul kingadele korgid alla - tasus ära! Muidu poleks vist nõlvadest ka jala ülesse saanud.
Rakvere muda on legendaarne ja selle pärast tasus sinna tulla. Sai ostetud spetsiaalselt Rocket Ronid alla, et mudas ka sõita saaks.
See akrobaatika, mis rajal toimus (koha 200 kandis), oli väärt vaatamist ja ka enda poolt ettekandmist teistele vaatamiseks.
Samas andis RoRodega sõita ära päris palju tõususid, mida teised ei üritanudki.
Ehk vana tõde - tuleb olla valmis, nii vormilt, vaimult kui ka tehnika poolest.
Ja tänane maraton pani tõesti ka vana vaimu proovile - kui oli 3 h sõidetud ja lõpuni 15 km, siis tundus lõppu jõudmine nagu elu ainus eesmärk- survival mode oli paljudel peal ja korra aastas võiks seda ikka ära kogeda. Tänu sellele valitses rajal ka ratturite vahel suur sõbralikkus ja abivalmidus, mida tavaelionidel ei kohta. Nii palju pole mulle rada pakutud aastaid, isegi kui ei tahtnud mööda ega kiiremini sõita :D

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 19. 06. 2016. 22:19

Kusjuures reedel õhtul oli rada jummala kuiv. Kui ilmaennustus oleks sõna pidanud poleks midagi ekstreemset olnud. Selle Rakvere savi-muda eripäraks on ka see, et taheneb kiiresti. Seda isegi oli täna lõpus näha. Lõpuosa oli soojenduse ajal suht raskesti läbitav, 3 h hiljem suht muretu kruiis.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 19. 06. 2016. 22:22

erikr kirjutas:
Vaadake - rattasõit ei ole walk in the park. Isegi asfaldil mitte, MTB-st rääkimata. See ala ei ole nõrkadele. Ma mõtlen just seda kõrvadevahelist osakonda.

Korraldajale suunas lastud etteheiteid ja süüdistused on küll ilmne liig. Neil puudub igasugune süü.

Kindlasti oli tänane paljudele esmakordne taoline kogemus. Ja läbi sellise kogemuse oli võimalus saada enda jaoks selgeks päris mitu asja. Eelkõige iseenda kohta, ma mõtlen. Kasutage seda võimalust.
(y)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 19. 06. 2016. 22:27

erikr kirjutas:Sellega on nüüd selline lugu.
See oli ju ette teada, et tuleb pasteedikas. Taevasse vaadates, ma mõtlen. Ja teades selle kandi mullastiku eripärasid. Nüüd teate.
Teada saab muidugi siis kui ollakse sealkandis juba midagi taolist kogenud.
Näiteks eelmine kord kui Rakveres oli pasteedikas. Ei mäleta täpselt millal. Äkki 2008? Sain esimestelt ringiga linna sissesõidul. Sain ühena viimastest teisele ringile. Selja tagant võeti järgmised juba maha. Aeg oli mingi 5:30 vähemalt, ma arvan. Tänase kohta käiv olukirjeldus tõmbas mul aastatevanuse pildi kenasti ette.

Või mitte kaugel Rakverest legendaarne Pariisi 24h, kus kallas rohkem kui poole ajast. Kõik sõitsid oma 24h ära.

Veel meenuvad korralikest pasteedirallidest H100 2004, 2009, 2015. See viimane oli ikka eepiline. Ja Author Cup Türi etapp 2003. TRM 2010.

Jah, täna mind seal Rakveres polnud, aga kõik eelnimetatud olen ise läbi teinud. Ja on veel kodumaiseid pasteedirallisid olnud, kus ma pole osalenud. Meelde tuleb mingine Paluküla.

Vaadake - rattasõit ei ole walk in the park. Isegi asfaldil mitte, MTB-st rääkimata. See ala ei ole nõrkadele. Ma mõtlen just seda kõrvadevahelist osakonda.

Korraldajale suunas lastud etteheiteid ja süüdistused on küll ilmne liig. Neil puudub igasugune süü.

Kindlasti oli tänane paljudele esmakordne taoline kogemus. Ja läbi sellise kogemuse oli võimalus saada enda jaoks selgeks päris mitu asja. Eelkõige iseenda kohta, ma mõtlen. Kasutage seda võimalust.
andre170 kirjutas: Rada sai nautida 104%, sest tundus pigem 50 km. Nautimine algas starditõusuga ja lõppes lõpulaskumisega. Täna sai nautida mudast rada, mullu kuiva :)
See on nende maratonide puhul lahe, et sama rada võib olla niivõrd erinev. Sama oli viimase kahe Pariisi24ga. Kiired üles-alla ameerikamäed olid täna ettevaatlikult alla, ikaldumine ja jalgsi ülesse lükkamine. ETV spordiuudistest oli näha, et ka esiotsa mehed ikaldusid tõusukestel. Muidu arvasin, et ainult lõpu poole saadi mõnusat läbisõtkutud muda.
Tänu sõbra vihjele panin hommikul kingadele korgid alla - tasus ära! Muidu poleks vist nõlvadest ka jala ülesse saanud.
Rakvere muda on legendaarne ja selle pärast tasus sinna tulla. Sai ostetud spetsiaalselt Rocket Ronid alla, et mudas ka sõita saaks.
See akrobaatika, mis rajal toimus (koha 200 kandis), oli väärt vaatamist ja ka enda poolt ettekandmist teistele vaatamiseks.
Samas andis RoRodega sõita ära päris palju tõususid, mida teised ei üritanudki.
Ehk vana tõde - tuleb olla valmis, nii vormilt, vaimult kui ka tehnika poolest.
Ja tänane maraton pani tõesti ka vana vaimu proovile - kui oli 3 h sõidetud ja lõpuni 15 km, siis tundus lõppu jõudmine nagu elu ainus eesmärk- survival mode oli paljudel peal ja korra aastas võiks seda ikka ära kogeda. Tänu sellele valitses rajal ka ratturite vahel suur sõbralikkus ja abivalmidus, mida tavaelionidel ei kohta. Nii palju pole mulle rada pakutud aastaid, isegi kui ei tahtnud mööda ega kiiremini sõita :D
See on see MTB - kellele kuld, kellele muld! Tõde ongi seal vahepeal. Ennast maastikuratturiks pidamisel on tänane Rakvere RM kindlalt kvaliteedimärgiga sündmus - oled läbinud, oled tegija! Valgesoki mehed paugutasid mujal....

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 19. 06. 2016. 22:29

MarttiM kirjutas:
erikr kirjutas:
Vaadake - rattasõit ei ole walk in the park. Isegi asfaldil mitte, MTB-st rääkimata. See ala ei ole nõrkadele. Ma mõtlen just seda kõrvadevahelist osakonda.

Korraldajale suunas lastud etteheiteid ja süüdistused on küll ilmne liig. Neil puudub igasugune süü.

Kindlasti oli tänane paljudele esmakordne taoline kogemus. Ja läbi sellise kogemuse oli võimalus saada enda jaoks selgeks päris mitu asja. Eelkõige iseenda kohta, ma mõtlen. Kasutage seda võimalust.
(y)
(y)

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas guidomukk » 19. 06. 2016. 22:43

Mida rohkem loen, seda rohkem kahju et eemale jäin. Mul pole eelmise aasta Rakkele midagi lisaks panna.

raxxel
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 24. 03. 2015. 11:28

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas raxxel » 19. 06. 2016. 23:00

Sõber, kes rattasõitu ei harrasta, peale sõitu küsis, et kuidas oli? Ei osanud midagi öelda, seda peab ise kogema

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas kle » 19. 06. 2016. 23:25

Sel hooajal siis olen 6 pika distantsilist MTB maratoni teinud ja see maraton tõusis minu isiklikus edetabelis kõrgele teisele kohale.

Alustasin stardikoridoris 200...300 ja lõpetasin 160 ja mõni kopikas peale.

Mulle see pori väga meeldis, mõnus oli kerida ja "driftida".
Ei tea miks?- Ilmselt selle, et läksin ajaga kaasa ja soetasin endale 29" ratta, mis tegi sõidu üli lahedaks, mõnusaks, fun`iks jne jne, või tuli hoopis kasuks rehvi valik Ralph või minu väike kehakaal 60kg. :) Või ehk tulid kõik kolm komponenti kasuks, täpselt ei oskagi öelda. :D

Sattusin rajal sõitma koos ühe suure-suure lobamokaga, kes ainult podises, ropendas, vandus ja mida iganes ta veel ei teinud ja seda pidin ma kuulma praktiliselt algusest :arrow: lõpuni aga see minu motti alla ei tõmbanud ja "vooluga" kaasa ei länud, pigem ajas naerma ja tõstis tuju. :D

Starti minnes tundus ilm jube külm ja sai selga pandud kolme kihiline riietus.
Esimesse TP-sse jõudes vähendasin kohe ühe kihi peale ja hiljem ültse ei kahetsenud tehtut. :)

Kukkumisi ja komistusi nägin palju. Neist kaks oli raskemad.
Üks härra oli kukkunud laskumisel, mis oli enne esimest TP-d otse heinamaale. Teine aga kukkus minu ees, kus oli kõrgemat tüüpi raiesmik- üritas sealt alla sõita ja poole mäe peal siis pani parema külje maha- nii, et ise kukkumise tagajärjel oli ühel pool palki ja ratas teisel pool. Tundus kõva litakas olevat, kuid õnneks oli kaks pealtvaatajat kohe abiks.

Rajamärgistus oli üldiselt hea, kuid viimasel kuuel kilomeetril tekkis mitmes kohas tähelepanematusi, kus oleks võinud olla rohkem linte-viiteid.

Mitme kohapeal tundus nagu rada läbiks vanu prügi ladustamis kohti, mis on aastatega maa sisse kasvanud. :( (Teravaid asju oli kohati väga palju).

Kahetsen, et eelmine nädalavahetus olin veel pehmo ja Rõuges ei osalenud- jäinu ilmselt paljust heast ilma. :(
Luban, et suvise vihmase ilmapuhul enam naljalt koju ei jää. :)

Kokkuvõtteks: Rada 5+, võistlus linnak 3 :( , rattapesu rajal (y) Kaugemalt tulijatele ((oleks võinud)) olla ka tee peal stardi paika suunavad viidad. (n) :)
Mõni ütleb: "Parem karta kui kahetseda. "
Mina ütlen: "Pigem riskida kui kahetseda, et jätsin võimaluse kasutamata."

1var
Rattur
Postitusi: 112
Liitunud: 26. 06. 2007. 20:24

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas 1var » 20. 06. 2016. 04:50

kle kirjutas:
Kukkumisi ja komistusi nägin palju. Neist kaks oli raskemad.
Üks härra oli kukkunud laskumisel, mis oli enne esimest TP-d otse heinamaale. Teine aga kukkus minu ees, kus oli kõrgemat tüüpi raiesmik- üritas sealt alla sõita ja poole mäe peal siis pani parema külje maha- nii, et ise kukkumise tagajärjel oli ühel pool palki ja ratas teisel pool. Tundus kõva litakas olevat, kuid õnneks oli kaks pealtvaatajat kohe abiks.
Mina olin see, kes kukkus laskumisel enne 1.TP. Viskas libedaga ratta risti rajale ja suurema kukkumise vältimiseks otsustasin jala maha panna...... See oli viga. Jalg jäi ilmselt kuhugi rööpasse või mättasse kinni ja nii ma kogu massiga sinna otsa sõitsin. Kostus ebameeldiv raks ja korralik maokas. Jalg valutas kuratlikult ja labajalg oli väga vale nurga all.... Ajasin käe püsti ja palusin abi. Kohe oli ka mitmeid peatujaid, kellest kaks appi jäid ning aitasid korraldajaid informeerida ning kiirabi kutsuda. Peatselt saabus TP-st korraldaja, kes organiseeris transpordi maanteele, kuhu kiirabi peatselt saabus. Rakvere haiglas tehti röntgen ja öeldi, et tuleb lõigata. Neil ortopeedi pole ja saadavad mind Tallinnasse. Nüüd istun haiglas, luud kenasti plaadi ja kruvidega kokku tõmmatud. Hommikus ringkäigu ajal loodan saada arstilt infot, kaua taastumine võtab. Aga hooaja võib suure tõenäosusega lõppenuks lugeda.
Suur tänu kõigile kes abi pakkusid ja aitasid. Suurim tänu Priit Pajumaa, stardinr 156, kellel sõit seetõttu katki jäi. Tänu temale jõudsid Harjumaale tagasi ka minu ratas ja auto.

Head veeremist!
Viimati muutis 1var, 20. 06. 2016. 07:43, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 20. 06. 2016. 06:30

45min. möödudes oli löplikult selge, et kasutada on ees ainult väike hammikas, suurem entusiasm kadus. Söit oli ikka vägev, on mida aastate pärast mäletada.
Kaamera tööiga jäi taas napiks, natuke algust jäi peale.

https://www.youtube.com/watch?v=Uel_C-QjeyU
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kirk Eval
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 14. 06. 2015. 17:19

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas Kirk Eval » 20. 06. 2016. 08:26

Mulle meeldis (y) Esimest korda sellel rajal ja kohe selline maasikas.
Jah, rada oli täielik pasteet jne, aga mis teha, seekord siis selline :)
Tõenäoliselt oli abiks ka sarnane uisutamise kogemus sellelt eelmise aasta kurikuulsalt pikemalt sõidult :idea:
Aga kindlasti omajagu rattavalitsemise oskust lisandus ka seekord. Eesmärk oli teha oma sõitu ja kindlasti lõpuni tulla ja tasuks parim isiklik koht sarjas :D
Muidugi pole nii palju küll kusagil jalutanud/jalastunud, kui seekord.
Tänan ka alltöövõtjat: OÜ Vennad Tublidjalad
Kui tahaks viriseda, siis võiks mainida, et kui oleksid olnud ikka ka survepesurid, oleks vast rattapesujärjekord kiiremini liikunud, aga
pole viriseja tüüp
ja tegelikult oli kõik super :)
TÄNUD

opp
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 01. 10. 2015. 12:46

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas opp » 20. 06. 2016. 09:14

Mulluse H100 sõiduga võrreldes olid heinamaad ja põlluääred ikka täitsa tahedad, oli võimalik sõita, metsa vahel oli muidugi äärest ääreni kogu ollus laiali määritud, väga harva õnnestus servast karedamat pinda noolida. Mõni sügavam veetakistus oleks olnud "näputööle" abiks käiguosa puhastamise juures. Õnneks kestis tehnika kenasti lõpuni. Paar nähtud kukkumist võtsid ettevaatlikuks - Üle poole suvest on veel ees.

jamse
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 30. 07. 2009. 12:47

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas jamse » 20. 06. 2016. 09:40

Suured tänud kaasvõistlejatele, kes andsid mulle varu sisekumme. Võtke palun minuga ühendust!

Alguses natukene kahetsesin, et tulin. Siis rehv läks tühjaks 13. km. Peale oskusliku sisekummi vahetamist olin rajal kõige viimane. Siis lõppu jõudmine läks juba põhimõtteliseks. Meeldiv oli sõita mõnda aega koos korraldajatest viimase sõitjaga.

Kas ainult mulle tundus, et viimastel kilomeetritel oli vähe noole rajal?

Toit finišis oli väga hea! (y)

Kasutaja avatar
laur26
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 24. 03. 2006. 13:52

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas laur26 » 20. 06. 2016. 11:02

Seekord jäi küll osalemata, aga tundub, et Rakvere rajal oleks sellise riistapuuga neist mudastest tõusudest ikka üles saanud:
http://imgur.com/gallery/VeGzlv2

Kasutaja avatar
Estapi
Rattur
Postitusi: 379
Liitunud: 07. 04. 2008. 16:59

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas Estapi » 20. 06. 2016. 11:12

Rada 5+
Korraldus 5+
llm koolipoisi 3 ning finishis 4+
Kokkuvõtteks - kõva töö oli ära tehtud (y)

Pikemalt saab lugeda siit: http://sportlove.ee/blog/voistlused/rak ... tamaraton/

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas Prommar » 20. 06. 2016. 11:38

Mati kirjutas:Kuulamiseks neile kellele täna Rakveres kohe mitte miski ei meeldinud. Äkki tunneb end ära ja äkki hakkab parem.
https://www.youtube.com/watch?v=tOTshuMiq-4
...ja oma rattaga mul meeldib olla koos.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 20. 06. 2016. 12:33

jamse kirjutas: Kas ainult mulle tundus, et viimastel kilomeetritel oli vähe noole rajal?
Nooli oli veel hommikul piisavalt ja üle, kahjuks õnnestus hulk nooli ühe maja taha visatuna leida ja linna tähistamise eest vastutav isik käis krattide poolt "huvitavaks" seatud rada lausa peale starti veel õigeks panemas...

Selline asi teeb kurvaks, aga õnneks oli rada siiski äratuntav.

Vahur Leemets
Viimati muutis gandalf, 20. 06. 2016. 14:43, muudetud 1 kord.

tuudur
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 08. 06. 2007. 18:26

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas tuudur » 20. 06. 2016. 14:33

Hää kompu rada! Palju sõbralikke kamraade rajal! Korraldus super! Virisejatega ei ühine ;)!
stay vertical!

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3935
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 20. 06. 2016. 15:41

Tegemist oli kahe erineva võistlusega. Esimene pool ja teine pool.
Teine pool oli sõidetav, soe, päiksepaisteline. Esimene külm ja porine. :)
Päeva päästiski see, et ilm läks paremaks ja rada hakkas hämmastavalt kiirelt kuivama. Päris nukker, kui sadu oleks kestnud kogu sõidu.

Mulle personaalselt muda ja pori ei meeldi. Puudub veeremine, mis teeb rattasõidu nauditavaks ja ilus tehniline rada oli tegelikult vähetehniline, sest ratta kõrval jalutada oskab igaüks.
Samuti ei oma tehnika sellisel rajal erilist rolli - ja minu jaoks on rattasõit tehnikasport, mitte muu sport.
Aga 14 aasta jooksul on nähtud palju hullematki. Käigud toimisid, tehnika toimis, sõidu ajal enam vihma ei sadanud, laskumistest ja siledal sai sõita, ainult tõusud pidin kõik jalastuma - lihtsalt ei vedanud edasi.

Mandražeerisin tegelikult terve eelmise päeva, et kas pista esirehviks uus Xking või mitte - lõpuks ikka vahetasin välja ja tundus et tasus ära - laskumised olid ok. Tagantjärele tarkus ütleb, et oleks pidanud ka taha midagi karvasemat kruvima - saanuks tõusudest tsipa paremini üles.

rapsakas
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 27. 11. 2014. 23:01

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas rapsakas » 22. 06. 2016. 09:54

Pilte kuidagi vähevõitu?

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas birgo99 » 22. 06. 2016. 12:32

Minuarust terves antud sarjas on kuidagi vähe pilte.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 22. 06. 2016. 12:41

birgo99 kirjutas:Minuarust terves antud sarjas on kuidagi vähe pilte.
No ma ei tea - iga osaleja kohta umbes 3-10 pilti? On see vähe? Lisaks veel FB-s tuhanded pildid!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 22. 06. 2016. 12:58

Ma mõtlesin, et see aeg on möödas kui piltide pärast rajale minnakse.

Pildihuvilistele paar mõtet:

1. Etapi korraldaja ei paku pildistamise teenust . Te ei ole nende piltide eest maksnud. Pildistavad need kes viitsivad oma torudega metsa minna omast ajast. Pisikese tagasiteenimise võimalusena on nende jaoks Sportfoto. Paneb iga klõpsutaja oma pildid aga kuhu ise tahab. Sportfotosse, Facebooki, Flickrisse, Googlesse .... või jätab kõvakettale (pildistamis)treeningu analüüsiks. Või laseb juba enne õhtut bittide surnuaiale.

2. Vaadake mis ilm Rakveres oli. Iga kaameraga ikka selle ilmaga välja ei roni. Kes on päris pritsmekindla ostnud, ei käi selliseid külavõistlusi klõpsimas vaid vähemalt MK etappe.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 22. 06. 2016. 14:47

Ideid eneseimetlejatele ...

Pilt
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas birgo99 » 22. 06. 2016. 18:18

dr Holden kirjutas:
birgo99 kirjutas:Minuarust terves antud sarjas on kuidagi vähe pilte.
No ma ei tea - iga osaleja kohta umbes 3-10 pilti? On see vähe? Lisaks veel FB-s tuhanded pildid!
Tegelt ma ei plaaninud vinguda või trotsi tekitada, aga ma mõtlesin seda, et kui paar aastat tagasi ühed esimesed maratonid tegin, siis oli rajaääres pildistajaid kõvasti rohkem. Nüüd on rajal heal juhul ca 1-2 pildistajat kelle pilte näiteks samusest sportfoto.ee-st võib leida.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 22. 06. 2016. 21:24

birgo99 kirjutas: Tegelt ma ei plaaninud vinguda või trotsi tekitada, aga ma mõtlesin seda, et kui paar aastat tagasi ühed esimesed maratonid tegin, siis oli rajaääres pildistajaid kõvasti rohkem. Nüüd on rajal heal juhul ca 1-2 pildistajat kelle pilte näiteks samusest sportfoto.ee-st võib leida.
Ega ma ka plaani kellelegi pasunasse panna. Aga ilgelt sitt ilm oli. Keskmine harrastaja ratas ja kaamera on samas hinnaklassis. Või siis kaamera kallim, kui on korralikum kere ja obje. Ratas kannatab vihma ja mida iganes. Keskmine kaamera mitte. See, et lõpu poole ilm ilusamaks läks ei puhu pilli. Torudega tüübid realiseerisid selle päeva alternatiivseid plaane kusagil kodukohas. Ehk läheb selle sarja pildihuvilistel Rakkes edukamalt. Kui ilma peab.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas MarkoAa222 » 23. 06. 2016. 08:29

Huvitavast sõidust gramm pikem kokkuvõte... :)
https://www.youtube.com/watch?v=43hztZd8IjM

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 23. 06. 2016. 14:11

Üks tiigi äärest leitud Polar pulsivöö ootab omanikku.

licht88
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 14. 02. 2009. 08:28

Re: P 19. juunil 14. Rakvere rattamaraton

Postitus Postitas licht88 » 26. 06. 2016. 16:51

Kas saaks ikkagi kelleltki raja faili või on rajast tõesti nii korralik jälg ees, et eksimis võimalus suht võimatu.

Vasta

Mine “Eesti Maastikurattasari 2016”