Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Vasta
ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas ennoeilo » 30. 06. 2015. 08:11

2015 aasta Purustaja Rakke RM rada on 93% uus. Rada koosneb täiesti uutest lõikudest ja vanadest lõikudest vastupidises suunas. Kasutusel on ka rajaosi, mida on kasutatud kaua aega tagasi või maratoni algusaastatel. Võrreldes eelneva 2014 aastaga on lõpp veidi kergem ja pole kasutatud ka raja alguses suusanõlva. Singlid ja tehnilised lõigud on plaanis tähistada nimedega, et hiljem oleks osalejatel lihtsam muljeid vahetada. Juubelimaratoni raja võib lühidalt kokku võtta - lihtsam algus ja lõpp ning uus ja salakaval sisu, koos vähenenud kilomeetritega.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 30. 06. 2015. 08:34

Kas rada tutvustav üritus on ka plaanis nädalavahetusel korraldada?

ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas ennoeilo » 30. 06. 2015. 09:08

avatud rada 5. juuli 11.00 selleks ajaks püüame ka enamuse viitadest välja panna. Hetkel on tähistatud lintidega üksikud lõigud, suurem tähistamine kolmapäeval 1.juulil.

ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas ennoeilo » 07. 07. 2015. 06:58

Lõpuks tuli vihma ja see muudab hetkel rada paremaks. Muidugi rohi hakkab kasvama aga jälg on päris korralik sees, luurajaid jagub :D

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 07. 07. 2015. 08:58

Tahaks ka reedel luurele minna! Kas keegi saaks jagada elektroonilist rajajälge või on rada peale Rakke asumit sellisel viisil tähistatud või hoomatav, et saab ilma hakkama?

Eiffel
Rattur
Postitusi: 96
Liitunud: 22. 08. 2004. 04:09

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas Eiffel » 07. 07. 2015. 10:37

Rada on Rakkele kohaselt väga hästi märgistatud (y). Rada on vaheldusrikas ja 99% sõidetav (ühte tõusujuppi mina ei suutnud sõita), mulle meeldis :D (y)
NB! 28ndal kilomeetril võib üks suur koer lahti olla, ta on küll suur ja kuri ning ründava iseloomuga, aga tegelikult kui korra karjatada, siis paneb jooksu (Enno lubas omanikuga rääkida, et see koer ikka kinni oleks, aga eile ei olnud).

ennoeilo
Rattur
Postitusi: 104
Liitunud: 27. 06. 2005. 16:26

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas ennoeilo » 07. 07. 2015. 22:24

Selle koeraomanikuga olen täpselt 5x rääkinud ja korra ka andamit viinud :D ,kuidagi ei mõju. Peremees ütleb, et ta on nii armas ja pole kuri- ma räägin ja räägin aga vastu seina :) Homme kolmapäeval olen suht Rakkest eemal aga katsun kuidagi asjaga veel tegeleda.
siin peaks olema ka Garmini fail aga lõpp võib olla natukene teine https://www.upload.ee/files/4826525/18. ... y.gpx.html
Usun, et on ka lintide ja viitade järgi sõidetav

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas birgo99 » 12. 07. 2015. 16:49

Sõit tehtud. Ilm oli ikka paras jurakas ja tegi raja mõne kohapeal päris tehniliseks. Mulle sobis, siis sai päris paljudest mööda väänata, kes seal muda sees hätta jäid. Rada ise oli mõnusalt vahelduv minujaoks. Oli raskeid kohti ja siis selliseid kiireid lõike. Korraldus väga hea. Eriti meeldis see, et ratta pesemiseks oli ikka meeletult kohti ja tänud sellele väga suuri järjekordi ei tekkinud. Küll aaga oli see saun selline huvitav koht. Duššist väga vett tulla ei tahtnud :D aga see pigem pseudo probleem, sai kaussi ka kasutada. Ei tea kas asi oli mudas ja libeduses, aga põhivajutajad seekord väga poodiumile ei jõudnudki. Margus Sirvelil läks kohe algusepoole rehv ja neid rehvimehi oli seal ikka küll ja küll...

Fan
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 23. 07. 2013. 15:48

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas Fan » 12. 07. 2015. 17:54

On kusagil tulemusi ka näha?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11865
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas erikr » 12. 07. 2015. 18:03

Fan kirjutas:On kusagil tulemusi ka näha?
http://nelson.racetecresults.com/result ... 267&RId=62
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas Kaido88 » 12. 07. 2015. 18:34

Sai eelmine aasta Rakkes kannatatud, sai ka seekord. No lihtsalt ei sobi mulle see rada aga tulemata kah ei jäta :) Kirss tordil täna oli mul rehvi purunemine 2km enne lõppu aga finishi joon sai ületatud vähemalt.
Ühes JP-s olev kohalugeja väärib ikka väga väga suurt audiplomit! Iga aasta on ta kohal ning eksimatult loendab rattureid. Supper korraldus ning väga toredad inimesed JP-des teenindamas. See panebki ikka ja jälle uuesti tulema :)

Rostaan
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 29. 12. 2012. 13:00

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas Rostaan » 12. 07. 2015. 19:05

Ainult positiivsed emotsioonid :) suurepärane rada ja veel parem ilm. Mulle väga meeldis

Kasutaja avatar
Kodiak
Rattur
Postitusi: 363
Liitunud: 27. 01. 2009. 10:36

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas Kodiak » 12. 07. 2015. 19:15

Pole küll eriline kirjamees, aga peale mõne taastusjoogi konsumeerimist tuli eriline tuhin peale.
Tahaks kohe tänada kõiki Rakke inimesi, kes aitasid kaasa tänasele Rakke Rattamaratoni õnnestumisele.
Rada oli lihtsalt suurepärane - jällegi tänud rajameister Enno Eilole.
Erilised tänud muidugi neile inimestele, kes lubasid majadevahelised haljasalad täis parkida. Väga mugav oli!
MTBEST - olete õigel teel!

Tänud!
Kaido
Kaido
Velo Clubbers
Õlu on ikkagi inimkonna suurim leiutis. Rattal pole ka viga, aga ratas voblaga...
...pole ikka see!

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas birgo99 » 12. 07. 2015. 19:24

Kaido88 kirjutas:Sai eelmine aasta Rakkes kannatatud, sai ka seekord. No lihtsalt ei sobi mulle see rada aga tulemata kah ei jäta :) Kirss tordil täna oli mul rehvi purunemine 2km enne lõppu aga finishi joon sai ületatud vähemalt.
Ühes JP-s olev kohalugeja väärib ikka väga väga suurt audiplomit! Iga aasta on ta kohal ning eksimatult loendab rattureid. Supper korraldus ning väga toredad inimesed JP-des teenindamas. See panebki ikka ja jälle uuesti tulema :)
Kas see kohalugeja võis olla Salla JP? Heledama peaga proua? :D

Kasutaja avatar
Estapi
Rattur
Postitusi: 379
Liitunud: 07. 04. 2008. 16:59

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas Estapi » 12. 07. 2015. 19:36

Jagub minulgi ainult positiivseid sõnu korraldaja, raja ja kõige muu osas. Kella 11 aeg Rakkesse jõudes sadas vihma ja hirmus külm oli. Tükk aega ei tahtnud autost välja minna :) 2 minutit enne lähet märkasin, et esirehv on tühi... uhh. Õnneks jõudsin enne starti kiiresti telkide juures ära käia ja vajalikud 1,8 sisse lüüa. Teistpidi rada oli mõnus sõita. Kõik oli nagu tuttav ja samas ka teistmoodi :)

Täna ei istunud mulle kruusalõigud. Samas singlitel oli ainult lust. Mulle jahe ilm ja mudane rada meeldib. Kõik need, kes kruusal kühveldasid, metsas ikaldusid :D Uued rajalõigud olid samuti mõnusad sõita. Enno ära pahanda, aga Rakvere rada jäi seekord peale :)) Samas Rakke rada on mulle alati meeldinud, tegemist lapsepõlve kodukoha radadega.

Korraldajatele ikka indu ja motivatsiooni asja hingega edasi teha. Seni on kõik ju tegelikult väga hästi välja tulnud ja need rajad on tõesti MTB rajad (y)

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas jaanusj » 12. 07. 2015. 20:19

birgo99 kirjutas:Sõit tehtud. Ilm oli ikka paras jurakas ja tegi raja mõne kohapeal päris tehniliseks. Mulle sobis, siis sai päris paljudest mööda väänata, kes seal muda sees hätta jäid. Rada ise oli mõnusalt vahelduv minujaoks. Oli raskeid kohti ja siis selliseid kiireid lõike. Korraldus väga hea. Eriti meeldis see, et ratta pesemiseks oli ikka meeletult kohti ja tänud sellele väga suuri järjekordi ei tekkinud. Küll aaga oli see saun selline huvitav koht. Duššist väga vett tulla ei tahtnud :D aga see pigem pseudo probleem, sai kaussi ka kasutada. Ei tea kas asi oli mudas ja libeduses, aga põhivajutajad seekord väga poodiumile ei jõudnudki. Margus Sirvelil läks kohe algusepoole rehv ja neid rehvimehi oli seal ikka küll ja küll...
Esikolmik (s.h Austa) sõitis ühe pöörde sirgeks ja nii tuli 5 km lisa sõita. Ise vaatasin selle koha peal samuti, et X ei olnud ja eelnevat pöördemärki ka. Ilmselt olid need rändama läinud.
Aga rada oli piisavalt mitmekesine ja pinget pakkuv. Joogipunktis teenindus 5+. Arvestasin sellega juba ette ja läksin rajale ühe pudeliga. Ka muus osas oli korraldus väga hea.

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 12. 07. 2015. 21:03

Kuigi Rakke on minu jaoks niikuinii olnud ka seni lemmikrada, siis uues settingus on see ka paremini treenitusele vastav: pikk kruusakas jääb raja lõppu ja selle kestmine pole enam probleemiks. Varem olin alati peale kruusakat Emukaks kapsas ja haudusin katkestamise plaane:) Uued sinkud oli lahedad. Ainus väike pettumus oli Edru voore tõusu puudumine, mis minu jaoks seni Rakke firmamärk olnud.

Lahe ja vahelduv rada - pole vist kunagi nii lihtsat sõitu enesetunde poolest varem olnud. Tänud!

guidomukk
Rattur
Postitusi: 165
Liitunud: 19. 04. 2014. 14:24

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas guidomukk » 12. 07. 2015. 22:35

Minu teine MTBest tehtud.
Parim rada mida sõitnud..vihmale ja mudale vaatamata. Teeninduspunktid..wow. uhke tase. Korraldus sujuv. Näha-tunda et meeldib see mida tehakse.
Mille järgi te radade headust hindate, et kus saab rohkem ratast tõusust ülesse nügida? Või kui kanged randmed kodus on? Mille laskumised suudavad teid maha murda? Asi meenutab kinopubliku hulgas olevaid ulmekate fänne, keda suht väike grupp aga meeletult lärmakad. Ma ei näe Skoda kolmapäevakutel rahvamurde osalemas. Lahendus B sõida kiiremini kui jõudu nii palju üle..saad ka nii pulsi ülesse.
See rada oli minu ettevalmistusele ja kestvusele täiuslikkuse ligidal.

Ai:Ra
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 15. 06. 2005. 09:34

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas Ai:Ra » 13. 07. 2015. 07:33

Väga äge rada oli. Selline lahendus on igati õigustatud, sai algul kohe singli peale, mis meeldis eriti ja pikad kiired lõigud raja lõpu osas, sest siis sai neid läbida rahulikumalt. Aitäh (y)

Kasutaja avatar
TStyle
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 25. 05. 2013. 08:37

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas TStyle » 14. 07. 2015. 10:00

Tervitustega
Tanel

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas birgo99 » 14. 07. 2015. 11:04

Tubli, head pildid ja tabamused :)

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas fronius » 14. 07. 2015. 22:34

Kas laste sõitudest pole ühtegi pilti :?:

risto999
Rattur
Postitusi: 79
Liitunud: 16. 09. 2011. 08:01

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas risto999 » 15. 07. 2015. 10:43

minul raskeim maraton käesoleval aastal.

Muda ja Emumägi võtsid kõik, mis kehast võtta oli.

PS! Kui keegi korjas ülesse 10 km enne lõppu Scotti kileka, meeldiv oleks see tagasi saada.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3925
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 16. 07. 2015. 01:58

Rattur - kes sa aitasid 15km enne lõppu kahte mudast kummiparandajat veloclubberslast airguniga - ole hea ütle uuesti oma number või võta ühendust.
3 päeva olen üritanud meenutada, aga ei tule meelde. :) Igatahes sellest oli abi - Age sai finishisisse ära veereda.

Situatsioonist rääkides, siis mudase ventiili kaudu õhu ja vahu sisse ajamine osutus aeganõudvaks pähkliks - hakka või ventiilikorke mudastel sõitudel kasutama.
Age sõidust rääkides, siis temale külm ilm ja muda alati väga sobivad - irmsasti kahju et suutis kummi katki sõita, aga mis teha - tehnikasport.

Minule jällegi külm ei sobi üldse mitte - loodetud Rapla maratoni ilma ei kusagil. Kuna ma teadsin oma "erisoove" siis tõmbasin end pealaest jalatallani paksult eri sorti kreemidega kokku.
Kahjuks 8-nda kilomeetri veetakistus pesi selle ilu kõik maha ja kuskil 15-l kilomeetril oli tunne, et nonii - mina oma jalgu enam ei tunne. Edasi oli kangete jalgade tants mudaravilas. :)
Emumäe kandi väikesed tõusupõntsud tuli osaliselt jalutada, sest muda ei lasknud sõita ja chainsuck ei lasknud vändata, aga kui rada taas laskuma hakkas siis läks nägu taas naerule.

Ma arvan, et kuiva ilmaga oleks see rada olnud puhas nauding - koguaeg veereb, aga ei ole sile kruus, mõnus keerutav metsavahe. Täpselt selline paras maratonirada. Märjaga ta osutus nüüd veidike väljakutseks.
Igatahes pöial püsti - arvatavasti läbi aastate parim Rakke rada.

PS! Saun oli maru hea ja soe - tahtsin sinna jäädagi.

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: Purustaja 15. Rakke Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 16. 07. 2015. 20:50

Hea rada oli. Mulle muidu külm ja muda ei istu, aga siin andis veidi niiskust rajale parajalt tehnilisust juurde. Ja teistpidi lahendus on mulle ka rohkem meelt- ja kontimööda.
Raja algus oli hästi lahendatud - ei õnnestunud kuhugi troppi toppama jääda. Võib-olla vedas ka veits kuna lipsasin staadionitagusel esimesel tõusul tekkinud rüselusest õnnelikult mööda. Tore oli ka lõpuosa suhteline lihtsus - oleks viimasel viiel kiltsal üks pikk tõus juures olnud - oleksin tõenäoliselt veel seal :D .

Korralduse poolelt tavaline Enno kvaliteedimärk.

Kuna olen siiski eestlane, siis minu jaoks oli ikkagi kruusa liiga palju ja supp ka ei maitsenud. Aga see on juba minu probleem.

Aitäh.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Vasta

Mine “MTBEST rattamaratonide sari 2015”