180 kraadine pööre MNT rattaga

Kuidas võtta see tõus või laskumine, kuidas liivas mitte ära uppuda jne.
Vasta
Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

180 kraadine pööre MNT rattaga

Postitus Postitas Fre » 25. 07. 2012. 22:00

Kas pealkirjas toodud operatsiooni teostamiseks on ka mingi tehniline nipp/võte, või on küsimus ainult julguses ja nüris harjutamises? Nimelt on millegipärast triatlonidel sageli rattarada mitte ring, vaid maanteel edasi-tagasi sõitmine (ja hea kui üks 180 kraadi pööre!). St pmst maantee peal on oranz kopsik püsti ja ümber selle tagasipööre. Isegi niisama rattaga sõitmas käies on suht raske leida kohta, kus sellist tagasipööret harjutada.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2356
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: 180 kraadine pööre MNT rattaga

Postitus Postitas MK777 » 25. 07. 2012. 22:30

Harjuta, harjuta ja veel korda harjuta...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 180 kraadine pööre MNT rattaga

Postitus Postitas erikr » 25. 07. 2012. 23:30

Kui sobivat teed ei leia (mis oleks ikka uskumatu saamatus), harjuta kusagil platsil. Tõmba maha kriipsud pöördekohta ja katsu nende vahel hakkama saada. Või kasuta mingeid kaikaid. Harjuta platsil võimalikult väikese ringi sees ja kaheksate sõitmist.

Nii vähe küll kui olen eraldistarte sõitnud, pole olnud veel juhust, kus tee tagasipöördeks kitsaks oleks jäänud. Isegi enda külatänaval ei pea tagasipöördeks mingeid trikke tegema hakkama.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 180 kraadine pööre MNT rattaga

Postitus Postitas Mati » 25. 07. 2012. 23:40

Kuivõrd tegelesin oma lapsega ca paar kuud tagasi ratturiloa eksamiks valmistumisega, siis julgen väita, et kes sellise pöördega hakkama ei saa, see ei oma ka avalikuks rattasõiduks vajalikku rattavalitsemise oskust! Elementaarne. Suvalisel asfaltlapikesel harjutatav liigutus.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: 180 kraadine pööre MNT rattaga

Postitus Postitas pärnu rattur » 25. 07. 2012. 23:44

Ja kui tavalise lenksuga selgeks saad, siis harjuta triatloni omaga ka :D
Ärge näkku lööge! [/OT]

Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Re: 180 kraadine pööre MNT rattaga

Postitus Postitas Fre » 27. 07. 2012. 23:49

Mati kirjutas:... et kes sellise pöördega hakkama ei saa, see ei oma ka avalikuks rattasõiduks vajalikku rattavalitsemise oskust! Elementaarne. Suvalisel asfaltlapikesel harjutatav liigutus.
No siiani olen ju tegelikult hakkama saanud, aga kuna Eesti triatlonidel on sageli ka tuulessõit lubatud siis grupis tunnen ennast eriti ebakindlalt.

Ma mõtlesin et kui teema pealkiri on "sõidutehnika" ja teema selgitus viitab nõu küsimise võimalusele, siis pole see kuidagi eriti kohatu....

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 180 kraadine pööre MNT rattaga

Postitus Postitas erikr » 28. 07. 2012. 00:32

Ära pane pahaks, aga kui mina laps olin, oskasid meie Tartu kortermajade õuel kõik samaväärset asja juba 7-10-aastaselt. Paljudel polnud oma ratastki. Mul ka polnud. Laenati ja sheeriti, kaubeldi ja osteti sõiduaega. Näiteks padrunikestade või nätsupaberite eest. Aasta oli ... umbes 1973.
Ratasteks Školnik, Ereliukas, mingid suvalised naistekad.

Nagu ütlesin - harjuta ringe ja kaheksaid, sõiduasendis. Nii väikeseid kui võimalik. Kui hirmsasti kardad, valmistu selleks, et jätad pöördes väikese vahe sisse ja peale pööret kiirendad eelmisele järgi. Kui on suurem grupp, sebid end enne pööret ettepoole, siis on peale pööret kelle tuules pundile järgi tõmmata.

Ega ma küll triatlonist midagi ei tea, vaid ühe teatevõistluse ühe oranzi koonusega pöördega rattaetapi tavalise MNT rattaga teinud. Pööre oli kõige väiksem mure, tuulessõit polnud lubatud. Aga siinkohal mõtlen, et kui kõrvade vahel on tegelikuks piduriks pöörde tegemine pundis, pead osalema MNT grupitrennides ja MNT võistlustel. Kogu aeg näpud linkidel. Muidu korraldad kobara või saadetakse toorelt pundi taha.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: 180 kraadine pööre MNT rattaga

Postitus Postitas hall kass » 12. 09. 2012. 21:18


Vasta

Mine “Sõidutehnika”