Kuusalu Rattamaraton

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 676
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas dh » 12. 05. 2015. 10:02

Etapi info: http://estoniancup.ee/etapp/kuusalu-rm/

Paistab rauad paremal kihutamine olevat rajakirjelduse järgi. Kuidas matkasõidul käinud kommenteerivad?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 12. 05. 2015. 10:34

Üks sõber käis proovimas seltskonnaga. Tempo oli nii kõrge, et ei mäleta rajast suurt midagi :wink: Võitja keskmine kiirus saab ilmselt olema tublisti üle 30 km/h. Kõva kahvel, sile rehv, kõva MTB ühesõnaga.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 12. 05. 2015. 11:42

Kohati kiire, kuid palju ka mülkaid, traktori metsa väljavedamise rööpad, 0,5M sügavune vesi muda põhi.
Nendes kohtades FF-ga 30km /h ei kihuta :wink: , hea kui jala läbi saad servast.
Matkasõitudel võiks tähistada rajad ka nooltega, suheldes inimestega rajal oli palju segadust.
Raiesmik enne lõppu, kus tuleb olla ettevaatlik, võib rehvi läbi torgata või hammakaga kivile kiikuma jääda :?
Singel ~3km enne lõppu liivasel lõigul on muidugi super lahe! :)

J.
🇪🇪

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Genry » 12. 05. 2015. 16:37

Tõuse praktiliselt ei ole ja pikki sirgeid on palju. Kui matkasõitjad ka veel rada üles trampisid ja peaks vihma tulema, siis keerulisi kohti rajal enam kui kümneid. ON täiesti läbimatuid mudamülkaid ka, paljudest siiski laupäeval veel andis läbi sõita. On pikki liivaseid teid ja sellise "vajuva" liivaga ehk ei saaks öelda, et väga kerge rada.
Üks madalalt pangalt laskumine on ka, kus pikki laskumist juurikas mis võib ohtlik olla. Üldjoontes FF rada aga küll.

PS, rehvirõhuga läheb raskeks - kas uhamislõikudele kõrgem, või mudaseid lõike silmaspidades madalam..
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Nominative » 12. 05. 2015. 22:25

Sõitsin ka läbi selle raja pühapäeval. Oli vähe segadust jah nende lintide üles leidmisega seal, kuid võistluse ajaks ma usun, et need kahtlased kohad on tehtud arusaadavamaks noolte ja lisalintidega. Kindlasti on tegu VÄGA kiire rajaga ja võitjate keskmine kiirus saab olema kindlasti üle 30 km/h. Pakun puusalt, et mudast osa on rajal kokku ca 10-15%. Ülejäänud on räme andmine. Põmst alguses võite kohe ennast rihmaks kütta, sest ca 10 km peal tuleb 1m laiune rippsild, kus kindlasti tekib seisak, kui sa just esikümnes ei ole. Ehk, kui haamer on peal, siis seal saab taastuda :) Rippsillast saab rattaga üle sõita, kuid rippsillalt maha sõites on 3-4 meetri jagu pehmet rannaliiva, kust samal ajal tuleb ka paremale keerata. Hea hoo ja kõrge kadentsiga saab kindlasti läbi, kuid ei saa kindel olla, et kurvi taga mõnda meest ees ei ukerda, sest ei pruugi näha. Sild ise on tugev. Alternatiivina saaks ka ratta selga võtta ja jõest läbi minna. Veits peab müttama.

3 km enne lõppu olev singel on äge tõesti :)
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 13. 05. 2015. 23:12

Nominative kirjutas:Sõitsin ka läbi selle raja pühapäeval. Oli vähe segadust jah nende lintide üles leidmisega seal, kuid võistluse ajaks ma usun, et need kahtlased kohad on tehtud arusaadavamaks noolte ja lisalintidega. Kindlasti on tegu VÄGA kiire rajaga ja võitjate keskmine kiirus saab olema kindlasti üle 30 km/h. Pakun puusalt, et mudast osa on rajal kokku ca 10-15%. Ülejäänud on räme andmine
Kui ma 1. Kuusalu rattamaratoni korraldajaga arutlesin pühapäeval aset leidva võidusõidu raja üle, siis arvamus oli, et ca 80% on kruusa ja kruusast metsateed. Nominative'i poolt tehtud rajaluure kinnitab seda!!!
No further comments.....

devilc
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 08. 2012. 16:03

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas devilc » 14. 05. 2015. 09:19

dr Holden kirjutas:
Nominative kirjutas:Sõitsin ka läbi selle raja pühapäeval. Oli vähe segadust jah nende lintide üles leidmisega seal, kuid võistluse ajaks ma usun, et need kahtlased kohad on tehtud arusaadavamaks noolte ja lisalintidega. Kindlasti on tegu VÄGA kiire rajaga ja võitjate keskmine kiirus saab olema kindlasti üle 30 km/h. Pakun puusalt, et mudast osa on rajal kokku ca 10-15%. Ülejäänud on räme andmine
Kui ma 1. Kuusalu rattamaratoni korraldajaga arutlesin pühapäeval aset leidva võidusõidu raja üle, siis arvamus oli, et ca 80% on kruusa ja kruusast metsateed. Nominative'i poolt tehtud rajaluure kinnitab seda!!!
No further comments.....
Ivar, ära nüüd liiga rahulolevaks kah muutu. Võrreldes Tallinna Rattamaratoniga on rajal tehnilisi elemente kindlasti rohkem. Kihutamised on muidugi mõlemad.

(Ma pole EC korraldusega seotud, lihtsalt osaleja.)

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas raamimurdja » 14. 05. 2015. 09:57

dr Holden kirjutas:
Nominative kirjutas:Sõitsin ka läbi selle raja pühapäeval. Oli vähe segadust jah nende lintide üles leidmisega seal, kuid võistluse ajaks ma usun, et need kahtlased kohad on tehtud arusaadavamaks noolte ja lisalintidega. Kindlasti on tegu VÄGA kiire rajaga ja võitjate keskmine kiirus saab olema kindlasti üle 30 km/h. Pakun puusalt, et mudast osa on rajal kokku ca 10-15%. Ülejäänud on räme andmine
Kui ma 1. Kuusalu rattamaratoni korraldajaga arutlesin pühapäeval aset leidva võidusõidu raja üle, siis arvamus oli, et ca 80% on kruusa ja kruusast metsateed. Nominative'i poolt tehtud rajaluure kinnitab seda!!!
No further comments.....
Juhin tähelepanu, et "dr Holdeni" puhul on tegemist konkureeriva sarja korraldajaga ning tema postitusi seoses Estonian Cup sarjaga ei tasu tõsiselt võtta.

Sõitnuna ise raja läbi, siis tõepoolest on suur osa rajast kruusateed ning metsateed, kuid on ka mõned kitsamad ja tehnilisemad lõigud ning mõned raskemad tõusud, mis kindlasti saavad osadele jooksutõusudeks.

Läbi aastate 10+ korda Kõrvemaa/Aegviidu/Tallinna Rattamaratonil osalenuna ütlen, et rada ei ole kokkuvõttes ei kergem ega ka igavam. On väga ilusaid ja huvitavaid metsalõike ning vahepeal saab silmanurgast ka merd nautida.

Võitja keskmine kiirus on Tallinna Rattamaratonil viimased viis aastat olnud 30+ km/h ning eeldatavalt on seda ka Kuusalu Rattamaratonil. Loomulikult sõltub see ka ilmast. Siiski arvan, et Elva Rattamaratoni võitjate keskmisi kiirusi, milleks eelmisel aastal oli 33 km/h, oluliselt ei ületata.

*Olen ise Estonian Cup sarja korraldusega seotud

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas kle » 14. 05. 2015. 10:02

igaüks üritab ikka enda juurde meelitada...
Mõni ütleb: "Parem karta kui kahetseda. "
Mina ütlen: "Pigem riskida kui kahetseda, et jätsin võimaluse kasutamata."

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 14. 05. 2015. 11:06

raamimurdja kirjutas:Juhin tähelepanu, et "dr Holdeni" puhul on tegemist konkureeriva sarja korraldajaga ning tema postitusi seoses Estonian Cup sarjaga ei tasu tõsiselt võtta.
Lisaks konkureeriva sarja Rõuge etapi korraldajaks olemisele olen ka nö harrastusrattur ning siinse rattafoorumi kauaaegne kasutaja.

Oman täielikku õigust kommenteerida mõnda rattavõistlust ning minu postituste tõsiseltvõetavuse üle otsustab lugeja, mitte kellegi suunav käsi...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 14. 05. 2015. 12:08

"Puhake jalga" härrad korraldajad siit ja sealt :idea:
Pühapäeva õhtul oleme targemad, mis olid keskmised kiirused jne. Eelinfo on jagatud, nüüd vaja see verifitseerida. Eesõigus sõna võtta on neil kes mõlemad sõidud läbivad.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas riho » 14. 05. 2015. 12:17

Mati kirjutas:Eesõigus sõna võtta on neil kes mõlemad sõidud läbivad.
"Pöial püsti"

toomaspoiss
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 28. 09. 2009. 13:04

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas toomaspoiss » 14. 05. 2015. 13:59

Kas see kruusaralli on sama saatanast nagu Eesti riigi võlakirjad või homoabielude registreerimine Viljandis?
Ja 6h mööda singleid ronides oled Peetrusele lähemal ning peakohal helendab valguse-sõõr...
Kui kõik on tõesti nii...siis võiks ju kruusarallile magusamaksu e aktsiisi peale panna. See ju kahjustab moraali ja hävitab ühiskonda.

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas juuser78 » 14. 05. 2015. 14:38

Sellised nö "kruusarallid", kus sees mõned üksikud tehnilisemad lõigud on minu arvates täiesti normaalsed ja sobivadki just massidele.
Kes juurikate otsas tahab ronida, saab alati minna nt. Saku 100-le või Kolmapäevakutele.

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas marguss7 » 14. 05. 2015. 14:44

Käisin avatud rada pühapäeval sõitmas, minu arust päris vaheldusrikas, kruusa, metsateid, singleid, paar mülgast, paar pikka veetakistust, paar rippsilda, liiva, merevaade, paar järsku tõusunukki jne ühesõnaga kõigile midagi, üks kruusajupp tundus veidi pikk. Regasin eile ära ka, kuna mulle rada meeldis.
Ühegi rattavõistluse korraldamisega seotud ei ole.

RaitO
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 23. 07. 2012. 12:15

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas RaitO » 14. 05. 2015. 18:55

Tundub huvitav sõit tulema,kuulun vist just sellesse massi kellele see kirjeldatud rada väga sobib ja arvan,et ka meeldib.
Ootan huviga!!

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 14. 05. 2015. 20:32

Kuidagi vägisi põhimõtteliseks kisub, kui enne veel plaanisin Rõuget minna sõitma MTB EST-iga, siis peale mõne mehe lällamist teiste foorumi teemades ei tee seda ja lähen kiuste Kalevipoega sõitma.
Üldiselt mulle tundub, et oleksime võitnud kui oleks 1 suur sari, kus palju osalejaid, korralikud rajad ja korraldus.Neid väikseid on ju lisaks piisavalt nagunii.
Loodan, et aeg paneb asjad paika.

Lihtsalt hobisportlane.
🇪🇪

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas veloson » 14. 05. 2015. 22:51

JLansa kirjutas:Kuidagi vägisi põhimõtteliseks kisub
Ei saa aru, aga kõlab huvitavalt, äkki selgitate?
JLansa kirjutas:oleksime võitnud kui oleks 1 suur sari, kus palju osalejaid, korralikud rajad ja korraldus.Neid väikseid on ju lisaks piisavalt nagunii.
Juba toimunud Vooremäe oli väärt uus algatus, kui teised uued rajad ja sõidud kolmveerandinigi sellest küündivad, on need isiklikul hinnangul väärt sõitmist ja rikastavad kohalikku veeremiselu. Nähes, millise huvi nt Karujärve või Kõlleste RM on leidnud, ei tundu kuidagi, et "väikseid" küllalt oleks. Võib-olla pole ülalkirjutajal lihtsalt huvi? EC ja MTBest on endiselt piisavalt suured, et korraldus jm sujuv oleks; senitoimunud etappide tagasiside on olnud positiivne, mis see meie, lihtsalt hobisportlaste suur võit ilma lisandunud rattamatonideta ikkagi oleks?

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas marguss7 » 14. 05. 2015. 23:35

Kui palju osavõtjaid peab olema, et oleks suur võistlus või sari? Mis on korralikud rajad? Eestis vist ainuke tõeliselt suur võistlus, kui osavõtjate arvu järgi hinnata, on TRM. Kui vaadata näiteks esikomikuid, siis eelmisel aastal Karujärve oma ilmselt kõige esinduslikum. EC sarjana osavõtjate arvult ju päris suur, MTBEST veidi väiksem, Marimetsa Kapp, Tour de Tuletõje, kolmapäevakud jne veel veidi väiksemad, lisaks igasugu muid sarju ja võistlusi. Rajad seinast seina, nii pikkuselt kui iseloomult, a la TRM vs kolmapäevakud jne. See on ju tore kui on valida võimalikult paljude kuupäevade, radade, osavõtjate arvu jne järgi. Igaühele midagi. Konkureerivate sarjadega seotud isikud võiks teineteise teemades ainult kiitust avaldada mitte maha teha, eesmärk võiks ju ikkagi olla rattaspordi populariseerimine, maine tõstmine jne, siis ilmselt võidaksid mõlemad, lihtsalt minu arvamus :) Jutt ei puuduta tegelikult viimaste postituste puhul eriti enam Kuusalu maratoni ehk muutunud offtopicuks ning pigem sobiks mingisse muusse kas avatud või veel tegemata teemasse...

Kasutaja avatar
metsaveere
Rattur
Postitusi: 192
Liitunud: 08. 10. 2013. 17:28

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas metsaveere » 15. 05. 2015. 06:34

veloson kirjutas:
JLansa kirjutas:Kuidagi vägisi põhimõtteliseks kisub
See igakordne alltekst - olen/ei ole seotud EC korraldajaga on veits kummaline. Natuke juba häirib ka.

Aga teemat raja peale tagasi aidates - kasulik teave seegi, et millega Kuusalu raja poolest Vooremäele alla jääb, selle teeb Kuusalu tasa ja korralikult peale rada. Otse võistluskeskuse kõrval on ujula ja saun.
Peale matkasõitu oli küll umbele hää sealt läbi käia.
Et siis kes loeb ja kel silma jääb - kahmake ujumispüksid kaasa ja tehke oma "torsole" pai pingutuse eest.
Maksis äkki poolteist eurorubla

Kasutaja avatar
JLansa
Rattur
Postitusi: 271
Liitunud: 27. 07. 2009. 21:17

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas JLansa » 15. 05. 2015. 07:30

veloson kirjutas:
JLansa kirjutas:Kuidagi vägisi põhimõtteliseks kisub
Ei saa aru, aga kõlab huvitavalt, äkki selgitate?
[quote="J

Põhimõte on elementaarne viisakus, kus ja kuidas oma rada tutvustad või teisi maha teed.
Eestlaslik teistele iga hinna eest ära panemine on lihtsalt õudne ja sakib.

EC on igal juhul see aasta teinud seljavõidu ja on minule sümpaatsem nii radade tutvustamise ja korralduse poolest.

Juba mainisin, et ei ole kuskilt pidi korraldajatega seotud - tegelen hobiga.
🇪🇪

Kasutaja avatar
madist
Rattur
Postitusi: 107
Liitunud: 09. 05. 2014. 07:51

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas madist » 15. 05. 2015. 08:10

EC facebooki lehelt selline info: "Registreerumine Hawaii Express Estonian Cup Kuusalu Rattamaratonile lõppeb täna (13.05) südaööl. "
Mida see tähendab, et kui täna registreerun laupäeval või kohapeal siis minu eelnevaid tulemusi ei arvestata ja lisatakse stardinimekirja lõppu ? Vaatan, et eile veel lisati võistlejaid.
Northern Media www.nrtmedia.ee E-lahendused, Tarkvaraarendus

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 15. 05. 2015. 09:34

madist kirjutas:EC facebooki lehelt selline info: "Registreerumine Hawaii Express Estonian Cup Kuusalu Rattamaratonile lõppeb täna (13.05) südaööl. "
Mida see tähendab, et kui täna registreerun laupäeval või kohapeal siis minu eelnevaid tulemusi ei arvestata ja lisatakse stardinimekirja lõppu ? Vaatan, et eile veel lisati võistlejaid.
Nii see on tavaliselt olnud igal suuremal võistlusel - lõppu jah, sest stardinumbrid jagatakse eelreganute vahel ära.
Miks lisati veel eile - registreeruti 13-ndal, aga registreerituks loetakse peale osalustasu laekumist. Need vajavad ükshaaval kontrollimist.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas raamimurdja » 15. 05. 2015. 09:41

madist kirjutas:EC facebooki lehelt selline info: "Registreerumine Hawaii Express Estonian Cup Kuusalu Rattamaratonile lõppeb täna (13.05) südaööl. "
Mida see tähendab, et kui täna registreerun laupäeval või kohapeal siis minu eelnevaid tulemusi ei arvestata ja lisatakse stardinimekirja lõppu ? Vaatan, et eile veel lisati võistlejaid.
Kohapeal registreerudes antakse stardinumber tõepoolest viimasesse koridori, kuna kõik vahepealsed numbrid on juba kellegile välja antud ja ümbrikutesse pandud.

Küll aga on Kuusalus viitstart ning eriti vahet ei ole, millisest stardikoridorist alustada. Sest tänu viitstardile on rada vaba ja vaja vaid vajutada ning aeg läheb käima stardijoone ületamisel.

Märkusena eilsetest lisandujatest, et eile päeva jooksul lisandus paar võistlejat, kes olid ennast registreerinud kolmapäeval, kuid nende makse märkisime makstuks alles eile ja stardikasse ilmusid need peale seda.

Kasutaja avatar
Kitty
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 05. 08. 2013. 15:29

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Kitty » 15. 05. 2015. 20:45

Käisin täna rada läbi sõitmas ja Kolgas oli keegi vist kollaste lintide ümbersidumisega kergelt pulli teinud :) Ühesõnaga kui te sõidate ära pika kitsa asfalteeritud sirge kergliiklustee (mingi väike sillalaadne asi oli ka seal), siis peaks varsti elektrikappide juurest paremale tõmbama, sealt läheb õige rada. Sealse kollase lindi oli keegi sidunud otse mineva teejupi peale (nagu läheks rada otse edasi), siis satub tupikusse - vasakule ja paremale on asfalttee, otse aga kellegi hoov ja õu. Keerasime seal kaarti uurides paremale ja jõudsime uuesti rajale välja.
Ühesõnaga mul oli seal kerge segadus, aga ma pole just maailma parim orienteeruja ka :)

Trass oli väga äge!

M.V.
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 19. 08. 2013. 17:48

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas M.V. » 17. 05. 2015. 16:20

Joogipunktides olid inimesed kes ei jaganud joogi andmisest tuhkagi. Kolmes punktis üritasin hoo pealt vett saada kuid mulle ainult naeratati leti tagant. Niipalju kui nägin siis ei saanud sealt keegi midagi kätte. Vesi oli iseenesest laual olemas ja kui oleks seisma jäänud siis oleks kindlasti ka juua saanud.

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 17. 05. 2015. 16:30

Õnneks leidub Eestimaal maastike, kuhu saab planeerida maastikurattamaratoni nime väärilisi radu ja hea, et meil on päris palju kogenud rajameistreid, kes suudavad rajatähistuse paigaldada võistlejatele arusaadavalt ning tagada normaalse rajaturvamise. :wink:

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 17. 05. 2015. 16:39

kalari kirjutas:Õnneks leidub Eestimaal maastike, kuhu saab planeerida maastikurattamaratoni nime väärilisi radu ja hea, et meil on päris palju kogenud rajameistreid, kes suudavad rajatähistuse paigaldada võistlejatele arusaadavalt ning tagada normaalse rajaturvamise. :wink:
Kas Su terve tekst on iroonia või ainult see rajamärgistuse osa?

See koht kus paralleelselt liivase teega singel jooksis, oleks võinud ühe inimese panna sinna, kes ratturid ilusti singlile suunavad.

Kasutaja avatar
eyper
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 07. 08. 2013. 14:04

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas eyper » 17. 05. 2015. 18:21

mikulaine kirjutas: See koht kus paralleelselt liivase teega singel jooksis, oleks võinud ühe inimese panna sinna, kes ratturid ilusti singlile suunavad.
Oi, ma nägin ikka tulist vaeva, et sealt liivast oma thunderitega läbi pressida, kuni silmasin kõrval singlil kolleege. Muidu oli nii korralikku kihutamist, mudas pikutamist kui ilusaid männimetsa aluseid singleid. Mulle isiklikult meeldis ja korraldusele ei ole ka midagi ette heita. (y)

RaitO
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 23. 07. 2012. 12:15

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas RaitO » 17. 05. 2015. 18:28

Uus etapp läbitud,kõik oli ok aga need muda mülkad,kus sõitmine pea võimatu,eriti kui keegi ees veel ukerdab,üldse ei meeldinud.
Seljanka oli ka muidugu huvitav,ilma ühegi lihatükita,aga noh elab üle:D

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas martr » 17. 05. 2015. 19:13

RaitO kirjutas: Seljanka oli ka muidugu huvitav,ilma ühegi lihatükita,aga noh elab üle:D
See oli minu supi sees ;)

Tähistust oleks võinud veidi rohkem olnud. Kohe pärast starti tahtis kogu meie grupp teisest kurvist otse sõita. Õnneks turva sekkus, aga lindid oleks olnud arusaadavam. Mingi 5km stardist, metsa vahel ei saanud meie grupi liidrid.aru, kuhu keerama peaks. Tulemuseks äkkpidurdus ja kukkumine. Ise sõitsin HG kilomeetri otsast mööda.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 17. 05. 2015. 19:23

martr kirjutas:
RaitO kirjutas: Seljanka oli ka muidugu huvitav,ilma ühegi lihatükita,aga noh elab üle:D
See oli minu supi sees ;)

Tähistust oleks võinud veidi rohkem olnud. Kohe pärast starti tahtis kogu meie grupp teisest kurvist otse sõita. Õnneks turva sekkus, aga lindid oleks olnud arusaadavam. Mingi 5km stardist, metsa vahel ei saanud meie grupi liidrid.aru, kuhu keerama peaks. Tulemuseks äkkpidurdus ja kukkumine. Ise sõitsin HG kilomeetri otsast mööda.
Olin ise seal samas, kui see punt teil otse hakkas minema, muljed kõrvalt: sellises kohas ei oskaks vana kurat ka tahta linti, sest iga loogiline inimene oskab aru saada, et pidi paremale minema. Mis nende vedajate peas toimus, ei oska keegi vist vastata. Seda ära keeramist oli kaardil näha, oli stardist näha, kuhu teie eest 2,3 gruppi läks, niiet pole kellegile miskit ette heita.
Küll märgistuse osas oli kehva poolne lõpu poole see pikk liivane ala, kus tegelikkuses oleks vist mingi singli peal pidanud olema. Ise proovisin läbi liiva ning lõpus mainiti, et teispool linti oli mõeldud rada.

Muidu oli kõik fine ja meeldis. Kahe esimese uue raja peale emotsioonid positiivsed.
"It never gets any easier, you just go faster"

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Kaido88 » 17. 05. 2015. 19:45

RaitO kirjutas:Uus etapp läbitud,kõik oli ok aga need muda mülkad,kus sõitmine pea võimatu,eriti kui keegi ees veel ukerdab,üldse ei meeldinud.
Seljanka oli ka muidugu huvitav,ilma ühegi lihatükita,aga noh elab üle:D

Korralik kiire paugutamine (kruusa oli minu jaoks pisut palju aga asi on maitses).
Huvitav veetakistus! Kas keegi sinna ka suutis kukkuda?
Pori mülgas oli kirss tordil, supper. Peaaegu täiesti sõidetav kui just esiratas kuhugi mülkasse kinni ei jäänud ja kukkumine ning mudaravi sain korraliku :D

Väga maitsev supp ja supper pesemistingimused (Y) Nauding. Ideaali lähedane korraldus isegi, ka raja tähistus. 1 mats lolli kohapeal minu ees rajalahkmel oli, ei tea mida tüübid mõtlesid.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 676
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas dh » 17. 05. 2015. 20:24

Porimülkad ja viimased 3km olid ainukesed rajaosad mis suutsid positiivset emotsiooni tekitada. Ülejäänud arulage kihutamine. Ok.. alguses oli ka natuke huvitav.
Ilmselt vist kõige siledama rajaprofiiliga EC üldse? Tulemus endakohta suht hea (tänu Sportlove tiimikaaslasele), kuid muidu pettumustvalmistav rada.
Muus osas oli kõik OK, sh (vähemalt kaks esimest) TP-d kus ulatati tops otse kätte.

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas juuser78 » 17. 05. 2015. 20:28

Loodan väga, et korraldajad suudavad uute maratonide puhul oma kaubamãrgi maksma panna ning tagada ühtlane tase rajamärgistustel, joogipunktides ja miks mitte ka supi kohapealt.

Piltlikult öeldes, kui McDonaldsisse lähed, siis eeldad ikka, et alati on Big Mac burgeri vahel veisepihv, mitte kalapulk. :)

Vastasel juhul on konkureerival sarjal kõik trumbid käes. Ega ainult firmamärgi najal pikalt liugu ei lase.

P.S. Seda mitte palun võtta kriitikana, vaid sõbraliku soovitusena :!:
Viimati muutis juuser78, 17. 05. 2015. 20:50, muudetud 1 kord.

reimakas
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 19. 04. 2009. 21:11

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas reimakas » 17. 05. 2015. 20:38

Rada oli sõidetv ja samas päris huvitaval maastikul, kui oli aega ringi vaadata. Murelikus tegi kusagil 7-8 km enne asfaldile suunduist raja märgistus, sest saime aru oma seltskonnaga, et olime valesti sõitnud aga õnneks mitte väga palju. Teine asi millega nuriseks oli see, et ei olnud märgistatud ,et 1km TP-ni ja ei märkand ka prügiala algust.

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas j6ukur » 17. 05. 2015. 21:06

Sõit oli mõnus, eriliselt meeldisid teise kolmandiku rabavett täis olid valgunud traktotijäljed. Esimese võtsin keskelt. Kuigi vett oli poolde puusa, vedas tagavedu teise kaldasse. Järgmised soojärved otsustasin juba serva mööda läbida.

Esmase korralduse kohta polnud suuremaid fiaskosid - rada oli maas, supp ja spaa olemas, mida muud tahtagi. Kindlasti said korraldajad järgmisteks aastateks palju vihjeid nii parkimise kui raja (ja prügialade) märgistuse osas.
M.V. kirjutas:Joogipunktides olid inimesed kes ei jaganud joogi andmisest tuhkagi. Kolmes punktis üritasin hoo pealt vett saada kuid mulle ainult naeratati leti tagant. Niipalju kui nägin siis ei saanud sealt keegi midagi kätte. Vesi oli iseenesest laual olemas ja kui oleks seisma jäänud siis oleks kindlasti ka juua saanud.
Ma kasutasin seisma jäämist, sain vee kätte. Kuna jootjad on vabatahtlikud, siis ma ei eelda, et nad mind kuidagi eriliselt kohtlevad või ülejäänud paarisajal soovijal kõrval jooksevad.

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas guidomukk » 17. 05. 2015. 21:13

Ausalt öeldes mind hämmastavad jutud kus kurdetakse et toitlustuspunktides ei ole nende proffesionaalseid jootjaid. Te pole vist peale eesti mujal sõitmas käinud? Kinnitan..tase on meil super.

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas juuser78 » 17. 05. 2015. 21:20

Lihtsalt eelmise aasta mõnel etapil maitse suhu saadud. See näitab, et on võimalik küll hea tahtmise ja organiseerimise puhul.
guidomukk kirjutas:Ausalt öeldes mind hämmastavad jutud kus kurdetakse et toitlustuspunktides ei ole nende proffesionaalseid jootjaid. Te pole vist peale eesti mujal sõitmas käinud? Kinnitan..tase on meil super.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Nominative » 17. 05. 2015. 21:21

martr kirjutas:See oli minu supi sees ;)
Mulle tundub, et minu supi liha oli ka sinu supi sees ;) Ma ei saanud üldse pihta, et see seljanka oleks olnud. Seljanka üldiselt on ikka vähe tummisem, see oli mingi roosa juurviljasupp. Ja ega ei oleks värskest leivast ja kaneelisaiakesest ka ära öelnud. Aga noh, nagu RaitO ütles: "elab üle" :D

Kusjuures, nädal tagasi, kui raja läbi sõitsime, siis ilmselgelt me panime ühest kohast mööda. Nüüd korraliku noolte ja lintide märgistamisega tuli üks huvitav lõik 5ndal kilomeetril vahele, mis oli mõnus metsas müttamine. Ega jah, see kruusatee teema ei ole ka minu teema. Tagaotsas, kus ma sõitsin, andsid tüdrukud igal pool topse kätte aga ma ei tahtnud. Läksin banaane sööma. Lõpus osad läksid jah singlile ja osad mööda suurt liivateed. See asi oli vähe lahtine tõesti.

Rattapesu oli uskumatult ägeda süsteemiga. Survet oli ja pesuotsi palju. Kuna ma käisin maratonil viimati 2 aastat tagasi, võibolla on selle aja jooksul paljudes kohtades nii olnud, ei tea. Mulle oli päris hea üllatus.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

Kasutaja avatar
metsaveere
Rattur
Postitusi: 192
Liitunud: 08. 10. 2013. 17:28

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas metsaveere » 17. 05. 2015. 21:25

Nominative kirjutas: Rattapesu oli uskumatult ägeda süsteemiga. Survet oli ja pesuotsi palju. Kuna ma käisin maratonil viimati 2 aastat tagasi, võibolla on selle aja jooksul paljudes kohtades nii olnud, ei tea. Mulle oli päris hea üllatus.
Kui palju tüli ei tee, seleta oma kogemust rohkem lahti.
Milline on hea rattapesu, v.a. see osa, et seda piisavalt on.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas siim_s » 17. 05. 2015. 22:11

Ise sõitmas ei käinud, aga üht ratast pesin küll ja see oli tõesti mõnus. Palju voolikuid, mitte ühtegi survepesurit. St ei ole võimalus liigse survega rattale liiga teha ja korraldajal ka vähem asju, mida orgunnida ja mis katki võiks minna. Surve oli täiesti piisav, et suurem pori maha saada, peenema puhastuse teeb nagunii igaüks kodus. Ainult puid, mille najale ratast toetada, oleks võinud rohkem olla :D

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas madmax001 » 18. 05. 2015. 07:36

Tänud osalejale 354 kes kostitas magneesiumi ampulliga.

Kasutaja avatar
madist
Rattur
Postitusi: 107
Liitunud: 09. 05. 2014. 07:51

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas madist » 18. 05. 2015. 07:42

Korraldus oli üldiselt hea rada ise oli kiire, mudased kohad lõpu poole lisasid ka sellist huvitavat värskendust uhamisele. Suppiga oli jah nii, et tuttav küsis mis supp oli siis ma jäin vastuse võlgu sest seal oli palju kartulat ja sibulat meenutas seljankat aga liha sees polnud :D

Üldiselt korraldus oli hea mõned kohad rajal oleks võinud märgistus parem olla esimesed mehed kihutasid mööda.

Kurvisel kruusakal läks hästi oli võimalus tekitada kokkupõrge traktoriga. (tegemist oli pimeda kurviga ja just sellel hetkel sai mööda sõitu tehtud õnneks läks kõik hästi :)
Northern Media www.nrtmedia.ee E-lahendused, Tarkvaraarendus

Rattur81
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 10. 05. 2013. 16:26

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Rattur81 » 18. 05. 2015. 09:56

Jõudu, ratturid!

Ilm ilus, rada mõnus ja orgunn samuti enam-vähem. Ühe kivi viskaks korraldajate kapsaaeda - miks lühikese maa stardigrupid umbes 15 minti enne starti kokku lasti? Stardin esimesest grupist ja tavaliselt ei viitsi 20 minutit varem koridoris passida. Eks tegijal juhtub ja vast ollakse järgmine kord targemad.

Kasutaja avatar
miilits
Rattur
Postitusi: 584
Liitunud: 01. 08. 2010. 16:46

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas miilits » 18. 05. 2015. 10:04

Rattur81 kirjutas:Jõudu, ratturid!

Ilm ilus, rada mõnus ja orgunn samuti enam-vähem. Ühe kivi viskaks korraldajate kapsaaeda - miks lühikese maa stardigrupid umbes 15 minti enne starti kokku lasti? Stardin esimesest grupist ja tavaliselt ei viitsi 20 minutit varem koridoris passida. Eks tegijal juhtub ja vast ollakse järgmine kord targemad.
Seal esimese ja teise grupi vahel minu arust juhtus lindiga miskit, sest niipalju kui silmasin, siis antud daam ei olnud korraldaja, kes seda linti kakkus seal.
"It never gets any easier, you just go faster"

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Nominative » 18. 05. 2015. 14:03

metsaveere kirjutas: Kui palju tüli ei tee, seleta oma kogemust rohkem lahti.
Milline on hea rattapesu, v.a. see osa, et seda piisavalt on.
Ei tee tüli. Hea rattapesu on see, kui "pumbajaamast" tuleb üks voolik, mis hargneb puude vahele omakorda 6-ks püstolitega voolikuteks. Nagu Siim ütles, et puid oleks tõesti võinud rohkem olla, kuid see, kellel puu oli, oli päris tore oma ratas sinna toetada ;) Surve ei olnud survepesuri surve, kuid täpselt parajalt, et ratas ikkagi puhtaks saada. Aga üldkokkuvõttes jättis hästi lihtsa ja puhta mulje. Kui oleks 6 survepesurit nende samade ruutmeetrite peale, siis oleks juhtmeid ja voolikuid ilgelt palju.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

marko323
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 06. 03. 2012. 13:16

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas marko323 » 18. 05. 2015. 14:09

Polnud ka raske ratast pikali panna ja siis pesta.
Ja samuti kiidaks rattapesu.

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas madmax001 » 18. 05. 2015. 16:02

Ma ei tea aga est cup sari hakkab meenutama seljankat mis sisaldab pelgalt roosas vedelikus olevat kartulit, millel lisandiks ohtralt sibulat.

Rada oli ka huvitav eriti selle tähistus kus sai mõnuga puusse lastud, tõuse oli nii palju, et isegi keps jooksis lolliks nende meetrite kokku arvutamisel.

Kokkuvõtteks, mulle väga meeldis, eriti esimene laskumine 9 kilomeetril millele eelnes nii 5-10 mintsane jäätise järts.

Ma ei saa aru mida kuradit te vingute. Tehke ise paremini. Ahjaa numbrit ümbrikust haarates ei sattunud ühtegi flaikut näppu, jälle jama.

Kiiret paranemist meestele kes kruusal risu panid. Kes nägi, teab millest räägin.

olxik
Rattur
Postitusi: 74
Liitunud: 19. 03. 2011. 15:02

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas olxik » 18. 05. 2015. 16:32

Mulle väga meeldis. Ilm oli võrratu. Üle pika aja suutsin ka nautida sõitu. Ei jäänud meelde vaid virvendav pilt ja vahutav suu.
Seljanka sai siin palju vastukaja. Minule sattunud supitops sisaldas paksult kõike. Ka liha. Kohe sain aru, et seljanka. Kiitus!
Pesemisvõimalus oli super! Väga mõnus oli puhtalt taastusjook avada ja lahkuda.
Märkida tahaksin aga rajamärgistust. Nimelt just suunajaid. 10ndal kilomeetril veidi peale esimest järsemat järjekorraga laskumist jooksis raja abiline vastu aga paarkümmend meetrit peale pööret. Umbes 20+ ratturit kimasid otse kuni asfaltteeni kust saime uuesti õigele rajale. Samuti viimane singel liivase tee kõrval. Kedagi suunamas ei olnud ja enamus põrutasid otse edasi mööda liiva. Mõned siiski keerasid singlile (ka mina) lindi alt läbi.
Kokuvõttes oli nauditav! Tänud korraldajatele ja rajameistrile!

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2015”