Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

LOOK
Rattur
Postitusi: 501
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas LOOK » 23. 09. 2014. 18:49

Kristian kirjutas:Loodame siis uut sarja ka EJL kalendris täies koosseisus näha, mitte nii et enamuses etapid panevad nn. "piraati". Nii kaua kui uue sarja etapid ei ole EJL kalendris registreerunud, ei peaks neil olema ka mingit õigus kuupäevade osas sõna võtta. Nimelt toetavad rattavõistluste korraldajad võistluse EJL kalendrisse registreerimise kaudu (kalendrimaksu, kohtuniketasu ja noortespordi toetuskoefitsendi tasumisel) jalgrattasporti Eestis. Seega juhul, kui uue sarja eestvedajatel natukenegi missioonitunnet on siis registreerige oma sari EJL kalendris. Kui see aga puudub, siis loodan et osalejad tegutsevad missioonitundest lähtuvalt.



Tervitades,


Kristian Randver
(y) (y) (y)

Kristian
Rattur
Postitusi: 153
Liitunud: 10. 03. 2009. 23:04

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Kristian » 24. 09. 2014. 07:42

Lugupeetud KaupoR

Tee palun endale selgeks esmalt EJL kalendrisse kuulumise põhjused Eesti jalgrattaspordi arendamise seisukohalt ning mõistad, et minu postituses viidatud põhimõttel polnud midagi pistmist võistluse kvaliteediga. Nimelt finantseerivad jalgrattavõistluste korraldajad kes oma võistluse EJL kalendris registreerivad suures ulatuses jalgrattaspordi tegevust läbi EJL. Kui sul ei lähe korda, mis saab jalgrattaspordist pikemas ja lühemas perspektiivis, kas noored-, juuniorid-, underid- ja ka eliitklassi ratturid saavad võimaluse areneda/treenida/võistelda kodus ja võõrsil ning panna oma võimeid proovile rahvusvahelisel tasemel, siis kas mitte ei ole Sinu mõtteviisi puhul tegemist "piraatlusega". Sa soovid korraldada võistlust/sarja, millele kutsud osalema võimalikult palju rattaspordi huvilisi aga samas ei soovi toetada läbi sellise tegevuse jalgrattasporti, eelistades jätta saadud tulu/käibe kogu ulatuses endale põhjendades seda piirangutega EJL kalendrisse kuulumisel, mis ei luba realiseerida kvaliteeti võistluse korraldamisel.
Kui sul on ettepanekuid kuidas EJL tegevust muuta paremaks ning EJL kalendris olevate võistluste kvalitatiivset tõsta, siis on need teretulnud.
Ka mina olen korraldan ja toetan tulevikus nii rahaliselt kui ka korralduses kaasa lüües võistlusi, mis kuuluvad EJL kalendrisse, kuna pean sellist teguviisi õigeks. Kui mul peaks tekkima vajadus küsida nõu kelleltki kuidas tõsta korralduse kvaliteeti, siis leidub õnneks ka EJL kalendris piisavalt väga kogenud korraldajaid, kelle võistlused on hästi korraldatud ning kes ennast varjunimede taha ei peida.


Tervitades,


Kristian Randver
+37255584321

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas rai66 » 24. 09. 2014. 08:33

Mina kui tarbija julgeksin ka oma arvamust avaldada. Kui poleks tarbijaid, poleks ka korraldajaid. Terve oma kooli aja tegelesin kergejõustikuga ja kuulusin ka Eesti koondisesse. Rattaga hakkasin sõitma erinevatel põhjustel: on vahelduseks, samas ka tervislik transpordivahend ja oma proteesiga ma joosta enam ei tohi. Mul on ka vanu sõpru ja klassivendi, kes ka erinevatel põhjustel sõidavad ratast. Samas lähtun ma ka seadustest. Öelge mulle palun, milliste seaduste alusel ei tohi rattavõistlus EJL kalendrist puududa. Sellist seadust pole. Te püüate oma väljamõeldud piraatluse jutuga turundust teha. Tegelikult on see mõnedele rahateenimise koht. Pole vahet, kas seal teenib vähe või palju. Ja loomulikult ei meeldi mõnedele, et nendele ei maksta ametlikku katust. Ma ei maksnud isegi 90-ndatel kellegile (y) Ma ei ole noorte rattaspordi arendamise vastu. Aga ma ei ole ka rahaliselt kohustatud seda tegema. Minusugused teevad tegelikult palju rohkem selle jaoks. Me nakkame oma eeskujuga omavanuseid mehi ja naisi, noori ja lapsi. Tänapäeval ongi noortel puudus tahtejõust ja tahtmisest. Nagu ütles Erki Nool meiesuguste kohta, et kõigepealt jõuab finishisse tahtejõud ja natuke hiljem tulevad kondid. Meiesugused püüavad anda noortele eeskuju. Käime ise võistlustel ja võtame oma lapsi rattavõistlustele kaasa.Minu tänav on muutunud nii sportlikuks, et ise ka ei usu. Mis põhjusel me peaksime veel kellegile katust maksma. Ma tahaksin endasugustega nautida head ilma, rada ja tunda ennast hästi.Me pigem eelistame võistlusi, kus Elioni esimene sada puudub, võistlus on kodule lähemal ja starditasu madalam. Loomulikult oleme me nõutud kliendid. Maksame maksu ja ei mölise. Isegi auhinnarahasid meile ei pea maksma. Ideaalsed kliendid. Aga mitte lollid. Kõike ei saa rahas hinnata. Kui mult küsib mõni laps õhku või rattavõtit, siis ma aitan teda. Ma ei küsi raha selle eest.
Rainer

Kasutaja avatar
äss
Rattur
Postitusi: 241
Liitunud: 29. 01. 2011. 11:33

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas äss » 24. 09. 2014. 08:34


Kasutaja avatar
metsaveere
Rattur
Postitusi: 192
Liitunud: 08. 10. 2013. 17:28

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas metsaveere » 24. 09. 2014. 08:44

rai66 kirjutas: Mis põhjusel me peaksime veel kellegile katust maksma.
Rainer
Ei kommenteeri EJLi kvaliteeti, aga üks loogikaviga on auväärt tsiteeritaval sees.
Nimelt - stardimaks on stardimaks ühe summana tarbija jaoks. Erinevalt limonaadist, kus üks osa on limonaad ja üks osa pant, mille kaudu reguleeritakse pakendiringlust.
Tavatarbija maksab nii EJL kalendris oleva kui sealt puuduva võistlusel stardimaksu ja saab tegelikult nii hea teenuse kui konkreetne korraldaja suudab pakkuda.
EJL liikmelisus ei taga automaatselt head korraldusteenust ja sealt puudumine ei taga automaatselt halba teenust.
Kristiani argumendid on siiski korraldajate suunalised. Kas sissetulnud rahavoost antakse mingi osa edasi sinna, kuhu Kristian oma argumendis viitas.
Kuidas neid summasid kasutatakse noorte jne. arendusel, on mninu märkuse raames OT.
Aga mõte jääb - tarbijasse see konkreetne episood ei puutu.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 939
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas veloson » 24. 09. 2014. 08:47

Ülal viidatud Postimehe kajastuse põhjal jääb mulje, et näiteks Allar Tõnissaare arvates on katuse võtmine vaid priviligeeritutele ja mõni võiks sellise "absurdsusega" mitte tegeleda :roll:
Allar Tõnissaar kirjutas:MTBesti väljakäidud võistluskalender on absurd, sest MTBest ei kuulu Eesti Jalgratturite Liitu. Selleks et võistluskalendrisse taotlusi läkitada, peab olema alaliidu liige.
Saan aru, et minusugused harju keskmised foorumilõuapoolikud naudivad ennatlikku lõkkesse õli valamist, aga et ka korraldajatel on vaja ilma selget kasu lõikamata veel enne kaevikute ehitamist käbedalt tuld anda..
Viimati muutis veloson, 24. 09. 2014. 08:54, muudetud 1 kord.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas rai66 » 24. 09. 2014. 08:50

metsaveere kirjutas:
rai66 kirjutas: Mis põhjusel me peaksime veel kellegile katust maksma.
Rainer
Nimelt - stardimaks on stardimaks ühe summana tarbija jaoks. Erinevalt limonaadist, kus üks osa on limonaad ja üks osa pant, mille kaudu reguleeritakse pakendiringlust.
Stardimaks ei ole fikseeritud summa. Iga korraldaja saab selle ise määrata. Kui aga stardimaksud on mõlemal juhul samad, siis näitab see korraldaja ahnust.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas KaupoR » 24. 09. 2014. 08:54

Olen senimaani olnud kahe uue sarja vahel erapooletu. Viimase aja avaldused EC figuuride poolt panevad aga tõsiselt kaaluma, et selle sarjale selg keerata ja põhimõtteliselt mitte osaleda. Piraadid, absurd ...

Ma muide ei toeta tõesti (noorte)sporti. Ma ei tee suitsu (tubakaaktsiisi ei maksa), alkoholi tarbin väga tagasihoidlikult ja kasiinos ma ka ei käi (hasartmängumaksu konto jälle nullis). Loen ennast nüüd absurdseks ihneks spordivaenulikuks piraadiks.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
metsaveere
Rattur
Postitusi: 192
Liitunud: 08. 10. 2013. 17:28

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas metsaveere » 24. 09. 2014. 08:57

Stardimaks ei ole fikseeritud summa. Iga korraldaja saab selle ise määrata. Kui aga stardimaksud on mõlemal juhul samad, siis näitab see korraldaja ahnust.
Ma ikka optimist - küllap puhkenud aktiivne mõtetevahetus ikka olemuslik on ja küllap mõlemad eestvedajad ikka head rattasarja üritavad teha.
Mõtteid saab, võib ja tuleb vahetada, aga puusalt väita, et kõik mitte EJL liikmed on ahnepäitsud, on vist natuke liiga karm.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Indreq » 24. 09. 2014. 08:58

rai66 kirjutas:Mina kui tarbija julgeksin ka oma arvamust avaldada. Kui poleks tarbijaid, poleks ka korraldajaid. Terve oma kooli aja tegelesin kergejõustikuga ja kuulusin ka Eesti koondisesse. Rattaga hakkasin sõitma erinevatel põhjustel: on vahelduseks, samas ka tervislik transpordivahend ja oma proteesiga ma joosta enam ei tohi. Mul on ka vanu sõpru ja klassivendi, kes ka erinevatel põhjustel sõidavad ratast. Samas lähtun ma ka seadustest. Öelge mulle palun, milliste seaduste alusel ei tohi rattavõistlus EJL kalendrist puududa. Sellist seadust pole. Te püüate oma väljamõeldud piraatluse jutuga turundust teha. Tegelikult on see mõnedele rahateenimise koht. Pole vahet, kas seal teenib vähe või palju. Ja loomulikult ei meeldi mõnedele, et nendele ei maksta ametlikku katust. Ma ei maksnud isegi 90-ndatel kellegile (y) Ma ei ole noorte rattaspordi arendamise vastu. Aga ma ei ole ka rahaliselt kohustatud seda tegema. Minusugused teevad tegelikult palju rohkem selle jaoks. Me nakkame oma eeskujuga omavanuseid mehi ja naisi, noori ja lapsi. Tänapäeval ongi noortel puudus tahtejõust ja tahtmisest. Nagu ütles Erki Nool meiesuguste kohta, et kõigepealt jõuab finishisse tahtejõud ja natuke hiljem tulevad kondid. Meiesugused püüavad anda noortele eeskuju. Käime ise võistlustel ja võtame oma lapsi rattavõistlustele kaasa.Minu tänav on muutunud nii sportlikuks, et ise ka ei usu. Mis põhjusel me peaksime veel kellegile katust maksma. Ma tahaksin endasugustega nautida head ilma, rada ja tunda ennast hästi.Me pigem eelistame võistlusi, kus Elioni esimene sada puudub, võistlus on kodule lähemal ja starditasu madalam. Loomulikult oleme me nõutud kliendid. Maksame maksu ja ei mölise. Isegi auhinnarahasid meile ei pea maksma. Ideaalsed kliendid. Aga mitte lollid. Kõike ei saa rahas hinnata. Kui mult küsib mõni laps õhku või rattavõtit, siis ma aitan teda. Ma ei küsi raha selle eest.
Rainer
Eks see ole perspektiivi küsimus - kuipalju keegi meist näeb ja hindab EJLi tegemisi. Mina kah annan lapsele õhku ja rattavõtit ja olen nakatanud terve portsu inimesi rattasõidupisikuga aga ei kurda ka kui osa minu võistluste osavõturahast läheks selliste tegevuste finantseerimiseks kuhu minu vahetu mõju ei ulatu.

Eks see obroki teema ole korraldajatele tundlik, seda enam kui nad niikuinii suurenevate võistluste hulga tingimustes peavad kohati lahjeneva sponsorite huvi tõttu vaevlema eelarve kokku saamisega. Olen sarnase teemaga kokku puutunud kunagi EALi pärusmaal ürituste korraldamisega seotud olles. Ainus mis lõpuks ikkagi aitab, on töö seestpoolt, st tuleb olla EJLi liige, osaleda seal organite valimises ja siis enda arvates õiges seisukohas ka teisi veenda. Teoorias peaks ju kõiki huvitama meie jalgrattaspordi (ka hobitasemel) hea käekäik. EJLiga väljastpoolt sissisõja pidamine ei tule kellelegi kasuks, esimeseks kaotajaks aga on sissid ise, kuna jõudude tasakaal hetkel kipub ikka vist EJLi poole viltu olema.

PS ma küll pole eriline selle formaadi sõitja aga lugedes tänast Postimeest, siis põhimõtteliselt ma saan Proklubi seisukohtadest aru, täitsa mõistlik et aegajalt kuluks ära väike värskendus.

Rain
Rattur
Postitusi: 218
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Rain » 24. 09. 2014. 09:13

Kristian kirjutas:Lugupeetud KaupoR

Tee palun endale selgeks esmalt EJL kalendrisse kuulumise põhjused Eesti jalgrattaspordi arendamise seisukohalt ning mõistad, et minu postituses viidatud põhimõttel polnud midagi pistmist võistluse kvaliteediga. Nimelt finantseerivad jalgrattavõistluste korraldajad kes oma võistluse EJL kalendris registreerivad suures ulatuses jalgrattaspordi tegevust läbi EJL. Kui sul ei lähe korda, mis saab jalgrattaspordist pikemas ja lühemas perspektiivis, kas noored-, juuniorid-, underid- ja ka eliitklassi ratturid saavad võimaluse areneda/treenida/võistelda kodus ja võõrsil ning panna oma võimeid proovile rahvusvahelisel tasemel, siis kas mitte ei ole Sinu mõtteviisi puhul tegemist "piraatlusega". Sa soovid korraldada võistlust/sarja, millele kutsud osalema võimalikult palju rattaspordi huvilisi aga samas ei soovi toetada läbi sellise tegevuse jalgrattasporti, eelistades jätta saadud tulu/käibe kogu ulatuses endale põhjendades seda piirangutega EJL kalendrisse kuulumisel, mis ei luba realiseerida kvaliteeti võistluse korraldamisel.
Kui sul on ettepanekuid kuidas EJL tegevust muuta paremaks ning EJL kalendris olevate võistluste kvalitatiivset tõsta, siis on need teretulnud.
Ka mina olen korraldan ja toetan tulevikus nii rahaliselt kui ka korralduses kaasa lüües võistlusi, mis kuuluvad EJL kalendrisse, kuna pean sellist teguviisi õigeks. Kui mul peaks tekkima vajadus küsida nõu kelleltki kuidas tõsta korralduse kvaliteeti, siis leidub õnneks ka EJL kalendris piisavalt väga kogenud korraldajaid, kelle võistlused on hästi korraldatud ning kes ennast varjunimede taha ei peida.


Tervitades,


Kristian Randver
+37255584321
Kristian, sinu loogika kohaselt on Kolmapäevakute, Marimetsa jt. näol tegemist hirmsate piraatvõistlusega, mis ei maksa katust ja tänu sellele ei anna panust noorte rattaspordi arengusse. Need raiped ju panevad kogu teenitud suure kasumi oma taskusse ja mitte ühelgi moel ei toeta jalgrattaliitu ega rattasporti. Kuradi kulakud, ma ütlen!

Noortespordi arenguks on esmajärjekorras vaja võistlusi, kus noored ja vanad osaleda saaksid, kus rajad oleksid arendavad, kus oleks konkurents ja mille osavõtutasud oleksid mõistlikud. Kui võistlusi poleks, siis poleks EJL-l kedagi arendada ja toetada vaja. Palun vaata palju on neil piraatvõistlustel noori ja lapsi kes osalevad tasuta, nägu naerul. Ütle veelkord et tegu on piraatvõistlustega, mis ei toeta rattasporti? Mingid inimesed, keda on üsna palju, panustavad oma aega ja vahendeid selleks, et tuua sadadele Harjumaa, Pärnumaa, Võrumaa ja Läänemaa inimestele võistlus koduhoov. Ja põhjusel, et nad ei maksa EJL-ile maksu, nimetad sa neid piraatideks. Minu arusaamise kohaselt on piraat keegi, kes omastab midagi, mis ei kuulu talle.

Kumb on rattaspordile kasulikum, kas mingi ähmane ja teoreetiline raha EJL raamatupidaja kummutis või kodukülas toimuv rattasõit?

Edit: Vaatasin üle EJL kalendrivõistlused ja ma ei leidnud sealt peaaegu ühtegi võistlust hooaja alguses ja keskel, kus näiteks 8-12 aastasel oleks võimalik oma maastikusõidu oskusi arendada. Kalendrivõistluste lasterajad on stiilis ring ümber staadioni ja üle kahe künka ja 12 aastaste võistlus kestab Estonian Cupil 3-6 minutit ja seda ülilihtsal rajal. Aasta vanemaks saades eestikatele minnes peavad M14 poisid olema valmis sõitma märksa nõudlikumat rada ja juba 35-40 minutit. Mulle hetkel tundub, et neidsamu noori valmistab eestikateks ette pigem mõni Harjumaa või Võrumaa piraatvõistlus kui kalendrivõistlus. Miks kalendrivõistluste korraldajad ei soovi arendada noorte ja lastesporti läbi ägedate radade ja sobiliku kestvusega võistluste?
Viimati muutis Rain, 24. 09. 2014. 09:47, muudetud 1 kord.

aif
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 02. 04. 2004. 12:43

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas aif » 24. 09. 2014. 09:20

Olles teadlikult vältinud EC'l osalemist valaks kah natuke bensiini lõkkesse.

EJL katuse all tundub et on tore. Videolõik kus EC pea-korraldaja viskab õhku lubaduse et nad treenivad rattureid Tartu RattaMaratoniks eemaldas minul igasuguse soovi EC'l kui sellisel startida. Kas EJL koos EC'ga suudab jõuda arusaamiseni et osa publikut tahab saada MTB võistlust mis natukenegi meenutab mujal toimuvaid võistukatsumisi (tõusumeeter ja keskmine kiirus on siin märksõnad)? Kui täna sõidavad TRM'il keskmikud üle 30km/h keskmist siis on pildil midagi väga valesti, ometi on tegemist Eesti esindusvõistlusega. Kuna EJL säherdust jama likvideerida ei suuda, siis tundub et MTB kui selline käigu nende arust jala.

Kurb ja pidulik aga selleks et Kolmapäevakud, Saku100, JRM ja H100 sõidetud saaks ei tunne ma mingit vajadust EJL'i sponsoreerida või EC stardis olla. Toote võitja kiiruse allapoole 25km/h, hakkab eelarves kiire krabin vähemasti minu poolt. Sama võimalus kehtib Teie kahjuks ka MTBEST'ile.

aif
eat more, fat needed for workout

Flash
Rattur
Postitusi: 294
Liitunud: 29. 08. 2005. 16:03

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Flash » 24. 09. 2014. 09:25

Kristian kirjutas:Lugupeetud KaupoR

Tee palun endale selgeks esmalt EJL kalendrisse kuulumise põhjused Eesti jalgrattaspordi arendamise seisukohalt ning mõistad, et minu postituses viidatud põhimõttel polnud midagi pistmist võistluse kvaliteediga. Nimelt finantseerivad jalgrattavõistluste korraldajad kes oma võistluse EJL kalendris registreerivad suures ulatuses jalgrattaspordi tegevust läbi EJL. Kui sul ei lähe korda, mis saab jalgrattaspordist pikemas ja lühemas perspektiivis, kas noored-, juuniorid-, underid- ja ka eliitklassi ratturid saavad võimaluse areneda/treenida/võistelda kodus ja võõrsil ning panna oma võimeid proovile rahvusvahelisel tasemel, siis kas mitte ei ole Sinu mõtteviisi puhul tegemist "piraatlusega". Sa soovid korraldada võistlust/sarja, millele kutsud osalema võimalikult palju rattaspordi huvilisi aga samas ei soovi toetada läbi sellise tegevuse jalgrattasporti, eelistades jätta saadud tulu/käibe kogu ulatuses endale põhjendades seda piirangutega EJL kalendrisse kuulumisel, mis ei luba realiseerida kvaliteeti võistluse korraldamisel.
Kui sul on ettepanekuid kuidas EJL tegevust muuta paremaks ning EJL kalendris olevate võistluste kvalitatiivset tõsta, siis on need teretulnud.
Ka mina olen korraldan ja toetan tulevikus nii rahaliselt kui ka korralduses kaasa lüües võistlusi, mis kuuluvad EJL kalendrisse, kuna pean sellist teguviisi õigeks. Kui mul peaks tekkima vajadus küsida nõu kelleltki kuidas tõsta korralduse kvaliteeti, siis leidub õnneks ka EJL kalendris piisavalt väga kogenud korraldajaid, kelle võistlused on hästi korraldatud ning kes ennast varjunimede taha ei peida.


Tervitades,


Kristian Randver
+37255584321
Lugupeetud Kristian,

Lugedes Sinu kommentaari, kus ülistus EJL aadressil varjutab kõik muu, siis pean tunnistama, et kaldun koos Kaupoga sinna "piraatide" hulka. Eestis on täna palju võistlusi ja korraldajaid, kes ei ole täna ega saa ka lähitulevikus olema EJL liikmed sh ka mina. Kas küsimus on tõesti vaid minu kapriisis ja soovis miskit õõnestada ning mammonat endale kokku krabada. Kahtlen sügavalt. Klubi, millesse ma kuulun, on korraldanud 8 JRM-i, otsides ise ja oma sõprade-klubiliste kaudu sponsoreid, et üritus välja ei sureks. Teinud kolm Ruu-Kodasoo sõitu (neljas toimub selle aasta 1.novembril) toetamaks kohaliku külaseltsi võitlust metsaala karjääriks muutmise vastu. Lisaks andnud panuse kolmapäevakute sarja loomisesse ja etappide korraldamisse. Ükski neist ei ole kuulunud EJL-i kalendrisse. Klubi on toetanud Kostivere seltsi poolt korraldatud üritusi ning Kostivere lasteaeda. Paari aasta eest toimunud Ülgase XCO Eesti MV rada oli samuti klubiliste tehtud. Kui see panus on väike, siis andke andeks, kuid mina arvan, et paarikümne liikmega klubi on teinud palju selleks, et MTB harrastajad saaks sõita alale mõeldud radadel ilma EJL-i õnnistuseta. Ja see pole ainus selline klubi.

Lisan veel jurde, et ka minu poole pöörduti EC korraldajte poolt ettepanekuga tulla korraldama etappi Maardu kandis, kuid ma pidin sellest loobuma. Esiteks on töökohustused, mistõttu viibin palju väljaspool Eestit ning poole-toobilist asja ma teha ei tahtnud. Teiseks olen seotud nn kunagise "suure" konkurendi pikkade maratonide sarja kuulunud JRM-i korraldamisega. See viimane tõik oleks pannud mind kahvlisse mu enda arusaamadega, missugune peaks üks MTB sõit olema.

Samas ei seganud see mind Rivole ja Allanile näitamast võimalikke rajavariante Maardu kandis ning nõustan ka edaspidi võimalusel Kuusalu 2.RM-i eestvedajaid rajavaliku osas.

Nüüd tulles tagasi EJL-i ja tema kalendri juurde. Kui üritused nagu Haanja 100, Rõuge tuur, Saku 100, Jõelähtme rattamaraton puuduvad EJL kalendrist ehk tuginedes sinu sõnadele "panevad piraati", siis tekib küsimus, kas nn katusorganisatsioon on midagi teinud selleks, et tõepoolest kõik üritused enda egiidi alla saada. Praegu tundub Sinu poolt välja öeldu ikka "hapude viinamarjade" valda mineva avaldusena.

Lugupidamisega
Meelis "Flash" Välk
Jõelähtme Singel
Jõelähtme rattamaratoni peakorraldaja

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas kristjan07 » 24. 09. 2014. 09:26

KaupoR kirjutas:Olen senimaani olnud kahe uue sarja vahel erapooletu. Viimase aja avaldused EC figuuride poolt panevad aga tõsiselt kaaluma, et selle sarjale selg keerata ja põhimõtteliselt mitte osaleda. Piraadid, absurd ...

Ma muide ei toeta tõesti (noorte)sporti. Ma ei tee suitsu (tubakaaktsiisi ei maksa), alkoholi tarbin väga tagasihoidlikult ja kasiinos ma ka ei käi (hasartmängumaksu konto jälle nullis). Loen ennast nüüd absurdseks ihneks spordivaenulikuks piraadiks.
Sissejuhatuseks - Ma ei hakka siin kellelgi vastu. See foorum on vaba ja ma arvan et kõik võivad seda välja öelda mida soovivad. Ehk siis adminid. Kutsun ülesse mitte postitusi kustutama.

Ma ei saa aru miks räägitakse mingist piraatlusest ja absurdsusest. Jah seda Tõnni lauset võib tõlgendada nii ja naa.

Me ei ole kuupäevade osas kellelegi mingeid etteheiteid teinud ja see et mõlemil sarjal on hetkel samad kuupäevad on pahasti tekkinud segadus. Selle faktoriteks on see et MTBest tahab oma traditsioonilistel kuupäevadel üritusi korraldada, meie soovime oma üritusi pidada kuupäevadel mis on ka välja kujunenud aastate jooksul ja me teame kui suurt rolli mängivad need EJL kalendri koostamisel. Meil on mingi lugupidamine EJL suhtes ja me ei saa käia seal koguaeg neid muutmas. Lisaks teeme me veel koostööd Läti partneritega ja püüame ka nende soove arvestada et meite mehed jõuaks ka sinna võistlema. Need on aastate pikkused koostööd ja ei saa ka neid nüüd niisama "üle lasta". Ma ütle me ei taha muuta ja oleme endale kindlad. Arutame asjad läbi ja teeme seda ükskord ja korralikult ning et kõik on õnnelikud.

Ükski üritus pole selle pärast halvem et ta EI KUULU EJL'i.

Ma tõesti ei saa aru miks on vaja mingeid imelikke teemasid õhku tõsta. Me loeme ja arvestame sellega mida inimesed siin kirjutavad ja see on meile tähtis. Miks muidu oleme püüdnud aastaid uusi võistlusi/radasid tuua sarja. Paigal tammumine on arengu pärssimine. Muidugi H100 ja TRM on vinged üritused ja ma ei vaidlusta seda. See melu mis nende ümber keerleb ongi nende aura. Kõigil on valikuvõimalus.

EHK siis kuupäevade osas tuleb lahendus, EC sarjas tuleb 5 uut etappi, Alutaguse RM nime osas tuleb lahendus, kõik 8 etappi läbinud saavad meene, kodulehel on värskendatud info ja see täieneb peagi veel. Mina aga omaltpoolt paluks hoopis tagasisidet et mis möödunud hooajal meeldis ja mis mitte. Siis teame ka meie mida paremaks teha ja nii areneda veelgi paremaks et Teie (meie kliendid) saaksite veelgi paremat toodet tarbida.

Kasutaja aif vastuseks: 2014 hooajal oli kõikidele etappidele seatud eesmärgiks et võitja aeg ei tohi olla alla 2h. Seda aga pidi reguleerima rada. Millised etapid sellega suutsid toime tulla võid ise tulemustest vaadata.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Mati » 24. 09. 2014. 09:34

Ei taha teemat risustada EJL heade ja veadega ning noorte spordi rahastamise tegeliku süstemmi ja selle seisuga - selle kohta võiks eraldi teema teha. Siiski pean vajalikuks antud kontekstis avada ühte tahku selles loos.

Konkreetselt EC kui sarja registreerimisest ja selle fakti najal vastu rinda õiglase mehena rusikatega tagumisest jääb natuke kehv mulje.

Nimelt vaatasin, mis info on vajalik sarja registreerimiseks EJL kalendris. EJL vastav allalaetav registreerimisvorm on suht lakooniline ja ei nõua mh erilisi garantiisid (nt lepinguid peakorraldaja ja etapikorraldajate vahel). Aga see on ka EJL õigus ja voli kuidas asju ajada. Siiski on vormis ka omaette tulp nimega "Koht" (st asukoht kus võistlus peaks toimuma, maratoni nime ei nõuta). De facto ei ole vormi juures märgitud "kohustuslikke" lahtreid, kuid võiks ju eeldada, et lakoonilise vormi puhul on "kohustuslikud" kõik. On olemas ka vorm eraldi võistluse registreerimiseks, mis on detailsem.

Siit tekkis minul küsimus (püstitasin varem ka eespool ja tsiteerituna korratud all), et kuivõrd eetiliselt on kokkuvõttes toimitud nii EC kui ka EJL poolt kui kalendriprojekti on registreeritud sari, millel pole veel konkreetseid võistusi taga (st nimi ja koht)? Tunnistab seda fakti Postimehe loos ka hr Tõnissaar.

Nende faktide valguses on kummaline lugeda sõnavõtte "piraatlusest" ja "kõrgmoraalsest rattasporditoetusest". Andke andeks, see ju puhas ja varajamatu näide klassikalisest onupojapoliitkast :!:
Mati kirjutas:
Kristian kirjutas:Loodame siis uut sarja ka EJL kalendris täies koosseisus näha, mitte nii et enamuses etapid panevad nn. "piraati". Nii kaua kui uue sarja etapid ei ole EJL kalendris registreerunud, ei peaks neil olema ka mingit õigus kuupäevade osas sõna võtta. Nimelt toetavad rattavõistluste korraldajad võistluse EJL kalendrisse registreerimise kaudu (kalendrimaksu, kohtuniketasu ja noortespordi toetuskoefitsendi tasumisel) jalgrattasporti Eestis. Seega juhul, kui uue sarja eestvedajatel natukenegi missioonitunnet on siis registreerige oma sari EJL kalendris. Kui see aga puudub, siis loodan et osalejad tegutsevad missioonitundest lähtuvalt.
Tervitades,
Kristian Randver
Filosoofilis-eetiline küsimus - kas panna kiirelt etapid üles ilma sisuta (st puuduvad konkreetsed maratonid/korraldajad) või oodata ära, et kõik on mh de jure korrektne (st lepingud taga) ja siis alles panna asjad ka EJL üles?
Kumb on õigem tegutsemisviis jäägu lugejate otsustada.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas kristjan07 » 24. 09. 2014. 09:38

Mati kirjutas:Ei taha teemat risustada EJL heade ja veadega ning noorte spordi rahastamise tegeliku süstemmi ja selle seisuga - selle kohta võiks eraldi teema teha. Siiski pean vajalikuks antud kontekstis avada ühte tahku selles loos.

Konkreetselt EC kui sarja registreerimisest ja selle fakti najal vastu rinda õiglase mehena rusikatega tagumisest jääb natuke kehv mulje.

Nimelt vaatasin, mis info on vajalik sarja registreerimiseks EJL kalendris. EJL vastav allalaetav registreerimisvorm on suht lakooniline ja ei nõua mh erilisi garantiisid (nt lepinguid peakorraldaja ja etapikorraldajate vahel). Aga see on ka EJL õigus ja voli kuidas asju ajada. Siiski on vormis ka omaette tulp nimega "Koht" (st asukoht kus võistlus peaks toimuma, maratoni nime ei nõuta). De facto ei ole vormi juures märgitud "kohustuslikke" lahtreid, kuid võiks ju eeldada, et lakoonilise vormi puhul on "kohustuslikud" kõik. On olemas ka vorm eraldi võistluse registreerimiseks, mis on detailsem.

Siit tekkis minul küsimus (püstitasin varem ka eespool ja tsiteerituna korratud all), et kuivõrd eetiliselt on kokkuvõttes toimitud nii EC kui ka EJL poolt kui kalendriprojekti on registreeritud sari, millel pole veel konkreetseid võistusi taga (st nimi ja koht)? Tunnistab seda fakti Postimehe loos ka hr Tõnissaar.

Nende faktide valguses on kummaline lugeda sõnavõtte "piraatlusest" ja "kõrgmoraalsest rattasporditoetusest". Andke andeks, see ju puhas ja varajamatu näide klassikalisest onupojapoliitkast :!:
Mati kirjutas:
Kristian kirjutas:Loodame siis uut sarja ka EJL kalendris täies koosseisus näha, mitte nii et enamuses etapid panevad nn. "piraati". Nii kaua kui uue sarja etapid ei ole EJL kalendris registreerunud, ei peaks neil olema ka mingit õigus kuupäevade osas sõna võtta. Nimelt toetavad rattavõistluste korraldajad võistluse EJL kalendrisse registreerimise kaudu (kalendrimaksu, kohtuniketasu ja noortespordi toetuskoefitsendi tasumisel) jalgrattasporti Eestis. Seega juhul, kui uue sarja eestvedajatel natukenegi missioonitunnet on siis registreerige oma sari EJL kalendris. Kui see aga puudub, siis loodan et osalejad tegutsevad missioonitundest lähtuvalt.
Tervitades,
Kristian Randver
Filosoofilis-eetiline küsimus - kas panna kiirelt etapid üles ilma sisuta (st puuduvad konkreetsed maratonid/korraldajad) või oodata ära, et kõik on mh de jure korrektne (st lepingud taga) ja siis alles panna asjad ka EJL üles?
Kumb on õigem tegutsemisviis jäägu lugejate otsustada.
Hetkel jääb mulje nagu EC oleks arvamusel et kõik teised "võistlused" panevad piraati. SEE EI OLE NII!!!
Kas seda piraatluse teemat ei saaks mujal teemas arutada? Avaldaks ise ka seal arvamust.

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas kuga » 24. 09. 2014. 09:41

Ei taha küll viriseda, kuid antud teemaarendus siinses rattasarjas on rohkem nagu lauataga istumise teema, ning puudutab tarbijat ainult seal vastuvõetud otsustest, kuid pesus sorkimine mõjub pigem tülgastavalt ja ei väärikski kommenteerimist, aga kautselt puudutab see ikkagi tarbija rahakotti otseselt, kui pileti sisse kuuluvad erinevad lisad, mis ei ole otseselt seotud ürituse korraldamisega. Saan küll aru, et eesti sport riigi poolt on vähe toetatud, kuid spordi pealt sponsoreerida sporti? See on just kui sama kui lõikan ühte jalga, et sellega asendada teist!
Endal mul sammuti viieliikmeline pere, ning igal sõidul osalemine kogu perega on ikka väga tõsine kalkureerimine, et välja minevaid summasid kontrolli all hoida eraisikuna! Samas panustad ka kogu aeg lastesse, noortesse!!! Eelistatud võistlused on ikka sellised, mis aitavad kulusid mõistlikuse piirides hoida!
Sinna kuuluvad eelkõige:
1. osalustasud
2. kaugus kodust

Seega start, kuhu tuleb sõita üle 100-120km tähendab viieliikmelisele perele juba ühe sõidu väljaminekuks olulisi summasid! Kui sellele lisanduvad veel igasugused varjatud liikmemaksud, toetused ja muu, siis loomulikult valin väikseimaid külaüritusi, kus osalustasu ei ületa 5€ ja see sisaldab sammuti raja märgistust, reeglina sooja toitu, jooki finišis!!! Kui suurvõistlusel on kulud suuremad on see igati ok, kuid kuskilt maalt on seelelgi piir! Tekib tunne, et esmatähtis on lüpsta mingi egiidi all nii palju kui võimalik! Ise olen sammuti sõitnud erinevaid sõite erinevate korraldajate poolt, ning tuleb tunnistada, et rahanumber pole see, mis tagaks ürituse kvaliteedi!!! On ka selliseid võistlusi, kus osalustasu sootuks puudub, kuid selle ürituse korraldamisega on oluliselt vaeva nähtud, ning toetused on saadud hoopis riigilt, ning kohalikelt ettevõtetelt. Kvalitteedi tagab ikkagi hinna suhe pakutavaga, ning sinna juurde kuuluv melu loob vaid meeldivaid mälestusi!
Loodan tõsiselt, et antud teema jääks ikkagi informatiivseks teistele, ning organisatoorsed küsimused lahendataks laua taga! Eks tulevik näitab, kui hästi, halvasti on sellega hakkama saadud.
Kindlasti on plaan ka mõnest sõidust osa võtta, kui see pere eelarvesse mahub!

Parimate soovidega korraldajatele! (y)
Rauno

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Mati » 24. 09. 2014. 09:42

kristjan07 kirjutas:Ma ei saa aru miks räägitakse mingist piraatlusest ja absurdsusest. Jah seda Tõnni lauset võib tõlgendada nii ja naa...
Olgem ausad, seda lauset ei ole vaja tõlgendada. Kui öeldakse, et pall on ümmargune, siis pall ju on ümmargune.

Siiralt, ilma igasuguste tegelike poolehoidudeta (uskuge või mitte) - head EC toetajad, niiditõmbajad jne, palun pidage nõu ja pange oma taktika ja kõneisikud paika :idea:
Hetkel jääb õhku rohkem vaenulikkust, orhvriks tembeldamist jne. Milleks? Tundub, et aeg on reameeste miiniväljale saatmise asemel ohvitseridel endal rindele asuda ja asi kontrolli alla võtta :idea: See kasvav kärsahais ja sutsupilv hakkab juba kõigil selget nägemist ja mõtlesmist varjutama.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas kristjan07 » 24. 09. 2014. 09:45

Priit Pulleritsu artikkel jätkub siin: http://suusk.blogspot.com/

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Indreq » 24. 09. 2014. 09:51

Rain kirjutas: Kumb on rattaspordile kasulikum, kas mingi ähmane ja teoreetiline raha EJL raamatupidaja kummutis või kodukülas toimuv rattasõit?
See on sõnastatud nii nagu üks välistaks teise?

Natuke utreerides see oleks umbes sama kui inimesed homsest keelduks makse maksmast põhjusel et nad teevad riigi heaks niigi piisavalt ka omal käel. Ideaalses maailmas see oleks isegi võimalik, reaalsuses viiks see riigi kiirelt põhja. See et niši- ja pisivõistlused alguses katuse alt välja jäävad, on mõistetav. Loomulik on ka see et see "katus" neid nii piitsa kui ka präänikuga sinna alla meelitab (EJL on tegelikult ikka väga leebe olnud, autospordis näiteks on ähvardatud võistluskeeluga kui sportlane regamata üritustel osaleb). See et mingi sari üritab olla Eesti suurim ja samas käib diskussioon EJLi obroki mõistlikkuse üle, on pehmelt öeldes veider, järgminse samm on siis mingi Eesti Jalgrattaspordi Assotsiatsioon (EJA) kuhu kuulub MTBest, kolmapäevakud, Marimetsa, pikad maratonid jne - kandepinda juba nagu oleks? Kui keegi EJLiga rahul ei ole, siis ehk peaks selle pigem korda tegema, nii et ka H100, Marimetsa ja teised leiavad põhjuse sellega koostööd teha.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas KaupoR » 24. 09. 2014. 09:53

Kuna obrokist on siin juba palju juttu olnud, siis teeme ühe fakti veel selgeks: 2013.a. moodustasid EJL tuludest 2,7% võistluste korraldustasud. Seega ei maksa rääkida rahast, kui üldse, siis saab rääkida žestist ja mõtteviisist.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas kristjan07 » 24. 09. 2014. 09:54

KaupoR kirjutas:Kuna obrokist on siin juba palju juttu olnud, siis teeme ühe fakti veel selgeks: 2013.a. moodustasid EJL tuludest 2,7% võistluste korraldustasud. Seega ei maksa rääkida rahast, kui üldse, siis saab rääkida žestist ja mõtteviisist.
Kaupoga ses osas nõus.

Rain
Rattur
Postitusi: 218
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Rain » 24. 09. 2014. 10:03

kristjan07 kirjutas:

EHK siis kuupäevade osas tuleb lahendus, EC sarjas tuleb 5 uut etappi, Alutaguse RM nime osas tuleb lahendus, kõik 8 etappi läbinud saavad meene, kodulehel on värskendatud info ja see täieneb peagi veel.
Midagi selles loos ei klapi. 2 etappi on vanad (jõulumäe ja kalevipoja) ja 5 etappi tulevad uued. Ja meene saamiseks tuleb läbida 8 etappi? Kõlab nagu plaan:)

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas kristjan07 » 24. 09. 2014. 10:07

Rain kirjutas:
kristjan07 kirjutas:

EHK siis kuupäevade osas tuleb lahendus, EC sarjas tuleb 5 uut etappi, Alutaguse RM nime osas tuleb lahendus, kõik 8 etappi läbinud saavad meene, kodulehel on värskendatud info ja see täieneb peagi veel.
Midagi selles loos ei klapi. 2 etappi on vanad (jõulumäe ja kalevipoja) ja 5 etappi tulevad uued. Ja meene saamiseks tuleb läbida 8 etappi? Kõlab nagu plaan:)
EI ei ei. Selgitasin end valesti.

2014 hooajal kõik 8 etappi läbinud saavad meened ja meeles peetud. See et neid meeneid Jõulumäe RM polnud. Siirad vabandused.

2015 hooajal on tõesti 2 vana etappi ja 5 uut etappi.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas SK » 24. 09. 2014. 10:15

Tundub, et see diskussioon siin võiks jätkuda hoopis EJLi lisaväärtuse rubriigis viewtopic.php?f=16&t=38305
Vähemalt sinna mõned asjapulgad tüürivad... ma ei hakka siin ise ühe "missioonitundetu geriljavõistluse" korraldajana (Karujärve Rattamaraton) isegi sõna võtma EJL kalendrisse kuulumise teemadel. Eks elame siin ise edasi noorte arvelt nagu oleme seda seni teinud ja lüpsame neist viimase välja! :evil:

Mulle tundub, et edasine diskussioon on kaotanud oma mõtte, sest mõlemad sarjad on tänase seisuga saavutanud, mida vajavad: EC on saanud suure värskenduskuuri, mida taotles ja MTBest saab rahuldada neid, kel vanadelt radadelt orgasm veel saavutamata. Mõtlesin isegi üle mitme aasta mõnda sarja 2015 kaasa sõita, esialgu tundus raske ülesanne otsustamiseks, nüüd enam mitte.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas andresle » 24. 09. 2014. 10:45

Minu tagasihoidlik arvamus (ei korralda ühtki etappi, ega tõenäoliselt ka osale). Kui tänaseks on 8 korraldaja asemel 16, siis miks ei peaks saama kõik oma asja teostada? Kui suvi kestab 12 nädalat, siis peavadki asjad kattuma. Ma loodan kunagi Eestist ka Belgia tasemel rattamaad, kus vaatad kalendrisse ja otsid kodule lähema või emotsionaalselt enampakkuva võistluse 10 samaaegselt toimuva vahel. Loomulikult oleks kuupäevade klatitamine parem, sest siis ei satuks ühele ajale ühes kohas toimuvad sõidud. Miks ei võiks toimuda ühe sarja P-Eesti ja teise sarja L-Eesti etapp. Kas vaid ühe sarja kõigil etappidel osalemine peaks olema kohustus?
Ma spekuleerin ka OT-d. Ka Klubi Tartu Maraton'ile oleks aeg tekkida P-Eesti konkurendil. Jooksumaratonil osaleb 20000 inimest, mõni vaev siis ka MTB 5000 ja rattaralli 8000 ei tohiks mõne aastaga loodav olla? Indrek Kelk, ära pahanda, ma ei kutsu džinni välja. Lihtsalt tundub loogikat olema.

MHS
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 15. 12. 2013. 15:48

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas MHS » 24. 09. 2014. 20:48

Möödunud hooajal meeldis Rõuge ja Jõulumäe rajad, mis väärivad MTB raja nime. ei meeldinud Kalevipoja raja lihtsamaks muutmine. Ei meeldi kruusa ja asfalt teed. Maastikuratta maratonil ei tohiks neid olla.

meikamait
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 08. 11. 2010. 10:25

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas meikamait » 24. 09. 2014. 22:10

Möödunud hooajal meeldis Rõuge ja Jõulumäe rajad, mis väärivad MTB raja nime. ei meeldinud Kalevipoja raja lihtsamaks muutmine. Ei meeldi kruusa ja asfalt teed. Maastikuratta maratonil ei tohiks neid olla.
Kui aus olla, siis kui palju on meil selliseid kohti , kus saaks korraldada maastikuratta võistlusi , nii et saaks vähemalt 50-60 km sõita , ilma et ei tuleks sisse ühtegi kruusa ega asfalti lõiku ? Ja seda ühel pikal ringil, mitte väiksel piiratud alal, kus selle distantsi läbimiseks tuleb teha ring ringi otsa. Ei ole meil neid koht palju. Ja kui see võimalus isegi on, ei ole kõik korraldajate võimuses, et alati viia rada sealt kust soovitakse. Pealegi on minu arusaamist mööda need sõidud mõeldud selleks, et kaasata võimalikult palju rattahuvilisi. Aga kui algaja, kes tuleb sellele sõidule ja lahkub sealt selliste emotsioonidega, et ei tahaks enam kunagi sõita, kuna rada oli raske ja ainult üles ehitatud tehnilisuse peale , siis mina pigem arvan, et rajal olgu pigem kõike elemete sees. Kõigile midagi - jupike kruusa, jupike afalti, jupike metsateed, sekka sületäis singleid ja kõik peaks rahul olema :)

Ja need, kes kurdavad, et see pole maastikuratta võistlus, vaid muutumas "kruusal" kihutamiseks, miks te siis sõidate järjepidevalt neid ? Ma küll panen praegu huupi, aga usun, et mitte ka väga palju mööda, kui ütlen, et kunagine pikkade maratonide sari läks hingusele sellepärast, et lihtsalt polnud piisavalt laia kandepinda. Kõik käisid ja kihutasid "kruusal" ja olid rahul.

Pigem siis las jääda need EC ja MTBEST rajad kandepinnaks noorusele ja harrastajatele. Ja kui oled juba piisavalt neid sõitnud ja need igavaks muutunud, siis sellest saavad rõõmu tunda ainult need fanaatikutest korraldajatele, kes korraldavad sõite, mida need virisejad võivad "õigeks" maastikuratta maratoniks nimetada. Siis on kõik rahul - korraldajad saavad korraldada, sõitjad saavad sõita, mis sa hing veel ihkad :)

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas marguss7 » 24. 09. 2014. 22:55

Rain kirjutas:
Kristian kirjutas:Lugupeetud KaupoR

Tee palun endale selgeks esmalt EJL kalendrisse kuulumise põhjused Eesti jalgrattaspordi arendamise seisukohalt ning mõistad, et minu postituses viidatud põhimõttel polnud midagi pistmist võistluse kvaliteediga. Nimelt finantseerivad jalgrattavõistluste korraldajad kes oma võistluse EJL kalendris registreerivad suures ulatuses jalgrattaspordi tegevust läbi EJL. Kui sul ei lähe korda, mis saab jalgrattaspordist pikemas ja lühemas perspektiivis, kas noored-, juuniorid-, underid- ja ka eliitklassi ratturid saavad võimaluse areneda/treenida/võistelda kodus ja võõrsil ning panna oma võimeid proovile rahvusvahelisel tasemel, siis kas mitte ei ole Sinu mõtteviisi puhul tegemist "piraatlusega". Sa soovid korraldada võistlust/sarja, millele kutsud osalema võimalikult palju rattaspordi huvilisi aga samas ei soovi toetada läbi sellise tegevuse jalgrattasporti, eelistades jätta saadud tulu/käibe kogu ulatuses endale põhjendades seda piirangutega EJL kalendrisse kuulumisel, mis ei luba realiseerida kvaliteeti võistluse korraldamisel.
Kui sul on ettepanekuid kuidas EJL tegevust muuta paremaks ning EJL kalendris olevate võistluste kvalitatiivset tõsta, siis on need teretulnud.
Ka mina olen korraldan ja toetan tulevikus nii rahaliselt kui ka korralduses kaasa lüües võistlusi, mis kuuluvad EJL kalendrisse, kuna pean sellist teguviisi õigeks. Kui mul peaks tekkima vajadus küsida nõu kelleltki kuidas tõsta korralduse kvaliteeti, siis leidub õnneks ka EJL kalendris piisavalt väga kogenud korraldajaid, kelle võistlused on hästi korraldatud ning kes ennast varjunimede taha ei peida.


Tervitades,


Kristian Randver
+37255584321
Kristian, sinu loogika kohaselt on Kolmapäevakute, Marimetsa jt. näol tegemist hirmsate piraatvõistlusega, mis ei maksa katust ja tänu sellele ei anna panust noorte rattaspordi arengusse. Need raiped ju panevad kogu teenitud suure kasumi oma taskusse ja mitte ühelgi moel ei toeta jalgrattaliitu ega rattasporti. Kuradi kulakud, ma ütlen!

Noortespordi arenguks on esmajärjekorras vaja võistlusi, kus noored ja vanad osaleda saaksid, kus rajad oleksid arendavad, kus oleks konkurents ja mille osavõtutasud oleksid mõistlikud. Kui võistlusi poleks, siis poleks EJL-l kedagi arendada ja toetada vaja. Palun vaata palju on neil piraatvõistlustel noori ja lapsi kes osalevad tasuta, nägu naerul. Ütle veelkord et tegu on piraatvõistlustega, mis ei toeta rattasporti? Mingid inimesed, keda on üsna palju, panustavad oma aega ja vahendeid selleks, et tuua sadadele Harjumaa, Pärnumaa, Võrumaa ja Läänemaa inimestele võistlus koduhoov. Ja põhjusel, et nad ei maksa EJL-ile maksu, nimetad sa neid piraatideks. Minu arusaamise kohaselt on piraat keegi, kes omastab midagi, mis ei kuulu talle.

Kumb on rattaspordile kasulikum, kas mingi ähmane ja teoreetiline raha EJL raamatupidaja kummutis või kodukülas toimuv rattasõit?

Edit: Vaatasin üle EJL kalendrivõistlused ja ma ei leidnud sealt peaaegu ühtegi võistlust hooaja alguses ja keskel, kus näiteks 8-12 aastasel oleks võimalik oma maastikusõidu oskusi arendada. Kalendrivõistluste lasterajad on stiilis ring ümber staadioni ja üle kahe künka ja 12 aastaste võistlus kestab Estonian Cupil 3-6 minutit ja seda ülilihtsal rajal. Aasta vanemaks saades eestikatele minnes peavad M14 poisid olema valmis sõitma märksa nõudlikumat rada ja juba 35-40 minutit. Mulle hetkel tundub, et neidsamu noori valmistab eestikateks ette pigem mõni Harjumaa või Võrumaa piraatvõistlus kui kalendrivõistlus. Miks kalendrivõistluste korraldajad ei soovi arendada noorte ja lastesporti läbi ägedate radade ja sobiliku kestvusega võistluste?
Võrdled natuke võrreldamatuid asju. Võrdle Kolmapäevakute ka Marimetsa Kapi osavõtutasusid muude võistlustega, need on kordades odavamad. Kui võrrelda sarnase osavõtutasuga ja kaliibriga võistluseid EJL ja mitte EJL maksuga, siis need on võrreldavad. Olen sõitnud nii Marimetsat kui Kolmapäevakuid ja ei kurda, kuigi võrreldes nö EC-ga, mida olen ka pisteliselt sõitnud, oli mõned asjad puudu, aga osavõtutasu ju ka hoopis teisest klassist, samas ei saa millegi üle kurta ka nende puhul. Mida rohkem valikuid, seda parem tegelikult, igaüks leiab midagi ;)

Margo25
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 08. 09. 2008. 13:56

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Margo25 » 25. 09. 2014. 07:01

meikamait kirjutas:
Möödunud hooajal meeldis Rõuge ja Jõulumäe rajad, mis väärivad MTB raja nime. ei meeldinud Kalevipoja raja lihtsamaks muutmine. Ei meeldi kruusa ja asfalt teed. Maastikuratta maratonil ei tohiks neid olla.
Kui aus olla, siis kui palju on meil selliseid kohti , kus saaks korraldada maastikuratta võistlusi , nii et saaks vähemalt 50-60 km sõita , ilma et ei tuleks sisse ühtegi kruusa ega asfalti lõiku ? Ja seda ühel pikal ringil, mitte väiksel piiratud alal, kus selle distantsi läbimiseks tuleb teha ring ringi otsa. Ei ole meil neid koht palju. Ja kui see võimalus isegi on, ei ole kõik korraldajate võimuses, et alati viia rada sealt kust soovitakse. Pealegi on minu arusaamist mööda need sõidud mõeldud selleks, et kaasata võimalikult palju rattahuvilisi. Aga kui algaja, kes tuleb sellele sõidule ja lahkub sealt selliste emotsioonidega, et ei tahaks enam kunagi sõita, kuna rada oli raske ja ainult üles ehitatud tehnilisuse peale , siis mina pigem arvan, et rajal olgu pigem kõike elemete sees. Kõigile midagi - jupike kruusa, jupike afalti, jupike metsateed, sekka sületäis singleid ja kõik peaks rahul olema :)

Ja need, kes kurdavad, et see pole maastikuratta võistlus, vaid muutumas "kruusal" kihutamiseks, miks te siis sõidate järjepidevalt neid ? Ma küll panen praegu huupi, aga usun, et mitte ka väga palju mööda, kui ütlen, et kunagine pikkade maratonide sari läks hingusele sellepärast, et lihtsalt polnud piisavalt laia kandepinda. Kõik käisid ja kihutasid "kruusal" ja olid rahul.

Pigem siis las jääda need EC ja MTBEST rajad kandepinnaks noorusele ja harrastajatele. Ja kui oled juba piisavalt neid sõitnud ja need igavaks muutunud, siis sellest saavad rõõmu tunda ainult need fanaatikutest korraldajatele, kes korraldavad sõite, mida need virisejad võivad "õigeks" maastikuratta maratoniks nimetada. Siis on kõik rahul - korraldajad saavad korraldada, sõitjad saavad sõita, mis sa hing veel ihkad :)

(y)

kulgur
Rattur
Postitusi: 41
Liitunud: 01. 09. 2010. 20:55

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas kulgur » 25. 09. 2014. 07:56

Kui aus olla, siis kui palju on meil selliseid kohti , kus saaks korraldada maastikuratta võistlusi , nii et saaks vähemalt 50-60 km sõita ,

Milleks me üldse maratoni kilomeetrites alati mõõtma peame, 35 km saab ka 3,5 h sõita, kõik sõltub raja raskusest ja tehnilisusest.
Minu arvates oleks Eestis sobiv hetk maratonide formaadi muutmiseks, seda mida ise sel aastal Austrias kogesin - tuua sisse ka nn `kolmveerand maraton`. Täna Eestis sõidab pikka maad hambad ristis ca.1000 rattasõpra - paljude treenitust ja sõidumaneeri vaadates võiks osa neist julgelt hoopis poolmaratoni sõita , kuid pooliku rajad on tehtud liiga lihtsaks, seda ütleb ka minu kerges ülekaalus olev kaasa - poolmaraton lihtne, pikale ei julge .Midagi sellist näeksin oma vaimusilmas:
Maraton - 3-3,5h friikidele - mets juurikad kivid, turvas,pori jne. Raske , raske - osalejaid 300-400max.
Kolmveerand - 2-2,5h -noored, harrastajad, maastikuelemendid lahjendatud kruusaga. Nõuaks juba kogemust maastikul.
Poolik - 1-1,5h - väga noored, algajad. Lihtne
Sisu on vaja muuta mitte vormi - see, et meil järgmine hooaeg on kaks MTB sarja ei tähenda veel seda et rattasõbrale midagi väga palju põnevamaks muutub.

edu

Heikki

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas madmax001 » 25. 09. 2014. 08:07

(y) (y) (y) (y) (y)
kulgur kirjutas:Kui aus olla, siis kui palju on meil selliseid kohti , kus saaks korraldada maastikuratta võistlusi , nii et saaks vähemalt 50-60 km sõita ,

Milleks me üldse maratoni kilomeetrites alati mõõtma peame, 35 km saab ka 3,5 h sõita, kõik sõltub raja raskusest ja tehnilisusest.
Minu arvates oleks Eestis sobiv hetk maratonide formaadi muutmiseks, seda mida ise sel aastal Austrias kogesin - tuua sisse ka nn `kolmveerand maraton`. Täna Eestis sõidab pikka maad hambad ristis ca.1000 rattasõpra - paljude treenitust ja sõidumaneeri vaadates võiks osa neist julgelt hoopis poolmaratoni sõita , kuid pooliku rajad on tehtud liiga lihtsaks, seda ütleb ka minu kerges ülekaalus olev kaasa - poolmaraton lihtne, pikale ei julge .Midagi sellist näeksin oma vaimusilmas:
Maraton - 3-3,5h friikidele - mets juurikad kivid, turvas,pori jne. Raske , raske - osalejaid 300-400max.
Kolmveerand - 2-2,5h -noored, harrastajad, maastikuelemendid lahjendatud kruusaga. Nõuaks juba kogemust maastikul.
Poolik - 1-1,5h - väga noored, algajad. Lihtne
Sisu on vaja muuta mitte vormi - see, et meil järgmine hooaeg on kaks MTB sarja ei tähenda veel seda et rattasõbrale midagi väga palju põnevamaks muutub.

edu

Heikki

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2466
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas AndreK » 25. 09. 2014. 08:10

Oot ma proovin ka...

(y)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas KaupoR » 25. 09. 2014. 08:16

Andre, ei tulnud välja, kahjuks. Sa unustasid tsiteerida mustmiljon meetrit eelmiste kirjutajate teksti.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas erikr » 25. 09. 2014. 08:27

Hr kulgurilt väga hea ettepanek (y)
Kusjuures vaadates meist lääne pool toimuvate mainstream maratonide kutseid, juhendeid ja tulemusi, on tavaline 3-4 distantsi, mitte 2.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Indreq » 25. 09. 2014. 08:50

kulgur kirjutas:Kui aus olla, siis kui palju on meil selliseid kohti , kus saaks korraldada maastikuratta võistlusi , nii et saaks vähemalt 50-60 km sõita ,

Maraton - 3-3,5h friikidele - mets juurikad kivid, turvas,pori jne. Raske , raske - osalejaid 300-400max.
Kolmveerand - 2-2,5h -noored, harrastajad, maastikuelemendid lahjendatud kruusaga. Nõuaks juba kogemust maastikul.
Poolik - 1-1,5h - väga noored, algajad. Lihtne
Kalendris on ju tegelikult variante isegi rohkem - H100 ja Saku100 erilistele gurmaanidele, Jõelähtme ja Rõuge Tuur normaalsematele asjaarmastajatele, siis mõni veidi tehnilisem (endise) EC etapi pikk distants (Rõuge?) jne kuni Marimetsa Kapa lühikeste distantsideni välja. Küsimus pigem selles et kas ja kuidas neid mingitesse sarjadesse komplekteerida ja kas reguleerida sõna "maraton" veidi eksitavat kasutamist - maailmas ei kvalifitseeruks 1,5h ja 40 km "pikk distants" kuidagi maratoni alla...

QRX
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 17. 09. 2012. 22:36

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas QRX » 25. 09. 2014. 09:06

Kusjuures, kulguri ideel on täiesti jumet, oma mätta otsast vaadatuna. Silmas pidades, et mu naine käib mul EC võistlustel kaasas, kuid hoolimata pisikust, mida see tekitab, sõitma ta ei hakka, kuna tema sportliku tausta sisuline puudumine teeks ta jaoks ka praeguse poolmaratoni läbimise raskeks, eriti teatud radadel. Sellises formaadis aga, millest rääkis kulgur, ta ilmselt lööks kaasa, kuna RMK Kõrvemaa lühikest distantsi ta täiesti sõidab. Saaks lihtsast harrastusest genereerida pereürituse, mis poleks sugugi halb, ning avaks tee ka uutele osavõtjatele.

kaitz
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 12. 05. 2009. 09:12

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas kaitz » 25. 09. 2014. 09:53

kulgur kirjutas:Kui aus olla, siis kui palju on meil selliseid kohti , kus saaks korraldada maastikuratta võistlusi , nii et saaks vähemalt 50-60 km sõita ,

Milleks me üldse maratoni kilomeetrites alati mõõtma peame, 35 km saab ka 3,5 h sõita, kõik sõltub raja raskusest ja tehnilisusest.
Minu arvates oleks Eestis sobiv hetk maratonide formaadi muutmiseks, seda mida ise sel aastal Austrias kogesin - tuua sisse ka nn `kolmveerand maraton`. Täna Eestis sõidab pikka maad hambad ristis ca.1000 rattasõpra - paljude treenitust ja sõidumaneeri vaadates võiks osa neist julgelt hoopis poolmaratoni sõita , kuid pooliku rajad on tehtud liiga lihtsaks, seda ütleb ka minu kerges ülekaalus olev kaasa - poolmaraton lihtne, pikale ei julge .Midagi sellist näeksin oma vaimusilmas:
Maraton - 3-3,5h friikidele - mets juurikad kivid, turvas,pori jne. Raske , raske - osalejaid 300-400max.
Kolmveerand - 2-2,5h -noored, harrastajad, maastikuelemendid lahjendatud kruusaga. Nõuaks juba kogemust maastikul.
Poolik - 1-1,5h - väga noored, algajad. Lihtne
Sisu on vaja muuta mitte vormi - see, et meil järgmine hooaeg on kaks MTB sarja ei tähenda veel seda et rattasõbrale midagi väga palju põnevamaks muutub.

edu

Heikki
Pole küll mingi lendur ja esiotsa mees (meeldib nikerdada ja vahest ka kruusal uhada), aga see 3 erineva distantsi sisse toomine on siiani parim variant, mida siin pakutud on. Kõigile midagi ja kindlasti suurendaks ala kandepinda! Mõttel on jumet ja küllaga.

Kaido
velo clubbers
"sadakilomeheilu on tugev eelis allamäge"

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas piffik » 25. 09. 2014. 10:35

Kulguri ideel on jumet. Arvestades seni pikal maal sõitjate keskmisi mahte, siis 3-3,5h jaoks ei pea tea mis friik olema. Pigem julgeks sinna sektori vähemalt 500 osalejat ennustada ning see peaks rajale tooma ka need maastikusõbrad, kellele praegused rajad pinget ei paku. Samuti peaks lihtne olema kõige lihtsamale rajale osalejate saamine. Algajad loomulikult ning 10-14 aastased võiks ju ka selle tunnise suuta läbi sõita, mitte lihtsalt paar tiiru staadionil nagu seni - kutsuks seda siis pigem matkasõiduks/peresõiduks. Kõige keerulisem tundub olevat keskmisele trassile osalejate meelitamine. Noored ning senised pooliku läbijad muidugi, aga kuidas senise pika distantsi lõpuosale (kellele praegu mets ja juurikad ei meeldi) selgeks teha, et tuleks "au" alla suruda ning jõukohane distants valida ning tippudega enam koos sõita ei saa. Tervikuna peaks see aga rohkem sõitjaid rajale meelitama ning igaüks peaks leidma oma võimetele sobiva.

Margo25
Rattur
Postitusi: 99
Liitunud: 08. 09. 2008. 13:56

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Margo25 » 25. 09. 2014. 12:31

piffik kirjutas:... aga kuidas senise pika distantsi lõpuosale (kellele praegu mets ja juurikad ei meeldi) selgeks teha, et tuleks "au" alla suruda ning jõukohane distants valida ning tippudega enam koos sõita ei saa. Tervikuna peaks see aga rohkem sõitjaid rajale meelitama ning igaüks peaks leidma oma võimetele sobiva.
Maratonidistantsile osalejate piirang peale 300-400 ja lukku?

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas rattahunt » 25. 09. 2014. 12:33

Lätis on selline süsteem, et on pikk maa umbes 60km, siis keskmine kuni 45km ja lühike-kerge 25km vist. Natuke on asi paigast ära, sest pöhimass söidab keskmist, kuni 1700 löpetajat kohati, aga pikal max 200 tk.. Ega see keskmine profiililt midagi väga kerget ole, aga seal söidab selliseid mammisi, et vaata ja imesta. Meie eestlased(tagumise otsa omad) hakkaksid seal röökima, miks nii raske, aga seal no problem.
Samas meie 3h tunnised söidud 800-900 löpetajaga on ikka päris hea näitaja.
Töde on kuskil vahepeal.

PS.Enne ei saa maratoni starti, kui oled saanud poolmaratonil kaotuse vötjale mingi % tasemele?
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas arnea » 25. 09. 2014. 13:27

piffik kirjutas:aga kuidas senise pika distantsi lõpuosale (kellele praegu mets ja juurikad ei meeldi) selgeks teha, et tuleks "au" alla suruda ning jõukohane distants valida ning tippudega enam koos sõita ei saa.
Tuleb asjadele suunavad nimed panna. Keskmise distantsi nimi oleks "põhidistants" ja sellele pikale tuleks mingi selline tagasihoidlik nimi panna, mis sisusse süübimata ei tekitaks tarvet sellele tormata.

Kasutaja avatar
Nominative
Rattur
Postitusi: 184
Liitunud: 11. 06. 2010. 14:01

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Nominative » 25. 09. 2014. 16:33

kulgur kirjutas: Maraton - 3-3,5h friikidele - mets juurikad kivid, turvas,pori jne. Raske , raske - osalejaid 300-400max.
Kolmveerand - 2-2,5h -noored, harrastajad, maastikuelemendid lahjendatud kruusaga. Nõuaks juba kogemust maastikul.
Poolik - 1-1,5h - väga noored, algajad. Lihtne
rattahunt kirjutas: PS.Enne ei saa maratoni starti, kui oled saanud poolmaratonil kaotuse vötjale mingi % tasemele?
Kus nüüd tüübid viskasid kaks üligeniaalset ideed letti. Kaotuse protsent ajaks mu täesti hulluks ratta seljas. Väänaks endast, kui täiesti kuivaks väänatud särgist veel mõned piisad higi välja, et ikka kõvemate sekka pürgida.
Kirjutan vahel ka siia - viljarsaare.com

saamuel
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 02. 05. 2005. 13:06

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas saamuel » 25. 09. 2014. 22:47

Kui kahe sarja etappide kuupäevad kalendris kattuvad siis poleks midagi selle vastu kui mõne etapi tulemus tooks punkte mõlema sarja arvestusse.
https://www.youtube.com/watch?v=R1d_RuiH1o4
A'Lleaaa!!!

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas andresle » 26. 09. 2014. 08:17

saamuel kirjutas:Kui kahe sarja etappide kuupäevad kalendris kattuvad siis poleks midagi selle vastu kui mõne etapi tulemus tooks punkte mõlema sarja arvestusse.
https://www.youtube.com/watch?v=R1d_RuiH1o4
Et ostad Prismast vorsti ja saad boonuspunkte ka Rimi ja Selveri infosüsteemi. Ei tule kunagi kõne alla.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas erikr » 26. 09. 2014. 09:07

Lihtsalt huvi pärast - milleks need punktid kasulikud oleksid?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

RaitO
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 23. 07. 2012. 12:15

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas RaitO » 26. 09. 2014. 09:20

kulgur kirjutas:Kui aus olla, siis kui palju on meil selliseid kohti , kus saaks korraldada maastikuratta võistlusi , nii et saaks vähemalt 50-60 km sõita ,

Milleks me üldse maratoni kilomeetrites alati mõõtma peame, 35 km saab ka 3,5 h sõita, kõik sõltub raja raskusest ja tehnilisusest.
Minu arvates oleks Eestis sobiv hetk maratonide formaadi muutmiseks, seda mida ise sel aastal Austrias kogesin - tuua sisse ka nn `kolmveerand maraton`. Täna Eestis sõidab pikka maad hambad ristis ca.1000 rattasõpra - paljude treenitust ja sõidumaneeri vaadates võiks osa neist julgelt hoopis poolmaratoni sõita , kuid pooliku rajad on tehtud liiga lihtsaks, seda ütleb ka minu kerges ülekaalus olev kaasa - poolmaraton lihtne, pikale ei julge .Midagi sellist näeksin oma vaimusilmas:
Maraton - 3-3,5h friikidele - mets juurikad kivid, turvas,pori jne. Raske , raske - osalejaid 300-400max.
Kolmveerand - 2-2,5h -noored, harrastajad, maastikuelemendid lahjendatud kruusaga. Nõuaks juba kogemust maastikul.
Poolik - 1-1,5h - väga noored, algajad. Lihtne
Sisu on vaja muuta mitte vormi - see, et meil järgmine hooaeg on kaks MTB sarja ei tähenda veel seda et rattasõbrale midagi väga palju põnevamaks muutub.

edu

Heikki

(y) (y) (y) (y) (y) (y) (y)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas KaupoR » 26. 09. 2014. 09:25

Pähe said!!!
AndreK kirjutas:Oot ma proovin ka...

(y)
RaitO kirjutas: (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas Villem T » 26. 09. 2014. 11:51

andresle kirjutas:
saamuel kirjutas:Kui kahe sarja etappide kuupäevad kalendris kattuvad siis poleks midagi selle vastu kui mõne etapi tulemus tooks punkte mõlema sarja arvestusse.
https://www.youtube.com/watch?v=R1d_RuiH1o4
Et ostad Prismast vorsti ja saad boonuspunkte ka Rimi ja Selveri infosüsteemi. Ei tule kunagi kõne alla.
Kui, siis mingis üldises reitingus. Mida olekski paradigma muutumist arvesse võttes mõistlik kasutada?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Estonian Cup 2015 Rattamaratonide sari

Postitus Postitas erikr » 26. 09. 2014. 12:36

Kunagi käivitati rattareiting, kuhu küll suvalisel karvajalal ja sepikul juurdepääsu polnud.
Aga täna on sellega seis selline:
http://www.rattareiting.ee/rattareiting-2014-hooajal/

Igamehe reitingu idee pole paha, laseme sel Villemi heidetud mõttel veidi siin olla ja kui korralikult haagib, kolin eraldi teemaks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Estonian Cup maastikurattakarikasari 2015”