Trikid

Kuidas võtta see tõus või laskumine, kuidas liivas mitte ära uppuda jne.
Vasta
Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Trikid

Postitus Postitas mart » 27. 07. 2004. 13:03

Konflict kirjutas:õppige lihtsamad traieli ja freeride trikid ära te ei kujuta ettegi kui palju sellest kasu on
Kõik trikiõpetused ilusti kirja pandud, mõnel ka pildid juures. Vt teemat How To
http://www.trialsworks.com/
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 27. 07. 2004. 13:38

lifting your back wheel off the ground without your brakes. To do this, roll slowly and then throw your bodyweight forwards and almost jump off the pedals but scoop them up with you -- juba lugedes tundub müstiline, aga proovides tundus lausa võimatu :) See on nagu hiina keel, mõni suudab õppida puhtalt raamatu abiga, suurem enamus peab ikka selleks kohalike sekka minema.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 27. 07. 2004. 13:47

Ja klippidega sõites saavutad enda jalgade vabastamiskiiruses ka ilmselt uue taseme ;)

Ühest küljest on klipid sigahead aga igasuguste trikkide ja sõiduvõtete harjutamise juures pigem segavad imho. Või kuidas läheneda kogu sellele teadmistepagasile seal lehel? Koguaeg pedaale ka ei viitsiks justkui vahetada. Tegelikult ma ei mäletagi, kuhu ma tavalised pedaalid omal ajal panin.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 27. 07. 2004. 14:02

Gunnar kirjutas: See on nagu hiina keel, mõni suudab õppida puhtalt raamatu abiga, suurem enamus peab ikka selleks kohalike sekka minema.
Eile sõites autoga piki Vabaduse pst-d, sattusin ühe MTB-ga sõitva venna järele. Tolle kiirus oli ca 35 kmh ning vend hopsas sellise kiirusega sõiduteelt kõnniteele. äärekivi oli ca 20 cm. Vend katkestas hetkeks väntamise, tõusis sadulast, nõtkutas põlvi ja hoplaa - mõlemad rattad õhku ning kõnniteele. Endal on veel palju õppida. :oops:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 27. 07. 2004. 14:14

http://www.bmxbasics.org/new/bmx0703.html
veel spetsiifilisemat bunnyhopi lehte vist polegi, ja kui see mind aitab, teen küll kellelegi õlled välja :)

Kasutaja avatar
Intzz
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 08. 05. 2003. 22:30

Postitus Postitas Intzz » 27. 07. 2004. 14:17

mart kirjutas: Eile sõites autoga piki Vabaduse pst-d, sattusin ühe MTB-ga sõitva venna järele. Tolle kiirus oli ca 35 kmh ning vend hopsas sellise kiirusega sõiduteelt kõnniteele. äärekivi oli ca 20 cm. Vend katkestas hetkeks väntamise, tõusis sadulast, nõtkutas põlvi ja hoplaa - mõlemad rattad õhku ning kõnniteele. Endal on veel palju õppida. :oops:
asja nimi on bunnyhop

Bunnyhop on lihtsaim viis saada üle objekti või mingi objekti peale.
Miinuseks on see, et bunnyhop vajab mõningast kiirust, ja sellepärast ka piisavalt ruumi, et seda kiirust saada.

Parim viis õppimiseks on alustada madalalt. Alusta kõnnitee äärest, ära proovi saada meetri kõrgusele esimesel üritusel.
Liigu objekti poole (väikse objekti jaoks piisab heast kõndimis kiirusest)
Täpselt enne kui sa jõuad objekti pead sa laskma raskuse taha ja vabastama keharaskusest esiratta. Kui su esiratas on tõusnud piisavalt kõrgele, et saada üle objekti, kiiresti liiguta keharaskus ette ja lükka kätega ette poole. See peaks aitama tagarattal saada objektile.
Proovi maanduda tagarattale, maandudes esirattale võib lõppeta õnnetult ja ära unusta kanda kiivrit.

Kasutaja avatar
Intzz
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 08. 05. 2003. 22:30

Postitus Postitas Intzz » 27. 07. 2004. 14:27

Gunnar kirjutas: veel spetsiifilisemat bunnyhopi lehte vist polegi, ja kui see mind aitab, teen küll kellelegi õlled välja :)
teeme nii, et sinu poolt õlled ja minu poolt bunnyhop

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 27. 07. 2004. 14:57

Intzz kirjutas: Liigu objekti poole...
Täpselt enne kui sa jõuad objekti .
Ma vist sõnastasin oma ratturi näite natuke lohakalt. Täpsustan: vend sõitis sõiduteel ja hüppas kõrvalolevale kõnniteele st alustas vasakult ja lõpetas paremal. Ristuva kõnniteega saan ka ise edukalt hakkama :D
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 27. 07. 2004. 15:04

mart kirjutas:Ma vist sõnastasin oma ratturi näite natuke lohakalt. Täpsustan: vend sõitis sõiduteel ja hüppas kõrvalolevale kõnniteele st alustas vasakult ja lõpetas paremal. Ristuva kõnniteega saan ka ise edukalt hakkama :D
Tegelt ju peaaegu sama asi - põhiline on see, et kui paraleelselt kõnniteele hakkad kargama, siis kujutad ette kui mõnus tunne võiks olla kui rattaid piisavalt kõrgele ei tõsta. Üpris valus. Risti hüpates esiratta ikka üle saad, seepärast on see psühholoogiliselt lihtsam.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 27. 07. 2004. 15:09

Ma vist sõnastasin oma ratturi näite natuke lohakalt. Täpsustan: vend sõitis sõiduteel ja hüppas kõrvalolevale kõnniteele st alustas vasakult ja lõpetas paremal. Ristuva kõnniteega saan ka ise edukalt hakkama :D[/quote]

Sidehop on oopis imelik asi jah, see on tõesti eriti tihkelt kahe kõrva vahel kinni.

Vaadates neid pilte, tundub, et BMX ratas ja paksud poolpehmed kummid polegi kohustuslikud :)
http://www.abbiorca.com/loll/cross/spec ... index.html
Viimati muutis Gunnar, 27. 07. 2004. 15:33, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Intzz
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 08. 05. 2003. 22:30

Postitus Postitas Intzz » 27. 07. 2004. 15:16

http://trial.shec.ee/inc/6petused/bunnyhop.mpg väike näide aga kujutlege et see serv on äärekivi sest teooria on sama

ja üldse lugeda saab siit igasuguseid liigutusi
http://trial.shec.ee/?leht=kkk

Cresent
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 06. 08. 2014. 08:16

Re: Trikid

Postitus Postitas Cresent » 23. 09. 2014. 08:13

Paneks siia ka sellise video lingi. Peaks olema maailmarekord. Vist. Ja tegijaks eestlane siis.

WORLDS FIRST MTB (4x) quad footjam tailwhip by Kaimo Paas 2014

https://www.youtube.com/watch?v=MXIvCXERV2c#t=27

Vasta

Mine “Sõidutehnika”