Kuusalu Rattamaraton

martr
Rattur
Postitusi: 195
Liitunud: 31. 10. 2013. 17:01

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas martr » 18. 05. 2015. 16:57

madmax001 kirjutas: Kiiret paranemist meestele kes kruusal risu panid. Kes nägi, teab millest räägin.
Kas see oli grupis 400...500? Ja suht sõidu alguses? Mis seal juhtus?

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas fronius » 18. 05. 2015. 16:58

Kõik oli tipptopp :)

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas wylde » 18. 05. 2015. 17:00

Kallid kaasvõistlejad. Andes tagasisidet, lähtuge, mis on ürituse eesmärk. Ja omakorda küsin, et mis on teie individuaalne eesmärk? Minna suppi sööma? Kas mitte erinevates Eesti paigus looduses võistelda; avastada uusi kohti ja veeta kaasvõistlejatega elamusterohke päev?
Mina loen välja, et ürituse peaeesmärk korraldajalt on – „pakkuda suurematele ja väiksematele rattasõpradele võimalust end proovile panna 8 etapil, mis toimuvad erinevates paikades üle Eesti“.. midagi enamat pole lubatud.
Eesmärk ei ole pakkuda „ X“ tasemelist rada; ei ole eesmärk gurmee lõunat pakkuda; ei ole eesmärk muuta Eesti maastikke vastavalt rattasõitja soovidele ;)
Kõik mis võistluste rajal ja ümber lisaks toimub on ju puhas boonus. Minu arust inetu kommenteerida, et „meil rahval valikut on..“ milleks nii ähvardada? Linnakus ma nägin ainult positiivseid inimesi, kuidas samad näod koju jõudes kritiseerivateks muutuvad? Protokolli lugedes :P ?

Kuusalust – 10 points to location! Asukoht Tallinnast, kust tuleb ca 70% võistlejatest(?) on lisaväärtus minujaoks igaljuhul! Rajal polnud mitte midagi häda, eriti arvestades, et suurema osa mahust treenib iga rattur maanteel või vähemasti siledamal pinnasel. Kas rada mis neid oskusi ja võimeid testib on kuidagi sobimatu? Minu jaoks oli Põhja-Eesti maastik sellisel kujul huvitav.

Mida ehk saaks edasistel etappidel paremini korraldada – viimases joogipunktis vee jagamine kauges kurvinurgas, kus oli lahtine liivaväli. Ühe käega ratast juhtides sinna pauna sisse sõites sai kukukutud. Kukkumine ikka minu enda süü, mitte kellegi teise. Ehk on tulevikus leiab variante panna joogipunkt trajektoorile, mis võimaldab ohutumalt toitlustus tsoonis liikuda.

Et minu jaoks on pereüritus kõik 8 etappi, siis kirjutan kahe tillusõitja eest, kes seda ise teha ei saa. Nimelt kui start pidi olema 12:10, siis tehti mitmeid ümberkorraldusi vahetult ja anti palju segaseid juhiseid asukoha ja aja suhtes. Viimaks, need kõige pisemad ja kõige kannatumad rattasõitjad said rajale kõige viimastena, pea 1h hiljem. Ehk saab tulevikus austada ka nende võistlusrõõmu. Rada oli neil tore, paraja pikkusega.

PS, Lisaks abikaasa oli jootja rollis, seega et 1h venis tillusõit jäi jootja kokkulepitud kohta tulemata ning kurk päris kuivaks, tingis vajaduse viimasesse joogipunkti topsi järele minna, kus lahtine liiv ratta alt viis ja so the story goes.. ehk kuidas tillusõit mõjutas põhidistantsi sõitja tulemust :)
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 18. 05. 2015. 20:50

wylde kirjutas:Rajal polnud mitte midagi häda, eriti arvestades, et suurema osa mahust treenib iga rattur maanteel või vähemasti siledamal pinnasel. Kas rada mis neid oskusi ja võimeid testib on kuidagi sobimatu?
Ära tuli!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 18. 05. 2015. 21:01

wylde kirjutas:Et minu jaoks on pereüritus kõik 8 etappi, siis kirjutan kahe tillusõitja eest, kes seda ise teha ei saa. Nimelt kui start pidi olema 12:10, siis tehti mitmeid ümberkorraldusi vahetult ja anti palju segaseid juhiseid asukoha ja aja suhtes. Viimaks, need kõige pisemad ja kõige kannatumad rattasõitjad said rajale kõige viimastena, pea 1h hiljem. Ehk saab tulevikus austada ka nende võistlusrõõmu. Rada oli neil tore, paraja pikkusega.

PS, Lisaks abikaasa oli jootja rollis, seega et 1h venis tillusõit jäi jootja kokkulepitud kohta tulemata ning kurk päris kuivaks, tingis vajaduse viimasesse joogipunkti topsi järele minna, kus lahtine liiv ratta alt viis ja so the story goes.. ehk kuidas tillusõit mõjutas põhidistantsi sõitja tulemust :)
Ma võin oma kogemusest seletada, miks see tillusõit venis. Täielikule tõele ma oma selgitusega kindlasti ei pretendeeri, sest mind ei olnud sel ajal seal kohal! Aga, kõik need varasemad aastad, kui minu korraldatud rattamaraton kuulus EC alla, oli nende lastesõitudega üks igavene jama. Kõige kannatamatumad rajale sööstma on alati kõige tillemad ning seetõttu nemad ka alati ajakava järgi korraldaja poolt kõige esimesteks pandi. Siis aga hakkas kohapeal noortetreenerite viu-viu, et nende lastesõitudes osalevad kasvandikud ei taastu poolmaratoniks ära!?! :shock: :twisted: Ju seal Kuusalus lükkus see tillude sõit samal põhjusel kõige lõppu!

Disclaimer: Kujunenud hüsteerilises olukorras pean kindlasti märkima, et olen seotud MTBest sarjaga, aga samas tean väga hästi ka EC sisemist hingeelu! Sellest ka see minu postitus, sest ametlik allikas vaikib!

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas marguss7 » 18. 05. 2015. 21:55

Supil polnud häda midagi, kellele ei sobinud, siis pärast alati võimalus kodus parem teha ja termosega kaasa võtta või näiteks õhtuks NOA-s laud kinni panna. Joogipunktid olid kõikide jaoks ühes kohas, aga võistlejaterivi tagumises pooles panid küll enamus sellest klapid peas mööda, ise pidasin igas kinni, haarasin vett-leiba-banaani ja tänu sellele sõitsin mõnest sõitjast sõidu jooksul 5 korda mööda :)
Ühes kohas panin valesti ka, aga 30m tagapool tulnud grupp karjus ning sain kiiresti õigele rajale tagasi, see oli vistsellest, et parasjagu joogipudelist juua võtsin ning rada ei vaadanud, korralik jälg oli tegelikult ju ees. Ei kuulnud oma tuttavatelt ka midagi halba.
Minu arust on tore, et Eestis on palju rattaüritusi ning kõik, kus mina olen käinud, on toredad olnud. Ma ei ole veel kuskil joomata jäänud ega supist kõhuvalu saanud ning rada on ka kõigile sama olnud.
Paradoks ongi selles, et väga suur osa rattureid on Tallinnast või selle ümbrusest, samas reljeefsemad paigad asuvad Tallinnast kõige kaugemas Eesti nurgas. Olen ise laisk olnud ja ei ole viitsinud ühe sõidu pärast nii kaugele sõita, samas korduvalt seal rattamatkanuna peaks ikkagi millalgi ka mõnel sealsel võistlusel ära käima...

Kasutaja avatar
metsaveere
Rattur
Postitusi: 192
Liitunud: 08. 10. 2013. 17:28

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas metsaveere » 18. 05. 2015. 22:23

5000 + vaatamist sellele teemale - juba üks suur pluss. Milleks muidu foorumit pidada, kui arvamust ei avaldata ja teemasid ei loeta.
Supp ON TÄHTIS - EC korraldajate iga etapi eelsel koosolekul-ühisel matkasõidul räägime sellest korduvalt.
Supi üle arvamuse avaldamine on sõnavabadus ja ma julgen kinnitada, et korraldajate mahvia teeb kindlasti järeldused ja kõigest hoolimata proovime üha paremini.
Järgmine etapp on (legendaarne) Kalevipoeg - mis muud kui kontrollime kokatädide kulpide varte pikkuse üle, et oleks tummisem ka katla ülaosas :)
Muus osas on "keegi Kalevi poeg" seda juba kaheksa aastat äkki korraldanud ja peaks hästi teadma, mis kus ja kes. Ja kuidas.
Kuusalut korraldas elupõline rattaentusiast ja tulem läheb ka sinnasamma - rattasõitu. Ei saa keegi ratsa rikkaks ja ei lähe keegi Barbadosele. Me kõik hoidsime sellele etapile pöialt ja mis seal salata - läksime päris mitme teise korraldajaga sinna appi ka.
Jah - prohmakaid oli, õnneks rohkem sissepoole nähtavalt kui väljapoole.
Asukoht pealinnale ligidal ja ujula/saun kohe kõrval silusid nii mõnegi korraldusapsaka.
Supp tavaliselt silub ka apsakaid aga näedsa seekord läks veits viltu (veel).
Lastesõitude teema on tähtis ja samas vastuoluline - eks see on peavalu nii EC-le kui kui ka MTBest-ile. Mõlemad sarjad ja tegelikult vast kõik sarnased/väiksemad üritused loodavad sealt kasvatada omale tulevikus raha eest osalevaid harrastajaid.
Aga nagu herr Tupp üsna tabavalt märkis - viu-viu noortetreeneritelt, et poolmaratoniks ei taastuta ära. Ehk et korraldaja panustamine ja soov on ühe väljundiga, häälekamate osalejate soov ja sihtväljund hoopis teine.
Äkki siinsamas EC teemas käis läbi, et kuhugimaale lapsevanemad saavad oma lapsed osalema, siis aga need kolme tähega spordiroodud likvideerivad kogu motivatsiooni. Ei taha ja ei saagi seda ära keelata, aga teemapüstitus on siiski oluline.
Sõltumata sellest, kes on korraldaja või mis on sari.

Ja veits huumorit ka pingelõdvenduseks - sai täna Marimetsa Kapa Ruila rada matkatud/luuratud. Äge ! Nullilähedased tõusumeetrid, aga peetäis singleid ja kraave ja paepealseid ja uuesti singleid. Juurikaid väga vähe, aga peeeeeetäis lintidega tähistatud singleid. Võimle ennast emaseks ja pääris kiired.
Ning puänt - õige mitu rahulikku ja õhinas harrastajat arutasid kõva häälega - vot see elion kapp on üks paras kruusaralli. Aga see siin ullumaja ruudus ja jube raske :wink:
Ehk et meenutus ja uumoriga pooleks ähvardus emmteebee-estile ja estooniankapale selle foto allkirjaga
https://instagram.com/p/2qWmWlNuwX/

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas andre170 » 18. 05. 2015. 22:39

Mida teha nende kümnetega, kes lõpus moguli-singlist vasakult mööda kihutasid? Lõpuprotokolli järgi võitis niimoodi 10-20 kohta. Kõigepealt peaks neile lõikajatele muidugi kaasa tundma, sest see mogul on tõeline pärl ja meeles veel pikkade maratonide ajast. Sportfoto on täis nende lõikajate pilte. Eks korraldajad otsustavad, kas võtavad singli alguses rajanäitaja puudumise tõttu vastutuse endale või panevad neile mingi karistuse kukile. Avatud rajal oli see koht kuidagi paremini tähistatud...

Rada ise väärib kiitust. Vaheldusrikas ja kiire, palju huvitavaid ja ainulaadseid lõigukesi. Supi kohta ei oska midagi öelda, grillisime pärast sõpradega vinkusid 8)

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas MarkoAa222 » 19. 05. 2015. 05:57


aivarlipp
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 22. 07. 2003. 14:03

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas aivarlipp » 19. 05. 2015. 06:06

Kommenteerides ainult rajakorraldust, siis jättis tugevalt soovida märgitus ja turvamine.
See, et korraldaja on uus, ei ole otseselt vabandus, kuna "katus" peaks tagama kvaliteedi.

Nädal varem läbitud proovisõidu rajatähistuse kitsaskohad olid parandamata.
"kalari" viidatud raja julgestus puudulik.

Korraldajad peaksid pärast raja tähistamist ise trassi läbi sõitma seltskonnaga ja osavõtja vaatevinklist vaatama, kas kõik märgistused on kõigile üheselt arusaadavad ka olukorras, kus kiirused on suured ning pulss "laes".

aimarrr
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 12. 08. 2013. 14:42

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas aimarrr » 19. 05. 2015. 07:23

Ei tea kas Austa pani ka grupiga mööda paar kilomeetrit pärast starti kus metsa vahel 35+ kiirusel oli puhas otse mineku võimalus aga tegelt oli rada mõeldud paremale.
Eesotsas sõites ma sellist viga ei andestaks. See lõhkus meeletult rütmi ja siis pidi terve grupi jälle kinni püüdma. Järgmine maraton ma lähen vaatan siis kõrvalt kus ja mismoodi see rada alguses kulgeb, sest kui esimesena oma koridorist minema panin siis ei saanud kohe alguseski aru, et kas vasak või parem :evil: Siis üks naine näitas, et vasak. Järgmine rist oli vaja kohe paremale- jälle keegi ei näidanud kuhu minna ega mingit linti vms. Siis kui kuskilt mingi turva hõikas, et valesti oleksid paar kaassõitjat pikali ka veel tõmmanud. See oli siiis esimene kord kui pidi gruppi tagasi rühkima. Joogipunktides oleks joonud küll kui keegi oleks pakkunud aga sinna tahanurka oma lonksu järgi ei läinud küll. Pole hullu, vett ja jooki jätkus lõpuni.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3619
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Kuldar » 19. 05. 2015. 08:45

Loodan et see tähistamata auk, pigem ootamatu lohk keset valvsust uinutavat metsateed 5-6km enne lõppu kellelegi olulist varalist ega tervisekahju ei põhjustanud.
Jah kõik õige, maastikurattur peab olema valvas, osav ja kärme, mida ei saa aga eeldada poolmaratoni tagaotsa osalejatelt.

Ja muidugi viga, mis elab oma elu nii nagu polekski enam viga aga vägisi kipub omaette kaanoniks, aga selle vastu ma jäängi sõdima - palun mitte riputada linte sõidutrajektoorile näo kõrgusele! Jama ja vandumist on tast rohkem kui kasu.

Eks selle lindistamisega oli nagu oli, päris radikaalselt ja pikalt pildilt välja vist ei sõidetud. Väike sambla sees madistamine ainult kinnistab sõiduoskusi.
Eesti keskmine tavatarbija on tähistuse ja kaasnevate teenustega parajalt ära hellitatud, seega supi ja rattapesu analüütilise külje jätaks ma vahele;) olge ikka mõnusad! Vaadake ikka mujal ka ringi ja garanteeritult peate "elioni" hea sõnaga meeles.

Positiivne:
1. Kiirenduskilomeeter vastas peaaegu minu ettekujutusele maastikurattasõidust.
2. mülkad ja raiesmik. Vt. p1. aga "peaaegu" võib ära jätta.
3. Flätil keevitajate käest oma tagasihoidliku panuse pärast möliseda ei saanud.
Gravity is a Bitch

aivarp
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 21. 05. 2004. 10:18

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas aivarp » 19. 05. 2015. 10:56

wylde kirjutas:Et minu jaoks on pereüritus kõik 8 etappi, siis kirjutan kahe tillusõitja eest, kes seda ise teha ei saa. Nimelt kui start pidi olema 12:10, siis tehti mitmeid ümberkorraldusi vahetult ja anti palju segaseid juhiseid asukoha ja aja suhtes. Viimaks, need kõige pisemad ja kõige kannatumad rattasõitjad said rajale kõige viimastena, pea 1h hiljem. Ehk saab tulevikus austada ka nende võistlusrõõmu. Rada oli neil tore, paraja pikkusega.
Ei meeldinud mullegi see sahmerdamine lastesõitudega. Tillud olid kõik juba õigeks ajaks stardijoonel, nagu ka ajakavas kirjas: http://estoniancup.ee/etapp/kuusalu-rm/ , kui tehti jooksvalt muudatus.
12:10 Lastesõidud
  • Tillusõit (kuni 6 aastased)
    N/M12,
    N/M10 ja N/M8
Huvitaval kombel on EC lastesõitude juhendis (http://estoniancup.ee/juhend/lastesoidud/) ka vastuolu:
4. Ajakava, tulemuste arvestamine, autasustamine
  • Lastesõitude algus vastavalt konkreetse etapi lastesõitude juhendile.
    Esimesena stardivad vanemad lapsed ja viimasena nooremad lapsed.
Kui Te korraldajad saaksite ka selle nüüd üheselt ära määrata, siis teaksid ka osalejad (ja lapsevanemad) "mis ja kuidas" :)

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Oliver » 19. 05. 2015. 14:03

Kuldar kirjutas: ...
Positiivne:
1. Kiirenduskilomeeter vastas peaaegu minu ettekujutusele maastikurattasõidust.
...
Meie seltskond oli selleks hetkeks juba üsna pehme ja kiirendamise motivatsiooni ei olnud kellelgi. Kuid valvsus oli kadunud ja mudas püherdamist oli palju - kaks neist ka osaliselt filmil: https://youtu.be/joybodlS1Gc?t=1h14m54s. Mehed vist ei teadnud, et paari kilomeetri pärast tulevad puhtama veega loputusloigud. :)
wylde kirjutas:... Linnakus ma nägin ainult positiivseid inimesi, kuidas samad näod koju jõudes kritiseerivateks muutuvad? Protokolli lugedes :P ?
...
Vaevalt et samad näod kritiseerivateks muutuvad. Kohal oli ca 1000 inimest ja kriitilisi kommentaare on selle numbriga võrreldes olematu protsent. Ja selle hulgas on veel nn "...erakonna noortekogu" kohustuslikud "mudapostitused".

Kasutaja avatar
madist
Rattur
Postitusi: 107
Liitunud: 09. 05. 2014. 07:51

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas madist » 19. 05. 2015. 18:39

Kuskil 45-50 km vahel oli kruusakas mis läks edasi metsavahele kus küllaltki palju pori oli seal sai mõõda pandud (naisterahvas kes seal seisis näitas kahjuks liiga hilja käega kuhu minna tuleks ühtegi linti seal ei näinud või ei pannud tähele.) Tagasi tuleku tulemus oli see, et üks 20 pealine grupp sõitis mõõda :) Ülejäänud kohtades olid väga tublid suunajad kes näitasid juba varakult kuhu minna tuleks.

Osad tüübid sõitsin sealt kruuskalat edasi ja ei tulnudki tagasi metsa lõpus kus tagasi kruusakale keeras oli õnneks või nende kahjuks EC teami liige seal kes suunas nad tagasi.(selle tulemusena ma arvan, et kaotatud aeg tuli päris karm)

Üldiselt oli rada tähistatud hästi.

Lõpu osast kus oli liivane lõik ei saand aru kust poolt minna tuleks osad sõitsin vasakul, paremal ja keskel.
Northern Media www.nrtmedia.ee E-lahendused, Tarkvaraarendus

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas veloson » 19. 05. 2015. 19:59

Kohustuslik prügilaureaadi-postitus oli siit veel puudu - märkasin, et sarja nimisponsori värve kandva rattaga (või on RockShox kollased triibud saanud?) ja "Kere Meistri" siltidega kodaniku söögilaualt oleks napilt otsetabamus tulnud. Hea, et vähemalt laskumisel ei vänderdanud või midagi.
Pilt
Viimati muutis veloson, 20. 05. 2015. 21:17, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Kummitus » 19. 05. 2015. 20:33

veloson kirjutas:
Kohustuslik prügilaureaadi-postitus oli siit veel puudu - märkasin, et sarja nimisponsori värve kandva rattaga (või on RockShox kollased triibud saanud?) ja mingite "kere meistri" siltidega kodaniku söögilaualt oleks napilt otsetabamus tulnud. Hea, et vähemalt laskumisel ei vänderdanud või midagi.
Pilt
Viimati muutis Kummitus, 21. 05. 2015. 07:42, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 792
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas vigurivänt » 19. 05. 2015. 22:17

andre170 kirjutas:Mida teha nende kümnetega, kes lõpus moguli-singlist vasakult mööda kihutasid? Lõpuprotokolli järgi võitis niimoodi 10-20 kohta. Kõigepealt peaks neile lõikajatele muidugi kaasa tundma, sest see mogul on tõeline pärl ja meeles veel pikkade maratonide ajast. Sportfoto on täis nende lõikajate pilte. Eks korraldajad otsustavad, kas võtavad singli alguses rajanäitaja puudumise tõttu vastutuse endale või panevad neile mingi karistuse kukile. Avatud rajal oli see koht kuidagi paremini tähistatud...
Ma pahandasin ka ühe konkurendiga finišhis, kes sealt vasakult läks ja õnnelik oli, et me teda kinni ei suutnud püüda, aga hiljem rääkisin korraldajaga ja see oligi nii mõeldud. Vabandused rajal kurjustamise pärast. Kindlasti kasutan sellist võimalust ka ise tulevikus, kui rajamärgistust on võimalik mitmeti mõista :twisted:
Tark ei torma!

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Oliver » 20. 05. 2015. 10:21

vigurivänt kirjutas:
andre170 kirjutas:Mida teha nende kümnetega, kes lõpus moguli-singlist vasakult mööda kihutasid? Lõpuprotokolli järgi võitis niimoodi 10-20 kohta. Kõigepealt peaks neile lõikajatele muidugi kaasa tundma, sest see mogul on tõeline pärl ja meeles veel pikkade maratonide ajast. Sportfoto on täis nende lõikajate pilte. Eks korraldajad otsustavad, kas võtavad singli alguses rajanäitaja puudumise tõttu vastutuse endale või panevad neile mingi karistuse kukile. Avatud rajal oli see koht kuidagi paremini tähistatud...
Ma pahandasin ka ühe konkurendiga finišhis, kes sealt vasakult läks ja õnnelik oli, et me teda kinni ei suutnud püüda, aga hiljem rääkisin korraldajaga ja see oligi nii mõeldud. Vabandused rajal kurjustamise pärast. Kindlasti kasutan sellist võimalust ka ise tulevikus, kui rajamärgistust on võimalik mitmeti mõista :twisted:
Oligi nii mõeldud?!?? Must huumor ..., loodame siiski, et mitmeti tõlgendatavaid tähistusi meil ei tule ja Kuusalu korraldusmeeskond õpib juhtunust. Kui teema tundub keeruline, siis sõidavad järgmisel aastal kohustuslikus korras kogu tiimiga Vooremäe raja läbi. 8)

maika
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 17. 12. 2007. 11:00

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas maika » 20. 05. 2015. 10:55

Tere,

Palun vaadake ülaltoodud video korralikult uuesti üle, enne kui hakkate siin kedagi alusetult süüdistama ja avalikult laimama. Selgelt on näha, et siin väljatoodud isik ei ole seotud selle geelipaki loopimisega vaid on näha ,et see pudeneb hoopistükis eespool sõitva ratturi taskust-käest vms. Vaevalt oli see teguviis tahtlik.

kena päeva jätku!

maika
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 17. 12. 2007. 11:00

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas maika » 20. 05. 2015. 10:59

.
Viimati muutis maika, 24. 05. 2015. 12:03, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas veloson » 20. 05. 2015. 12:27

maika kirjutas:Tere,
Palun vaadake ülaltoodud video korralikult uuesti üle, enne kui hakkate siin kedagi alusetult süüdistama ja avalikult laimama. Selgelt on näha, et siin väljatoodud isik ei ole seotud selle geelipaki loopimisega vaid on näha ,et see pudeneb hoopistükis eespool sõitva ratturi taskust-käest vms. Vaevalt oli see teguviis tahtlik.
kena päeva jätku!
Alusetu seostamise osas märkus väga õige, aga palume siis näidata pildil, kus prügi sünnib ja omanikuta jääb. Samal asfaldilõigul oli tee peal ja servas sõidu järel prahti selgelt rohkem, kui ainult antud pundi toidumoon, niiet teema on avalikku arutamist väärt. Viidatud punktist ca 5 sekundit tagasi kerides on näha, et operaatori kõrvalt lendab korduvalt ka mingit muud kärbsemusta läbi ja ees sõitev sinine rattur tõmbab justkui millegi eest kõrvale - väide eessõitjate sodi kohta võib seega samuti õige olla. Aga konkreetselt näha olev praht tundub ikkagi varem mainitud allika suunast ekraanile ilmuvat, võtsin veel mõned stoppkaadrid, võib-olla oskab operaator Oliver paremini kommenteerida.
Piltvia Imgflip GIF Maker

Jooksik
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 20. 05. 2015. 13:39

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Jooksik » 20. 05. 2015. 13:59

Palun tõestage ära järgnevaid asju ja ma olen nõus usku vahetama:
1. Teie silmad näevad ka teist eespool olevaid rattureid otsevaates, et väita nii kindlalt, kes midagi kuskil pritsib ja loobib!
2. Väidetava viskaja käsi ei liigu ka aegluubis video pealt. Palun selgitage, kuidas ja mismoodi see praht sellise hoo sisse saab kui ei kasutatud käsi? Mina tunnen füüsikat, aga Teie?
3. Teoreem: oletame, et ta sülitas selle välja - kuradima hea kopsumaht peab ikka olema, et see selliselt välja sülitada kui konkreetselt pingutus ratta peal on juba maksimaalne. Väga palun - tahaks näha :D

Enne ei ole isegi video mitte mingi tõestus paraku ja kui pole näha konkreetselt, kellega tegu, siis ei ole viisakas ega ilus sildistama hakata siin. Järgmine kord võid ise ohvriks olla ja vaevalt see sulle meeldib kui sa tead 100%, et asi ikka päris nii must ja valge ei ole olnud.
Loomulikult ei ole reostamine aktsepteeritav aga samamoodi ei ole aktsepteeritav ka alusetu süüdistamine!

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas mikulaine » 20. 05. 2015. 14:15

Mina väidan, et see lendav objekt ei ole geelipakk vaid geelipaki lahtirebitav osa. Eks see on ka muidugi prügi, aga seda väikest riba sõidu ajal handlida - väga raske.

Kui videot näidatud gifist varasemalt vaadata, siis on selgelt näha, et antud sõitja võtab taskust geelipaki.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Prommar » 20. 05. 2015. 14:22

Jooksik kirjutas: 3. Teoreem: oletame, et ta sülitas selle välja - kuradima hea kopsumaht peab ikka olema, et see selliselt välja sülitada kui konkreetselt pingutus ratta peal on juba maksimaalne. Väga palun - tahaks näha :D
Selles kohas on maantee allamäge, pingutus ei olnud maksimaalne, selle pärast ka paljud seal sõid ja sodi loopisid. Otsapidi suus olev tühi geelipakk lendab sõidutuulega minema ka ilma sülitamata.
(Kõrvalmärkus: Ära aja segi sõnu teooria ja teoreem)

Ma ei osalenud võistlusel, aga seal on Lahemaa rahvuspark ja minu maakodukant , seega tunnen piirkonda ja nõuan sodi loopijate karistamist juhendi ja seaduse kogu rangusega!

Kui ma siit näiteks loen, et prügiala oli korralikult tähistamata, näitab see, et ka korraldajad pole probleemi ennetamisega ja võistlejate teavitamisega piisavalt tegelenud.
Ootaksin siin korraldajatelt konkreetset lubadust, et kogu rada käiakse läbi ja koristatakse ära.

Kasutaja avatar
JerryBlake
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 31. 01. 2012. 21:45

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas JerryBlake » 20. 05. 2015. 14:23

Pistis käe taskusse, võttis välja paar geeli, sobiva pistis hammaste vahele teise pani taskusse tagasi. Seejärel rebis hammastega geelipaki lahti, sülitas selle otsa minema ja kukkus imema. See mida mina sealt välja lugesin.
Sealtpoolt kust see sodi tuleb pole ka kedagi teist parajasti.

Jooksik
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 20. 05. 2015. 13:39

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Jooksik » 20. 05. 2015. 14:31

Ja kuhu see jupike siis panna, mis lendu läks :lol: seda ei topi väga keegi kunagi taskusse (kahjuks).
Olgem siis väga täpsed edaspidi: Teoreem (kreeka sõnast θεώρημα) on propositsioon, mille tõesus tõestatakse.
Teooriaks ehk teaduslikuks teooriaks nimetatakse empiirilistes teadustes seletus- ja ennustusjõuga väidete ja argumentide süsteemi, mis hõlmab väiteid mittevaadeldavate objektide kohta. :wink:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 20. 05. 2015. 14:43

Geelipaki saab avada ka nii, et see rebitav ots jääb külge. Toimib kenasti nt High5 pakikestega. Kui ei oska, siis harjutamine abiks 8) .

Ja kui ikka üldse ei õnnestu, siis ka selle väikse prügi saab panna nt püksisääre alla.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas raamimurdja » 20. 05. 2015. 20:22

Estonian Cup sarja juhend ei käsitle prügi mahaviskamist, kuna see on iseenesest mõistetavalt väga inetu tegu nagu ka igapäevaelus prügi maha viskamine.

Pooldame prügistajate panemist häbiposti ning kaaskodanike märkusi, mis loodetavasti mõjuvad paremini kui diskvalifitseerimine.
Mõistagi käib ka etapikorraldaja peale võistlust raja korduvalt läbi ning korjab prügi kokku.

Käesolevale videopildile tuginedes häbi-häbi Tuisu Priidule ning soovitan kõigile hankida endale geelipudel. Geelipudeliga ei teki mingit probleemi tühjade pakkidega ega avamisest tekkiva väikse pakenditükiga. Lisaks võimaldab geelipudel tarbida geele ka väiksemate portsjonitena, kui seda on üks konkreetne pakenditäis.

Teine võimalus või soovitus oleks geele/batoone manustada teenenduspunktides/prügialadel, kus võid julgelt pakendi maha visata ning see leitakse peale võistluse lõppu probleemideta üles ning korjatakse ära.

Hoidkem metsaalused puhtad!

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Prommar » 20. 05. 2015. 21:52

Misasja!? Juhendis pole prügi loopimise eest mitte mingeid karistusi ette nähtud!?
Ja tõepoolest, võtsin ette sarjade juhendid, Estonian Cup ei maini prügi poole sõnagagi, samas MTBest-is on selle eest ette nähtud DSQ.
Täiesti uskumatu ausalt öeldes.
Miks on siis juhendis näiteks kõrvalise abi kasutamise keeld või liikluseeskirjade täitmise kohustus, see on ka ju "iseenesest mõistetav"?

Kuna paljud õpivad prügi maha loopimist proffidelt, siis ei tohiks selles osas tervele mõistusele lootma jääda ja tuleks seda teemat tampida igast kanalist ja mitte jätta muljet et "ei tohi aga võib".

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas raamimurdja » 21. 05. 2015. 06:45

Prommar kirjutas:Misasja!? Juhendis pole prügi loopimise eest mitte mingeid karistusi ette nähtud!?
Ja tõepoolest, võtsin ette sarjade juhendid, Estonian Cup ei maini prügi poole sõnagagi, samas MTBest-is on selle eest ette nähtud DSQ.
Täiesti uskumatu ausalt öeldes.
Miks on siis juhendis näiteks kõrvalise abi kasutamise keeld või liikluseeskirjade täitmise kohustus, see on ka ju "iseenesest mõistetav"?

Kuna paljud õpivad prügi maha loopimist proffidelt, siis ei tohiks selles osas tervele mõistusele lootma jääda ja tuleks seda teemat tampida igast kanalist ja mitte jätta muljet et "ei tohi aga võib".
Kas mtbest seda ka reaalselt rakendab? Isiklikult ei näe mõtet panna juhendisse punkte, mis reaalselt ei rakendu. Ehk mis täpselt ongi "keelatud aga võib". Hetkel EC puhul ei ole prügi maha viskamine keelatud, aga on vägagi taunitav.

Lugedes Viljandi rattamaratoni teemat, siis seal toodi üks prügi juhtum välja, kuid prügistaja jäi ikkagi reaalselt karistamata. Ei näe sellisel asjal mõtet. Kui juba keelata, siis keelata.

Kui tuua siia teemasse ka liikluseeskirjade järgminine ja kõrvalise abi kasutamine, siis nende tegevuste eiramisest on võimalik saavutada olulist edu võrreldes kaasvõistlejatega ning see on keelatud. Prügistamine kaasvõistlejate ees edu ei anna ehk sportlikku tulemust ei muuda.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 21. 05. 2015. 07:02

raamimurdja kirjutas:Hetkel EC puhul ei ole prügi maha viskamine keelatud, aga on vägagi taunitav.
Ja mis siis? kui mul teiste arvamusest on ükskõik? Olgu neil mõnus edasi taunida...

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Oliver » 21. 05. 2015. 09:13

raamimurdja kirjutas:Pooldame prügistajate panemist häbiposti ning kaaskodanike märkusi, mis loodetavasti mõjuvad paremini kui diskvalifitseerimine.
Nõus kui tegu on tahtliku prügistamisega, aga mitte kogematta kukkumisega. Praegune näide on pigem netis enese väljaelamine, kui ebakorrektsele teole järgnev adekvaatne reaktsioon. Ma loodan, Estonian Cup korraldusmeeskond mõtleb selle teema enda jaoks läbi! Te korraldate sarja võistlusspordi vormis - tehke asi enda jaoks lihtsaks ja vastake järgmisele küsimusele: kui võistlejal kaob pudel või pakend, kas võistleja peab seejärel kinni pidama ja kaotatud asja üles korjama? Järgmise etapini on veel natuke aega. Võtke Kuusalu poodiumi pilt vaadake esikuuikut - kõigil nendel on aastate jooksul kindlasti pudel või mõni muu pakend võistluse käigus maha pudenenud. Andke neile ja kõigile teistele selge info, mida peab järgmistel etappidel tegema, kui juhtub, et sul sõidu käigus midagi kaob. Kas võib edasi võistelda või ei? Lihtne! :)

Seejuures olen 100% "raamimurdjaga" nõus, et positiivne teavitustöö on tõhusam kui sanktsioonid. Isiklikult arvan, et ka delfiilikute eneserahuldusaktsioonid tekitavad ainult vastandumist. "Teeme ära" talgutele läheme ju ikkagi positiivse teadvustamise tulemusel, mitte ähvarduste või sanktsioonide mõjul.

Ma hakkasin sõitude filme avalikult jagama tuttavate soovil ja olen saanud ka täiesti võõrastelt inimestelt hulga positiivset tagasisidet. Mõtlesin, et kui mingile seltskonnale meeldib, siis miks mitte. Kuid hetkel olen filmi avalikustamise tõttu kaasüüdlane korrektse inimese suunal toimunud ebaadekvaatses reaktsioonis. :( Vabandused minu poolt!

NB! Hoiame loodust, kuid jääme ikka mõistlikuks.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Prommar » 21. 05. 2015. 09:49

raamimurdja kirjutas: Kas mtbest seda ka reaalselt rakendab? Isiklikult ei näe mõtet panna juhendisse punkte, mis reaalselt ei rakendu. Ehk mis täpselt ongi "keelatud aga võib". Hetkel EC puhul ei ole prügi maha viskamine keelatud, aga on vägagi taunitav.
See on ju täiesti absurdne loogika. Eesti Vabariigi seadustes on ka palju punkte mis "reaalselt ei rakendu". Karistused pole ainuke vahend rikkumiste ära hoidmiseks.
Paljud võibolla ei teagi, et ei tohi maha visata ja mõni neist saaks juhendist teada.
Tuleb kirjutada juhendisse, rääkida mögafoni enne starti jne, mitte siin vingerdada stiilis "teised teevad ka" ja "raske on tõestada".
Suhtumist on vaja muuta ja tundub et alustada tuleb korraldajatest.

Mingeid sotsiaalmeedia häbiposte ma ei poolda, see on sisuliselt hangude ja tõrvikutega rahvamass 21. sajandi vahenditega.

maika
Rattur
Postitusi: 117
Liitunud: 17. 12. 2007. 11:00

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas maika » 21. 05. 2015. 10:13

Tere,

Selgitaks natuke endi seisukohti selle teema puhul. Nimelt leiame, et antud juhul on tegemist alusetu avaliku `ristilöömisega` millega on kahjustatud nii meie klubi (Spordiklubi Keremeister), selle heausksete toetajate kui ka Priit Tuisu mainet. Oleks olnud viisakas enne pildi ja videomaterjali üleslaadimist kontakteeruda asjaosalistega ja kuulata ära nende versioon. Videost on mitmeid kordi selgelt näha (ka peale antud situatsiooni) kuidas tühi geelipakk pannakse tagasi taskusse. See peaks näitama sportlase käitumismustrit antud olukorras. Oletame, et juhtuski libisema see ärarebitav tükike lendu , sel juhul vabandame selle kaasvõistleja, maaomaniku, korraldaja jne. ees kes selle tõttu kannatas. Paraku juhtub võistlusolukorras tihti selliseid apsakaid. Propageerime ka ise prügivaba, turvalist ja ausat sporti.

Lugupidamisega,

Pertti & Priit

Spordiklubi Keremeister

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas raamimurdja » 21. 05. 2015. 11:03

Prommar kirjutas:
raamimurdja kirjutas: Kas mtbest seda ka reaalselt rakendab? Isiklikult ei näe mõtet panna juhendisse punkte, mis reaalselt ei rakendu. Ehk mis täpselt ongi "keelatud aga võib". Hetkel EC puhul ei ole prügi maha viskamine keelatud, aga on vägagi taunitav.
See on ju täiesti absurdne loogika. Eesti Vabariigi seadustes on ka palju punkte mis "reaalselt ei rakendu". Karistused pole ainuke vahend rikkumiste ära hoidmiseks.
Paljud võibolla ei teagi, et ei tohi maha visata ja mõni neist saaks juhendist teada.
Tuleb kirjutada juhendisse, rääkida mögafoni enne starti jne, mitte siin vingerdada stiilis "teised teevad ka" ja "raske on tõestada".
Suhtumist on vaja muuta ja tundub et alustada tuleb korraldajatest.

Mingeid sotsiaalmeedia häbiposte ma ei poolda, see on sisuliselt hangude ja tõrvikutega rahvamass 21. sajandi vahenditega.
Me räägime teineteisest mööda. Minu kirjatükk ei sisaldanud ühtegi vingerdust stiilis "teised teevad ka". Vastupidi, ma ütlesin, et meie nii ei tee. Ja teeme hoopis nii.
Mögafonis sellest rääkimine on kindlasti teema ning oleme seda aegajalt käsitlenud ka enda uudiskirjades.

Juhendisse keelu kirjutamine ning piitsameetod on minu hinnangul just eelmiste sajandite lähenemine ning tänases ühiskonnas, mis püüdleb kodanikuühiskonnaks, on just kõige tõhusam ja efektiivsem kaaskodanike reaktsioon ja hoiakud.

Käesolev juhtum Priiduga oli just üks sellistest keerukatest juhtumitest, kus geelipakendi ärarebitav tükike pääses lendu. Kas peaksime selle eest Priidu tulemuse tühistama? Või pigem näpuga vibutama, et ole järgmisel korral ettevaatlikum? Video pikemalt versioonilt on ju tõesti näha, et geelipakend läks tagasi taskusse ja tegemist ei ole klassikalise prahistajaga, vaid seekord läks natuke nihu.
Usun, et suuremal osal meist on juhtumeid, kus alles hiljem avastad, et pudel või geelipakend on taskust sinu teadmata ära kadunud - ja seda mittetahtlikult, täiesti kogemata.

Selle kõige juures on ju kõige olulisem ikkagi see, et hiljem prügi rajale ja metsa alla vedelema ei jääks. Kui me kõik anname oma panuse (sealhulgas korraldaja, kes raja pärast puhtaks teeb), siis ma usun, et saavumate soovitud tulemuse ning keegi ei pea sealjuures saama karistatud.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 21. 05. 2015. 15:43

Nii HEEC peakorraldaja kui etappide korraldajad on selle teema pärast mures.
Tõenäoliselt kõikide ürituste korraldajad samamoodi.
Me saame aru osade innukusest, et "kui see mees saaks disklahvi, siis mina tõuseks xxx kohalt N arv koha võrra ette poole..."
Aga, mida osad kriitikud vist väga ei taju, on see, et võistluste korraldaja on lõpuks see, kes maade omanikelt pikki päid ja jalgu saab.
Prügistades kaevame kõigile ratturitele ühiselt auku!
HEEC poolt teeme ametliku teate selles teemas hiljemalt Kalevipoja matkasõidu päevaks ja usume, et meie reaktsioon saab olema mitte ainult kohane, vaid ka tava hallist argipäevast eristuv :-)
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas AndreK » 21. 05. 2015. 15:48

Rivo kirjutas: "kui see mees saaks disklahvi, siis mina tõuseks xxx kohalt N arv koha võrra ette poole..."
Kui sa arvad, et see on eesmärk, siis you are missing a point.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2843
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Rivo » 21. 05. 2015. 18:18

AndreK kirjutas:
Rivo kirjutas: "kui see mees saaks disklahvi, siis mina tõuseks xxx kohalt N arv koha võrra ette poole..."
Kui sa arvad, et see on eesmärk, siis you are missing a point.
Kui nüüd saaks kontekstist välja rebimise eest punkte anda, siis selle eest tuleks maksimum skoor 8)

Aga, vahetu info Kuusalu rajameistrilt oli: ca. 100 tühja pakendit ja üks kett (ca. 3km. enne lõppu). Kui nüüd üritada siin mingit statistikat välja mõelda, siis vähem, kui 10% osalejatest oleksid need, kellele on vaja teha teavitustööd.
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Kuusalu Rattamaraton

Postitus Postitas Viljar V » 24. 05. 2015. 19:59

Pisut küll teemaväline lugu, aga 8)

Kuusalus oli 567 pika maratoni lõpetajat, üldiselt jäi kõlama kerge jonn, et rajal liiga palju kruusakaid ja singleid vähe.
Aga siinkohal on olemas juba 13.06.2015 lahendus või siis vaheldus sellele :D
Nimelt antud kuupäeval toimub Jõelähtme Rattamaraton ja seal on selle kruusakaga suht kitsas, enamus rajast kulgeb mööda väga-väga mõnusaid singleid ja metsateid (y)
Seega see valdav enamus, võib tulla väga suurte tähtedega MTB sõitu nautima ja ma usun, et peale seda sõitu ei pea kurtma meeletust kruusarallist 8)
Tänase matkasõidu jooksul sai läbitud ca 85 kilomeetrit, aega kulus jämedalt 8 tundi ja see kõik oli puhas nauding (y)
Prognoositav võitja sõiduaeg 4 tundi, minusuguse karvajala arvatav aeg 5 tundi ja kui rahulikult kruttida, singleid nautida, siis tõenäoliselt saab seda kõike tarbida 6-7 tundi (y)
Mis muud, kui nimi kirja ja nauding võib alata ;) http://www.singel.ee/joelahtme-rattamar ... 15-juhend/

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2015”