MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas KaupoR » 22. 09. 2014. 15:02

Khmmm, kes ei taibanud, siis mu küsimus stardikoridoride kohta oli retooriline, viidates sellele, et praeguses olukorras küsida sellist detaili on ilmselge liialdus
If everything's under control, you're going too slow!

JannoR
Rattur
Postitusi: 176
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas JannoR » 22. 09. 2014. 15:04

seiko kirjutas:Registreerujaid koos lastesõitudega oli mullu 1855. See ei ole spekulatsioon. Ma ei hakanud spekuleerima järgmise aasta osalejaarvudega, vaid tuginesin ajaloole.
Lugupeetud, kui 2014 kevadel oli ühe maratonisarja puhul registreerujaid 1855, ning 2015 kevadel ootate kahe sarja puhul Mulgisse 1500 registreerujat (mis tähendab eeldust, et EC sarjas jätkaks vaid umbes 355 osalejat), siis kui see ei ole spekulatsioon (suure S tähega), siis mis seda veel on?

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas seiko » 22. 09. 2014. 15:46

JannoR kirjutas:Lugupeetud, kui 2014 kevadel oli ühe maratonisarja puhul registreerujaid 1855, ning 2015 kevadel ootate kahe sarja puhul Mulgisse 1500 registreerujat (mis tähendab eeldust, et EC sarjas jätkaks vaid umbes 355 osalejat), siis kui see ei ole spekulatsioon (suure S tähega), siis mis seda veel on?
Ma juba üritasin selgitada, mida ma mõtlesin. Aga kui sõnasabast kinni võtta, siis muidugi ootame 1500 ratturit! Just eile oli Tartu lähistel rattamaraton, kus osales 5500 sõitjat. Kui sealt 1500 Mulgi rattamaratonile tuleb, siis jääb veel 4000 üle.

Martin K
Rattur
Postitusi: 137
Liitunud: 12. 05. 2009. 13:49

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Martin K » 22. 09. 2014. 16:35

Arvestades olukorda, oleks mõistlik hooaja kokkuvõte teha 5-e etapi pealt. Ehk kaalute.

JannoR
Rattur
Postitusi: 176
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas JannoR » 23. 09. 2014. 09:37

seiko kirjutas:Ma juba üritasin selgitada, mida ma mõtlesin. Aga kui sõnasabast kinni võtta, siis muidugi ootame 1500 ratturit! Just eile oli Tartu lähistel rattamaraton, kus osales 5500 sõitjat. Kui sealt 1500 Mulgi rattamaratonile tuleb, siis jääb veel 4000 üle.
Mul on vaid üks palve kõigile MTBEST ettevõtmisega otseselt seotud kodanikele- PALUN mõelge enne läbi millist infot millisel kujul te levitate, puusalt igasuguseid argumenteerimata oletusi ja soovunelmaid tulistades te teete ainult negatiivset reklaami oma ettevõtmisele. Nüüd siis tõmbame juba võrdusmärgi hooaja esimese ja hooaja peaaegu viimase ürituse vahele, unustame ära meie pika talve, sellest tuleneva keskmise rattahuvilise treenituse kõikumised hooaja alguses ja lõpus, ning teeme arvutusi TRM'ist lähtuvalt? Palun, võtke tassike teed ja mõelge see info läbi, praegu on iga uus infokild asja vaid hullemaks teinud. (Mina juba jõin oma tee ära ja postituse sõnum sai oluliselt leebemaks lihvitud).

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Mati » 23. 09. 2014. 10:16

JannoR, sa oled ka ilmselt end liiga sisse mässinud, et puhast irooniat mitte märgata. Üks paneb hagu alla ja teine kütab hapnikku peale ... Anna olla ja kaob ka see osalejate arvu ümber jahumine :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

MHS
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 15. 12. 2013. 15:48

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas MHS » 23. 09. 2014. 10:28

mikulaine kirjutas:See, et kuupäevad kattuvad on igast otsast jama. Seda peaaegu kõigile osapooltele. Pigem olgu MTB ja MNT võistlus samal päeval kui 2 MTB võistlust.

Oleks võinud teha parem paralleelse XCO sarja ühe teise sarnase tootega Eestis. Seal ma näen rohkem parandamise ruumi kui EC puhul.

Ei pea vajalikuks end tuvastada, erapooletu olen, käppa kuskil sees ei ole.
Väga õige ettepanek!

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas kristjan07 » 23. 09. 2014. 11:07

MHS kirjutas:
mikulaine kirjutas:See, et kuupäevad kattuvad on igast otsast jama. Seda peaaegu kõigile osapooltele. Pigem olgu MTB ja MNT võistlus samal päeval kui 2 MTB võistlust.

Oleks võinud teha parem paralleelse XCO sarja ühe teise sarnase tootega Eestis. Seal ma näen rohkem parandamise ruumi kui EC puhul.

Ei pea vajalikuks end tuvastada, erapooletu olen, käppa kuskil sees ei ole.
Väga õige ettepanek!
Mehis ja Mihkel aga siin on teie võimalus ;) Rakvere, Äkke ja mõni äge sõit veel ja ongi teil XCO sari. Ja seda ilma irooniata.

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Kaido88 » 23. 09. 2014. 11:49

Kui 2 sarja korraldajad nüüd maha istuks ja leiaks võimaluse nädalavahetused ära jagada. Nii, et samal nädalavahetusel etapid ei toimuks (võidaks mõlemad, sest 2 päeval järjest võistelda käib enamustele üle jõu, ka tehnika lagunemise tõttu 1. päeval järgmine päev starti ei pruugi jõuda).

Ühe etapp Põhja-Eestis, teise sarja etapp järgmine nädal Lõuna-Eestis ehk kohalikud, kes tervet sarja ei sõida saavad rahus sõitma tulla mõlemale.

JannoR
Rattur
Postitusi: 176
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas JannoR » 23. 09. 2014. 13:40

Mati kirjutas:JannoR, sa oled ka ilmselt end liiga sisse mässinud, et puhast irooniat mitte märgata. Üks paneb hagu alla ja teine kütab hapnikku peale ... Anna olla ja kaob ka see osalejate arvu ümber jahumine :idea:
Mati, kontekst on ju laiem. See on ju nö oma klientidest lugupidamise küsimus, et kui palju antud sarja korraldajad mõttetult oma nn 'klientide' aega läbi siinse foorumipinna raiskavad. Kui sa tulistad välja täiesti toore info mingi kalenderplaaniga (lugege veelkord alateema esimene postitus läbi kuidas see esitatud oli), ja siis selgub, et see kalenderplaan pole veel üldse paigas (kuupäevade läbirääkimine EC'ga), mõned osavõistlusedki pole paigas (Alutaguse näide), ning üleüldse, mis te pärite igasuguseid küsimusi millele me ei oska vastata, siis minu arvates on väga õigustatud küsimus, et miks kirevase päralt te selle info üldse lendu lasite kui keegi tõenäoliselt isegi ei oodanud seda nii vara. Me elame infoajastul, elementaarne kommunikatsioonireegel, et veidi rohkem eeltööd sõnumi selguse osas tasub kordades ära vigase sõnumi tagajärgedega tegelemiselt. Ok, kõik meist teevad vigu, tunnistame seda, õpime sellest ja läheme konstruktiivselt edasi. Praegu aga, nagu Mati juba mainis, visatakse asjaosaliste poolt järjest hagu alla (viibutatakse näpuga EC suunas, käiakse välja argumenteerimata numbreid, diskuteeritakse teemal, et kas enne oli muna või Mulgi maraton jne). Võimalik, et ma olen mõistmatu, aga kui esimese etapi korraldaja otsustas oma viimase sõnumiga tõesti iroonitseda, siis see paneks I'le täpi.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas KaupoR » 23. 09. 2014. 13:50

Natuke meenutab siin poimuv FSB vs KAPO viimase paari nädala aktsioone. KAPO tuli kibekiirelt välja info ja pressikonverentsiga seoses Kohveri röövimisega. Tundus, et neil oli vaja uudisega enne välja tulla kui FSB-l. Nüüd oli mtbestil vaja kiirelt infoga lagedale tulla enne EC-d. Info sisu polnudki siin enam primaarne. Tähtis oli esimene samm teha, näidata, et meie astusime välja (mitte ei visatud). Kõik see on minu isiklik spekulatsioon, sest ma tõesti ei ole köögipoolega üldse kursis.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas erikr » 23. 09. 2014. 13:57

Kuulge kõik, kes te nii selles kui teises teemas korraldajetele-ürituskatusepakkujatele soove ja õpetusi jagate.

See on puhas hardball, mida praegu mängitakse ja mille tunnistajateks me kõik oleme. "Tõe ja Õiguse " esimest köidet pole suurem osa ilmselt lugenud. Andres ja Pearu hetkel kätšivad kõrtsi ees kraavi ja piirikivi pärast, teie rüübake vaikselt õlut ja vaadake rahulikult pealt. Vajadusel võite võpsikus vahepeal kusel ka käia, tulemus selgub oluliselt hiljem, jõuate rahulikult veel ühe toobi tellida ja ära rüübata. Pole mõtet ju kohe närvi minna.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas AndreK » 23. 09. 2014. 14:02

erikr kirjutas:toobi tellida ja ära rüübata
Kas geeli võib võtta, või peab põdrasammalt haukama?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Mati » 23. 09. 2014. 14:02

Ilmselgelt on MTBEST saavutanud vähemalt ühe oma eelduslikest esmastest eesmärkidest - maksimaalne tähelepanu. Ja seda suuresti tänu foorumikasutajate enda teemaarendusele.

Kui me nüüd vaatame EC 2015 teemat, siis see on isegi kesisema esialgse info välja paiskamisega suutnud täita vaid ühe foorumi lehe ... kuigi minu jaoks on ka seal küsimärke vähemalt sama palju. IMHO, olgem ausad on hetkel faktilist infot MTBEST poolt tegelikult rohkem välja käidud (nt kasvõi korraldajate nimed, koduleht, konkreetne regamise algamise kuupäev jne).

Seega veelkord - kannatage nüüd natuke ja ärge tormake kärsitusest ning teadmatusest tingituna sildistama ja märgistama. Küll ka need kuupäevad paikka saavad jne.
AndreK kirjutas:
erikr kirjutas:toobi tellida ja ära rüübata
Kas geeli võib võtta, või peab põdrasammalt haukama?
Peaasi, et sa pakki maha ei viska!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Viljar V » 23. 09. 2014. 14:04

erikr kirjutas:Kuulge kõik, kes te nii selles kui teises teemas korraldajetele-ürituskatusepakkujatele soove ja õpetusi jagate.

See on puhas hardball, mida praegu mängitakse ja mille tunnistajateks me kõik oleme. "Tõe ja Õiguse " esimest köidet pole suurem osa ilmselt lugenud. Andres ja Pearu hetkel kätšivad kõrtsi ees kraavi ja piirikivi pärast, teie rüübake vaikselt õlut ja vaadake rahulikult pealt. Vajadusel võite võpsikus vahepeal kusel ka käia, tulemus selgub oluliselt hiljem, jõuate rahulikult veel ühe toobi tellida ja ära rüübata. Pole mõtet ju kohe närvi minna.
(y)

Las see pada nüüd pisut podiseb ja puder saab korralikult valmis.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas KaupoR » 23. 09. 2014. 14:10

vilts100 kirjutas:Las see pada nüüd pisut podiseb ja puder saab korralikult valmis.
No, et põhja ei kõrbeks, on ju vaja vahepeal kaant kergitada ja segada!
If everything's under control, you're going too slow!

Olts
Rattur
Postitusi: 536
Liitunud: 13. 05. 2003. 11:15

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Olts » 23. 09. 2014. 14:36

Aga ega vahet pole kas kuupäevad kattuvad või ei kattu! Ega mina kah ei jõua kogu maailma sporti ära teha.
Sõidan mida tahan ja vaatan et pärast oleks saunale ligemal.
see rattasõit on viinud kõik mu finantsid ja .....

toomaspoiss
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 28. 09. 2009. 13:04

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas toomaspoiss » 23. 09. 2014. 15:36

Olts kirjutas:Aga ega vahet pole kas kuupäevad kattuvad või ei kattu! Ega mina kah ei jõua kogu maailma sporti ära teha.
Sõidan mida tahan ja vaatan et pärast oleks saunale ligemal.
:D
Kui ikka kuupäev on õige siis on puhas vormistamise küsimus :idea:

Kasutaja avatar
kuga
Rattur
Postitusi: 234
Liitunud: 18. 10. 2011. 09:50

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas kuga » 23. 09. 2014. 15:39

erikr kirjutas:Kuulge kõik, kes te nii selles kui teises teemas korraldajetele-ürituskatusepakkujatele soove ja õpetusi jagate.

See on puhas hardball, mida praegu mängitakse ja mille tunnistajateks me kõik oleme. "Tõe ja Õiguse " esimest köidet pole suurem osa ilmselt lugenud. Andres ja Pearu hetkel kätšivad kõrtsi ees kraavi ja piirikivi pärast, teie rüübake vaikselt õlut ja vaadake rahulikult pealt. Vajadusel võite võpsikus vahepeal kusel ka käia, tulemus selgub oluliselt hiljem, jõuate rahulikult veel ühe toobi tellida ja ära rüübata. Pole mõtet ju kohe närvi minna.
(y) (y) (y) Väga hea!!! :D

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas veloson » 23. 09. 2014. 16:03

Mandrossimine lõpetada, päästeingel on juba teel ja lubab homsest alates taas selgemat, puhtamat ja kuivemat taevast! Ühtlasi on foorumikasutajate seniste ponnistuste tulemused kõik tühistatud ja tõde saab olla vaid üks:
suusk.blogspot.com kirjutas:bloody hell, mina olen ju siin Eesti Vabariigis praegu ainus, teie ainus lootus, kes näeb vaeva ja püüab teile pisutki selgust luua, miks tulevast aastast on kaks maastikurattasarja ja kuidas selline asi küll juhtus ja miks edasi saab. Ma olen eile õhtust saadik reporteritööd teinud - ja vahepeale palju muud tööd ka - ning homme kannan tulemused ette - kogu Eesti rahva ette. Olgu aegsasti lisatud, et lehte mahub vaid kümnendik sellest, mis välja olen uurinud

Kasutaja avatar
baruto
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 28. 09. 2004. 07:10

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas baruto » 24. 09. 2014. 08:51

Mina Lõuna-Eesti inimesena sõidan tõenäoliselt Mulgi, Rõuge, Otepää. Mis märgi all seda pakutakse, mind isiklikult ei huvita. Peaasi, et mind vähemalt sama hellalt hoitakse. Antakse ümbrikukese sees kolme trippi, number ja mingi reklaam. Ümbriku peale on arvutiga minu isiklik nimi trükitud. Rada on lintidega tähistatud ja vahepeal saab laudade pealt soola ja kurki. Pudelisse pannakse minu eest ka jooki ning vahest topsatakse raamilegi. Finišis antakse 0,5 L pudeliga jooki, mille ma vastu võtan ja ära joon. Siis olen rõõmus. Pärast saan suppi ja leiba. Ise ei pea valama. Natuke igatsen seda, et saaks diplomi järjekorras seista ja koos sõpradega üksteist võrrelda. Number ju loeb. Praegune "Elion" on muutunud liiga hägusaks ja kui sauna eesruumi laual diplomeid ei ole, saab igaüks ennast selle seltskonna kõvimaks rääkida.
Seega ainuke muutus, mida saab paremaks teha, on see et hakake diplomeid printima. ;)
Või siis vähemalt - üllatage.
There are no races, only countries of people Chuck Norris has beaten different shades of black and blue.

Kasutaja avatar
metsaveere
Rattur
Postitusi: 192
Liitunud: 08. 10. 2013. 17:28

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas metsaveere » 24. 09. 2014. 09:10

baruto kirjutas: Seega ainuke muutus, mida saab paremaks teha, on see et hakake diplomeid printima. ;)
Või siis vähemalt - üllatage.
Ei pelga head kogemust jagada - Marimetsa Kapp finishis on korraldajatel valmis pandud diplomipõhjad (seal on vist A5 formaat) ja siis mingi nipiga suudavad nad võtta arvutist järjest lõpetaja aja, numbri ja koha.
See prinditakse kohapeal siva väikestele valgetele stickeritele ja siis igaüks saab kaasa võtta oma diplomi, oma kamraadidega võrdlemiseks.
Loodan, et Paralepa vennad nüid ei pahanda, et infot jagan. Aga selline kogemus siis osavõtjana säält sarjast.
Vot ei tea, kuidas see aasta EC-l oli, aga soojalt soovitan. Annab jah selle mõnusa fiilingu, mida baruto ihkab

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2464
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas AndreK » 24. 09. 2014. 09:25

Tundub, et põhilisteks valikukriteeriumiteks kujuneb enamusel ikka supp ja diplom....

aif
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 02. 04. 2004. 12:43

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas aif » 24. 09. 2014. 09:30

baruto kirjutas:Või siis vähemalt - üllatage.
Müts maha baruto ees, eks suutis olukorra üheselt kokku võtta. Põhja-eestis pesitsejana, olen nõus kaugemale ka liikuma. Palun Saku100, JRM, TdR ja H100 aegadele mitte risti-põiki peale marssida, võitja kiirus hoida alla 25km/h ja peab hakkama eelarves ruumi tegema. Kui 12/14/16 klassile piisavalt raju metsaelamust pakutakse aplodeerin püsti-seistes.

aif
eat more, fat needed for workout

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Villem T » 24. 09. 2014. 09:48

Supiga on natuke keerulisem, aga tänapäeval saab mõnel võistlusel juba tulemusi ka ilma diplomit printimata võrrelda. E-riik, e-ksole.

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas madmax001 » 24. 09. 2014. 12:08

Ausalt öeldes on mul kamakaks mis supiköögis toimub. Peamine, et uus loodav sari ei oleks vana copy paste.
Loodetavasti tuleb vähem kruusa ja rohkem metsa koos korralike tõusumeetritega. Sellest va mõttetust uhamisest on saanud pigem kruusarally kui MTB.

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Tr11 » 24. 09. 2014. 15:53

Minu ainuke harras lootus on, et MTBEST võtab kasutusele samasuguste väikeste mõõtmetega ilusad numbrimärgid, nagu Tartu Rattamaratonil kasutatakse. Need, mida siiamaani Estonial Cupil jagati, on ju nagu mingi krd plakat lenksu küljes. Kiirematel sõitudel mõjub juba tuuletakistusena.

Ja Elva ning Otepää rajad võiks ka enam-vähem samaks jääda. See mõnede kohtadel 400+ sõitvate indiviidide pidev silmakirjalik vingumine siin foorumis, et "rada pole piisavalt tehniline" ajab juba südame pahaks. Tehke trenni, siis jõuate ka kruusateel sõita ja ei ole nii häbi, et teist mööda minnakse, nagu postist. Kes tahab tehnilist rada, siis mingu MTB maratoni asemel XCO võistlustele või nikerdagu niisama oma lõbuks kuskil juurikate ja mätaste vahel (mida muide enamus MTB harrastajaid laias maailmas ju teebki - sõidab "trail"idel vm). MTB maratonidel on aga igal pool valitsevaks trendiks, et enamus trassist kulgeb siiski teesarnaste asjade peal, sõltuvalt kohalikust "tee" definitsioonist ja sarnaselt autorallide kiiruskatsetele lükatakse rohkem või vähem nn singleid sisse, kui "aegluskatseid". Selles mõttes on enamus nüüd MTBEST sarja kuuluvaid maratone väga hästi tasakaalus olnud, mõni natuke ühele, mõni teisele pole kaldu.
Viimati muutis Tr11, 24. 09. 2014. 16:33, kokku muudetud 5 korda .

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas dr Holden » 24. 09. 2014. 16:10

Tr11 kirjutas:Minu ainuke harras lootus on, et MTBEST võtab kasutusele samasuguste väikeste mõõtmetega ilusad numbrimärgid, nagu Tartu Rattamaratonil kasutatakse. Need, mida siiamaani Estonial Cupil jagati on ju nagu mingi krd plakat lenksu küljes. Kiirematel sõitudel mõjub juba tuuletakistusena.
Mõte on kaalumist väärt, aga on üks aga! Stardinumber on toetaja (sponsori) jaoks parim koht, kus oma logo promoda. Nii väiksesse kasti, nagu TRM-il oli, ei mahu palju peale. Ja see tuuletakistus on kõigil võrdne ju! :)

Igasugu väärt ettepanekud, mis siia foorumisse laekuvad, võtame omakeskis arutusele. Kui idees on seda kandvat jõudu, siis viime ka selle ellu. Teeme ju seda sarja just teile, ratturid!

Nii et oleme avatud igasugu ettepanekutele, olgu need esmapilgul kasvõi jaburad!!! 1000 pead on parem kui 8 pead, kindel!

Eero87
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 25. 02. 2013. 19:32

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Eero87 » 24. 09. 2014. 16:54

Kirjutan siia, erapooletuna,kuna tundub, et siin käib suurem/jõulisem vaidlus.Suunatud siiski mõlemale osapoolele.

Küsin lihtsalt infoks, et kas tagasivaadates eelmistele koos õnnestunult korraldatud maratonidele (kus suurimateks vaidlusteks foorumis peale maratoni olid joogitopsi kättesaamine TP-s ja kruusalõigu pikkus või liiga suur tõus) ei oleks äkki saanud koos edasi minna nii, et kõik osapooled oleks võitnud - toote 2-3 uut rada,jagate korraldamised omavahel jne jne ja teete ühe nime all 8 korraliku etappi? Võib-olla isegi 10 kui radu puudu jääb?

Virinat on igal juhul igal pool, aga asi oli ju minule kui osalejale hästi korraldatud.Tule kohale,võta number,sõida,joo,söö ja kao minema.

Kui Teie üllaks eesmärgiks on, et ratturid rahul oleksid,siis te teeksite ju koostööd ja kuulaksite konstruktiivset tagasisidet mitte ei ajaks "minu rada,minu kuupäev!" jura!!!!

Mina isiklikult tahaks sõita nii Põhja-kui Lõuna Eestis,eelistatult ühteainsat sarja, mille eest ma tasun ühe korraga rattalaadal.

Ma leian,et veel on aega lahendada erimeelsused ja teha ÜKS korralik sari.

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Infidel » 24. 09. 2014. 16:54

dr Holden kirjutas:...Ja see tuuletakistus on kõigil võrdne ju! :)....
Mitte, et see väga oluline asi mida arutada oleks, aga sellega sa eksid! :D Tuuletakistus on ruutsõltuvuses kiirusega, seega tugevamaid mõjutab suur number rohkem! :)

lainel
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 05. 03. 2006. 13:08

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas lainel » 24. 09. 2014. 20:32

Tr11 kirjutas:
Ja Elva ning Otepää rajad võiks ka enam-vähem samaks jääda. See mõnede kohtadel 400+ sõitvate indiviidide pidev silmakirjalik vingumine siin foorumis, et "rada pole piisavalt tehniline" ajab juba südame pahaks. Tehke trenni, siis jõuate ka kruusateel sõita ja ei ole nii häbi, et teist mööda minnakse, nagu postist. Kes tahab tehnilist rada, siis mingu MTB maratoni asemel XCO võistlustele või nikerdagu niisama oma lõbuks kuskil juurikate ja mätaste vahel (mida muide enamus MTB harrastajaid laias maailmas ju teebki - sõidab "trail"idel vm). MTB maratonidel on aga igal pool valitsevaks trendiks, et enamus trassist kulgeb siiski teesarnaste asjade peal, sõltuvalt kohalikust "tee" definitsioonist ja sarnaselt autorallide kiiruskatsetele lükatakse rohkem või vähem nn singleid sisse, kui "aegluskatseid". Selles mõttes on enamus nüüd MTBEST sarja kuuluvaid maratone väga hästi tasakaalus olnud, mõni natuke ühele, mõni teisele pole kaldu.
Väga hästi õeldud,like

aivarlipp
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 22. 07. 2003. 14:03

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas aivarlipp » 25. 09. 2014. 09:06

aif kirjutas:
baruto kirjutas:Või siis vähemalt - üllatage.
Müts maha baruto ees, eks suutis olukorra üheselt kokku võtta. Põhja-eestis pesitsejana, olen nõus kaugemale ka liikuma. Palun Saku100, JRM, TdR ja H100 aegadele mitte risti-põiki peale marssida, võitja kiirus hoida alla 25km/h ja peab hakkama eelarves ruumi tegema. Kui 12/14/16 klassile piisavalt raju metsaelamust pakutakse aplodeerin püsti-seistes.

aif

Isegi 25km/h on keskmise kiirusena liig. Kesk-Euroopa startides on keskmine ~12-16km/h. Vooremäe3000 kukub sinna "auku".
Sel aastal oli märgata esimesi tehnilisemaid (Nõmmel juba ka paar varasemat aastat) XCO krosse. Miks ei võiks sarnaselt propageerida nüüd siis Eesti mõistes "hasrdcore" maratone, nagu siinkohal mainitud juba on.

Ahjaa, ja üks tähelepanek veel......olles startinud mõnedel välis-maratonidel, on start enamasti mäkke. Arvatavasti ikka seepärast, et järjekord kohe pikaks venitada ning massistardis mitte ohtlikke olukordi tekitada.
Meil siin loomulikult taolisi pikki tõuse suurt pakkuda kellelgi pole, kuid kindlasti annaks kuidagi neid stardi paugutamisi kompenseerida ja terad sõkaldest eraldada raja alul.

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas jaanusj » 25. 09. 2014. 09:32

Tr11 kirjutas:Minu ainuke harras lootus on, et MTBEST võtab kasutusele samasuguste väikeste mõõtmetega ilusad numbrimärgid, nagu Tartu Rattamaratonil kasutatakse. Need, mida siiamaani Estonial Cupil jagati, on ju nagu mingi krd plakat lenksu küljes. Kiirematel sõitudel mõjub juba tuuletakistusena.

Ja Elva ning Otepää rajad võiks ka enam-vähem samaks jääda. See mõnede kohtadel 400+ sõitvate indiviidide pidev silmakirjalik vingumine siin foorumis, et "rada pole piisavalt tehniline" ajab juba südame pahaks. Tehke trenni, siis jõuate ka kruusateel sõita ja ei ole nii häbi, et teist mööda minnakse, nagu postist. Kes tahab tehnilist rada, siis mingu MTB maratoni asemel XCO võistlustele või nikerdagu niisama oma lõbuks kuskil juurikate ja mätaste vahel (mida muide enamus MTB harrastajaid laias maailmas ju teebki - sõidab "trail"idel vm). MTB maratonidel on aga igal pool valitsevaks trendiks, et enamus trassist kulgeb siiski teesarnaste asjade peal, sõltuvalt kohalikust "tee" definitsioonist ja sarnaselt autorallide kiiruskatsetele lükatakse rohkem või vähem nn singleid sisse, kui "aegluskatseid". Selles mõttes on enamus nüüd MTBEST sarja kuuluvaid maratone väga hästi tasakaalus olnud, mõni natuke ühele, mõni teisele pole kaldu.
"Like" ka minu poolt! Ürituse korraldamine peab ka ära tasuma, aga käivet kasvatab just tavaharrastaja, kes eelistab just selliseid radu nagu siiani on olnud. Klassikaliste "krossikatel" on osalejate arv oluliselt väiksem. Sama imelik (et mitte tsiteerida Tr11- "silmakirjalik vingumine") tundub mulle jutt sellest, et traditsioonilised rajad on ära tüütanud. Kas keegi kujutaks ette, et Haanja100 rada ei lähe läbi kuulsa "õlletaadi" ukse eest sellepärast, et on ära tüütanud? Traditsioonidel (teatud mõttes ka rutiinil) head asjad püsivadki!

Kasutaja avatar
rattahunt
Rattur
Postitusi: 344
Liitunud: 04. 11. 2009. 11:12

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas rattahunt » 25. 09. 2014. 09:54

EC köige suurem häda, et kogu aeg ühed ja samad etapid (kuigi ega neil söitudel midagi viga ole). Tekkis seisev vesi. Osavötjate osavötu langusnumbrid näitasid, et midagi on mäda.
Rotatsioon on hea möte, et iga aasta oleks möni uus etapp, aga köik hoiavad oma korraldusöigusest kinni (saan aru).
Radu on raske muuta, enam-vähem max on maastikust välja pigistatud.
Ettepanekuid on ennegi tehtud, esmalt meenub Viljandi löputöus, radade läbimine tagurpidi,Otepää Tehvandi töus...
Tahaks ikka midagi uut, et kui MTBEST tahab ellu jääda, siis peab midagi tugevalt muutma.
See, et 2 sarja korraldajad suudavad midagi kokku leppida, ma eriti enam ei usu.
Helge tuleviku suhtes on see köik vöibolla väga hea.

PS.Kui siiani osalustasu 24euri-i, siis möelge,palju me peame vaeva nägema, et seda raha teenida, aga löpuks, palju vaeva nägema, et sellest rahast lahti saada, et süda oleks rahul(jalakrambid, haamer, ahastus, löpuponnistus jne.)?:))))
Rattasöit ise ei ole raske, rattasöit on minu jaoks raske.

Kaido88
Rattur
Postitusi: 228
Liitunud: 10. 08. 2014. 12:54

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Kaido88 » 25. 09. 2014. 09:59

Kes vingub, et rajad on liiga kerged, kes kiidab praeguseid radu. See aasta oli EC kõik etapid erinevad.
Ainus koht, kus rattaga sõidetud ei saanud oli paduvihmast läbi ligunenud järve äärne singel Mulgi rattamaratonil. Otepää muda = ilmataadi kätetöö ning polnud tänu sellele tagumistele sõidetav. See pole rattasõit, kui rattaga läbitud/ületatud ei saa, mõned takistused lisavad vürtsi rajale aga liialt palju takistusi on chillipipraga rada juba, mida seedivad vähesed.
Kohad olid see aasta 600+ , esimest aastat sõitsin ja treenitus vähene, mille taha jäi kiirus. (Kohad näitavad ära, kes mida igatseb ja spikker korraldajatele)

2 sarja, 8+7 etappi= 15 etappi. Mai algusest Septambri lõpuni on hooaeg (Tartu Maratonini). Nädalaid võistluste ära jagamiseks piisavalt.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas siim_s » 25. 09. 2014. 10:04

Ehkki infot on veel vähe, proovisin huvi pärast mõelda, et kui kuupäevad jäävad selliseks nagu nad on, siis kuhu minu enda osalustasud läheks.
  • 3. mai: Vooremäe RM (EC) vs Mulgi RM (MTBEST). Igal juhul Vooremäe kuna on kodule lähedal, uus võistlus, samas tuttav kant.
  • 17. mai: Kuusalu (EC) vs Tallinna (MTBEST). Valik saab olema Kuusalu. Tallinna sõitu on sõidetud ja minu maitsele rada enam midagi huvitavat ei paku. Kuusalu osas on ootused kõrged kuna rajamaterjali peaks justkui olema.
  • 6. juuni: Alutaguse (EC) vs Rõuge (MTBEST). Tõenäoliselt Rõuge. Kuigi Alutaguse RM rada sel aastal oli väga huvitav, siis paistab, et selle sõitmiseks on veel teinegi võimalus ja Rõuge on mulle alati meeldinud ja pea alati ka väikeseid muudatusi teinud raja osas.
  • Järgmine kattuv kuupäev on 25. juuli: Elva (MTBEST) vs Tartumaa RM (EC). Kui Elvas rada sama on, siis kindlasti Tartumaa RM.
  • 8. august: Otepää (MTBEST) vs Kalevipoja (EC). Mõlemad tuttavad rajad-kohad. Minu kindel eelistus Kalevipoja RM. Kui Otepääle täiesti uus rada teha, siis võib see muutuda.
Kokkuvõttes: viiest kattuvast etapist oleks minu valik praeguse info põhjal 4 EC etappi ja 1 MTBEST. Kindlasti on neid, kes teistmoodi mõtlevad, aga ehk annab see põhjust korraldajatele asja isekeskis arutada.

jaanusj
Rattur
Postitusi: 97
Liitunud: 27. 05. 2004. 14:12

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas jaanusj » 25. 09. 2014. 10:18

[*]Järgmine kattuv kuupäev on 25. juuli: Elva (MTBEST) vs Tartumaa RM (EC). Kui Elvas rada sama on, siis kindlasti Tartumaa RM.
[/quote]

Kas omad mingit inffi Tartumaa RM kohta?

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas siim_s » 25. 09. 2014. 10:35

Ei oma inffi, aga Elvast igavamat maastikurada on raske teha :D

makaak2
Rattur
Postitusi: 183
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas makaak2 » 25. 09. 2014. 10:36

jaanusj kirjutas:[*]Järgmine kattuv kuupäev on 25. juuli: Elva (MTBEST) vs Tartumaa RM (EC). Kui Elvas rada sama on, siis kindlasti Tartumaa RM.
Kas omad mingit inffi Tartumaa RM kohta?[/quote]


kas on mingit infi et Elva muutub?

Mikk
libeda ketsiga ei saa sõita

makaak2
Rattur
Postitusi: 183
Liitunud: 11. 01. 2006. 13:47

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas makaak2 » 25. 09. 2014. 10:37

siim_s kirjutas:Ehkki infot on veel vähe, proovisin huvi pärast mõelda, et kui kuupäevad jäävad selliseks nagu nad on, siis kuhu minu enda osalustasud läheks.
  • 3. mai: Vooremäe RM (EC) vs Mulgi RM (MTBEST). Igal juhul Vooremäe kuna on kodule lähedal, uus võistlus, samas tuttav kant.
  • 17. mai: Kuusalu (EC) vs Tallinna (MTBEST). Valik saab olema Kuusalu. Tallinna sõitu on sõidetud ja minu maitsele rada enam midagi huvitavat ei paku. Kuusalu osas on ootused kõrged kuna rajamaterjali peaks justkui olema.
  • 6. juuni: Alutaguse (EC) vs Rõuge (MTBEST). Tõenäoliselt Rõuge. Kuigi Alutaguse RM rada sel aastal oli väga huvitav, siis paistab, et selle sõitmiseks on veel teinegi võimalus ja Rõuge on mulle alati meeldinud ja pea alati ka väikeseid muudatusi teinud raja osas.
  • Järgmine kattuv kuupäev on 25. juuli: Elva (MTBEST) vs Tartumaa RM (EC). Kui Elvas rada sama on, siis kindlasti Tartumaa RM.
  • 8. august: Otepää (MTBEST) vs Kalevipoja (EC). Mõlemad tuttavad rajad-kohad. Minu kindel eelistus Kalevipoja RM. Kui Otepääle täiesti uus rada teha, siis võib see muutuda.
Kokkuvõttes: viiest kattuvast etapist oleks minu valik praeguse info põhjal 4 EC etappi ja 1 MTBEST. Kindlasti on neid, kes teistmoodi mõtlevad, aga ehk annab see põhjust korraldajatele asja isekeskis arutada.

suht sama, kuigi Rõuge saab asendada tour de Rõugega, seega Alutagusele :)
libeda ketsiga ei saa sõita

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Mati » 25. 09. 2014. 10:38

jaanusj kirjutas:
siim_s kirjutas:[*]Järgmine kattuv kuupäev on 25. juuli: Elva (MTBEST) vs Tartumaa RM (EC). Kui Elvas rada sama on, siis kindlasti Tartumaa RM.
Kas omad mingit inffi Tartumaa RM kohta?
siim_s kirjutas:Ei oma inffi, ...
Info ei liigu klubi sees?

PS! Vastata sellel palun teises, st õiges teemas - viewtopic.php?f=176&t=52187
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

margusn
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 11. 09. 2012. 10:41

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas margusn » 25. 09. 2014. 11:19

Igasugu toredaid mõtteid siin läbi käinud ja pikalt juba heietatud lai kiirem tee vs singel. Mõlemal on omad head ja vead kui vaadata sõitu võidusõidu koha pealt - ehk kuidas ja kus mööduda. Lai kiire tee, kui jalga on ainult vajutad mööda ja oled peagi omasuguste seltsis. Kitsas singel paneb kohe sulle korraliku ajakao kui keegi aeglasem ees ning lootus oma selle päeva hetkeseisu teada on väiksem. Rohkem loeb see muidugi neile kes mingit sarja igapäev ei sõida ( mis muutub nüüd aktuaalsemaks teemaks) ja peavad lõpust startima. Seega ma sooviks, et korraldajad mõtleksid just stardikorraldusele rohkem. Ehk annab stardigruppide moodustamise loogika lihtsaks ja läbipaistvaks teha - mitte nagu TM, TRM näiteks (kus elavate näidete põhjal käivad asjad teisiti kui juhendis kirjas on).
Lisaks võiks kaaluda sõltuvalt raja eripärast ka viitstarti rohkem. Kus ikka rada tehniliseks tehakse ja singlid varem mängu tuuakse võiks seda kaaluda. Muidu tuleb hiljem siia väga väga palju nurinat just sellel teemal, kuidas keegi kuskil kellegi taga oma päeva kihva keeras. Tallinna maraton kevadel oli päris hea näide, et ummikud ei olnud rajal nii massiivsed - vähemalt mulle tundus nii tol hetkel.
To sum up:
- startimise viise võiks läbi mõelda
- stardigruppide koostamine läheb samuti olulisemaks mitme konkureeriva sarja osas.

Ise sõidan ka suure tõenäosusega just neid sõite, mis sobivad paremini aja ja asukohaga. Supp, diplom ja korraldaja ei huvita :)

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Lapeteus » 25. 09. 2014. 12:03

margusn kirjutas:Tallinna maraton kevadel oli päris hea näide, et ummikud ei olnud rajal nii massiivsed - vähemalt mulle tundus nii tol hetkel.
Viitstart töötab siis hästi, kui rajal pudelikaelu ei ole ja rada läheb ühtlaselt kitsamaks. Tallinna rattamaratonil oli alguses rada hea lai kuni tuli esimene pudelikael. Esimese stardigrupi viimased läbisid seda lõiku jalutades ligi minut, samal ajal järgmise laine esimesed kulutasid seal sõites ainult 15 sekki ehk. Pole väga suur kaotus, aga lõpuprotokollis on see 10-20 kohta.

Amatöör01
Rattur
Postitusi: 35
Liitunud: 04. 07. 2013. 18:06

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Amatöör01 » 25. 09. 2014. 14:44

Lugedes läbi selle pika teemaarenduse jäi silma, et üheks põhiliseks murekohaks on see, et miks üldse tuleb järgmine aasta kaks sarja ja miks osade etappide kuupäevad kattuvad.

Ma kaldun arvama, et 2 sarja on tegelikult väga hea ja sisuliselt saab valiku tegemine olema üsna lihtne. Need, kellele senised EC rajad meeldisid ja ei soovi muutusi saavad minna sõitma MTBEST-i (suur enamus radu on samad) ja need, kes olid väsinud ning soovivad uuendusi saavad minna EC sarja. Arvestades, et enamus MTBEST-i sarja kuuluvatest etappidest on juba nö vanad tegijad ja EC-l kui nö katusorganisatsioonil on samuti piisav kogemus (ilmselt ka paljudel etappide korraldajatel), siis on küllaltki tõenäoline, et mõlemad sarjad saavad hästi korraldatud.

Etappide kuupäevade kattumine ei ole ka ilmselt probleemiks enamikule osalejatest, sest neid, kes suudaksid iga nv rattavõistlustel käia või nt kaks päeva järjest sõita on siiski vähemus. Probleem tekib pigem tugevate sõitjate jaoks, kes tahaksid rohkem aga samas pakuvadki 2 sarja kokku rohkem võistlusvõimalusi kui enne pakkus EC.

Kasutaja avatar
Kert1800
Rattur
Postitusi: 204
Liitunud: 24. 10. 2010. 12:25

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Kert1800 » 25. 09. 2014. 15:17

sest neid, kes suudaksid iga nv rattavõistlustel käia või nt kaks päeva järjest sõita on siiski vähemus.
Ja need "vähemuses" olevad harrastajad ongi pahased,kes tahaksid sõita.
Kas korraldajad ei suuda kokkuleppele saada kuupäevade suhtes?

Lahendus oleks sõidud planeerida kasvõi nii,et üks sõit on laupäeval,ning teine pühapäeval.See on ju inimese iga valik,et kas ta jõuab sõita mitu sõitu järjest - Selles stiilis jutt "Meie sõitude kuupäevad on ajalooliselt välja kujunenud..blablaa...." see ei kõlba absoluutselt mitte kuskile. :evil:

Kui kuupäevi paika ei suudeta panna,siis on mõlematel etappidel arvatavati 300-400 inimest stardis,kui sedagi.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Mati » 25. 09. 2014. 15:29

Kert1800 kirjutas:Kui kuupäevi paika ei suudeta panna,siis on mõlematel etappidel arvatavati 300-400 inimest stardis,kui sedagi.
Vahet pole. Kardan, et ka siis kui sõidud toimuks vastavalt L ja P, oleks osalejaid sama palju. Kui palju on Eestis neid kes reaalselt tahavad ja suudavad kaks päeva järjest laksata maratoni? Aga nagu öeldud, siis ongi võib-olla parem kui massi on vähem, ka mulle endale võistlejana meeldib see variant.
OT/ Kui keegi tahab proovida, siis sel nädalavahetusel on hea võimalus (Kõrve+Kullamaa)./OT
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas kapuuts » 25. 09. 2014. 15:41

Kui etapid nagu ntx Elva ja Tartu etapid toimuksid vastavalt L ja P samal nädalavahetusel siis oleks käpp mõlemast osa võtma. Oleks vähemalt üks kant. Muidugi kui laupäevane võistlus toimub ühes Eesti otsas ja pühapäeval teises, siis jääks valik ühele võistlusele pidama.

Aikuu1
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 07. 02. 2008. 16:12

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Aikuu1 » 25. 09. 2014. 16:08

makaak2 kirjutas: suht sama, kuigi Rõuge saab asendada tour de Rõugega, seega Alutagusele :)
Muidugi 6. juunil Alutagusele (EC maratonile), meil vinged rajad mis saavad uuel aastal veel täiendust! ;)

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas madmax001 » 25. 09. 2014. 16:37

Antud hetkel tundub mõistlik sõita sarja kus on uued rajad ehk siis EC. MTBest-s osalemine sõltub radade raskusastmest.
Viimati muutis madmax001, 25. 09. 2014. 16:40, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: MTBEST rattamaratonide sarja tutvustus

Postitus Postitas Mati » 25. 09. 2014. 16:38

Aikuu1 kirjutas:
makaak2 kirjutas: suht sama, kuigi Rõuge saab asendada tour de Rõugega, seega Alutagusele :)
Muidugi 6. juunil Alutagusele (EC maratonile), meil vinged rajad mis saavad uuel aastal veel täiendust! ;)
Meil on siin nendes kahes teemas vaikiv kokkulepe, et korraldajtega seotud isikud ka vastavalt ennast esitavad. Seega küsimus, kas kasutaja "Aikuu1" on seotud osapool?
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Vasta

Mine “MTBEST rattamaratonide sari 2015”