17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 18. 05. 2015. 21:17

2 nädalat ja 6 päeva on jäänud, kui Rõuges taas rattad joonele pannakse! Nagu siinmail kombeks, on maratonirajaga plaanis mitmed muudatused, mõned neist jäävad minu otsustada, aga mõne üle saavad otsustada sõitjad. Panen nimelt lähiajal FB-sse üles küsimuse, kas ma teen raja nii või naa ning demokraatia ruulib! :)

Peamine muudatus põhisõidu rajal on kantud MTBEST vaimust, kus siis MTB tähendab mägi(meil maastiku)rattasõitu, EST tähendab Eestit ja BEST tähendab seda, et pakume parimat! Viimastel aastatel Rõuge rattamaratoni lõpus, ca 6km enne nn pudru- ja koduõlle TP-d ehk Saunamaad olnud allamäge kruusakas kaob, selle asemel tullakse sinnasamasse Saunamaale läbi metsade ja külade, ilma kihutamata! Ja niipalju kui vähegi võimalik, lõikame kruusa ja asfalti vähemaks, kaob näiteks ka 12% asfalditõus ning Kurgjärve tagune singel tuleb sel aastal läbida teisipidi....

Juba lähipäevil hakkan vastavalt tööde käigule tilgutama infot raja kulgemise ja kõige muu kohta!

MHS
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 15. 12. 2013. 15:48

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas MHS » 21. 05. 2015. 20:17

dr Holden kirjutas:2 nädalat ja 6 päeva on jäänud, kui Rõuges taas rattad joonele pannakse! Nagu siinmail kombeks, on maratonirajaga plaanis mitmed muudatused, mõned neist jäävad minu otsustada, aga mõne üle saavad otsustada sõitjad. Panen nimelt lähiajal FB-sse üles küsimuse, kas ma teen raja nii või naa ning demokraatia ruulib! :)

Peamine muudatus põhisõidu rajal on kantud MTBEST vaimust, kus siis MTB tähendab mägi(meil maastiku)rattasõitu, EST tähendab Eestit ja BEST tähendab seda, et pakume parimat! Viimastel aastatel Rõuge rattamaratoni lõpus, ca 6km enne nn pudru- ja koduõlle TP-d ehk Saunamaad olnud allamäge kruusakas kaob, selle asemel tullakse sinnasamasse Saunamaale läbi metsade ja külade, ilma kihutamata! Ja niipalju kui vähegi võimalik, lõikame kruusa ja asfalti vähemaks, kaob näiteks ka 12% asfalditõus ning Kurgjärve tagune singel tuleb sel aastal läbida teisipidi....

Juba lähipäevil hakkan vastavalt tööde käigule tilgutama infot raja kulgemise ja kõige muu kohta!
Oled õigel teel Ivar! Loodame, et ka teiste etapide korraldajad asjast sama moodi aru saavad.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 26. 05. 2015. 20:21

Sel ajal, kui Kalevipoja radadel luuletatakse, murtakse kagukandis tööd teha, et MTBEST vaim ikka täiega välja tuua! Võime öelda, et meie rajal on sellist suurt kruusateed vaid 300m jagu, see on see prahiala Plaani ja Jaanimäe vahel! Kui võtta arvesse alguse osa 2-3km ca 100m vertikaalis tõusev külavahetee ja täitsa raja lõpuosas allamäge kulgev liivatee, siis kokku on Rõuge selle aasta rajal kruusast teed alla 5km! Natuke tuleb ette ka asfalti, kuna vanu häid singleid peitnud metsatukad on lagedaks tõmmatud ning uued istikud asemele pandud. Sealt ju ei raatsi rada läbi viia! Asfalti on kokku ca 3km ja kõik muu on MTB!

Ah jaa, Mõrvari Ema on sel aastal vastavalt vastajate otsusele allapidi!

Kui Rõuges oleks ka rajal 12km jutti kruusateed, mida hooldaks Maanteeamet, siis ma ka luuletaks, nii et vähe poleks.....

Endomondos allatõmmatav gpx on saadaval SIIN!
PolarFlow keskkonnas saaks ka jagada, aga hetkel on nett nii kehv, et ei luba!
Kel huvi .gpx faili Garminisse saada ning Endomondos ligipääsu pole, saan saata e-posti teel!

Rostaan
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 29. 12. 2012. 13:00

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas Rostaan » 26. 05. 2015. 21:08

Dr.Holden, kas sa ei arva et sa selliste "motiveerivate" mahategemistega Hoopis peletad rahvast enda lahedalt sõidult? Ajage mõlemad (EC ja MTBEST) oma asja, eks aasta lõpus on näha kellel käsi kullas kellel perse mullas :)

S.

On
[quote="dronldentahakjal, kui Kalevipoja radadel luuletatakse, murtakse kagukandis tööd teha, et MTBEST vaim ikka täiega välja tuua! Võime öelda, et meie rajal on sellist suurt kruusateed vaid 300m jagu, see on see prahiala Plaani ja Jaanimäe vahel! Kui võtta arvesse alguse osa 2-3km ca 100m vertikaalis tõusev külavahetee ja täitsa raja lõpuosas allamäge kulgev liivatee, siis kokku on Rõuge selle aasta rajal kruusast teed alla 5km! Natuke tuleb ette ka asfalti, kuna vanu häid singleid peitnud metsatukad on lagedaks tõmmatud ning uued istikud asemele pandud. Sealt ju ei raatsi rada läbi viia! Asfalti on kokku ca 3km ja kõik muu on MTB!

Ah jaa, Mõrvari Ema on sel aastal vastavalt vastajate otsusele allapidi!

Kui Rõuges oleks ka rajal 12km jutti kruusateed, mida hooldaks Maanteeamet, siis ma ka luuletaks, nii et vähe poleks.....

Endomondos allatõmmatav gpx on saadaval SIIN!
PolarFlow keskkonnas saaks ka jagada, aga hetkel on nett nii kehv, et ei luba!
Kel huvi .gpx faili Garminisse saada ning Endomondos ligipääsu pole, saan saata e-posti teel![/quote]

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 26. 05. 2015. 21:24

Rostaan kirjutas:Dr.Holden, kas sa ei arva et sa selliste "motiveerivate" mahategemistega Hoopis peletad rahvast enda lahedalt sõidult? Ajage mõlemad (EC ja MTBEST) oma asja, eks aasta lõpus on näha kellel käsi kullas kellel perse mullas :)
Ei arva! Ma avaldan arvamust ja teen seda ortograafiliselt korrektselt, erinevalt arvajatest, kes seda ei suuda! 8)
Ja oli meil ju kokkulepe, et seotud isikud avalikustavad oma seotuse: http://www.sportos.eu/ee/et/siim+rostin
Viimati muutis dr Holden, 30. 05. 2015. 18:21, muudetud 1 kord.

juuser78
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 19. 08. 2013. 21:04

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas juuser78 » 26. 05. 2015. 21:27

+1, Mtbest'il üks potentsiaalne osaleja vähem.
Rostaan kirjutas:Dr.Holden, kas sa ei arva et sa selliste "motiveerivate" mahategemistega Hoopis peletad rahvast enda lahedalt sõidult? Ajage mõlemad (EC ja MTBEST) oma asja, eks aasta lõpus on näha kellel käsi kullas kellel perse mullas :)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 26. 05. 2015. 21:55

juuser78 kirjutas:+1, Mtbest'il üks potentsiaalne osaleja vähem.
Rostaan kirjutas:Dr.Holden, kas sa ei arva et sa selliste "motiveerivate" mahategemistega Hoopis peletad rahvast enda lahedalt sõidult? Ajage mõlemad (EC ja MTBEST) oma asja, eks aasta lõpus on näha kellel käsi kullas kellel perse mullas :)
Kustkohast te kaks meest, kellest üks on osalenud selle aasta MTBEST-i või EC-i toimunud kokku neljast etapist ühel (kahe peale osalus siis kokku 12,5%) võtate, et ma oma midagist maha teen! Väike vimka on ikka asjaks, eriti kui hää naaber oma raja luulevormis kokku võtab. Tegelt Tarmo poolt hästi loodud luule, aga ka eelmisel aastal oli ca sama luuletus olemas. Sel aastal küll veidi muudetud kujul.

Tahtsingi seda öelda, et kui kui mujal väänatakse luulet, siis mina väänan rada! Et ikka erinevus rikastaks! Peace!

Loodan Teid mõlemit tihemini kui 1/8-st mõnel MTBEST või siis EC etapil näha! Rajal sõitmine on tunduvalt lahedam kui foorumis kommimine, onju? :)

TAIX11
Rattur
Postitusi: 757
Liitunud: 16. 09. 2004. 21:33

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas TAIX11 » 26. 05. 2015. 21:58

Hea Ivar! Mis on see põhjus, mis Sind igal võimalikul moel konkurendile 'ära panema' ajab? Ettevõtjana tead Sa ise väga hästi, et see pole jätkusuutlik. Tehke oma asja, oskate seda väga hästi! Mustamine on pehmodele.

Vabandust OT pärast

licht88
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 14. 02. 2009. 08:28

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas licht88 » 26. 05. 2015. 22:00

Holden ära näe vaeva. Mehed ei taba lihtsalt pointi mida ütlesid.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas siim_s » 26. 05. 2015. 22:10

Ega minagi vist pädevaks arvajaks ei kvalifitseeru austet korraldaja jaoks (olen sel aastal vaid ühe EC sõitnud), aga vaadates kommunikatsiooni, siis tõesti - see ärapanemise ihalus kisub arvamust ikka korralikult alla. Ja ma pole ainuke oma tutvusringkonna ratturitest, kes seda meelt on. Loomulikult ei saa minusugune potentsiaalne klient korraldajale ette öelda, kuidas käituda, seega ei ole sel teemal mõtet ka pikemalt peatuda. Korraldaja on kindlasti piisavalt iseteadlik, et teise või enda sarja teemades midagi öelda või ütlemata jätta. Kuigi seda viimast juhtub kahjuks harvemini...

siga
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 13. 08. 2014. 14:16

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas siga » 27. 05. 2015. 08:14

Tere. Mis päeval ja mis kell avatud rada toimub? Saaks atra seada.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 27. 05. 2015. 08:32

Laupäeval, 30. mail, kell 11:00

devilc
Rattur
Postitusi: 102
Liitunud: 23. 08. 2012. 16:03

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas devilc » 27. 05. 2015. 11:26

siim_s kirjutas:Ega minagi vist pädevaks arvajaks ei kvalifitseeru austet korraldaja jaoks (olen sel aastal vaid ühe EC sõitnud), aga vaadates kommunikatsiooni, siis tõesti - see ärapanemise ihalus kisub arvamust ikka korralikult alla. Ja ma pole ainuke oma tutvusringkonna ratturitest, kes seda meelt on. Loomulikult ei saa minusugune potentsiaalne klient korraldajale ette öelda, kuidas käituda, seega ei ole sel teemal mõtet ka pikemalt peatuda. Korraldaja on kindlasti piisavalt iseteadlik, et teise või enda sarja teemades midagi öelda või ütlemata jätta. Kuigi seda viimast juhtub kahjuks harvemini...
+1.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas SK » 27. 05. 2015. 23:20

Ärga palun siia teemasse "poliitnurka" tehke. Teema nimi on Rõuge Rattamaraton ja Holden võib siin oma naba kiita nagu jaksab ja teisi pilgata ka. Tema kasutuses on Eesti parimad maastikud mägirattasõiduks ja mina Karujärve ühe korraldajana olen ka kadedusest roheline, et vanajumal Saaremaale ühte Vällamäge ei istutanud, aga nii on ja teeme ikka edasi ning lüpsame kohalikust loodusest nii palju kui annab.
See, et kahe sarja korraldajad omavahel armastust ei avalda, on teada juba aasta aega, aga kui norimine jääb normi piiridesse(mis siin postituses minu meelest on normi piires) ja aitab etappidel areneda, siis see käib asja juurde.

PS. Lähen ise Rõugesse sõitma, aga seda mitte suhtumise näitamise pärast mis iganes sõidu korraldajasse, vaid lihtsalt sobib minu muude käikudega Kagu-Eestisse ja vahest peab ikka vändale valu andma isegi kui trenni pole jõudnud. :wink: Võibolla satub järgmisena mõni EC etapp ette, minusugused juhukülalised nii või teisiti ühtegi sarja ei päästa ega hukuta ja korraldajat ei "karista".

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas MarttiM » 28. 05. 2015. 07:41

SK kirjutas:Ärga palun siia teemasse "poliitnurka" tehke. Teema nimi on Rõuge Rattamaraton ja Holden võib siin oma naba kiita nagu jaksab ja teisi pilgata ka. Tema kasutuses on Eesti parimad maastikud mägirattasõiduks ja mina Karujärve ühe korraldajana olen ka kadedusest roheline, et vanajumal Saaremaale ühte Vällamäge ei istutanud, aga nii on ja teeme ikka edasi ning lüpsame kohalikust loodusest nii palju kui annab.
See, et kahe sarja korraldajad omavahel armastust ei avalda, on teada juba aasta aega, aga kui norimine jääb normi piiridesse(mis siin postituses minu meelest on normi piires) ja aitab etappidel areneda, siis see käib asja juurde.

PS. Lähen ise Rõugesse sõitma, aga seda mitte suhtumise näitamise pärast mis iganes sõidu korraldajasse, vaid lihtsalt sobib minu muude käikudega Kagu-Eestisse ja vahest peab ikka vändale valu andma isegi kui trenni pole jõudnud. :wink: Võibolla satub järgmisena mõni EC etapp ette, minusugused juhukülalised nii või teisiti ühtegi sarja ei päästa ega hukuta ja korraldajat ei "karista".
+ 1.

ivoSKP
Rattur
Postitusi: 130
Liitunud: 03. 08. 2012. 21:03

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas ivoSKP » 28. 05. 2015. 09:31

+1
Ärga palun siia teemasse "poliitnurka" tehke. .......
PS. Lähen ise Rõugesse sõitma, aga seda mitte suhtumise näitamise pärast mis iganes sõidu korraldajasse, ........ minusugused juhukülalised nii või teisiti ühtegi sarja ei päästa ega hukuta ja korraldajat ei "karista".

makaak2
Rattur
Postitusi: 183
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas makaak2 » 28. 05. 2015. 13:55

Kas mingit rajakaarti ilmub, või saab kusagilt allalaadida. Plaanis pühapäeval esimene maastiku trenn teha.

m
libeda ketsiga ei saa sõita

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 28. 05. 2015. 15:18

makaak2 kirjutas:Kas mingit rajakaarti ilmub, või saab kusagilt allalaadida. Plaanis pühapäeval esimene maastiku trenn teha.

m
Kas sulle tähistatud rajast ei piisa?

Rajakaart saab kohe-kohe, ilmselt homme üles. Viimase hetke muudatusi oli ikka üsna palju. GPX-fail on olemas, saan soovi korral maili teel saata!

Avatud rada toimub laupäeval algusega kell 11:00 Ööbikuoru platsilt!

makaak2
Rattur
Postitusi: 183
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas makaak2 » 28. 05. 2015. 15:27

dr Holden kirjutas:
makaak2 kirjutas:Kas mingit rajakaarti ilmub, või saab kusagilt allalaadida. Plaanis pühapäeval esimene maastiku trenn teha.

m
Kas sulle tähistatud rajast ei piisa?

Rajakaart saab kohe-kohe, ilmselt homme üles. Viimase hetke muudatusi oli ikka üsna palju. GPX-fail on olemas, saan soovi korral maili teel saata!

Avatud rada toimub laupäeval algusega kell 11:00 Ööbikuoru platsilt!

Kui homme saab on ok. Mulle piisab ka tähistuseta aga vean metsa inimesed kes ei ole varem eales rattaga Haanjas sõitnud, neile oleks hää kaart hambusse anda, kui väsivad ja Rõuget otsima hakkavad.
libeda ketsiga ei saa sõita

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 29. 05. 2015. 08:38

makaak2 kirjutas:Kui homme saab on ok. Mulle piisab ka tähistuseta aga vean metsa inimesed kes ei ole varem eales rattaga Haanjas sõitnud, neile oleks hää kaart hambusse anda, kui väsivad ja Rõuget otsima hakkavad.
Täna on eilne homme! RAJAKAART!

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas madmax001 » 29. 05. 2015. 10:43

Ja Haanjas tasud ravivaid hoiatusi tõsiselt võtta, eriti need millel kolm noolt.


makaak2 kirjutas:
dr Holden kirjutas:
makaak2 kirjutas:Kas mingit rajakaarti ilmub, või saab kusagilt allalaadida. Plaanis pühapäeval esimene maastiku trenn teha.

m
Kas sulle tähistatud rajast ei piisa?

Rajakaart saab kohe-kohe, ilmselt homme üles. Viimase hetke muudatusi oli ikka üsna palju. GPX-fail on olemas, saan soovi korral maili teel saata!

Avatud rada toimub laupäeval algusega kell 11:00 Ööbikuoru platsilt!

Kui homme saab on ok. Mulle piisab ka tähistuseta aga vean metsa inimesed kes ei ole varem eales rattaga Haanjas sõitnud, neile oleks hää kaart hambusse anda, kui väsivad ja Rõuget otsima hakkavad.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 29. 05. 2015. 21:19

madmax001 kirjutas:Ja Haanjas tasud ravivaid hoiatusi tõsiselt võtta, eriti need millel kolm noolt.
Tulin täna ise sellest Rabadumäe kolme noolega seinast alla täisjäiga rattaga, minu jaoks polnd probleemi! Aga eks ma olen ise ka nende Haanjamaa järskude nõlvadega harjunud!

Igatahes, kui ikka on rajal kolm noolt ja sa pole sealt varem kordagi sõitnud, siis võta jala!!! Kahe noole puhul ole valmis äkkpidurdama, ühe noole puhul on lihtsalt vaja ettevaatust, sest rajal võib mõni ootamatu riugas (eurokraav, juurikas, mudaauk, suur kivi) olla!

Olen ise sõitnud siin-ja-sealpool ning ohumärkide mõte on olnud erinev! Rõuges-Haanjas on ohumärgi korral asi ikka tõsine, niisama me neid rajale ei pane!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 30. 05. 2015. 16:17

Saenäitus ehk rajaprofiilid:

PÕHISÕIT 53km

LÜHISÕIT 28km

Kasutaja avatar
madist
Rattur
Postitusi: 107
Liitunud: 09. 05. 2014. 07:51

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas madist » 31. 05. 2015. 16:19

Mis ajaga avatud rada keskmiselt läbiti ?
Northern Media www.nrtmedia.ee E-lahendused, Tarkvaraarendus

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 31. 05. 2015. 16:32

madist kirjutas:Mis ajaga avatud rada keskmiselt läbiti ?
Aega ei võetud, inimesi üle ei loetud, seega on algandmed puudu keskmise arvutamise jaoks! :D

Aga 3h-5h oli üldine aeg, mul endal 3:38 ja ca 5 minutit ajasin rajal juttu ka!

kaspar19
Rattur
Postitusi: 166
Liitunud: 07. 05. 2014. 15:46

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas kaspar19 » 31. 05. 2015. 16:35

Kui suur on koefitsient, kui olen sellel aastal juba osalenud MTBest, sarja võistlusel? Plaanin arvutada Rõuge Rattamaratoni
stardikohta. :)

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 31. 05. 2015. 17:20

kaspar19 kirjutas:Kui suur on koefitsient, kui olen sellel aastal juba osalenud MTBest, sarja võistlusel? Plaanin arvutada Rõuge Rattamaratoni
stardikohta. :)
Pole vaja pead vaevata, selle stardikoha arvutab arvuti välja!

Juhendi järgi on kahe tulemuse olemasolul koefitsiendiks 1.
6.3. Stardinumbrite määramise aluseks on üldjuhul iga osaleja käesoleva aasta parima etapi koht MTBEST sarjas. Kuni kahe tulemuse saavutamiseni käesoleval hooajal arvestatakse lisaks võistleja 2014. aasta tulemusi Estonian Cup sarjas ja Tartu Rattamaratonil. Stardikoha arvutamisel on aluseks järgmised koefitsiendid (stardikoht 2015 = koefitsient x tulemus 2014):
- EC 2014 hooaja parim koht etapil, koefitsient = 0,5
- Tartu Rattamaraton 2014 koht, koefitsient = 0,15

Kasutaja avatar
madist
Rattur
Postitusi: 107
Liitunud: 09. 05. 2014. 07:51

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas madist » 31. 05. 2015. 17:29

Mis keskmine kiirus tuli plaan ei olnudki keskmist vaid enam vähem teada saada mis ajaga ise läbi võiks sõita :)
Northern Media www.nrtmedia.ee E-lahendused, Tarkvaraarendus

makaak2
Rattur
Postitusi: 183
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas makaak2 » 31. 05. 2015. 18:51

Lihtsalt hea, väga hea mtb rada, tõesti best.
Esimene, teine ja kolmas raja lõige (lühendus) on lihtsalt super head, esimene küll kitsas ja massiga tekivad järiekorrad aga ülejäänud rada vana hea Haanja.
Sai ka üle pika aja taas mõrvarist rattaseljas alla, oleks saanud ka vist otse aga läksin vasakult, päris kõva oli pinnas.
Jalastuma ei pidanud ühelgi tõusul. Ja minu meele tegi rõõmsaks järve singel, neid kuradi laudu seal ei ole mõtet jahtida, kõrval on turbaaugud madalad ja sai päris hea hooga lasta, vist isegi lihtsam kui teistpidi?
teine 3 !!! laskumine on suht lihtne aga kui seal ka matkajad siis peab olema ettevaatlik.

Rada ei ole kindlasti kergem kui eelmine aasta, kui oli 10 km pikem, pigem tehnilisem ja vähem aega puhkamiseks.

kahjuks ei saa ise võistlus n vahetusel tulla aga vbl tour de rõugel trehhvami.

m
libeda ketsiga ei saa sõita

rapsakas
Rattur
Postitusi: 127
Liitunud: 27. 11. 2014. 23:01

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas rapsakas » 31. 05. 2015. 19:16

Oskab keegi mõrvari laskumise täpseid kordinaate anda? Lähipäevil on Rõuge kanti asja ja plaanin mõni kord sealt alla lasta, et võistlustel asi kergem oleks. :D

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 31. 05. 2015. 19:53

makaak2 kirjutas:Lihtsalt hea, väga hea mtb rada, tõesti best.
Esimene, teine ja kolmas raja lõige (lühendus) on lihtsalt super head, esimene küll kitsas ja massiga tekivad järiekorrad aga ülejäänud rada vana hea Haanja.
Kas sa pead silmas seda uut sinkut, mis tuleb peale Hallimäge või seda, mis on kuuendal kilomeetril?
rapsakas kirjutas:Oskab keegi mõrvari laskumise täpseid kordinaate anda? Lähipäevil on Rõuge kanti asja ja plaanin mõni kord sealt alla lasta, et võistlustel asi kergem oleks. :D
Otsi google.map'ist kohta nimega Kääraku, seal on vana spordibaas, rada läheb vanade kolmnurksete puukämpingute vahelt läbi ning sealt jääb piki tähistatud rada Mõrvarini ca 500m. Teine variant on sõita Plaksi küla poolt vastupidi rajale ca 1,5km, et jõuda Mõrvari alla!

makaak2
Rattur
Postitusi: 183
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas makaak2 » 31. 05. 2015. 20:45

dr Holden kirjutas:
makaak2 kirjutas:Lihtsalt hea, väga hea mtb rada, tõesti best.
Esimene, teine ja kolmas raja lõige (lühendus) on lihtsalt super head, esimene küll kitsas ja massiga tekivad järiekorrad aga ülejäänud rada vana hea Haanja.
Kas sa pead silmas seda uut sinkut, mis tuleb peale Hallimäge või seda, mis on kuuendal kilomeetril.
Jah, see 6 km,väga hea aga vbl kitsavõitu alguseks?
libeda ketsiga ei saa sõita

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 31. 05. 2015. 21:05

makaak2 kirjutas:
dr Holden kirjutas:
makaak2 kirjutas:Lihtsalt hea, väga hea mtb rada, tõesti best.
Esimene, teine ja kolmas raja lõige (lühendus) on lihtsalt super head, esimene küll kitsas ja massiga tekivad järiekorrad aga ülejäänud rada vana hea Haanja.
Kas sa pead silmas seda uut sinkut, mis tuleb peale Hallimäge või seda, mis on kuuendal kilomeetril.
Jah, see 6 km,väga hea aga vbl kitsavõitu alguseks?
Kui nüüd võtta nii, et enam ei ole tuhandet venda stardis ning need 5km mudaaugud räsivad senini kahes reas sõitnud pundid üherealiseks, siis ma ei usu, et kitsaks läheb. Liiatigi saab ju niidetud ala kõrvalt loogu võtta, kui võimu on. Need kaks euroalust seal ojakese ületusel on küll vaid 120cm laiad, aga oskaja mees paneb neist alustest ja ka teistest seal mööda. Üleval puude vahel on ruumi, et kaks saaksid kõrvuti minna! Kes ees, see mees! See on MTB! 8)

siga
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 13. 08. 2014. 14:16

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas siga » 01. 06. 2015. 16:45

Rada oli hea vaheldusrikas. Mina kui kehvema treenitusega inimene sain aega järsematel tõusudel jalutades loodust ja ilma nautida. 12 km/h oli minu kesmine, et siis selline matkamine. Rajamärgistus 5+.

MargusTep
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 03. 03. 2014. 14:05

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas MargusTep » 01. 06. 2015. 22:05

Rada väga huvitav. Kiitus tegijale!! Mul küll raja alguse leidmisega probleeme oli, ka infopunkt ei osanud midagi kosta aga tagasijõudnud ratturilt sain juhatust ja edasi vaid tuld. Edu edaspidiseks.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 05. 06. 2015. 17:27

Eelregistreerumine on lõppenud ja stardinimekirjad juba väljas, kuid sind ei olegi nimekirjas! Ei ole hullu! MTBEST aitab sind innovaatiliselt,

sest kuigi on võimalik ju veel ka kohapeal registreeruda, siis pühapäevahommikuste järjekordade ja võimalike eksimuste vältimiseks on mõistlik ennast kohe praegu kodus interneti teel kirja panna! Kohapeal peale osalustasu tasumist kinnitatakse korraldaja poolt teie registreering ning olete automaatselt stardinimekirja kantud. Samuti on võimalik nö ette kirja panna ka oma järeltulijad ning ka see annab teile hommikul kohapeal rohkem hingetõmbeaega! Tegelikult käib ka kohapeal kogu registreerimine vaid arvutipõhiselt, seega:

Pane oma rüblik kirja SIIN.
Peresõidule, lühisõidule ja põhisõidule on võimalik registreeruda SIIN.


Ja et pühapäeva hommikul oleks kõik ette selge, kus midagi leiab ja kuhu minna, siis võistluskeskuse paigutust saab vaadata SIIN.

Trehvämi Rõugõn umbõlõ hääl rajal!

martin80
Rattur
Postitusi: 235
Liitunud: 29. 01. 2011. 18:01

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas martin80 » 06. 06. 2015. 12:28

tänane salatrenn näitas, et liiga kuiv on, ma homma võitslema ei lähe. :)

Velomies
Rattur
Postitusi: 90
Liitunud: 02. 05. 2008. 10:49

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas Velomies » 06. 06. 2015. 18:07

Mis rõhuga homsele rajale peale minnakse? Soovitatav?

Laver
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 16. 06. 2006. 16:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas Laver » 06. 06. 2015. 19:55

Mina paneksin rõhu tõusudele, laskumised võiks võtta lõdvemalt.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas erikr » 06. 06. 2015. 20:37

Laver kirjutas:Mina paneksin rõhu tõusudele, laskumised võiks võtta lõdvemalt.
Mina kavatsen vastupidi.
Tõusust üles nkn ei jõua, alla aga täie p*saga.
Ärge palun tagaotsas väga solvuge kui sinivalge
vanamees laskumisel mööda lendab.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas Mati » 06. 06. 2015. 21:01

Täna õhtul kell 19.00 oli Ööbikuoru platsil temperatuur 23* ja rohi krõbises ... jumal tänatud, et rehvidilemmat ei ole ... :P
erikr kirjutas:Ärge palun tagaotsas väga solvuge kui sinivalge vanamees laskumisel mööda lendab.
Ahaa, taitaa olla senioreiden Suomen mestari taistelussa mukana ... 8)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas dr Holden » 06. 06. 2015. 23:50

Kes homme koju peab jääma, näeb online tulemusi SIIT!

Samas on käimas ka ca 4 ja poole tunnine otseülekanne, mis nähtav Delfi TV-s. Proovime homme võtta esimest kolme kilomeetrit ATV pealt ja hiljem on kavas lülitusi rajalt Püstümäelt, Mõrvari Isa alt, Kurgjärve kandist ja vbla ka Jürihani orust!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas erikr » 07. 06. 2015. 20:55

Läksin sandina tagantreast oma esimesele maratonile sel aastal.
Ai kurja kui illos sõit oll. Minu lemmikloodus.
Mul pole vahet, mispidi neid radu sõita, peaasi, et lastakse sõita.
Aitüma!
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas Mati » 07. 06. 2015. 21:28

Võtke kuidas tahate, aga need on minu lemmikrajad Eestis, mtb! LIsaks siia veel tip-top ilm ja tavapärane tip-top korraldus. Tänud ka minu poolt!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas kalari » 07. 06. 2015. 21:45

Mati kirjutas:Võtke kuidas tahate, aga need on minu lemmikrajad Eestis, mtb! LIsaks siia veel tip-top ilm ja tavapärane tip-top korraldus. Tänud ka minu poolt!
+1

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas indrek56 » 07. 06. 2015. 22:11

Ivari Rõuge rajad on nii head, et mõned nautisid neid pea 4 tundi...
Muuses tekkis küsimus, milliste esimeste hammakatega rahvas sellistes kohtades peal on? Mul läheb naineriga esimene hooaeg, ning ütleme enamus tegelasi sai tõusudel kiiremini vändata kui ma kõige aeglasema ülekandega üldse....

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas erikr » 07. 06. 2015. 22:17

indrek56 kirjutas: Muuses tekkis küsimus, milliste esimeste hammakatega rahvas sellistes kohtades peal on? Mul läheb naineriga esimene hooaeg, ning ütleme enamus tegelasi sai tõusudel kiiremini vändata kui ma kõige aeglasema ülekandega üldse....
Mul 44-33-22. Taga 11-36. Kõike sai kasutatud. Ülekannete taha ei jää midagi, tihend on see, mis lekkima kipub.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas Mati » 07. 06. 2015. 22:21

indrek56 kirjutas:Muuses tekkis küsimus, milliste esimeste hammakatega rahvas sellistes kohtades peal on? ....
38-24 ja 11-36. Piisas.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas veloson » 07. 06. 2015. 22:58

Oli see vast kontsentreeritud rajakraam. Päikesevirvenduses ei saanud kohati hästi arugi, kas Rõuge tuur on juba alanud või kuhu see ratas nüüd veerema sai toodud.

36x32 peal kangutades tuli kahel-kolmel korral küll küsimusi, et miks ees ei võiks 24T lisaks olla, aga sellistel hetkedel oli alati võimalik Võromaa vaadetega mõtteid mujale suunata.

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: 17. Rõuge Rattamaraton, 7. juuni 2015

Postitus Postitas baruto » 08. 06. 2015. 07:37

Müts maha Ivari ees. Kas oleks olemas selliseid radasid, kui Ivar oma üritustega neid ei hooldaks, nii saagide, trimmerite, sildade tegemise näol, kui ka ratturite poolt? Möödunud ürituse raames oli uusi kohti veel lisandunud. Mis on see, mis Eesti mastaabis veel paremaks saaks teha? Ega vist palju enam paremaks saagi. Kui, siis peaks hakkama kunstlikke elemente looma. Igatahes võimas rada, märgistus, korraldus, ilm. Kõik väga super.
Saunamaa lahendus väga bro. Sisuliselt alates Kurgjärve viimastest tõusudest laskuti kuni Jürihanisse.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Vasta

Mine “MTBEST rattamaratonide sari 2015”