pedalleerimistehnika maanteel

Kuidas võtta see tõus või laskumine, kuidas liivas mitte ära uppuda jne.
Vasta
hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

pedalleerimistehnika maanteel

Postitus Postitas hybro » 05. 07. 2010. 10:37

Ma pole varem oma pedalleerimistehnikale erilist tähelepanu pööranud ning eeldanud, et jalad teavad, kuidas kõige parem on. Tulemuseks on see, et sõidan kõrgemapoolse kadentsiga (mõnus on kusagil 95 kuni 105), mis toimib kenasti laugel maal, kuid on täiesti lootusetu järsematel tõusudel (näiteks tabasalu tõus või keila-joalt linna poole tulles järem tõus natuke pärast vääna-jõesuud).

Eile proovisin eksperimendi korras hoida tõusudel jalga umbes täisnurga all lukus ja keskendusin ennekõike jõuga ülestõmbele. tundub, et need lihased mida selle protsessi käigus kasutasin, on mu tavalise pedaalimise juures täiesti kasutamata. Tulemuseks oli ~5km/h suurem kiirus mäest üles liikumisel ilma muude märgatavate negatiivsete mõjudeta.

Kas optimaalse pedalleerimistehnika kohta on kusagilt võimalik rohkem lugeda, näpunäiteid saada? Võib-olla peaksingi oma väntamisstiili muutma...
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: pedalleerimistehnika maanteel

Postitus Postitas Raix » 05. 07. 2010. 10:45

Ma küll enda kadentsi siiani mõõtnud pole, aga 95-105 on päris hea. Tehnika kontrolliks proovi vana head nippi- kusagil hõredama liiklusega lõigul (kõige parem teha imho laugel või hästi kerge tõusuga teejupil) kordamööda üks jalg pedaali küljest lahti ja teed täisringe nii, et ratas sujuvalt liigub.

hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

Re: pedalleerimistehnika maanteel

Postitus Postitas hybro » 05. 07. 2010. 11:07

Kusjuures väga hea meeldetuletus. Arvestades kui lihtsalt pedaali kuuskandiga kätte saab, äkki on isegi mõistlik proovida korraga üks pedaal lahti keerata ja vändata ühe jalaga korraga. :)
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: pedalleerimistehnika maanteel

Postitus Postitas riho » 05. 07. 2010. 11:30

hybro kirjutas:Kusjuures väga hea meeldetuletus. Arvestades kui lihtsalt pedaali kuuskandiga kätte saab, äkki on isegi mõistlik proovida korraga üks pedaal lahti keerata ja vändata ühe jalaga korraga. :)
Nii kapitaalseid ettevalmistusi ei ole ka vaja teha. Mis siis saab kui Sa soovid vasaku jalaga kerida? Võtad vända koos hammakatega maha:-)?

Piisab kui Sa ühe jala pedaalilt tõstad ja nt pudelikorvi ja/või raami vastu toetad.

hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

Re: pedalleerimistehnika maanteel

Postitus Postitas hybro » 05. 07. 2010. 11:58

ma mõtlesin ikka pedaali, mitte vänta.
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: pedalleerimistehnika maanteel

Postitus Postitas Cly/Suva » 05. 07. 2010. 12:17

Maha pole midagi vaja kruvida, lihtsalt võtad jala pedaalilt ära. Ega väga kaua ei jaksa nii eniveis vändata (5 minutit on juba päris kõva) ja siis vahetus.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

joosep72
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 14. 08. 2009. 10:10

Re: pedalleerimistehnika maanteel

Postitus Postitas joosep72 » 05. 07. 2010. 22:17

hea nipp, võtan ise ka kasutusse oma nõrga pedaalimistehnika parendamisel.
Ma saan aru, et ratas peab sujuvalt jooksma?

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: pedalleerimistehnika maanteel

Postitus Postitas Raix » 05. 07. 2010. 22:22

joosep72 kirjutas:hea nipp, võtan ise ka kasutusse oma nõrga pedaalimistehnika parendamisel.
Ma saan aru, et ratas peab sujuvalt jooksma?
Täpselt nii, ka ühe jalaga vändates peaks ratas sujuvalt liikuma. Eelduseks ka muidugi õigete ülekannete valik.

Vasta

Mine “Sõidutehnika”