Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Kuidas võtta see tõus või laskumine, kuidas liivas mitte ära uppuda jne.
Vasta
Lauri7
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 08. 10. 2016. 09:30

Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas Lauri7 » 01. 01. 2018. 15:48

Lihtsalt puht uudishimust tekkis selline mõte,et kes on meil Eestis tehniliselt kõige osavam XC rattur ? Kas ainuke mees kes MK etappe sõidab, ehk Martin Loo ? Või keegi teine ?
Võib ka videosid jagada kui on midagi jagada !

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas raikzz » 01. 01. 2018. 16:23

Aga Loo kindlasti kõige osavaim pole ,minu arvamus oleks Sander Saar.

Ja lisaks tooks välja Erki Kuke ja Margus Sirveli
Viimati muutis raikzz, 12. 01. 2018. 09:49, muudetud 1 kord.
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas siim_s » 01. 01. 2018. 17:45


hsb
Rattur
Postitusi: 87
Liitunud: 02. 04. 2010. 12:26

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas hsb » 02. 01. 2018. 20:43

tulemuste põhjal peaks kindlalt siin mainitud olema ka Austa

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas marguss7 » 02. 01. 2018. 23:23

Ei julgeks küll kedagi kindlat pakkuda ja seda ongi väga raske hinnata. Eesti meistriks XC-s tuli Martin Loo, Austa oli kolmas, aga võib-olla keegi oli veel osavam aga kiirust ei jagunud. Teised eelpool nimetatud vist ei osalenud. Mõni kandidaat võiks ilmselt veel siin olla. Olen koos Erki Kukega sõitnud, tema jaoks oli rattasõit hoolimata reljeefist ja takistustest tõesti uskumatult lihtne. A la Danny MacAskilli sugust eestlasest trikimeest Youtubes pole näinud.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas Mati » 02. 01. 2018. 23:31

Defineerige tehniline osavus?
Minu jaoks ei ole see eraldiseisev nähtus vaid kombinatsioon oskustest, vastupidavusest ja kogemusest. Elik, see "osavus" peab ideaalis olema konstantne terve võistluse jooksul, sh kiirust kaotamata. Nii need võidud tulevad ja Eestis on ilmselt "osavaim" hetkel tõesti Martin Loo (2017 Eesti meister - XCO, XCM, CC).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

arnea
Rattur
Postitusi: 1218
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas arnea » 03. 01. 2018. 00:49

Kuidas defineerida? Osava ratturi sõitu on läbivalt ilus vaadata.

Siin on näha, kuidas sõidavad mitteosavad ratturid (2014.a. Enduro World Series lõppvõistlus, maailmameistri sooritust näeb 0:22 peal): https://youtu.be/we5ljCHShyE?t=8

Siin on näha, kuidas sama kohta sõidab osav rattur: http://giant.gfycat.com/MadInferiorAtlasmoth.gif

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas raikzz » 03. 01. 2018. 10:13

Austa tundub,et nii vanast peast on isegi osavam kui ta aastaid tagasi oli, aga raske on teda osavaks nimetada kui mees sõidab eestikatel chicken-linesi.
Ja niipalju kui ma Lood sõitmas olen näinud, siis rockgardeneid,laskumisi ja muid tehnilisi kohti võtab ta küll väga aeglaselt ja rahulikult, võibolla tõesti hoiab ennast Eesti sõitudel nii palju tagasi, aga kas need võistlused poleks just hea koht kus oma oskusi näidata ?
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas KaupoR » 03. 01. 2018. 10:20

raikzz kirjutas:Ja niipalju kui ma Lood sõitmas olen näinud, siis rockgardeneid,laskumisi ja muid tehnilisi kohti võtab ta küll väga aeglaselt ja rahulikult
Tark ei torma (aga võidab).
raikzz kirjutas:minu arvamus oleks Sander Saar.
Ka oma hääle võiks Sanderile anda. Või Erkile.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas Henno » 03. 01. 2018. 11:07

Tulevikku vaadates ehk Markus Pajur - https://www.vo2.ee/mtb-koondis/qa-markus-pajur/, eelpool mainitud Erki Kukk on MTB koondise juures mehhaanik ja tehnilise sõidu asjatundja nii et Markusel on kellelt õppida ...
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas raikzz » 03. 01. 2018. 15:43

KaupoR kirjutas:
raikzz kirjutas:Ja niipalju kui ma Lood sõitmas olen näinud, siis rockgardeneid,laskumisi ja muid tehnilisi kohti võtab ta küll väga aeglaselt ja rahulikult
Tark ei torma (aga võidab).
Eestis sõites võiks ju tõesti öelda,et tark ei torma, kuid vaadates kuidas MK-etappidel ässadelt kahjuks kalendriga saab, siis minu arvamus on ,et kus siis veel mitte harjutada ja õppida kui siin sõites, kus pinge maas on.

näiteks Nino ei tundu kunagi, et ta rahulikult võtaks tehnilisi kohti, isegi juhtides pikalt.
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Fredi
Rattur
Postitusi: 71
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas Fredi » 03. 01. 2018. 16:03

marguss7 kirjutas:Ei julgeks küll kedagi kindlat pakkuda ja seda ongi väga raske hinnata. Eesti meistriks XC-s tuli Martin Loo, Austa oli kolmas, aga võib-olla keegi oli veel osavam aga kiirust ei jagunud. Teised eelpool nimetatud vist ei osalenud. Mõni kandidaat võiks ilmselt veel siin olla. Olen koos Erki Kukega sõitnud, tema jaoks oli rattasõit hoolimata reljeefist ja takistustest tõesti uskumatult lihtne. A la Danny MacAskilli sugust eestlasest trikimeest Youtubes pole näinud.
Ilma võltstagasihoidlikkuseta lisaksin siia nimekirja ka ennast. Tehnilisus - see on mu teine nimi. Õigupoolest, sõbrad, tuttavad kutsuvadki mind enamasti Tehniliseks Frediks (või Fredi the Tech)! Tõsi küll, XC-d ma ei sõida ja seda just sellepärast, et Eesti ja üldse XC rajad jäävad mulle tehniliselt liiga lihtsateks, ei paku vaimset pinget. Pealegi, tõeliselt tehnilised MTB mehed, kelle jaoks tehniline rada on A ja O, ei saa filosoofilist rahuldust mitte kuskil XC rajal publiku ees edvistades, vaid panevad oma tehnilised oskused mängu üksildastel mägiradadel, kus ainult metsikud hundid ja kotkad on meie tehniliste oskuste finesside tunnistajateks.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas Nominative » 03. 01. 2018. 18:55

Henno kirjutas:Tulevikku vaadates ehk Markus Pajur - https://www.vo2.ee/mtb-koondis/qa-markus-pajur/, eelpool mainitud Erki Kukk on MTB koondise juures mehhaanik ja tehnilise sõidu asjatundja nii et Markusel on kellelt õppida ...

Arvan sama. Pajuris on tehnilisust, vastupidavust ja võimsust.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas raikzz » 03. 01. 2018. 21:27

Mulle vähemalt mulje jäänud, et teine noor Karl brent premet on tehniliselt Pajurist üle
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 368
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas kevin » 03. 01. 2018. 21:55

huvitav, et selline teema üldse :D Martin on aastaid olnud Eestis võitmatu(kalendriga) ja osalenud väga pikalt MK'del jm + saanud ka mitmeid häid kohti.
kindlasti on väga heade tehniliste oskustega sõitjaid ning n-ö pealetulijaid(Premet, Pajur, Saar), kuid hetkel Martinist paremat ikka ei ole.

aif
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 02. 04. 2004. 12:43

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas aif » 04. 01. 2018. 11:18

raikzz kirjutas:Ja niipalju kui ma Lood sõitmas olen näinud, siis rockgardeneid,laskumisi ja muid tehnilisi kohti võtab ta küll väga aeglaselt ja rahulikult, võibolla tõesti hoiab ennast Eesti sõitudel nii palju tagasi, aga kas need võistlused poleks just hea koht kus oma oskusi näidata ?
raikzz kirjutas:näiteks Nino ei tundu kunagi, et ta rahulikult võtaks tehnilisi kohti, isegi juhtides pikalt.
raikzz kirjutas:Mulle vähemalt mulje jäänud, et teine noor Karl brent premet on tehniliselt Pajurist üle
Tekkis küsimus et ehk härra raikzz avaks natuke oma tunde-maailma, mis väidab et mitmekordsed Eesti meistrid on ilmselgelt käpardid?

aif
eat more, fat needed for workout

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 676
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas dh » 04. 01. 2018. 12:11

aif kirjutas:Tekkis küsimus et ehk härra raikzz avaks natuke oma tunde-maailma, mis väidab et mitmekordsed Eesti meistrid on ilmselgelt käpardid?
Ei näe et siin teemas kedagi käpardiks oleks tembeldatud

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas raikzz » 04. 01. 2018. 12:16

Käpardiks ei saa kohe kuidagi ühtegi XCO Eesti meistrit nimetada ( maratoni sõitjate seas on teine lugu ) ja see su enda väljamõeldis, lihtsalt selgelt on näha,et Loo näiteks võtab tehnilisi kohti vaiksemalt kui mõni harrastusrattur aga noh eks see põhjus ole siis ikka selles,et tunnevad ennast igalpool mujal nii kindlalt ja võtavad tehnilisi kohti 0-riskiga ja kindlapeale, kuigi minuarust on need nö pingevabad Eesti võistlused just hea koht kus harjutada.
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

JannoR
Rattur
Postitusi: 176
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas JannoR » 04. 01. 2018. 12:26

raikzz kirjutas:Eestis sõites võiks ju tõesti öelda,et tark ei torma, kuid vaadates kuidas MK-etappidel ässadelt kahjuks kalendriga saab, siis minu arvamus on ,et kus siis veel mitte harjutada ja õppida kui siin sõites, kus pinge maas on.
näiteks Nino ei tundu kunagi, et ta rahulikult võtaks tehnilisi kohti, isegi juhtides pikalt.
Kalendriga? :shock: Mees on üle-eelmisel aastal MK-etapil saanud 11. koha ja hulk kohti 20 kanti. MK-sarjas (erinevalt maratonist) selliseid kohti ilma suurepärase rattavalitsemiseta ei saavuta. Nino ja Absalon on üldse mehed teiselt planeedilt ja viimaste aastate MK-etapid on olnud peamiselt nende kahe duellid, kus pika puuga pole saanud mitte ainult Martin, vaid kogu ülejäänud eliit, kaasa arvatud kolmas koht.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas raikzz » 04. 01. 2018. 12:33

Minuarust ei saanud ta see aasta kordagi top20 lähedale ja iga sõit oli 3ndale kohale kaotused 4-5 minutit ja rohkem.

Igatahes ma ei ürita siin kuidagi Lood halvas valguses näidata või teda maha teha, üritan 2018 hooajal mõnda MK-etappi vaatama sattuda ja oma silmaga näha mis seis tegelikult on :D
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Rain
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas Rain » 04. 01. 2018. 13:02

Fredi kirjutas: lma võltstagasihoidlikkuseta lisaksin siia nimekirja ka ennast. Tehnilisus - see on mu teine nimi. Õigupoolest, sõbrad, tuttavad kutsuvadki mind enamasti Tehniliseks Frediks (või Fredi the Tech)! Tõsi küll, XC-d ma ei sõida ja seda just sellepärast, et Eesti ja üldse XC rajad jäävad mulle tehniliselt liiga lihtsateks, ei paku vaimset pinget. Pealegi, tõeliselt tehnilised MTB mehed, kelle jaoks tehniline rada on A ja O, ei saa filosoofilist rahuldust mitte kuskil XC rajal publiku ees edvistades, vaid panevad oma tehnilised oskused mängu üksildastel mägiradadel, kus ainult metsikud hundid ja kotkad on meie tehniliste oskuste finesside tunnistajateks.
Hea on kuulda, et Eestis on sirgumas tehnilisemat rattasõitu viljelevaid harrastajaid. Kas tohiks küsida, kus ja millal võiks virtuoosi esinemist nautida? vajadusel olen valmis koos üksildaste huntide ja kotkastega raja ääres ootama, et osa saada Tehnilise Fredi filosoofilist rahuldust pakkuvast sõidust :wink:
marguss7 kirjutas:Ei julgeks küll kedagi kindlat pakkuda ja seda ongi väga raske hinnata. Eesti meistriks XC-s tuli Martin Loo, Austa oli kolmas, aga võib-olla keegi oli veel osavam aga kiirust ei jagunud.
Oleme ikka täpsed- Austa jäi XC eestikatel poodiumist umbes 5 minuti kaugusele ja sai ploomid ka tugevatelt ja tehnilistelt harrastajatelt (Sirvel ja Rohtmets). Sõitjat, kes eestikatel chicken line sõidab ma väga tehniliseks sõitjaks küll ei pea.

Arvan et Eestis kindlasti on mittevõistlevaid ja omaette nikerdavaid tehnilisi sõitjaid päris mitu, aga kahjuks ei jää nad publiku ette. Nende hulgast keda näinud olen, pakun samu nimesid- Loo, Kukk x 2, Sirvel ja noored Markus pajur ja Bremet.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas raikzz » 04. 01. 2018. 13:31

Ei leia,et DH võistluseid ka mõni Fredi nimeline sõitnud oleks :D
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas DeeJott » 04. 01. 2018. 13:51

JannoR kirjutas:
raikzz kirjutas:Eestis sõites võiks ju tõesti öelda,et tark ei torma, kuid vaadates kuidas MK-etappidel ässadelt kahjuks kalendriga saab, siis minu arvamus on ,et kus siis veel mitte harjutada ja õppida kui siin sõites, kus pinge maas on.
näiteks Nino ei tundu kunagi, et ta rahulikult võtaks tehnilisi kohti, isegi juhtides pikalt.
Kalendriga? :shock: Mees on üle-eelmisel aastal MK-etapil saanud 11. koha ja hulk kohti 20 kanti. MK-sarjas (erinevalt maratonist) selliseid kohti ilma suurepärase rattavalitsemiseta ei saavuta. Nino ja Absalon on üldse mehed teiselt planeedilt ja viimaste aastate MK-etapid on olnud peamiselt nende kahe duellid, kus pika puuga pole saanud mitte ainult Martin, vaid kogu ülejäänud eliit, kaasa arvatud kolmas koht.
Lisaks väiksematel võistlustel päris tihti poodiumil figureerinud http://mtbcrosscountry.com/riders/martin-loo/results/

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas kalari » 04. 01. 2018. 14:11

Teema püstitus on ebamäärane ja 80% siinsete sõnavõttude sisust on puhas asjatundmatus, teema mittevaldamine, soovmõtlemine, huumor või lihtsalt pullikaka. Sõbrad, ilm on hea, ajage oma XC-pillid välja ja minge treenima!

Martin K
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 12. 05. 2009. 13:49

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas Martin K » 04. 01. 2018. 19:52

Olen mõnedel EMV XCO(jõelähtme, jõulumäe, äkke, valg. hobuse) eri lõikudel top 10e- aegu mõõtnud. Keerulistel tõusudel võidab Loo kalendriga. Tõsi-laskumistel on vahe väiksem, Sirvel on lähedal olnud. Lisaks sõidab Loo kõik ringid suht võrdselt nagu on protokollidest näha. Viimasel ringil, kui edu on teiste ees juba 10 minutit on ta siiski üldiselt ka laskumistel parim olnud, kuigi sõita enam ammu vaja pole.......
World Cup-is peetakse Lood kindlalt heaks sõitjaks tehnilises mõttes-seda on mainitud ülekannetes ja ka Tõnisaar mainis kuskil. Kurb on see, et pole noori kes ligilähedalegi saaks--

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas raikzz » 04. 01. 2018. 20:30

Okei see on küll väga huvitav, silma järgi vaadates ei tundu küll niimoodi, väga huvitav oleks neid aegu näha, mõnel võistlusel strava lõigud annavad mingit aimu.
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas ciclismo » 07. 01. 2018. 13:58

Ise ei valda teemat, kuid nauditav oli vaadata, kuidas Martin analüütilise tehnikaga teised mehed kotti pistis. 8)
- - -
Why so serious?

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Kes on Eesti osavaim XC rattur ?

Postitus Postitas Maarek » 07. 01. 2018. 23:59

Martin K kirjutas:O Kurb on see, et pole noori kes ligilähedalegi saaks--
Mille arvelt need noored peaksid Martin Loole ligilähedale saama? Noored on julged ja tehniliselt juba päris head, aga üsna oluline puudujääk siiski kogemuses ja võhmas, seega veits vale eeldada, et 16 aastane Markus või 18 aastane Karl Brendt peaksid isegi ligidale saama. Need asjad on üsna võrreldamatud.
Juunioreid teatavasti eliidiga üldujuhul samasse sõitu ei panda ja seda just nö masinaklasside erinevuse pärast.
Markusel on sel aastal kord olnud võimalus Martin Looga koos sõita, sest Lähte XCO'l pandi kõik samasse starti. Sel hetkel veel 16 aastane Markus pidas tema sabas vastu 1 ringi ning edasi sõitis oma sõitu, sest kuigi sõitu lühendati, siis isegi tund aega polnud enda tervise huvides eriti mõttekas just sellepärast, et üks lihtsalt kestab kõrget tempot oluliselt paremini.

Vasta

Mine “Sõidutehnika”