Geelide manustamine sõidu ajal

Kuidas võtta see tõus või laskumine, kuidas liivas mitte ära uppuda jne.
Vasta

Millist geelipaki varianti kasutad

a. mitmekordselt kasutatavat pakki
35
24%
b. ühekordset pakki
92
63%
c. midagi muud
20
14%
 
Hääli kokku: 147

Eiffel
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 22. 08. 2004. 04:09

Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Eiffel » 11. 09. 2004. 04:33

Olen suhteliselt algaja MTB sõidus. Tekkis selline huvi millises pakendis geele ja kuidas te neid manustate. Endal sellised kogemused, et 1.esimest korda kasutasin Maximi korgiga pakki- äärmiselt ebamugav korki maha ja peale kruttida, määrib ära käed ja lenksu ja ajakadu.
2. Järgmisena proovisin ühekordseid geelipakke- mugavam, ei määrinud, ajakulu väiksem.
Kuid mõndadae tuttavate rattasõitjatega rääkides on selgunud, et üks mugavamaid variante oleks mitmekordseks manustamiseks mõeldud geelipakid, aga mitte keeratava korgiga, vaid sellise korgiga nagu on joogipudelil. Võib olla on sellised ka olemas, aga ise pole kohanud.
Nii et avaldage arvamust, jagage kogemusi, vaielge vastu või kiitke takka!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 11. 09. 2004. 06:49

vaat mina ei saa nende väikeste pakkidega jälle hakkama. umbes pool kipub sisse jääma. maximi suurel keeran enne sõitu korgi lahti ja painutan need korgi krae tükid ära. siis kork kinni tagasi. sõidu ajal avamisel ei tohi pakki pigistada, taskus on geel soojaks ja vedelaks läinud. vahest harva olen ka käsi ja ratast määrinud. reeglina panen selle suure laksu korraga ära.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3619
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 11. 09. 2004. 07:33

Maximi korgiga geelipakid on peavalu, liigselt rabistamist ja nikerdamist.
Ühekordsetest pakikestest on kõige ergonoomilisem Power Bar, ärarebitav ots on kitsam e. pudelikaela kujuga, pole vaja imetleda kumba otsa järama hakata. "Lutiga" geelipakid on vist olemas, aga pole silma jäänud.
Eriti sõites ei tarvita, tavaliselt kaasas igaks juhuks, et kui 2 pudeli maximiga välja ei vea, siis saab veel mõnes TP-s eluisu tagasi.

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

Postitus Postitas Marti » 11. 09. 2004. 08:00

erikr kirjutas:vaat mina ei saa nende väikeste pakkidega jälle hakkama. umbes pool kipub sisse jääma. maximi suurel keeran enne sõitu korgi lahti ja painutan need korgi krae tükid ära. siis kork kinni tagasi. sõidu ajal avamisel ei tohi pakki pigistada, taskus on geel soojaks ja vedelaks läinud. vahest harva olen ka käsi ja ratast määrinud. reeglina panen selle suure laksu korraga ära.
Sellisel juhul pead küll 700ml vett peale jooma, kui kogu laksu korraga ära lased ja loodan et kohe laksima ei hakka peale purakat, sest see lööb veresuhkru hetkega üles ja lööb lihased kinni.

Selle lutiga asja kohta ma tahtsin öelda veel niipalju, et on "gelipudelid" mille sise lased paki geeli sisse ja vett peale, loksutad ära ning on paras segu valmis ja ei pea sõidu aeg peale jooma. Aga mitte sis Maximi suurt geeli loomulikult, vaid üks power bar, sest see piisavalt väike, et vesi teda lahjendab (pudel on ise pisike).
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3933
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 11. 09. 2004. 08:28

Extrani kissell siinpool ja korraga sisse. Vahest ka maximi korgiga geel ja korraga sisse. Ei tunne eriti vajadust neile peale juua. Minu arust vedelad piisavalt ja lähevad hästi alla.

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

Postitus Postitas Marti » 11. 09. 2004. 08:44

Kirsa kirjutas:Extrani kissell siinpool ja korraga sisse. Vahest ka maximi korgiga geel ja korraga sisse. Ei tunne eriti vajadust neile peale juua. Minu arust vedelad piisavalt ja lähevad hästi alla.
Asi ei ole alla minemises! Asi on selles, mida ta sinu organismiga teeb, aga kordama ma ennast ei hakka.
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Postitus Postitas kristjan07 » 11. 09. 2004. 09:29

ma olen sellise koha pealt nagu hästi rumal, et mis geelist te räägite? :? :oops: mis see on, mis see teeb? seletage palun :!: :?: :oops:

Kasutaja avatar
taivos
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 13. 05. 2003. 15:07

Postitus Postitas taivos » 11. 09. 2004. 11:06

Kasutan Maxim'i suuri/korgiga geelisid - kork tuleb enne sõitma minekut lahti keerata ja siis tagasi peale panna. Peale esimese portsu tarbimist panen paki lahtiselt taskusse - ilma pressimata sealt palju kama välja ei tule. Mõnikord pigistanud ka korraga terve paki sisse ja joon rohkem peale. Samas sain Rakveres sellega oma vitsad kätte - esimese ringi lõpus manustasin terve paki - ja teisel ringil juba lossimägedele järgnevatel tõusudel hakkasid krambid kimbutama - eks siis tuli TP-des ohtralt vett sisse valada aga krambid kiusasid pea lõpuni.

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Postitus Postitas tommionu » 11. 09. 2004. 11:32

olen kasutanud ka pea alati Maxim'i geeli ja teinud sama mis teisedki, et enne võistlust kork pealt ära korra ikka ja kinnitusnagad ka maha ...
sõidu ajal 3-4 korraga tarbin ära selle ja joon peale niikaua kui suus enam seda magusat maitset järel ei ole ... korgi panen peale tagasi alati ...
siiani on ainult positiivsed kogemused sellega olnud ... negatiivne on jah, et see kork on paras jama ikka ja võiks lutt olla ...

rakveres proovisin ka maximi batooni --- sõidu ajal seda küll ei tahaks :P
enne sõitu 10-15 mintsa umbes sõin selle ära ... pärast hiljem kõrgemäel jne tundsin kuidas banaan sees sipleb ja välja tahab tulla :D
sedagi tuleb siis vist osade kaupa süüa ja mitte korraga sisse ajada :P

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Postitus Postitas tommionu » 11. 09. 2004. 11:34

kristjan07 kirjutas:ma olen sellise koha pealt nagu hästi rumal, et mis geelist te räägite? :? :oops: mis see on, mis see teeb? seletage palun :!: :?: :oops:
http://www.maxim.ee/index2.php

:roll:

Selle peale oleks ikka pidanud ise tulema, et veebist otsida maximi kohta kasvõi infi

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 11. 09. 2004. 11:39

kristjan07 kirjutas:ma olen sellise koha pealt nagu hästi rumal, et mis geelist te räägite? :? :oops: mis see on, mis see teeb? seletage palun :!: :?: :oops:
Geel on süsivesikute kontsentreeritud ollus, mida kasutatakse kestvusaladel täiendava energialaadungi e "puraka" saamiseks. Tavaliselt on need hästi magusad ja vajavad kindlasti vedeliku peale joomist. Juurde otsi netist :idea:

Mina olen Maximi geelist loobunud just tülikuse pärast. See keeratav kork on mõtetu. Ka kogus on natuke palju, korraga ei tarbi seda kunagi ära. Olen kasutanud hoopis Extrani kisselli, millelt saab selle fooliumilaadse "korgi" ilusti hammastega ära kiskuda. Samas pole see ka nii imal, võib terve paki korraga ära võtta ja siis väike lonks peale. Geelidest olen viimasel ajal hakand kasutama Dexali omi, mis on mõnusates väikestes, rebitavates pakendites. Ühe pakendi sisu on täpselt paras kogus ja avada on lihtne (ntx PowerBar geelid on sarnaselt mugavad). Geel ise on nagu ikka paks ja tahab kindlasti vedelikku peale. Aga soovitan.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 11. 09. 2004. 13:09

Peale seda kui cameli sain, keerasin rattal ühe kahest pudelihoidjast ära. Teise jätsin esialgu alles, et lühemat trenni pudeliga sõita.

Võistlustel olen proovinud korra Maximit aga see ülimagus moos hakkas vastu ja sealtpeale ikka Extrani kisselli luristanud.
Ei saa ma selle pakendiga ka eriti läbi, erinevalt mõnest eelpool kõnelejast. Äkki mul kõri pole piisava läbimõõduga või mis aga ma ei suuda seda nii kiirest alla luristada, et ma endal käsi või lenksu kokku ei lodistaks :)

Aga noh, mõtlesin mina, et kui jook on seljas ja rattal on võisluste ajal üks vaba pudelihoidja küljes, siis tuleb olukorda ära kasutada. Sellest ajast ma sõidangi nii, et pudelihoidjas on kissell. Enne võistlust kallan totsikutest sinna ümber - hea mugav pakend tarbimiseks ja käed jäävad ka puhtaks :)
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 11. 09. 2004. 13:32

Siiani olen extrani kisseli peal olnud, aga HE Oliveri soovitusel sai Rakveres ära proovitud ka uus maximi geel. Ühekordse 25 grammise doosi pakike (kofeiiniga :!: ) näeb välja u. nagu need mini sinepi ja ket?upi pakikesed(ainult veidi suurem) ja otsa saab ilusti hammastega küljest ära rebida. Erinevaid maitseid on sellel vist mitu, mina proovisin vanilli maitselist mis oli päris hea. Sellist tunnet küll ei tekkinud, et ilmtingimata oleks vaja midagi peale juua. Pakikese hind oli HE-st ostes 15 eek-i.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 11. 09. 2004. 13:45

Ma kah Maximi geeli peal olen olnud. Enne starti kork ära ja nurgad maha, siis sõidu ajal mugavam toimetada. Käsi pole küll kokku teind sellega, keerad korgi maha ja paned geelituubi otsa suhu ja imed veits, siis jälle kork peale ja siis vee kord. Ilma veeta mul see geel alla ei lähe, jääb kurku kinni ja hingata ei saa. A purakat annab küll vägevalt :P
velo.clubbers.ee

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Postitus Postitas vaikija » 11. 09. 2004. 18:41

Soovitan osta näiteks Adidase jooksuvöö(vöö koos nelja väikese pudeliga,milledel korgid nagu rattapudelil).Rademarides 249(või oli see 279)eek.Kahe peale ostes jääks mõlemile 2 pudelit,kuhu mugav enne sõitu geel või kissell sisse valada ja veega lahjendada ja särgitaskusse pista.

Ruuno
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 24. 07. 2003. 14:28

Postitus Postitas Ruuno » 16. 09. 2004. 08:33

Kuuldavasti vahetavad mõned geelipaki korgi enne sõitu ära ja asemele panevad Colgate hambapasta korgi :idea: Ise pole proovinud.
Spordin oma lõbuks!!!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 16. 09. 2004. 08:52

Ruuno kirjutas:Kuuldavasti vahetavad mõned geelipaki korgi enne sõitu ära ja asemele panevad Colgate hambapasta korgi :idea: Ise pole proovinud.
No selle peale ikka annab tulla, aga väga hea idee, tasub täitsa proovimist. Seda keeratavat korki sõidu ajal tagasi kruvida ikka paras kunsttükk.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 16. 09. 2004. 09:15

Ruuno kirjutas:Kuuldavasti vahetavad mõned geelipaki korgi enne sõitu ära ja asemele panevad Colgate hambapasta korgi :idea: Ise pole proovinud.
(y) :idea:
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 16. 09. 2004. 09:26

MMil olid osad vennikesed Powerbari 3 pakikest teibiga raamile kinnitanud. Ja sealt nad neid siis järjest sisse laksasid. Võibolla põhjus selles, et kombel pole taskuid.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 16. 09. 2004. 10:23

Ruuno kirjutas:Kuuldavasti vahetavad mõned geelipaki korgi enne sõitu ära ja asemele panevad Colgate hambapasta korgi :idea: Ise pole proovinud.
Ja kui korgi keere ei sobi, võib Colgate tuubist hambapasta välja pigistada, tuub korralikult loputada ja geeli asemele panna :wink:
Publiku ja kaassõitjate sellised :shock: ilmed peaksid olema garanteeritud :lol:

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 16. 09. 2004. 10:47

maxim geel - tsainiku nitro 8)

stardis kork pool-lahti, laugel tõusul kork hammastega maha, pool laksu põske, geel tasku, laks kõhtu, vesi peale.
kordan ca pool tundi enne lõppu.
kasutegur- 50 kohta

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 16. 09. 2004. 10:53

Mina olen oma maximi geelipakid, siis kui vajadus on , alati lahti saanud.
Maratonidel on need 200m siledat maad ikka võtta et asi kiirelt ära ajada,
pole neid ennem isegi lahti keeranud ja üle ühe suutäie ehk pool pakki
mul niikuinii alla ei lähe.
Korralik XC võistlus on aga teine lugu, seda kogemust mul kahjuks jagada pole.

true
Rattur
Postitusi: 43
Liitunud: 23. 03. 2004. 11:00

Postitus Postitas true » 16. 09. 2004. 13:16

extran kissell. enne võistlust pigistan väikesesse joogipudelisse. sõidu ajal väga mugav juua sealt. teine asi, et alati pean palju vett peale jooma kissellile. muidu on hakanud kõht valutama näiteks. samuti on olnud juhused kus kisselli paki avamisel kehval rajalõigul, olen yleni kleepuv ja kisseline olnud :D
Take Life to the Limits

Kasutaja avatar
tommionu
Rattur
Postitusi: 108
Liitunud: 02. 08. 2003. 15:43

Postitus Postitas tommionu » 25. 09. 2004. 11:36

tiba noaga vaja maximi korki lõigata aint - ehk siis see osa kõik maha, mis on maximil seal otsas ilma keermeta ... ja ongi tulemus käes :twisted:


Pilt

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re:

Postitus Postitas Henno » 20. 05. 2011. 21:22

Ruuno kirjutas:Kuuldavasti vahetavad mõned geelipaki korgi enne sõitu ära ja asemele panevad Colgate hambapasta korgi :idea: Ise pole proovinud.
Pilt

Sponseril ongi sellised korgid, osta saab AT & Spordist ja vist veel paarist kohast
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas _KRIS_ » 20. 05. 2011. 21:55

Ise kasutan mitmeid. Mulle väga meeldivad need nö. hambapasta tuubis olevad geelid, markidest siis eelistatuim EnduroSnack. Panen vahest ka PowerBar-i lutiga väikesesse geelipudelisse (neid saab HE-st) veega segamini terve ühe geelipaki sisu. See "lahjendamine" teeb ka oma töö ja ega seda kiiret energialittrit kohe ei tunne.
Keeratava korgiga geelid, mis on tavaliselt jube suur ports ka (Maxim, Performance) on minu meelest väga tülikad. No mina ei suudaks kuskil maantevõistlusel keset gruppi seal lolli mängima hakata, seaks ise ennast ja teisi ohtu sellega pigem.
Rebitavate otstega geelid jällegi omamoodi lihtsad kasutada kuid ka tülikad, kui juhtumisi rebid valest kohast ära. Soome firma Dexal teeb ka joogikonsentraate ja geele jms. Nende rebitavad geelid on üsna mugavates pakendites, väike ots - tunneb ära. Kuigi rebitavate geelide juures on see miinuseks, et sa ei saa neid peaaegu kunagi taskusse tagasi panna ja tihtilugu on geelipakkide sisu oma mahult veidi liiga suur. Dexalil on 30g, kuskil 20g oleks paras latakas, jõuaks ära tarbida ka selle korraga.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Henno » 20. 05. 2011. 22:43

_KRIS_ kirjutas:Keeratava korgiga geelid, mis on tavaliselt jube suur ports ka (Maxim, Performance) on minu meelest väga tülikad. No mina ei suudaks kuskil maantevõistlusel keset gruppi seal lolli mängima hakata, seaks ise ennast ja teisi ohtu sellega pigem
http://www.rattaprofid.ee/blogi?entry_id=184

17 aprill
Amstel Gold Race
Autor: Rein Taaramäe

Tore sõit. Vasak-parem ja ülikitsad teed. Possavõitlus päris karm. Tunne oli ok, st väsimust ei tunne, aga jalad nüüd nii head polnud kui kuu aega tagasi. Muidugi võis oma osa jõu kaotuses olla mittepiisav vedelikutarbimine. Kuna sõit oli närviline ja enamus aeg lihtsalt ei saanud käsi lenksust lahti lasta


kui isegi Rein ei saa käsi joomiseks lenksust lahti lasta mõnikord, mis siis veel harrastaja peaks oma geelidega tegema :D
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Salmiakki » 31. 05. 2011. 11:07

Ma olen kasutanud neid väikses hambapastatuubis geele, enne starti tuleb korgi alt see kile ära võtta ja kõik on ok.
Küsimus Pühajärve triatloni 30km rattaraja kohta, kus raja teine pool on raskemad tõusud - mis hetkel oleks õige geeli võtta, kas vahetult enne tõusude algust või mingi 10-15 minutit enne või ..?

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Salmiakki » 02. 06. 2011. 09:04

Sellist geeli mõtlen:
http://www.veloplus.ee/toode/NUTREND-Cr ... tika-16430
Millal siis on õige aeg seda võtta?

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas mtm » 02. 06. 2011. 10:37

Geeli võiks tarbida pidevalt nagu jookigi. Olen targemate jutust aru saanud, et ühes geelis on süsivesikuid tavaliselt umbes üheks tunniks ja mitmetunnisel rattavõistlusel võiks ühe tuubi äratarbida umbes kolme korraga ehk 1/3 tuubi 20 min. tagant. Nii peaks organism süsivesikuid paremini omastama kui tuubi korraga rindu tõmmates. Nutrendi müüb Sigvard Kukk www.spordipartner.ee , pood Pääsküla 8, Tallinn, tema räägib sulle täpselt kuidas enne võistlusi, võistluste ajal ning peale seda süüa ja juua.

Pühajärve triatloni raja järsemad tõusud on peale Pühajärve Spa Hotelli kuni Mäe tänavani aga ega need väga hullud tõusud polegi.

Kasutaja avatar
Salmiakki
Rattur
Postitusi: 325
Liitunud: 10. 04. 2009. 10:46

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Salmiakki » 02. 06. 2011. 11:04

Eks see ole individuaalne, aga minu jaoks on raskem rajaosa laugemad/pikemad tõusud:

Pilt


Mäe tn tõus ja Otepää (ümbruse) tõusud on sellised järsud ja konkreetsed, kus sa pm näed tõusu lõppu ja võtad tõusu rahulikumalt = ei tapa nii ära ennast.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Henno » 03. 06. 2011. 09:42

http://blogger-holden.blogspot.com/

foorumlane Holden on alustanud kiiduväärt kampaaniat rattaüritustel rajale prügi (tühjad geelipakid jms.) viskamise vastu

geelide vajalikkuse osas olen veidi erineval seisukohal, Holden kirjutab nii

3. Mõni tõsine arst võiks teaduslikult ära põhjendada, et ca 2-2,5 tunnise võistluse ajal ei anna geel eriti suurt efekti. Oma kogemus näitab, et geeli läheb vaja võistluse 3-7 tunnil, peale seda ei taha organism enam keemiat nähagi! Ja kui teaduslikult on põhjendatud, et tavalisel harrastussportlasel (noh nt Elioni 200-1000 koht) ei ole mõtet nii lühikese võistluse ajal keemiat tarbida, äkki jääks ka risustamine väiksemaks.


mina ei ole arst ega tõsine, aga kirjanduse põhjal tean, et süsivesikute varud organismis on äärmiselt piiratud ja üleval pool aeroobset läve sõites on süsivesikud peamine energia ammutamise viis, kui treenitud kodanikud läbivad enamuse maanteevõistlusest suhteliselt madala pulsiga ja nende organism on omandanud oskuse rasvast energiat ammutada (Indrek Rannama jalgarattaõpikus lk 46 on tabel organismi energivarudest jne.), siis suur osa harrastajatest teeb trenni liiga kõrge pulsiga, mille tõttu nende organismi rasvapõletamise oskus ei arene ja samuti jääb aeroobne lävi madalaks, võistlustel kimatakse ka kõrge pulsiga ja süsivesikud põlevad heleda leegiga, kaldun arvama, et selliste meeste (süsivesiku)paak on tühi juba 2 tunniga kui mitte varem ja süsivesikute juurde laadimist tuleb alustada varakult

chekkasin siin http://connect.garmin.com/ lehel rattaralli logisid, alla 160 SLS keskmist pulssi annab otsida, seda isegi neil kodanikel, kes oma väitel tegid rahuliku sõidu :shock:
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
PorterX
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:22

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas PorterX » 21. 05. 2012. 16:22

Parim on Sponseri amino, mõnusalt hapukas, mitte ilaselt magus, arvestusega tükk tunnis, paned geeli pudelisse ja võtad siis kui vaja.

Lihtne, kiire, puhas.
_ - _ - _ - _ - _ - _ - _ - _ - _
Porter Lifts Your Ranking

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas serxx » 21. 05. 2012. 16:34

Kellele kleepiv pakend ei meeldi, siis Spordipartnerist sai mingi zelee/marmelaadi taolise geeli, nimetust hetkel ei mäleta. Hea lihtne kasutada, saab kõik väga lihtsalt pakist kätte ja pärast käed/pakend ei kleebi. Pakk muidu samasugune rebitav ühekordne, nagu enamikel. Lihtsalt pole midagi mis sealt välja voolaks ja kleepima hakkaks.
Samuti meeldivad mulle Nutrendi "hambapasta tuubis" geelid. Hea lihtne kasutada. Päris kõige kättesaamisega võib ehk olla väike probleem, kuid maitselt ja kasutusmugavuselt sobivad mulle hästi.

Ühekordsete vedelate geelidega on suht ebamugav ka kasutatud pakendeid taskusse tagasi panna. Pärast terve tasku seest kleebib. Juhul kui samas taskus on ka täis pakid, on see ebameeldiv. Kui hakkad järgmist geeli haarama, on tunne nagu oleks pistnud käe meepotti. Sellegi poolest läheb igasugune tühi pakend alati taskusse tagasi ja pärast prügikasti.

j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas j4lgr477ur » 21. 05. 2012. 20:56

Ma avastasin enda jaoks High5 energiageelid (http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=33363). Mulle meeldib just see, et need on suhteliselt vedelad ja maitse ei ole ka väga tugev.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas riho » 22. 05. 2012. 08:56

j4lgr477ur kirjutas:Ma avastasin enda jaoks High5 energiageelid.
Hea valik!

Reklaami eest saad Hobisport.ee-st 1 geeli tasuta:-).

j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas j4lgr477ur » 22. 05. 2012. 13:06

Väga hea, ma ei teadnudki, et neid ka Eestist osta saab.

Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Erkz » 29. 05. 2012. 20:53

Mina tarbin viimasel ajal geeli niimoodi, et ennem sõitu valan mõned pakid pudelisse ning segan selle veega. Mulle meeldib see variant palju rohkem, kuna paljalt geeli sisse ajamine ajab mind öökima, siis on vaja võimalikult ruttu peale juua. Teiseks plussiks on see, et raja peal ei ole pakenditega vaja tegeleda.

Nivek
Rattur
Postitusi: 62
Liitunud: 20. 03. 2012. 14:31

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Nivek » 20. 06. 2012. 21:16

Kaljukas kirjutas:Parim on Sponseri amino, mõnusalt hapukas, mitte ilaselt magus, arvestusega tükk tunnis, paned geeli pudelisse ja võtad siis kui vaja.

Lihtne, kiire, puhas.
Siin vist ikkagist räägiti süsivesikugeelidest. Aminohapete konverteerimine energiaks ei ole nii kiire.

tonu.niilo
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 18. 09. 2013. 19:33

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas tonu.niilo » 19. 09. 2013. 18:36

Ilgelt palju kogemust pole geelidega aga kasutasin justkui selliselt, et Maxim geel - kork maha ja hammaste vahele, sai sõita ja tarbida koos :D
"Mõnikord võtavad asjad kauem aega kui planeeritud"

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Henno » 20. 09. 2013. 08:23

Olen alates sellest suvest ka geelipudeli usku - kasutan küll tavalist väikest joogipudelit, mille saab pudelihoidjasse panna ja sealt mugavam võtta kui tagataskust urgitseda, raami peal siis suur 0.80 pudel jooki ja 0.4 pudel geeli veega segatult

plaan B pikemateks sõitudeks on väike joogipudel alguses tagataskusse panna ja raamil 2 joogipudelit, millest esimese joon tühjaks ja viskan prügialas maha just enne geelivõtmise aega, siis geelipudel raamile
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas siim_s » 20. 09. 2013. 08:38

Sel aastal olen kasutanud sellist asja:
Pilt

Nimeks Salomon Soft Flask ja olen igati rahul. Geeli saab superlihtsalt kätte ja tagasi taskusse, tühjana ei võta taskus enam pea üldse ruumi ja hooldus on suhteliselt lihtne. Ei leki ka! Sisse mahub kolm SIS geeli ja natuke jääb ruumi ülegi. Ainuke kehv asi on, et puudub kontroll, kui palju korraga võtad, aga sellest hakkab peale mõningast proovimist üsna hästi aru saama, ise pole veel liiga kiiresti ära tarbinud kotikese sisu.

Kasutaja avatar
hobbyists
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 26. 08. 2011. 12:38

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas hobbyists » 20. 09. 2013. 09:48

Kasutan SIS ja GU geele, olen neid juba mitu hooaega järjest kasutanud. SISi oma on suht vedel ja juhendi järgi sellele vett peale juua ei ole vaja.
Kuna ma tavaliselt endale väga magusat spordijooki ei tee siis sobib SIS hästi süsivesikute lisamiseks.
Nende kasutamine on väga lihtne - tõmbad hammastega otsa lahti nii, et ots jääb ühest servast paki külge. Geel tuleb kergelt välja.
Tavaliselt manustan ca 100m enne joogi/toitlustus ala ja viskan paki sinna.

PiltPilt

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas Indreq » 20. 09. 2013. 14:32

ma kah geelipudeli usku. ca pooleliitrine pudel - distantsist sõltuvalt 2-3(-4) geeli sisse + vesi ja seljataskusse. kuna on läbipaistev pudel siis on ka kontroll tarbitava koguse üle olemas. tarvitan seda küll ainult ca 3h+ sõitudel, lühematel saab spordijoogiga hakkama.

ailen
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 22. 10. 2007. 14:20

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas ailen » 20. 09. 2013. 14:46

Kasutan ka Salomon Soft Flaski. Parim leiutis ever. Mina hammastega geelipakendite rebija ei ole.

lentz
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 26. 09. 2009. 19:22

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas lentz » 20. 09. 2013. 16:19

Kes neid Salomon Softflaske Eestis müüvad ja palju orienteeruvalt maksab? :)

Kasutaja avatar
PorterX
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:22

Re: Geelide manustamine sõidu ajal

Postitus Postitas PorterX » 04. 12. 2013. 15:42

Nivek kirjutas:
Kaljukas kirjutas:Parim on Sponseri amino, mõnusalt hapukas, mitte ilaselt magus, arvestusega tükk tunnis, paned geeli pudelisse ja võtad siis kui vaja.

Lihtne, kiire, puhas.
Siin vist ikkagist räägiti süsivesikugeelidest. Aminohapete konverteerimine energiaks ei ole nii kiire.
Seal on kõik olemas, nii aeglased, kui kiires süsivesikud ja paari kolme tunni peale hakkab amino juba vaikselt taastamistööga ka pihta.

Kiika http://www.freesport.ee/926/?productTyp ... oductId=94
_ - _ - _ - _ - _ - _ - _ - _ - _
Porter Lifts Your Ranking

Vasta

Mine “Sõidutehnika”