rattasse sõit

Kuidas võtta see tõus või laskumine, kuidas liivas mitte ära uppuda jne.
Vasta
Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

rattasse sõit

Postitus Postitas indrek56 » 09. 07. 2013. 15:30

Liigeldes ise SECl ikka seal teises pooles, näeb päris tihti, kuidas käiakse kummuli rahulikes olukordades selle peale et üks oma esirattaga teise tagarattasse sõidab. Oli varem endalgi juhtunud. ikka tuleb ette. Kuidas on selles olukorras õige/ohutum käituda? Eessõitjana olen pähe võtnud et põhiline on pedaali anda. Siiani on toiminud, Rakkes viimati 2x, mõlemil jäid mõlemad püsti, ei mingit draamat. Kas on teistsuguseid seisukoht ja kuidas on õige tagumisel mehel käituda? Kas MNTl on see veel kuidagi tesitmoodi?

RagnarA
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 20. 06. 2010. 23:34

Re: rattasse sõit

Postitus Postitas RagnarA » 09. 07. 2013. 16:30

Tagumine peaks olema minuarvates valmis korra pidurit vajutama, kui tekib oht esimesele rehvi sõita. Iseenesest mis ma olen avastanu mõne päevaga on see, et kui sõidad grupis ja oled suht kitsasse kohta end pressinud siis on targem mitte on ninaette vahtida ja üritada mitte kedagi rajalt maha sõita vaid vaadata otse, ette. Miks? Sest nii oled palju stabiilsem ja ei tilbenda taga niipalju. Kuidagi automaatselt sätid ennast siis õigesse kohta.

Olen ca 10trenni alles teinud, niiet mu sõnad ei pruugi suurt midagi maksta.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: rattasse sõit

Postitus Postitas Omiar » 09. 07. 2013. 16:47

MTB sõitudel ei saa eeldada ühtlast liikumist, kuid idiootsuste genereerimist võiks muidugi vältida ja võimalusel sõidutrajektoori piisava ajalise varuga ja sujuvalt muuta. Tagapool ei käi sõit mõisa peale, nii et paha pole võimalusel ka kaassõitjaid hoiatada.
Küll eeldatakse sujuvat sõitu MNT-l grupis sõites.

Vasta

Mine “Sõidutehnika”