Haanja100 MTB 2017

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas erikr » 27. 09. 2017. 15:07

Munaka torni puhveti funktsionäride lubaduse kohaselt on nende asutus laupäeval avatud kl 10-17. Seega peaks olema välditud möödundaastane olukord:
arnea kirjutas:
erikr kirjutas: Üks ebameeldiv seik oli veel. Mul oli raha taskusse valmis pandud. Haanjamehest alates kordasin omaette: "Üksalekokkekstraklaasipolevaja". Tutkit! Munaka puhvet oli juba talveunne suikunud. 24. septembriks. Möödunud aastal 26. septembril oli uks lahti ja asi toimis. Epic fail.
Selline kurb lugu leidis tõesti aset.

Pilt
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas KristjanS » 27. 09. 2017. 20:18

Nonii, minul jalad juba värisevad. Olin äsja ühenduses ilmateenistuse ametnikega ja... karta on, et nädalavahetus lõuna osariikides sajab, korralikult. Pühapäevaks lubab suurt sadu ja tugevat vihma juba üle terve eesti. Kuidas edasi? Rehvides ma enam nii kindel ei ole. Senimaani olen Maxxis Aspeniga sõitnud, on enamvähem okei olnud igas olukorras. Selle aasta peale aga nii kindel enam olla ei taha.

Seega, paluks rehvisoovitusi ja mis rõhuga peale peaks minema, kui on plaanis sõita sõit läbi umbes 5-10 tunniga? Samuti küsimus, kas mõnes TP-s saab vajadusel rehvi ka vahetada, ehk kas korraldaja poolt on organiseeritud mingi popurrii rajale sobivatest rehvidest juhul, kui peaks väga pasteediralliks minema?
Ketiõli kohta tahaks ka teada, et kas peaks keti peale õlitamist ära puhastama või võiks märgadeks oludeks pigem rohkem peale laduma... noh, et puudu ei jääks?!

PS! Järgnev pole mõeldud lugemiseks korraldajale.
Kas Kütiorgu annab kuidagi ka välitda? Et õudselt ei tahaks sealt üles ronida. Teab mõni kohalik ehk mingit shortcuti, kuidas ilma orgu läbimata saaks SP-s märgi maha?!
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas erikr » 27. 09. 2017. 20:32

KristjanS kirjutas:Nonii, minul jalad juba värisevad....
Et Fredi pole juba foorumisse 2 päeva midagi kirjutanud?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas KristjanS » 27. 09. 2017. 20:55

erikr kirjutas:
KristjanS kirjutas:Nonii, minul jalad juba värisevad....
Et Fredi pole juba foorumisse 2 päeva midagi kirjutanud?
Kes on Fredi ja kas ta delfi Naisteka foorumis ka sõna võtab? :)
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas DeeJott » 27. 09. 2017. 21:06

alarco kirjutas:
Mati kirjutas:H100'le kas minnakse või ei minda. Kes läheb see naudib, olgu 6 või 12 tundi. Nii lihtsalt on, aeg on seal sekundaarne mõõde ja aja mõiste üldse tavapärasest tahulisem.
Seda küll ainult miilisõidul. 100km on kõva andmine :)
Puha rumal jutt ju :D https://www.youtube.com/watch?v=nCHb3H2fQxI

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas j6ukur » 28. 09. 2017. 08:08

Kel laupäevasest avatud raja sõidust gpx-i pakkuda, võib privaatsõnumi saata. Läheb träkkeri aluskaardiks.

värv
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 18. 06. 2006. 19:23

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas värv » 28. 09. 2017. 12:56

Kui peaks veel viimasel hetkel mõni tuba vabanema reede vastu laupäeva, siis olen huvitatud.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 583
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas miilits » 28. 09. 2017. 14:21

värv kirjutas:Kui peaks veel viimasel hetkel mõni tuba vabanema reede vastu laupäeva, siis olen huvitatud.
Võid uurida telefonitsi nt ränduri hotelli, seal ka ratturid koos.
"It never gets any easier, you just go faster"

kankel
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 28. 09. 2017. 14:37

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas kankel » 28. 09. 2017. 14:44

Samuti võid uurida Hämsaare puhketalust. Seal ka mõned ratturid peatuvad + saab rattaga otse starti sõita hommikul (ca. 1,3 km mööda Kubija rollerirada).

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas DeeJott » 28. 09. 2017. 15:06

booking.com lehte võib ka uurida https://goo.gl/HhMvW2

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas dr Holden » 28. 09. 2017. 20:20

Üks lätlane saatis pakkumise:
If anyone is interested, we have 1 room with two beds available starting Friday... in guesthouse near Voru, 6km from race start. Comfortable rooms, sauna. One of our teammates couldn't come, so if anyone need accommodation last minute, pls write to me. 40 euro for 2 nights/person. 2 beds available.
Eduards Rens, eduards.rens@gmail.com +37129179194

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas erikr » 28. 09. 2017. 22:50

Tundub tulevat kihilise lühikese vormi ilm. Pluss varrukad onilne tuuninguks. Haamrisse pole mõtet higistada ju.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas Mati » 28. 09. 2017. 23:21

erikr kirjutas:Tundub tulevat kihilise lühikese vormi ilm. Pluss varrukad onilne tuuninguks. Haamrisse pole mõtet higistada ju.
Ilm saab olema 100% sama mis eelmine aasta - ca 10*, pilves, kuiv ja vaikne.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas tarmo » 29. 09. 2017. 10:10

KristjanS kirjutas: Kas Kütiorgu annab kuidagi ka välitda? Et õudselt ei tahaks sealt üles ronida. Teab mõni kohalik ehk mingit shortcuti, kuidas ilma orgu läbimata saaks SP-s märgi maha?!
Kristjan, kõik on võimalik. Helista ja lepime kokku. 75€ läheb see sulle maksma. Sinu numbriga terve raja läbi sõitmine maksab 150€. Saad umbes 6h mind Kubija hotelli taga metsas oodata ja õlli libistada ning numbri saad kätte umbes 400 m enne finišit. Ratast sa ei pea üldse Haanjasse kaasa võtma,sest peale enda finišit toon sulle hotelli taha metsa enda ratta, keerad sadula alla, paned oma numbri ette ja voilaa finiši poole. Rattateenus on veel 25€ lisaks + pead mu ratta ära ka pesema. Tõotab päris hea teenistus tulla või mis?? :shock:

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas mart » 29. 09. 2017. 10:40

tarmo kirjutas: Kristjan, kõik on võimalik. Helista ja lepime kokku. Saad umbes 6h mind Kubija hotelli taga metsas oodata ja õlli libistada ning numbri saad kätte umbes 400 m enne finišit.
Läheb lõbusaks - Tarmo ära aja noormehele patumõtteid pähe. Kui ta on sauna taga metsas sind 6 tundi oodanud ning 1 õlu per tund libistanud, siis pole tast enam finišeerijat. :)
Viimati muutis mart, 29. 09. 2017. 11:30, muudetud 1 kord.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas tarmo » 29. 09. 2017. 10:53

mart kirjutas:
tarmo kirjutas: Kristjan, kõik on võimalik. Helista ja lepime kokku. 75€ läheb see sulle maksma. Sinu numbriga terve raja läbi sõitmine maksab 150€. Saad umbes 6h mind Kubija hotelli taga metsas oodata ja õlli libistada ning numbri saad kätte umbes 400 m enne finišit.
Läheb lõbusaks - Tarmo ära aja noormehele patumõtteid pähe. Kui ta on sauna taga metsas sind 6 tundi oodanud ning 1 õlu per tund libistanud, siis pole tast enam finišeerijat. :)
Hea tähelepanek! Alati on võimalus finišeerida ka minu najal, aga see ei saa odav lõbu olema. :)

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas KristjanS » 29. 09. 2017. 11:34

tarmo kirjutas:
KristjanS kirjutas: Kas Kütiorgu annab kuidagi ka välitda? Et õudselt ei tahaks sealt üles ronida. Teab mõni kohalik ehk mingit shortcuti, kuidas ilma orgu läbimata saaks SP-s märgi maha?!
Kristjan, kõik on võimalik. Helista ja lepime kokku. 75€ läheb see sulle maksma. Sinu numbriga terve raja läbi sõitmine maksab 150€. Saad umbes 6h mind Kubija hotelli taga metsas oodata ja õlli libistada ning numbri saad kätte umbes 400 m enne finišit. Ratast sa ei pea üldse Haanjasse kaasa võtma,sest peale enda finišit toon sulle hotelli taha metsa enda ratta, keerad sadula alla, paned oma numbri ette ja voilaa finiši poole. Rattateenus on veel 25€ lisaks + pead mu ratta ära ka pesema. Tõotab päris hea teenistus tulla või mis?? :shock:
No aga kuidas nende õlledega jääb? Keegi peaks neid ka mulle ette laduma. Muidu tundub plaan päris hea ja läbimõeldud. Mingit sõbraalet ka saab?
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas tarmo » 29. 09. 2017. 13:10

KristjanS kirjutas:
No aga kuidas nende õlledega jääb? Keegi peaks neid ka mulle ette laduma. Muidu tundub plaan päris hea ja läbimõeldud. Mingit sõbraalet ka saab?
Saab ikka alet. Need 6 õlli on minu poolt. Taara võid ära visata, sest see on maksumärkideta. ;)

ssm
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 31. 05. 2016. 20:59

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas ssm » 29. 09. 2017. 16:57

Kas on lootust, et ka pühapäeval on rajamärgistus alles?

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas KristjanS » 29. 09. 2017. 20:49

ssm kirjutas:Kas on lootust, et ka pühapäeval on rajamärgistus alles?
Kusjuures, hea on see, et rajamärgistus on isegi aasta pärast täitsa olemas. Samas leiab õige tee ka geeli ja batoonipakkide järgi.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas erikr » 01. 10. 2017. 12:33

ssm kirjutas:Kas on lootust, et ka pühapäeval on rajamärgistus alles?
Esmaspäeva õhtuks peab ära korjatud olema.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas mart2 » 01. 10. 2017. 13:26

erikr kirjutas:... Esmaspäeva õhtuks peab ära korjatud olema.
Erik, juba metsast väljas??? :shock: (pun intended!)

Oma sõidust mõni sõna.
Täielik fiasko!
Mõtlesin libedale ning porisele ja panin alla XKing kummidega jooksud... :(
Pole ammu nii palju libedal vaeva näinud kui sel korral. Isegi keskealine naisterahvas, kellega mõnda aega koos sõitsin, liikus oma TBurt-ga kindlamalt nii üles kui alla, kõval ja mudas...
Kingi tugevad nupud olid nii jäigad, nagu oleks plastmassiga märjal juurikal. Kuna oli sisekummiga variant, siis ei olnud kahjuks võimalik väga palju õhku ka välja lasta, et saaks veidi pehmemaks. Vast oleks tubeless variant parem olnud, kuid tagantjärele pole muud kuid kukalt sügada ja hakata jälle metsasõitu harjutama.
Ahjaa, mahtusin siiski kontrollaega.

Kaks meeldejäävamat hetke - üks oli kuskil 17-18 km kanti, kus toimus mingi mudase kraavi läbimine. Seal otsustas üks neiu vahetult minu ees sooniku vastasküljel seisma jääda, nii et minul ei olnud muud teha kui äkkpidurdus. Loomulikult ei saanud ka kohe jalga lahti ja tegin graatsilise "küljeka" täpselt keset mülgast. Õnneks kukkusin kivide vahele nii, et ratas viga ei saanud, küll oli enda korralik camo terve parema külje pikkuses. Loodan, et pealtnägijaid väga ei ehmatanud ja võtsid pigem naljana...
Teine juhus oli laugel heinamaa tõusul, kus äkki täiesti müstiliselt (hääletult!) lõi vändad ilma igasuguse vastupanuta vabalt käima ja ratas hakkas tagurpidi alla veerema. :shock: Jõudsin korraks pidurdada ja tegin tagurpidi kukerpalli. Ratast maast tõstes vaatasin, et kett oli ilusti ees ja taga hammasrataste peal ja käiguvahetaja korras. Vänta keerates käis korraks mingi nõks ja kõik töötas nagu vaja. Lõpuni midagi imelikku ei tähendanud. Kas kellelgi on veel sellist asja ette tulnus ja mis võis olla põhjuseks? :roll:

PS. Peale teist TP-d leidsin rajalt tööriistakomplekti (vutlaris), mille andsin pärast sama punkti (siis neljandas) rattaabi mehe kätte. Lubas viia finishisse. Kes huvi tunneb, peaks Doktori-härraga ise ühendust võtma.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas mart » 01. 10. 2017. 17:26

Läbitud. Ülirahul. Oli muda, oli asfalti. Seekord mahtusin kontroll aega - veerand tundi hiljem oleks pimedaks läinud.
Isegi õlut oli finišis - arvatavalt ümbrikul olev jutt, et sa pole baaris - oli esiviiesaja rahvale kohale jõudnud.
Ärevaid hetki polnud. Mõrvari isa jäi rattal laskumata, ehkki Ivar before partyl õpetas - kuni põõsasteni hoia paremale, siis mine vasakult. Tuleval aastal 15. korda taas tulemas - mentaalne kaif ja füüsiline rebestus nõuavad taas turgutust/ravi. Tänud Ivar ja tiim. Ka soomlaste ElBurro tiimi mehed avaldasid vaimustust, mainisid et Tahko on boring ja Haanja on üks õige suffering.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Läänlane
Rattur
Postitusi: 406
Liitunud: 10. 09. 2012. 12:19

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas Läänlane » 01. 10. 2017. 17:49

Kuigi Haanja100 esimest korda sain Rõuge tuuril ettekujutuse kätte ja midagi üllatavalt ei olnud. Palju ägedaid singleid ja ägedaid laskumisi, äratüütamiseni palju tõuse :D, täiesti piisav kogus muda. PS! Mõrvarid pole nime väärt :D

Kasutaja avatar
Mpower
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 03. 02. 2004. 11:02

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas Mpower » 01. 10. 2017. 19:37

Video:

https://youtu.be/MVUOzuky6GI

Ei tea, kas paljudele tundub alandav startida "tšainikute" grupist või milles asi aga liiga palju aeglaseid sõitjaid olid ennast sättinud esimesse gruppi. 10 minutit enne starti ei mahtunud enam sinna sisse.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 583
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas miilits » 01. 10. 2017. 19:53

Mpower kirjutas:Video:

https://youtu.be/MVUOzuky6GI

Ei tea, kas paljudele tundub alandav startida "tšainikute" grupist või milles asi aga liiga palju aeglaseid sõitjaid olid ennast sättinud esimesse gruppi. 10 minutit enne starti ei mahtunud enam sinna sisse.
Vaatasin ka ise, et 100-200 sees startijaid palju, kes esimese ajavõtu hetkel juba 350+ olid kukkunud. Ilmselt tahavad kõik hetkeks kiired olla :) Isiklikult valisin teist aastat tsainiku ja mulle meeldib sealt tulla :)
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas Antti » 01. 10. 2017. 20:19

Mis siin ikka. Kõik oli olemas - tõusud tõusid, laskumised laskusid ja imevad kohad imesid.
Nautisin rahulikult puhvetis pakutavat, misläbi sõitsin kogu raja vist samast kümnest ratturist mööda, kes ilmselt kiirema mälumisega olid.
Kusagil siinkandis (teealuse tunneli läbimine) https://www.dropbox.com/s/c1spfpe20iedg ... .02.45.png lahkus minust tagumise piduri link. Ühel hetkel polnud paremal käel enam midagi haarata. Mitte, et midagi murdunud oleks - lihtsalt lingi kinnitus lahkus.
Sel naisterahval, kellelt ma taunkillil teed palusin selgitusega "mul on ainult esimene pidur!" oli tuline õigus toriseda "aga no tuleks siis maha!?", sest sealsamas kutsuti kiirabi kodanikule, kel selle laskumise läbimine veits nihu läks.
Teise kümne esimene kord tuli igatahes läbi tehnikajamade. Karmavõlg on mul tundmatu kaasratturi ees, kes hõike peale "kuuskanti on kellelgi!" võttis vaevaks selle sadulakotist välja otsida, et mina oma sadula kinni saaks keerata.
Aitäh ja pai kõigile korraldajatele ning kaasteelistele, tuleval sügisel trehvämi jälki!
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas MarkoAa222 » 01. 10. 2017. 20:33

Üks hetk rajalt ehk nr 500 Isa Mõrvari laskumine lõpuga võsas
https://www.youtube.com/watch?v=svWdZQ5Idjo

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas baruto » 01. 10. 2017. 21:07

Kärsahaisu oli sel korral rajal liiga palju. Mu ainus võimalus oli kuidagigi finitosse saada, vähemalt allamäge kiiresti sõita. Oma imestuseks sain kaasliikleja poolt pahandada, kui Kütiorgu laskusin. Üldiselt on nii, et H100 väga ei möliseta vaid tuntakse teineteisele kaasa. Valetan kui ütlen, et muidu oli hea. Väga halb oli, tõsiselt. Enne starti avastasin, et põhirattal raam katki. Vahetasin siis fätile asjad üle ja jõudsin täpselt õigeks ajaks starti. Mind see ei häirinud, et 1 grupp liiga täis oli, läksin ka sinna. Rahulikult, hästi rahulikult alustasin. Sest teada on see, et kõige raskem on kuni Vällamäeni, pärast on veel raskem. Peale Holsta truupi hernepõllul läks kett. No nii, mõtlesin, et siin ma siis olen ja jään. Aga oh imet, ketilukk oli ainult lahti tulnud, aga oh halba, teine pool kadunud ja oh õnne, mul kotis varuks üks olemas, aga oh halba, see ei taha mudasele ketile peale minna ja oh suurt imet, selja taga kostus järsku Grisha hääl. Hetkega ilmus soojade käte peal ketilukk, mis sobis. Tänud Sulle. Olgu öeldud, et selgasid väga vastu ei hakanud tulema, pigem hakkasid tõukerattad ümber tekkima, mis andis märku et asi on halb. Respekk tõuksimehed. Muda oli ja täpselt selliseks kuivatanud nagu sitt. Tegi fäti väga raskeks, kohati ei tahtnud hargi vahelt läbi mahtuda. Krambihoiatused hakkasid 20 km kandis. Aga nendega harjus ära ja sõbralikult suhtudes saime üksteisega hakkama, abiks soolakapslid. Vast raskeim oli kuskil 70 km kandis. Olin miskipärast Vaskna ääre ära unustasin ja ootasin, et peale Munamäge saab kiirelt viimasesse TP sse. Mida lähemale Munakale, seda selgemaks sai, et kilomeetreid jääb puudu, midagi ei klapi. Aga see võis olla tingitud ka kohatisest ebaadekvaatsusest, lugesin enne Tõudrumäge silti “Are U ja midagi veel”. Hakkasin pead murdma, miks Aare endale omanimelise plakati on saanud. Lõpuks sain muidugi aru, aga noh, khm. Ja kes see ütles et kuusesinglit sel aastal ei ole, mina ei tea kuidas teised, aga ma küll raudselt sõitsin seda. Vist. Lõpuks see kuradi viimane TP. Paar nalja ja edasi. Siit on ainult allamäge. Naine küsis kaua läheb veel? 2 tundi. Olin realist. Olen seda ees olevat lõiku sadu kordi sõitnud. Tean, kui kiiresti on võimalik seda sõita ja see oli ikka väga masendav, kui aeglaseks võib inimene muutuda teatud tingimustel. Otsisin endas positiivsust andvaid mõtteid. Et näed, pudel on ikka veel pooltäis, mitte juba pooltühi. Väga aidanud. Samuti seda, et vähemalt pole mitte mingisugust põhjust kellegagi lõpus heidelda, mitte mingisugust. Välistatud. Ja siis, rollerirajal näen kurvi taga “those legs”. Ja need ei saa kuuluda kellelegi mulle kui... Niina Honkale. Tõukerattal. Allahu Akbar, nüüd läheb mölluks. Ära ma talle panin raisk. Pulss läks nii üles, et tund hiljem pidi veel hingeldama, päriselt ka. Aga noh. Eks ta tervisele hää ei ole tegelt nii ülekaalulisena ja treenimata seda kõike teha. Rattad panin ka müüki ja. (paar kolm jäi veel) Eks näis mis saab.
Viimati muutis baruto, 02. 10. 2017. 07:53, kokku muudetud 2 korda .
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas dr Holden » 01. 10. 2017. 21:31

mart kirjutas:Isegi õlut oli finišis - arvatavalt ümbrikul olev jutt, et sa pole baaris - oli esiviiesaja rahvale kohale jõudnud.
Märksõna on ahnus, alkovaba õlu oli 0,5l purgis, seda haarati alguses ikka isukalt, 0,33litra purke (5,2%) ei tahtnud keegi... Vabandan nende ees, kes hiljem tulijatena 0,00%-ist ilma jäid! Aga no eks ma olin varund ka, ei saa me läbi L......! :D
baruto kirjutas:Ja siis, rollerirajal näen kurvi taga “those legs”. Ja need ei saa kuuluda kellelegi mulle kui... Niina Honkale. Tõukerattal. Allahu Akbar, nüüd läheb mölluks. Ära ma talle panin raisk. Pulss läks nii üles, et tund hiljem pidi veel hingeldama, päriselt ka.
Tra, mill laiki, Baruto! :lol:
MPower kirjutas:Ei tea, kas paljudele tundub alandav startida "tšainikute" grupist või milles asi aga liiga palju aeglaseid sõitjaid olid ennast sättinud esimesse gruppi. 10 minutit enne starti ei mahtunud enam sinna sisse.
Äkki teha tegijate ja tšainikute vahele grupp nimega "Wannabe tegijad"? Kas keegi sinna läheks? :lol:
KristjanS kirjutas:Kusjuures, hea on see, et rajamärgistus on isegi aasta pärast täitsa olemas. Samas leiab õige tee ka geeli ja batoonipakkide järgi.
Ausalt, kod. Suvi! Ei ole naljakas! Pigem on asi naljast kaugel! Esimene kuiv ja mittekleepuv batoonipakk oli rajal ca 300m peale silti: ÄRA OLE SIGA! ÄRA PRÜGISTA! Proovisime heaga, aga vist tuleb hakata kurjaga.... Kuri lugu on küll, kui peale finišeerumist öeldakse "kodanik prügistajale", et vabandame, aga te ei saa Haanja100 lõpetaja T-särki, kuna olete vastavalt meie videokaamera salvestusele diskvalifitseeritud prügi rajale mahaviskamise eest!!! :idea: :!: :evil:

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas Kaido88 » 01. 10. 2017. 22:28

Alustame nüüd algusest :D Kuulnud neid muinasjutte Haanja 100 raskusest ja elamustest sai ammu plaani võetud see aasta esmakordselt ise seda ravikuuri läbida. Rõuge XXL sõit peaproovina tehtud sai aimu, mis ajaliselt ees ootab. Ilmataadi vigurid panid mõtlema, kas fäti või tavalise bike-ga. Okey, nädal aega on kuiv olnud ning sai tavalisega tuldud. Rehve ei vaheta! mees. Stardi närv oli üle tüki aja nii suur, et öösel magada ei saanud. Koha peale jõudes tuli järjest tuttavaid nägusi vastu ja tuju oli hea. Nii siis sai vaikselt rajale mindud, algus oli kuidagi kiire ja üllatus aga noh, nii kergelt ei pääse ilmselt edasi korrutasin peas :D Hakkasid singlid ja mäed peale ning vist oli teine laskumine, kus esiratas alt libises pöördel ja sai 1 kuivanud puu pisut maha võetud. Ikka juhtub. 23km ja kerge alla mäge kivide ületus, kõik ees ilusti sõitsid ja läksin enda teada samas joones kui esiratas takerdus ning nippel otse kivele :D aia. Küünarnukk võttis peamise matsu endale. Ratas kaotas kaalu 1 sarve näol aga muidu korras. Sõit jätkus. Rahulikult veeredes läksid mäed ja singlid libedalt edasi. 2TP ja kõik hea. Kiire asfaldi lõik ja järsk parem kurv. Magasime pöörde maha, esimene pani otse, teine reageeris viimasel hetkel ja pani pidurid blokki ja pööras, mina talle tagarattasse ja maas asfaldil ma olingi :D küünarnukk sai uue hoobi, puus kah nüüd valus. Pealtnägijad kontrollisid mind üle ja veendusid, et ma suudan endale vajadusel abi kutsuda või minna TP2-te tagasi. Saatsin nad edasi teele, jäädes ise ennast koguma ja mõtlema, mis nüüd edasi. Damn, ma olen ju kuulnud kuidas Haanja 100 lõpetatakse katkise rangluude ja muudega, et ega ma sitem mees ei ole! EDASI!!! 3TP kohtasin sõitjaid, kes kukkumise juures olid ja küsisin naljaga, et kas finish on seal pool ikka ? :D Kuiv alussärk ja kerge söök. Tuttav oli sinna eelnevalt jõudnud ja ütles, et on täitsa väsinud juba. Edasi sai koos sõidetud ning maalilisi Haanja vaateid nauditud.
Märk raja ääres: "STILL ALIVE? LUCKY YOU!" Mille peale mul tuli suur naerupahvakas. JAH, MA OLEN ELUS ja damn right, et ma tulen lõpuni!
Sõit jätkus valusa küünarnukiga ja käega, millega oli raske lenksu kinni hoida aga jalga oli. Nii sai tuttale tempot tehes ja koos finishi poole tulles. Aeg, mille olin endale valmis vaadanud sai kellasepa tööga tehtud :)
Aitähh Doktori härra, koos oma meditsiini personaliga- Minu esimene Haanja ravikuur oli edukas ning ratas saab puhata mõnda aega. Aasta pärast kohtume!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas Mati » 01. 10. 2017. 22:29

Pungil essa stardigrupp ja kärsahais kuni Kütikani. Need jäid algusest meelde ja ilmselt seostuvad mõlemad esmakordsetega, kes tavapäraselt ja vabadust aimates soovisid kogeda peaaegu esimese stardigupi mõnu ja siis näiliselt lihtsal algusosal usinalt tikke tõmbasid. Ei salga kerget muiet või isegi irvet huulil hiljem neist möödudes, kui tuimalt tühja tikutopsi näpu vahel keerutasid. :).

Sõidust ka. Oli selline keskmine mudaindeksi võtmes. Pigem tundus hästiveerev see asi. Startides peaaegu lõpust ja rahulikut (osaliselt ka tänu eelmise õhtu ettevalmistavale koosolekule ...) alustades oli sõit mõnus ja valdavalt möödumistega. Tõusud sõidetavad ja laskumised imho üle aja parimas konditsioonis. Mõrvari isa on väsinud ja tahab pensile või vähemalt iluopile. Prügi oli nati palju, enam kui olen harjunud nägema sel sõidul - elik koolitus peab olema jätkuv ja järjepidev, vanakoolilikult.

Kokkuvõttes tip-top kvaliteetaeg nagu ikka. Iga kord midagi uut, nii rajas kui ilmas, hoiab külgetõmbejõu konstantsena. 2018 äkki miil ka kavas ... 8)
Viis pihku Ivar, Ivo & co (y)

PS! 584 startijat on ilmne märk et rahvas hakkab MTB olemusest järjest enam aru saama. Ei viitsi tuulata hetkel, aga ilmselt peale TRM'i väga mitu MTB maratoni sel aastal enama põhisõidu startijate arvuga esile ei kerki. Ja no, vaid ca 3,5% katkestajate osakaal näitab ka sisu.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas dr Holden » 01. 10. 2017. 22:48

Mati kirjutas:Kokkuvõttes tip-top kvaliteetaeg nagu ikka. Iga kord midagi uut, nii rajas kui ilmas, hoiab külgetõmbejõu konstantsena. 2018 äkki miil ka kavas ... 8)
Viis pihku Ivar, Ivo & co (y)
Olen viimased mõned aastad pannud oma pääs kohe peale selle saja lõppu idanema mõtte uuest ja nii ka seekord! 2018 tuleb siukene rada, mida te oodatagi ei oska, ikka viieteistkümnes (15x sic!)!!!
Miilisõiduga ju oli juttu, et jääb käima üle 3 aasta, ehk siis 2019 tuleb 100 miili taas ja luban avalikult välja, et 160,9km saab sõita kordumatul rajal!!! Ringi pikkus on 160,9km!!! Mingit katkestamist/loobumist ei ole olemas!

NB! 2018 ei ole võimalik miilisõitu teha, kuna minu kaela jäi Bosch Eesti Maastikurattasarja viimane etapp 19.08.2018 ja ka sarja lõpetamine ning see ei anna piisavalt aega miiliraja tegemiseks! Loodan sarja korralduskaaslaste mõistmisele, et nad lubavad mul Rõuge etapi 2019 kunagi varem pidada, et jääks aega H100 ja miili ettevalmistamiseks!

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas guidomukk » 02. 10. 2017. 07:37

Loodan et 2018 mind ära ei tapa. Ka see aasta vajasin 12h und et natukenegi inimese tunne tagasi tuleks. Vägev.

Mis juhtus Martins Blumsiga laupäeval Haanjas?, arvasin et tema suudab küll Lool elu keerulisemaks teha, esimeses punktis Kütiorus oli ta alles 124. (14min liidrist maas). Rehv?
Tõusis küll 5 ndaks.

Kasutaja avatar
fotek
Rattur
Postitusi: 141
Liitunud: 21. 06. 2007. 14:42

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas fotek » 02. 10. 2017. 08:07

Sõitsin 8h aega ja sealmaal pakendiläbu väga silma veel ei hakanud. Sigade ja lindude plakatid olid lahedad küll.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas erikr » 02. 10. 2017. 08:16

guidomukk kirjutas:Loodan et 2018 mind ära ei tapa. Ka see aasta vajasin 12h und et natukenegi inimese tunne tagasi tuleks. Vägev.

Mis juhtus Martins Blumsiga laupäeval Haanjas?, arvasin et tema suudab küll Lool elu keerulisemaks teha, esimeses punktis Kütiorus oli ta alles 124. (14min liidrist maas). Rehv?
Tõusis küll 5 ndaks.
Copypaste facebookist
Martins Blums kirjutas:Maybe not the best picture for a race that I got on saturday, but face expression in finish was same. I thought: what I could do without all technical problems?
About the race day. It was my first Haanja100 marathon Though, muddy and with technical problems It all started at 11th km, when the air started to come out next to valve. I stopped 2time to use CO2 balloon, but that didn't save me. Then I decide to put tube in tire. That all took 15minutes from me and about 200th place. I started to think what to do, keep racing, ride with fun or DNF. My decision was to try, because I knew that there is 90km left(3.5hours of racing). One by one I passed riders, which was the hardest part. 30km before finish I heard that I'm in Top10. With 10km to go I cathed 5th place and slowed down a bit, because I thought that it's not possible to catch next guys In easy tempo I reached finish line in 5th position together with estonian rider and then I realised that it was possible to get 4th place(90sec in front of me). Still this was like win to me, because I learned a lot from this race.
Huge thanks to organizers for amazing course, @arnispetersons @annijasabule @eliinapavasare for support in race and @zzklatvia for equipment
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

kaitz
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 12. 05. 2009. 09:12

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas kaitz » 02. 10. 2017. 08:50

dr Holden kirjutas:Äkki teha tegijate ja tšainikute vahele grupp nimega "Wannabe tegijad"? Kas keegi sinna läheks? :lol:
Me Kahhaniga ilmselt läheks, tahaks korragi elus tegijad olla, päriselt :D

Aga Ivar ja Co. (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) Tänud!!
velo clubbers
"sadakilomeheilu on tugev eelis allamäge"

makaak2
Rattur
Postitusi: 183
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas makaak2 » 02. 10. 2017. 09:17

Tänud Ivar ja Co.

Oli kuradima raskelt mõnus sõit, nagu ikka.
Kas järgmist 10 tuleb on raske uskuda aga kõik need aastad ongi enamikul ajast ratas õhtuti välja aetud, et sügisel nutu ja naeruga Haanjas kulgeda.
Kohtumiseni, vbl järgmine kord siis teiselpool koogi letti.

M
libeda ketsiga ei saa sõita

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 674
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas dh » 02. 10. 2017. 12:27

Tänud Ivarile ja toimkonnale.

Muda oli (y)
Ei tolmanud (y)
Tõusumeetreid tuli (y)
Vällakas ja TP1 järgne Kütioru tõus sai rattal alistatud lõpuks ometi (y)
Pastad-värgid-saunad-TP-d (y)
Kaks rattapesu (y)

Sügishooaeg algas igati positiivselt.

Erx27
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 30. 09. 2009. 11:07

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas Erx27 » 02. 10. 2017. 12:29

@matukas
Pinion C1.12 equipped on laubä kohal ja hakkab rihma andma :-)
Kuidas käimakasti ja rihmaga H100-l kulgeda oli ja mis rattaga täpsemalt liiklesid?

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas matukas » 02. 10. 2017. 14:16

Erx27 kirjutas:@matukas
Pinion C1.12 equipped on laubä kohal ja hakkab rihma andma :-)
Kuidas käimakasti ja rihmaga H100-l kulgeda oli ja mis rattaga täpsemalt liiklesid?
Ratas ise kokku "keevitatud" erinevatest komponentidest. Eesmärk oli vastupidavuse loomisel. Kajastub kaalus. 13,5 kg stardivalmis ratas.
Raami valmistas Mi-Tech (http://www.mi-tech.de). Nemad panid tarnega ka Pinioni kaasa. Üks varasematest partiidest seda mudelit sai siis siiapoole.
Tartu Rattamaraton oli rattal väikeseks eelsoojenduseks H100-le ja ega mingit suuremat draamat ei planeerinud oodata. Tehnoloogia on end juba korduvalt tõestanud ümbermaailma reisidel. Eelnevalt niisama ka ringi kulgetud kergematel trassidel.

Ise paraku polnud nii kombes, et kontrollaja sisse oleks mahtunud. Varasem viirushaigus ja muda andsid oma panuse, et viimased 10 olin üsna süsi.
Suutsin finišis vastuvõtukomiteed üllatada oma tontliku ilmumisega (tulesid ei pannud põlema), et küsiti "kuidas ma pimedas sõita nägin" :D
Keep momentum

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas mart » 02. 10. 2017. 18:09

Mpower kirjutas:Video:

https://youtu.be/MVUOzuky6GI

Ei tea, kas paljudele tundub alandav startida "tšainikute" grupist või milles asi aga liiga palju aeglaseid sõitjaid olid ennast sättinud esimesse gruppi. 10 minutit enne starti ei mahtunud enam sinna sisse.
Kas esimene grupp on mingi eriline teema. Videost nähtub, et said ju kõigist mööda ja omastempos jätkatud. Või kui oleks esigrupis alustanud, oleksid 5.24 lõpetanud?
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas dr Holden » 02. 10. 2017. 19:48

mart kirjutas:
Mpower kirjutas:Video:

https://youtu.be/MVUOzuky6GI

Ei tea, kas paljudele tundub alandav startida "tšainikute" grupist või milles asi aga liiga palju aeglaseid sõitjaid olid ennast sättinud esimesse gruppi. 10 minutit enne starti ei mahtunud enam sinna sisse.
Kas esimene grupp on mingi eriline teema. Videost nähtub, et said ju kõigist mööda ja omastempos jätkatud. Või kui oleks esigrupis alustanud, oleksid 5.24 lõpetanud?
Tegelt võiks sind Margus, maha võtta, nii mitmes kohas on videos näha, et kurvi lõikasid! :lol: :lol: :lol:


jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas jaanusj » 02. 10. 2017. 23:25

Teel sügisesest Eestist pisut soojemale maale sai minu jaoks 11. H100 ka jutuna talletatud. Sedakorda siis valimiste suunalise "kiiksuga".
http://jaanusj.blogspot.gr/2017/10/haan ... vol-6.html

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3028
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas tarmo » 03. 10. 2017. 09:09

dr Holden kirjutas:Olen viimased mõned aastad pannud oma pääs kohe peale selle saja lõppu idanema mõtte uuest ja nii ka seekord! 2018 tuleb siukene rada, mida te oodatagi ei oska, ikka viieteistkümnes (15x sic!)!!!
Krt oli seda nüüd vaja sul öelda? :) Ma käisin sel aastal Haanja sektoris end maastikurattaga tuulutamas 4 korda, rohkem kui kuskil mujal ja mõtlesin, et äkki järgmisel aastal keskenduks millelelgi muule. Aga nüüd peab jälle tulema...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas Mati » 03. 10. 2017. 10:00

tarmo kirjutas:
dr Holden kirjutas:Olen viimased mõned aastad pannud oma pääs kohe peale selle saja lõppu idanema mõtte uuest ja nii ka seekord! 2018 tuleb siukene rada, mida te oodatagi ei oska, ikka viieteistkümnes (15x sic!)!!!
Krt oli seda nüüd vaja sul öelda? :) Ma käisin sel aastal Haanja sektoris end maastikurattaga tuulutamas 4 korda, rohkem kui kuskil mujal ja mõtlesin, et äkki järgmisel aastal keskenduks millelelgi muule. Aga nüüd peab jälle tulema...
Tead Tarmo, siin "metadooniravi" ei aita ...
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

siim16
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 13. 02. 2015. 13:48

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas siim16 » 03. 10. 2017. 10:46

Eelviimases või viimases tiimi alas jäid maha kaks fulcrumi punast jooksukotti koos jooksudega. Kui keegi teab, et need on leitud, võib kirjutada infot siia.

EDIT: LEITUD JA KÕIK HÄSTI.
Viimati muutis siim16, 03. 10. 2017. 13:06, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas matukas » 03. 10. 2017. 10:57

siim16 kirjutas:Eelviimases või viimases tiimi alas jäid maha kaks fulcrumi punast jooksukotti koos jooksudega. Kui keegi teab, et need on leitud, võib kirjutada infot siia või 5648349kolm
Mina nägin mingeid punaseid jooksude kotte Jaanimäe teeületuse järel.
Keep momentum

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja100 MTB 2017

Postitus Postitas Mati » 03. 10. 2017. 11:08

Pilte veel mul silma jäi - https://www.sportfoto.com/ee-et/haanja100
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Vasta

Mine “Haanja100”