16. Otepää Rattamaraton 9.08, MTBEST 7. etapp!

Vasta
Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

16. Otepää Rattamaraton 9.08, MTBEST 7. etapp!

Postitus Postitas dr Holden » 01. 08. 2015. 16:53

MTBEST sarja vanuselt kolmas, ehk siis 16. Otepää Rattamaraton sõidetakse 9. augustil!

Homme, 2. augustil saavad kõik huvilised minna nn "avatud raja" sõidule tutvuma sellega, mida Otepää mehed eesotsas Neeme Ernitsaga meile sel aastal pakuvad!

Start kell 11:00 laskesuusastaadionil. Kuna rada ristub neljas kohas samal ajal Pühajärvel peetava Tsismile triatloni rajaga, siis palume osalejatel teedeületustel erilist tähelepanu. Kahele esimesele tee ristumisele Väikse Munamäe ja Otepää Aedlinna külje all peaks kell 11:00 startijad enne triatleete jõudma, kuid kaks hilisemat ristumist Matu ja Alaküla kandis on probleemsed. Andke teie maastikuratturid seal nendele UFO-kiivritega kuulidele teed, olge head!

Mõnusat sõitu homme, olen ka ise rajal!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 16. Otepää Rattamaraton 9.08, MTBEST 7. etapp!

Postitus Postitas dr Holden » 02. 08. 2015. 17:02

Sõidetud, 59km kandis peaks raja pikkus olema. Üllatavalt palju kogunes tõusumeetreid, Polar V800 järgi 830m, Polar 725SX pakkus neid 815 jagu! Netoaeg oli 3:13, bruto ca 3:20, elasin vahepeal Trismile osalejatele kaasa... :D

Kui nüüd veidi kriitiline olla, siis see alguse kruusaots on ikka masendavalt pikk, samas nähes raja ääres pea pidevat "Eravaldus" siltide rivi, kujutan ette, kui raske on sinna kuplite vahele midagi mõnusat teha. Haanja ja Rõuge kandis on neid nö "vaikust ja rahu ostnud" tegelasi õnneks veel ikka kordades vähem....

Peale Käärikule jõudmist läks lõbusamaks, Kekkose rada koos lisapaunadega ja mudas driftimisega oli pure fun. Ja see uus nn "mustikasingel" oli heaks üllatuseks, kui sellejärgne raiesmik ka mõne segava puunoti võrra vähemaks saaks, ajaks juba pöidla püsti.

Pilkuse mets oli lahe, aga saaks ju veel veidi lõbutseda, teid ja radasid ju paistis. Kokkuvõttes rehabiliteeris Kääriku-järgne rada selle alguse kruusa....

Kui nüüd võrrelda näiteks Rõuge või Rakkega, mida sel aastal ise sõitnud olen, siis on Otepää ikka tunduvalt kergem - vaatamata korralikule tõusumeetrite hulgale puudub tehnilisus ja uue nädala ilmaprognoosi vaadates kuivab ka muda. Rõuge oli 6km lühem, kuid seda sõitsin 3:38! Rakke oli 2 kilti lühem, seal läks mul tervelt 3:55! Vahest siiski võitja keskmine üle 30km/h ei lähe... :wink:

Ajhaa, paneks träki ka: Endomondo nägemus rajast, Polari träki lisan õhtupoole!

siga
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 13. 08. 2014. 14:16

Re: 16. Otepää Rattamaraton 9.08, MTBEST 7. etapp!

Postitus Postitas siga » 02. 08. 2015. 20:08

Mul näitas 60 km selle raja pikkuseks, aga ei pretendeeri tõele. Kokkuvõttes päris meeldis, algus oli petlikult lihtne :D Edasi läks minujaoks raskemaks ja huvitavaks. Kokkuvõttes kergem kui Rõuge kindlasti, aga lõbus sõita sellegi poolest (sõiduaeg tuli ligi tund kiirem). Tähistus oli hea, ära ei eksinud. Tänud mõnusa matkaraja eest :)


Kasutaja avatar
Snk
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 05. 07. 2011. 09:59

Re: 16. Otepää Rattamaraton 9.08, MTBEST 7. etapp!

Postitus Postitas Snk » 10. 08. 2015. 17:22

https://youtu.be/DGXyiV1BQ6g

14:12 päris ohtlik moment oli, aga mees oli kõva ja pole kukkunud minu ees (y)
Tuule tiibadesse saanud seltsimees

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: 16. Otepää Rattamaraton 9.08, MTBEST 7. etapp!

Postitus Postitas Tr11 » 11. 08. 2015. 08:32

Parim stardirada kõikidest maratonidest! Soovi korral piisavalt ruumi möödasõiduks tagantpoolt või keskelt alustajale, saab kohe kiiruse ülesse võtta, ei mingeid traditsioonilisi nõmedaid ummikuid ja mõttetut järjekorras passimist, nagu enamikul teistel sõitudel. Kui jõuad vändata - anna aga mennä algusest lõpuni! Minu arvamus on, et maratonid, kellel veidikenegi sarnasel põhimõttel stardiala pole võimalik teha, võiks tõsiselt kaaluda alates stardigrupist +50 eranditult viitstardi rakendamist - oleks sportlikust seisukohast ausam.

Ka rada ise oli väga mitmekülgne ja hästi tasakaalus - kõik Lõuna-Eesti maastikuvormid olid esindatud. Igatahes üks minu lemmikmaratone!

Kasutaja avatar
Snk
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 05. 07. 2011. 09:59

Re: 16. Otepää Rattamaraton 9.08, MTBEST 7. etapp!

Postitus Postitas Snk » 15. 08. 2015. 22:12

Tuule tiibadesse saanud seltsimees

Vasta

Mine “MTBEST rattamaratonide sari 2015”