Palivere X rattamaraton

Vasta
Ott Tamm
Rattur
Postitusi: 78
Liitunud: 02. 04. 2014. 08:00

Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Ott Tamm » 18. 06. 2015. 16:14

Palivere X rattamaraton

Toimumise aeg 28. juuni 2015, pühapäev

Stardipaik Lääne-Nigula vallas,Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskuses

Distantsid 33km, 16km, lastesõidud

Stardiajad põhisõitude stardid kell 12.00 ja 12.10

Lastesõidud stardid algavad kell 11.15

Rajatutvustus 21. juunil kell 12.00 ja 25. juunil kell 18.00

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Läänlane » 18. 06. 2015. 17:31


Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas DeeJott » 18. 06. 2015. 18:33

Nagu ma aru saan, siis üks ring seekord? Näen, et on taaskasutusele võetud materjali aegadest, kui ainult üks, ehk lühike ring oligi.

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Läänlane » 18. 06. 2015. 19:12

Üks ring jah.

Killer Bee
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 19. 08. 2010. 20:28

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Killer Bee » 21. 06. 2015. 21:47

Tänane rajaga tutvumine oli väga mõnus. Seltskond ja ilm olid suurepärased. Rajameistrid on palju vaeva näinud, trimmeritega mõnda aega metsas elanud. Oma väärika panuse on andud ka metssead. Üle pika aja on pikk distants jälle üks ring ja seda ainult metsas ja erinevates karjäärides kulgedes. Kiired kruusakad puuduvad täielikult. Kõvakahvliga ratturid peavad kõvad olema, et kohati väga ebatasaseid metsasingleid ja –radu läbida. Ebatasasust on kõiges sh rajaprofiilis. Mõnusa elamuse saavad kõik:)

Killer Bee
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 19. 08. 2010. 20:28

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Killer Bee » 21. 06. 2015. 21:52

Eelmisest aastast visuaalne ettekujutus, siis tiirutati mitu ringi.
https://www.youtube.com/watch?v=lfc0PkdgwaA

devilc
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 08. 2012. 16:03

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas devilc » 22. 06. 2015. 11:54

Kas rada on hetkel veel tähistamata? St läbisõit on võimalik ainult ametlike tutvustuste raames?

Ja kas kellelgi Garmini jälge on juba jagada?

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas DeeJott » 22. 06. 2015. 11:56

devilc kirjutas:Ja kas kellelgi Garmini jälge on juba jagada?

Killer Bee
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 19. 08. 2010. 20:28

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Killer Bee » 23. 06. 2015. 08:49

Sarja fb-s https://www.facebook.com/MarimetsaKapp üleval üks huvitav pakkumine:
GreenHome Puhkekeskus http://www.greenhome.ee/pakub ERIPAKKUMISENA 27.-28. juuni 2015 spordirahvale: majutust, dušši/sauna, basseini, toitlustust, massaaži, kinesioteipimist jm teenuseid!

Pilt

Killer Bee
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 19. 08. 2010. 20:28

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Killer Bee » 23. 06. 2015. 18:38

MK fb vahendab:

28. juunil jätkub Lääne-Eesti maastikurattasari Marimetsa Kapp Paliveres

23. Juuni 2015

P R E S S I T E A D E


Eeloleval nädalavahetusel jätkab maastikurattasari Marimetsa Kapp oma kümnendat hooaega Palivere X rattamaratoniga.

Marimetsa Kapp Palivere põhisõidu 33 km start antakse pühapäeval 28. juunil kell 12.00 Palivere Turismi-ja Tervisespordikeskuses. 16 km pikkune lühem distants stardib kell 12.10 ning lastesõidud algavad kell 11.15. Sarja põhisõitudele on registreerunud kokku 631 ratturit.

Kell 11.15 algavates lastesõitudes stardivad esmalt kõige pikemal lastedistantsil 8-10 aastased ratturid. Seejärel kun 7-aastased poisid-tüdrukud ja lõpuks pisikesed tillusõidul osalejad.

Palivere etapi rattamaratoni täpne ajakava on ära toodud veebilehel http://www.paralepa.ee/index.php/mariet ... i-palivere

LISAINFO

Jaan Saviir
Tel: 5026247
E-post: jaan@hts.ee

Kaido Kangur
Tel: 5052080
E-post: jupiter@estpak.ee

Läänemaa maastikurataste sarja Marimetsa Kapp peakorraldaja on JK Paralepa
Jälgi meie tegemisi Facebook’is https://www.facebook.com/MarimetsaKapp

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 24. 06. 2015. 16:48

Kas homne teine rajatutvustus õhtu kindlasti toimub? Kas tallinnast on veel minejaid?
"It never gets any easier, you just go faster"

Killer Bee
Rattur
Postitusi: 84
Liitunud: 19. 08. 2010. 20:28

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Killer Bee » 24. 06. 2015. 18:09

Pühapäeval viidati, et neljapäeval 25.juuni, kell 18:00 toimub kindlasti ka järgmine rajatutvustus.
Rajakirjeldus: http://www.paralepa.ee/marietapid/iii-palivere/rada

Jaanusn
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 08. 06. 2015. 07:40

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Jaanusn » 25. 06. 2015. 10:25

Rajatutvustus toimub 25.06.15 kell 18 Paliveres.
info.5065041

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas kuga » 26. 06. 2015. 16:02

Jaanusn kirjutas:Rajatutvustus toimub 25.06.15 kell 18 Paliveres.
info.5065041
Sai käidud ja veid kaetud... :D
Kui kohale olin veerenud, siis selgus, et kokku oli tulnud päris suur hulk uudistajaid. Ilm oli mõnus ja miks mitte kalapäeva õhtul üks väike tiir teha.
Paraku olin unustanud, et tegemist on siiski päris MTB rajaga :D kuigi ta päris Rakvere mõõtu välja ei anna, kuid siiski üle keskmise sisukusega rada.
Pikka rada olid tulnud tutvustama kohalikumad Paralepa poisid, seega vanale karvajalale just palju hingata ei jäätud, ning alguses tundsin end kuis
poodu, kes nööri otsas järele lohiseb, endal hing paelaga kaelas, kuid õnneks hiljem siiski kõik rahunes ja sai veid ka ringi vaadatud.
Rada on kaunis, ning huvitav, Leidub pea kõike, mida hing ihaldab.... :D Päris killer laaskumisi ja tõuse see küll ei sisalda, kuid sõltuvalt
tempost on võimalik ennast ära kustutada lausa minutitega, seega minu puhul kehtib rohkem sellel korral ütlus, et tark ei torma, muidu finiš
jääb nägematta... :D Rajal leidub ka rahulikumaid hingetõbamis kohti, kuid tean endastki, et siis kui on kergem, tuleb ikka viimast võtta ja järgmisele
keerukamale jupile taas pildituna peale lennata... :D Rada pakub kõike oma ilus ja valus, seega väärib kindlasti külastamist ka muudel aegadel,
oma kaunite ITI ja KUSTI laadsete metsaalustega, kus mingi künka taga passib mõni heatujuline nukitsamees, või VANAMOOR ise, kes sind ää nõiub ja jalakesed
raskeks teeb, et sind omale sulaseks ära viia...
Aga tulge kaege ise!
Minu tagasihoidlik prognoos on, et võitjad sõidavad sinna 1:15 kanti(võib olla ka vähem), kuid minusugune pehmo ikka pigem sinna 2h kanti,
kuig sooviks paremat. spidokas pajatas, et distants oli veidi alla 34km, ja seda suures piirdes ta ka on. (y)
Võta pere kaasa ja tule kaema... :D
Ei ole ise mingil moel sarja korraldamisega seotud, nin siinne arvamus on minu isklik nägemus :D
Parimate soovidega nädalavahetuseks!!!
Rauno

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 28. 06. 2015. 15:26

Taaskord pöial püsti rajameistritele super raja eest. Aplaus. Kõik oli kenasti olemas ja paigas, sellisel rajal sõita on hea tunne. Kuigi võistlus jäi seekord viimased km jalutades rehvi purunemise tõttu, aga pole lugu, ilm ilus ja koht super :)
Mis aga natuke soovida jätab, on see superratturite metsik trügimine stardis ja peeneks tulistamine ning siis esimesel künkal super-ratturid jalastuvad ega saa aru, et tagumised tahaks ehk üles sõita, venitakse nagu tatt jalutades künkast üles. Kas ons siis nii raske ennast kuhugi ääre poole tõmmata, krt isegi ütlemise peale seda tehtud ei saa. Super-ratturid saage aru, teie olümpia aeg on möödas ega tule seda ka tulevikus. Katsuge olla sõbralikumad sellisel üritusel ja kui te ise ei jõua, siis laske teistel vähemalt jõuda.
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 368
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas kevin » 28. 06. 2015. 15:49

esimene kord Paliveres sõita ja emotsioon laes, super rada 8) tänud!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 28. 06. 2015. 17:38

Rajult hea mõte oli teha eilse Sindi cooldown :-) Paliveres. Kõik tuled olid mu masinal pimedad, kaasa arvatud punased lambikesed armatuurlaual.

Mina neid rohuseid niiskeid sooääri ja metsateid liiga ei fänna. Parema meelega oleksin 2 vana ringi teinud. Värskemal päeval poleks vast nii must see lugu mulle tundunud. Uutes osades oli asjalikku ka.

Kõigest hoolimata ilus pühapäev.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Eiffel
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 22. 08. 2004. 04:09

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Eiffel » 28. 06. 2015. 19:24

Ka minupoolsed kiidusõnad rajameistrile. Esimese poole uued osad 5+, teise poole pehmed lõigud ei ole ka minu lemmikud, aga täna mingi ime läbi oli isegi seal hea minek. Edaspidi siiski pigem arendada seda karjääri poolset osa.
Suured kiitused ja tänud edastame abikaasaga ka Willem Madise Villa rahvale, SUPERLUX öömaja ja söögid+ võimalus eelmine päev rada läbi sõita. Väga tore ja kena koht, kus lihtsalt või sportlikult aega veeta, Tänud!
Jõudu korraldajatele edaspidiseks, rajad muutuvad aina paremaks!

Kasutaja avatar
metsaveere
Rattur
Postitusi: 192
Liitunud: 08. 10. 2013. 17:28

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas metsaveere » 28. 06. 2015. 21:18

Äge oli. Vahva rada.
Täna sai teoks ammune mõte ja stardijoonele sai veeretatud full-susser.
Harjumaa meistri suksu võis veidi kulme kergitada, et kuhu krdi tsainikute hulka ma nüüd sattusin.
Aga ära sai testitud. Omal nahal kogetud - on kallid hobid ja on veeel kallimad.
Jah möönan - ratta selga on ratturit ka vaja, aga nüüd on pilt kindel - susser on kraad kangem asi (kindlasti kohe harrastajale) kui hardtail. Ja rattaomaniku väide vastas tõele - unustagu ma ära igasugused amordilukustused lenksul. Sõidab tema EC kahekümne piirimaile, sõidan mina oma sõidud ammugi ilma remote lock-outita.
Kallis asi, aga hea asi. Seljavalu piinas viimasel viiel verstal, aga see pigem liiga pikast stemmist, minu reach on väiksem kui sellel rattal.
Väga mõnus oli sellega lasta. Koht 102, aga oma hardtailiga oleks vast veel tagapool olnud. Ehk et kiiremaks hüppeliselt ei tee, aga sõidunauding on arvestataval määral suurem. See pool kilo, mis minu hardtail kergem on, ka ei häiri.
Küllap veits osa ka rumalal ajul, aga eelmisel aastal teisel pool jõge olnud tõusud ja laskumised olid selleks korraks poole madalamaks kahanenud. Täna oli alla minna juba lust ja lillepidu. Aga kindlasti siin osa ka pettekujutelmal. Lihtsalt oli hea ja kindel minna (et susseriga olen ma nüüd irmus julge ja tugev).
Maksab palju, maksab krdi palju, aga vaena saan ma kunagi mulla all olla piiramatult pikalt.
Ehk et suund kindel.
Enda jaoks sõidan, ainus vastane vaatab peeglist vastu, seega söandan soovitada. Sõidumõnu tuleb oi-oi kuidas juurde. Karujärve rannaklibu on äkki juba asfaldi moodi :)

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 28. 06. 2015. 21:28

Need kuramuse metsateed sinna Liivi tee poole olid niiiiiiiiiiiiiiii pikad, kuid ilmselt on rajameister Kalevipoja RM-st ja Riiamäe kolmapäevakust inspiratsiooni ammutanud. Kahtlemata on neilgi oma fännklubi. Selle asemel on teisel pool Palivere teed täitsa aus kruusakas toreda tõusuga - nii saaks täitsa kobeda ringi koos selle uue karjääriäärse sinkuga. Muud uued lõigud olid toredad. Kokkuvõttes lahe üritus ja kuskil peab ju nõrkada vaimu ka proovile panema. Alkoholivaba õlu ja arbuus lõpetuseks on midagi sellist millest mtbest ja estonian cupid võiks snitti võtta. Aitähh toreda päeva eest!
Viimati muutis MarttiM, 28. 06. 2015. 21:31, muudetud 1 kord.

raikzz
Rattur
Postitusi: 618
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas raikzz » 28. 06. 2015. 21:30

Seal lõpu poole metsa lagendiku juures kus oli pehme ja künlik oli tõesti mõnus vaadata kuidas ees HT ja kõvakahvli mehed enamus ajast ainult püsti pidid väntama samalajal kui ma vaikselt FS-ga õõtsusin taga :lol:
Märjamaa oli minul esimene marimetsa etapp üldse ja olin juba arvamusel,et ilmselt rohkem sõita ei viitsi ka neid, sest tuim metsa ja kruusatee ainult kuid sai siiski otsustatud Paliverre ka sõitma tulla ning ei pidanud kohe teps pettuma, väga äge rada ning kuna kruusateed ei olnud siis läks see tund ja 30 jube kiirelt (y) (y)
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas DeeJott » 28. 06. 2015. 21:39

Otsustasin ka ennast oma lemmiketapi starti lohistada. Ega seal saiavormiga midagi väga teha polnudki. Olin juba peale esimest tõusu suht küpse :lol:
Rajauuendus karjääri näol saab pöidlad üles, vaatamata sellele, et esiamort on praegu all nagu kõvakahvel. Ja kõik tõusud sai ka jalastumata ära kangutatud, kuigi V+ staarmehaanik luges umbes 1500km tagasi sõnad peale, et kohe kohe tuleks kett ja kassett ära vahetada. Paar redbike'i pässi trügis ka nii nagu oleks sõit teineteise naiste peale olnud.
Aeg eelmise aastaga võrreldes suht identne, positsioon tulemustes aga mitukümmend pead kehvem :(
Viimati muutis DeeJott, 28. 06. 2015. 22:40, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 28. 06. 2015. 22:25

Joogisponsoriga suhtlevale volinikule mõned mõtted:
1. Suurendada alkovaba õlle kogust värvilise vee arvelt. Et kõigile soovijaile jätkuks. Küsitlege finišis joogijagajaid. Rahaliselt ei tohiks erilist vahet olla. Üks vesi kõik :-)

2. Kui ei mängi välja - asendage osa värvilisest veest päris veega. Ja saate ka esimese punkti mitteteostumise korral kustunud fänni mentaalse tänu. Verbaalse jaoks on ta liiga kustunud...
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

toomaspoiss
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 28. 09. 2009. 13:04

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas toomaspoiss » 29. 06. 2015. 10:22

Tahaks headele inimestele kraami tagasi anda ( ca 7km stardist) :

1) Väike pump SKS
2) Balloon koos reduktoriga

pilt on ka asjadest aga ma ei oska seda siia panna

Tom
toomas@hevea.ee

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 29. 06. 2015. 10:29

Sattusin sellele sõidule eelmine aasta soovituse peale, ei kahetsenud. See aasta oli otsus kerge. Väga tip-top MTB-rada, FS-ratta eelised tulid tugevalt esile. Kiitused rajameistrile, sh ei ole minul midagi ka sellise üheringilise rajavariandi vastu. Jääge oma nišhi, ärge seda sõitu maha müüge!

PS! Ma ei tea mida teha, kas annab üldse peale tervele mõistusele rõhumine, aga ... leidus üksikuid kodanikke, kes lahkudes ei taibanud keskusesse viival/tuleval kruusal gaasijalga taltsutada. Eriti ilmekalt jäi silma üks sõbraliku roosa-musta vennasklubi noorsportlane, kelle auto rataste alt ka kiviga mööda säärt sain kui ratast katusele upitasin. Tolmupilvest ei räägigi. Või oli veri jalgades endiselt ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas DeeJott » 29. 06. 2015. 10:43

Kuskil siin asuvale sipelgapesale (vaata punast noolt) oleks võinud mingi toki vms asja ette toppida, et üle ei sõidetaks http://kaart.delfi.ee//?bookmark=1cf4bc ... 92810c5a42
Eelmine aasta oli kuhila ka peale teist ringi terve, kuid see aasta üsna laiaks sõidetud. Paraku sõitsin ise ka sealt üle, kuna teise tuules olles märkasin seda alles siis, kui esiratas juba peale veeres

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas MarkoAa222 » 29. 06. 2015. 10:46

Kokkuvõte ka sõidul nähtust :)
https://www.youtube.com/watch?v=KBRtuW0jbaw

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 29. 06. 2015. 10:47

Mati kirjutas: PS! Ma ei tea mida teha, kas annab üldse peale tervele mõistusele rõhumine, aga ... leidus üksikuid kodanikke, kes lahkudes ei taibanud keskusesse viival/tuleval kruusal gaasijalga taltsutada. Eriti ilmekalt jäi silma üks sõbraliku roosa-musta vennasklubi noorsportlane, kelle auto rataste alt ka kiviga mööda säärt sain kui ratast katusele upitasin. Tolmupilvest ei räägigi. Või oli veri jalgades endiselt ...
See vääriks ilmselt eraldi teemat, aga mõtlen isegi tihti, et kuidas on nii, et kui ma sõidan võistlusele või tagasi koju, siis minust sõidavad mööda autod, mida juhivad teised jalgratturid ja nad ületavad päris palju kiirust (tean seda, sest ma isegi ületan veidi, aga mitte niipalju, et kiiruskaamera juures püsikiirusehoidjat näppima peaksin), rääkimata väiksematest asjadest nagu suuna mittenäitamine jms. Kusjuures isegi mina jõuan võistlusele täitsa okei varuga kohale. Needsamad autoroolis kihutavad ratturid käivad tõenäoliselt ka maanteedel trenni tegemas ja eeldavad, et autojuhid nende suhtes respekti näitavad, ei tee ohtlikke möödumisi ja ei näpi roolis telefoni. Tundub kahepalgeline. Mis on see, mis sunnib mõnda ratturit autoroolis olles hoolimatult liiklema?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 29. 06. 2015. 11:31

Kiidan raja igati heaks, minu dimensiooni jaoks küll pisut lühike, aga ega sadat kilti poleks sellisel rajal täisjäiga single-speeediga vastu pidanudki (sellise tempo juures)! :)

Seal tagapool on selle sõiduoskusega, eriti tehnilisemates kohtades, nagu on. Kuidagi mõtetult jalastuti isegi ilma neid tõusupõkse proovimata. Ise sõitsin peale algusosa kahe tõusu, kus ei lastud sõita, kõik ülejäänud rattaga üles oma ainsa 32-20 ülekandega...

Ja siinkohal viskakski ainsa terava piigi, eilse muidu kena päeva kohta, ühe pikakasvulise ilma numbrita sõitja pihta, kes korduvalt just nendel lõpueelsetel põksudel jalgu jäi, saamata aru, et ühekäigulise rattaga sõidetakse neid tõuse veidi teistmoodi, kui käikudega ratta omanikud seda teevad. Sain tast kuidagi mööda, aga minu kommentaari peale: "Ära koperda rajal", läks tüüp närvi ning murdis järgmisel asfaldilõigul taas otse minu ette, et siis kolme tõusu pärast ennast tõusu lõpus raja keskele siruli visata ..... vabandusi ei järgnenud, müüs oma geele edasi peale võistlust!

Ise korraldajana tolereerin mingil määral numbrita sõitjaid, ehk siis partisane, kui nad numbriga sõitjaid ei sega ning tagaotsas jõlguvad. See vend oli aga ülbik kuubis! :twisted:

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 29. 06. 2015. 13:54

Mati kirjutas:
PS! Ma ei tea mida teha, kas annab üldse peale tervele mõistusele rõhumine, aga ... leidus üksikuid kodanikke, kes lahkudes ei taibanud keskusesse viival/tuleval kruusal gaasijalga taltsutada. Eriti ilmekalt jäi silma üks sõbraliku roosa-musta vennasklubi noorsportlane, kelle auto rataste alt ka kiviga mööda säärt sain kui ratast katusele upitasin. Tolmupilvest ei räägigi. Või oli veri jalgades endiselt ...
peaasi, et geelipakki maha ei visanud :mrgreen:

Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Erkz » 29. 06. 2015. 17:27

Minu jaoks oli see sõit tavapärasest erinev. Alles võistluspäeva hommikul tekkis kindel mõte, et võiks sinna sõitma minna. Ruttu varustus kokku ja minek. Jõudsin kohale, õnneks sain veel ennast sõidule registreerida, kuigi juhendi järgi nii vähe aega enne starti enam registreerida ei saa. Number läks ratta külge ja otse starti. Soenduseks oli siis auto juurest starti sõitmine. Sõita ma jõudsin, aga uuesti külmalt peale minna ei tahaks.
Kui Rakvere maratonil oli paljudele probleemiks rajatähistus, siis mulle tundus jällegi, et siin oli see kohati kehv. Vahest oli nool kaugel pärast ristmikku, mida kohe ei märganudki. Ühel ristmikul oli vist krossikaga jutt maha tõmmatud, selle järgi suutsin märgata eemal teeviita. Vahepeal tuli vaadata selle järgi, et tuleb sõita selles suunas, kuhu ristmikult tee kõige otsemini edasi läheb.
Tulemusi vaadates tekkis mul väike kahtlus, et midagi on valesti, sest ma terve sõidu parandasin oma positsiooni, mõni üksik tormas vahepeal mööda. Vaadates tulemusi, siis näiteks mina langesin pärast viimast vaheajapunkti mitu kohta, kuigi reaalselt see nii ei olnud. Tabeli järgi oleks minust mööda sõitnud vahepeal umbes 10 sõitjat, aga nii see kindlasti ei olnud. :|
Kuna Rakvere maratonil sain oma kaotatud kaamera tagasi, siis filmisin ka sellel sõidul. 2 minutiline kokkuvõttev video on siin.
Üldiselt olen sõiduga rahul ja Marimetsa Kapp-i pastakas mul veel puudu oligi (y) :).

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 29. 06. 2015. 18:37

Erkz kirjutas:...Tulemusi vaadates tekkis mul väike kahtlus, et midagi on valesti, sest ma terve sõidu parandasin oma positsiooni, mõni üksik tormas vahepeal mööda. Vaadates tulemusi, siis näiteks mina langesin pärast viimast vaheajapunkti mitu kohta, kuigi reaalselt see nii ei olnud. Tabeli järgi oleks minust mööda sõitnud vahepeal umbes 10 sõitjat, aga nii see kindlasti ei olnud. :| ...
Kui sa olid noormees valge-rohelises, siis on sul midagi sassis. Parandasid sõidu teise poolega oma kohta 3 koha võrra!
Jah, rajatähistus oleks kohati võinud olla nõksu parem (mõnel pikemal sirgel paar lisalinti), aga kuskil reaalset eksimisvõimalust ei olnud.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 29. 06. 2015. 18:38

Mati kirjutas:
Erkz kirjutas:...Tulemusi vaadates tekkis mul väike kahtlus, et midagi on valesti, sest ma terve sõidu parandasin oma positsiooni, mõni üksik tormas vahepeal mööda. Vaadates tulemusi, siis näiteks mina langesin pärast viimast vaheajapunkti mitu kohta, kuigi reaalselt see nii ei olnud. Tabeli järgi oleks minust mööda sõitnud vahepeal umbes 10 sõitjat, aga nii see kindlasti ei olnud. :| ...
Kui sa olid noormees valge-rohelises, siis on sul midagi sassis. Parandasid sõidu teise poolega oma kohta 3 koha võrra!
Jah, rajatähistus oleks kohati võinud olla nõksu parem (mõnel pikemal sirgel paar lisalinti), aga kuskil reaalset eksimisvõimalust ei olnud.
Video järgi jah peaks tegemist olema valge rohelise kostüümiga, kes ratta janne kõrvalt üle lindi tõstis.
"It never gets any easier, you just go faster"

Kirk Eval
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 14. 06. 2015. 17:19

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Kirk Eval » 29. 06. 2015. 21:33

Super korraldus ja lahe rada - eriti esimene pool.
Meenutas juba natuke Kolmapäevakuid :)
Lasterada oli ka lahe (y)
Tänud ja jaksu korraldajatele!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas AndreK » 29. 06. 2015. 22:11

Mati kirjutas:PS! Ma ei tea mida teha, kas annab üldse peale tervele mõistusele rõhumine, aga ... leidus üksikuid kodanikke, kes lahkudes ei taibanud keskusesse viival/tuleval kruusal gaasijalga taltsutada. Eriti ilmekalt jäi silma üks sõbraliku roosa-musta vennasklubi noorsportlane, kelle auto rataste alt ka kiviga mööda säärt sain kui ratast katusele upitasin. Tolmupilvest ei räägigi. Või oli veri jalgades endiselt ...
Mati, ilmselt sa tead kellega tegu oli. Ilmselt on sul ka tema telefoni nr või maili aadress. Kui ei ole, küsi, ma annan sulle.
Selline seina peale sodimine stiilis: Ivan on loll, on sama nõme kui noorsportlase liigne kütusesegu doseeriimne kruusateel.
Asju saab ajada näost näkku ja silmast silma. Aga reeglina võrdub julgus kauguse ruuduga, mida võimendab interneti kõikvõimas maailm.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 29. 06. 2015. 22:19

AndreK kirjutas:
Mati kirjutas:PS! Ma ei tea mida teha, kas annab üldse peale tervele mõistusele rõhumine, aga ... leidus üksikuid kodanikke, kes lahkudes ei taibanud keskusesse viival/tuleval kruusal gaasijalga taltsutada. Eriti ilmekalt jäi silma üks sõbraliku roosa-musta vennasklubi noorsportlane, kelle auto rataste alt ka kiviga mööda säärt sain kui ratast katusele upitasin. Tolmupilvest ei räägigi. Või oli veri jalgades endiselt ...
Mati, ilmselt sa tead kellega tegu oli. Ilmselt on sul ka tema telefoni nr või maili aadress. Kui ei ole, küsi, ma annan sulle. Selline seina peale sodimine stiilis: Ivan on loll, on sama nõme kui noorsportlase liigne kütusesegu doseeriimne kruusateel. Asju saab ajada näost näkku ja silmast silma. Aga reeglina võrdub julgus kauguse ruuduga, mida võimendab interneti kõikvõimas maailm.
Sry sõber. Ei ole kontakte, ei tunne ka puudust. Julged avalikult teha, julged avalikult vastutada. Nimesid ei ole mainitud, kes teab see teab! Minu poolt case closed, sae võib välja suretada.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Altzu
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 09. 04. 2013. 17:02

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Altzu » 29. 06. 2015. 22:38

Supper rada. Ootan järgmisel aastal sama head rada ehk ka veidi muudetuna(siis alati mindagi uut ka oodata)

Mis seal ikka. Kui keegi tahab näha algusest kuni viimase kilomeetrini siis siin on võimalus.
https://www.youtube.com/watch?v=8LpStTic0vc

Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Erkz » 29. 06. 2015. 22:41

Mati kirjutas:
Erkz kirjutas:...Tulemusi vaadates tekkis mul väike kahtlus, et midagi on valesti, sest ma terve sõidu parandasin oma positsiooni, mõni üksik tormas vahepeal mööda. Vaadates tulemusi, siis näiteks mina langesin pärast viimast vaheajapunkti mitu kohta, kuigi reaalselt see nii ei olnud. Tabeli järgi oleks minust mööda sõitnud vahepeal umbes 10 sõitjat, aga nii see kindlasti ei olnud. :| ...
Kui sa olid noormees valge-rohelises, siis on sul midagi sassis. Parandasid sõidu teise poolega oma kohta 3 koha võrra!...
Segadust võis tekitada tulemustes kaks tulpa, Aeg 1 ja Aeg 2. Ma ei mäleta, kas tõesti oli kaks vaheajapunkti nii lähestikku. Kui "Aeg 2" on kusagil poole distantsi peal, siis selle järgi ma langesin 4 kohta, mitte ei tõusnud 3 kohta. Ikka pole loogiline (vähemalt minu jaoks). Muideks väga hea ülevaade minu sõidukäigust, viies mind kokku minu riietuse värviga :) .
Ma seda sõidu ajal ei jälginud, aga see oli vist nii, et poole distantsi peal läks pikk ring kokku lühikesega, sellepärast mul vist oligi omajagu möödasõite vaja edasi teha.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 29. 06. 2015. 23:03

Erkz kirjutas:
Mati kirjutas:
Erkz kirjutas:...Tulemusi vaadates tekkis mul väike kahtlus, et midagi on valesti, s...
Kui sa olid noormees valge-rohelises, siis on sul midagi sassis. Parandasid sõidu teise poolega oma kohta 3 koha võrra!...
Segadust võis tekitada tulemustes kaks tulpa, Aeg 1 ja Aeg 2. Ma ei mäleta, kas tõesti oli kaks vaheajapunkti nii lähestikku. Kui "Aeg 2" on kusagil poole distantsi peal, siis selle järgi ma langesin 4 kohta, mitte ei tõusnud 3 kohta. Ikka pole loogiline (vähemalt minu jaoks). ...
Sa proovi need kaks "vaheaega" kokku liita ja vaata mis saab :). Elik see teine "vaheaeg" võeti sul finishis.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Erkz » 30. 06. 2015. 09:14

Mati kirjutas:Sa proovi need kaks "vaheaega" kokku liita ja vaata mis saab :). Elik see teine "vaheaeg" võeti sul finishis.
No selge. Nüüd hakkab see mul paika loksuma.

Jaanusn
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 08. 06. 2015. 07:40

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Jaanusn » 30. 06. 2015. 12:25

Haapsalu Kergejõustikuklubi Palivere rattamaratoni etapikorraldajana tänab kõiki Palivere X rattamaratonil osalejaid. Teid oli palju ja eriti hea meel on suure laste arvu üle.

Radade koristustööde käigus leidsime väljaspool joogipunkti 1 Mg ampulli, 1 geelipaki, 1 batoonipaberi, 1 sisekummi ja 1 joogipudeli. Vilets saak.

Raja iseloomust tingitult oli mitmeid „lõikamise“ kohti ja kuuldavasti seda ka harrastati. Eks see jääb „lõikajate“ endi südametunnistusele. Tugevamaks see neid ei tee.

Leidsime ka suhteliselt uue 6-kant võtmete komplekti ja rattaspidoka. Kättesaamiseks võtke ühendust (5073289 Ailar).

Paliveres loodame Teiega kohtuda järgmise aasta etapil, aga muidu juba Vormsi saarel.



Rajameistrid Jaanus ja Ailar

Anders
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 09. 06. 2015. 21:13

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas Anders » 30. 06. 2015. 23:02

Jaanusn kirjutas:Haapsalu Kergejõustikuklubi Palivere rattamaratoni etapikorraldajana tänab kõiki Palivere X rattamaratonil osalejaid. Teid oli palju ja eriti hea meel on suure laste arvu üle.

Radade koristustööde käigus leidsime väljaspool joogipunkti 1 Mg ampulli, 1 geelipaki, 1 batoonipaberi, 1 sisekummi ja 1 joogipudeli. Vilets saak.

Raja iseloomust tingitult oli mitmeid „lõikamise“ kohti ja kuuldavasti seda ka harrastati. Eks see jääb „lõikajate“ endi südametunnistusele. Tugevamaks see neid ei tee.

Leidsime ka suhteliselt uue 6-kant võtmete komplekti ja rattaspidoka. Kättesaamiseks võtke ühendust (5073289 Ailar).

Paliveres loodame Teiega kohtuda järgmise aasta etapil, aga muidu juba Vormsi saarel.



Rajameistrid Jaanus ja Ailar
Tere,
Kas sellel 6-kant võtmete hulgas oli ka keti võti? Kui jah, siis ilmselt minu oma. Ma suutisn ära kaotada kogu oma sadulakoti sisu (sisekumm, 2 gaasi ning täiesti uus võtmete komplekt) :)
Anders

Kasutaja avatar
JerryBlake
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 31. 01. 2012. 21:45

Re: Palivere X rattamaraton

Postitus Postitas JerryBlake » 01. 07. 2015. 07:27


Vasta

Mine “Marimetsa kapp 2015”