H100 2009

Vasta
Martin K
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 12. 05. 2009. 13:49

Re: H100 2009

Postitus Postitas Martin K » 05. 10. 2009. 07:35

Sai ka h100-l lõpuks jala valgeks. Mulle sellised extr. asjad istuvad. Ojades sai käikareid pestud ja paar korda ka külili käidud. Jäi aega ka loodust nautida mistõttu tööpäev lennates möödus. Väga rahul ja järgmine aasta tahaks platsis olla.

Kasutaja avatar
Qnd
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 23. 09. 2005. 14:55

Re: H100 2009

Postitus Postitas Qnd » 05. 10. 2009. 07:52

Raske oli. Peale Trollat leidsin metsa vahelt ilusa haamri, mis pani vägisi mõtlema sellele, et peaks Plaanil rajalt maha ronima, kuid peale mõningast toibumist TP´s sai siiski jätkatud. Tüüpilisele eestlasele kohaselt sain innustust sellest, et mõnede olukord oli sama hull või hullemgi (tervitused Raix´ile :) ). Peale Vorstikat hakkas eluvaim jälle sisse tulema ja isegi tekkis mingisugune edasiliikumiskiirus. Kuid ega kiiret ei olnud enam kuhugi, sest aru oli saada, et aeg kisub kümne tunni tuuri, seega sai rahulikult TP´des molutatud ja üksteise alla teisigi tiguliikureid ergutatud ning järgi oodatud. Paar korda läks ühel seltsimehel ka kett puruks, sinna kadus ka mingi hulk aega. Kohale saime siis, kui õues oli pime ja hundid ulusid hotelli taga mändide vahel. Tänud seltskonnale ja korraldajatele, lõppkokkuvõttes oli ikkagi tore.

PS, mis puudutab prahti rajal, siis on Rivol õigus - seda on liiga palju. Ja enamasti sellistes kohtades, kus oli aru saada, et on mugitud oma batooni või luristatud geeli, endal ratas käe kõrval lohisemas ja siis sinna see sodi ka maha jäi. Välla tõusl, kus meie seltskond uimas täiega, korjasime kokku terve hunniku batooni- ja geelipakke. Prahti maha loopides tuleb mõelda sellele, et enamus rada kulgeb Haanja looduspargi territooriumil ning ühel hetkel ütleb Keskkonnaamet Ivarile suure "EI" kui ta tahab hakata järjekordset H100 ´t korraldama.
Viimati muutis Qnd, 05. 10. 2009. 10:36, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Toonio
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 15. 06. 2008. 08:36

Re: H100 2009

Postitus Postitas Toonio » 05. 10. 2009. 08:26

Minu esimene H100 jäi siis pigem sinna H50 maile. Stardis avastasin, et sadula relss oli pooleks ja hakkasin kohe uurima, kuidas asi niimoodi ära fixida, et ikka rajale saaks. Kahjuks ei näinud härrase numbrit, kellel sobiva suurusega kuuskant laenata oli - tänud sõber. Nõnda päris rivi lõppu ja ATV ette jäädud saigi. Esimese TPni jõudes rehkendasin enda kiiruseks keskmiselt kriips alla 10km/h. Selleks ajaks oli veel lootust ajalimiiti sattuda. Enne seda sõitsime veel härraga, kellel olid haanja rattaklubi riided seljas ja oli hulk momente, kus ma tema kaamera ette jäin. Hea oleks mõned pildid ka omale saada (minu nr 355). Saabumine TP2 näitas aga, et kontrollaja sisse ma kohe mitte kuidagi ei mahu ja selleks ajaks kui ma suure vaevaga kukli ära süüa jõudsin alustati ka punkti kokku pakkimist. Edasiste kilomeetrite jooksul käis kõva mõttetöö teemal, mis edasi. No ja kui juba mõte käib, siis ei ole ka vormistamine enam kaugel - u. pool maad sõidetud ja 6h aega kulutatud asutasin end mööda asfalti võru poole veerema...
Üritus oli siiski maru ja järgmiseks aastaks katsun kindlasti tugevamaks saada, et taas kohal olla ja oma hullupaber välja teenida :P

Kasutaja avatar
mar852
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 07. 2003. 10:13

Re: H100 2009

Postitus Postitas mar852 » 05. 10. 2009. 08:33

Krt see ETV osuti on paigast ära - nibin-nabin 30 sekundit tuli ära.
Proua Säärik kütab iluuisutamist 1,5 minti ja promob pidevalt Glebova uut soengut ja kleiti. Kõva värk.

Mati kirjutas:ERR

Robert
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 29. 10. 2005. 13:36

Re: H100 2009

Postitus Postitas Robert » 05. 10. 2009. 08:48

Neljas kord stardis ja ainult kahel korral lõppu jõudnud. See üritus oli konkurentsitult raskeim, millel ma elus osalenud olen. Esialgu sain isegi liigutud kiiremini kui 10km/h keskmist, aga veidi enne Plaani TP jõudsin "töökotta" ja leidsin haamri asemel vasara, mis ikka korralikult lajatas. Tunniga sai sõidetud 7km vms. Edaspidi langes tempo veelgi. Kui olin sõitnud 8h ja 70km sai tehtud lõpetamisotsus. Oli kuratlikult külm ja suurt midagi polnud enam välja panna. Mudast rajal ei taha mitte rääkidagi, veel vähem tahaks ühtegi mudaauku, loiku lähima aasta jooksul näha :evil:.

Kuigi ma rajal vandusin, et ma ei tule elu sees tagasi siia mudaauku, siis 98% tõenäosusega olen ka järgmine aasta stardis, kuidas siis teisiti? (Olgugi et ta on kuratlikult raske olen ma sattunud sellest ikkagi sõltuvusse :D)

Igastahes korralduslikule tiimile suured tänusõnad ja jätkake samas vaimus. 8) Ainult et muda võiks veidi vähem olla. :lol: :lol:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: H100 2009

Postitus Postitas erikr » 05. 10. 2009. 08:51

Toonio kirjutas: Edasiste kilomeetrite jooksul käis kõva mõttetöö teemal, mis edasi. No ja kui juba mõte käib, siis ei ole ka vormistamine enam kaugel - u. pool maad sõidetud ja 6h aega kulutatud asutasin end mööda asfalti võru poole veerema...
Üritus oli siiski maru ja järgmiseks aastaks katsun kindlasti tugevamaks saada, et taas kohal olla ja oma hullupaber välja teenida :P
Kontrollaeg oli nõrganärvilistele. Mina olin poolel maal ajaga 6:03. Mingit juttu kontrollajast olin kuulnud/lugenud, kuid täpselt ei mäletanud. Ausalt öeldes ma sellest ei hoolinud, kas ma omadega finišiprotokolli jõuan või mitte. Tahtsin need 101,6 või mis ta oligi läbi teha. Igatahes oli minu jaoks päeva parim hetk Vällast allatulek, ca 9 tunni järel ometi midagi hingele. Antsuka jätsin pilkases pimeduses mälu järgi sadulas võtmata, mine tea, järsku veab vanainimese mälu alt :) .
Finishis ei osanud tohtrihärra öelda muud kui et: "Erik, sa ei ole normaalne"
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: H100 2009

Postitus Postitas dr Holden » 05. 10. 2009. 08:59

mar852 kirjutas:Krt see ETV osuti on paigast ära - nibin-nabin 30 sekundit tuli ära.
Proua Säärik kütab iluuisutamist 1,5 minti ja promob pidevalt Glebova uut soengut ja kleiti. Kõva värk.

Mati kirjutas:ERR
Hää, et niigi vii läits, öeldasse siinmail tuu asja kohta!

Tegelikkus on aga selline, et see mis läheb korda ca tuhandele, ei lähe kuidagi korda kogu Eestile.
Olen üritanud Haanja100 asja ka näiteks Reporterisse sokutada, aga neid ei huvita - ei ole auditooriumi asjale, millega tegeleb alla tuhande inimese.

Seda, kuidas kolmas eesti ennast jaanipäeva aegu kusagil Metsavenna talus umbjoobesse joob ja ringi kakerdab, seda näidatakse, sest sellel on auditooriumi, sest pool Eestit tegeleb sellega - et siis joomisega ja kakerdamisega.

Nii et ärge pahandage ja saage asjast aru, et see mida meie teeme ja mis meile meeldib, on üks imepisike nišitegevus.

JA VEEL!

Kõiksugu mahajäetud asjad kogun kokku, panen info nende kohta siia üles ja toon kunagi nädala sees Tallinna või Tartusse!
Toonio kirjutas:Esimese TPni jõudes rehkendasin enda kiiruseks keskmiselt kriips alla 10km/h. Selleks ajaks oli veel lootust ajalimiiti sattuda. Enne seda sõitsime veel härraga, kellel olid haanja rattaklubi riided seljas ja oli hulk momente, kus ma tema kaamera ette jäin. Hea oleks mõned pildid ka omale saada (minu nr 355). Saabumine TP2 näitas aga, et kontrollaja sisse ma kohe mitte kuidagi ei mahu ja selleks ajaks kui ma suure vaevaga kukli ära süüa jõudsin alustati ka punkti kokku pakkimist.
Kontrollaeg on säetud selleks, et kõikvõimalikud TP-des töötavad ja rada turvavad inimesed teaksid ka oma ajaga arvestada. Kui jääd kontrollajast maha, siis ei saa enam punktides süüa ja teeületused pole turvatud. Ehk siis, sõidad omal riisikol, aga finišis ikka ootame ära! 8)

PS! Kontakteeru piltide asjus foorumi kasutaja Hilks'iga!

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: H100 2009

Postitus Postitas Gunnar » 05. 10. 2009. 09:23

Vist mitte kõige raskem, aga üks nendest. Eks ta natuke tüütuks muutus sama porimülgast ja libedat heinamaalõiku 100 korda järjest läbida, aga noh, mis teha kui muud pakkuda pole eriti. Ise ja ratas pidas vastu nii porile kui ka silla peal pandud maokale :), mõrvari püüdsin laskuda, aga väga kaugele ei jõudnud ratta seljas, ketiimu oli kah viisakuse piires. Mida märkasin ratta pesul oli see, et alumine litter on end sigateravaks ajanud, tundub et sellega võib nüüd laudseina sisse märki visata. Kuna ohverdasin rajale ühe botiku, siis sai võrrelda, kumbatpidi mugavam on, kas botikuga või ilma. Suurt vahet polnud, finishis aga avastasin, et botiku all olnud kinga peal oli ühtlane 1,5cm paksune porikiht, see oli päris naljakas vaade.
Hooaja lõpetamiseks käib küll, võtab kevadeni sõiduisu ära.
Ratas on minu hobi, mitte elu

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: H100 2009

Postitus Postitas muffits » 05. 10. 2009. 09:28

Sõit oli raske, pagana raske. Muda oli minu meelest täpselt parasjagu. Rada oli väga mõnus. See et ise nõrk olen, ei oma tähtsust - see sõit on rohkem miskit vaimule ja hingele (vähemalt minu jaoks).

Mõningad seigad - mingil kummalisel põhjusel oli mul tõsiselt hea meel, et Mõrvarist ratta seljas alla sain. Vällakast laskumine oli lihtsalt lust (ma pole kunagi nii pikka laskumist metsas kohanud). Peale Plaani TP'd tuli üks hull laskumine, mis sõna otses mõttes kukkus alla (selle nime kahjuks ei tea) - tundus, mingi kaader oli sealt alla sõitnud, aga mitte ei saanud aru kuidas. Kilomeeter Haanjamaal oli pikem kui mujal Eestis (mingi hetk lülitasin spidoka kella-aja peale ja vaatasin läbitud kilomeetereid korra poole tunni jooksul).

Minu poolsed tänud kahele tüübile, kellega päris pikalt koos sõitsin. Tänu nende agiteerimisele ma üldse kolmandasr TP'st edasi liikuma hakkasin. Päris lõbus oli nendega sõita/kõndida/ukerdada.

Ahjaa uus termin: Grupisõit Haanja moodi - kamp tüüpe lohistavad rattaid käekõrval mäest üles.

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: H100 2009

Postitus Postitas Kada » 05. 10. 2009. 09:31

Ainuke asi millega ma enda juures rahule jään on see, et pealtvaatajate julgustusel sai Plaani haavapuust sild täie hooga ja ratta seljas ületatud :twisted: Mugugi mitte sellise hooga nagu see kodanik siin :shock: : http://picasaweb.google.com/raugenoorte ... 5424615890

H150 plaanid said esimese tagasilöögi kohe asfaldilt ära keerates, kust alates kuni lõpuni loobus tehnika igasugusest koostööst. Taga paukus ja pildus ning eest kärises ja blokeerus. Plaanil jõudis ka lõpuks kohale, et selle rattaga lisaringile minek oleks enesetapp, sest joosta kõiki selle raja tõusulaadseid elemente ei ole võimalik. Lülitusin ümber kulgemisprogrammile- ilus ilm, suurepärane maastik, tore seltskond ja head suupisted pealekauba- päris omamoodi kogemus, et ka rahulikult võib asju võtta. Seekord siis kahjuks jäi 150 unistuseks, aga järgmine aasta, teate ju küll... 8)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: H100 2009

Postitus Postitas dr Holden » 05. 10. 2009. 09:45

muffits kirjutas:Mõningad seigad - mingil kummalisel põhjusel oli mul tõsiselt hea meel, et Mõrvarist ratta seljas alla sain. Vällakast laskumine oli lihtsalt lust (ma pole kunagi nii pikka laskumist metsas kohanud). Peale Plaani TP'd tuli üks hull laskumine, mis sõna otses mõttes kukkus alla (selle nime kahjuks ei tea) - tundus, mingi kaader oli sealt alla sõitnud, aga mitte ei saanud aru kuidas.
Mõrvar on kohe peale Munamäge, sealt allatulek ei tohiks küll mingi kangelastegu olla. Massimõrvar on vähe teine tera, ise olen sealt sel aastal kaks korda sadulas alla saanud! See ongi ca 3km peale Plaani TP-d!

clx
Rattur
Postitusi: 405
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: H100 2009

Postitus Postitas clx » 05. 10. 2009. 10:18

holden kirjutas:Massimõrvar on vähe teine tera, ise olen sealt sel aastal kaks korda sadulas alla saanud! See ongi ca 3km peale Plaani TP-d!
Siit panid isegi teise poole vennad alla niiet mürtus, üks jäi isegi püsti. "Parem õudne lõpp, kui lõputu õudus" oli ilmselt märksõna. :lol:

rattausklik
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 10. 05. 2008. 21:26

Re: H100 2009

Postitus Postitas rattausklik » 05. 10. 2009. 10:26

holden kirjutas:
muffits kirjutas:Mõningad seigad - mingil kummalisel põhjusel oli mul tõsiselt hea meel, et Mõrvarist ratta seljas alla sain. Vällakast laskumine oli lihtsalt lust (ma pole kunagi nii pikka laskumist metsas kohanud). Peale Plaani TP'd tuli üks hull laskumine, mis sõna otses mõttes kukkus alla (selle nime kahjuks ei tea) - tundus, mingi kaader oli sealt alla sõitnud, aga mitte ei saanud aru kuidas.
Mõrvar on kohe peale Munamäge, sealt allatulek ei tohiks küll mingi kangelastegu olla. Massimõrvar on vähe teine tera, ise olen sealt sel aastal kaks korda sadulas alla saanud! See ongi ca 3km peale Plaani TP-d!
Siiski tuleb tunnistada, et Mõrvar ei möödunud mitte kõigile kukkumisteta. Sõitsin ise umbes 100 piiril ja seal pani minu ees üks lõunanaaber külje maha. Oli kuulda, et nii mõnigi mees ei arvestanud seekordse libedusega.
Ühel päeval kutsutakse mind poodiumile!

Kasutaja avatar
Veiko V
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 04. 03. 2006. 11:51

Re: H100 2009

Postitus Postitas Veiko V » 05. 10. 2009. 10:41

Oi plääd, mulle oli see ravikuur ikka 100% vajalik ja sai alles ennast ravitud selles mudas vees jne. Nüüd tunnen, et olen täiesti terve mees ja tahan seda kõike saada veel ja veel :lol: Et siis kord aastas ennast sassi sõita ja mõnuleda sügiseses ilusas metsas pole paha 8) . Ise liikusin nii nagu oskasin ja eelmise aasta ajale kaotasin 11 mintsa, mis oli tõeliseks üllatuseks. Muda, tõuse, laskumisi ja kõike muud oli nii mõnusalt palju kohe, et kohati tuli tunne nagu oledki üks osa sellest kohast. Ahjaa minuarust need kes rehvimure üle kurdavad siis TigerClaw XC-G oli mega hea, pidas igalpool kus vaja või oli see minu 2 kõrvavahel nii ainult. Ise seal keskel liikudes nägin geelipakke suhtkoht mõnda üksikut aga eks 150km mehed neid nägid ohtralt jah või äkitsi nägid juba 1 paki asemel 2 :lol:
Igatahes super üritus ja täna kus olen ennast taastunud nii 30% ulatuses max äkki, siis mõtted käivad juba uuele ja segaste paberile äkki aga selleks peab ennast veel ja veel ravima.
Müts maha nende ees kes seal nii üle 11h seda 100km tulid, vot need on alles tugevad ma nii tugevaks ei saa.

Mõned pildid SIIT
Tiguliikur :)

meelisl
Rattur
Postitusi: 132
Liitunud: 18. 08. 2007. 20:46

Re: H100 2009

Postitus Postitas meelisl » 05. 10. 2009. 11:11

Tegelikult oli ilm võrreldes pühapäevaga ikka oluliselt parem. Pigem olgu mõni kraad külmem ja kuivem, kui vihmane. Rada oli mõnusalt mudane, aga tehnika pidas üllatavalt hästi vastu. Välja arvatud üks kruusatõus peale viimast TP-d, kui üritasin ketile ja käiguvahetajale oma soovi liiga resoluutselt peale suruda ja sain ketist lahti. Ei jaksanud kohe ketilukku lõpuni kinni kinni tõmmata ja esimeste vändapöörete peale lendas see minema. Suur tänu võistlejalt nr 16, kes andis oma ketiluku. Ei õnnestunud sind peale sõitu tabada või siis ei tundnud "erariietes" ära. Võta ühendust (tel 7775550 või aussie at hot . ee) ja heategu saab tasutud.
Kodus riideid pestes tekkis korraks mõte, et peaks puhtama hobi vaatama (näiteks maantesõit), sest ka peale teistkordset pesu riided oluliselt heledamaks ei muutunud. Parem variant oleks siiski järgmisena lihtsalt porikarva riided osta :)
Igatahes tänud korraldajatele ja abilistele TP-des (eriti 2 TP poisile, kes mu ratast pesi).
Mõned hotelli nurgast tehtud pildid ka.

kaitz
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 12. 05. 2009. 09:12

Re: H100 2009

Postitus Postitas kaitz » 05. 10. 2009. 12:13

muffits kirjutas:Minu poolsed tänud kahele tüübile, kellega päris pikalt koos sõitsin. Tänu nende agiteerimisele ma üldse kolmandasr TP'st edasi liikuma hakkasin. Päris lõbus oli nendega sõita/kõndida/ukerdada.

Ahjaa uus termin: Grupisõit Haanja moodi - kamp tüüpe lohistavad rattaid käekõrval mäest üles.
Kahju ainult, et sa lõpuni ei tulnud, kolmekesi olnuks lõbusam pimedas orienteeruda. Sadulast maha tulemisele olin ka väga lähedal, aga tänu heale sõbrale ja Haanjamehe TP-s olevatele inimestele, kes ütlesid et kõige lühem tee lõppu on ikka mööda rada, otsustasin sealtkaudu lõpuni tulla.
Pimedas tunnelis ja metsas käsikaudu teed otsides oli päris huvitav sõita, tol hetkel oleks valgustuse eest olnud nõus terve varanduse maksma :) Hr. doktori arvates polnud me mitte enam hullud, ega segased, vaid suisa maniakid :lol:
Ja tehnikast ei hakka parem rääkimagi. Rehvivahetus läks suht kiiresti, aga ketijamad kiusasid lõpuni. Vahepaeal ajas küll ikka ilgelt närvi, kui peale igat kahte vändapööret jälle kinni võttis. Ja V-pidurid on ikka head :x , peale 40 olid alles ainult esipidurid, aga see selleks.
Põhiline, et lõppu saime ja järgmiseks aasataks kogemuste võrra rikkamad.

Et siis kohtumispaik sama 363 päeva pärast 8)

Ja suur kummardus korraldajatele ja kõikidele abilistele, kes sellist püha üritust läbi viia aitavad 8)
Viimati muutis kaitz, 05. 10. 2009. 20:49, kokku muudetud 2 korda .
velo clubbers
"sadakilomeheilu on tugev eelis allamäge"

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Re: H100 2009

Postitus Postitas Raulpoiss » 05. 10. 2009. 12:16

hea, et sellised sõidud hooaja lõpus on, mul igatahes on rattaspordist hetkel kõrini :D . dr vastuvõtt läks igatahes täie ette, vahel küll oli tunne, et seekordses ravikuuris on mudavannide osakaal liigselt suur, nii mõnigi kord tundsin igatsust rannaliiva ja päikesevanni järele... ca paaritunnise sõidu järel sõitsin koos põhjanaabriga, kes tõdes kurva ilmega - seda kõike on tõesti liiga palju, üritasin talle paari lausega haanjamaa savimulla iseärasustest rääkida, aga see vist abiks polnud... samuti pole ma mitte kunagi kuulnud niimoodi pikalt ja põhjalikult ropendamas oma hääd sõpra ja klubikaaslast Harryt, kui ta järjekordselt kuskil plögas jalavanni võttis :D igatahes tänud doktorile ja kogu korraldusmeeskonnale ning eriline tänu Toomas Järveojale, kes oli abiks rattaremontimisel ja aitas ka käepäraste vahenditega peatada väikest verejooksu, mis tekkis peale südantkosutavat niplit.
järgmisel võistlusel lasen looma lahti...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: H100 2009

Postitus Postitas Mati » 05. 10. 2009. 12:31

Raulpoiss kirjutas:...aitas ka käepäraste vahenditega peatada väikest verejooksu....
Toppisite augud muda täis? :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Edition
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 04. 10. 2005. 19:09

Re: H100 2009

Postitus Postitas Edition » 05. 10. 2009. 12:40

Kuna "vormikõver" oli juba eelnevalt mutta vajunud, siis oli enne starti selge, et kiiret pole kuhugi ja sai kohe kulglemisprogramm sisse lülitatud. Mõnusalt riidesse, potikud laenatud, porilapats taha ja spa protsetuurid võisid alata. Möödus veidi alla 9h ja ravi oligi läbi. Urrraaa!!!

Järgmisel hommikul küsis abikaasa, et mis paberi sa koju oled toonud :lol:
Väntan nagu jaksan

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Re: H100 2009

Postitus Postitas Raulpoiss » 05. 10. 2009. 12:41

Mati kirjutas:
Raulpoiss kirjutas:...aitas ka käepäraste vahenditega peatada väikest verejooksu....
Toppisite augud muda täis? :)
selle peale ei tulnudki :lol: asja ajas seekord ära tavaline peldikupaber...
järgmisel võistlusel lasen looma lahti...

muffits
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 11. 2007. 18:35

Re: H100 2009

Postitus Postitas muffits » 05. 10. 2009. 12:45

kaitz kirjutas: Kahju ainult, et sa lõpuni ei tulnud, kolemkesi olnuks lõbusam pimedas orienteeruda. selleks.
Põhiline, et lõppu saime ja järgmiseks aasataks kogemuste võrra rikkamad.
Ma olin Haanjamehe TP's kutu kui kutu (kodus tekkis probleeme trepist üles minekuga).

Einuh muud ma ei oska öelda, segased öökullid. Pimedas metsas ratta seljas ukerdamine ilma lambita ei ole kerge ülesanne. Ma ütleks, et viimase otsa mehed on tiba kõvemast puust tehtud kui need esimese otsa mehed - 10-11 tundi ratta seljas ja siis veel kott-pimedas sõita, see on asi mis ei ole igale mehele konti-mööda...

Aga jah tänud korraldajatele ja tuleval sügisel uuesti protseduuridele...

marpu
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 04. 10. 2009. 23:30

Re: H100 2009

Postitus Postitas marpu » 05. 10. 2009. 13:36

Kes veel enda raviseansist personaalset pilti pole leidnud, siis siit http://www.spordipildid.pulver.ee/haanja100/album/ peaks selle saama. Sessioon on tehtud Plaani Külamäele tõusul ning peaks sisaldama loodetavalt kõikide nii kaugele (ca 48 km) jõudnute poose (no päris pead ka ei anna...). Ka päris viimased ATV ees sõitnud peaks olemas olema.

Kui soovid enda või sõprade pilte parema resoga, saada pildi number (nähtav pildi all) spordipildid (ät) pulver.ee :D ja me saadame pildi. Raha ei taha :D

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: H100 2009

Postitus Postitas KaupoR » 05. 10. 2009. 14:35

Ühele mehele trükiti kohe ees ja perekonnanimega number välja :) http://www.spordipildid.pulver.ee/haanj ... _8183.html
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: H100 2009

Postitus Postitas Mati » 05. 10. 2009. 14:50

KaupoR kirjutas:Ühele mehele trükiti kohe ees ja perekonnanimega number välja :) http://www.spordipildid.pulver.ee/haanj ... _8183.html
Kahestunud isiksus. Krt seal metsades löövad ikka igasugu anomaaliad välja.:)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: H100 2009

Postitus Postitas vigurivänt » 05. 10. 2009. 15:11

KaupoR kirjutas:Ühele mehele trükiti kohe ees ja perekonnanimega number välja :) http://www.spordipildid.pulver.ee/haanj ... _8183.html

Riho Järvelainen ütles E®MS sarja autasustamisel, et neid Tarmosid on siin kuidagi palju :)
Vist oli üle ühe.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: H100 2009

Postitus Postitas Villem T » 05. 10. 2009. 15:15

KaupoR kirjutas:Ühele mehele trükiti kohe ees ja perekonnanimega number välja :) http://www.spordipildid.pulver.ee/haanj ... _8183.html
Caddy lükkab teist ratast, mis seal imestada. Rikastel on omad reeglid.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: H100 2009

Postitus Postitas SL » 05. 10. 2009. 15:34

Villem T kirjutas:
KaupoR kirjutas:Ühele mehele trükiti kohe ees ja perekonnanimega number välja :) http://www.spordipildid.pulver.ee/haanj ... _8183.html
Caddy lükkab teist ratast, mis seal imestada. Rikastel on omad reeglid.
(y) spare-bike rajale kaasa võtta on hea mõte. Äkki ühega juhtub midagi. Kopter ootas finishis ka kindlasti. :)

Elvatom
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 09. 03. 2009. 15:06

Re: H100 2009

Postitus Postitas Elvatom » 05. 10. 2009. 15:35

Olen kümmekond aastat rattasõitudel osalenud ja ise neid korraldanud, aga seekord siis olude sunnil pealtvaataja rollis ja tegin vennale tehnilist. Väga huvitav kogemus. Nautisin täiega melu stardis, TP des, ja rajal. Starti oodates tekkis küll kiusatus, et võiks ka ikka startida, aga õnneks ei olnud riideid kaasas( ratas ja kingad olid).
Kõrvalt vaatajale oli ikka õhkkond super, kes sellist ravi on saanud, ihkab seda ikka veel ja veel.
Muideks, kui osalejad läbisid 100km, siis meie autoga tehnilist tehes(umbes 20 kohas rajal) suutsime sõita 99.1km.
Kui võrrelda vend Jaanuse tulemusi H 100 siis edu on märgatav:
2009 - 65 koht
2008 - 66 koht
2006 - 67 koht.
2007 oli väike hüpe 62 koht
ja kui võrrelda veel TRM aega:
2009 - 03:08:27.0
2008 - 03:08:27.0 Hämmastav stabiilsus.

ipe
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 28. 08. 2008. 15:00

Re: H100 2009

Postitus Postitas ipe » 05. 10. 2009. 16:04

Tegemist on küll vist sellelaadse spordiüritusega, millest on kerge sõltuvusse jääda. Nüüd kaks päeva hiljem ja esimest korda osalenuna arvan nii. Lugupidamine korraldajatele, abilistele ja lõpetajatele. Igatahes on nüüd mul hullupaberid käes ...:D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: H100 2009

Postitus Postitas Mati » 05. 10. 2009. 21:35

Lihtsalt niisama, meenutuseks 8) .

Pilt
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: H100 2009

Postitus Postitas kalari » 05. 10. 2009. 21:54

Mati kirjutas:Lihtsalt niisama, meenutuseks 8) .
Ära rsk mõnita :lol:

Mina, kui vabariigi tulihingeliseim maastikurattaga kruusateel sõitmise vastane, palusin sel raja lõpuosa pikemal kruusalõigul jumalat, et rada enam metsa ei keeraks :lol:

blond
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 24. 06. 2009. 21:10

Re: H100 2009

Postitus Postitas blond » 05. 10. 2009. 22:59

ilus oli:):)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: H100 2009

Postitus Postitas Mati » 06. 10. 2009. 08:04

Puht sportlikust huvist. Kas võitjal ka miskit öelda oli peale mudaravi?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

Re: H100 2009

Postitus Postitas Tõnuke » 06. 10. 2009. 08:19

Mati kirjutas:Puht sportlikust huvist. Kas võitjal ka miskit öelda oli peale mudaravi?
copy-paste HRK foorumist:

Re: H100/150 2009

kepsa wrote:
Ja Ivar, mis siis olid Orase esimesed sõnad lõpus?

Holden wrote:
Oras ütles, et sellest on tõesti võimalik sõltuvusse jääda ja pühapäeval ütles veel telefonis üle, et tema on nüüd sõltlane ja ma võiks ta järgmiseks aastaks kirja panna!
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: H100 2009

Postitus Postitas mart » 06. 10. 2009. 14:39

Osavõtnud soomlased on rahul. Tänavad Ivarit ja uurivad Haanja muda koostist, mis kuivanult pidi olema eemaldatav vaid ketaslõikuriga.
vt postitus 53:
http://www.fillarifoorumi.fi/forum/show ... 715&page=2
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: H100 2009

Postitus Postitas siim_s » 06. 10. 2009. 18:45

Olles laupäeva hommikul stardipaika jõudnud ja auto parkinud, avastasin, et olen kiivri ja seal sees olnud kindad koju unustanud. Kiirelt teadvustajahärra juurde, kes minu mure kõigile kuuldavaks tegi ja paari sekundi pärast oli juba kohal Holden, kes andis oma isikliku kiivri mulle laenuks. Tuhat tänu talle selle eest!!!

See tähendas, et startida sain, aga järgmine mure oli, et kust saaks kindad. Peast käis läbi igasugu mõtteid (nt sokid kätte), aga kuna kell jõudis juba üheksale ähvardavalt lähedale, siis lahendust ei tulnud ja läksin starti paljakäsi. Esimesed umbes 5 - 10 km oli kätel ikka hirmus külm, aga siis hakkas keha üles soojenema ja peale seda olid ka käed täitsa okeid.

Tehnilise poole pealt hakkas peale esimesi mudasemaid mülkaid chainsuck kimbutama ja seda just grannyt kasutades. Teine mure oli esipidur. Veidi enne Plaani XC Softcore tracki hakkas esijooksu juurest kostuma sarnast plärinat, mida lapsepõlves tegid rattad kui neile olid installeeritud pehmest plastikust ja pesulõksust koostatud tuuningelemendid. Seekord oli siiski hääl veidi vaiksem. Mõtlesin, et mis see küll olla võiks...veidi aja pärast oli vaja pidurdada ja siis sain aru/tuli meelde, et klotsid olid juba enne starti ilmselt üsna kulunud kuna tagumised said hiljuti vahetatud, aga esimesed mitte. See tähendas siis, et ülejäänud sõidu jooksul esipidurit eriti ei kasutanud. Õnneks heli kadus veidi peale Plaani TPd'd ja sai hakata julgemalt laskumisi võtma. Kusjuures eriti kahju on, et ka "Massimõrvar" jäi seetõttu ratta seljas võtmata. Peaks sinna millalgi tagasi minema ja asja ikka ära tegema. Peale chainsucki ja enda suutmatuse oli kolmas põhjus ratta seljast maha ronimiseks väga kulunud tagumine racing ralph. mitmed tõusud/mülkad oleks olnud täitsa sõidetavad kui taga oleks olnud mõni korralikum rehv. Aga head meelt teeb, et visuaalse vaatluse põhjal olin ma isegi suhteliselt palju ratta seljas võrreldes teistega, kes minuga samas kandis liikusid.

Mis veel rajal juhtus? Näiteks jooksis üks kits üle raja. See oli kuskil algusepoole, kus ületasime mingeid suusaradu. No ja ühe lätlase ajasin ka veidi segadusse. Hakkasin temast mööduma ja ta tõmbas ilusti raja kõrvale. Kuna olen viisakas inimene, siis ütlesin talle "paldies" (läti keeles aitäh). Ta veel hõikas midagi, aga mul oli üsna hea hoog sees ja läksin eest ära. Vällamäe tipus jõudis ta mulle järgi ja hakkas kohe läti keeles mulle midagi rääkima. Pidin talle siis kahjuks pettumise valmistama ja ütlema, et ma ei ole lätlane vaid hoopis "from Igaunija".

Eriti hea meel on aga selle üle, et toitumine õnnestus vist ideaalilähedaselt kuna kordagi ei tekkinud haamrilähdast hetke ja sain kogu sõidu üsna ühtlase pingutusega läbida. Kulus kolm batooni, üks geel, poolteist võileiba, mis 3. TP'sse saadetud sai ja hulgaliselt kraami, mida TP'des pakuti.

Rada oli muidugi fantastiline - piisavalt vaheldust ja tehnilisi elemente. Olles harjunud Xdreamil mudas suplema, ei tundunudki antud olud kõige hullemad kuigi ratas pole vist sellise ühtlase kihiga varem kaetud olnud. Selles suhtes oli rada kavalalt tehtud, et alati kui jalgadel hakkas kuiv tunne tekkima, tuli taas mõni meeldiv võimalus jalatseid vette kasta.

kolm tähelepanekut:
1) kui on mingi mudamülgas, kust äärest ei ole selgelt kindlama pinnasega möödumisvõimalust, siis sõida läbi kõige mudasemast kohast kuna tõenäoliselt on seal juba kõva põhi all ja saab ilusti läbi sõita
2) meeldiv oli näha nii palju FS rattaid :)
3) haanja on ikka fantastiliselt kena kant! kõik need vanad talud, järved, mäed...vinge!

Ja siis veel üks uitmõte. Hullult lahe oleks sel rajal võistelda veidi teistest tingimustes. Näiteks öise võistlusena millalgi jaanipäeva kandis kuna siis pole ka väga pikalt vaja valgustust kasutada. Või siis üks Rõuge tuuri etapp teha öine? Mulle on mulje jäänud, et näiteks öist xdreami fännatakse küll, miks mitte siis ka rattavõistlust.

Pika jutu lõpuks üks küsimus ka: missugused olid vorstimägi ja mõrvar ja kus nad asusid rajal? silmad olid vist nii hägused, et silte enam ei märganud.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: H100 2009

Postitus Postitas dr Holden » 06. 10. 2009. 18:51

siim_s kirjutas:Pika jutu lõpuks üks küsimus ka: missugused olid vorstimägi ja mõrvar ja kus nad asusid rajal? silmad olid vist nii hägused, et silte enam ei märganud.
Vorstimägi on ca 52-el kilomeetril kohe peale asfaldiületust üks üsna pikk ja järsk heinamaatõus, Mõrvar oli järgmine laskumine peale Munamäest allatulekut.

Miks sa kindaid ei küsinud, mul olid need kah autos olemas! Ja veel pikad pealegi! 8)

Kasutaja avatar
MiCC
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 14. 04. 2006. 15:47

Re: H100 2009

Postitus Postitas MiCC » 06. 10. 2009. 19:12

siim_s kirjutas:
Ja siis veel üks uitmõte. Hullult lahe oleks sel rajal võistelda veidi teistest tingimustes. Näiteks öise võistlusena millalgi jaanipäeva kandis kuna siis pole ka väga pikalt vaja valgustust kasutada. Või siis üks Rõuge tuuri etapp teha öine? Mulle on mulje jäänud, et näiteks öist xdreami fännatakse küll, miks mitte siis ka rattavõistlust.
Aga Rõuges toimus ju tänavu spetsiaalne öine MTB sõit 8) Rõuge Nightride (teema siin viewtopic.php?f=11&t=24773&start=0&hilit=Nightride )loodetavasti kajärgmine aasta,sest väga lahe oli!

Ritsikas
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 02. 07. 2004. 20:21

Re: H100 2009

Postitus Postitas Ritsikas » 07. 10. 2009. 15:17

siim_s kirjutas: Pika jutu lõpuks üks küsimus ka: missugused olid vorstimägi ja mõrvar ja kus nad asusid rajal? silmad olid vist nii hägused, et silte enam ei märganud.
Vorstimägi oli see kus tüdrukud kohtasid lugesid ja kirja panid. Mina sain nende käest küpsist ka, kuulu järgi olla muudki jagatud :wink:
Minu jaoks on H100 emotsioonide ja nüüd juba traditsioonide (6's kord) sõit. Natuke muljeid http://ritsikas00.spaces.live.com/blog/ ... !955.entry
(ja pilte rattast järgmisel päeval) on http://cid-8dd3e8bb21b6f665.skydrive.li ... ale%20H100

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: H100 2009

Postitus Postitas Mati » 07. 10. 2009. 19:28

Veel üks väike meenutus.

Lõpu kommentaari tõlge - "õnneks ei saja".
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: H100 2009

Postitus Postitas dr Holden » 07. 10. 2009. 20:09

Seekordne H100 sai üsna korraliku meediakajastuse - kohalik leht, vikerradio, ETV-sport, AK Sport, ejl.ee, youtube, delfi.ee. Eriti hea lõik oli selles viimases delfi artiklis kohe peale reklaami. Artikkel oli ise rebitud Võrumaa Teatajast, aga see MM-i ja TRM-i puudutav lõik oli sinna kuidagi juurde ilmunud. Tea, kas Jurtšenko käsi mängus? :wink:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: H100 2009

Postitus Postitas Mati » 07. 10. 2009. 20:11

holden kirjutas:Seekordne H100 sai üsna korraliku meediakajastuse - kohalik leht, vikerradio, ETV-sport, AK Sport, ejl.ee, youtube, delfi.ee...
+ soomlaste Fillari foorum (mõned tuhanded lugejad ikka).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: H100 2009

Postitus Postitas dr Holden » 07. 10. 2009. 20:16

Mati kirjutas:
holden kirjutas:Seekordne H100 sai üsna korraliku meediakajastuse - kohalik leht, vikerradio, ETV-sport, AK Sport, ejl.ee, youtube, delfi.ee...
+ soomlaste Fillari foorum (mõned tuhanded lugejad ikka).
Pane ikke link kah, äkki saab nende foorum veel lugejaid!

+ lätlaste foorum NB! Võtke sealt suva tekste ja pange guugli tõlkijasse, valus kõht on garanteeritud! :D :D :D Proovisin ise järgi, kuigi ma nats nende keelt pursin (ca paarsada sõna).

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: H100 2009

Postitus Postitas erikr » 07. 10. 2009. 20:36

mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

Re: H100 2009

Postitus Postitas Tõnuke » 08. 10. 2009. 13:45

2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: H100 2009

Postitus Postitas dr Holden » 08. 10. 2009. 14:00

H100 2009 särke pakkuda, hind 125.-

5 tk L suurus
1 tk XXL suurus

H150 särke pakkuda, hind 125.-, osta saavad ainult 20 lõpetanut!

Numbreid on M-ist XL-ini! Edit: kolm on läind!

Soovid mailile!
Viimati muutis dr Holden, 08. 10. 2009. 14:48, muudetud 1 kord.

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Re: H100 2009

Postitus Postitas brg » 08. 10. 2009. 14:30

Kus see tagumine ports tehtud on?

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: H100 2009

Postitus Postitas BACARDI » 08. 10. 2009. 15:00

Kas sel aastal DVD lootust ka on?

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: H100 2009

Postitus Postitas baruto » 08. 10. 2009. 15:14

brg kirjutas:
Kus see tagumine ports tehtud on?
Peale taevatreppi, enne Kurgjärvet.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: H100 2009

Postitus Postitas metslane » 08. 10. 2009. 15:56

toredad pildid küll :) kui kodustele neid pilte näitaks siis mõeldaks et käin rattaga metsas jalutamas. :D :D

Vasta

Mine “Haanja100”