Haanja100 MTB 2011

toomaspoiss
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 28. 09. 2009. 13:04

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas toomaspoiss » 03. 10. 2011. 14:13

Abielu toimib ikka nii, et igaüks teeb oma asjad võimalikult hästi ära- et koos tore asi välja tuleks.
Mina teen endast kõik, et kohal olla ja osa võtta. ja vennakesed Holdenid annavad endast kõik, et orgunn oleks tip-top ja ilm oleks hea.

Sellise lolli loogikaga jõuan ma sinna, et olen kahe lõuna-eesti vennakesega homoabielus.

Ja see mesikäpa matkadistants on nagu kähkukas. ja miilisõit on nagu ilus pikk kirglik vahekord.

nojahh... sellised mõtted siis seekord

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Kada » 03. 10. 2011. 14:36

toomaspoiss kirjutas:Sellise lolli loogikaga jõuan ma sinna, et olen kahe lõuna-eesti vennakesega homoabielus.
"Sarnaselt Reformierakonnaga pooldavad ka sotsiaaldemokraadid, et tuleks luua partnerlusseadus, mis ei teeks vahet, kas koos elavad hetero- või homoseksuaalsed paarid. Selgelt selle vastu on IRL ning Keskerakond pole veel arvamust esitanud."

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Mati » 03. 10. 2011. 14:55

veix kirjutas:aga kui see ülekanne on ju olemas siis võiks ju selle panna ka netti ...ma arvan et mitmetki sõitjad vaataksid seda.ja sealt tuleks ka ilmselt lisa arvamusi selle teostuse kohta
Arvad, et tundideviisi ülekannet oleks huvitav? Ja et selleks on kuskil piiramatu ressurss? Mõistlikum on vast see ikka töödelda "söödavaks" nii vaataja kui ka tehnilisest aspektist lähtuvalt.

Aga muidu veel Ceesule tervitused tagantjärgi ja tänud kogu Plaani punkti sõbralikule ja abivalmine personalile. Kohv ja tee olid vahelduseks väga head ;).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas mart » 03. 10. 2011. 16:18

Ceesu kirjutas: Aga väga huvitatud oleks saada tagasisidet mis ülekandest arvati. Foorumit loevad küll tavaliselt need kes osalesid aga äkki on teil pereliikmeid-sõpru-tuttavaid kes TV-ülekannet vaatasid ja oskavad kommentaaridega. Siis teaks kas selline ettevõtmine oli üldse pingutamist väärt. .
Edastan inimeselt, kes haigestumise tõttu seeaasta raja äärde ei jõudnud ja pidi sunnitult/kodus arvutist olukorda kaema.
Selle osaga ülekandest, mis toimus Plaani karjamõisast, võiks täiesti rahule jääda - alati saaks ju paremini teha, aga tore, et meil oli siiski võimalik jälgida kõike seda, mis TP-s toimus. Pilt oli päris hea, eriti siis, kui kaamera oli paigal ega püüdnud sõitvat ratturit pildile saada - siis nii hea enam ei olnud.:-) Tegelikult oli TP-s toimuvat tore jälgida, vahepealsed intervjuud tegid asja natuke vaheldusrikkamaks ja ratturid, kes tahtsid, said kodustele lehvitada. Seda rida võiks kindlasti jätkata.

Mind isiklikult ajas see ülejäänud osa ülekandest või siis pigem "katse ülekannet jätkata" küll pigem närvi kui midagi pakkus, sest pilt oli ülimalt katkendlik ja infot tuli ikka väga vähe. Kuna rajal toimuvaga ei olnud võimalik end ka muul viisil kurssi viia, siis oligi kogu lootus ülekandel, mis juskui lubas jätkuda, aga siis lõpuks ikka eriti ei jätkunudki.

Kui edaspidi oleks jaksu ja võimalusi, siis oleks ehk pigem mõistlik pärast seda, kui suurem osa rahvast on Plaani juba läbinud, sättida end finishisse ja näidata sealseid meeleolusid.
Viimati muutis mart, 03. 10. 2011. 21:34, muudetud 1 kord.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas tsainik » 03. 10. 2011. 16:25

Ceesu kirjutas:Aga väga huvitatud oleks saada tagasisidet mis ülekandest arvati. Siis teaks kas selline ettevõtmine oli üldse pingutamist väärt. Server näitas et 10-11 vahel vaatas pilti üle 100 arvuti.
See TV ülekanne oli pingutust väärt küll, kuigi "põnevust" oli pildis vähevõitu, andis meeleolu hästi edasi. Intekad olid head. Hakka juba järgmiseks aastaks reklaamisekunditele hinda mõtlema. :wink:

Kasutaja avatar
MiCC
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 14. 04. 2006. 15:47

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas MiCC » 03. 10. 2011. 16:52

See silla alune kivine lõik enne lõppu paar kilomeetrit, kus möödunud aastad voolas vesi kuid mis tänavuse kuiva sügise tõttu oli sootuks ära kuivanud...see suur,et, seal suurte kividevahel oli ratta tassimisegaki raskusi, eriti kui väsimus jalgades, aga paistab et Martin Loo läbis selle hoopis sadulas: https://picasaweb.google.com/brg.lebo/H ... 0714055090
..respect! :o

Kasutaja avatar
Jack
Rattur
Postitusi: 226
Liitunud: 30. 06. 2003. 20:01

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Jack » 03. 10. 2011. 17:03

MiCC kirjutas:See silla alune kivine lõik enne lõppu paar kilomeetrit, kus möödunud aastad voolas vesi kuid mis tänavuse kuiva sügise tõttu oli sootuks ära kuivanud.....
See kivine kraavipõhi oli ainus koht kogu rajal, kus oli minuarust puudulik tähistus. Kuna mul ees kedagi ei sõitnud, oleks äärepealt alla sõitnud. See poleks hästi lõppenud. Ei tea, kas keegi sealt meelega või siis kogemata alla kah sõitis?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas dr Holden » 03. 10. 2011. 19:24

Jack kirjutas:See kivine kraavipõhi oli ainus koht kogu rajal, kus oli minuarust puudulik tähistus. Kuna mul ees kedagi ei sõitnud, oleks äärepealt alla sõitnud. See poleks hästi lõppenud. Ei tea, kas keegi sealt meelega või siis kogemata alla kah sõitis?
Juba aegade hämarusest ehk siis aastast 2004 on meil (korraldajatel) Silveriga (Haanja100 idee autor ja algne rajameister) olnud selline diil, et kuna kogu H100 rada on võrreldes nn tavaelioniga üsna ekstreemne, siis H100 rajale ohtu märgistavaid silte ei panda. Noh, et kogu rada on ohtlik. Oleme siiski viimastel aastatel (ja Silveri kaugenedes asjast) veidi järel andnud ja paar ohtu märkivat silti välja pannud. Kahe noolega silt oli Plaani hardcore palgisilla laskumise ees ja kolme noolega silt oli just selle Kolmekuningasilla (ehk tunneli) ees. Kolm allapoole näitavat noolt tähendavad Haanja100 rajal surmaohtu, ehk siis, kui sa ei ole Martin Loo, on mõtet rattalt lahkuda.

PS, ise proovisin seda sama tunneli laskumist sooritada nädal aega varem avatud raja sõidul, aga meeter enne alla jõudmist läks esiratas alt ja sooritus jäi tegemata. Vabanduseks oli paar tundi sadanud vihm... 8)

Aga kokkuvõttes on minu süü selles, et ma ei vaevunud esmakordsetele hulludele, keda oli ligi 160, piisavalt seletada Haanja100 märkide süsteemi! Tuhk minu pähe!!!! :wink:

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas KristjanS » 03. 10. 2011. 19:46

Ooot, oot, oot.... Millest me nüüd räägime? Sinna tunneli alla ei oleks küll mingit sildikest vaja, kuna see juba kaugele näha, et vist jääb ära! Mujal raja peal aga ei oskaks ma küll hoiatussilti kuskile panna. Kui siis ehk mõne kruusa või asfaltilõigu algusesse hoiatus "Ettevaatust, kiire teelõik, haamrioht!". :lol:
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas erikr » 03. 10. 2011. 20:09

Veiko V kirjutas:Singlikate pildid vol.1 ka üleval 8)
http://www.singel.ee/?p=607&sid=3b78761 ... 5f6ecb0384
Toimiv link on
http://www.singel.ee/index.php?p=607
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Rom » 03. 10. 2011. 20:35

KristjanS kirjutas:Ooot, oot, oot.... Millest me nüüd räägime? Sinna tunneli alla ei oleks küll mingit sildikest vaja, kuna see juba kaugele näha, et vist jääb ära! Mujal raja peal aga ei oskaks ma küll hoiatussilti kuskile panna. Kui siis ehk mõne kruusa või asfaltilõigu algusesse hoiatus "Ettevaatust, kiire teelõik, haamrioht!". :lol:
(y) :D

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Veiko V » 03. 10. 2011. 20:51

Veiko V kirjutas:Singlikate pildid vol.1 ka üleval 8)
http://www.singel.ee/?p=607&sid=3b78761 ... 5f6ecb0384
Link, kus on kõik pildid, meie kodukal on lõpp veel puudu!
https://picasaweb.google.com/veikoviira ... directlink

SRY segaduse eest! kustutaks vale postituse ää...
Tiguliikur :)

ToomasL
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 29. 05. 2006. 18:45

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas ToomasL » 03. 10. 2011. 21:05

Kirjutasin eelnevalt, et mina oleks üks nendest olnud, kes sealt alla oleks tuisanud. Suure tõenäosusega oleks see siis minu viimane sõit Haanja 100-l olnud. Kiirus oli väga suur, kuid laskumise ohtlikkusest sain aru alles täitsa serva peal. Jäljed läksid servani ning mulle tundus sellel kiirusel, et see on sõidetav. Mind päästis raja ääres kükitav mees, kes hüüdis, et ma ratta seljast maha tuleks.
Minu trajektoor oli servaga risti, seega oleksin teinud pika õhulennu ja maandunud kuskil kivides.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Raix » 03. 10. 2011. 21:22

Mul jälle on iga kord, kui näen raja ääres silti, mitu kilomeetrit on sõidetud, tahtmine Ivar mõne sellise sildiga vigaseks peksta. Õnneks pole ta kunagi läheduses ning finišisse jõudes on elu ja tervisega pääsemise üle nii hea meel, et talle see mõnitamine andeks anda :) Seega edu meie ravimise jätkamisel.

Tervitustega mesikäpp.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas dr Holden » 03. 10. 2011. 22:02

ToomasL kirjutas:Kirjutasin eelnevalt, et mina oleks üks nendest olnud, kes sealt alla oleks tuisanud. Suure tõenäosusega oleks see siis minu viimane sõit Haanja 100-l olnud. Kiirus oli väga suur, kuid laskumise ohtlikkusest sain aru alles täitsa serva peal. Jäljed läksid servani ning mulle tundus sellel kiirusel, et see on sõidetav. Mind päästis raja ääres kükitav mees, kes hüüdis, et ma ratta seljast maha tuleks.
Minu trajektoor oli servaga risti, seega oleksin teinud pika õhulennu ja maandunud kuskil kivides.
Sina ju ka roheline nagu H100 särk! Selge, järgmisel aastal paneme sildi: WALK or DIE!!!

käbi
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 05. 05. 2011. 15:39

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas käbi » 04. 10. 2011. 10:05

kui on kolm noolt siis juba süttis lamp et midagi on valesti . hiljem mötlesin et olek svist möistlikum olnud seal tunneli juures rahulikult alla säita kui nende metallist klippidega mööda munakive uisutada D:
aga kui keegi leidis 5-10 km ühed kollased söidu prillid siis need peak sminu omad olema :D

terve käbi

56488063

grishasport
Rattur
Postitusi: 399
Liitunud: 07. 11. 2003. 23:14

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas grishasport » 04. 10. 2011. 10:19

Minu jaoks 8 H100, millega teenisin ilusa kollase numbri. Kõik 5+ otsast lõpuni.
Täna on esimene päev, millal tunnen ennast enam-vähem. Esmakordselt võistlesin, kõik ülejäänud aastad matkasin. Aga tiimi võit oli magus!
Kuues võistlus 29``, veel vajab harjutamist. Jäik kahvel H100 ei ole teema aga kannatas ära.

Tahaks näha 50% H100 osalejatest Rõuge tuuril 2012.
Omalt poolt panin kinni Rõuge Suurjärve majutusasutuse.
Grisha

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas vigurivänt » 04. 10. 2011. 11:20

vigurivänt kirjutas: Laenasin oma võtme Plaani Jaanimäe ja Vorstimäe vahel ühele tegelasele ..... Nüüd ootaks oma võtit kuidagi tagasi.
Selgus, et minu võti on tagastatud korraldajale.
Tark ei torma!

KaidoK
Rattur
Postitusi: 100
Liitunud: 04. 08. 2003. 15:45

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas KaidoK » 04. 10. 2011. 12:29

Jack kirjutas:
MiCC kirjutas:See silla alune kivine lõik enne lõppu paar kilomeetrit, kus möödunud aastad voolas vesi kuid mis tänavuse kuiva sügise tõttu oli sootuks ära kuivanud.....
See kivine kraavipõhi oli ainus koht kogu rajal, kus oli minuarust puudulik tähistus. Kuna mul ees kedagi ei sõitnud, oleks äärepealt alla sõitnud. See poleks hästi lõppenud. Ei tea, kas keegi sealt meelega või siis kogemata alla kah sõitis?
Kuigi põgenesime Suleviga jälitajate eest ja mina olin selle tunneli juurde jõudes tagumine mees, siis isegi mina nägin hoiatavat märki ja ütlesin Sulevile, et siit sõita ei saa.
Sõit ise oli raske, aga nauditav - hea seltskond ja rada, ilus loodus ümberringi ja super ilm!
Tänud korraldajatele!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas erikr » 04. 10. 2011. 23:08

mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas TONN » 06. 10. 2011. 13:45

Tundub, et olen dr. Holdeni raviseanssidele immuunne, sest aastatega ei ole ta suutnud välja ravida minu segast suhet H100-ja särkidega, ehk küsimus siis jälle: kas sel aastal eraldi segaste särki polnudki või olen lootusetult segaduses?
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Mati » 06. 10. 2011. 13:52

TONN kirjutas:ehk küsimus siis jälle: kas sel aastal eraldi segaste särki polnudki või olen lootusetult segaduses?
Oli ikka, kena must Crafti särk.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas TONN » 06. 10. 2011. 13:55

Mati kirjutas:
TONN kirjutas:ehk küsimus siis jälle: kas sel aastal eraldi segaste särki polnudki või olen lootusetult segaduses?
Oli ikka, kena must Crafti särk.
Selge, ju oli silme ees ka must, kuna mul ripub kapis roheline hullude särk.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas dr Holden » 06. 10. 2011. 13:58

TONN kirjutas:
Mati kirjutas:
TONN kirjutas:ehk küsimus siis jälle: kas sel aastal eraldi segaste särki polnudki või olen lootusetult segaduses?
Oli ikka, kena must Crafti särk.
Selge, ju oli silme ees ka must.
Kui nägijaks saad, siis võta ühendust, mõtleme, kuidas sulle see kätte toimetada. Suurus M vist?

Ja kes veel miilikutest särgist ilma jäi (Kada äkki?), siis kontakteerugem....

Ja kui veel keegi tahab ilusat helerohelist särki (varuks, naisele, ämmale???), siis mingi kogus on neid veel üle!

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas BACARDI » 06. 10. 2011. 16:10

Endal siis sel aastal jälle uus kogemus juures. Nimelt viskas peale esimest TP-d põhja totaalselt alt. TP-d selles ei süüdista kuna mälupilti tagasikerides meenub, et ma isegi ei peatunud seal kuna siis oli oma sööki veel piisavalt. Kuid kogu hommiku oli kõht kuidagi ebameeldivalt kinni ja siis otsustas kõht teise äärmusesse kalduda. Kui sõitsin munakalt ülesse oli selge, et pean tutvuma kohaliku WC-ga. Ülesse jõudes parkisin ratta ja jalutasin vaatetorni. Pealtvaatajad jäid ammulisui vahtima ja keegi proua kommenteeris, et "läheb vist kohvikusse saiakesi sööma". Oleks see vaid nii olnud. Peale ca 10 min. pausi liikusin edasi juba varustatuna poole rulli paberiga. Vaskna järve singli järel olin sunnitud jälle tagapalged paljastama. :oops: Peale seda peatust püksitrakse enam ülesse ei tõmmanudki :oops: Seega kui keegi seda imestas siis sai nüüd põhjuse teada. Eesmärgiks sai võetud lõpetamine ja tulemus enam tähtis polnud. Olgu selle ebameeldiva teema lõpetuseks mainitud, et üllatavalt palju vastavaid asutusi oli raja ääres. Lisaks mainitud munamäe asutusele ja TP-des olevatele putkadele leidsin ühe meeldiva pelgupaiga ka Mäe Käärakult, kohe raja kõrvalt. Siinkohal palun siiralt vabandust ja ootan arvet kuna nii munakal kui mäe-käärakul unustasin tule põlema. :oops: Mitte, et kiiret oleks enam olnud aga ise ka ei tea kuidas nii juhtus.

Sõidust endast nii palju, et ammu polnud H 100 sellises seltskonnas sõitnud. Inimesed olid ülimalt abivalmis. Kui jõudsin Vorstikal suuremale grupile järgi ja palusin viimaselt mehelt (Fittest riietes) mulle veidi ruumi teha kuna sõitsin ja tema kõndis siis lisaks raja vabastamisele võttis ta selle tänuväärse ülesande ja teavitas kogu gruppi, et sõitja tuleb. Aupaklikult võtsid kõik kõrvale, ergutades ja isegi kahel korral mind lükates. Mis sellest, et lükkamise käigus purunes taskus geel. See oli lihtsalt nii ilus zest nende inimeste poolt. (y) (lisaks meestele oli samas grupis ka soome naine kes ka valjuhäälselt ergutas ja eesjalutajaid hoiatas.

Tähistus oli suurepärane ja kordagi ei tekkinud tunnet, et võiks eksida. (y)

Rajal oli kahjuks üllatavalt palju prügi. Kedagi teolt ei tabanud aga ootasin ka sel aastal ametliku prügiala kuid kas ma olin koomas või siis seda polnudki. :?: Oleks võinud olla.

TP-d olid nagu ikka tasemel ning eriti kiidaks RC Cola punkti peale vällakat ja teeks ettepaneku, et järgmisel aastal võiks cola olla ka juba kolmandas TP-s.

Vällaka sillale liginedes karjusid kaasvõitlejad kes miskipärast juba enne silda võsas ratast parandasid, et sild on üli libe. Sain sellest ilusti üle kuna aastaid on see koht ohtlik olnud. Aga siiani kummitab mind mõte, et kas need heatahtlikud hoiatajad lõhkusid oma ratta libedal sillal ja siis otsustasid uuesti üle tulla, ratta ära parandada ja siis uuesti proovida. :?: :)

Ma olen tavaliselt harjunud sõitma H-100-t nii, et ca viimased 20km ei näe hingelistki. Sel aastal jäi kohati mulje laulupeo rongkäigust. Isegi viimasel kahel km. õnnestus oma 8 skalpi võtta. Seega sellist katarsist ei tekkinud nagu varasematel aastatel kus jõuad mõelda, et miks ma siin olen kui kõik teised on ammu ära läinud.

Igaljuhul olen järgmine aasta uuesti joonel ja kogemuste võrra rikkam. Holdenile ja tema co-le jõudu ürituse korraldamisel.

Kasutaja avatar
Raix
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 11. 06. 2007. 21:39

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Raix » 06. 10. 2011. 21:01

Prügialad milleks? Ise võtsin vahelduseks eesmärgiks end korralikult nuumata, lisasin paari päevaga kaalule pea 1,5 kg, sõin-jõin enne võistlust korralikult. Seega rajale võtsin kaasa vaid kaks geeli, nende puhul polnud probleemi need TP-s prügikasti visata.

martin80
Rattur
Postitusi: 235
Liitunud: 29. 01. 2011. 18:01

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas martin80 » 07. 10. 2011. 07:41

huvitav oleks muidugi martin loo või erki pütsepa kommentaare kuulda, raja kohta. vahest on keegi nendega rääkinud?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas dr Holden » 07. 10. 2011. 09:26

martin80 kirjutas:huvitav oleks muidugi martin loo või erki pütsepa kommentaare kuulda, raja kohta. vahest on keegi nendega rääkinud?
Ootame, äkki tuleb siia midagi?

Püta ütles vähemasti öösel kell 2 aftekal, et uskumatu, et Eestis saab sihukese raja teha ja veel ühel ringil. Kõrva jäi ka veel, et miks ta küll varem pole H100-le tulnud.....

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas vigurivänt » 07. 10. 2011. 09:47

Raix kirjutas:Prügialad milleks? Ise võtsin vahelduseks eesmärgiks end korralikult nuumata, lisasin paari päevaga kaalule pea 1,5 kg, sõin-jõin enne võistlust korralikult. Seega rajale võtsin kaasa vaid kaks geeli, nende puhul polnud probleemi need TP-s prügikasti visata.
Ma tegin kõik täpselt samamoodi, aga ikka kulus rajal 14 geeli ja 4 batooni. Pealegi jäin 120-130 km vahel nälga. :shock:
Ühesõnaga, ei ole võimalik süsivesikuid ette rohkem kuhjata, kui lattu mahub.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas AndreK » 07. 10. 2011. 09:53

vigurivänt kirjutas:
Raix kirjutas:Prügialad milleks? Ise võtsin vahelduseks eesmärgiks end korralikult nuumata, lisasin paari päevaga kaalule pea 1,5 kg, sõin-jõin enne võistlust korralikult. Seega rajale võtsin kaasa vaid kaks geeli, nende puhul polnud probleemi need TP-s prügikasti visata.
Ma tegin kõik täpselt samamoodi, aga ikka kulus rajal 14 geeli ja 4 batooni. Pealegi jäin 120-130 km vahel nälga. :shock:
Ühesõnaga, ei ole võimalik süsivesikuid ette rohkem kuhjata, kui lattu mahub.
Nii on. "Täispaak" oli vist ~4-5000 kcal?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Mati » 07. 10. 2011. 11:51

AndreK kirjutas:Nii on. "Täispaak" oli vist ~4-5000 kcal?
Pigem ca pool sellest, rohkem glükogeeni ei tohiks normkaalus inimesel maksa ja lihastesse mahtuda (ca 500g kokku)?. Rasvas olev energiavaru võib olla muidugi tugevalt varieeruv :). See glükogeeni kogus seletab ka selle, miks paljud kogenematud harrastajad 2-2,5 tunni möödudes "haamri" saavad, kui pole harjunud võistlusel sööma (500g x 4,1 = 2050 kcal -> kulu intensiivsel liigutusel 800-1000 kcal tunnis).

Isikliku 100 miili retke jooksul tarbisin 5 Dexal geeli, kolm Borni tabletti ja igas punktis 2-3 tükki banaani. Energiajooki läks ca 4,5 liitrit (segu kangus ekohta andmed puuduvad, ca 6-8%?).
Eelnevatel päevadel lolliks makaronidega ei läinud. Samas tuleb arvestada, et pulss oli mul väga madal, keskmine 138 ja viimasest punktist finishisse üldse 124. Seega läks keha arvatavasti juba rasvade kallale ka. Igatahes kustumise hetki mul rajal ei olnud. Tempo oli taotluslikult läbimisele orienteeritud.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Rivo » 07. 10. 2011. 12:12

Minu toitumine suht sarnane Mati omaga. Eelmisel päeval sai muidugi tavapärasest üks lõuna rohkem tehtud. Rajale võtsin kaasa 7x30gr. geeli, 3 Born energiatabletti ja 2 Dexal energiabatooni lisaks sõin veel ca. 5 banaani ja 2tk. leiba. Joogi kogus võis kuskile 4-5L. kanti jääda. SLS oli keskmiselt 148 Nälga ja janusse rajal ei jäänud.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas BACARDI » 07. 10. 2011. 12:46

Raix kirjutas:Prügialad milleks? Ise võtsin vahelduseks eesmärgiks end korralikult nuumata, lisasin paari päevaga kaalule pea 1,5 kg, sõin-jõin enne võistlust korralikult. Seega rajale võtsin kaasa vaid kaks geeli, nende puhul polnud probleemi need TP-s prügikasti visata.
Prügialad selleks, et igasugu tüübid kes esmakordselt rajal ja neid oli sel korral väga palju, saaksid ka koristataval alal prügi maha poetada. Kordan veelkord, et seal kus mina sõitsin oli prügi päris palju. Loomulikult võiks olla mahti TP-s prügikasti oma pakendid poetada.
Üks point veel. Kui õigesti mäletan siis Holden oli see kes algatas suurema kampaania prügistamise vastu. Seepärast ootasingi, et nüüd ka värsked sõltlased uue süsteemiga harjutatud saavad.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas dr Holden » 07. 10. 2011. 13:09

BACARDI kirjutas:
Raix kirjutas:Prügialad milleks? Ise võtsin vahelduseks eesmärgiks end korralikult nuumata, lisasin paari päevaga kaalule pea 1,5 kg, sõin-jõin enne võistlust korralikult. Seega rajale võtsin kaasa vaid kaks geeli, nende puhul polnud probleemi need TP-s prügikasti visata.
Prügialad selleks, et igasugu tüübid kes esmakordselt rajal ja neid oli sel korral väga palju, saaksid ka koristataval alal prügi maha poetada. Kordan veelkord, et seal kus mina sõitsin oli prügi päris palju. Loomulikult võiks olla mahti TP-s prügikasti oma pakendid poetada.
Üks point veel. Kui õigesti mäletan siis Holden oli see kes algatas suurema kampaania prügistamise vastu. Seepärast ootasingi, et nüüd ka värsked sõltlased uue süsteemiga harjutatud saavad.
Kuna rebisin ennast korraldamisega niigi ribadeks, siis ausalt öeldes unustasin selle prügiteemaga sootuks tegelemast. :oops:

Haanja100 puhul on tegu 100km pikkuse rajaga, kus üldjuhul ei kihutata nii nagu nt Elionil. Rajal on 4 TP-d, milles igas on 2 suurt prügikasti.
Prügialade idee käis küll meil korra läbi, aga me tõesti ei uskunud, et Haanja100 laadse sõidu puhul tekib vajadus TP-de vahel asuvate lisaprügialade järele. Sõidul, kus iga sekund ei maksa niipalju kui lühemal sõidul, on aega see tühi pakend taskusse või püksisääre vahele tagasi toppida.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas dr Holden » 07. 10. 2011. 14:01

KAOTATUD-LEITUD:
Palju kraami, millest osal omanik olemas. Ootan tänase päeva, kui kast tühjemaks saab, siis viskan nimekirja üles. Niipalju, et on 3 paari prille, ports riideid, mõned geelid-batoonid ja hunnik pudeleid. Pooled pudelitest on pestud, 1 TP peremees tegi selle töö ära!

Pudelite rivistus 1
Pudelite rivistus 2
Teises rivis on mõni rida topelt, kus tagumistes ridades sarnased pudelid!

Asun Nõmmel Nelgi tänaval, telefon 511 4179

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas KaupoR » 07. 10. 2011. 14:10

Mu klaaskuul ütles, et teise pildi vasakult 1. pudel on Grisha oma :)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Pirita » 07. 10. 2011. 15:44

Mitte et pudelist kahju oleks rahaliselt, aga jube meeldiv ikka oma pudel tagasi saada. (y) Tunnistan omaks selle väikese Specialized kirjaga pudeli ja tulen järgi mingi päev (loomulikult helistan ette).

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas baruto » 07. 10. 2011. 16:04

:)
Minu kaotatud, Kadri Xenofit pudel, mille kaotasin 2 nädalat enne H100t.
100% pole kindel, aga ka suur bowerbari pudel võib olla minu oma, see läks aga kaotsi veel varem enne h100 -t.
Kunagi kadus mul ka vana kompuuter ära. Ivar palun otsi see ka üles ;)
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas dr Holden » 07. 10. 2011. 16:15

baruto kirjutas:Kunagi kadus mul ka vana kompuuter ära. Ivar palun otsi see ka üles ;)
Leidsin ühe väga vana spido, tundus, et see ei olnud sellel sõidul kaotatud.... Aga see on nii vana, et kirju enam peal ega pilti ees ei ole. Värvi järgi mingi VDO?

Aga jah paar pudelit olid ilmselt varem (aasta tagasi?) kaotatud, sest jook seal sees oli kuivanud kihiks seintel. :D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Mati » 07. 10. 2011. 16:15

baruto kirjutas:Kunagi kadus mul ka vana kompuuter ära. Ivar palun otsi see ka üles ;)
Inimesed olevat ka noorust ja s.....st seal kandis kaotanud, kuda sul ses osas? :) Väikse lisatasu eest äkki leiab üles.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

powerman
Rattur
Postitusi: 169
Liitunud: 01. 07. 2010. 09:02

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas powerman » 07. 10. 2011. 17:38

Hetkel Hispaanias taastumas tapade ja veiniga aga kui saaks, põrutaks pühapäeval taas rajale :-):-):-)

uudu
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 10. 10. 2005. 18:43

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas uudu » 08. 10. 2011. 21:01

baruto kirjutas:100% pole kindel, aga ka suur bowerbari pudel võib olla minu oma
Mina jällegi olen 100% kindel, et see suur pudel kuulub õigusjärgselt ikkagi mulle

sk8erboi
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 18. 01. 2008. 11:14

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas sk8erboi » 09. 10. 2011. 20:00

mõned Ikea kommentaarid ja paar klõpsu (link on teksti sees): http://www.ikeathegiraffe.com/blog/wher ... aanja-100/

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas baruto » 09. 10. 2011. 21:15

uudu kirjutas:
baruto kirjutas:100% pole kindel, aga ka suur bowerbari pudel võib olla minu oma
Mina jällegi olen 100% kindel, et see suur pudel kuulub õigusjärgselt ikkagi mulle
Ole aga lahke.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas riho » 10. 10. 2011. 09:38

Geelisõltlase pihtimus.

Kokkuvõttes väga bró sõit. Kahju ainult, et seekord läks kirja DNF. Aga hea meel on selle üle, et 8 H100 stardi juures olen läbinud nendel radadel enam kui 800km (100+100+25+100+150+100+100+136)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas KaupoR » 10. 10. 2011. 09:42

Hobisport kirjutas:lätlaste Vytautas
Aiaiai. Leedu ikka.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas riho » 10. 10. 2011. 10:12

KaupoR kirjutas:
Hobisport kirjutas:lätlaste Vytautas
Aiaiai. Leedu ikka.
Krt, vanadus pressib peale, mõtled Leedu, sõrmed Lätist kaugemale ei jõua:-)


Kirsa
Rattur
Postitusi: 3934
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Kirsa » 11. 10. 2011. 16:30

Pakkisin Toonio kiivrikaamera video natuke parema kvaliteediga kokku kui youtubes.
Link videole - suurus 1.4GB

Kaamera väriseb, nagu oleks sõitjal kogu aeg külm, aga tagumise otsa rahval on kindlasti huvitav vaadata.

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: Haanja100 MTB 2011

Postitus Postitas Toonio » 11. 10. 2011. 18:00

Kirsa kirjutas:Pakkisin Toonio kiivrikaamera video natuke parema kvaliteediga kokku kui youtubes.
Link videole - suurus 1.4GB

Kaamera väriseb, nagu oleks sõitjal kogu aeg külm, aga tagumise otsa rahval on kindlasti huvitav vaadata.
Ei olnud külm. Aga eks see tudin oli ka põhjus, miks ma algselt eelistasin kaamerat otse ratta raami küljes hoida, sest peas kiivri küljes ei ole see asi kõige stabiilsem. Ei taha kiivririhma sedasi lõua alt kinni ka tõmmata, et pärast mitu päeva jälg järgi oleks :)

Vasta

Mine “Haanja100”