Haanja 100 2005

Vasta
BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Postitus Postitas BACARDI » 03. 10. 2005. 13:14

veiko kirjutas:
BACARDI kirjutas:Kurb kui peetakse selliseid raha üritusi tähtsamaks.
Ereliukas kirjutas:kui sa ise ei oleks harrastaja ja elatuksid spordist, räägiksid teist juttu, mõnus rada ei oleks siis eriline argument, sest feeling ei sünni kahjuks patta panna
Mis iganes, ikkagi jään oma arvamuse juurde, et nad hoidusid H 100-st eemale nagu marutõbisest :twisted: ja minus tekitab see :oops: :?: sest laupäevane üritus oli ikka ülikõva. Kindlasti said ka H 100-l lõpetanud lisaks Holdeni käepigistusele finishis (mis oli minu arust ülikõva zest ja märk, et hulluarst ikka hoolib oma patsientidest) ka mingi auhinna raha vms.

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

rahulik sõit

Postitus Postitas Tõnuke » 03. 10. 2005. 14:02

Olts kirjutas:Loen siin teie kommentaare heast sõidust ja heast rajast.
Olin ka ise rajal ja liikusin kuni 89nda km-ni u 65ndal kohal (+/- 2kohta) ja siis enne päästvat allamäe lõiku olid metsamehed rajale palju oksi jätnud ja üks 30cm pikkune ja 4cm läbimõõduga oks tungis kodarate ja raami vahele. Ühtlasi oli ta oma teelt kõrvaldanud ka tagakäikari(raamikõrv murdund). Nii see käikar siis ripendas trossi ja ketti najal. Tunne oli allpool igasugust piiri. Tahtsin kodus hästi sõita ja alla 6 tunni sõita.
Äkki oleks pidand ikka Võrust teise ratta tellima. Plaanisin ka tõukeratta varianti aga kartsin, et käikar jookseb kodaratesse. Rada teades arvestasin ka ees ootavate tõusudega ja langetasin raske otsuse-katkestamine. Pisar tuli silma.

Kahju.


Äkki siiski järgmine aasta tulen.
Kuna eelmise aasta Margus Treimuthi strateegia tol korral väga tõhusaks osutus, püüdsin ise sel aastal sama teha. Paraku sel aastal olid olud hoopis teised ja see strateegia sel aastal ei töötanud. Alustasin siis väga rahulikult ja hoidsin end kõvasti tagasi, et mitte end ära väsitada. Tolknesin pool maad kusagil 70.koha kandis. Olin kaasa võtnud kaks kummi ja kaks pumpa, et hädalistele laenata. Üks pump (päris pikk) pudenes rattalt juba pärast prügimäe teed. Kuna kaotatud asjade hulgas seda polnud, siis ehk läkski kellelegi asja ette. Kumme ei küsinud aga keegi ja nii jäid need alles. Kuna Vällamäkke oli ikkagi kange kihk ülesvändata, siis sai vist lihastele veidi liiga tehtud, sest järgmisel 15kildil ei tahtnud üldse enam nii lõbusalt mägedest üles vändata. Vällamäe laskumisel ajasin sirge peal kiiruse muidugi jälle väga suureks ja kui siis pidurdamisel juurikas diagonaalselt esiratta ette jäi, sai ikka kukerpalli ka tehtud. Üldse kobatsesin sel korral lubamatult palju. Kui ma nägin, kuidas Olts mingil hetkel eest minema läks, siis ma mõtlesin küll et ei hakka mina ennast veel väsitama ja talle järgi minema. Küllap tuleb mulle enne lõppu veel palju mehi selg ees vastu... Aga kui ma siis pärast Kurgjärve punkti täiskäigu sisse panin ja uhama hakkasin, oli rong juba läinud :( Ei olnud enam kedagi püüda. Hilja juba! Samas oli ikka kahju vaadata küll, et Olts kes vahepeal juba üle viie minuti minust ees oli, pidi ratast käe kõrval lükkama. Lõpus oli muidugi mõnus sõita küll selliste jõuvarudega, aga mis naudingut see ikka pakub, kui silmapiiril mitte hingelistki pole. Ainus konkurent, kellele oli tarvis veel ära panna, oli aeg (et jõuaks alla 6 tunni). Pea läks otsas nii kuumaks, et pärast finishijoone ületamist sõitsin edasi, kuni paisuni ja kui siis väike ring ujutud sai, läks enesetunne veel õige heaks :lol: Kahju on vaid sellest, et jõud kulutamata jäi ja järgmisel hommikul kehal ükski koht ennast tunda ei andnud. Ei kujutanud ette, et sel aastal rada nii kiireks osutub ja kuna läbi ka ei olnud enne sõitnud, siis polnud ka profiilist õiget ettekujutust. Sel korral tasus küll alguses natuke nobedam olla. Igatahes tänud korraldajatele! Väga nauditav maraton oli - ehk küll ise ei osanud täit naudingut võtta ja ennast tühjaks sõita.
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 03. 10. 2005. 14:12

BACARDI kirjutas: mingi auhinna raha
Aru ma ei saa, mis raha jutt siin haanja sõidu külge kleebitakse. Espordis kiunuti, nüüd hakkab siin sama vigin pihta.
Igaühel ju õigus otsustada, kus ja kas osaleb. Kes valis Haanja, kes Kõrve.

Tagasi teemasse: vaatasin protokolli, kus mu meelest olid kõvad finisheerijad 249 Heino ja 101 Marje. Tegemist nn penskaritega, kes ei pidanud paljuks end sedavõrd raskel rajal proovida.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2460
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 03. 10. 2005. 14:26

mart kirjutas: mis raha jutt siin haanja sõidu külge kleebitakse
Klassikuid tsiteerides:
...raha jutt käib iga päev, iga mehe suus... - Singer Vinger

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Postitus Postitas BACARDI » 03. 10. 2005. 14:30

mart kirjutas: Aru ma ei saa, mis raha jutt siin haanja sõidu külge kleebitakse. Espordis kiunuti, nüüd hakkab siin sama vigin pihta.
Igaühel ju õigus otsustada, kus ja kas osaleb. Kes valis Haanja, kes Kõrve.
Kle! Mart kui Esporti hoolikalt lugesid siis nägid, et võtsin ka seal sõna H-100 kaitseks ja üritasin sealseid auhinna üle vingujaid korrale kutsuda. Edaspidi loe postitus korralikult läbi mitte ära rebi minu lauseid kontekstist välja.
Ise valisin Haanja ja olen väha rahul.
P.S. Minugi poolest võiks selle raha teema siin foorumis lõpetatuks lugeda või kui Sul midagi kripeldama jäi siis kirjuta prives.

Kasutaja avatar
Overkilla
Rattur
Postitusi: 254
Liitunud: 15. 02. 2004. 14:20

80km väntsutamist

Postitus Postitas Overkilla » 03. 10. 2005. 14:34

Läbitud edukalt Haanja 80. Edasi ei suutnud, liialt valus oli. Hiljem sain teada, et olin ainuke töökorras rattaga katkestaja.
Spidomeetrilt: 3.18km, avs: 61.54, stopperi aeg: 6:49:23.
Kuigi rajal olid väga mürgised mõtted, siis plaan ka järgmine aasta osaleda, positiivset oli kuhjaga rohkem.

TAIX11
Rattur
Postitusi: 757
Liitunud: 16. 09. 2004. 21:33

Re: 80km väntsutamist

Postitus Postitas TAIX11 » 03. 10. 2005. 14:44

Overkilla kirjutas: Hiljem sain teada, et olin ainuke töökorras rattaga katkestaja.
Õnneks või kahjuks polnud sa ainuke, ka mina astusin töökorras rattaga rajalt maha, põhjuseks Häälimäe laskumisel peale kukkumist haiget teinud jalg.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: 80km väntsutamist

Postitus Postitas KaupoR » 03. 10. 2005. 17:02

Overkilla kirjutas:Läbitud edukalt Haanja 80. Edasi ei suutnud, liialt valus oli. Hiljem sain teada, et olin ainuke töökorras rattaga katkestaja.
Ei olnud ainus! See oli selline Haanjalik liialdus rajameistri poolt :)

A panete tähele, kuidas Eesti meedias on sisse võetud ringkaitse ja H100 kohta pole mitte ühtegi piiksu tehtud? Vähemalt mina pole näinud/kuulnud (eile spordiutasid telekast kahjuks ei näinud, kuid kahtlen, et sealgi midagi oli).
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 03. 10. 2005. 17:25

sqber kirjutas:A panete tähele, kuidas Eesti meedias on sisse võetud ringkaitse ja H100 kohta pole mitte ühtegi piiksu tehtud? Vähemalt mina pole näinud/kuulnud (eile spordiutasid telekast kahjuks ei näinud, kuid kahtlen, et sealgi midagi oli).
A ära üle paku, meedias pole mingit ringkaitset sisse võetud, lihtsalt Sportlandil (kui sa seda pead ringkaitse põhjusena silmas) on olemas turundusosakond, mille ülesanne on pasundada, pasundada ja veelkord pasundada, kui suur, kui uhke ja kui tore. H100 tiimis on 3-4 inimest, kes valmistavad ette stardiala, märgistavad raja, veavad toidud ja joogid TP-desse, ühesõnaga tegelevad miljoni asjaga, et asi laabuks ning kahjuks meediaga suhlemisele (loe nende mangumisele) püssirohtu ei jätku. Telesse pääsemise eest peale küll ei hakka maksma ja keda see H100 huvitabki - ajusaagim ja Eve Kivi lõhkenud kapillaar on tegijamad teemad kui 300 hullu eneseületus kusagil Haanjas. C'est la vie.

Aga midagijuba on.

Kasutaja avatar
tanet
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 23. 09. 2003. 20:03

Re: 80km väntsutamist

Postitus Postitas tanet » 03. 10. 2005. 17:34

Overkilla kirjutas:Hiljem sain teada, et olin ainuke töökorras rattaga katkestaja.
Häbiga pean tunnistama, et ka mina kuulun nö põhjuseta katkestajate hulka. Kehva tervise tõttu (Tallinna rattarallil õnnestus korralikult külma saada) koosnes kogu minu septembrikuine trenn ühest umbest poole tunnisest, rahulikust jalka mängust kuu alguses ja peale Vorstimäge oli enesetunne niivõrd sant, et jätsin sõidu pooleli.
Minu õnnesoovid LauriA?le, kellega ma ilmselt, alates esimesest TP-st kuni minu katkestamiseni peale vorstimäge, enamasti koos sõitsin ja teistele fini?isse jõudnutele.
Tänud korraldajatele ning kõikidele ?kaaskannatajatele? äärmiselt positiivse võistlusõhkkonna eest. Järgmisel aasta olen 90 % tõenäosusega taas stardis (ning siis juba loodetavasti ka fi?isis).

JanisP
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 05. 08. 2004. 12:10

Postitus Postitas JanisP » 03. 10. 2005. 17:51

Ülikõva üritus oli jälle. Tänud kõigile!
Rajaga olen ise väga rahul. Sõidu ajal uuriti mis kohaga parasjagu tegemist ja kuulsin vaid positiivseid hinnanguid.
Kuidagi kergelt tulid need esimesed kilomeetrid ikka. Mõte raja esimesel poolel võimalikult palju aega võita. Häälimäele ronides avastas lätlane et talle selline kulgemine ei sobi ja pani tõusul järgmise käigu sisse ja läind ta oligi. Püsisin esimesed 40 km püsisin niiöelda pildil aga edasi läks juba kulgemiseks. Ühel teraval tõusunukil tõmbas säär krampi ja väsimus hakkas vaikselt tunda andma. Vahe hakkas koledal kombel kärisema. Raske ikka see kodurada.
Kurgjärvelt alates panin oma viimased jõuvarud mängu, sest nägin et konkurendid on ähvardavalt lähedale jõudnud. Jaanimäelt alates nautisin sõitu jälle täiega.
Imelikul kombel pole järgnevatel päevadel olnud märkigi sellest, et H100 on selja taha jäetud.
Järgmisel aastal siis jälle!
Inimkeha areneb rutiinis

harry
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 09. 03. 2004. 22:38

Postitus Postitas harry » 03. 10. 2005. 18:06

Kõvad olete kõik, nii korraldajad kui võistlejad. Eriti need mehed kes Munamägele eelnenud tõusu üles sõitsid. Minu vaatevälja jäi ainult Nr.174(Tanel Kangert) .Isegi lätlasest võitja tuli käies ratas seljas.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7906
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 03. 10. 2005. 18:26

SK kirjutas:
Vihmamees kirjutas:Vbla natuke offtopic, aga olidki kõik "suured" Kõrvemaa maratonil...
Täitsa puu... ! :oops:
http://srv.jalajalg.ee/korvemaa/index.php?id=3
Need on tõesti "suured" laisad tegelased, kes lähevad 10k EEKi püüdma(teenistus: 263,15 EEK per kilomeeter pole ju paha), selle asemel, et aasta parima rajaga üritus läbi teha. Money talks... :?
A ma sain diplomi, kleepsu, uusi tuttavaid, sauna ja templi mällu igaveseks :twisted:
If everything's under control, you're going too slow!

JanisP
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 05. 08. 2004. 12:10

Postitus Postitas JanisP » 03. 10. 2005. 19:51

marks kirjutas:Nägin lätlase lõppu. Oi-oi kui läbi see mees oli. Istus päris tükk aega pea norus pingil ja lasi ühel näitsikul end lohutada. Meie esiotsa meestel polnud häda midagi, nagu polekski sõitnud :D . Mina pole muidugi mingi ütleja aga paistis küll nii, et lätlane oli endast veidi rohkem rajale jätnud kui järgmised mehed.
Niipalju tean, et lätlane ei saanud õigel ajal juua. Lõpupoole oli vist üldse kuival sest saateauto jäi hiljaks.
Inimkeha areneb rutiinis

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 03. 10. 2005. 19:54

JanisP kirjutas:Niipalju tean, et lätlane ei saanud õigel ajal juua. Lõpupoole oli vist üldse kuival sest saateauto jäi hiljaks.
Nii võib juhtuda, kui iseendale ei looda ja seljakotti ei kanna... ;)

Kasutaja avatar
Tõnuke
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 13. 07. 2004. 13:39

jama kummiga

Postitus Postitas Tõnuke » 03. 10. 2005. 22:20

no võtan mina siis täna ratta autost välja (peale Haanja 100 pole puutunud ka mitte) ja mis ma näen - tagakumm tühi mis tühi. Arumaisaa - sain ju ilusti H100 ära sõita ja kummidega kõik okei. Ja nüüd kui ma tahan rahulikult rattaga maale sõita, korraga kumm iseenesest täitsa tühjaks läind! No on vast saatuse nöök! No on vast nöök! Lausa nagu telesaates "Vaata nööki!" :(
2010 tehtud 135 võistlust - ehk aitab nüüd juba?!

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 04. 10. 2005. 01:20

Super üritus, muud ei oska kosta.
Seda et Erik mulle mütsi pähe tõmbab teadsin ma juba stardis. 45ndal km'il oli juba hetk, et nüüd läheb aga siis ma mõtlesin, et nii ikka ei saa ja hambad ristis vedasin ennast vorstimäe otsa ära. Linnuke kirjas istusin maha, võtsin liigsed vatid maha (keegi tarkpea oli windstopperiga alussärgi selga toppinud, mis oli selleks hetkeks märg nagu kalts) ja haukasin seljakotis olnud viinereid - vorstimägi ikkagi ;)
Tervitused lähevad kollases särgis neiule, kes lõpetas loetud minutid enne mind ja LauriA'le kelle finishi ma ootasin ekstra ära.
Hommikul ajasin ennast mingi meeltesegaduse ajel kell 5 üles ja laekusin stardipaika loetud minutid peale 7't. 7:30 vaatasin, et kaks selli ilmusid hotellist numbreid otsima ja "trügimise ja masside" vältimiseks võtsin ka numbri ära :)
Mingil kummalisel kombel piirasid minu auto ümber saabunud lätlaste hordid, kes ennast igasuguste võikalt haisvate kreemidega sisse määrisid.
Sõit ise oli suht ok - tehnika pidas, loodus oli ilus, inimesed toredad - ainult TPdes oleks võinud ehk vähem aega veeta. Polari ja diplomi ajavahe on poolteist tundi, millest enamus on TPdes kurkide ja muu kraami manustamine + muud peatused.
Ühesõnaga - palun mulle järgmiseks korraks palat valmis panna.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 04. 10. 2005. 08:07

Kolmas hommik. Keha on nii hea tundega nagu poleksi midagi teinud. Arusaamatu. Või ongi H100 selline vaimu ja keha raviv nähtus hoopis :roll: Või nagu kõrval- ja järelmõjudeta narkots. Paraku sõltuvust tekitab ikkagi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Re: 80km väntsutamist

Postitus Postitas BACARDI » 04. 10. 2005. 08:32

sqber kirjutas: A panete tähele, kuidas Eesti meedias on sisse võetud ringkaitse ja H100 kohta pole mitte ühtegi piiksu tehtud? Vähemalt mina pole näinud/kuulnud (eile spordiutasid telekast kahjuks ei näinud, kuid kahtlen, et sealgi midagi oli).
Sportnetis oli ka väike nupuke ilmunud. Isegi link tulemuste lehele oli lisatud. Asi seegi.

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 786
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 04. 10. 2005. 08:47

Antti kirjutas: Tervitused lähevad kollases särgis neiule, kes lõpetas loetud minutid enne mind ja LauriA'le kelle finishi ma ootasin ekstra ära.
Kas siis Silver raporteeris kogu aeg (ja kommentaator täiendas kommentaaridega) finishis ootajatele, et: Lauri on elusalt Munamäel; Lauri on elusalt Kurgjärvel; Lauri sai viimasest downkillist ka alla, finisheerib u. 10 minuti pärast. :D

Enda parem põlv (mis muidu ikka jukerdab - on paistes aeg-ajalt)pidas ka üllatavalt hästi vastu. Rääkimata rattast. Oli vist õige tegu, et ühte uue rattaga seotud soodsat diili (veel) ära ei kasutanud - pensionärist ratas andis parima.

Mõned küsimused tehnika kohta:

1. Kas suurusjärk paremate jooksudega+tubeless rehvid on pikki tõuse ka lihtsam (vähem väsitav) võtta võrreldes 300 krooni maksvatega? Näiteks Vorstimägi või Tsirgumägi?

2. Kas ühe-sõrme-pidurisüsteemiga saab järskudel laskumistel pidama siis, kui ise tahad? Endal olid ikka käelihase üsna valusad kui üritasin ratast näiteks Taevatrepi laskumisel seisma saada.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Postitus Postitas BACARDI » 04. 10. 2005. 08:48

Oleks huvitav teada mis moodi esimese otsa mehed mägedega hakkama said. Palju neist sõitsid/jooksid ülesse. Või kui ei sõidetud, kas siis joosti või kõnniti. :?:

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 04. 10. 2005. 08:53

Lauri A küsis:


2. Kas ühe-sõrme-pidurisüsteemiga saab järskudel laskumistel pidama siis, kui ise tahad? Endal olid ikka käelihase üsna valusad kui üritasin ratast näiteks Taevatrepi laskumisel seisma saada.[/quote]

Mina sain isegi XT-disciga ühte sõrme kasutades pidama!Mis siis veel kallimatest/parematest piduritest rääkida.

BACARDI
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 20. 09. 2005. 12:05

Postitus Postitas BACARDI » 04. 10. 2005. 08:54

LauriA kirjutas: 2. Kas ühe-sõrme-pidurisüsteemiga saab järskudel laskumistel pidama siis, kui ise tahad? Endal olid ikka käelihase üsna valusad kui üritasin ratast näiteks Taevatrepi laskumisel seisma saada.
Minul näiteks oli probleeme nimetissõrmede krampi kiskumisega laskumistel. Vastik tunne oli. Tahaks teada kuidas selle vastu võidelda.

janek179
Rattur
Postitusi: 459
Liitunud: 12. 04. 2005. 10:02

Postitus Postitas janek179 » 04. 10. 2005. 09:25

Igati hea üritus on. Esimest aastat ratta seljas ja sellest kah enda tulemusega täitsa rahul (aeg 7.43). Järgmine aasta kindasti kohal ja tänud korraldajatele hea ja kosutava supi eest :P
Lisaks mõned pildid kah
H100-AINULT HULLUDELE
Viimati muutis janek179, 28. 02. 2006. 17:49, muudetud 1 kord.
iga algus on raske

CC Rota Mobilis
http://fixalfa.ee

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 04. 10. 2005. 09:52

LauriA kirjutas:Mõned küsimused tehnika kohta:

1. Kas suurusjärk paremate jooksudega+tubeless rehvid on pikki tõuse ka lihtsam (vähem väsitav) võtta võrreldes 300 krooni maksvatega? Näiteks Vorstimägi või Tsirgumägi?

2. Kas ühe-sõrme-pidurisüsteemiga saab järskudel laskumistel pidama siis, kui ise tahad? Endal olid ikka käelihase üsna valusad kui üritasin ratast näiteks Taevatrepi laskumisel seisma saada.
Vastus mõlemale küsimusele on jah. Kui sul oleks need tingimused täidetud, oleks su aeg tulnud ca 1h parem.
Siin sulle retsept, kuidas tuleval aastal püünele jõuda:
täislaagritel kergjooksud - ajavõit 30min
tubeless - ajavõit 30min
ühenäpu pidurid - ajavõit 30min
carbonraam - ajavõit 30min
tagaamort - ajavõit 30min
ülikerge õhk/õli esiamort - ajavõit 30min
carbon sadul titaan raamil - ajavõit 30min
integreeritud vänt - ajavõit 30min
batoonid, geelid, kissellid - ajavõit 30min
kergem ilma nokata kiiver - ajavõit 30min
tagasipeegelduvad prillid - ajavõit 30min
carbon papud + crancbrother pedaalid - ajavõit 30min
xtr/X.O - ajavõit 30min
Oleks sul need tingimused täidetud, oleks 6,5 tundi nagu maast leitud.
Ja kui su rahvus oleks lätlane, siis ajavõit 38,3sek lisaks

Omal jäi just mõne eelneva puudumise tõttu võit võtmata ja pidin finisheeruma vaid 2h enne sind. :wink:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 04. 10. 2005. 11:00

Ei, Silver ei teadustanud koguaeg, kuid vahed olid teada juba eelviimasest TPst ja eriti ei muutunud. Viimases TPs valgustati mind, et seljataga on veel rattureid ja kuidas nad seal paiknevad.

Ihuhädadest rääkides, siis minult näpujälgi ei saa - sõrmede otsad on siiani hellad käikude ketramisest. Automaatkasti tahaks! :D Muu keha on OK, kui ühest kukkumisest saadud lahmaat sinikas välja arvata (jälle säärejooks läks).
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 04. 10. 2005. 14:49

mart kirjutas: Siin sulle retsept, kuidas tuleval aastal püünele jõuda:
Kas seda kartust pole, et mõni võib seda soovitust tõe pähe võtta :shock:
Või noh, mis siin ikka karta, kaupmehed on vähemalt rõõmsad ja kui ei lähe õnneks, siis saab ju alati kohukeste süüks ajada :wink:

kollane öösärk
Rattur
Postitusi: 53
Liitunud: 29. 09. 2004. 07:02

Postitus Postitas kollane öösärk » 04. 10. 2005. 15:38

Kui keegi kavatseb suvel saadud katkise käeluu sügiseks korda saada ja H100 sõita siis teadku: mul pidas käsi vastu 80 kilti, siis hakkasid juurikad nii põrutama et tuli käis silmadest välja. Ja ei tasu rattaga vastu kivi sõita ning hargivahega esitorule kukkuda, tulemus nagu odavas komöödias kus munad 2 korda suuremad aga see eest potisinised.. :oops :shock: : Aga muidu oli tore, kergem kui eelmisel aastal mudas sõtkudes, seda oli näha finisis kus eelmise aasta pilt tardunud pilguga minuteid liikumatult istuvatest mudastest lõpetanutest ei lähe vist kunagi meelest, nüüd oli muidu tore.
ratas sõidab, mees istub peal

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 04. 10. 2005. 15:39

m6mm kirjutas:
mart kirjutas: Siin sulle retsept, kuidas tuleval aastal püünele jõuda:
Kas seda kartust pole, et mõni võib seda soovitust tõe pähe võtta :shock:
Või noh, mis siin ikka karta, kaupmehed on vähemalt rõõmsad ja kui ei lähe õnneks, siis saab ju alati kohukeste süüks ajada :wink:
Minu puhul tänavu see retsept toimis. 04 pidin ajapuudusel katkestama (ehkki pärast selgus, et finishis ei kustutatud tulesid täpselt 8 tunni pärast).
Nüüd plaanisin raja läbida kontrollajaga st 10h. Aastaga olen ratast upgradenud 4s eelnimetatud punktis, mistõttu jõudsin finitosse 2 tundi plaanitust varem. mott
Siiani imestan, miks oli mul üldse vaja teha üldfüüsist, harjutada/lihvida: nikerdamist, ökonoomset tõusu, võimalikult kiiret laskumist, ohutut kukkumist, õigeaegset käiguvahetust, hooga takistuste ületamist jms. Ratas sõitis ju ise, ole ainult mees ja jõua lenksust kinni hoida, et alt ära ei sõidaks. :lol:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

N
Testisõitja
Postitusi: 518
Liitunud: 07. 02. 2003. 10:00

Postitus Postitas N » 04. 10. 2005. 15:42

Ikka ja jälle kipun ennast Haanjas kordama - see on lihtsalt käsitlematu...
Porter Lifts Your Ranking

RvN
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 15. 05. 2005. 18:18

Postitus Postitas RvN » 04. 10. 2005. 16:08

haha, hea ajavõidu loogika
enda oma nata teine:

poest ratas--> ajavõit 17h [24h orienteerumises sai käidud 107 km 24 tunniga]
kiiver --> ajavõit 2h [otsida võru linnas pood, et osta kiiver, et lastaks starti]
kindad --> ajavõit 0h [pärast sõitu suudaks leili visata]
tallaga jalanõud --> ajavõit määramatu

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 05. 10. 2005. 10:39

Küsimus:miks ma ei võtnud osa Kõrvemaa rattasprindist? Vastus: sellepärast, et ma ei ole selline http://www.korvemaa.ee/gallery/view_pho ... t_copy_005

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4453
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Postitus Postitas riho » 05. 10. 2005. 15:14

Olts kirjutas:Küsimus:miks ma ei võtnud osa Kõrvemaa rattasprindist? Vastus: sellepärast, et ma ei ole selline http://www.korvemaa.ee/gallery/view_pho ... t_copy_005
Ega riie meest riku. Olen oma ihusilmaga näinud hunti ja kolme põrsakest, pruutpaari ja palju teisi kentsakaid olevusi ratta seljas. Ning nii kostümeeritult kui ilma on nad päris toredad inimesed. Äkki on nendelgi piltidel olevad härrasmehed?

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 05. 10. 2005. 15:33

OT, aga järjest rohkem tekib endal tahtmine mingi vigur kuskil võistlusel sel viisil läbi teha. Mingid ideed on idanenud juba ammu. Eelmine aasta ema saljuti esijooksu rihtides ja ratast proovides tundus, et saljut on igavesti vinge pill, millega mõni Elion või TRM läbi uhada. Või siis riietus-kostüüm a'la "pankur ülikonnas" vms. Kõike ei saa ka nii tõsiselt võtta nagu enamus meie "sportlasi". Vaadake või lahe taguseid võistlusi. Kui pedestali koha eest just ei võistle siis võetakse asja üsna iisilt....

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 05. 10. 2005. 15:48

Urmas, mul on sulle hea idee järgmise aasta H100-ks. Sel talvel läbis üks sell Haanja suusamaratoni tuletõrjuja täisvarustuses, sh balloon seljas. Tee järgi :) .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

algaja
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 16. 09. 2005. 14:01

tehniline rada

Postitus Postitas algaja » 05. 10. 2005. 16:01

H100 rada on minu jaoks, kes sellel aastal vaid EEC ja TRM-il osalenud küll väga positiivne kogemus just tehniliste lõikude poolest. Kuigi ka korra üle lenksu hüppasin ja sellega oma esimest päeva kasutatavast uuest sadulast lahti sain, oli kokkuvõttes raja tehnilisus väga tervitatav.
Seetõttu möödus 6,5 tundi märkamatult. Ja muidugi Haanja loodus ja ilm mängisid selle oma rolli. Korraldajate poolt pakutavast söögist joogist piisas mulle täiesti (ja murulapikesest pikutamiseks), nii et oma moona peale ühe pudeli joogi kasutada ei tulnudki.

Igal juhul tahan korraldajaid tänada vaeva nägemise eest ja just sellise tehnilise raja ettevalmistamise eest. Nüüd püüan isegi kodumetsades otsiva pilguga ringi sõita, et ikka hullemaid harjutusi proovida. :shock:

algaja
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 16. 09. 2005. 14:01

filmimees

Postitus Postitas algaja » 05. 10. 2005. 16:24

Kas keegi oskab öelda midagi hulgaliste videosalvestuste tulemuse kohta, et kas see saab üksnes neti vahendusel juurdepääsetav olema või tehakse ka mõni DVD või VHS?
Tundub, et mu nippel jäi Vällamäe laskumisel kaamerasse. Kuna oli minu jaoks üldse esimene tõsisem maraton, siis oleksin valmis sellise lindigi oma riiulisse paigutama. Ma annan endale aru, et võibolla kõigi emotsioonid ei ole nii kõrgel kui minul. Kuna ratta alles sellel aastal soetasin, siis olen ikka veel sõitmisse armunud. :D

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: filmimees

Postitus Postitas vigurivänt » 05. 10. 2005. 17:10

algaja kirjutas:Kas keegi oskab öelda midagi hulgaliste videosalvestuste tulemuse kohta, et kas see saab üksnes neti vahendusel juurdepääsetav olema või tehakse ka mõni DVD või VHS?
Tundub, et mu nippel jäi Vällamäe laskumisel kaamerasse. Kuna oli minu jaoks üldse esimene tõsisem maraton, siis oleksin valmis sellise lindigi oma riiulisse paigutama. Ma annan endale aru, et võibolla kõigi emotsioonid ei ole nii kõrgel kui minul. Kuna ratta alles sellel aastal soetasin, siis olen ikka veel sõitmisse armunud. :D
Kindlasti saab kõigile näha olema.Kuidas või mis kujul saate hiljem teada.Kuna kaameraid oli nõnna palju ja Tont on ka veel riigitööline päeval,siis võtab asi veidi aega.See on minu arvamus.
Ja kui veel arvestada,et mehel on juubel lähenemas,siis ei tea midagi ette 8)
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
Vihmamees
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 23. 09. 2005. 13:56

Re: filmimees

Postitus Postitas Vihmamees » 05. 10. 2005. 19:15

vigurivänt kirjutas:
algaja kirjutas:Kas keegi oskab öelda midagi hulgaliste videosalvestuste tulemuse kohta, et kas see saab üksnes neti vahendusel juurdepääsetav olema või tehakse ka mõni DVD või VHS?
Tundub, et mu nippel jäi Vällamäe laskumisel kaamerasse. Kuna oli minu jaoks üldse esimene tõsisem maraton, siis oleksin valmis sellise lindigi oma riiulisse paigutama. Ma annan endale aru, et võibolla kõigi emotsioonid ei ole nii kõrgel kui minul. Kuna ratta alles sellel aastal soetasin, siis olen ikka veel sõitmisse armunud. :D
Kindlasti saab kõigile näha olema.Kuidas või mis kujul saate hiljem teada.Kuna kaameraid oli nõnna palju ja Tont on ka veel riigitööline päeval,siis võtab asi veidi aega.See on minu arvamus.
Ja kui veel arvestada,et mehel on juubel lähenemas,siis ei tea midagi ette 8)
Ootame huviga...
NB! Uinudes sule silmad!

Kasutaja avatar
hassar
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 06. 04. 2004. 08:07

Postitus Postitas hassar » 06. 10. 2005. 08:14

ootaks ka VHS või DVD-d. Ka minu nippel jäi ilmselt Vällakal kaamerasse.
Ja kuigi esimene 50 km oli täielik suremine siis teine pool oli super hea.
Distantsi km 20-30 läbimiseks läks kohutavad 54 min. Täielik kang oli sees.
Vällaka niplist pole veel tänaseni taastunud. Kael ja õlad on nii kuradi valusad veel.
Aga SUPER.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 06. 10. 2005. 08:17

hassar kirjutas:ootaks ka VHS või DVD-d. Ka minu nippel jäi ilmselt Vällakal kaamerasse.
Ja kuigi esimene 50 km oli täielik suremine siis teine pool oli super hea.
Distantsi km 20-30 läbimiseks läks kohutavad 54 min. Täielik kang oli sees.
Vällaka niplist pole veel tänaseni taastunud. Kael ja õlad on nii kuradi valusad veel.
Aga SUPER.
Materjali olevat 4-5 DVD jagu. Ilmselt võetakse must materjal maha ja siis vaatab edasi, mis saab.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2708
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 06. 10. 2005. 08:33

Olts kirjutas:
hassar kirjutas:ootaks ka VHS või DVD-d. Ka minu nippel jäi ilmselt Vällakal kaamerasse.
Ja kuigi esimene 50 km oli täielik suremine siis teine pool oli super hea.
Distantsi km 20-30 läbimiseks läks kohutavad 54 min. Täielik kang oli sees.
Vällaka niplist pole veel tänaseni taastunud. Kael ja õlad on nii kuradi valusad veel.
Aga SUPER.
Materjali olevat 4-5 DVD jagu. Ilmselt võetakse must materjal maha ja siis vaatab edasi, mis saab.
Sul, Olts, lähevad suurte arvude puhul asjad tavaliselt sassi, DVD-de ja CD-de asemel on lihtsam öelda, et kogu materjali on kokku 7 tundi. Mitme plaadi või kassetti peale see mahub, on tegijate rida. Hetkel on materjal Kanal2 käes, kes pidi sellest midagi eetrisse tegema. Peale seda saab mõelda, mis ja kuidas, kas panna valikmaterjal VHS-ile või DVD-le, ning kuidas see huvilisteni toimetada. Kas orgunnida mingi müük (eesmärgiks katta kandja tegemise kulud), et siis kel soovi on, see ostab endale asja nö koju riiulisse. Teine (ja vist halvem) variant oleks video üleslaadimisega ummistada mõni server :)

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2460
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 06. 10. 2005. 08:45

holden kirjutas: Kas orgunnida mingi müük (eesmärgiks katta kandja tegemise kulud), et siis kel soovi on, see ostab endale asja nö koju riiulisse. Teine (ja vist halvem) variant oleks video üleslaadimisega ummistada mõni server :)
Pakuks välja postimüügi - Cargobussiga saab saata kraami igasse eesti otsa. Ma arvam et kes seda stuffi tahab on nõus kinni maksma andmekandja + transpordi kulud + näiteks 75 -100 eeki vaevanägemise eest.
Tellimus privasse ja moos?

grishasport
Rattur
Postitusi: 399
Liitunud: 07. 11. 2003. 23:14

Postitus Postitas grishasport » 06. 10. 2005. 08:51

Huviga ootan seda materjali, olen nõus ka maksma. Eks seal ole mitme mehe töö ja vaev.
Plaanin teha lisaks talve maratonile ka talve ja kevadlaagri Karksis. Oleks hea pidada väikse seminari ja vändata filmi kuidas tohib või ei tohi sõita.
Lähimal ajal saan kokku veel mõne tegijaga ja järsku sünnib midagi...
Grisha

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12092
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 06. 10. 2005. 08:58

AndreK kirjutas:... Ma arvam et kes seda stuffi tahab on nõus kinni maksma andmekandja + transpordi kulud + näiteks 75 -100 eeki vaevanägemise eest...
Ma olen harjunud kõige eest maksma :) . Ok, mitte päris kõige, aga H100 osas ei karda ma kulutada, kuna usun, et iga penn läheb asjaette. Ja üleüldse võiks Holden kunagi presidendiks ka saada - tubli eesti mees.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 06. 10. 2005. 09:15

holden kirjutas:Sul, Olts, lähevad suurte arvude puhul asjad tavaliselt sassi, DVD-de ja CD-de asemel on lihtsam öelda, et kogu materjali on kokku 7 tundi. Mitme plaadi või kassetti peale see mahub, on tegijate rida.
Ma ei saand aru, mis mul siis sassi läks. Hetkel see materjal on selline kogus. Siis kui me seda eile tondiga arutasime, lasid sina lauaotsas õlut. Samas mõtlesin mina kah seda varianti, et vormida see millekski(mis iganes formaat see siis ka ei oleks) ja see maha müüa.

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 06. 10. 2005. 11:49

mart kirjutas: Vastus mõlemale küsimusele on jah. Kui sul oleks need tingimused täidetud, oleks su aeg tulnud ca 1h parem.
Siin sulle retsept, kuidas tuleval aastal püünele jõuda:
täislaagritel kergjooksud - ajavõit 30min
tubeless - ajavõit 30min
ühenäpu pidurid - ajavõit 30min
carbonraam - ajavõit 30min
tagaamort - ajavõit 30min
ülikerge õhk/õli esiamort - ajavõit 30min
carbon sadul titaan raamil - ajavõit 30min
integreeritud vänt - ajavõit 30min
batoonid, geelid, kissellid - ajavõit 30min
kergem ilma nokata kiiver - ajavõit 30min
tagasipeegelduvad prillid - ajavõit 30min
carbon papud + crancbrother pedaalid - ajavõit 30min
xtr/X.O - ajavõit 30min
Oleks sul need tingimused täidetud, oleks 6,5 tundi nagu maast leitud.
Ja kui su rahvus oleks lätlane, siis ajavõit 38,3sek lisaks

Omal jäi just mõne eelneva puudumise tõttu võit võtmata ja pidin finisheeruma vaid 2h enne sind. :wink:
Ja kui võtad kasutusele kõik soovitused siis muutub reaalseks ka kiirus, et kustutad õhtul tule, võtad riidest lahti ja jõuad enne teki alla kui tuli kustuda jõuab. :roll:
Ja kui stardipauk kõlab....

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 06. 10. 2005. 13:27

jama lugu siis, kui see kõik juba olemas on, aga ikka saad lätlaselt pika puuga...:)

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 06. 10. 2005. 13:37

Arbo kirjutas:jama lugu siis, kui see kõik juba olemas on, aga ikka saad lätlaselt pika puuga...:)
<OT>Kui see kõik juba olemas ja ike saad "kuue varbaga" mehelt pika puuga, siis on vaja hakata juba trenni tegema.</OT>
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3796
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 06. 10. 2005. 13:53

mart LauriA-le kirjutas:
Oleks sul need tingimused täidetud, oleks 6,5 tundi nagu maast leitud.
Ja kui su rahvus oleks lätlane, siis ajavõit 38,3sek lisaks

Omal jäi just mõne eelneva teguri puudumise tõttu võit võtmata ja pidin finisheeruma vaid 2h enne sind. :wink:
tõeline siga kirjutas: Ja kui võtad kasutusele kõik soovitused siis muutub reaalseks ka kiirus, et kustutad õhtul tule, võtad riidest lahti ja jõuad enne teki alla kui tuli kustuda jõuab. :roll:
Ja kui stardipauk kõlab....
Minu jutu, täiendada/parendada tehnilist varustust, tingis asjaolu, et küsiti just seda, mitte treenituse taset. H100 esiotsa lõpetanutel on ju varustus suht sarnane - neil määrab ettevalmistus/treenitus raja läbimise kiiruse. Või eksin? (Loomulikult on veel olemas mustmiljon pisitegurit , alustades tehnika altvedamisest, kuni tõbisena raja läbimisest)
Tagaotsa mehed/naised (sorry, aga keegi peab ka taga olema) peavad leppima kuivade numbritega,
et kui H100 rada läbida X ajaga, siis keskmine kiirus on Y:
10h > 10kmh
9,5h > 10,5kmh
9h > 11kmh
8,5h > 11,8kmh
8h > 12,5kmh
7,5h > 13,3kmh
7h > 14,3kmh
6,5h > 15,3kmh
6h > 16,7kmh
Siit edasi tekivad spekulatsioonid, et kui oleks nt pori mittekoguvad pedaalid ja ühenäpu pidurid, siis kas oleks suutnud sõita keskmiselt 1kmh kiiremini. Pilt
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Haanja100”