13. Rakvere Rattamaraton

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 20. 06. 2015. 19:40

MarttiM kirjutas:
TONN kirjutas:
MarttiM kirjutas:Olen seda kanti seoses naise kodukohaga tundma õppinud, kuid täitsa tume maa on peale Vinni tammikut (va Kehala ring). Kas selles sektoris on ka midagi tehnilist-huvitavat? Homme plaan natuke tiksuda ja tahaks mingi lõigu välja valida - kuni Siplasemäeni ja selle sinkud on muidu tuttavad. Kas on mõtet seda tagumist otsa sõita?
Peale Vinnit kuni Kehalani ei toimu midagi erilist: natuke kruusa, natuke singlit ja metsateid. Kehalast naastes enne Vinnit pesitseb kurikuulus Madiseaugu, millega soovitaks eelnevalt tutvust teha.

Kahjuks lubavad ilmatargad homseks kuiva ja sooja ilma. Tuleb järjekordne igav sõit :D .
Sõitsin Kehala-Vinni lõigu läbi. Poleks uskunud, et seal sektoris selline lõbustuspark asetseb. Lõik ca 2 km enne Vinnit tõotab muidugi mudaravilaks kujuneda.
Seal metsavahel võib veidi niiske olla küll, aga kuna peale ei saja ja ilmatargad lubavad 19-23 kraadi sooja, ei lähe väga hulluks.
Siplasemägi oli ka täna veits niiske kuid kuivab juba iga hetkega.

Tähelepanuks tiba vähem kogenud ratturitele: Siplasemäel on ohula märgid. Minnes 300m ja tulles 3km. Kui maastikul end väga kindlalt ei tunne, võtke neid tõsiselt. Lisaks on ka paar kolme hüüumärgiga laskumist. Siinkohal tsiteeriks Dr. Holdenit: "Kui endas kindel ei ole, mine jala". Ässadel ei tohiks probleeme tekkida, kui silmad lahti on.

Rajal näeme!
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas fronius » 21. 06. 2015. 08:55

Live tulemuste linki kuskilt ka leiab :?:


Kasutaja avatar
Konflict
Rattur
Postitusi: 311
Liitunud: 16. 04. 2003. 20:21

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Konflict » 21. 06. 2015. 14:54

Au ja kiitus Siplastele. Ideaalne mtb maratonirada. Selle aasta parimad 3 kilomeetrit pärinevad just siit rajalt. Nuriseks ainult viimaste km rajatähistuse üle aga see ei riku üldmuljet. AITÄH TEILE!

Velomies
Rattur
Postitusi: 90
Liitunud: 02. 05. 2008. 10:49

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Velomies » 21. 06. 2015. 17:37

Ülim mõnu oli sellisel rajal sõita, palju nokitsemist, käikudega timmimist, MTB-vääriline rada, parim koht sel hooajal, mida veel tahta :)

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3942
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 21. 06. 2015. 17:44

Viis pihku rajameistrile. Tõeline maastikusõidurada, kus ajavõitu annavad ka tehnilised oskused ja ratas. Jätkake samas vaimus.
Mu otsus see kevad endale 26" FS osta, läks vähemalt selle raja peal täiega täppi.
Ühesõnaga ei jõua ära kiita.

Kuskil mõned kilomeetrid enne finishit oli lahe drop, sai minna ka vasakult, aga otse minnes oli korralik jõnks. Igatahes jäin püsti ja naeratuse tõi suule.
Kogu see 3km ohusingel oli täpselt paras, et kompas piire, aga igaltpoolt sai sõita.
Ma läksin natuke mütsiga lööma , mõtlesin et oh 50km, mis see ära ei ole, see saab ruttu läbi - piisab 3-st väikeest pudelist ja värk.
Aga kuskil 5km enne lõppu oli küll mõte, et saaks juba läbi. Rajameistrile jõuluks kaardi ma saadan juba niigi ja kiidan väga, aitab nüüd küll. :)

Igatahes võite mind juba praegu järgmise aasta Rakvereks ära registreerida!!

Tilk tõrva meepotis tuli ka üle elada. Lõhkusin ära oma elu esimese keti - krt 13 aastat ja 70 000km ja nüüd läheb kett.
Eks lisandunud 15 kilo kaalu ja liikumine robustselt 9-lt ketilt peenemale 10-sele vast mängisid oma rolli.
Ma oma arust midagi valesti ei teinud - üritasin tõusul lihtsalt tagant 6 käiku korraga vahetada.
Kuna varuosi mul kunagi kaasas ei ole, siis üks hea inimene andis mulle powerlingi ja rajaääres olnud bussist sain lõiketangid.
13 minutit pusisin, sest ketivõtit polnud, õnneks emotsiooni hea raja suhtes see ära ei rikkunud.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Mati » 21. 06. 2015. 17:56

Kirsa kirjutas:... Lõhkusin ära oma elu esimese keti - ...
Ma oma arust midagi valesti ei teinud - üritasin tõusul lihtsalt tagant 6 käiku korraga vahetada...
Ilmne user error :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3942
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 21. 06. 2015. 18:18

Mati kirjutas:
Kirsa kirjutas:... Lõhkusin ära oma elu esimese keti - ...
Ma oma arust midagi valesti ei teinud - üritasin tõusul lihtsalt tagant 6 käiku korraga vahetada...
Ilmne user error :!:
Jah. ma ei süüdistagi kedagi, lihtsalt 9speed lahendusega olen ma seda aastaid teinud. Ega ma siis otseselt jõuga - lihtsalt klõpsutasin kiirelt.
Kogemus edaspidiseks. Powerlink tuleb igatahes kuhugi ratta külge teipida - see ei kaalu ju tegelikult mitte midagi.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas DeeJott » 21. 06. 2015. 18:25

Kirsa kirjutas:krt 13 aastat ja 70 000km ja nüüd läheb kett
Kas kõik need 70000km sai ühe ketiga? :D

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas MarttiM » 21. 06. 2015. 20:23

Oli tõesti vägev rada! Ise olin rohkem matkamas ja see tingis mh selle, et sain palju ratast käekõrval mäest üles lükata, kuid vahest !!! laskumistel anti radagi! Polegi nagu niipalju vist ratast käekõrval lükkama pidanud varem maratonidel. See muidugi elamust kuidagi ei varjutanud.

Päris palju jäi silma kukkumisi.

Peale Siplasemäge muutus liiklus juba hõredaks ja Palermos sai mõnuga sõita. Plusspoolele jääb kindlasti ka see, et sain teada palju uusi radasid, millest enne aimigi polnud ja mida nüüd sõita saab! Suured tänud!

Kasutaja avatar
Rauakas
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 03. 10. 2012. 18:23

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Rauakas » 21. 06. 2015. 20:56

Kirsa kirjutas: Kuna varuosi mul kunagi kaasas ei ole, siis üks hea inimene andis mulle powerlingi ja rajaääres olnud bussist sain lõiketangid.
13 minutit pusisin, sest ketivõtit polnud, õnneks emotsiooni hea raja suhtes see ära ei rikkunud.
Ketivõti oli siiski olemas, salongis ootamas :D Prouad ei teadnud seda lihtsalt ja sellepärast pole mõtet kohe bussi juures vanduda ja toriseda. Vastasel korral ei pruugita tulevikus enam abi anda.

birgo99
Rattur
Postitusi: 182
Liitunud: 04. 03. 2014. 21:43

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas birgo99 » 21. 06. 2015. 21:00

Kõik oli äge, aga alguses vallimäe singel ajas marru. Muidu kõik jõhkrad kihutajad oma 29-te ja FS-ga, aga vallimäel mingite mõttetute tõusude peal inimesed jalastusid ja tekkist korralik tropp. Seal tuli päris paljudel korralik kohakaotus.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 21. 06. 2015. 21:26

3 laskumist järjest ja 3 crashi, tase.
Kaotasin kahel esimesel koperdamisel, ilmselt teisel, Stigma ROX6, valge. Kui keegi leidis vöi viitsib homme vaatama minna, oleks minu poolt väike vaevatasu ja soe käepigistus.

NB!!!Videos on näha, et kell kukub 0.29 puu taha.

See öudne lugu on siin

https://www.youtube.com/watch?v=u4SvJgj2Gmw

Minu lugupidamine rajameistrile, sellist "nikerdamist" pole mina enne söitnud.

nyr@hot.ee
5178502
Viimati muutis rattahunt, 22. 06. 2015. 09:01, muudetud 1 kord.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
Kalju
Rattur
Postitusi: 48
Liitunud: 12. 09. 2012. 22:45

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Kalju » 21. 06. 2015. 22:12

Sel aastal läks Minu silmis Rakvere Rõuge ees 1:0 juhtima. Vaatame, mis Rakke mehed on välja mõelnud.

uudu
Rattur
Postitusi: 110
Liitunud: 10. 10. 2005. 18:43

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas uudu » 22. 06. 2015. 09:28

Ainukese negatiivse asjana tuleks esile tuua kohe Vallimäel tekkinud tropid. Seda olukorda oleks ehk saanud lainestartidega olulielt leevendada.
Muus osas hindeks tugev 5. Tõesti oli tore sõita.

aif
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 02. 04. 2004. 12:43

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas aif » 22. 06. 2015. 10:24

Sai M14 sõitjat testitud lühikesel rajal.
Startisime kõige lõpust ja Vallimäe tropid nüüd küll ei seganud, osati sõidujäljest eest ära tulla küll. Laskumistel samamoodi. "Rehvirõõmuga" rattureid hakkas peale kivisemaid kohti samuti silma, kõik kellele oleks saanud ballooniabi pakkuda, olid tagavara-voolikuta sisekummiga sõitjad. MTB's annab tubeless hoolimata mässamisest ja mökerdamisest täiesti tuntava eelise, isegi neile protokolli tagumise otsa prouadele, mehed tehke naistel rattad sõidetavaks!
Korralikult pikad tõusud ajavad ikka kadedaks, see et neist üles ei osata sõita, on vast pigem spordi-spetsiifilise treeningu vähesuse küsimus. Tore oli kuulda kui pika-osta püssid selja taga teada andsid oma möödumisest, eriti tubli oli TONN, kes arvas et läheb mööda siis kui me talle selleks koha leiame. "Masinapurustajate" eri-etteaste oli tehtud peale kruusaringi uuesti mäkke ronides, keegi oli oma (tundus 9-speed) keti ilusti rajale sirgu visanud ja ise DH-meistri-moodi minema kihutanud.
Hetkepildi alusel julgeks arvata et MTBest sisaldab ikka MTB'd ka.

aif
eat more, fat needed for workout

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 22. 06. 2015. 12:09

Videoülekande järelvaatamine. Raja olemusest saab tänu Mehka kiivrikaamerale üsna hea ülevaate.

https://www.youtube.com/watch?v=FsoN7JI ... e=youtu.be

Vahur

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 22. 06. 2015. 14:06

Söidu algus ja finis.

https://www.youtube.com/watch?v=74KO2Gu7xkc

Minu söit pikemalt.

https://www.youtube.com/watch?v=KBnwicXa7q0

Esimesed 10min. hea enesetunne, siis mitte hea ja viimased 30min. hea.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 799
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas DeeJott » 22. 06. 2015. 15:22

Kas Mehise ees olev tüüp sõidab tennistega? :D https://youtu.be/FsoN7JIMC9U?t=51m30s

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas kalari » 22. 06. 2015. 16:19

DeeJott kirjutas:Kas Mehise ees olev tüüp sõidab tennistega? :D https://youtu.be/FsoN7JIMC9U?t=51m30s
Härral on täislaks klubivorm seljas. Kaasa arvatud sponsorlogodega kingakatted!

Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Erkz » 22. 06. 2015. 17:41

Mina mingisuguseid kukkumisi ei näinud, rada oli väga hea. Mida rohkem singleid, seda rõõmsamaks läks meel. Panin lenksu külge GoPro filmima, kuid enne kui pool sõitu oli sõidetud, avastasin, et kaamera oli lenksu küljest ära murdunud. Peale sõitu sain hea uudise, et kaamera oli leitud ja võistluskeskusesse toodud. Kahju, et nüüd ei tea, kes kaamera leidis, et teda tänada.
Siiski sain piisavalt materjali, et teha mõne minutiline sõidu kokkuvõte. Kaamera pidas lenksu küljes vastu kuni karjääri alguseni.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas dr Holden » 22. 06. 2015. 18:54

Erkz kirjutas:Siiski sain piisavalt materjali, et teha mõne minutiline sõidu kokkuvõte. Kaamera pidas lenksu küljes vastu kuni karjääri alguseni.
Väga efektne kaamera lahkumine! Hää, et vidina tagasi said!

Aga häädmeelt teeb see, et viimased 2 sõitu MTBEST sarjas on ikka võitja keskmise kiiruse korralikult alla toonud. Kui veel Mulgis ja Aegviidus oli see seal nibin-nabin 30 kandis, siis Rõuge 25km/h ja äsjase Rakvere 24,6km/h on juba sarja nime alguses oleva kolme tähe nö sihipärane kasutamine!

Ootame nüüd, mida Enno Rakkes korda saadab, sest kuulduste kohaselt olevat vaid 5-10% vana rada, kõik muu pidavat olema täitsa uus! Ja no Elva täitsa uue raja teeb Caspar ise....

Tahaks veel üht-teist öelda, aga ei ütle, sest "priitkutserid" on valvel! :lol:

juks24
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 18. 08. 2014. 11:36

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas juks24 » 22. 06. 2015. 23:22

TONN kirjutas:
juks24 kirjutas:Rakvere maratoni tutvustav videa kadunud ei saa seda enam millegipärast vaadada?
Videod on tugitoolisportlastele, tule kohale ja kae oma silmaga.

Tulin just rajalt. Kuuldused vettind juurikate rünnakust ei vasta absoluutselt tõele. Pigem oleks Siplasemäele rohkem vihma vaja, sest osad laskumised on suht jahused. Madiseaugu on hetkel oma elu parimas vormis ja isegi Pajusti park, kus ka peale pikka põuda on alati varitsevat muda, on väga heas seisus.
Rehviteemasõprade rõõmuks kohtasin rajal kohalikku madallendurit, kes väitis, et Burt`e pole küll vaja karmimate variantide vastu vahetada. Ta muidugi valdab sõiduteemat ka veits.
Pühapäevaks lubab ka jätkuvalt head ilma.
Käidud ja sai oma esimene katkestamine kirja pandud kaks korda mööda mulda ja esi rehv puru(järgmiseks korraks juba varu sisekumm valmis)sõit kestis ainult 15 minti. kuni sinnamaani oli küll jube hea äkki järgmine aasta suudan ka lõpuni sõita.

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas rattahunt » 23. 06. 2015. 20:12

Kokkuvöte minu söidust.

https://www.youtube.com/watch?v=OAPGijgNVHA

Sama asi tümpsuga

https://www.facebook.com/elmar.bordon/v ... nref=story

Oma "rattakellast" pole ei kippu ega köppu. Videos on näha 0.29,

https://www.youtube.com/watch?v=u4SvJgj2Gmw

et kukub puu taha, minu pakkumine on jöus.
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

kle
Rattur
Postitusi: 185
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas kle » 24. 06. 2015. 16:44

Ühelgi teisel võistlusel pole vist nii palju fotograafe olnud, aga kust leiab pilte? :)
Mõni ütleb: "Parem karta kui kahetseda. "
Mina ütlen: "Pigem riskida kui kahetseda, et jätsin võimaluse kasutamata."

MarkoAa222
Rattur
Postitusi: 170
Liitunud: 08. 05. 2013. 09:12

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas MarkoAa222 » 24. 06. 2015. 18:14

Põnevast sõidust pikem lugu :)
https://www.youtube.com/watch?v=hNRRzzxSAD0

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 24. 06. 2015. 20:23

uudu kirjutas:Ainukese negatiivse asjana tuleks esile tuua kohe Vallimäel tekkinud tropid. Seda olukorda oleks ehk saanud lainestartidega olulielt leevendada.
Muus osas hindeks tugev 5. Tõesti oli tore sõita.
Kuna parim tagasiside rajalt tuleb ise osaledes, võtsin, vaatamata eelnenud raskele ööle, osa. Plaan oligi mitte rapsida ja vaadelda tagapool toimuvat (hea vabandus nõrgale jalale :D ). Kartsin halba, aga üldine pilt oli veelgi masendavam: tundub, et alates kohtadest 200+ kaob rajalt elementaarseimgi maastikusõiduoskus. Seda oligi Vallimäel näha. Võib muidugi väita, et algust oleks pidanud sirgelt pikemalt venitama, aga sama tendents kordus ka Kõrgemäel ja sealt edasi. Ja ma ei räägi siin Siplasemäe tehnilisematest kohtadest vaid pikalt ette nähtavatest lihtsamatest elementidest, millede puhul võõra raja vabandus ei kõlba. Paljudele tundub tulevat üllatusena, et maastikul õige käigu ja hoo valimiseks, ei piisagi rauad paremal ja siis veel rohkem paremal stiilist, mis on omandatud ohtratel kruusarallidel :( . Aga mis siin ikka viriseda - selline hetkel seis on.
Positiivne on, et negatiivsed kommentaarid praktiliselt puuduvad. Samas kahtlane ka kuna kõigle ei saa üks rada ometigi meeldida :D . Võib-olla on mõni veel nii närvis, et kirjaoskus pole taastunud :D .
Mis puudutab raja märgistust, siis kindlasti saab paremini. Ehk siis lollikindlamalt. Arvasin, et kui tagasiteel Siplasemäel paigaldan radade lahknemisele kolmekordse märgistuse, leiab ka Steve Wonder õige suuna. Aga võta näpust, nii mõnigi keeras ikka valesti. Siit järeldus: tuleb rakendada inimjõudu. Hea tuttavate poolt vestetud lugu kõneleb tüübist, kes väitis, et nägi noolt paremale ja keeras ikka vasemale :lol: .

Rattahundile lohutuseks püüan hiljemalt homme ta kella üles leida - pole lihsalt aega olnud.

Ja kommentaaride parim osa oli see, kus Kirsa väidab, et hankis omale 26" FS-i. Tegin ise just sama ja olen väga rahul. Erinevalt Kirsast, läksin 10-speedilt 3x9-le tagasi: 42-32-22 ja taga 11-34. Rajal kasutasin neid kõiki. Mul on kahtlane tunne selles, et miks paljud nõrgema jalaga sõitjad enne järsemat tõusu sadulast eralduvad või tõusul ikalduvad: nende kaasaegsetel sõiduriistadel puuduvad neile sobivad ülekanded?!

Aitäh kõigile osalejatele.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

makaak2
Rattur
Postitusi: 183
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas makaak2 » 24. 06. 2015. 21:24

TONN kirjutas: Kartsin halba, aga üldine pilt oli veelgi masendavam: tundub, et alates kohtadest 200+ kaob rajalt elementaarseimgi maastikusõiduoskus.
Sai ka ise esimestkorda sel aastal rajale ja alustasin päris tagant ja mis pilti ma nägin oli õudne, kui iga väiksema tehnilisema kohapeal tullakse lihtsal rattalt maha ilma et üritatakski, siis.. noh jah. Tagatipuks sain siplasemäel sõimata, kui röökisin rada (tehniline laskumine, vist see pikk puude vahel) ja anti mõista et kui sõita tahad siis pead top 10 olema, hea nali :) . Lugupeetaud kaaskannatajad kui te ei julge mäest alla lasta siis kurat kõndige võpsikus või laske sõitjad mööda, mitte ärge tolgendage keset rada.
erilised tänud nr 431 (või oli 413)
ja kiitus rajameistritele!

Mikk
libeda ketsiga ei saa sõita

rapsakas
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 27. 11. 2014. 23:01

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas rapsakas » 24. 06. 2015. 21:40

Pônevamat rada annab otsida. Kui muidu sôidan kohtadele -150, siis sel korral oli koht 300+ :D sest käiguvahetus ütles kohe algul ülesse ja pidin sôitu jätkama ühe käiguga :D Ega selle ühe käiguga midagi erilist teha polnud ja nii sai sôidetud aeglasemate ratturitega. Mäest alla lasin "downhilldi" ja kasvatasin edumaad, ning mäest ülesse jalutasin :D Küll oli palju kuulda vandumist ja kôike muud, samas oli ka tehnilisi probleeme väga palju näha ja ka eliit grupi meestel. Rada ise oleks vôinu olla veidi kergem, lausa kahju oli vaadata neid tagumise otsa mehi, kelle rattad ehk polnud nii vôimsad ja pidid nägema ikka julma vaeva. Aga rada oli tôesti midagi enne olematut, ning hindeks kôva 5+

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 25. 06. 2015. 07:18

Kas pole mitte nii, et mida tehilisem ja raskem rada, seda võimsamalt paistab silma kontsentratsioon võistlejate sõiduoskustes? Siis ongi ju loomulik, et aeglasemad jäävad sama pundi kiirematele jalgu. Sõimata siin kedagi säänseteks ja määnseteks näitab sõimaja taset, ei muud. Võpsikus aeglasemad kõndima ei hakka, on ju selge. Tõstataks küsimuse (mitte ei väida midagi), et kas sellisele raja tehnilisuse kasvatamisel ja erineva tasemega sõitjate vahel konflikti kergitamisel (mis tundub et kaasneb tehilisuse tõusuga paratamatult) võib olla perspektiivis mõju ka osalejate arvule?

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas indrek56 » 25. 06. 2015. 07:24

makaak2 kirjutas:....Lugupeetaud kaaskannatajad kui te ei julge mäest alla lasta siis kurat kõndige võpsikus või laske sõitjad mööda, mitte ärge tolgendage keset rada....
Ära ole nii eit! https://www.youtube.com/watch?v=9MQCBVS ... u.be&t=160

Eestikroon
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 31. 07. 2011. 20:58

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Eestikroon » 25. 06. 2015. 07:32

Mina ei saa sellest virisemisest aru. Mis vahet sel on, kui suur võistlejate arv rajal on? Vähemalt minusugusele singlifännile on tähtis eestkätt nauding, mis rada läbides tuleb. See, et ma tuhandele kaasmaalasele saaksin iga hinna eest eestlasele kohaselt kotti teha on absoluutselt teisejärguline. Kvaliteet on ikka olulisem kui kvantiteet. Kellele meeldib grupisõitu harrastada, mingu filtreid sõitma - Tabasalus sai mõned kilomeetrid tõsist "maastikku" ka sõita!

Kasutaja avatar
meetodimees
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 04. 08. 2008. 17:12

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas meetodimees » 25. 06. 2015. 10:11

Tänud korraldajatele ägeda MTB raja eest!!!

PS: Ei taha öelda, et märgistus kehv oli, kuid siiski oli palju "möödapanekuid".
Rentida carbon raamiga "L"" suurus võistlusrattad: MTB Scott Scale ja MNT Scott Foil. Info tel. 56 41 3OO

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3942
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Kirsa » 25. 06. 2015. 10:38

Olen täiesti nõus seisukohaga, et võistlejate arv pole eesmärk omaette. Näiteks mind isiklikult ei huvita supp ega muud lisateenused. Läksin kohale ainult rada sõitma.
Kokkuvõttes on sarjade lahknemine parim asi, mis juhtuda sai, sest tuhande võistlejaga ei oleks sellist mõnusat rada lihtsalt tehtud ja kisa ja ummikud oleksid veel suuremad.

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 25. 06. 2015. 13:56

Kalju kirjutas:Sel aastal läks Minu silmis Rakvere Rõuge ees 1:0 juhtima. Vaatame, mis Rakke mehed on välja mõelnud.
Huvitav, kas siin sai määravaks stardinumbriga kaasnenud nänn. Pole märganud sellekohaseid kommentaare ega tagasisidet youtube videote näol :D .
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas gandalf » 25. 06. 2015. 16:33

TONN kirjutas:
Kalju kirjutas:Sel aastal läks Minu silmis Rakvere Rõuge ees 1:0 juhtima. Vaatame, mis Rakke mehed on välja mõelnud.
Huvitav, kas siin sai määravaks stardinumbriga kaasnenud nänn. Pole märganud sellekohaseid kommentaare ega tagasisidet youtube videote näol :D .
Kõik alles mõnulevad ja veel ei räägi vist :)

Tänud igatahes osalejatele, väga meeldiv õhkkond oli võistluskeskuses. Arvan, et ühe sarja rajad võivad olla üsna erinevad, kõik etapid ei saa olla Rakvere laadsed tehnilised XCO tüüpi rajad, on oma fännid nii Tallinna, Viljandi kui Elva radadel, oskused, soovid ja sõidutehnikad on erinevad. Osalejate arvu puutuv - osalejaid peab olema piisavalt, et oleks maratonimelu ja oleks lõpiks peab saama otsesed kulud kaetud. Rahateenimise kruusarallit Rakvere korraldusseltskond ilmselt ei oleks nõus tegema, miski asi on see, mille pärast see korraldamine ette võetakse ja vähemalt Siplaste puhul ei ole see asi mateeria reeglitega käsitletav.

Kindlasti ongi nii selle aasta kui varasemate aastate Rakvere Rattamaratoni rada raskuse ja tehnilisuse osas massimaratoni jaoks punase sektori lähedal, samas rääkisin päris paljude 3+ tunni sõitjatega ja jutu toon oli suures enamuses positiivne ja optimistlik.

Tähistust saab kindlasti parandada, ja seda me kindlasti ka teeme, kuigi videopilti üle vaadates otseselt kusagilt ühtegi noolt puudu ei olnud. "X" e oleks ehk mõned rohkem võinud olla ja mõne noole asukoht ei olnud optimaalne. Lisaks peaks peale pööret olema kindlasti õigele suunale kinnitust andvad ripuvad lindid.

XCO Eestikatel näeme :)

Vahur

Swissflam
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 03. 08. 2013. 17:51

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas Swissflam » 25. 06. 2015. 17:11

TONN kirjutas:Positiivne on, et negatiivsed kommentaarid praktiliselt puuduvad. Samas kahtlane ka kuna kõigle ei saa üks rada ometigi meeldida :D . Võib-olla on mõni veel nii närvis, et kirjaoskus pole taastunud :D
Miks Te eeldate, et enamus osavõtjatest on antud foorumi kasutajad/kommenteerijad?

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 25. 06. 2015. 18:33

Swissflam kirjutas:
TONN kirjutas:Positiivne on, et negatiivsed kommentaarid praktiliselt puuduvad. Samas kahtlane ka kuna kõigle ei saa üks rada ometigi meeldida :D . Võib-olla on mõni veel nii närvis, et kirjaoskus pole taastunud :D
Miks Te eeldate, et enamus osavõtjatest on antud foorumi kasutajad/kommenteerijad?
Ei eeldagi, aga pole loogiline ka, et selle foorumi kõigile kasutajatele, kes osalesid, rada meeldis.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

licht88
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 14. 02. 2009. 08:28

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas licht88 » 25. 06. 2015. 19:10

Avaldan ka siis väikselt arvamust. Rada oli kindlasti super. See, et mina sõita ei jaksa ei muuda seda kuidagi. Laskumised enamus võetavad. Siplastel tagasi tulles jalastusin ikka ohtralt kuna ei olnud seal sõitnud ja polnud päris kindel millega võib tegu olla. Teist kordsel läbimisel saaksin neist ilmelt rahulikult alla. Tõusud, no kui ei jaksa teen vähemalt poole on minu moto rämedalt punnitama ei hakka. Aga jah jalastumist tuli palju ka ees kõndijate pärast kuid sellest leili minna oleks ikka eriline ülbus. Rajal kuulsin vaid ühte konkreetset irisejat profiili üle enamus hängis ikka täiega seal kohtadel 200+ . Näo tõmbas irvele ka Mehka video kus nägin, et ka kõvad mehed kõnnivad kohtades milles olin raud kindel, et vuhisetakse külmalt sadulas. Märgistusest vaid üks koht tundus vähe kahtlane. Tagasi tulles läbi tunneli kergliiklusteelt metsa keeramisel oleks võinud lint konkreetselt ees olla. Aa kas tütarlaps kes siplasel minnes üle kuudi tõmbas pääses pehmelt, vaatepilt oli vähe oma sõitu rahustav.
Lõpuks kui Rakvere on läbitud siis ülejäänud mõlemas sarjas olevad trassid on kökimöki. Aga Eesti ilm on vahest abiks mis isegi kõige lihtsama ja igavama võib vägagi ulmeliseks muuta.

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas fronius » 25. 06. 2015. 22:07


TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 25. 06. 2015. 22:15

Viimati muutis TONN, 25. 06. 2015. 22:35, kokku muudetud 2 korda .
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

rapsakas
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 27. 11. 2014. 23:01

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas rapsakas » 25. 06. 2015. 22:30

Kas tôesti pole mitte kusagil pilte? :?

TONN
Rattur
Postitusi: 414
Liitunud: 03. 06. 2009. 10:30

Re: 13. Rakvere Rattamaraton

Postitus Postitas TONN » 25. 06. 2015. 22:37

rapsakas kirjutas:Kas tôesti pole mitte kusagil pilte? :?
https://plus.google.com/photos/10732708 ... 5723744497
Kannata tiba, küll tuleb.
Tuuni kaine peaga!
Tõnu
Tel. 5179614
Eelistan helistamist.

Vasta

Mine “MTBEST rattamaratonide sari 2015”